Wereldreis strandde door huwelijksaanzoek onder Texelse boom 'Avontuur eindigde voordat het goed en wel begon "Aan- gespoeld TEXELSE ^7COURANT andcompetitie volleybal Texelse producten in consulaat 1 yCT CC ^7 VRIJDAG 2 MEI 2003 Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze nauwelijks meer van een echte Texelaar zijn te on derschelden. Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich bli|vend op ons eiland te vestigen? In de rubriek Aange spoeld dit keer: Roelie Bakker. namen ze ons aan. We konden in oktober beginnen.' Haar vader vond het duidelijk mets, maar haar moeder vond: je hebt de leeftijd en je moet toch een keer op eigen benen staan. 'Ach, en we kwamen daar intern en de familie Kikkert stond bekend als keurige, vooraanstaande mensen, dus dat moest goed gaan, dacht ze...' Met de Voorwaarts vertrokken ze vanuit Den Helder. Het was maar een klein schip, dat behoorlijk deinde in de felle wind. Opgewonden als zij waren, deden ze niets anders dan giebelen. Vóór hen lag het avontuur. Waar zouden ze terechtkomen? In de namiddag, het begon al te scheme ren, kwamen ze aan. 'De bus stopte in Den Burg, op de Groeneplaats en, door haar stem. 'Op een avond gin gen we op een rondje. Achter Bak kers Ijzerhandel stond een mooie boom. En op die plek zei hij: Roelie. als jii in september met me trouwt, gaan we op huwelijksreis naar de Rivièra. Kun je je iets romantischer voorstellen? Ik zei meteen ja. Maar. m'n ouders wisten nog van niets. Dus het eerste het beste weekend dat ik thuis kwam zei ik: oh ja, ik heb nog een nieuwtje... Ik ga in september trouwen en op huwelijksreis naar de Rivièra.' Alsof er een bommetje viel. 'Zie je nou wel Sietske, zei haar va der tegen zijn vrouw, je had het kind nooit moeten laten gaan. Nu zie je wat daar van komtV En wie stond er de volgende maandag op het eiland? Haar vader, om poolshoogte te ne men wie die Gerard Bakker wel met was. Die winter bleef zij nog in Hotel Texel werken. Tot haar aanstaande schoonfamilie wat passender werk voor haar vond. 'Een zwager van Gerard werkte bij het belasting kantoor en had nog wel een kantoor baantje voor me tot we gingen trou wen. Hoewel ik eerlijk moet zeggen dat ik het werk in Hotel Texel leuker vond, want daar was het altijd dikke pret. De ouders van Gerard waren hele lieve mensen en ik werd volledig opgenomen. Het grote verschil was alleen dat het bij ons thuis allemaal stuurlijke kant, de oudercommissies.' Ook gaf ze |aren achtereen les op een zondagschool. Tot het moment dat ze vond dat ze er maar eens mee moest stoppen 'Mijn oudste dochter gaf er inmiddels ook les. En ik ga er altijd vanuit dat zolang jij dingen doet je een ander niet de kans geeft het over te nemen.' In die periode ontmoette ze Nel Eelman, de tegenwoordige wethou der, die op zoek was naar vrijwilligers voor de ziekenomroep. Ze wilde het wel eens proberen. 