leugd en G-team Texel'94 naar Vitesse-NEC Spurt Nederlands kampioene doet kür op muziek Deuce ten onder in Nibbixwoud Texel'94 lijdt forse nederlaag Drie teams De Krim kampioen .TEXELSn Q COURANT' l/ledailleregen inVolendam Boersen wederom oppermachtig Slottoernooi van De Gepikeerde Bal Voetbalprogramma Honigh kampioen bedrijvenleague Voetbaluitslagen Zwemdiploma's Paul Dragt kampioen Grote wedstrijd bij manege Aken burg DONDERDAG 24 APRIL 2003 al -elftallen van Texel'94, bege- rs en het G-team bezochten lopen zondag de voetbal- trijd Vitesse-NEC. De voet- lereniging was uitgenodigd ,0r de Arnhemse eredivisionist. i de vraag of hij het hoort, maar :heidsrechter van Vitesse-NEC zondagmiddag voetballes vanaf ounes van het Gelredome. Zori- te veel terughoudendheid hij door de D-jeugd van 94 gecorrigeerd op verkeerde ismgen, dubieuze momenten en I dan niet vermeende schwalbe. ihkele keer wordt hem ook de imie van de geslachtsorganen sen hond voorgehouden. Het aulair van de voetballertjes ter plekke aangevuld. 'Achter itond iemand toch te schelden e scheids', vertellen een paar itjes ïascottes Charly en Vito van Vitesse worden door de jeugd met dezelfde inzet vrolijk toegeiuicht Charly en Vito, twee vriendelijk ogende vogelachtiqe wezens die rondlopen om de sfeer in het stadion te verhogen, stoppen telkens even bij de Texelse voetballers. Elk armge baar van de mascottes levert een en thousiast gejuich op. 'Dat zijn geinige personages', zeggen een paar an dere jonqetjes. De Texelse equipe zit vooraan langs de zijkant met goed zicht op de gras mat. In totaal is 88 man met twee bussen afgereisd naar Arnhem. On der hen zestig spelerties van de D-elf- tallen, begeleiders en de meeste spe lers van het G-team. Aan het hek tussen het veld en de tribune wordt een laken geknoopt, waarop Texel'94 de groeten doet aan Vitesse. Het doek is gemaakt door Martijn Verbeeke van het G-team. 'Ik ben daar zaterdagmiddag mee begon nen. Iemand moet het toch doen, anders gebeurt het niet.' De wedstrijd is een van oudsher be laden duel. Vitesse komt uit Arnhem en NEC uit Nijmegen. De derby heeft deze keer extra lading, omdat NEC kans maakt op Europees voetbal, ter wijl Vitesse ervoor moet knokken om in de eredivisie te blijven Al na vier minuten staakt scheids rechter Braamhaar de wedstrijd, na dat er redelijk zwaar vuurwerk is ont ploft nabij NEC-doelman Gentenaar. Het blijft bij dat ene incident. Spits Bob Peeters scoort in de 14de mi nuut de 1-0 voor Vitesse. Luid gejuich bij de Texelse delegatie die op een paar man na volledig voor Vitesse is. Tot aan de rust hebben beide ploe gen kansen, maar ze worden niet benut. In de tweede helft scoort NEC- speler Resit Schuurman in de 49ste minuut de gelijkmaker. Luid gejuich in het vak van de NEC-spelers en tot verrassing van de Texelaars ook veel Lgd van Texel'94 bezocht zondag de wedstrijd Vitesse-NEC. IFoto's Jeroen von Holtum Spelers van het G-team in de Gelredome. gejuich van NEC-supporters op de tribune waar zij zitten. 'Die hebben zich lang stil gehouden', zegt éen van de begeleiders verbaasd. Het is met een de eindstand. Enkele spelers van D4 vinden in de bus terug dat de scheidsrechter par tijdig was. De wedstrijd was leuk en ze hebben er en passant ook wat van opgestoken. 