7 P i* Oosterend grijpt naast nacompetitie >upillen nemen keeper Stolk onder vuur I" Prik voor vijfenveertig paarden ZDH boekt overtuigende zege in slotduel leidenteam SVO debuteert met titel Oosterend kampioen recreatiecompetitie TEXELSE i« M COURANT' Volleybalploeg gezocht voor Waddentoernooi Darttoernooi Voetbaluitslagen Barbara Damstra turnkampioen Teleurstellend EK Van Rijsselberghe Klaverjaspot verdeeld Texelse golfers naar halve finale Programma zaalvoetbal rider toeziend oog van tientallen andere spelers en supporters probeert een voetbalpupil vanaf de penaltystip keeper Chris Stolk te trschalken. strijd om de Chris Stolk- maltybokaal was zaterdag voor lemgeen het hoogtepunt van het larlijkse pupillentoernooi van SV De ocksdorp, dat mede dankzij het [ralende weer een groot succes ierd. Iedere speler mocht een malty nemen, waarna de drie beste chutters van elk team naar de finale [ingen. De vraag of Stolk de voetbal- •rtjes van ZDH - de vereniging waar op doel staat - het best gezind ias, zal wel nooit beantwoord wor- len. Maar feit is dat twee van de drie imaars uit Den Hoorn afkomstig waren. Timo Terpstra won bij de D- pupillen, Sil Brouwer was het meest succesvol bij de E-pupillen. Bij de F- pupillen, waar ZDH niet vertegen woordig was, eiste Leon Zwaan van Texel'94 de overwinning voor zich op. Als ludieke actie mochten vooraf gaand aan de finale de jeugdleiders proberen keeper Stolk te verschal ken. Ook hier ging een ZDH'er met de eer strijken. Op blote voeten knalde Ben Penha de bal steeds met dode lijke precisie in het doel. Het toernooi zelf was opgedeeld in drie categorieën. Bij de F-pupillen won SVO F1, bij de E-pupillen ZDH E1 en bij de DE-pupillen toonde gast heer SVC D1 zich de sterkste. Uitslagen F-pupillen' 1 SVOF1.2Texel'94F1 3.Texel'94 F2,4 SVC F1E-pupillen: 1 ZDH E12.SVC E1 3 Texel'94 E4; 4 SVO E1 D-pupillen. 1 SVC D1 2.De koog E13.ZDH D14 Texel'94 E3 Penaltybokaal - F-pupillen. I.Leon Zwaan (Texel'94 F2J; 2.Dirk Schagen (SVO); 3.Joren Bakker (Texet'94 F2) E-pupillen. 1 .Sil Brouwer (ZDH El); 2.Kees Lap (ZDH E1); 3 Wouter Witte (Texel'94 E4) D-pupillen 1 .Timo Terpstra (ZDH D1); 2.Marti|n Vink (SVC D1); 3.Robm Schoo (De Koog E1) Door met maar liefst 7-2 van con current Knollendam te verliezen heeft SV Oosterend in de laatste wedstrijd van het seizoen haar kans op extra wedstrijden om pro motie verspeeld. De gehavende selectie, die was geteisterd door afzeggingen, begon uitstekend, maar klapte in de tweede helft he lemaal in elkaar. De wedstrijd in Oost-Knollendam begon bijna een half uur te laat. De buschauffeur, die naast de spelers en begeleiders een groot aantal suppor ters vervoerde, durfde in de buurt van de eindbestemming niet over een smal en nogal onbetrouwbaar ogend bruggetje te rijden. Hij koos een om weg en kwam toen een soortgelijk bruggetje tegen, waarna het gezel schap besloot uit te stappen en de laatste vijfhonderd meter te voet af legde. Coach Richard Daalder had flink moeten improviseren bij het maken van de opstelling. Door blessures en andere verplichtingen was afbericht binnengekomen van Jan Bloem, Rmze Douma, Simon Bremer, Michel Heidbuurt, Ger Vlaming en Eddy de Vries. Daalder had daarom een be roep gedaan op 'good-old' Piet Ko ning, die sinds enkele jaren in het recreatieteam speelt, en Jacob Mechielsen en Rob Zegers uit het tweede elftal, terwijl Bob Witte na een liesoperatie weer beschikbaar was. Hij had bovendien de vorig jaar naar Texel'94 verhuisde Arnejan Kruithof, die geen verplichtingen had voor zijn nieuwe vereniging, bereid gevonden mee te doen. Ondanks alle omzettingen speelde SVO in de eerste helft goed en fel. Dat resulteerde al na tien minuten in een