Tandartsen eisen schorsing verleende bouwvergunning Honderdjarige 'zweeft' over het eiland Raadsleden herbenoemd in bezwarencommissie Bezwaren omwonenden Opvarenden bruine vloot slaags met elkaar tecien herbero verworoen 'Appartementen veroorzaken parkeerproblemen TEXELSE J couRANT 20 6 ART UZ ITTEM, TR EN DOET UW DE MOMP NRRR OPEn I DfS FF?r,,LlE? G0EE> now? IK HOOP,ZEG»"30 TOj:H OP HET GEMEENTEHUIS, RFDELlNG BOOWZGKEN? NOU WIL IK TOCH WEL EENS WETEN,WIE HET IN Z'N BOLLEKOP i ,FI£ HRRLI)0P 3L)WE RFDELING, OH DPT &00WPLRN VRti DIE WON NGEN HIER l/OORDE DEUR, GOED TE KEURENWEET 36 \K TQr1DRRTS MPRR BEN NOG NOOIT, Mnn^n? GEWEEST, N00 ZEGGEN DE COLLEGE)'S KRRS 39,ZO HEET lie,! MRRk 3E Nlbi DIK, MRPR DDT ZIT Bi) ND IN TE GENEN HE i DRT HEEBEN RLIE KRRSEN NONNEN, DUS IK VRRRG 3E NU RECHT OP DE NRN RF\ UOEZIl DR\ NOU?EN DOE NU NIET RLSÖf 3E MET EEN bEK VOL T9NDEN ZIT, WANT DRT KRN IK ZO 1/ERHELpEN HOOR! «9«tooncoê$Q 03-or-o3 Bromfietser gewond Kinderhulp Praatjes vullen geen gaatjes Noodstop brug Teso Teso Bezwaren tegen herwaardering Rechtszaak opnieuw uitgesteld Extra subsidie voor Wielewaal Hl jvocaat W. Swildens heeft don- irdag namens de tandartsen van praktijk aan de Wilhelminalaan Den Burg geëist dat de bouwver- mning voor het appartementen- mplex dat naast hun werkplek mt, wordt geschorst. De zitting kort geding had plaats in de jhtbank in Alkmaar. VRIJDAG 9 MEI 2003 or de tandartsen draait de zaak oral om de parkeerproblemen die rond hun praktijk verwachten. Vol- ns hen zijn die in hun buurt nu al orm. Een appartementencomplex jij, zonder dat daar extra parkeer- mte tegenover staat, is volgens n ontoelaatbaar. De praktijk wordt Igens tandarts Hans de Winter or veel oudere klanten bezocht, die >t goed ter been zijn. Als zij hun to met meer in de buurt kunnen rkeren, ontstaat voor hen een groot jbleem. tandartsen zeggen al jaren te mpen met parkeerproblemen. 'We bben dit al vaak aan de gemeente orgegeven', aldus De Winter. Maar olaats van extra parkeerplaatsen te iëren, schrapte de gemeente er Igens hem de laatste jaren juist rschillende. Zijn verklaring stond aks op die van het Texelse college n burgemeester en wethouders. Volgens de gemeente is het aantal parkeergeiegenheden er de laatste jaren juist toegenomen De gemeente is niet bang dat het negen apparte menten tellende complex extra parkeerproblemen veroorzaakt. De tandartsenpraktijk is goed bereikbaar per openbaar vervoer, het college wil volgend jaar negen nieuwe parkeer plaatsen creëren en bovendien wordt rond de praktijk in de toekomst op grote schaal betaald parkeren inge voerd. Namens de tandartsen betoogde Swildens dat de gemeente bij het vaststellen van het bouwplan niet de juiste procedures heeft gevolgd. Zo zou het bouwplan ten onrechte niet aan de gemeenteraad zijn voorge legd, maar zijn vastgesteld door het college. Dat zou nog geen probleem zijn geweest, als er maar een goed delegatiebesluit had gelegen. Maar daarvan was geen sprake, aldus de tandartsen, die met hun bezwaren eerder botvmgen bij het college en de commissie beroeps- en bezwaar schriften. Regels overtreden De bezwaarmakers vinden ook dat de gemeente de spelregels van openbaar bestuur overtreedt. Zo da teert het ter plaatse geldende be stemmingsplan van lang geleden. Vooruitlopend op een nieuw bestem mingsplan heeft de gemeente een voorbereidend besluit genomen. Vol gens de regels is dit maximaal een jaar geldig, dan moet er een nieuw bestemmingsplan liggen. De tandart sen betoogden tegenover rechter E van der Linde dat de gemeente het voorbereidend besluit met een jaar heeft verlengd en daarmee de regels heeft overtreden. Ten slotte verwees Swildens namens de tandartsen naar het (nieuwe) ont- werp-bestemmingsplan, dat