Cjroen '2warL-Jexels in het harL, )atum Tesovergadering is nog punt van twist Uitzendbureau nu al thuis op het Raaksplein Texel kandidaat voor Waddenconferentie Eind aan conflict over grond Den Burg West Wegen tijdelijk dicht voor groot onderhoud 'Hoog tijd dat ze deze kruising beveiligen!' Vlinders Jeroengroep Raaksplein Man verliest medicijnen texelse'^courant Raaks Dlein emming aanschaf boot wél op agenda Vuilnisophalers wolken asbest' Onder de pomp Gemeente en erven Bakker akkoord Raadsleden naar Den Helder W® tiVen >GER'CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11777 VRIJDAG 9 MEI 2003 -erschijnt dinsdag en vnjdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 Zo'n tweeënhalf jaar geleden begon nen vlinderkenner Cees Maas en Sytske Dijksen aan een boek over vlinders op Texel. Woensdag werd het resultaat gepresenteerd in de Openbare Bibliotheek in Den Burg Pagina 2 Acht leden van de Texelse Sint Jeroengroep. een voorloper van de scouting, deden in 1963, veertig jaar geleden, mee aan de wereldjamboree in Griekenland. Pagina 6 In het gemeentehuis wordt al gespro ken over een cultuuromslag. Zeker is dat er veel is veranderd sinds de ope ning op 1 mei van het Raaksplein. De Centrale Publieks Balie (CPB) moet meer zijn dan de nieuwe inrichting en meubels. Niet meer de logica van de ambtenaar, maar de logica en de behoefte van de burgers zijn voortaan bepalend. Pagina 7 Een 34-jarige Texelaar heeft woens dag tegen 18.00 uur medicijnen ver loren op de Pontweg nabij De Koog. Het betreft het product Tranksene, dat in een kunststof potje met een draaideksel zat Wie de medicijnen vindt, wordt verzocht deze af te ge ven bij de politie. (Advertentie) (Advertentie) tfTHi ^jartjnrrh la ka kart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: ELEKTROTECHNIEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) WIJZIGING 0PHAALR0UTES HUISVUIL zie pagina 10 (Advertentie) GEMEENTE TEXEL Reisdocument afhalen Bestemmingsplan inzien? Uitkering aanvragen? Nieuwe baan zoeken? Het gemeentehuis is nu op werkdagen open van 9.00 - 16.00 uur. U kunt dus ook onder lunchtijd en 's middags terecht bij onze nieuwe balies! gemeente, werk en Inkomen Texel ,dbute*u irdt de extra aandeelhouders- ■gadering van Teso, die vooral in teken van de voorgenomen ischaf van de nieuwe veerboot staan, gehouden op zaterdag mei, aanvang 14.15 uur of op andag 2 juni, aanvang 20.00 Directeur Rob Wortel houdt op 2 juni, maar volgens initia- jnemer Jan Aris van der Slikke rden overkantse aandeelhou- s daarmee buitenspel gezet en irdt het dus 31 mei. De exacte urn wordt binnenkort bekend. agenda vermeldt onder meer een mming over het al dan niet op- jorten van de aanschaf van een uwe veerboot. Of het zover komt, iog de vraag. Teso laat op voor- id weten dat de aandeelhouders besluit hebben gedelegeerd aan jctie en Raad van Commissaris- Maar volgens Van der Slikke •dt er wel degelijk gestemd en is een brief naar Teso onderweg ann wordt gevraagd toe te zeggen boot met te bestellen vóór de ver tering en daarna een wachttijd van i maand in te nemen. Die tijd is dig om de Ondernemerskamer te gen een onderzoek in te stellen ir het beleid van de directie van o, ten aanzien van de nieuwe srboot. Inzake de stemming eist derSlikke dat die anoniem is. 'In het verledenonder andere bij stem- ling over de coöperatie, werden de Bmbiljetten genummerd en later is dat ook gebeurd. Dat willen we nu ■sototniet. ledereen, ook mede- .^rkersvan Teso, moeten anoniem ii stem kunnen uitbrengen.' Van S/ikke benadrukt dat iedereen in elegenheid moet zijn om de ver ering te bezoeken. 