'Bijvoorbeeld hoe je een bal aangeeft en dat je meer moet overtikken naar elkaar.' Volgens be geleiders John van Heerwaarden en Menno van der Ploeg van D4 en D5 was het goed voor de jeugd om eens een wedstrijd uit het betaald voetbal mee te maken. 'Voor de meesten Is het waarschijnlijk de eerste keer dat ze in zo'n stadion komen. En je voelt hier ook de emotie tijdens zo'n wed strijd.' Ook de voorkeur van beide begeleiders ging voor de gelegenheid uit naar Vitesse. 'Ze kunnen dat op het moment ook wel gebruiken.' Het G-team vindt het jammer dat Bob Peeters met wat vaker scoort voor de Arnhemmers. Bonita Witte (D6) is speciaal gehuld in een T-shirt van Vitesse. Had haar broer een paar jaar geleden gekocht, toen Pierre van Hooijdonk even bij deArnhemse club speelde. Bonita heeft de garderobe aangevuld met een Vitesse-sjaal 'Ik vond het jam mer dat NEC toch nog terugkwam. nmers Simone de Wit (17), Ida vanStrien (14) en Wouter ter (18) namen afgelopen end maar liefst twintig ma ïs mee van het paastoernooi endam. Het grootste aandeel ze opbrengst werd geleverd De Wit, die bij elf wedstrijden luden medailles won. Zowel ie de Wit als Jolanda van i plaatste zich op de 200 me- isselslag voor de A-kring- ioenschappen in mei (Noord- idse kampioenschappen), onder de gestelde limiet te men. ie de Wit kwam uit op drie ttenummers, allemaal als eer- lemster in het eerste team van vereniging Hoorn. Haar team eerste op de 4x50 meter slag, 8x50 meter vnjeslag mix s heren) en de 4x100 meter ag. Op de 200 meter schools- l' om De Wit een persoonlijk re- er an 3.15.53, goed voor een eer- t| ats. Op de 200 meter rugcrawl zij eveneens een persoonlijk I (2.37,20), ook goed voor Op de 100 meter vlinderslag lij eerste in een tijd van 113.62. __Jpp de 100 meter vrijeslag 19), de 200 meter wisselslag >9), de 100 meter rugcrawl 13), de 200 meter vrije slag IS -7) en de 100 meter schoolslag e, >5) behaalde zij een eerste iel 'a3 la van Strien won drie gouden T !les ih tien wedstrijden. Zij in twee estafettes. Bij de 8x50 vrije slag mix werd zij zesde it tweede team. Bij de 4x100 'ije slag maakte zij deel uit van ite team, dat beslag legde op rste plaats. De 200 meter Islag legde Van Strien af in een mli|k record van 3.09.91goed en derde plaats. Zij behaalde gende plaats bij de 200 meter wl (3.08.74) en bij de 100 me- lerslag (1.31.42, een persoon- >rd). Andere afstanden waarop hen uitkwam waren de 100 J/nje slag (1.11.75, 6de plaats), I meter wisselslag (2.54.69, nli|k record, 5de plaats), de eter rugcrawl (1.26.82, per- record, 9de plaats), de 200 vri|e slag (2.38.40, persoonlijk 4de) en de 100 meter 3, 2de). Dogger werd met zijn ploeg in de estafettes 4x50 meter lag, 8x50 meter vrije slag mix, J00 meter vrije slag. De 200 igcrawl legde hij af in 2.28.29, '°or een tweede plaats. Zijn wedstrijden waren de 200 Tife slag (2.10.99, 3de plaats), 1 meter wisselslag (2.46.50, ia,s). de 100 meter rugcrawl 2de plaats), de 100 meter 9 (59.67, 5de plaats), de 100 schoolslag (1.28.14, 16de I Dogger zwom negen wed- li en behaalde zes medailles. Nadat hij vorige week al de eerste tijdrit van Wielervereniging Texel met gemak had gewonnen, was Robbert Boersen vrijdag ook in de tweede rit tegen het uurwerk op permachtig. Hij voltooide de 8 ki lometer in 12.13 minuten en was daarmee ruim een minuut sneller dan Ricardo de Graaf, die heel ver