inmid dels gereed is. Het appartementen complex, dat door Duin Bouwbedrijf wordt gebouwd, zou de hierin vast gestelde maximale bouwhoogte overschrijden. Advocaat M. Frantzen, die Duin vertegenwoordigde, stelde in zijn repliek dat de gemeente wel degelijk legitiem heeft gehandeld. Het Bouwbesluit, op basis waarvan het bouwplan is goedgekeurd, biedt lan delijke richtlijnen, die het gemeenten toestaan eigen besluiten te nemen. Hij steunde hiermee het betoog van de ambtenaar die de gemeente ver tegenwoordigde. De rechter doet vandaag (vrijdag) in de loop van de middag uitspraak. jadsleden Gerard Weijers (CDA), thur Oosterbaan (GroenLinks), ans Visman (D66) en Maria van ir Spek (WD) zijn herbenoemd |s leden van de commissie be- oeps- en bezwaarschriften. Oud- ïadslid Hans Roeper is her- lenoemd als voorzitter. De naam ran de commissie is veranderd in je commissie Bezwaarschriften. Burgemeester en wethouders heb ber ingestemd met het voorstel om Be zittende leden opnieuw te benoe men, Weijers, Oosterbaan, Visman en Van dei Spek werden voorgedragen tijdens de raadsvergadering van 8 pnl Texe's Belang (TB) weigerde tij- re die vergadering een kandidaat schikbaar te stellen. Texelse groot-, i partij heeft liever dat er met- idsleden in de commissie Be- aarschriften zitten, omdat tagenverstrengeling kan ontstaan een raadslid moet oordelen over fed dat hij of zij mede zelf heeft ilgesteld. Volgens TB kan dan en sprake meer kan zijn van een jectief oordeel. I college heeft ervan afgezien een cature te plaatsen voor een nieuwe afhankelijke en externe voorzitter, gens de verordening commissie twaarschritten, die de raad in fe- ari vaststelde, dient in beginsel lopen sollicitatieprocedure aan de loemmg van de voorzitter vooraf gaan. Volgens het college is de zit- id voorzitter echter al extern, om- I hij vorig jaar afscheid nam als idslid, functioneert hij naar tevre- cheid, beschikt hij over de nodige dische en bestuurlijke kennis en ift hij ervaring in het leiden van irzittingen. Het voeren van een licitatieprocedure zou volgens het lege een paar maanden tijd kos- waardoor de huidige voorzitter neso al tijdelijk zou moeten wor- i herbenoemd. In de volgende raadsperiode willen burgemeester en wethouders wel een open sollicitatie procedure volgen. De leden en de voorzitter zijn benoemd tot het eind van de huidige raadsperiode. De commissie valt door de reorgani satie op het raadhuis voortaan niet meer onder de (voormalige) afdeling Bestuursondersteuning, maar onder de afdeling Griffie Marc Oosterdijk is benoemd tot nieuwe secretaris van de commissie. Oud-secretaris Rom van Schaik is benoemd tot bemidde laar, die kan optreden bij geschillen tussen belanghebbenden en de raad, het college of de burgemeester. Vol gens de nieuwe verordening kunnen mensen bij een conflict eerst laten bemiddelerh-ivoordakeen- bezwaar- schnft formeel wordt behandeld. Dat gebeurt als beide partijen daarmee akkoord gaan. De bemiddelaar heeft inmiddels één zaak onder zich. Een tijdelijk extra formatieplaats die vorig jaar werd gecreeerd om bezwaarschriften be ter af te handelen, wil het college nog niet omzetten in een blijvende formatieplaats. Het aantal bezwaar schriften daalde vorig jaar voor het eerst na een paar jaar stijging. In 2002 werden 113 bezwaarschriften inge diend. In 2001 waren dat er nog 130, in 2000 105 en in 1999 90. Voor 2003 stond het aantal tot 23 april op 54. Daarvan zijn er echter 21 van mede werkers van het gemeentehuis, die geen genoegen nemen met hun nieuwe functiewaardering. De ge meente heeft nog geen eenduidige verklaring voor de afname van het aantal bezwaarschriften. En 23-jarige bromfietser uit Den Burg is woensdag rond 15.30 uur gewond geraakt bij een