'Ik ben nooit meer weggegaan. Zolang de zieken omroep bestaat, nu zo'n dertig jaar, ben ik erbij.' Ook daar werden haar bestuurlijke kwaliteiten zeer op prijs gesteld. Ze trad toe tot het dagelijks bestuur van de ziekenomroep, De Lichtboei, waar zij vice-voorzitter werd 'In 1989 startten we met de lokale omroep, een samenraapsel van de piraten en de ziekenomroep. Een groter contrast kon je je met voorstellen. De ziekenomroep, nogal behoudend, met wat oudere, gerijpte medewerkers en de piraten, kratje bier erbij en hupsakee Vanuit dit bonte mengsel ontstond een goed functionerende lokale omroep. Ver volgens werd De Boer gevraagd voor het algemene bestuur van alle lokale omroepen in Nederland. Daarnaast zat ze in het grootbestuur van het Tesselhuus en de laatste jaren was ze voorzitter van de Plattelands- Bmma afvaltoernooi ag 6 mei •1 Cocky's-Ecotiem Balcken '2 Balcken-Autocentr. Ecotiem M Slock-Agrifirm Autocentrale '5 Sportshop 2-TESO Slock 16 Kobeko-Tatenhove 1 TESO 17 Maarcobouw-OSG Tatenhove 1 18 NlOZ-Super Maarco Bouw *13 winnaar H1 -winnaar H2 NIOZ winnaar H3-win. H4 win H1 >2 Zandbank-Rab Albert Heijn >4 AH-Lmdeboom Zandbank 'öïatenh, 2-Bocksberg Lindeboom J8 Rabobank-Lindeboom Tatenhove 2 L&R-wmnaar G2 Lindeboom a10 Beverdam-winnaar G4 L&R 1 De Wit-winnaar G6 Beverdam a12 NlOZ-winnaar G8 De Wit 22.06 H15 winnaar H5-win H6 NIOZ 22.33 H16 win. H7-win. H8 win. H6 Veld C 18.57 D1 Timmer-Smash Kooger De Krim 19.24 D2 De Krim-Jozefschool Timmer 19.51 D3 Durper Drup-Smash Jozefschool 20 18 D4 Sportshop 1-Piranhe Durper Drup 20.45 D5 lepe de Boer-Bruintje Beer Piranha 21.12 D7 Klif 12-NBC Eelman lepe de Boer - 21.39 D8 Natuurwinkel-Otto's Klif 12 22 06 D12 winnaar D1 -winnaar D2 Otto's 22.33 D14 winnaar D3-winnaar D4 win.D13 Wedstrijdleiding Gertha en Frida Uitslagen 29 april Sportshop Texel 1-Jozefschool 1-2; NIOZ- Maarco Bouw 0-3, Kobeko-Paal28/De Knm 0- 3; In den Grooten Slock-Twaalf Balcken 1-2. Albert Hei|n-Slagerij Beverdam 1-2, De Krim- Westerlaken 1 -2, Super de Boer-Texelse Auto centrale 2-1; Ecotiem-Tatenhove 1 0-3, TESO- CVI 0-3; OSG-Agrifirm 3-0; De Lindeboom- Bouwcenter Rab 3-0; De Lindeboom-Taten- hove 2 2-1; Kevermuseum De Bocks-berg- Rabobank 1-2;Zandbank-Bouw- center Rab 1- 2; Timmers Bakkerij-Haarstudio 2-1; Klif 12-Eierlandsche Huls 1-2. Eindstanden competitie (K= kampioen. P=promotie, D=degrada-tie; promotie en degradatie zijn onder voorbehoud; mochten er nog teams afvallen of bijkomen, dan kan dit nog wijzigen) Heren eerste klasse 1 Cocky's Kapsalon 13-32 K. 2.Sportshop Texel 2 13-29, 3 Maarco Bouw 14-28. 4.Paal 28/De Krim 14-24 5,Grooten Slock 14-16; 6 NIOZ 14-14, 7 Kobeko 14-13; 8 Twaalf Balcken 14-9 D. Heren tweede klasse 1.Texelse Autocentrale 14-32 K/P. 2 Tatenhove 1 14-29. 3.Super de Boer 14-27; 4.CV114-22; 5 OSG 14-216 Agrifirm 14-217.TESO 14-13. 8 Ecotiem 14-3. Gemengd eerste klasse 1.L&R 10-25; 2 De Wit Installatietechniek 10- 15; 3 NIOZ 10-15; 4.Slagerij Beverdam 10-15, 5.Albert Heijn 10-10; 6,Swier Groente en Fruit 10-10 D, Gemengd tweede klasse 1 Rabobank 10-21 K/P; 2,Tatenhove 2 10-19; 3 Zandbank 10-19; 4.De Lindeboom 10-13. 5.Bouwcenter Rab 10-9; 6. Kevermuseum De Bocksberg 10-9 Dames eerste klasse 1.Haarstudio 10-20 K. 2,Slagerij lepe de Boer 10-16. 3.Timmer's Bakkerij 10-15. 