f 2 Jeugdige acteurs werken in één week naar optreden toe Logeren Maritieme historie krijgt meer aandacht Muziektheaterproject kweekt groepsgevoel teso TEXELSE COURANT Blikvanger Naar vuurtoren in 'Week van de zee' Hartstichting Kinderen en de computer Ontspanning voor ouderen Open huis in Zeemanskerkje Expositieruimte beschikbaar Grote opbrengst Hoornder markt Visserskoor in Den Helder Prijs voor Texels bier Medium in De Lindeboom VOC-jaar 2002 afgesloten met boek Agenda Hoogwater te Oudeschild - Colofon (jeslaag<\ Big Band bij Paal 9 DINSDAG 29 APRIL 2003 'De Goed Fout Show' is een combinatie van zang, dans en toneel Ze offeren er hun vakantie aan op, want deze week moet er elke dag worden gerepeteerd, van 's och tends tot 's avonds. Maar ze doen het graag, want allemaal houden ze van zang, dans, toneel of een combinatie daarvan. En De Goed Fout Show bevat al die elementen in ruime mate. Vrijdag en zaterdag kan het publiek er kennis van ne men, tijdens uitvoeringen in thea ter De Kiekendief. Zaterdag 10 mei gaat het gezelschap op een heuse tournee, voor een optreden in Fluxus, een theater in Zaandam. De wens van de leiding van de mu ziekschool met een gelegenheids gezelschap van jonge leerlingen een muziektheatervoorstelling in te stu deren en op te voeren, werd al lang geleden geuit bij Aris Bremer. Het schrijven van de tekst zag de Oost- erender wel zitten, want hij heeft een naam opgebouwd als auteur van to neelstukken. Voor de muziek polste hij Maurice Marinus (beter bekend als 'Pinie'). docent op de Texelse mu ziekschool en (toen nog) gitarist van Nilsson, de popgroep waarvan ook zijn zoon Oscar deel uitmaakte. De twee spraken elkaar in de kleedka mer van de Amsterdamse muziek tempel De Melkweg, na afloop van één van de laatste concerten van Nilsson. 'Dat is nu twee jaar geleden. Het heeft even geduurd voor onze ideeën hun definitieve vorm kregen', vertelt Bremer. 'Pinie woont in Alkmaar en ik op Texel, zodat het on mogelijk was elkaar geregeld te tref fen.' Het contact verliep voor een groot deel per e-mail. Bij hun samenwer king diende het werk van Bremer als uitgangspunt. Hij schreef een verhaal over een Amerikaanse talkshow, de medewerkers en gasten die daarin voorkomen en hun onderlinge ver houdingen. 'Voorde herkenbaarheid en om niet teveel uit te hoeven leg gen, heb ik bekende personen ge bruikt. Ik probeer te laten zien hoe ze werken en waar het om gaat in zo'n show. Wie zijn er goed, wie zijn er fout? Niet iedereen is zoals hij lijkt te zijn.' Nadat hij Bremers teksten had ont vangen, ging Pinie ermee aan de slag. 'Ik heb met mijn muziek gepro beerd de teksten van Aris wat uit te vergroten. Elk personage heeft een eigen karakter en daarom heeft ieder liedje een andere stijl, afhankelijk van wie het zingt. Eén is punky, een an der een rap. stevige rock, bluesy of rock 'n' roll. Daar overheen zit de saus van een tv-show. Het moet een beetje gelikt klinken, glamourous zijn. Het zijn negen complete liedjes en een canon.' Om thuis te kunnen repeteren, heb ben alle spelers de liedjes op een CD meegekregen, in twee uitvoeringen: mét en zonder stemmen. Ook bij de uitvoeringen wordt gebruikt gemaakt van de CD. De muziek is ingespeeld door Pinie zelf, die daarbij de hulp kreeg van de muzikanten met wie hij in Alkmaar een Beaf/e-band vormt. 'Ik heb het thuis afgemaakt, met hier en daar wat extra dubs erbij. Dat was nog wel spannend, want mixen en wat er allemaal nog meer bij komt ki|ken is een vak apart. Toen ik nog in Nilsson speelde, werd dat altijd voor ons gedaan. Maar het is geloof ik wel aardig gelukt. Ik ben er in ie der geval wel tevreden mee.' Buiten de volwassen medewerkers doen negentien kinderen in de leef tijd van 12 tot en met 16 jaar mee. De meesten deden begin vorige maand mee aan een speciale introductiedag, waarop ze korte lessen kregen in zang, beweging en spel en alvast een beetje konden ervaren hoe het is om naar een voorstelling toe te werken en geregisseerd te worden. De orga nisatie gebruikte de dag om te ont dekken welke talenten de deelne mers hadden. Niet iedereen bleek even allround. 