rassend op de tweede plaats be slag legde. De tijdrit werd beïnvloed door zware weersomstandigheden. Na een paar windstille voorjaarsdagen was het vrijdag kil en zeer winderig. De ren ners waren daardoor minder snel dan gebruikelijk. Zelfs het gemiddelde van winnaar Boersen bleef onder de 40 kilometer per uur. Teleurstellend was de prestatie van tijdritspecialist Gauke van Lingen, die slechts ze vende werd. Veteraan Theo Boom weerde zich wel goed en werd derde. Bij de jeugd was het erg spannend. Zowel Kees Winter als Ferry van der Vis realiseerde over een afstand van 4 kilometer een eindtijd van 11.10 minuten. Nadat de jury hun tijden had vergeleken op honderdsten van se conden, bleek Van der Vis nipt win naar te zijn geworden. Nieuwkomer Denise Betsema kwam als vijfde over de finish. Uitslagen Senioren 1 Robbert Boersen, 12.13; 2.Ricardo de Graaf, 13.15; 3.Theo Boom, 13.23; 4 Niels Jimmink, 13.51; 5.Jos Huisman. 14.33. Junioren: 1 Ferry van der Vis, 11.10, 2 Kees Winter, 11.10; 3 Mike Brouwer, 12.30; 4.Mark Huisman, 13.35; 5 Denise Betsema, 15.01. Biljartclub De Gepikeerde Bal uit Den Burg speelde donderdag het slottoernooi om de Jacob van den Bergwisseltrofee, die in bezit was van Jan Koomen. Na een span nende finalepartij kon Van den Berg de wisselbeker uitreiken aan toernooiwinnaar Jur van der Wal. Hoewel Van der Wal al na twee speel ronden was uitgeschakeld, evenals clubkampioen Debbie van der Slikke en Willem van der Linde, wist hij zich via een achterdeur toch nog bij de laatste acht te plaatsen. In de kwart finale lukte het Jeroen Dros om de Belg Kurt van Damme uit te schekelen. Jan Veeken veegde ver volgens de vloer aan met Jacco van Trigt, terwijl Jan Koomen wist te win nen van Willem Roeper. Rick Fokkema moest in deze ronde zijn meerdere erkennen in Jur van der Wal. In de halve finale won Jan Vee ken in een sublieme partij van Jeroen Dros en de strijd tussen beide finalisten, Jan Koomen en Jur van der Wal, eindigde in het voordel van laatstgenoemde. Een week eerder was ti|dens een feestavond na een vrolijke fietstocht de kampioensbeker uitgereikt aan Debbie van der Slikke. Zaterdag 26 april EVC A1-Texel'94 A1 12.30 Texel'94 A2-W'meer A2 13.30 Texel'94 B1-DTS B1 13.30 Koedijk B4-De Koog B1 15.15 Texel'94 C1 -HSV Sport C1 13.30 WGW C2-Texel'94 C2 12.15 Texel'94 C3-Winkel C2 11.45 Oosterend C1 -Geel Zwart C1 13.45 Den Helder D1-Texel'94 D1 9.30 Texel'94 D2-Den Helder D2 11.45 Texel'94 D3-JVC D3 11.45 Kaagvogels D2-Texel'94 D4 11.15 Succes D3-Texel'94 D5 12.30 Oosterend D1 -Winkel D1 11.45 N. Niedorp D2-Oosterend D2 10.00 Petten D1 -De Koog D1 12.15 Oosterend M1-SVA M3 10.45 Texelse pupillencompetitie Arsenal-Real Madrid 9.30 Barcelona-Juventus 9.30 SVC F1-De Koog F1 9.30 Liverpool-SVO F1 9.30 Texel'94 E3-ZDH D1 10.30 Texel'94 E1 -Texel'94 E2 10.30 SVC D1 -De Koog §1 10.3Q Texel'94 D6-ZDH|1 10.30 Texel'94 E4-SVGE1 10.30 Texel'94 E5rSVO E1 10.30 Zondag 27 april Texel'94-Alcmana Victrix 14.00 ZDH-Vesdo 14.00 Zuidermeer-De Koog 14.00 Texel'94 2-Spirit'30 2 12.00 Castricum 4-Texel '94 3 11.00 N. Niedorp 4-Texel'94 4 14.00 Den Helder 6-Oosterend 2 11.00 Recreatievoetbal De Waal-Oosterend 10.30 Texelse Boys-De Koog 10.30 Op de laatste speelavond van de bedrijvenleague van het Texelse bowling moesten de eerste plaatsen van de compeitie nog verdeeld