'Dus ook <antse aandeelhouders. Als Teso extra boot wil laten varen, dan dt het dus 31 mei Wij bepalen de opening is het eerste punt op ia een toelichting van Teso het investeringsbeleid, waarbij Ambtenaren hebben moeite met hun nieuwe functie waardering Worden ze een keer gewaar werd, is het nog met goed. met name de aanschaf van de nieuwe veerboot wordt besproken, alsmede de ondersteunende voorzie ningen. Vervolgens krijgen aandeel houders de gelegenheid om te rea geren, 'waarna de aandeelhouders zich door middel van een schriftelijke stemming kunnen uitspreken of ze voor of tegen het opschorten van de aanschaf van de nieuwe boot zijn', zo vermeldt de voorlopige agenda. Maar directeur Rob Wortel laat weten dat het wat directie en bestuur van Teso betreft zo ver met zal komen. 'Van der Slikke heeft het recht om de stem ming op de agenda te zetten, maar de stemming zelf is statutair wette lijk gezien onmogelijk. De bevoegd heid is namelijk gedelegeerd aan di rectie en bestuur. Aandeelhouders hebben wél het recht om die te be noemen en te ontslaan. Om die reden gaan we dus niet akkoord met de stemming. Maar, laat daar geen mis verstand over bestaan, we zijn wel blij dat we de gelegenheid krijgen om ons beleid toe te lichten, speciaal voor aandeelhouders die dit nog niet weten, bijvoorbeeld doordat ze een vergadering hebben gemist.' Maar volgens Van der Slikke heeft Teso niet hard kunnen maken dat de aankoop niet in stemming mag worden ge bracht. Wortel geeft, om dezelfde reden als hiervoor genoemd, aan ook niet ak koord te gaan met een ander punt op de agenda, dat voortvloeit uit een eventueel besluit van de aandeelhou ders tot opschorting van de aanschaf van de nieuwe boot. In dat geval ver meldt de agenda dat de directie op- Lees verder pagina 5 Selma de Koning en Sandra Rouwenhorst van Uitzendbureau Start installeren zich In hun nieuwe werkruimte aan het Raaksplein. Temidden van monteurs, verhuis dozen, toetsenborden en snoeren installeren Selma de Koning en Sandra Rouwenhorst, medewerkers van Uitzendbureau Start, zich op hun nieuwe werkplek aan het Raaksplein. 'Het ziet er leuk uit. we zitten lekker ruim en het leeft hier veel meer dan aan de Thijsselaan', zeggen ze. De komst van Start is één van de vele veranderingen die verband houden met de opening van de Centrale Publieks Balie op de begane grond van het gemeentehuis. De komst van daarvan behelst meer dan alleen een nieuwe inrichting en mooie meubels. Doel is onder meer dat 'klanten' van de gemeente worden geholpen door ambtenaren die meer met hen mee denken en streven naar een optimale dienstverlening. 'Niet meer de logica van de ambtenaar, maar de logica en de behoefte van de burgers zullen bepalend zijn', vertelt intern project leider Henk Pennings. Meer over het Raaksplein elders in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) snkele malen hebben medewer- van de gemeentelijke ligingsdienst gemerkt dat men- asbesthoudend afval in hun ze container stoppen. De ge- ente doet een oproep om een d te maken aan deze illegale ktijk, die 'tot zeer gevaarlijke laties' voor de beladers kan lei- Omdat de vuilniswagens van persinstallatie zijn voorzien, dt het afval vergruisd, waarbij kankerverwekkende asbest- els in stofwolken vrijkomen. lemeente wijst erop dat het niet is op deze manier van asbest- dende materialen af te komen, st kan - mits goed in plastic ver- - door particulieren 'tegen zeer ilijke kosten' bij overslagstation Hamster worden ingeleverd, te voorkomen dat de gemeente- medewerkers worden