2 Boek over vlinders op Texel gepresenteerd 'Je moet iets zien in een steen Grote expositie cursisten Hanneke Peetoom .TEXELSE COURANT- Start vlinderproject Raadsvergadering 'Oorlog achter de Ruigendijk' Moederdagactie in Molenkoog Vakantiekrant Medische zorg Hulpverlening H3 Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel Workshops ROC Cabaretduo slaat alarm Spoiler toert door Engeland VRIJDAG 9 MEI 2003 Tegelijk met de presentatie van Vlinderen over Texel is woens dag het vlinderproject van natio naal park Duinen van Texel van start gegaan. Beide projecten, die los van elkaar tot stand kwa men, konden precies worden gecombineerd. Tot eind september besteden di verse organisaties op het eiland op diverse wijzen aandacht aan de vlinder. Enkele gaan vlinderstrui ken planten en alle scholen krijgen kweekbakken van het nationaal park, zodat kinderen een maand lang kunnen zien hoe rupsen, ei tjes en poppen zich ontwikkelen. Volkstuinders krijgen informatie over hoe de tuin vlindervriendelijk kan worden ingericht, Staatsbos beheer, EcoMare en het IVN beste den tijdens excursies extra aan dacht aan vlinders, de poppenkast van EcoMare staat in het teken ervan en ook het Natuurtheater van het nationaal park besteedt aandacht aan het insect. De Mu ziek- en Dansschool heeft ze op genomen als thema en bij de Witte Engel worden workshops gegeven waarin de vlinder naar voren komt. Vlinders bevinden zich in Neder land de laatste jaren in een neer waartse spiraal. Volgens Maroesja Veken van het nationaal park en vlinderkenner Cees Maas is dat een teken dat het ook met de rest van het milieu minder gaat. Maas: 'De vlinder is indicatief. Gaat het daar slechter mee, dan geldt dat ook voor andere levende organis men.' Het vlinderproject ging woensdag van start met de overhandiging van exemplaren van Vlinderen over Texel aan kinderen. Die ver telden enkele tientallen aanwezi gen wat zij de komende tijd met de diertjes gaan doen. De boeken werden overhandigd door de 7- jarige Joran Bakker, die zich even daarvoor had ontpopt als een heuse vlinder door getooid met vleugels en voelsprieten uit een slaapzak te kruipen. Dinsdag vergadert de gemeenteraad vanaf 19,30 in het raadhuis in Den Burg. De vergadering is openbaar toegankelijk en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst 8 april 2003 5. Benoeming plaatsvervangend voorzitters commissies 6. Voorbereidingsbesluit Panorama 7. Nieuwe onderwijshuisvestings- voorzieningen en BBS De Fontein 8. Vaststellingsovereenkomst 9. Voorjaarsnota 2003 10. Post onvoorziene uitgaven/ investeringsplan 11. Ingekomen stukken 12. Rondvraag 13. Sluiting Gelein Jansen verzorgt de komende weken geregeld een rondleiding door Eierland, getiteld 'Oorlog achter de Ruigendijk'. Hij gaat daarbij in op de verschrikkelijke gevolgen die de Op stand van de Georgiërs, in de laatste maand van de Tweede Wereldoorlog, voor de polder had. De deelnemers verplaatsen zich met eigen auto's, op diverse punten wordt gestopt voor uitleg. De tocht duurt ongeveer een uur. Vertrek- en eindpunt is café-res taurant De Slufter, waar na afloop koffie en appelgebak wordt geser veerd. Deelname kost €6,-. Er zijn rondleidingen op donderdag 15, 22 en 29 mei en 5 juni. Er wordt steeds om 10.30 uur vertrokken. In het kader van moederdag worden in zwembad Molenkoog in Den Burg moeders en kinderen samen op de foto gezet. In de loop van de vol gende week kunnen de foto's (gratis) worden afgehaald. De actie wordt gehouden van 12.00 tot 16,00 uur, deelname kost een toegangskaartje voor het bad. De eerstvolgende Vakantiekrant. die vrijdag 23 mei verschijnt, be vat onder meer een uitgebreide agenda. De redactie roept bedrij ven en instanties op activiteiten en excursies voor de agenda zo spoedig mogelijk door te geven aan de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, tel. 362 620, fax. 323000 of e-mail redactie@texelsecourant.nl. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17 00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy- terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: •Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 32146 - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg 0900-4636549, Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u. vragen over ontwikkeling, voed opvoeding en verzorging van jo kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepun Schoonoordsingel 44, Den Burg 314887. Geopend elke werk tussen 13.00-14 00 u. -Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 uur .0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kra; hulp op Texel en na poliklinis bevalling: Parenta Zorg, tel. 02 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voorthuis; en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RI0T( Wieringen. Opvragen