wor den. Het team van Loonbedrijf Plaatsman stond met 67 punten op een eerste plaats, direct evolgd door Kraanverhuur Kager en Architecten bureau Honigh, ieder ook met 67 punten. Honingh opende de wedstrij den door sterk in de aanval te gaan, waarbij Marcel Witte een game van 245 punten gooide. Met vier punten winst konden zij met meer doen dan de verdere gebeurtenissen van de avond afwachten. Kraanverhuur Kager wist tegen Hot Cheese Pep pers met verder te komen dan drie punten en Loonbedrijf Plaatsman bleef tegen Op de Steenenplaats zelfs op één punt steken. Met deze uitslag werd Architectenbureau Honingh kampioen met 71 punten, gevolgd door Kraanverhuur Kager en Loonbedrijf Plaatsman. De prijs uitreiking voor alle leagues vindt mor gen plaats tijdens de leden vergadering. Uitslagen: Hordifood-Architectenbureau Honingh 1-4, Appartemnentenverhuur Land- en Zeezicht- Verhuurbedrijf H Bruining 1 -4. TC A Automati- sering-Vliegveldrestaurant Texel 2-3, Op de Steenenplaats-Loonbedrijf Plaatsman 4-1; Primera Mets-Swirïs IJssalon 3-2; Hot Cheese Peppers-Kraanverhuur Kager 2-3. Het eerste herenteam van tennis vereniging Deuce heeft zaterdag geen passend vervolg kunnen ge ven aan de klinkende 6-0 overwin ning van een week eerder. In Nibbixwoud waren de gastheren van 't Woud met 5-1 een flinke maat te groot. Om eventuele titelaspiraties overeind te houden moest gewonnen worden. De harde wind maakte het spelen van tennis echter tot een lastige opgave. Desondanks leverde Hans Geus een prima partij af. Met mooie, door de wind soms onberekenbare ballen, dwong hij zijn op papier sterkere te genstander met 7-6 en 7-6 op de knieën. Het bleek het enige punt voor Deuce. Emile Keyser en Albert Scholl verloren beiden in twee sets. Keyser verloor in een van zijn kant rpatige partij (6-3 en 6-1) van een goed ser verende en van de baseljne opere rende opponent. Voor Albert Scholl had er waarschijnlijk meerin gezeten dan een nederlaag in twee sets (6-2 en 6-4) In alle games had hij volop kansen, maar zijn tegenstander bleek telkens in staat om het tij te keren en zo de winst veilig te stellen. Simon Brand speelde een prima en vooral spannende driesetter. Hij won de eer ste set met 6-2 en verloor de tweede met 6-3. In de derde set keek hij op zeker moment tegen een 5-2 achter stand aan, maar onder luide aanmoe digen van zijn teamgenoten en sup porters uit Baarn kwam Brand met zijn klassieke spel terug tot 5-5. De erop volgende twee games, en daar mee de wedstrijd, werden echter ge wonnen door de speler van 't Woud, waardoor de tussenstand na de enkelspelen 3-1 was. Een laatste poging om door middel van de twee dubbelspelen alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen mislukte. Keyser en Brand namen het op tegen het sterke eerste dubbel van 't Woud. De tegenstanders maakten geen fout en zetten de Texelaars met goede volleys en sterke returns in twee sets aan de kant. Ook de laat ste dubbel ging verloren. Geus had een blaar aan zijn enkelpartij overge houden en kon mede daardoor sa men met Scholl met verhinderen dat 't Woud er ondanks kansen voor Deuce met de volle winst vandoor ging. Een grote domper, omdat er met een beetje meer geluk wellicht een beter resultaat in had gezeten. Zaterdag speelt Deuce 1 een thuis wedstrijd tegen Alkmaar 2. Aanvang 13.30 uur. En het was een mooi stadion, met een mooie grote grasmat.' Voor teamgenootje Yessica Haker was het niet de eerste wedstrijd die ze mee maakte. 