4.Durper Drup 10-15; 5.Klif 12 10-13; 6 Eierlandsche Huis 10-6 D Dames tweede klasse 1 Sportshop Texel 18-17 K/P; 2.Jozefschool 8- 14; 3,De Krim 8-10; 4,Natuurwinkel 8-10, 5,Westerlaken 8-9 D. Dames derde klasse 1.Slagerij Beverdam 2 10-24 K/P; 2.Salon Martine 10-19; 3,Keurslageri| Dros 10-14, 4 Wiersma Meubelen 10-13, 5,Piranha 10-10; 6.0tto's Tweewlelershop 10-10 D. Dames vierde klasse 1 Smash'68 12-26 K/P; 2,De Rival 12-24; 3 NBC 12-17, 4,Bruint|e Beer 12-16, 5. Smash'68 Piet Kooger 12-7 jonge meiden, met een grote hang naar avontuur, zetten 56 voet op Texel. Het was slechts een tussenstation om ing op te doen voor het grotere werk. Op een cruiseschip ijde wereld rond. Hotel Texel in Den Burg gaf het tweetal ilegenheid om alvast wat van de sfeer te proeven. Maar één van hen, de uit Friesland afkomstige Roelie de Boer, het een kortstondig avontuur. Ze kwam, zag en de vlam vrijwel direct over. Ze verloor haar hart aan Texelaar Gerard er. Gedaan was het met de wilde plannen. Naast haar :aamheden in de optiek- en juwelierszaak kreeg zij alle id om haar eigen talenten te ontwikkelen. Roelie Bakker een bestuurlijk dier, een bekende persoonlijkheid bij Ra- >xel en zette haar politieke interesse om in het echte werk. >on doorgaan is haar motto, ook toen haar rots in de bran- jlots wegviel. Huilen doe je in de theedoek, als niemand et. Op het Nederlands Consulaat in München was op Koninginnedag een kraam met Texelse producten te be wonderen. Het consulaat vierde Ko ninginnedag dinsdag met ongeveer vierhonderd gasten uit industrie, theater en politiek. Dit in samenwer king met het 'Duits-Nederlands-Eco- nomisch-Forum', managers van Beierse bedrijven die het zich tot taak hebben gesteld de contacten tussen het Duitse en het Nederlandse be drijfsleven te verbeteren. Eén van de leden van het forum, ei genaar van een bungalow op De Krim en bestuurslid van de vereniging van eigenaren, kwam op het idee de Texelse producten onder de aan dacht te brengen. Generaal-consul der Nederlanden In München, Spaans (links) en organisator Rolf Reijnders toosten met een Juttertje op de koningin. echtgenoot Gerard en dochter Sietske in folkloristisch kostuum in het an de jaren zestig. Bakker (67) werd als Roelie de leboren in Tzummarum. een in Friesland. Ze groeide op in arm gezin, waar ze fijne herin- en aan bewaart. Haar vader m slagerij en haar moeder was aar huwelijk als onderwijzeres dorp gekomen. Ook haar opa, >n nichtjes zaten in het onder- Is vanzelfsprekend ging zij na ILO naar de Kweekschool in arden. 'Wat dat betreft was de leving in die tijd heel simpel. Je ;t bepaalde je opleiding, watje de werd niet eens gevraagd.' I ze aan de opleiding zelf veel beleefde, trok het onderwijs •soluut met. 'Het leek me echt welijk om voor de klas te dat was helemaal met mijn i. Liever nog werd ik slager, lat was er met bij. Toen ik aan- il iets voor de verpleging te zorgde mijn moeder er voor naar het Academisch Zieken- Groningen kon.' Het bleek een na een paar maanden keerde lesillusioneerd naar huis. Dit ittoch ook met. Maar wat dan iantje dat vrij kwam op het kan- in een dames- en herenmode- Franeker bracht uitkomst. 'Ik ivallen voor een meisje dat kuren in een sanatorium. Het in gezellig kantoor en het wer- ieamverband beviel me goed.' 'de steno en typen en een en- ier mocht ze met de baas mee msterdam. 