'Ik wist van te voren al dat ik mee wilde doen, maar ik wilde met zingen', vertelt Gian Battista Marei. 'Ik wilde alles wel - zingen, toneelspelen en dansen -, maar ik wist met of ik het wel kon. Daar was die dag heel goed voor', kijkt Maar ten Kulk terug. Voor de leiding was dat geen probleem. Coördinator Klarina Combe: 'We wisten van te voren dat met iedereen alles even leuk vindt of goed kan. Belangrijk is dat je gebruikt maakt van iemands mogelijkheden.' De deelnemers moesten aan het eind van de introductiedag voor zichzelf Het is natuurlijk mets bijzonders dat je over logeren praat op Texel. He den verse vis, staat er op de viszaak Het woord heden kan weg. Want wij gaan er vanuit dat deze zaak ge woon altijd verse vis heeft. Het woord vers kan ook weg, want wij geloven dat deze zaak alleen maar verse vis heeft en geen oude vis. Het woord vis kan al helemaal weg, want wij ruiken reeds op de hoek van die straat en ook ver om die hoek heen dat het om een viszaak gaat. Zoiets is het ook met logees. Ze zijn er gewoon. Je ruikt hen ge woon. En ze hebben dezelfde versheidgraad als vis. Ze bezetten het huis, de tuin en de gedachten. En ze moeten voortdurend eten en drinken. Zo ook onze kleine logees van deze dagen. Inmiddels zijn alle stoep tegels met grote krijtstrepen bezet, de duiven die ik haat, zijn met veel elan en uitroepen verjaagd van het gazon, de schommels hangen scheef, de ballen liggen her en der tussen lichtelijk vertrapte en moedig weer omhoog gerukte perkjes. De afgekloven lollies huizen nog wat rond en de vliegenmeppers zijn zo wel bruikbaar voor vliegen als ook voor broertjes en zusjes, zo is ons duidelijk gemaakt. De doosjes met rozijnen zijn allemaal opgepeuzeld De boerderij-ijscokar is al heel snel ontdekt en de kleine kindertractor ligt bezaaid met vondsten uit zowel onze als uit naburige tuinen. We houden bij voorbaat een plei dooi voor veel buiten en veel voor lezen. Geen kicks van buiten af, want daar leven deze stadskinderen al volledig mee. Maar even vergeet je dat er een wereld is opengegaan en dat er gelezen kan worden. Dus dat er ook een Texelse Courant ge lezen kan worden. Nieuwe man of vrouw prooi voor vrijgezellen, leest de net ontwaakte lettervreter in ons midden. Wat is een man of vrouw prooi? Die vraag snijdt als eerste de kamer in En wij doen ons best een en ander af te leiden, nu eens met van de vlinders en de bijtjes, maar meer van de tijgers en de panters afgekeken. Het onderwerp is nog niet interessant. Wel is de hoogwerker Peter Kossen op de foto in de boom een uiterst at tractief Texels gebeuren. Wij willen ook klimsporen en wij willen ook hoog in de bomen zagen. Takken er uit, kruin eruit, hup. Ze hebben het sneller door dan ik voor mogelijk hield en klimmen zo goed als het gaat in de boom. Waar koop je die klimsporen? Nergens, zeg ik. Ver geet het. die kopen wij dus met. Dan moet je later maar gewoon een echte Hoogwerker worden, een beroeps. Dat stomme later, klinkt het verontwaardigd. Maar de krant is nog niet gespeld. De bioscoop met zijn 'De Kleine Ijsbeer' is direct bijzonder in trek. Jij houdt toch zo van de noordpool, van zeehonden en sneeuwkonijnen en walvissen en sneeuwganzen. Ik houd daar van, het klopt, maar ik houd daar alleen van als het slecht weer is en niet nu. Dat kost veel tijd om uit te leggen. Maar er is meer. Ik wil zo'n Jongen Op Bol, zo'n decopolystone, roept één van het kleine volkje stoer, hart stikke goedkoop. En ik dat schaak