'Ik ga wel eens met mijn va der en mijn opa mee naar AZ.' De ujtstap was georganiseerd door de activjteitencommissie van Texel'94. Het bijwonen van de wed strijd werd vorig jaar september al geregeld, vertelt Matthy van den Berg. 'Vitesse geeft elk jaar een aan tal kaartjes weg en het is wie het eerst komt, die het eerst maalt.' De jeugd hoefde alleen €2,50 voor de bus neer te leggen. 'Dat doen we om ze te la ten zien dat niet alles gratis is.' De Club van Honderd van Texel'94 betaalde de rest van de bus. Volgens Van den Berg is het de bedoeling elk jaar met de D-elftallen naar een wed strijd uit het betaald voetbal te gaan. 'Dat doen we bewust bij de D's, om dat er vanaf de C's over het algemeen een schifting plaatsvindt en de jonge ren ook andere dingen leuk gaan vin den. Tot de D blijven ze er vaak alle maal bij en daar zijn ze vaak ook het meest enthousiast.' Vitesse-NEC was met de eerste. Vorig jaar gingen de D-elftallen al naar AZ-NEC en be zocht het G-team Groningen-Roda JC. Zaterdag 19 april Texelse pupillencompetitie De Koog F1-Barcelona 2-4 SVOF1-SVCF1 5-1 De Koog E1-Texel'94 E1 4-1 ZDHD1-SVCD1 3-5 SVOE1-ZDHE1 2-4 Maandag 21 april Texel'94-SRC 1-4 ZDH-Oosterend 0-4 WSW-De Koog afgelast Texel'94 3-Vrone 3 1-1 Watervogels 3-Texel'94 4 4-2 Oosterend 2-Vesdo 3 3-0 Texel'94 M1-HSVM1 2-4 Voor de laatste keer dit seizoen werd vrijdag in Calluna afgezwommen voor de diverse diploma's. Bijzonder was de deelname van zes kandidaten uit het MRT-onderwijs van Henk Keijser. De examens werden afgenomen door Conny Joling en Caroline Sprenkeling. De geslaagden zijn: Diploma A: Adriaan van Liere, Aron de Wit, Axel Garritsen, Barbara de Vries, Floor van Velzen, Hessel Arendsman, Imme van der Velde, Inge Duinker, Jon. M. Boon, Joyce Middelbos, Juliet Bremer, Minke Dorst, Pieter Bakker, Robin Kalf, Ro zemarijn Gort, Samantha Plaatsman, Tessa Huitema, Tiemen Haasdijk, Wannes Lely, Wessel Koorn, Wouter van Tatenhove, Yannick Witte, Yanthe Visée. Diploma B: Anne van der Sluis, Chantal Huysman. Claudia Stolk, Glawen Kompier, Erik Zethof, Ingmar Kleinveld, Janneke Kikkert, Jesse Bakker, Kenny Witte, Kevin van Hel den. Liselotte Zijm, Maartje Bakker, Marleen Abma, Mick Jongejan, Mike Middelbos, Nino Koenen, Rosanne Nieuwenhuis, Susan den Braven, Thijs Leppink, Thomas Veeger, Wessel Kiltz. Zwem ABC: Annabelle van Zon, Brigitte Wilner, Mike van der Veen, Peter Mulder, Sille Bakker. Afgelopen week werden bij biljart vereniging De Doorstoot in De Cocksdorp de seizoenprijzen uitge deeld. Na een spannend seizoen werd uiteindelijk de zeer constant spelende Paul Dragt kampioen. Hij speelde een gemiddelde van bijna tweeëneenhalf punt (het aantal wedstrijdpunten gedeeld door het aantal wedstrijden). Fred Klok was een goede tweede. Ook Martin Former bleef dicht in de buurt. Sjoukje Dijkstra, de enige vrou welijke deelnemer, werd achtste. Voor in september het nieuwe sei zoen begint, wordt op 15 mei een slotavond gehouden. Uitslagen seizoen: I P. Dragt 2.43; 2 F. Klok 2,40, 3. M. Former 2,35; 4 P. Zijm 2,19, 5. M. Boon 1,78, 6. A Wassink 1.62. 7 W. Homan 1,60. 