'Een heel avontuur lagen. Dan mocht ik een mooie (Foto orchiot Roette Bakker) jurk van de zaak uitzoeken, want ik moest er netjes uitzien.' Een ontmoeting met een oude schoolvriendin van de MULO bracht haar echter weer aan het twijfelen. 'Die vriendin was nogal avontuurlijk aangelegd en wilde de wijde wereld in. Dat lokte mij ook wel. En het mo ment dat ik haar weer ontmoette, was het moment dat het meisje waar ik voor inviel bijna weer terug aan het werk kon. Mijn baas had me graag gehouden, maar zelf had ik zoiets van nee, dat vond ik niet eerlijk. Ik wist dar er geen plek voor twee was en het was haar baan. En eigenlijk was ik toch ook wel een flierefluiter, ik wilde wel weer eens iets anders, een nieuwe uitdaging. En zeker aan de hand van die vriendin. Ik was wel avontuurlijk aangelegd, maar had net iets minder lef.' Uiteindelijk werden ze het eens, ze zouden op een cruiseschip gaan va ren. 'We hadden al gesolliciteerd, zij regelde dat wel even. Ik zat alleen een beetje met thuis in mijn maag. Mijn vader was erg behoudend en hield er met van als kinderen zo jong de deur uitgingen.' Gelukkig was daar we derom de steun van haar wat ruimer- denkende moeder. Omdat de cruise schepen pas in het voorjaar weer zouden varen, werd hen geadviseerd om ter overbrugging in een hotel te gaan werken. Om wat ervaring op te doen. 'Dus de kranten erbij, m'n moeder erbij en we vonden een ad vertentie van Hotel Texel waarin meisjes werden gevraagd. We belden en zonder dat ze ons gezien hadden, vrouwen. Naast al deze activiteiten was ze ook sterk geïnteresseerd in de politiek. 'Gerard zat in het dagelijks bestuur bij de CHU (één van de voorlopers van het CDA), in die tijd ook mijn partij Toen Texels Belang opgericht werd, voelde ik daar veel meer voor. Een lokale politieke partij zonder het lan delijke gedirigeer. Dat sprak me veel meer aan. Cor Dros maakte me lid, maar met voordat ik aan Gerard vroeg wat hij er van vond. Hij liet me daar volkomen vrij in, maar zei er wel bij: Ik vind alles best. maar je gaat met in de gemeenteraad, want dat kost klan ten. Dat respecteerde ik.' Ze woonden nog steeds op Prins heerlijk toen een goede vriend over leed. Terugkomend van de begrafe nis reden ze door een grauwe wereld. Het was miezerig en mistig. Alsof het weer zich aanpaste aan de bedrukte stemming. 'Ik zei nou nergens om hoor, maar ik zou er toch met aan moeten denken om alleen naar dit huis te moeten. Niet dat ik bang was, maar jakkes, je bent toch wel van ie dereen en alles afgelegen.' Die woor den bleven almaar in zijn hoofd han gen. Hij vroeg haar waar ze zou willen wonen. Ze hadden inmiddels hier en dat kan ik me nog zo goed herinne ren, alles was versierd met lichtjes De winkeltjes. De Karseboom, De Oranjeboom en natuurlijk Hotel Texel, overal was licht rondom. Dat mo ment... Oh, dacht ik, waf is het hier gezellig. Hotel Texel (nu De Lindeboom) was in die jaren een behoorlijk intensief bedrijf en het werd flink aanpakken voor de twee avonturiers. 