m m- m L Wisseling van de wacht bij bouwbedrijf Daalder ijden en verrijzenis centraal in concert Film F amilieberichten m TEXELSE jCOURANT I Romantische |iederenmiddag Opleiding tot beroepschauffeur 'Bean als Bond Kinderen zoeken massaal eieren rJexelaartjes AA L* MM DONDERDAG 24 APRIL 2003 ■lijden en de verrijzenis van Chris- Ivormden het centrale thema van Ipaasconcert dat het koor Soli i Gloria en het orkest Musica Texla .weede paasdag in de hervormde l van Oosterend gaven. Kenmer- ±le titels waren O Haupt voll Blut VMunden, Jesus meine Zuversicht psfancten is der heil'ge Christ. 1st deze koralen van Bach stond ook luchtiger werk op het pro gramma, zoals een Frans volksliedje dat De koekoek op de toren zat heette. Het koor en het orkest traden meestal afzonderlijk op, maar hoog tepunten waren vooral de werken van Haydn, Elgar en Saint-Saéns, die samen werden uitgevoerd. Dirigenten Dyo Wassmk (van het koor) en doch ter Imme Wassink (orkest) waren er duidelijk goed in geslaagd beide ge zelschappen tot één harmonieus ge heel te maken. Veel waardering in de goed gevulde kerk oogstten ook de nog zeer jeugdige Renske van Raap horst, Riëtte Olthof en Hedwig Ens, die op harp, piano en fluit een indruk wekkend instrumentaal intermezzo verzorgden. (Foto Joop Rommel s) e serre van hotel Den Burg zijn Hagmiddag tenor Paul San- t, pianist Fred Jansen en Irniste Joke Koolhaas te horen, brengen een programma met lantische liederen uit de 19de perste helft van de 20ste eeuw. Paul Sanders studeerde r ilmuziek, zang en koordirectie Ide Muziekpedagogische Acade- |in Alkmaar, en vervolgens zang het Utrechts Conservatorium, hij in 1988 zijn diploma Uitvoe- Musicus behaalde bij Udo lemanri De laatste tijd is hij, naast reik als sector-directeur bij het jmvoor kunsteducatie Triade te Helder, vocaal vooral actief ge it bij het dubbelmannenkwartet ile Solisten Utrecht en bij het JeKands Kamerkoor Hij treedt re- iatig als solist op bij koor- en Jonumverenigmgen en sinds enige 1 met Fred Jansen in solorecitals, leidt het vocaal projecten- mble 'Voci', dat werkt met ge lolde amateur-stemmen uit de Den Helder. Joke Koolhaas stu- de hoorn bij Johan Donker Kaat ïetAlkmaars Conservatorium. Zij :ente aan de muziekschool ird Boedijn in Hoorn, en aan de Jekscholen in Stedebroec en «iershoof. Joke Koolhaas speelt in [kamermuziekensembles, in. or- tn, en is leidster van het hoorn- (mble Windkracht 8 in 0( vaste begeleider van het Texels Vrouwenkoor. Samen met dit koor hebben Paul Sanders en Fred Jansen reeds eerder met veel succes op het eiland opgetreden. Op het programma staan zondag bekende romantische liederen van Franz Schubert, en liederen voor te nor, hoorn en piano van Conradin Kreuzer en Carl Reissiger De twintig ste eeuw is vertegenwoordigd door Richard Strauss, zijn vader Franz Strauss - van wie een nocturne voor hoorn en piano wordt uitgevoerd -, en Maurice Ravel. Het programma wordt afgesloten met korte aria's van Vincenzo Bellim, een tijdgenoot van Schubert Het concert begint om 16.00 uur en is gratis toegankelijk. Samen met het Verkeerscentrum begint de afdeling Transport en Lo gistiek van de Sector Zeevaart van het ROC binnenkort met de nieuwe opleiding Chauffeur Goederen vervoer, die twee jaar zal duren. Ge durende deze tijd gaan de cursisten één dag per week naar school. De overige dagen werken zij bij een transportbedrijf. Er wordt les gegeven in onder meer verkeerskenms en vervoermiddelentechniek, maar ook in het afhandelen van grens- formaliteiten, talenkennis en omgaan met gevaarlijke stoffen. In de twee jaar dat de