8. S Di|kstra 1.57,9 F van Ankeren 1.55,10. E Boon 1.54, II J. Smit 1 39 Texel'94 heeft maandag op eigen terrein een flinke nederlaag (1-4) geleden tegen SRC uit Schagen. De gastheren vormden voor rust nog de beste ploeg, maar wisten slechts een van de goede kansen te benutten. In de tweede helft be paalden de gasten het spel. Scheidsrechter Koekkoek speelde een hoofdrol door binnen vijf minu ten Marcel Ris van Texel'94 en Jaap Vink van SRC met een rode kaart van het veld te sturen. Beide ploegen openden afwachtend. Texel'94 startte zonder Pieter en John List, en tot overmaat van ramp viel Barry de Vries al na tien minuten geblesseerd uit. Hij werd vervangen door Leon Zijm, waardoor Edgar Klip- pel naar het hart van de verdediging verhuisde. Ondanks deze omzettin gen speelde de thuisploeg een goede eerste helft. Na een kwartier was Martin Koorn dichtbij de openingstreffer, maar hij schoot over het doel van SRC-keeper Erwin Vis ser. Meteen daarop bereikte een mooie voorzet van Marcel Ris net met de voeten van de schietgrage Niels Dubbelt. In de 25ste minuut knalde Nico Schot hard op de vuisten van Visser, maar in de 35ste minuut was het dan toch raak. Schot stuurde Arie van der Vis met een slim steekballetje de ruimte achter de verdediging in. Van der Vis liet Visser met de buiten kant van de rechtervoet kansloos (1 - 0). Ook Niels Dubbelt, Leon Zijm en opnieuw Nico Schot kregen nog kan sen, maar hadden weinig geluk. SRC kwam sterk uit de startblokken in de tweede helft. Enkele snelle aan vallen over de vleugels sneden als een mes door de Texelse verdedi ging. Invaller Jaap Vink werd door respectievelijk Jons van de Berg en Jeroen Wijnker twee keer vrij voor Bart Heerschap gezet. Hij liet de Texelse goalie beide malen kansloos (1-2) Bij de tweede goal werd Arie van der Vis door Jeroen Wijnker geraakt met de arm, reden voor enkele Texelse spelers om fel bij scheidsrechter Koekkoek te protesteren. Marcel Ris liep volgens de leidsman daarbij op zettelijk tegen hem aan en kreeg een rode kaart voorgehouden. Toen de rust binnen de lijnen was weerge keerd. speelde Jaap Vink opnieuw een hoofdrol, maar dit keer een ne gatieve. Hij werd in een fel duel afgetroefd door Edgar Klippel en haalde naar hem uit. waarop ook Vink met een rode kaart kon inrukken. Pas na een half uur in deze zeer slechte tweede helft gebeurde er in voetballend opzicht iets opvallends. Een snelle combinatie tussen Edgar Klippel en Emile Keyser leidde tot een kansje voor Niels Dubbelt, maar de bal ging via zijn solide bewaker Niels van Stralen over het doel SRC-trai- ner Jan Stins had een gelukkige hand van wisselen, want zijn volgende in valler Lex Ploeger bracht met een zondagsschot 1 -3 op het scorebord. Een half weggekopte bal werd door Ploeger ietwat gelukkig in een keer op de slof genomen. Met een fraaie curve vloog de bal over Bart Heer schap heen in de linkerbovenhoek. De derde invaller. Willem-Jan Stam scoorde meteen hierna 1 -4, dooreen misverstand tussen Heerschap en Schot koelbloedig af te straffen. In de slotfase werd het verschil bijna nog groter, maar een inzet van Mustafa Marghadi eindigde op de paal. Niels Dubbelt had de score nog een dragelijker aanzien kunnen geven. Eindelijk eens vrij van zijn cipiers trof hij slechts het zijnet. De nederlaag heeft geen vervelende gevolgen voor Texel'94. Alcmaria Victrix komt zondag op bezoek en dan