'Je werkte van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, maar daar had je geen erg in, want de sfeer was gewoon perfect. Meneer en mevrouw Kikkert waren fijne mensen, het was net een groot gezin, heel warm. Als we 's middags vrij waren, verkenden we het eiland en natuurlijk kwamen ook de avontu ren. Je deed de dingen die je huis echt met in je hoofd haalde. Zo was ik opgevoed met nette meisjes ko men niet in een café. Dat zijn lellebellen. Maar wat doe ie als het hartje winter is? Ik weet nog dat de eerste de beste keer dat ik met de kamermeisjes mee ging naar de Oranjeboom en ik daar op dat krukje zat... Dat ding brandde onder m'n billen. En ik dacht: nu ben ik een echte lellebel.' In de winter had ze er wel eens moeite mee om van huis te zijn. 'Als ik 's zondagsavonds na een weekend thuis in Den Helder op die koude ha ven liep, bekroop me wel eens het gevoel van wil ik dit eigenlijk welDat waren de momentjes van twijfel. Was ik eenmaal op stek, dan was ik dat zo weer vergeten. Er was zo veel invul ling. Maar het mooiste achteraf, het avontuur eindigde voordat het goed en wel begon. Toen ik nog op de Kweekschool zat, was er een groot gebrek aan onderwijzend personeel. Jongens en meisjes die een HBS-di- ploma hadden, mochten een spoed cursus van een jaar volgen. Dat is maar één jaar zo geweest. En wat wil nu? Loop ik op de Groeneplaats, kom ik Onno Kikkert tegen, die bij ons in Franeker die spoedcursus had ge daan. Niet dat we zo dik bevriend waren, hij zat in een andere klas, maar we herkenden elkaar.' Via Onno leerde zij al snel Gerard Bakker kennen, die bij zijn ouders in de juweliers- en optiekzaak werkte. De vlam sloeg vrijwel direct over. 'Het was echt liefde op het eerste gezicht. We kenden elkaar nog niet zo lang toen Gerard me al een huwelijksaan zoek deed.Na al die jaren klinkt nog steeds de emotie van dat moment wat makkelijker was, lang leve de lol en zij waren ontzettende degelijke mensen, dus dat was wel eventjes wennen. Gerard was hervormd en ik stond om het zo te zeggen wel in de grondverf maar was nog met afgelakt. Hij vond het fijn dat ik me daar ver der in wilde verdiepen. Ik voelde me er goed bij en ik ben er heel dankbaar voor dat ik ook hervormd ben gewor den. Via Gerard heb ik het heel intens leren beleven.' En Gerard hield woord. In september 1957 werd er getrouwd en vertrokken zij richting de Rivièra. Zoals gebruikelijk in die tijd kreeg zij 'eervol ontslag' en werd na haar huwelijk winkeljuffrouw. 'En het mooiste daarvan.zeg ik altijd, je had een baan en je was altijd thuis.' Om het juweliersvak te leren, volgde zij twee dagen per week cursussen in Schoonhoven. 'Eigenlijk had dat ook weer wat avontuurlijks. Dan stapte ik op maandag in mijn lelijke eend, over nachtte in Woerden bij familie en kwam op dinsdag weer terug. Gerard was daar een geweldige man in. Ik was nu eenmaal wat flierefluiterig, maar hij gaf me altijd de volledige vrijheid. De hele dag waren we bei den druk in de winkel en 's avonds na het broodeten ging Gerard altijd nog naar de werkplaats om in alle rust de brillen klaar te maken. Ik ging dan naar zang, gymnastiek of naar het toneel van UDI. Rond tien uur kwam ik altijd weer boven water en daar had hij nooit problemen mee. Binnen de kortste keren was ik hier op het eiland helemaal ingeburgerd.' Toen er kinderen kwamen en het steeds drukker in de winkel werd, kochten ze in 1965 een niet meer in gebruik zi|nde bollenschuur in de Prins Hendrikpolder. Het werd omge bouwd tot een weekendhuis, zodat Time, de hulp, er in de zomervakan ties met de kinderen heen kon gaan. 