treffer,, toen Alexander Witte bij een corner het hoofd vond van zijn schoonvader Piet Koning, die onbe rispelijk raak kopte (0-1). Van lange duur was de voorsprong niet. Knollendam, dat ook nog voor deel name aan de nacompetitie streed, kwam tien minuten later op gelijke hoogte, toen keeper Diederik Kruithof in een ultieme poging de doorgebro ken spits te stuiten niet alleen de bal maar ook diens benen raakte en de scheidsrechter de thuisploeg een penalty toekende (1-1). Toch ging Oosterend de rust in met een voor sprong. Na een mooie aanval zette Chris de Vries knap voor op spits Ad Guldemond, die keurig koppend af rondde. De tweede helft verliep dramatisch. Na vijf minuten trok Knollendam de stand gelijk na een mooie aanval door het midden en een vlammend schot van de spits. In plaats van in de ver dediging orde op zaken te stellen, besloten de Oosterenders de aanval te kiezen. Dat ging ten koste van het middenveld, waar het samenspel steeds stroever werd. Jan-Jaap Hin was zo ongelukkig de bal in eigen doel te glijden (3-2) en nadat keeper Kruithof kort daarna met een lobje was verslagen (4-2) stortte de ploeg in. De spelers van Knollendam kregen alle ruimte de bal rond te spelen, de aanval te zoeken en nóg drie keer te scoren. Oosterend kon daar maar één wapenfeit tegenover stellen, een kopbal op de lat van Ad Guldemond. Na negentig minuten stond het 7-2 en ging de periodetitel niet naar Ooster end maar naar Knollendam. 'Jammer, maar in de zevende klasse spelen is ook leuk. Zo voetballen we ook ko mend seizoen in ieder geval tegen ZDH en De Koog. Zulke derby's zijn toch altijd iets bijzonders en boven dien hoef je twee keer minder naar de overkant', meende Richard Daalder, die voor het laatst als coach actief was. Ook trainer Sil van Dijk (die wel blijft voetballen) stopt ermee. Ze wor den vervangen door oud-speler Jitze Beintema, die zowel de training als de coaching op zich neemt. Anderen die een stapje terug doen zijn vaste grensrechter Henk van Sambeek, Chris de Vries, Simon Bremer en doelman Diederik Kruithof, die voor een jaar naar het buitenland vertrekt. Desondanks voorziet Daalder weinig problemen voor komend seizoen: 'We hebben een brede basis en kun nen ook een paar spelers van het tweede elftal doorschuiven. Ik ben er zeker van dat Oosterend ook volgend jaar een aardig team heeft.' De organisatie van het Wadden- toernooi is op zoek naar een volleybalteam dat als vervanger wil optreden van de afvaardiging van Schiermonnikoog, die verhinderd is. Het betreft een herenteam. Het toer nooi wordt zaterdag 17 mei gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en begint om 13.00 uur. Wie belangstelling heeft, kan zich aan melden bij Annemiek van Beek, tel. 316272. In discotheek de J'elleboog in Den Burg begint vrijdag om 19.00 uur een darttoernooi, door de organisatie dartingooitoemooi genoemd Het is zowel bedoeld voor spelers die alvast in het ritme willen komen voor het Waddentoernooi - dat een dag later ook in de J'elleboog wordt gehouden - als voor andere liefhebbers. Deel name kost €2,-. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 13.00 uur. Woensdag 7 mei Texelse pupillencompetitie SVO F2-SVC F1 4-0 Real Madrid-Liverpool 0-2 Juventus-SVO F1 1-3 Arsenal-Barcelona Na drie uur wedstrijden werd zon- lag onverwacht Barbara Damstra litgeroepen tot Texels kampioen imen. Esther Witte, de winnares lan vorig jaar, had zich goed ver- ledigd en eindigde op de tweede ilaats. Bij de recreatieturners, laareeti strijd tussen vijf Texelse ymnastiekverenigingen werd ge talm, werd Gyvo uit De Koog rste.GVT uit Den Burg die derde erd, werd onttroond. organisatie van het kampioen- tap kan terugblikken op een ge- agd