via tel. (02 671552 Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/rrv dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10 13.00 en 15.00-17.00 u.; zoni 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u ten die tijden alleen voor spoe< sende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. •Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudef dienst, versteldienst. Spreekuun 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Molenstr 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. •Chemicaliën op het strand:I de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvé huiselijk geweld, tel. 08-719017; Jongeren Informatie Punt: vc vragen en advies over wonen, w ken, studie, recht, relaties, seks, liteit, verslavingen en vrije li Openingstijden dinsdag en wo* dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Oui Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg j 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulpa jongeren bij problemen en va opvoedingsondersteuning a ouders. Spreekuur elke donder in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, inSj matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: wo Texelaars in financiële m Spangerweg 10, 1793 EH DeWa Zondag 11 mei 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. De Waal: 10.00 u. ds. J.R.A. Vlasblom. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19.00 u. ds. C. der Ne derlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. M.G.J. Roe pers, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 10.00u. en 18.00u. ds. T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 14.30 u. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt ver zocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kar tonnen doos (geen plastic zak) Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten- 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wilster straat, Burdetstraat, Meester Kraai- straat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. In Oudeschild wordt dinsdag 13 mei vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld 4 de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Bulten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advartantlecontracten en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertontle- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi) de Kamer van Koophandel on Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advertentiewezen *©rdt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. intrededienst ds. C. Duinkerken BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.Qi/ G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KER' Den Burg: zon. 10.45 u. heren De Cocksdorp: zon. 9.30 u JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Opt bare lezing, 10.30 u.: Heb verte wen in goddelijke zegepr- Wachttorenstudie, 11.20 u.: Zac aardigheid - Een uiterst belang- christelijke eigenschap- Onbeperkte vrijheid is geen vrijheid. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprograrrw Vandaag: EcoMare. Renée Smal w over zeehonden en de hut van 'oudeGi Kees Maas vertelt over vlinders 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlands: 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek 16 00u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den! Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (mus* 23 00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuw* 19.00 u. Raad en daad (over de Te»* politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtse vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio NoordW' Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogranf (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19°- verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herha^ dinsdag) aansluitend Radio Noords- Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u. Cabaret café (Pip Barnard* Jamen de Bruijn besprek*" lokale nieuws). Vandaag: Brandveilig. Over de veiligheid van de meierblis en oven' en vervoer. Over het naderend voo4> (nogmaals) de blunders van de gen*" raad. Gast is Theo Witte van het Lucft museum Texel, dwaalgast Sachav? Brakel-Baggerman leest een afleven'? het feuilleton. Uitzending van deav^ 25 april (herhaling) aansluitend' Radio Noordholland stichting in Wageningen. voordat het zou worden uitgegeven. Maas: 'We wilden zeker weten dat alles klopte. We hebben daar een middagje geze ten en ze hadden er nauwelijks com mentaar op. Ze hebben ook meteen vijftig boeken afgenomen.' Diverse instellingen en organisaties op het eiland waren inmiddels bereid gevon den het boek te sponsoren. EcoMare zegde toe het te willen uitgeven Maas' dochter Tamara en schoon zoons Steven Bakker en Mare Vol man hielpen mee met het