'We noemden het Prinsheerlijk en we hadden er wat pony's, geiten, konij nen en kippen lopen. Zelf vonden we het ook een fantastische plek en we waren dolgelukkig dat we een ver gunning kregen om Prinsheerlijk tot een woonhuis te verbouwen. Konden we er permanent gaan wonen.' Met het ouder worden van de inmid dels schoolgaande kinderen raakte ze steeds meer betrokken bij het on derwijs. 'Dan zie je toch dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Ik zette me altijd in bij schoolactiviteiten, werkweken en vond mijn ei in de be daar rondgekeken. 'En ik dacht bij mezelf: wat ben ik toch een spook, want bij Prinsheerlijk vergeleken was er niets wat in aanmerking kwam. Er was maar één oplossing, zelf nog wat bouwen. En van het begin af aan, toen ik hier net op Texel was, trok deze kant van het eiland mij het meest. Dat zand en die duinen, het strand en de bossen. Naast mijn dochter in Den Hoorn was nog een kavel vrij, maar we waren het er sa men over eens dat we dat met moes ten doen Je moet met naast je kin deren gaan zitten.' Wat bleek? De kinderen hadden er helemaal geen bezwaar tegen. Nu wisten ze wie er naast hen kwam en anders moesten ze het ook maar afwachten Alweer zeventien jaar woont ze nu in Den Hoorn. 'Mijn man zei altijd' als ik gezond bli/f, werk ik tot mijn 65ste en dan stop ik er mee Onze meiden zei den dan altijd: mam, zie jij dat voor je? Want z'n werk was z'n hobby. Negen jaar geleden was het zo ver. Maar hij heeft zijn werk geen dag gemist. Hij vond het heerlijk. Het was in de tijd dat we ook opa en oma werden. Geen moment verveelde hij zich. Hij ging schilderen, was altijd bezig met zijn kleinzoons en we gingen samen op reis We hebben echt intens geno ten van die periode. Dicht in de buurt van onze drie kinderen en de kleinkin deren. We konden het met beter heb ben.' In 2000 begon het wat te kriebelen bij me. Toen mijn moeder nog leefde, kon ik nog heerlijk met haar in het Fries kwebbelen. Dat gaf mij altijd het gevoel van: hè, nu kan ik eindelijk weer eens gewoon praten. Dat klinkt stom, maar het is mijn eigen taal en dat vind ik heerlijk. Zolang ik hier woon, spreek ik eigenlijk een vreemde taal. Daarom wilde ik altijd zo graag een vakantiehuisje of een caravan in Friesland. Lekker een beetje vrijbuiteren en Fries kunnen spreken. Maar dat vond Gerard on zin Bezit is zorg, zei hij altijd. Als je naar Friesland wilt, dan huren we wel watDat is toch geen probleem Dat was het ook niet, maar toch... In het jaar voor zijn overlijden hoorden we via kennissen dat er in Terherne aan het Sneekermeer een caravan te koop stond. Gingen we samen een keer heen en toen vond hij het nog leuk ook. Dus was het: ach lieve schat, als jij dat nu zo graag wil...' Begin 2001 kwam de voorzitter van Texels Belang weer eens bij haar aan. Hij vroeg haar, nu ze weer wat ruimer in de tijd en geen winkel meer had, te overwegen zich kandidaat te stel len. 