botsing op het fiets pad langs de Westerweg. Hij werd geschept door een 46-jarige automo bilist uit Huizen, die de afrit naar het terrein van PWN insloeg en daarbij de bromfietser over het hoofd zag. De Texelaar werd met pijn in de linker schouder per ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder ge bracht. De auto raakte beschadigd. De ruim honderd collectanten die in de week van 20 tot en met 26 april langs de deuren zijn gegaan voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, hebben gezamenlijk €5206,93 opgehaald. €356,83 meer dan vorig jaar. Het in gezamelde geld is bestemd voor kin deren in Nederland die - meestal door problemen thuis - te maken krijgen met de jeugdhulpverlening. Automobilisten op de boot van acht uur hebben woensdagavond in Den Helder geruime tijd moeten wachten, voordat zij van boord konden rijden. Teso moest een noodstop maken met de brug, omdat het misging bij het neerlaten daarvan. Twee kleppen van de brug in de veerhaven kwamen op het verkeerde moment naar bene den, waardoor ze niet op het wegdek belandden, maartegen de Schulpen- gat aan kwamen en klem raakten. 'We hebben daarna eerst de boel geïnspecteerd en gereset', aldus woordvoerder Alex Cofinor De klep pen en de boot raakten niet bescha digd Om 21.17 uur kon de boot weer vertrekken. De oorzaak moet volgens Cofino nog worden onderzocht. Ze kan uren kiiken naar Kinoi^r»/-^ 'ht krijgt om, onder toezicht van bestuur, 'een gedegen rapport uit fengen over het voornemen van aanschaf van de nieuwe boot', fbij moet rekening worden ge- ben met de bezwaren tegen deze stering die tijdens de aandeel- bersvergadering naar voren wor- gebracht. Het rapport moet fi- :ieel en bedrijfseconomisch zijn arbouwd. Dit rapport moet min- s vier weken vóór de aan-deel- bersvergadering van 26 septem- aeschikbaar worden gesteld aan andeelhouders. ïre agendapunten zijn een uitleg be directie over de tariefstructuur 5 relatie met de winstdeling. Ver- ;en uitleg over het aantal afvaar- ander andere die betrekking heb- 3P spoedeisend vervoer. Om ook kantse aandeelhouders in de genheid te stellen de vergadering wonen, stelt Van der Slikke dat andeelhouders eisen dat de ver dring op zaterdag 31 mei wordt 'uden en om 14.15 uur begint, Jfêl op maandag 2 juni, aanvang 5 uur In dat laatste geval zou er "°°P e®n extra boot moeten va- Maar Wortel liet gisteravond >n dat de vergadering op 2 juni, a,t|jd. om 20.00 uur begint en •r geen extra boot vaart. 'Want °en we anders ook nooit.' Eenentwintig ambtenaren van de gemeente hebben bezwaar inge diend tegen hun nieuwe functie waardering. Ze zijn het niet eens met de wijze waarop hun functie en de bijbehorende voorwaarden en mogelijkheden opnieuw op papier zijn gezet. De gemeente heeft de afgelopen tijd alle functies van haar personeel tegen het licht gehouden, opnieuw be schreven en heringedeeld in zogehe ten 'families'. Een aantal medewer kers kon zich niet vinden in de nieuwe omschrijving en is naar de Per- soneelskamer gestapt. Dat is de bezwaarschriftencommissie voor personeelszaken op het gemeente huis. Volgens een woordvoerder valt het aantal bezwaarmakers mee. 'Bij der gelijke functiewaarderingsrondes ligt het percentage bezwaren doorgaans rond de 20 tot 25 procent en hier is het 10 tot 15 procent.' De gemeente nam alle functies op eigen initiatief onder de loep. Volgens de woord voerder wil de gemeente cp die ma nier werken aan een evenwichtige, beheersbare en eigentijdse opbouw van de organisatie. Er werd gebruik gemaakt van een model van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten. De veranderingen die de vorming van de nieuwe sector Grondgebied met zich meebracht, hebben met geleid tot bezwaarschriften. 