evenement, 's Middags kwa- jode vijf verenigingen tegen elkaar In vier wedstrijden op vijf toestel- werkten driehonderd kinderen op neigen niveau de wedstrijden af. gemiddelde score van de vereni- ngen was daarbij bepalend voor de idstand. de vierde wedstrijd kwam de se- :tie van GVT aan bod. Doordat ie- re turner en turnster in de eigen legorie was ingedeeld, beloofde dit n spannende strijd te worden. Op ze manier hebben de betere ners een handicap die alleen met ed turnen valt te compenseren, rbara Damstra had hier geen pro- men mee. Op alle toestellen bleef iet als directe concurrente Esther iers overeind, maar dit jaar won de gd met ambitie het van de op rou- draaiende Albers. Bij de turners Je Edwin Zwaneveld beslag op de ste plaats. Doordat de turnsters turners onder de twaalf jaar nog verplichte oefeningen moeten turnen, telden hun cijfers niet mee voor de jx'.v Brouwer (GVO) 43.60, 2. Suzette Verhagen (GV"h 43,50; 3 Nicole van Beek (Gyvo) 41,70. Niveau 6. 1. Viane Bremer (G\h) 43.70; 2. Marloes Maas (GVT) 39,90 Recreatie jongens. Niveau 12.1 Hessel Moer beek (GVT) 38.05; 2. Marvin de Jong (GVT) 37.40, 3 Lars Boogaard (GVT) 37,30 Niveau 111 Wouter Lap (ZDH) 38,25; 2 Vincent Lap (ZDH) 37,00; 3. Mick Jongejan (GVT) 37,00, 4 Jacob Pieter Vlaming (GVO) 36,85. Niveau 10. 1 Kevin de Graaf (SVC) 40,70, 2 Kevin Abma (SVC) 40.20, 3. Bram van Sikkeleras (ZDH) 38,80. Niveau 9; 1. Vos Dros (GVO) 39,90, 2. Daniel Montezinos (Gyvo) 39,90, 3. Rick Guldemond (GVT) 39,50; 4. Jorik Bot (GVT) 38,90. 5 Jonk Heijenk (Gyvo) 38,90 Niveau 8: 1 Marinus Mets (Gyvo) 41.90; 2 Jeroen Bak ker (GVT) 39.65. Niveau 6:1 Bas Bakker (GVT) 40,60 Selectie; Meisjes, keuze-oefeningen 1 Barbara Damstra 35.80; 2. Esther Albers 35,25; 3 Nienke Daalder 33,70 Meisjes, verplichte oe feningen; 1 Marlies Roos 33,70,2. Jolanda van Strien 32,75; 3 Celine Veenstra 32,25. Jongens, keuze-oefeningen 1 Edwin Zwaneveld 46,95; 2 Ricardo de Wit 46,10, 3. Alwin Bakker 45,70 Jongens, verplichte oefe ningen 1. Marlon Marei 54,75, 2. Sil Gaaff 53,50, 3. Mike Bosma 43,35. De open Europese kampioen schappen Formula Windsurfing in Frankrijk zijn voor Adriaan van Rijsselberghe ietwat teleurstellend verlopen. De jonge Texelaar had veel moeite zijn materiaal op de juiste wijze af te stellen, waardoor hij zich tevreden moest stellen met een plaats in de middenmoot. Temidden van honderd deelnemers eindigde Van Rijsselberghe op de vijfenvijftigste plaats, waar hij had gehoopt zich bij de beste vijfentwintig te kunnen scharen. Van de vijftien Nederlanders werd hij zesde. Als ex cuus kon hij aanvoeren dat vrijwel de hele wereldtop meedeed. Niet alleen topsurfers uit de Europese landen streden om de prijzen, ook deelne mers uit de Verenigde Staten, Austra lië, Argentinië, Brazilië, Israël en zelfs de Maagdeneilanden gaven acte de presence. De vier dagen durende wedstrijden bij het Bretonse Douarnenez hadden zwaar te lijden onder het grijze en grotendeels windstille weer, waar door slechts vijf van de geplande zeventien manches konden door gaan. De deelnemers hadden veel kritiek op de organisatie, die de schijn wekte met helemaal onpartijdig te zijn. Zo viel pas kort voor aanvang het besluit dat niet-Europeanen niet in aanmerking kwamen voor de titel. Volgens criticasters wilde de organi satie daarmee de kansen van de Fransen verhogen. Een dubieuze rol speelde ook de wedstrijdleider, die maar liefst twaalf keer een valse start constateerde en de surfers opdracht gaf zich opnieuw naar de startlijn te begeven, waardoor per keer zeker een kwartier vertraging ontstond. In de klasse Formula Jeugd legde Adriaan van Rijsselberghes jongere broer Dorian beslag op de derde plaats. Een mooie