bord van glas, zegt de tweede. De krant wordt met de minuut aantrek kelijker. Wegstoppen kan niet meer. Ik ga gewoon koken en veronderstel dat die krantenletters snel te saai zullen zijn. -Maar het legertje energievreters komt na een korte tijd op mij met fonkelende ogen op ij afgerend. We moeten de grauwe ganzen redden, ze mogen doodge schoten worden, hier lees maar. Met een geweer en met een hond. Dat is hier vlakbij. We willen erheen. Ze zijn echt opgewonden. En begaan. En boos. Maar eigenlijk willen ze dat geweer en die hond en die ganzen gewoon met eigen ogen zien. Gan zen doodschieten voor die domme krokussen, roept de oudste. Hij lijkt echt ontredderd, dat is gemeen. Ze zijn de hele middag zoet met het schrijven van een bezwaarschrift in hun taal. Daarna rennen ze naar buiten en hoor ik pief paf poef, weer zo'n grauwe krokusvretergans dood. Lekker morsdood, Fikkie pak em. De jongste is Fikkie en graait de hele middag dapper in het luchtle dige. Dana Rover Voor de tweede achtereenvolgende keer wordt van 15 tot en met 25 mei langs de gehele Nederlandse kust de 'Week van de zee' gehouden. In het kader daarvan houdt Rijkswaterstaat op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei wandelingen vanaf de Eierlandse vuurtoren via het duingebied en het strand naar de strekdam. Aan het eind van de wandeling kan de vuur toren worden beklommen. De rond leidingen starten om 13.00, 13.45, 14.30,15.15 en 16.00 uur, het aantal deelnemers is maximaal vijftien per keer. Deelname is gratis, wel moet een deelnamebewijs worden ge toond. Deze kunnen worden afge haald op woensdag 14 mei tussen 15.00 en 17.00 uur bij de dienstkring Texel van Rijkswaterstaat, Keesom- laan 6a in De Burg Meer informatie over de week van de zee is te vinden op website www.weekvandezee.nl. uitmaken of ze het leuk genoeg von den om ermee door te gaan. Want wie 'ja' zei, wist van tevoren dat het hard werken zou worden. Tot afgelo pen week gebeurde dat vooral indi vidueel, thuis, waarbij regisseuse Adje Kloos - die als actrice vorig jaar optrad tijdens het huiskamerfestival in Den Hoorn - en de andere mede werkers informatie uitwisselden per e-mail. Na deze voorbereiding wordt in de meivakantie elke dag geoefend, van 's ochtend half tien tot achter in de middag. 'Het is een experiment', vertelt Maaike Deckers, directeur van de muziekschool en een groot pleit bezorger van het project. 'We vinden het leuk en hartstikke spannend om met zo'n groep leerlingen zo profes sioneel mogelijk te werken en in een kort tijdsbestek naar een uitvoering toe te werken.' Zangdocente Mathieu Vulto voelt zich prettig bij deze opzet: 'Als je in zo'n korte tijdspanne iets wil bereiken, moet je er keihard voor werken. Dat voelt iedereen goed aan. Er is veel power, we gaan ervoor. Je vormt er een bijzonder groepsgevoel door.' Marit Rijk, één van de jeugdige deelnemers, is het met hem eens: 'Je offert je vakantie er aan op, maar je krijgt er wel wat voor terug.' De Goed Fout Show is een samen werkingsverband tussen Muziek- en Dansschool Texel en het Jongeren werk van de Welzijnsstichting. Voor stellingen zijn vrijdag 2 en zaterdag 3 mei te zien in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim en za terdag 10 mei in Fluxus in Zaandam. De entree bedraagt €6,-; kinderen tot en met 12 jaar betalen €3,50. Kaar ten kunnen worden besteld bij Nauta Boek in Den Burg en Klarina Combé (tel. 318617) en zijn - indien nog voor radig - op de avond zelf aan de zaal verkrijgbaar. De collecte voor de Hartstichting, die in de tweede week van april werd gehouden, heeft op Texel €5306.19 opgebracht. Een mooi bedrag, von den de organisatoren. De afdeling Pedagogische Preventie van het Bureau Jeugdzorg komt deze maand met een folder over 'kind en computer'. Daarin worden