'Daar heeft nie mand dus bezwaar gemaakt tegen zijn of haar functie in de nieuwe or ganisatie.' gehouden, maar bood verzet bij zijn arrestatie. Hij sloeg een agent tegen het hoofd, die daaraan een gezwol len lip en nekklachten overhield. Een maal op het bureau heeft de ver dachte volgens de politie een of meer wanden van de ophoudruimte ver nield. Aan deze lijst voegde de offi cier van justitie dinsdag de mishan deling toe van een NS-conducteur, op 3 april van dit jaar in Den Helder. De 21-jarige man was dinsdag niet aanwezig tijdens de zitting, hoewel hij dat wel verplicht was. Tijdens de zit ting van 11 maart 2003 was hij in af wachting van zijn zaak vrijgelaten, onder meer onder voorwaarde dat hij 6 mei aanwezig zou zijn. De officier van justitie vond het niet nodig de man opnieuw aan te houden en vast te zetten. De rechtszaak tegen een 21 -jarige man uit Zijpe is dinsdag door de rechtbank in Alkmaar voor de derde keer uitgesteld. Justitie is nog in afwachting van het onder zoek naar de psychische gesteld heid van de verdachte. Het rapport is nodig om de straf te kunnen be palen. Wanneer de zaak wel wordt behandeld, is nog niet bekend. Justitie beschuldigt de man van ver bale bedreiging van zijn in De Cocksdorp woonachtige ex-vriendin. Hij zou haar op 25 september van het vorig jaar hebben gezegd dat hij bij haar voor de deur zou staan met twintig Oekrainers en dat hij haar 'pappie en mammie' zou vermoor den, evenals de jonge vrouw zelf. De Zijpenaar werd een dag later aan- Ze kan uren kijken naar bloeiende bollenvelden, loopt graag rondjes om de vuurtoren en heeft door de zuivere lucht het gevoel dat ze over het eiland 'zweeft'. 'Texel ist wunderschön'. vertelt de (bijna) 100-jarige Elfriede Pfeiffer uit het Duitse Hannover, die helemaal verknocht is aan het eiland. Elk jaar ziet ze met haar dochter Het dorpshuisbestuur van De Wie lewaal in De Waal krijgt een aanvul lende subsidie van €2.727,- van de gemeente om het wegvallen van de huuropbrengst van de gymzaal op te vangen. Dat hebben burge meester en wethouders besloten. Het dorpshuis loopt op jaarbasis €3400,- mis, doordat de gymzaal vanaf juli met meer aan de Ftedmer IJskaschool kan worden verhuurd. De school maakte 4,5 uur per week gebruik van de gymzaal, maar door dat de asielzoekerskinderen van Noorderbuur! kortgeleden naar de overkant verhuisden, heeft de school geen leerlingen meer. Volgens het dorpshuisbestuur was de exploitatie al zodanig krap, dat het wegvallen van de gymzaalverhuur niet meer kan worden opgevangen. Het college heeft daarom besloten de jaarlijkse gebruiksvergoeding voor de gymzaal (€2727,-) de komende drie jaar als een aanvullende subsidie te verstrekken aan de Wielewaal. Voor het gat van €673,- dat dan nog over blijft, wil het college later naar een oplossing kijken. Voor dit jaar wordt de helft van de €2727,- als aanvul lende subsidie verstrekt, omdat het dorpshuisbestuur tot juli nog een gebruiksvergoeding krijgt voor de gymzaal. Margot uit naar de vakantie van twee weken, die ze gewoontegetrouw doorbrengt in een bungalow in vakantiepark Slufteroord, aan de Zanddijk. Met opzet in het voorjaar, want dan bloeien de bollen. 'Daar is ze helemaal gek van', vertelt de be vriende familie Steinmetz, die de wat hardhorende maar nog krasse dame overhaalde naar Texel te komen. Het geheim van haar hoge leeftijd is vol gens haar simpel. 