blootge- aan het gevaarlijke asbeststof politie in het vervolg worden !aagd proces-verbaal op te ma- wanneer asbesthoudend afval in container wordt aangetroffen, kan volgens de gemeente leiden het opleggen van een 'stevige Texel heeft zich kandidaat gesteld als locatie voor de tiende interna tionale Waddenconferentie, die in oktober 2005 wordt gehouden. Tij dens de bijeenkomst, die om de vier jaar wordt gehouden, praten bewindslieden uit Nederland, Duitsland en Denemarken met el kaar over het Waddenzeebeleid. Tijdens de negende internationale Waddenconferentie, die In oktober 2001 in het Deense Esbjerg werd gehouden, gooide burgemeester Joke Geldorp al voorzichtig een bal letje op. Tijdens die conferentie pleitte ze ervoor dat het leuk zou zijn als de volgende bijeenkomst eens op een eiland wordt gehouden. Het stond toen al vast dat de bijeenkomst van 2005 in Nederland zou plaatsvin den. In Esbjerg noemde Geldorp nog geen namen. Inmiddels hebben burge meester en wethouders besloten Texel voor te dragen als gastheer. Volgens het college is het eiland ge schikt om alle deelnemers aan de conferentie te kunnen onderbrengen. De kandidaatstelling is aangemeld bij het Overlegorgaan Waddeneilanden (OOW). De andere eilanden moeten nog instemmen met het voorstel. Als de plannen doorgaan, zou het de eerste keer zijn dat de trilaterale con ferentie op een Nederlands Wadden eiland wordt gehouden. De eerdere bijeenkomsten in Nederland hadden plaats op de vastewal. Op het Duitse Waddeneiland Wangerooge (dat ongeveer 1300 in woners telt en kleiner is dan Schier monnikoog) was deze week een in ternationale bijeenkomst van alle eilandgemeenten in Nederland, Duitsland en Denemarken. Namens Texel waren burgemeester Geldorp en wethouder Cdrry Heijne daarbij aanwezig. De ongeveer zeventig deelnemers spraken met elkaar over onder meer bescherming van de kust, veiligheid op zee en de plannen om de Waddenzee op de Wereld- erfgoedlijst te plaatsen. Die discussie werd geleid door Geldorp. Tijdens de Waddenconferentie in Esbjerg werd plaatsing op de Werelderfgoedlijst vooralsnog uitgesteld, omdat er veel weerstand tegen is. Op Wangerooge waren de meningen gisteren ook nog verdeeld. Die bijeenkomst is vandaag afgesloten. De familie Bakker en de gemeente hebben een streep gezet onder het conflict over de grond in plan Den Burg West. De erven van de on langs overleden Jos Bakker uit De Koog zullen de grond binnenkort leveren, waarmee de weg vrijkomt om de westkant van Den Burg te ontwikkelen. Met de ondertekening komt een eind aan een langdurig geschil, dat ont stond toen Bakker met de gemeente overeenkwam grond te verkopen en het recht verwierf om op een perceel dat hij zelf hield woningen te mogen bouwen. Maar met op de manier zo als hij voor ogen had, zo ontdekte hij later. Daarop weigerde hij de grond te leveren, waarmee de ontwikkeling van Den Burg West volgens de ge meente vertraging opliep. Reden voor het college via de rechter leve ring af te dwingen. Toen dit mislukte, belandde de kwestie in een impasse. In september deed Bakker het col lege een ultiem voorstel, maar tot een oplossing leidde dit niet. Nu zowel de erven Bakker als de gemeente water bij de wijn hebben gedaan, is de kwestie uit de wereld. Op een terrein van 9.200 vierkante meter mogen de erven maximaal zes vrijstaande wo ningen bouwen, terwijl er tot dusver vijf mochten komen. De woningen moeten voldoen aan de voorwaarden in het (concept-)bestemmingsplan, er wordt geen uitzondering gemaakt. Wel verschuiven ze iets in oostelijke richting, waardoor het perceel