corrigeren van de teksten en het maken van de lay-out. Mariana Bijvoet, Adriaan Dijksen en Jan Kuiper droegen even eens een steentje bij om het boek gereed te krijgen. In Vlinderen over Texel wordt ook stil gestaan bij de vlinder in het Texels dialect. Gesprekken met Texelaars leverden echter slechts drie Texelse namen op voor nachtvlinders: kottemunnek, munnek en motfeugeitjeHet boek is verkrijgbaar bij EcoMare en de plaatselijke boek handels. Spoiler gaat op tournee door Enge land. De rockband, die met gitarist Sidney de Haan en bassist Arjen Rienks in de gelederen voor de helft uit (oud-)Texelaars bestaat, begint de reeks woensdag 14 mei met een concert in Sheffield. Ver volgens wordt anderhalve week lang dagelijks opgetreden, waar onder op 19 mei in Londen. Het laatste optreden van de tournee vindt op 23 mei plaats in Milton Keynes. Dat meldt de band op de eigen website (www.spoiler.nl). Het heideblauwtje in de Bollekamer. een afbeelding uit het boek Vlinderen over Texel. (illustratie Sytske Dqksen) Met het idee liep hij al zo'n acht jaar rond. Zo'n tweeënhalf jaar geleden ging vlinderkenner Cees Maas samen met Sytske Dijksen aan de slag om de plannen daad werkelijk uit te werken. Woensdag werd het resultaat, het boek Vlinderen over Texel, gepresen teerd in de Openbare Bibliotheek in Den Burg. Zevenentwintig dagvlinders, vier dagactieve nachtvlinders en negen nachtvlinders worden door Maas beschreven in het boek. Allemaal vlinders die voorkomen op het eiland. Op overzichtelijke wijze verstrekt hij algemene informatie over het insect en beschrijft hij de specifieke Texelse situaties van de vijfendertig soorten. Sytske Dijksen maakte illustraties van alle beschreven vlinders Maas: 'We hebben het bewust eenvoudig ge houden, het is voor de gemiddelde Texelaar en voor toeristen. Als ze bij voorbeeld ergens een vlinder hebben gezien, kunnen ze in het boek nazoeken wat voor een het was.' Volgens hem wordt daarmee een hiaat gedicht Maas, die regelmatig lezingen houdt, kreeg vaak vragen over welke vlinders zoal voorkomen op het eiland en waar ze zijn te vin den. In het boek wordt dat duidelijk aan gegeven, Maas beschrijft het en Dijk sen mengde de illustraties met af beeldingen van hét leefgebied van de betreffende vlinder. Zo is bijvoorbeeld de illustratie van de oranje luzernevlinder gemengd met een te kening van de Hors, het heide blauwtje met een afbeelding van de Bollekamer en de atalanta met de dijk bij Oudeschild Vlinder, rupsen, pop, eitjes en de voedselplanten van de rups zijn in kleur, het bijbehorend landschap is in zwartwit uitgevoerd. 'Dat is bewust gedaan. Het gaat om de vlinder. De achtergrond is secun dair.' De zevenentwintig dagvlinders zijn alle soorten die voorkomen op Texel. Van de nachtvlinders is slechts een fractie beschreven. 'Er zijn hier hon derden nachtvlinders, waarvan de meeste uiterst klein zijn. Dat zou voor het boek niet interessant zijn.' Dwaal gasten zijn evenmin opgenomen. 'We hebben alleen de vlinders opgeno men die hier kunnen overleven en zich kunnen voortplanten.' De namen zijn ook in het Latijn, Frans. Duits en Engels vermeld. Vraag Maas wendde zich tweeënhalf jaar geleden tot Dijksen, aanvankelijk met de vraag of zij foto's zou willen ma ken van vlinders tegen een Texelse achtergrond. Dijksen liet hem weten dat dat met mogelijk was, maar ze wilde de vlinders wel voor hem teke nen en schilderen. De twee begonnen daarna met het maken van het boek. Met tussenpozen lag het werk soms stil, omdat er volgens Maas ook nog andere bezigheden waren. Met het eindresultaat stapten Dijksen en Maas eerst naar de Vlinder- Co Vermeulen toont Hanneke Peetoom de gereedschappen waarmee Speksteenclub Oudeschild werkt om sculpturen te maken. (Foto Jeroen van Hattum Uren en uren veil- en polijstwerk zit erin. Zelfgemaakte sculpturen van speksteen en serpetijn zijn een deel van de expositie van Hanneke Peetoom, die vanmiddag is begon nen in gemeentelijke expositie ruimte Tusse de Banke in Den Burg. In totaal dertig kunstenaars doen mee aan de expositie. De deelnemers zijn allemaal op cur sus geweest bij Peetoom Vijfen twintig van hen exposeren schilde rijen, vijf zelfgemaakte beeldhouwwerken. Voor de laatsten, die zich ongeveer twee jaar geleden verenigde in Speksteenclub Oude schild, is het de eerste keer dat ze met veel zelfgemaakte sculpturen naar buiten treden. 'We komen elke dinsdagavond bij elkaar om hieraan te werken', vertelt Co Vermeulen. De andere leden zijn Kathy Flesseman, Jdke Smit, Wilma Slent en Karin Vermeulen. De laatste twee kwamen er later bij, de eersten leerden elkaar kennen tijdens een cursus bij Peet oom. De groep toont abstracte afbeeldin gen en veel afbeeldingen van dieren. Zichtbaar is dat aan sommige werken veel tijd is besteed. Ze zien er zorg vuldig bewerkt uit. 