'Ik wilde dit eerst met Gerard bespreken. Ik zie hem nog zitten, achter in de tuin, lekker in het zonne tje... Als je dat nu echt nog zo graag een keer wil, zei hij, dan moet je het nu doen, Minister Borst, anders ben je echt te oud. Wel vond hij dat ik dan een paar andere dingen moest afbouwen anders was ik nooit meer thuis. Korte tijd daarna werd hij ziek. Omdat we op dat moment met wis ten hoe het zich zou ontwikkelen, besloot ik het maar met te doen Stel je voor dat hij echt ziek werd en ik op een vergadering zat. Wel liet ik me helemaal onder aan de verkiezings lijst zetten. Ter versiering, want ik wilde de partij wel mijn steun geven.' 'We hadden het nooit over zaken als doodgaan. Op een middag liepen we met de hond een rondje en vroeg hij zomaar ineens wat ik wilde, begraven of gecremeerd worden. Zelf wilde hij het liefst begraven worden. Leg mij maar hier, bij het Hoornder kerkje, aan de kant van het bos. daar is het lek ker rustig. Hij wilde me nooit ongerust maken, dus een serieus onderwerp werd altijd met een grapje afgedaan Het was net of hij onbewust al aan voelde dat er iets te gebeuren stond. En toen, in november 2001van het één op het andere moment was hij er met meer. We hadden samen opge past op de boerderij van onze mid delste dochter. Vrolijk naar huis, nog even naar het nieuws gekeken, een appeltje geschild en naar bed De volgende ochtend werd ik wakker en ik dacht wat is het stil naast me. Ik stond altijd wat eerder op, hij wilde altijd graag wat uitslapen. En wat ik nooit deed. ik liep rond het bed heen, pakte zijn hand en... steenkoud. Je zag niets aan hem, hij heeft er waar schijnlijk niets van gemerkt. Ik had heerlijk liggen slapen en hij is gewoon naast mij dood gegaan. Ze is even stil en zegt: 'Ik ben een oorlogskind. We hadden onderdui kers in huis en het werd ons dagelijks ingeprent dat als iemand iets vroeg, we mets mochten zeggen. Dat drukt toch een stempel op je verdere leven. Het heeft gemaakt dat je bepaalde dingen gewoon wegdrukt. En dat lukt je, dat doe je bewust. En ik denk dat ik dat zal blijven doen tot mijn laatste snik. Dus het was huilen in de thee doek en ik was blij dat het allemaal weer moest. De allereerste avond dat ik weer voorzat bij de Plattelands vrouwen. de NBPVA/rouwen van Nu, zei ik: vrouwen, ik heb nu ontdekt hoe belangrijk het is dat als je met een partner leeft, je naast de dingen die je samen doet, ook dingen apart moet doen. Dat op het moment dat je zo iets vreselijks overkomt, je niets meer hoeft te verzinnen. Dat het er gewoon al is.' In 2002, het jaar van de verkiezingen, was er ineens de mogelijkheid om alsnog in de raad te komen. Ze stond op de vijfde plaats van de kandidatenlijst. Dankzij het duale stelsel kwam ze op de vrijgekomen vierde zetel terecht en. werd ze als raadslid beëdigd voor Texels Belang. Uiteindelijk toch op de plek waar zij jarenlang heimelijk naar uitkeek. Het enige wat zij nu nog wil is een ander plekje om te wonen 'In m'n eentje, in dat grote huis in Den Hoorn wil ik absoluut niet blijven. Maar zolang ik niet zeker weet waar ik dan wel wil, blijf ik hier mooi zitten. Ik wacht wel op de Groeneplaats Dat ze het ge meentehuis maar gauw mogen slo pen en er mooie appartementjes neerzetten. Dan eindig ik waar ik be gonnen ben, Ingnd de Raad Roelie Bakken 'Binnen de korste keren was ik op het eiland ingeburgerd.ifoio joop Rommrisi

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7