opleiding duurt, kunnen - ook de nodige rijbewijzen worden ibroec. Zij maakt met Fred Jan- behaald. Om voor deze opleiding in leel uit van het Hoorns ensem- aanmerking te komen, moeten ,e Sextuor' dat eerder dit jaar op geïnteresseerden in het bezit zijn van I was te horen. Jansen studeerde een VMBO-diploma beroepsgerichte ibijCorvan Hulst en Thea Meijer leerweg en op 15 juni minimaal zes- ïsterdam. Hij is actief in diverse tien jaar oud zijn. Voor meer informa- nbles, als partner van zangers tie: ROC Kop van Noord-Holland, tel. istrumentalisten, en als koor- 0223-611200, of per e-mail leider Hij was vele jaren de info@rockopnh.nl inieuws lema Texel heeft het hele pro- |mma geprolongeerd. De grote Sllekstrekker is 'Johnny Eng- een parodie op James Bond, als hoofdrolspeler Rowan jinson, beter bekend als zijn r-ego Mister Bean. Hij speelt der lagere werknemers van de (se geheime dienst, op wie odgedwongen een beroep [dt gedaan wanneer de hele van de dienst tijdens de be- fenis van een Britse topagent ïr een bom wordt uitgescha- Johnny staat niet bepaald tend om zijn bekwaamheid en poet die 'faam' eer aan wanneer 'er zijn ogen de Britse kroon den worden gestolen Met zijn 'we assistent Bough stort hij 1 op geheel eigen en lachwek- |de wijze op het onderzoek, 'besloten de crisis te bestrij- Het spoor leidt hen naar de 'e Franse tycoon Pascal (vage, van wie Johnny al snel plekt dat hij méér wil dan alleen [uwelen. De Fransman wil ko- van Engeland worden. Jo die deze catastrofe /komen is Johnny, thriller met horrorachtige trek os 'The Ring' van de Amen ds® regisseur Gore Verbinski. llm gaat over een mysterieuze fotape. Bij iedereen die ernaar gaat de telefoon, waarna de Ischap volgt dat hij nog maar ■week te leven heeft. Wanneer t'eners inderdaad overlijden. I e jonge reporter Rachel op ^rz°ek uit. Ze bekijkt de film en ■tervan overtuigd dat ook zij- De kan zelf binnenkort zal sterven Hoofdpersoon in de Nederlandse film 'Liever verliefd' is de jonge dertiger Anna. Als haar laatste liefje. Dirk, met haar breekt om zijn huwelijk een nieuwe kans te ge ven, heeft ze het helemaal gehad. Voor haar geen mannen meer, be sluit ze. Nooit. Nog diezelfde dag ontmoet ze Rob. En een paar uur later Sander. Beide mannen vallen als een blok voor Anna. Samen vormen ze de perfecte man: Rob voor de klusjes in huis en de goede seks, Sander voor de romantiek en de goede gesprekken. Voor kinderen draaien in Cinema Texel twee films. 'De kleine ijsbeer' is gebaseerd op de beroemde boeken van Hans de Beer. Het verhaal gaat over Lars, die met zijn ouders op de noordpool leeft. Op een dag ontdekt hij dat een enorm grote vissersboot het bestaan be dreigt van zijn familie, vrienden en het polaire milieu. Geholpen door Robby de zeehond, Greta de berin Greta, Pieps de sneeuwgans, Lena het sneeuwkonijn, Orca de walvis en Mamli het kleine eskimomeisje besluit hij dit schip te trotseren, dat de vijand is ge worden van iedereen die een vreedzaam en harmonieus leven leidt op de pool. In 'Jungle Book II', het vervolg op de Disney-klas- sieker, is het jongetje Mowgli - die werd opgevoed door de dieren in de jungle - opgegroeid tot een jonge man. Hij verlangt ernaar te rug te keren naar het woud en daar Baloo en zijn andere vrienden te rug te vinden. Geschminkt als haas hebben onge veer 400 kinderen op eerste paasdag meegedaan aan het traditionele eie ren zoeken, georganiseerd door ondernemersvereniging De Koog Badplaats. Na een klein uur waren de meeste van de 2500 verstopte eieren wel gevonden en ook het gouden, zilveren en bronzen ei waren een prooi voor de