prestatie, in ogen schouw genomen dat de 18-jarige Bulgaarse kampioen normaal bij de profs meedoet. Het deelnemersveld was met in totaal vier surfers echter wel erg klein. Over anderhalve week surfen de broers Van Rijsselberghe mee in de tweede wedstrijd om het Nederland kampioenschap, waarin ze beiden de leiding hebben. Zo'n vijfenveertig paarden werden zaterdagochtend bij manege Aken- burg door dierenarts David Tijssen ingeënt tegen tetanus en influenza. De prik is een voorwaarde om mee te kunnen doen aan wedstnjden. Paardeneigenaren kunnen de vacci natie elk jaar halen bij de manege. (foto Jeroen van Hattum) Barbara Damstra werd afgelopen weekend Texels kampioen turnen. (Foto Gemt vortweven) titel. Juist hier waren echter de mooi ste oefeningen te zien. Sil Gaaff en Marlon Marei lieten zien dat ze klaar zijn voor de NK dat volgende week in Borne plaatsvindt. Uitslagen: Recreatie: 1Gyvo 38,59; 2. SVC 38,44; 3. GVT 38,36, 4. GVO 37,89, 5 ZDH 37,68. Recreatie meisjes. Niveau 11.1. Miriam Bak ker (GVT) 42,10; 2. Maaike Gaaff (GVT) 41.00; 3. Lisanne Wit (GVT) 40,10. Niveau 10; 1. Sophie Warterbergh (GVT) 40,50; 2. Doris van de Steeg (SVC) 40,30; 3. Danique Witte (GVT) 40,10 Niveau 9 1 Jeneesiya Ponniah (GVT) 42,70; 2. Manon Walbeek (SVC) 41.90; 3. Lucie Burgman (Gyvo) 41,90; 4. Cinthia Hollenberg (GVT) 41,00. Niveau 8 1 Kim van Egmond (GVT) 42.80. 2. Emma Veeger (ZDH) 41,00; 3 Kim Vlaming (GVO) 40,50 Niveau 7: 1. Lmdy ZDH heeft het seizoen afgesloten met een overwinning. Op eigen veld werd Twisk overtuigend met 3-0 verslagen. Op het eerste ge deelte van de eerste helft na speel den de Hoornders een prima wed strijd. Met een beetje meer geluk had de overwinning nog wel wat hoger kunnen uitpakken. De thuisploeg miste een flink aantal spelers. Henk Knol, Erwin Kleinveld, Jacco Kager en Wouter Bolier had den om uiteenlopende redenen al vroegtijdig afbericht gedaan. De Zwaluwen moesten bovendien Mike de Bruijn missen, die vrijdag tijdens de training ongelukkig zijn enkel banden scheurde. Wél kon trainer Henk de Ruyter over routinier Bernard Ipenburg beschikken. De wedstrijd was in de beginfase niet al te best. In verdedigend opzicht kwam ZDH zelden of nooit in de pro blemen, maar door een gebrek aan inzet en concentratie gingen veel duels verloren, waardoor ook de keeper van Twisk het rommelige spel op zijn gemak kon gadeslaan. Een handicap was de straffe wind, die ertoe bijdroeg dat menig pass in de voeten van een tegenstander be landde. Maar gaandeweg de eerste helft leek bij de Zwaluwen het besef door te dringen dat ze op deze ma nier niet op een overwinning hoefden te rekenen en begonnen ze meer strijd te leveren. Tien minuten voor rust kreeg ZDH de eerste goede kans, toen Joop Rommets een mooi voorzetje richting het hoofd van Sjoerd Oosterhof verstuurde. Diens kopbal ging net voorlangs. En net toen iedereen zich leek te verzoenen met een ruststand van 0-0 kwam de thuisploeg toch op voorsprong. Bernard Ipenburg gaf een verre pass op Oosterhof, die de uitlopende keeper met een bekeken boogbal verschalkte In de tweede helft was ZDH een stuk sterker, maar gingen nogal wat kan sen verloren. Een grote was er voor Michiel Dekker, wiens inzet werd ge stuit door de keeper. In de rebound wist zijn broer Niels evenmin te sco ren Twisk kon nauwelijks een vuist maken, maar het bleef uitkijken voor de Hoornders, zeker bij het handje vol corners en verre inworpen, waar bij de bal op goed geluk richting het doel van keeper Chris Stolk werd verstuurd. Twintig minuten voor tijd kreeg Twisk de eerste en enige grote kans van de wedstrijd. Gelegen- toidenteam van SV Oosterend. Staan van links naar rechts: Vera Kooger, Eva van Cintha Timmer, Annelies