'Hieraan is zelfs een jaar gewerkt', vertelt Vermeulen terwijl hij het beeld van een liggend persoon laat zien. 'Dat was eerst een blok van ongeveer vijfendertig kilo en er is zo'n twintig van overgebleven.' De groep werkt volgens Vermeulen niet volgens een vooropgezet plan, maar bekijkt per steen wat voor af beelding er in zit. 'Je moet er creatief voor zijn. Je moet iets zien in een steen en daarna kan je er mee aan de slag.' Zowel speksteen als serpetijn is een niet lastig te bewerken steen soort. Op de bovenste verdieping van Tusse de Banke ligt ook het gereed schap uitgestald waarmee de groep werkt. Soms wordt er gebeiteld, meestal geschaafd en geschuurd. 'We hebben op dinsdagavond ook altijd fris klaar staan, zodat we tegen het stof kunnen drinken.' De schilderijen zijn grofweg op te delen in Texelse landschappen, por tretten van bloemen en abstracte werken. De deelnemers mochten van Peetoom allemaal twee werken ten toonstellen. 'En ik heb ze natuurlijk wel gevraagd het mooiste mee te nemen.' Voor een aantal is het de eerste keer dat ze exposeren, som migen hebben het al vaker gedaan. Van een aantal oud-leerlingen van Peetoom hangen regelmatig werken in haar galerie Zeewinde in Den Burg. Door een keer uit te wijken naar Tusse den Banke wilde Peetoom iedereen de gelegenheid geven zich te presen teren. Er hangen zowel olieverf-, aquarel- als acrylschilderijen. Peet oom: 'Je zag bij sommigen cursisten dat ze heel veel moeite hadden om een bepaalde verfsoort onder de knie te krijgen. Dan stapten ze over op een andere soort en dan was het opeens heel goed. Dat kun je zien als je hier zo rondkijkt.' Peetoom hing één schil derij van eigen hand tussen de wer ken. De expositie loopt tot en met zaterdag 24 mei. Tusse de Banke is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Zondag is de ruimte geslo ten. De tournee is bedoeld om de single Electrifying te promoten, die verge zeld van een videoclip eind vorig jaar werd uitgebracht in Groot-Brittannië en Ierland. Electrifying, een cover van het bekende nummer uit de film Grease (Vou 're the one that I want. is ook te vinden op de anderhalf jaar oude CD Mud 'n' Glitter. Volgens de groep waren de reacties van de En gelse DJ's en clubeigenaren erg en thousiast. Inmiddels zijn er ook plan nen om de single uit te brengen in Duitsland en Nederland. Tijdens de tournee presenteert de groep ook nieuw materiaal De laat ste tijd werden 22 nummers geschre ven die in aanmerking komen voor het tweede album. Een deel ervan is in eerste ruwe versies op de band gezet. Texelse fans hoeven niet per se naar Engeland te reizen om hun favorieten te zien optreden. Het Marsdiep over steken is genoeg. Zondag 22 juni geeft de groep een concert in De Blik sem in Den Helder. Komende zomer geeft de groep acte de presence op meerdere festivals, waaronder Dijk- pop in Andijk en waarschijnlijk ook Trekpop in Tilburg. Over optredens op Texel wordt niet gerept op de site. In maart was Spoiler één van de top acts op Texelpop. Bij het starters- en ondernemers centrum van het ROC zijn nog enkele cursusplaatsen vrij. Het gaat om de cursussen belastingrecht voor de ondernemer (drie maandagavonden vanaf 12 mei), website bouwen (drie woensdagavonden vanaf 14 mei), promotie en reclame (4 en 11 juni) en personeel en organisatie (3 en 10 juni). De cursussen worden gegeven in het gebouw aan de Marsdiepstraat in Den Helder, deelname kost €40,-. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 0223-611200. 'Alarmfase 2' is de titel van het nieuwe programma van het duo Reijn Goed, dat zondag 11 mei in Klif 12 optreedt. De 'specialisten op het ge bied van klein menselijk leed' - zoals het duo eens is genoemd - won in 2000 het Leids Cabaretfestival. Een jaar later brachten ze in het Hoornder theater het programma 'Glad IJs' en nu slaan de dames dus alarm. Er hangt een dreiging in de lucht, maar ze vragen zich af waar 'die hand bo ven het hoofd' is, waar de bescherm- factor, de helm het vangnet. 'De si renes gaan af, maar wat moet er gered worden?' Veel meer zeggen ze niet over hun nieuwe programma, behalve dat Reijn Goed 'lachen, schelden, zoe ken en springen Ze proberen el kaar af te schudden, in te halen, af te schrikken. Maar hun paden blijven zich kruisen en elkaar bijstaan is de enige optie.' Wie meer over dit duo wil weten, kan terecht op de website www.reijnengoed.nl. Hun optreden begint zondag om 20.30 uur. Een kaartje kost €11,50; 'vrienden van Klif 12' betalen €9,50. Dineren vooraf; is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren is gewenst (tel. 319633). Sytske Dijksen en Cees Maas signeerden woensdag na de presentatie hun boek Vlinderen Over Texel'. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2