jeugd. Na afloop reikte voorzitter Harry Wuis met een leuke speech de prijzen uit. De eerste prijs, een rondvlucht voor twee personen, werd gewonnen door Nick van der Geest uit De Koog. De tweede prijs, een cadeaubon ter waarde van 25 euro, ging naar Job den Haan uit het Noordhollandse Huizen. Robin Tuffers uit het Duitse Meurs werd verblijd met een reuzenpaasei, de derde prijs. Na de prijsuitreiking ver zorgde Liliane Hoogerheide een poppenkastvoorstelling voor de en thousiaste kinderen, die na afloop nog een kleine verrassing kregen omdat het de 25ste keer was dat de eieren werden gezocht. Rudolf Weijers en Arie Bruin zijn de nieuwe eigenaren van bouwbedrijf H. Daalder Zn. uit De Cocksdorp. Ze namen het bedrijf op 3 maart van dit jaar over van Piet en Linda de Bloois. Dit nadat Piet vorig jaar door een ernstige ziekte werd ge troffen. Het bedrijf wordt onder de zelfde naam en op de oude voet voortgezet. Datzelfde geldt voor bouwbedrijf Bruin Weijers aan de Postweg. Aannemer Daalder Zn. is een be drijf met geschiedenis. Een jaar of ne gentig geleden opgericht door Hem Daalder groeide het Durper bedrijf uit tot respectabele omvang. Op zijn zestiende kwam Piet de Bloois bij het bedrijf, om er vanaf 1992 de scepter te zwaaien. De Cocksdorper had als ondernemer zijn hele ziel en zaligheid verbonden aan het bouwbedrijf, waarin hij het liefst 24 uur per dag aan het werk was. Niet op kantoor, maar als timmerman in hart en nieren werkte hij het liefst op de bouwplaats zelf. Werkvoorbereiding, calculatie en andere zaken deed hij zoveel moge lijk in het weekend en in de avondu ren. Het bouwbedrijf staat erom be kend van alle markten thuis te zijn. Nieuwbouw, verbouw maar ook onderhoudswerk, waarvoor de tim merlieden ontelbare kozijnen en deu ren in elkaar zetten. Voor veel werk aanbod zorgt vakantiepark De Krim, waar menig vakantiewoning van een aanbouw en/of dakkapel werd voor zien, In opdracht van de Stichting Wonen Texel verzorgden de mede werkers van Daalder renovaties van woningen, zoals onder andere het vernieuwen van kappen en muren. Projecten die het bedrijf de laatste ja ren bouwde waren zwembad Molen koog en basisschool Durperhonk. Verder restaureert Daalder panden, zoals schapenboeten en kerken. Ja renlang is bijvoorbeeld gewerkt aan het opknappen van de toren en het schip van de hervormde kerk in Den Burg. De meeste werkzaamheden worden door Daalder, die metselaars, timmerlieden, stuka-doors en andere vaklieden in dienst heeft, zelf uitge voerd. Gemiddeld werkten er de laat ste jaren zo'n twaalf tot veertien men sen bij het bedrijf. Dit alles onder de leiding van de altijd goedgemutste De Bloois, tot twee herseninfarcten en een hersenbloeding hem vorig jaar het werk onmogelijk maakten. Aanvankelijk werd zijn werk door een bedrijfsleider waargenomen, vanaf half november werden calculaties en aanverwante zaken door Bruin en Weijers uitgevoerd. Klanten hielden vertrouwen in het bedrijf, ondanks dat het vaak wat langer duurde, vol doende aanvraag voor werk bleef binnen komen, waarvoor wel een prijs moest worden berekend. Toen duidelijk werd dat De Bloois voorlo pig de handen vol heeft aan zijn re validatie en niet meer kan terugkeren in het bedrijf, lag een overname steeds meer voor de hand. 'Als dit dan toch moest gebeuren, dan wil den wij daar graag in mee gaan', ver tellen Bruin en Weijers. Gebrek aan ervaring kan beiden niet worden verweten. De twee zijn al sa men vanaf de technische school, waarna ze anderhalf jaar meewerkten op de leerlingbouwplaats in Den Hoorn. Daarna gingen beiden bij Meijert Boon in De Cocksdorp aan de slag, waar ze bijna vijftien jaar heb ben gewerkt. 