Duinker, Melissa Blom, Anna Trap, Francis Blom. Zittend: tr Gé Koot, Charlotte Daalder, Michelle Bouthoorn, Lizzy van der Steeg, Marina Brou- coach Ruud Timmer. De opbrengst van het klaverjas- seizoen in De Witte Burcht werd oudergewoonte tijdens de laatste speelavond verdeeld over van tevo ren door de deelnemers ingebrachte goede doelen. Met €1464,27 in kas, konden zes giften van €225,- worden 'Ms een kleine nederlaag tegen J (5-6) in de laatste wedstrijd is neidenteam van SV Oosterend Pioen geworden. Vorig jaar be de vereniging de jonge sters voor één van de kantse competities op te geven, ;al op Texel geen geschikte te- tenders voorhanden waren. Het Wal speelde op dat moment er leiding van coach Ruud Tim- e" trainer Cees-Aris Trap al twee jaar bij elkaar Het was een sprong in het duister, die uitstekend uitpakte. Al in het eerste halfjaar ging het goed en toen de meiden eenmaal de kop positie hadden veroverd, stonden ze die niet meer af. Vorige week werd de nummer twee op de ranglijst, Always Forward, met maar liefst 0-8 versla gen en was de titel een feit. Zaterdag werden de kampioenen op eigen veld gehuldigd, waarna ze luid zingend richting eetcafé De Kroonprins ver trokken, waar ze door sponsor Gé Koot van de Spar op een patatje werden getrakteerd. Zaterdag spelen ze een toernooi, op het eigen sport complex Sieme Keijzer. Er wordt om 11.00 uur afgetrapt. Het seizoen wordt op 24 mei in Grootebroek af gesloten met een meidenvoetbaldag van de KNVB Komend seizoen gaan de meiden een nieuw avontuur tege moet als elftal. verdeeld. Uit de veertien ingebrachte goede doelen werden de Zonne bloem Texel, de Reumapatiënten vereniging Texel, de Nederlandse Hartstichting, het Tesselhuus, het Koningin Wilhelminafonds en het familiehuis van Medisch Centrum Alkmaar gekozen. Een restbedrag van €100,- ging naar de Stichting Nieuw Guinea. De resterende €14,27 blijft in kas voor het volgend seizoen, In totaal deden dit seizoen 480 klaverjassers mee, waaronder 222 vrouwen en 258 mannen één tot tien keer. Het hoogste spel werd gespeeld door Fenny Caspers en Carlo Bos, die een score van 8353 behaalden, tegen een laagste seizoensscore van 4566. Van de 99 verschillende deel nemers speelden er acht alle tien dri ves mee. Van hen behaalde Fenny Caspers het hoogste gemiddelde met 6618 punten, tweede werd Jan van Tunen met 6284 punten, derde Marry Smit (6171). Het nieuwe kaart- seizoen start in oktober. heidsverdediger Daan van der Slikke behoedde zijn team voor de gelijk maker door de bal met een snelle ren en een schitterende sliding van de doellijn te halen. Enkele minuten later viel de beslis sing. Sjoerd Oosterhof werd in het strafschopgebied gevloerd, waarna Michiel Dekker de toegekende penalty la Neeskens benutte (2-0). De keeper raakte de hoog en door het midden ingeschoten bal nog, maar was toch kansloos. In het vervolg ging ZDH fanatiek op jacht naar een derde treffer. Een opvallende rol speelde daarbij Erik Zijm, die als gelegenheidsspits voor veel onrust in de verdediging van Twisk zorgde. Vijf minuten voor tijd kreeg de Hoornders loon naar werken, toen Ronald Bies- boer de bal in het strafschopgebied bracht en Oosterhof de bal zonder aarzelen hard en geplaatst in het doel schoot (3-0). Dankzij deze overwinning hield ZDH Twisk achter zich. In de eindstand staan ook Jisp en De Koog lager dan de Hoornders, die met iets meer re gelmaat en niet te veel wijzigingen in het team volgend jaar een rol moeten kunnen spelen in de bovenste helft van de ranglijst. Jan van Wijk en Gerdi Reijers hebben zich zondag op de Texelse golfbaan weten te plaatsen voor de halve fina les van de 'Telegraaf Dunhill links challenge'. De voorrondes van deze