tips gege ven hoe kinderen te weerhouden van overmatig computergebruik. Veel kin deren kruipen direct uit school ach ter de computer en komen zo maar weinig in de buitenlucht. Ouders met vragen over dit onderwerp kunnen terecht bij het bureau opvoedings- vragen, De Koploper, Prins Hendrik laan 2, Den Helder. De informatie winkel is geopend op donderdag van 9.00 tot 11.00 uur. Het bureau is ook te bereiken via telefoonnummer 0223-674070, fax 674069, of e-mail preventie-dh@jeugdzorg-nhn.nl. De Stichting Welzijn Ouderen Texel begint maandag 19 mei met een cur sus ontspanningstraining voor oude ren. Bij deze training, die vijf lessen duurt, wordt volgens de methode van Jacobson gewerkt, waarbij ontspan ning ontstaat door aanspanning. De cursus wordt gegeven in De Buure- ton aan de Beatrixlaan, van 15.30 tot 16.30 uur. Deelname kost €27,50, er kunnen maximaal vijftien personen deelnemen. Voor meer informatie: Ingrid Zijlstra, tel. 320643; aanmelden kan bij SWOT, tel. 312696. De hervormde kerk van Oudeschild, beter bekend als het Zeemanskerkje, is zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur te bezichtigen voor publiek. Binnen worden handwerken en schilderijen verkocht. Bovendien wordt koffie en thee geschonken. De gemeentelijke expositieruimte Tusse de Banke is van 29 mei tot en met 17 juni beschikbaar voor exposanten. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met Elly Rutten van de afdeling Cultuur en Educatie van de sector Welzijn van de ge meente, tel. 362218, of e-mail erutten@texel nl. De eerste rommelmarkt in Den Hoorn is zaterdag een groot succes gewor den De organisatoren verdienden maar liefst €5800,- netto, een bedrag dat is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. Het weer werkte mee, waardoor de publieke belangstelling op het terrein van Axel Lap enorm was. De bezoekers kon den kiezen uit een breed aanbod. Nu de kringloopwinkel in Oudeschild is gesloten, krijgt de organisatie van de markt met name meer gebruikte meubels aangeboden. 'We hebben gelukkig veel vrijwilligers, waardoor de spullen gerepareerd en schoonge maakt een nieuwe bestemming kun nen krijgen', vertelt medewerker Ferry Zwanenburg. De volgende markt wordt gehouden op zaterdag 24 mei. Het Oudeschilder Visserskoor is uit genodigd om op Koninginnedag z'n medewerking te verlenen aan een shantyfestival op de Oude Rijkswerf in Den Helder. In totaal zes koren brengen tijdens dit muzikale feestje zeemansliederen en shanty's ten gehore De Texelaars bijten om 12.15 uur het spits af. Om 16.15 uur begint een gezamenlijk optreden van de koren Het festival zal rond 17.00 uur zijn afgelopen. Het Texelse tripel van de Texelse Bier brouwerij is door biergilde 'De Dub bele Arend' uit Purmerend uitgeroe pen tot beste bier in zijn categorie. Het uit 35 personen bestaande gezel schap proeft elk seizoen ongeveer 45 bieren. Het Texelse bier scoorde een 7,8. Medium Lia Schippers verzorgt don derdag een avond in hotel De Linde boom in Den Burg. Aan de hand van foto's van overledenen of persoon lijke bezittingen vertelt zij over de aanwezigen en de overledenen. De avond begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €7,-. Het Maritiem en Jutters Museum wil zich meer op de maritieme ge schiedenis van Texel gaan toeleg gen. Dat zegt directeur Esther Banki in een boekje over het VOC- jaar dat vorig jaar op Texel werd gehouden. Het boek is de afsluiting van de viering van 400 jaar VOC en 400 jaar Oudeschild. Volgens Banki wil het museum in Oudeschild de maritieme geschiede nis breder presenteren. 'Er ging altijd veel aandacht uit naar de jutterij. Dat is nu aan het veranderen Met het VOC-jaar stond het historisch belang van de Rede van Texel nu eens in het middelpunt. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er vroeger alleen VOC-schepen lagen.' Er wordt vol gens haar nagedacht over een ten toonstelling over de walvisvaart. 'De nieuwe maquette van de Rede geeft daarvoor allerlei aanknopingspunten. Het is een prachtig instrument.' De komst van de maquette wordt door de bestuursleden van de stich ting VOC 2002 Texel in het boek als een belangrijk blijvend resultaat van het VOC-jaar genoemd. Volgens wet houder Nel Eelman, voorzitter van de stichting, is voldaan aan de wens van de gemeenteraad dat het jaar moest leiden tot duurzame ontwikkelingen op het gebied van cultuurhistorie. 'Het was een stimulans voor de mu sea. Er is veel nieuwe kennis boven water gekomen, die ook op papier is vastgelegd, en dat is heel belangrijk, want daarmee kunnen we weer ver der.' VW-directeur Veronica Bos schat dat meer dan honderdduizend mensen iets hebben meegekregen van de activiteiten. 'En misschien wel het dubbele. Toeristen die metsver- Dinsdag 29 april Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van Wielervereniging Texel In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 13.30 en 15.45 uur). De kleine ijsbeer (14.00 uur), Johnny English (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Liever verliefd (19.15 uur) en The Ring (21.45 uur). Woensdag 30 april Koninginnedag Alle dorpen op Texel hebben hun eigen festiviteiten in het kader van Koninginnedag. Een overzicht stond in de krant van donderdag jl. Het Oudeschilder Visserskoor treedt op tijdens een shanty festival in de Oude Rijkswerf in Den Helder. Aanvang 12.15 uur. Big Band Texel geeft een concert in strandpaviljoen Paal 9 Aanvang 16.00 uur. In de Kerkstraat in Oosterend gaat om 18.00 uur de Koningmneloop van start. Er zijn diverse catego rieën. Inschrijven kan vanaf 17.00 uur in het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat. In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 13.30 en 15.45 uur), De kleine ijsbeer (14.00 uur), Johnny English (16.00, 19.00 en 21 30 uur). Liever verliefd (19.15 uur) en The Ring (21.45 uur). Donderdag 1 mei In EcoMare begint om 12.00 uur de poppenkastvoorstelling 'Jonas Jan en het ei'. Voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. In buurthuis Bethei in Zuid- Eierland begin om 20.00 uur een klaverjasdrive. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in hotel De Lindeboom in Den Burg. Aanvang 20.00 uur, toegang €7,-. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstel ling 'Ik lijk wel gek' van Hetty Heyting. Toegang €12,50. In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 13.30 en 15.45 uur), De kleine ijsbeer (14.00 uur), Johnny English (16.00, 19.00 en 21.30 uur) en X-men II (18.30 en 21.30 uur). Di. 29 8.35 en 20.24 u. Wo. 30 9.15 en 21.04u. Do. 1 9.37 en 21.25u. Vr. 2 10.00 en 21.55u. Za. 3 10.36 en 22.25 u. Zo. 4 11.06 en 23.05 u. Ma. 5 11.35 en 23.30 u. Di. 6 11.50 en 23.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 4 mei op om 6 04 uur.en gaat onder om 21.08 uur. 1 met nieuwe maan. Vrijdag 2 mei Bij Oudeschild begint om uur een tijdrit van de Wielt raging Texel. Stichting De Oude Bleek» senteed vanaf 20.00 uur oudheidkundige vondsten in' de Banke aan de Groenepls Den Burg. Glasspecialiste Laan houdt een lezing oven tiende-eeuws glas. In Cinema Texel draaien i Book II (aanvang 13.30 en uur), De kleine ijsbeer (14.0(1 Johnny English (16.00, 19. 