gaat het erom spannen. Alcmaria heeft door een 1-2 overwinning op Alkmaarsche Boys zowel de eerste periodetitel als het kamioenschap veroverd, wat wellicht gunstig kan uitpakken voor Texel'94. Texel en Alcmaria gaan samen aan de leiding in de derde periode, op één punt gevolgd door Flamingo's De thuis ploeg zal dan wel uit een ander vaatje moeten tappen, want met het spel van maandag kan de kersverse kam pioen nooit verslagen worden. Zo'n 150 ruiters en amazones uit heel Nederland zijn zaterdag en zondag op Texel om bij manege Akenburg mee te doen aan het Texel Weekend, een grote jaar lijkse wedstrijd die wordt georga niseerd door rijvereniging De Waddenruiters, ponyclub De Kleppertjes en de Stichting Over dekte Manege Texel. Onder hen Sylvana Wezeman en haar pony Caspar, Nederlands kampioen in de kür op muziek. Het belooft een evenement van for maat te worden Enkele feiten op een rijtje. De 150 deelnemers vertegen woordigen alle categorieën, van beginners tot zeer gevorderden. Sa men maken zij 689 starts. Hun ver richtingen worden beoordeeld door 30 juryleden, die eveneens afkomstig zijn uit het hele land. Op het pro gramma staan diverse onderdelen. Op beide dagen wordt gesprongen met pony's en paarden in alle cate gorieën van B tot en met Z. Dat geldt ook voor de dressuur, die de catego rieën B tot en met Z2 kent. Dit jaar hebben zich opvallend veel deelne mers van het niveau Z aangemeld. Twintig ruiters van de hoogste ni veaus (Z1 en Z2) doen zaterdag vanaf ongeveer 15.00 uur mee aan de kür op muziek. Nederlands kampioene Wezeman doet mee in de pony rubriek. Zaterdag is de categorie M2-paarden en zondag de categorie M1-pony's gekwalificeerd als 'Rabobank Talentenrubriek'. De beste ruiter uit zo'n rubriek, in de leeftijdscategorie 12 tot 25 jaar, kwalificeert zich voor speciale selectiedagen. Talentvolle combinaties krijgen op die manier de kans zich voor één van de nationale teams te kwalificeren. Het talenten plan wordt gesponsord door de Rabobank en valt onder verantwoor delijkheid van de KNHS, afdeling Topsport. Het weekend in Akenburg wordt zondagmiddag afgesloten met een feestelijke parade, gevolgd door de prijsuitreiking. In alle drie de jeugd klassen (C-, D- en E-jumoren) van de Texelse zaal voetbalcompetitie is de titel naar een team van De Krim gegaan. Al eerder deze maand werden De Krim C1 en De Krim E1 zonder ook maar één verliespunt kampioen. Bij de D-jumo- ren viel de beslissing afgelopen week. Met slechts éèn punt voorsprong op De Koog moest De Krim D2 de laat ste wedstrijd tegen Klif D2 spelen. Binnen vijf minuten nam De Krim een 3-0 voorsprong, om uiteindelijk met groot gemak naar 12-1 uit te lopen Het was ruim genoeg voor de titel. De Krim D2 won dit seizoen acht wed strijden, speelde er twee gelijk (tegen De Koog en Oosterend) en verloor er geen enkele. Gezien hun leeftijd mag het team ook volgend seizoen nog in de D-competitie spelen, maar de spelers hebben er zelf voor gekozen om volgend seizoen uit te komen bij de C-junioren. Op de foto staan van links naar rechts: verzorger Robin Boogaard, Daniel Bakker, Pieter Zandee, Pieter Plaatsman, Bart de Lugt en coach Klaas van de Berg Gehurkt: Bart Boogaard, Mels Daalder. Mathijs Legierse en Lesley Koning. (Foto Richard Daaktor)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9