waar maatschappelijke voorzieningen en een woonblok zijn gepland iets smal ler wordt. De gemeente wordt eige naar van de gronden die als water partij worden ingencht. Het cellege vraagt de raad dinsdagavond de overeenkomst goed te keuren. De gemeenteraad van Texel brengt vrijdag 13 juni een bezoek aan de gemeenteraad van Den Helder. De raadsleden gaan langs bij de vis- afslag, een kunstmanifestatie en pra ten met elkaar over onder meer werk gelegenheid in de regio. Bij een aanrijding op de kruising Stuifweg-Schorrenweg liepen twee auto's zware schade op. Foto Gerard Timmerman) Bij een aanrijding op de kruising Stuif weg-Schorrenweg zijn donderdag twee auto's zwaar beschadigd ge raakt. Een 68-jarige bestuurder uit Otterlod die over de Stuifweg reed, verleende geen voorrang aan een 56- jarige Texelse die hem van rechts over de Schorrenweg naderde. Hoe wel de snelheid van de man niet heel hoog was, liep haar auto in de flank een flinke deuk op. Daarbij bleef ze zelf ongedeerd, evenals de man en zijn drie mede-inzittenden. Ze ver klaarden de andere auto op het wat onoverzichtelijke kruispunt niet te hebben gezien. Volgens buurt bewoner Dirk-Jan Boon, die de klap had gehoord, is het met de eerste keer dat het mis gaat op deze krui sing. 'Het gebeurt regelmatig. Als loonwerker weet ik hoe gevaarlijk het is. Regelmatig rij ik vanaf de Schor renweg de Stuifweg op, maar moet dan vol in de remmen omdat ik geen voorrang krijg. Het wordt hoog tijd dat ze deze kruising gaan beveiligen! Of moeten er soms eerst doden val len?' Volgens hem denken wat onoplettende automobilisten op de brede Stuifweg dat ze ep een voorrangsweg rijden. 'Maar dat is toch echt niet het geval.' De Sommeltjesweg en een deel van de Schorrenweg ondergaan de komende weken groot onderhoud, waardoor ze meerdere dagen zijn afgesloten. Verkeer wordt die da gen omgeleid. Ook het wegdek van diverse andere wegen wordt onder handen genomen. De werkzaamheden aan de Som meltjesweg hebben gevolgen voor het verkeer tussen Den Burg, De Waal en Oosterend. Dgt wordt vol gens een woordvoerder van de ge meente tijdens de afsluiting omgeleid via de Kogerweg, Nieuwlanderweg, De Staart en de Laagwaalderweg Van de Schorrenweg gaat het ge deelte tussen de Zwinweg en de Stuifweg meerdere dagen dicht. Ver keer wordt die dagen omgeleid via de Hoofdweg. Wanneer beide wegen precies dichtgaan, is nog niet be kend. De gemeente bespreekt van daag met de aannemer wanneer welke wegen worden aangepakt. Vol gens de woordvoerder kunnen de werkzaamheden aan beide wegen ongeveer een week duren. Op de Marsweg, de Kadijksweg (tus sen de Marsweg en de Laagwaalder weg), de Emmalaan (eerste deel vanaf de rotonde), de Stolpweg. het Lagewegje, Westergeest, het Mol- werk en een deel van de Ooster- enderweg (vanaf De Waal tot Molen buurt) vinden kortdurende werk zaamheden plaats om onder meer de slijtlagen te herstellen. Langs de Postweg tussen de Oorsprongweg en de Slufterweg wordt het fietspad opgeknapt. Fietsers worden daar tij delijk omgeleid via de Zanddijk. Het werk aan de wegdekken moet vol gens planning in de eerste week van juni worden opgeleverd. Twee weken later moeten de werkzaamheden aan de bermen zijn afgerond. De werk zaamheden worden uitgevoerd door aannemer Daalder Alkmaar BV, dat met €377.000,- de laagste inschrijver was bij de openbare aanbesteding die afgelopen maandag op het ge meentehuis werd gehouden. Zeven aannemers dengen mee naar de klus. J -^Groene"p1aa hUy? of Offerte? Drjnk'co spiplokaal Bel 3210 32

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1