21.30 uur) en X-men II (18 21.30 uur). tt TESO zet in verband met de wachten drukte geregeld eenl boot in en verzorgt dan in of riode ieder half uur een aftj zowel vanuit Den Helder als Texel. Dat gebeud donderdag dag, zaterdag en maandag 9.35 tot 16.05 uur en zondai 14.35 tot 20.05 uur. Automo ten moeten soms evenwel ning houden met wachttijder kunnen vri|dag op Texel ti 9.00 en 13.00 uur oplopen to uur. In Den Helder moet vi tussen 13.00 en 16.00 uurm lijk een half uur worden gew Op woensdag 30 april word™ zondagdienst gevaren. De afvaart vanaf Texel is dan oral uur en vanuit Den Helder om| uur. Nadere informatie kan wi verkregen via tel. 0222-36! e-mail info@teso.nl. De veei heeft ook een eigen wi www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN DenE| Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourartj Gerard Timmerman (hoofdredacteu Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 O; Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze adveflentiocont/acten en aantkédq toe lijn van toepassing do Regelen voor het Ai wezen van do Stichting ROTA, gevestigd te A zoals gedeponeerd Wj de Kamev van Koophe twieken te Amsterdam onder nummer 4119 oxemplaar van de Regelen voor het Advert wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2Ó03: Per half Jaar 32,20 30.70»» Per |aar 62,70 60,70(.» Bi| verzending naar het buitenland: portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken w afloop van de abonnementsperiode moedend bij een van de vele activi teiten terechtkwamen, waren vaak aangenaam verrast. Ze vonden het echt leuk dat zoiets op Texel ge beurde De gemiddelde Texelaar was volgens Bos aanvankelijk niet te por ren voor de VOC. Met toeristen was dat geen probleem. De WV ontwik kelde VOC-wandel- en fietsroutes, die beschikbaar blijven. Tegelijk met 400 jaar VOC werd het 400-jarig bestaan van Oudeschild gevierd. Koos Zegers, voorzitter van de dorpscommissie: 'We hebben steeds gezegd dat we het feest vie ren van Oudeschild en niet van de VOC. Toch zag je in de versieringen van de straten en de huizen heel veel VOC terugkomen. De mensen pikten dat toch wel op.' De eerste voorbe reidingen verliepen volgens hem stug en moeilijk. Later raakten steeds meer Oudeschilders enthousiast. Volgens Zegers was de inzet van Martha Witte daarbij onmisbaar, om dat zij net zo lang bleef doorgaan, totdat alle straten in het dorp meede den. De VOC-tum bij de Wezenputten toont volgens Banki aan dat werkt om het Maritiem en Jutters Museum een bindende factor te laten zijn in de Gouden Driehoek haven, Hogeberg en De Schans. 'Bezoekers aan de tuin kwamen later voor informatie naar het museum en andersom ver wezen wij bezoekers met belangstel ling voor de VOC-geschiedems naar de tuin.' Het VOCjaar leidde ook tot een stijging van het aantal bezoekers Het MJM kreeg er iets meer dan zeventigduizend en ook de Oudheid kamer, waar brieven van Aagje Luijtsen werden tentoongesteld en voorgelezen, had meer bezoekers. Volgens Banki Is het zaak die extra bezoekers nu vast te houden. In het boek wordt teruggeblikt op alle VOC-activiteiten en er zijn veel foto's in opgenomen. Het is verkrijgbaar bij het Maritiem en Jutters Museum, de WV en de boekhandels. Het kost €2,95, Aan de Hanzehogeschool in( gen is Irene Wassink uit De afgestudeerd in de richting V en Diëtetiek. Zij schreef een! over 'de invloed van horrnd overgewicht bij vrouwen na de pauze en na de zwangerschü Oud Texelse Femke Nellekel huis (24), tegenwoordig woo' in Amsterdam, heeft aan de Universiteit het artsendiplof haald. Ze wil zich gaan specie in de psychiatrie en werkt mor in het psychiatrisch zieken' Oestgeest. Het afsluitend boek over het VOC-jaar werd uitgereikt in het Maritiem en Jutters Museum. (Foto Bod Koning) Big Band Texel geeft woen: Koninginnedagconcert in paviljoen Paal 9. Het twintigfc gezelschap staat onder leicfr dirigent Jan Kühne, die bij e' heid van Lies Pieterse ook vof* steentje bijdraagt. Ook zi Belinda van Diesen werkt n het optreden, dat om 16.00 gint. Volgens traditie maakt de Bt ook dit jaar een beachtour lao schillende paviljoens. Een voo agenda is te vinden op de www.bigbandtexel.nl.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2