'Bij Meijert hebben we het vak echt geleerd.' Vervolgens trokken ze de stoute schoenen aan en begonnen voor zichzelf. Aanvan kelijk als bouwmeetkundig bureau, dat zich voor allerlei klussen liet inhu ren. Eerst wapenfeit was de verbouw van Hotel Beatrix, andere werken zijn een compleet woonhuis aan de Orchismient in De Koog en het on langs opgeleverd appartementen complex De Nieuwe Aanleg in De Cocksdorp. In hun huidige bedrijfsgebouwen, iets ten noorden van Zuid-Eierland, zette het ondernemende tweetal onder meer een lijn op voor houtskelet- bouw, voor het prefabriceren van daken en wanden. In mei 2002 na men ze het systeemplafondbedrijf van Woestenburg over, waarmee het aantal medewerkers in hun bedrijf groeide naar zeven personen. Doordat over en weer klussen wer den uitgewisseld, zijn de lijnen tussen Bruin Weijers en Daalder altijd al kort geweest. Van een samenvoeging van de bedrijven is na de overname geen sprake. 'We houden twee ves tigingen, op het bedrijventerrein aan de Langeveldstraat, en aan de Post weg. Eén van ons twee komt op kan toor aan de Langeveldstraat en doet daar de calculaties, wordt het aanspreekpunt voor de klanten en springt bij als dat nodig is. De ander blijft aan de Postweg.' De facturering wordt uitgevoerd aan de Postweg. Omdat bij een overname kritisch naar de eisen op het gebied van veiligheid en Arbo is gekeken, is een aantal houtbewerkingsmachines in de Durper werkplaats vernieuwd. De overname heeft geen gevolgen voor het aantal medewerkers. (Foto Gerard Timmerman) v' Vol verdriet, maar dankbaar voor wat zij voor ons is geweest, delen wij u mede dat op de leeftijd van 85 jaar geheel onverwacht van ons is heen gegaan mijn lieve vrouw, onze zorg zame moeder en oma Hendrica Cornelia Bruin echtgenote van Hugo Snoek 16-4-1918 21-4-2003 H. Snoek Riet en Jan Annemarie, Janneke Willem en Ria Sanny en Menno Audrey en Maarten Hugo en Jeannette Anika, Hugo Texel, 21 april 2003 Beatrixlaan 33a 1791 GA Den Burg Gelegenheid tot condoleren donderdag 24 april van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147, Den Burg. Een overdenking zal worden gehouden op vrij dag 25 april om 14 00 uur in het uitvaartcentrum waarna de begrafenis op de Algemene begraaf plaats aan de Kogerstraat zal plaatsvinden. Rust nu maar uit - je hebt je strijd gestreden Wie kan begrijpen, wat /e hebt geleden? En wie kan voelen, watje hebt doorstaan? Op 18 april 2003 is op 74-jarige leeftijd onze lieve moeder overleden Catharina Jannette Boon Nini Zaandijk: Nel en Remmert Jan Zaandam: Simone Correspondentie-adres: N. Rep, J. Honig Jz. Jr. Straat 22. 1544 VK Zaandijk. Op 24 april is mama in besloten kring begraven bij haar moeder in Den Hoorn op Texel. Denk aan mij terug, maar met in de dagen van pijn en verdriet Denk aan mij terug in de stralende zon hoe ik was toen ik alles nog kon Marijke Ruis-van Schoonhoven 26-8-1947 t 22-4-2003 Nico Steffen Nienke en Jean-Marc Fons en Paula Bas Christel Bert 1 en Wil Nicole en Barry Janneke en Michlel Ans en Joop Texel, 22 april 2003 Mienterglop 29 1796 MR De Koog Gelegenheid tot condoleren vrijdag 25 april van 19.30-20.30 uur in uitvaartcentrum Texel, Bern hardlaan 147 te Den Burg en na de crematie plechtigheid in het crematorium De crematieplechtigheid zal worden gehouden op maandag 28 april om 13 00 uur in crematorium Schagerkogge, Hannghuizerweg 3 te Schagen. Na de crematieplechtigheid is er alsnog gelegenheid de familie te condoleren. Lieve Marijke, de dagelijkse beelden van oorlog en ziekte ver