'Een leven lang hard werken en regelmaat betrach ten. Op tijd eten. dnnken, lichamelijke oefeningen en naar bed En natuur lijk Texel. Het eiland verlengt mijn le ven.' Mevrouw Elfriede Pfeiffer uit Hannover. Texel ist wunderschön. (Foto Gerard Timmerman! Opvarenden van twee schepen van waarschuwd, maar toen die ter tie al in actie komen teoen onvaren- l"' Opvarenden van twee schepen van de bruine vloot zijn dinsdagavond slaags geraakt op de haven van Oudeschild. De twee groepen, Duitse opvarenden van het schip 'Arbeid Adelt' en een ander, onbekend vaar tuig, stonden te wachten op een bus die hen naar een discotheek zou brengen, toen omstreeks 20.00 uur een handgemeen uitbrak waarbij rake klappen vielen. De politie werd ge waarschuwd, maar toen die ter plaatse was, waren de gemoederen alweer enigszins tot bedaren geko men. Een 22-jarige Duitse opva rende, die woonachtig is in Enkhuizen, meldde de politie te zijn geslagen en geschopt. Hij deed aan gifte tegen een 18-jarige landgenoot. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. Ook maandagavond moest de poli tie al in actie komen tegen opvaren den van de bruine vloot. Ditmaal omdat een 15-jarige Duitse jongen rond half tien uit baldadigheid aan het Schilderend een poster van een informatiebord had gescheurd. De jongen was met vrienden op stap en werd bestraft met een bekeuring. De politie ondervraagt opvarenden van de bruine vloot die betrokken waren bii de vechtpartij. Burgemeester en wethouders heb ben bezwaren van omwonenden tegen de bouw van de nieuwe Stayokay-herberg (de voormalige NJHC) aan de Haffelderweg in Den Burg ongegrond verklaard. Het college kan daardoor verder gaan met het voeren van een artikel 19 lid 1 -procedure op de Wet Ruimte lijke Ordening om de bouw moge lijk te maken. Er waren vier inspraakreacties inge diend tegen de nieuwe hostel, die 240 bedden krijgt. Tijdens een hoor zitting die begin april werd gehouden, lichtten bezwaarmakers hun kantte keningen nader toe. Het college heeft de inspraakreacties ongegrond ver klaard, omdat ze meer betrekking hebben op overlast dan op planolo gisch gebied, waarvoor de artikel 19- procedure wordt gevoerd. Bezwaren van Hans Eshuys van Hotel Den Burg werden met ontvankelijk verklaard, omdat ze volgens het college niet op tijd binnen waren. Tien voor Texel en Jan Moens, die sprak namens bewoners van de Ftaffelderweg, verklaarden tijdens de hoorzitting dat de bouw van de nieuwe herberg op het voormalige B- veld van Texel'94 een verzwaring van het Hogeberggebied betekent, dat het de leefbaarheid op het eiland geen goed doet, dat de gemeente vooraf overleg had moeten plegen met de omwonenden en dat er vrees is voor toename van geluidsoverlast. Dat laatste wordt door burgemeester en wethouders niet onderschreven. De gemeente is volgens het college niet bekend met klachten over be zoekers van Panorama en voorma lige jeugdherberg de Eijercoogh Ze erkent dat de nieuwe hostel de druk op de omgeving mogelijk iets ver groot, maar ze vindt dat er bij voor baat geen sprake is van aantoonbare overlast. Tijdens de raadsvergadering van april 2002. waarin de raad ak koord ging met een grondtransactie om de bouw aan de Haffelderweg mogelijk te maken, stelde het toen malig college nog dat de gemeente raad in de artikel 19-procedure voor waarden kon opnemen om geluidsoverlast te voorkomen. In no vember delegeerde de raad de pro cedure naar het college. Van een verzwaring van het Hoge berggebied is volgens de gemeente geen sprake, omdat de nieuwe locatie er net buiten valt. Ze ligt aan de voet van de Hogeberg. De ge meente zegt met verplicht te zijn op voorhand met mogelijke belangheb benden overleg te voeren over bouw plannen. C. Eschweiler, eigenaar van het voormalige RST-gebouw aan de Slingerweg, zei tijdens de hoorzitting dat voormalig wethouder Daan Schilling had beloofd dat er tot 2005 niet zou worden gebouwd achter zijn woning. De gemeente zegt van die belofte, die volgens Eschweiler op schrift Is vastgelegd, nog geen bewijs te hebben gekregen.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5