wedstrijd - voor golfers met een han dicap onder de 20 - worden door het hele land gespeeld, de halve finales op een van de zes duinbanen, waar onder de Texelse. Jan van Wijk had in de categorie handicap 0-10 69 sla gen netto nodig voor achttien holes. Tweede werd hier Vernon Hughes met 71 slagen, derde Jan Winnubst met 72. Bij de spelers met een han dicap tussen 10 en 20 behaalde Gerdi Reijers een eerste plaats met 66 slagen netto, gevolgd door Pieter de Boer met 68. Arnold Wesselman. die zich vorig jaar voor de halve finale wist te plaatsen, eindigde met 70 sla gen op een derde plaats. De longest drive werd geslagen door Menno Schuijl. de neary door Bart Medema. Donderdag 15 mei Bekertoernooi D-junioren Poule A: Klif D2. De Krim D2 en SVO D1 Poule B: De Krim D1De Krim D3 en De Koog D1 18.00 Klif D2-De Knm D2 Kuipers 18.15 Krim D1 -Krim D3 Franchimon 18.30 Klif D2-SVO D1 Van Putten 18.45 De Koog D1-Krim D3 Kuipers 19.00 Knm D1-SVO D1 Franchimon 19.15 Krim D1 -Koog D1 Van Putten 19.30 3 poule A-3 poule B Kuipers 19.45 2 poule A-2 poule B Franchimon 20.00 1 poule A-1 poule B Van Putten 20 30 Mantje 1-Texel 1 Molanus (beslissingswedstrijd tweede plaats NH beker) Klif heeft zaaldienst. Vrijdag 16 mei 18.15 SVO 4-ZDH 1 Van Putten 19.05 Klif 3-Texel 3 Bakker 19.55 Mantje 1-J'boog Molanus 20.45 De Krim 2-J'boog 2 Kuipers 21.35 SVO 2-Texel 1 Douma 22.25 Prijsuitreiking De Krim heeft zaaldienst. De beste recreatievoetballers van het eiland. Met op de achterste rij, van links naar rechts: Marco Drijver, Arnold Langeveld, Gideon Boogaard, Robert Schulze, Erik Kalverboer en Piet Koning Voorste rij: Mare Drijver, Piet Graaf, Bep Vonk, Marco Daalder, Ewald Witte en Cor Bremer. Lieuwe Koom ontbrak. Ondanks dat de laatste wedstrijd tegen De Koog met 1-2 verloren ging, is het voetbalteam van Oos terend kampioen van de Texelse recreatiecompetitie geworden. De Gortbuken verzamelden zes pun ten meer dan de nummer twee op de ranglijst, De Koog. De feitelijke beslissing viel vorige week. toen De Waal in een span nende wedstrijd met 3-2 werd versla gen. Maar een week eerder was al de grootste stap gezet, toen concurrent De Koog in een rechtstreeks duel aan de kant was gezet. Zondag verkeer den de nieuwe kampioenen kennelijk nog in een overwinningsroes, want ditmaal won De Koog. Maar uit de eindstand blijkt toch een flink over wicht voor Oosterend, dat in twaalf wedstrijden slechts twee keer gelijk speelde en twee keer verloor, twee keer minder dan De Koog. De recreatiecompetitie is een strijd tussen Texelse teams, met overwe gend oudere spelers die geen grote verplichtingen meer op zich willen nemen, maar het leuk vinden op zondagmorgen nog tegen een balle tje te trappen. Elftallen uit Oosterend. De Koog en De Waal en een team dat herinnert aan oude tijden - Texelse Boys - bestreden elkaar in het bi]na voorbije seizoen in twaalf wedstrij den, die elk 2 x 35 minuten duurden. Op enkele uitzonderingen na was de spanning steeds groot en werden de wedstrijden met niet meer dan één doelpunt verschil beslist. Een uni cum, want in voorgaande jaren wa ren de teams van Oosterend en Texelse Boys duidelijk de sterkste. Piet Bolier, die dit jaar de organisatie in handen had, noemt het jammer dat andere verenigingen en dorpen niet in staat zijn een team samen te stel len. 'Het zou de competitie afwisse lender en de rivaliteit tussen de dor pen groter kunnen maken.' Eindstand (respectievelijk gespeelde wedstrij den, overwinningen, gelijke spelen, nederlagen, puntentotaal en doel punten voor en tegen) Oosterend De Koog Texelse Boys De Waal 12 82 2 26 33-18 12 62 4 2031-26 12 336 12 25-30 12 2 37 9 20-35

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7