bleken bij het bericht van jouw dood. Veel te vroeg moeten we afscheid nemen van een lieve vriendin. Nico. Steffen, Nienke en Jean-Marc en verdere familie, STERKTE! Margriet, Martin, Jannika en Ruben Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Marijke Ruis-van Schoonhoven Wij wensen Nico, Steffen en Nienke heel veel sterkte toe. Piet en Hannie, Bob en Linda, Hans en Hannie, Dave, Wouter en Marijke, Opdat wij niet hooploos sterven Maar Uw Heerlijkheid beërven Duizend, duizendmaal o Heer Zij u daarvoor dank en eer Eindelijk mag ook zij gaan naar haar Heer Wilhelmina Johanna Uidam-Sonke sinds 1993 weduwe van ds. Pieter Uidam Harderwijk, 29-8-1915 t Texel, 18-4-2003 Namens de familie. Geldrop: J.M.A. Velthuijsen-Passenier Marken: M. Boes-Teerhuis De begrafenis heefl inmiddels plaatsgevonden op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: A. de Visser. Pontweg 60, 1797 STOen Hoorn. Dat ik nu Zijn Licht aanschouw. Wij hebben afscheid moeten nemen van een lieve vriendin Wilhelmina Johanna Uidam-Sonke Adri en Leny Jacob-Floris. Geraldine Texel, 18 april 2003. Uw warme medeleven en uw belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa DICK WUIS hebben ons goed gedaan. Wij willen u daarvoor hartelijk danken. T. Wuis-de Wit Kinderen en kleinkinderen Den Burg, april 2003. Voor uw belangstelling en medeleven die u ons heeft betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze vader en opa GERARD HIN zeggen wij u hartelijk dank. Uw aanwezigheid, in welke vorm dan ook, heeft ons bijzonder goed gedaan. Gerda Cris en Detvene Martin en Chstine Kees Robert Lisette Texel, april 2003. Het doet zo goed Een handdruk Een welgemeend woord Een kaartje Een telefoontje Een bloemetje Wanneer je iemand die je lief hebt. verliezen moet. Graag willen wij u danken voor de warme belang stelling na het overlijden van WIL RIJK Ameranda Sieme-Jan Corma en Lennart. Ka/ Margret Den Burg. april 2003. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4.65 lot en met 3 regels. Per regel meer: €1.55 (incl. btw) F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaart|e op aanvraag. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend. tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. PBG. het adres voor EHBO Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk. tel. 314928. Voor tegels en tegelwerk: Tegelzetbedrijf Jeffrey Kooger. Tel 321815. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m za. Tel. 320473. Dak lek? Groot in Dak bedekking bellen. Voor vakkundig dak- en goot- werk. Ook groot in klein werk. 10 jaar garantie' Bel: 0223-692399 of 06- 53135629. www.reuzeaardbei.nl De Goed Fout Show vrij dag 2 mei en zaterdag 3 mei in „de Kiekendief, aanv. 20.00 uur. Stiehl audio video, repara tie/verkoop. 311 777. In de winkel van de 20e eeuw vindt u ook voorwer pen uit de art-nouveau en art-deco En ook uit de 50- tiger en 60-tiger jaren kan Hans van der Klift u het nodige aanbieden mei bijenwaskaartjes maken, de Pastorie, aan vang 20 00 uur, €8.- p.p. Voor reserveren tel. 313985 Vaste planten eigen teelt Tulpen €1,20 per bos Veeger. Grensweg 5 Gunt u uw haar nog meer zon7 Kom dan naar Qnipp Kapsalon! Waalderstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak Te koop keuken, wit, incl gasfornuis, koelkast en af zuigkap. €300,-. Gevr boeren 3-wielerkar. Tel 317323. Texelse kaas Wezenspyk. Let op! Nog enkele kramen vrij voorjaarsmarkt De Cocksdorp op zat. 26 april. Tel 311253. Wij staan weer met gebak ken vis op de Konmginne- markt' Waterskivereniging.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3