Bestelling boot kan worden teruggedraaid' Cjrocn ^wartsjexels in het harL, )SG wil uitbreiding aan Haffelderweg Leerlingen OSG buigen zich over eindexames Bank laat bollenbedrijf in openbaar verkopen Nieuw kinderspeelparadijs op De Krim [choolgebouw Emma laan afstoten' 43 bezwaren tegen plan maïsdoolhof PG Post opent rvicepunten bij oot en Goënga Ziekenvervoer naar Taxi 312000 Babbelooi Op bedevaart m Waddentoernooi Looncontrole FNV Bezwaarcommissie steunt kampeerboer TEXELSE'fc)URANT SUPER DE BOER De Nederlandse schelpdiersector stelt zich voor! .GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11780 rEXELSE DINSDAG 20 MEI 2003 COURANT jschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg tornaat*mwe -r. rvi r. v, Fl De Hogeberg wil het school- jouvv aan de Haffelderweg ver wen en uitbreiden met nieuw- w, zodat het onderwijs over paar jaar op één plaats wordt oncentreerd. Het school- •ouw aan de Emmalaan wordt gelijk afgestoten. Dat staat in nnen die bureau DHV in ersfoort voor de OSG heeft ont- keld. De school hoopt zo een te maken aan het oplopend ntetekort. Volgend schooljaar ïen er noodlokalen aan de lelderweg om de leerlingen on- dak te blijven bieden. jcliolengemeenschap en bureau (ontwikkelden de huisvestings- men, nadat vorig jaar februari de men voor gezamenlijke huisves- van de OSG, het ROC, de Mu- en Dansschool en de Openbare liotheek op losse schroeven wa komen te staan Dat gebeurde «dat de bibliotheek zich terugtrok het overleg dat de gemeente rde over het multifunctionele nplex. geus rector Henk de Vries en atsveivangend rector Henk van Bveldt is de behoefte aan een op- Bingvoorde OSG sindsdien alleen lar dringender geworden. Er zijn jweli|kswerkplekken voor docen- v,aardoor zij werk mee naar huis jetennemen. Er zijn te weinig stu pe-«istodeerplekken voor de leer- jen.asgeen geschikte media- jjek, er is te weinig ruimte om te izeren en het sanitair moet ook grmfg worden vervangen. Uit rapport dat de schoolinspectie in 2002 opstelde, kwam al naar dal het krap is op school. De teeggenschapsraad stuurde Kleden een brief aan de ge nie om aandacht te vragen voor orobleem en de ouderraad wil inkort een soortgelijke brief ver lig van Heerwaarden kan zijn plan een maïsdoolhof bij De isdorp inde papierversnipperaar m Nog voordat er ook maar éen sdure is gestart, hebben 43 irs bezwaar gemaakt tegen het In en rond De Cocksdorp zijn ioeg toeristische attracties. De «i die hier wonen en komen, het landschap en de natuur iel te waarderen. Dit plan druist egenin', aldus de bezwaar- ■s. Voor de raad reden zich de- tegen het initiatief te keren, loolhof op Texel zou een mooie Hing zijn, maar niet op die daagde Joop Groeskamp >e Belang) Van Heerwaarden uit betere locatie te vinden. rost opent volgende maand «punten in de supermarkt oot in Oosterend en Goënga Hoorn. Consumenten kun- rvanaf dinsdag 3 juni terecht de belangrijkste postzaken. «punten bieden een behoorlijk neid assortiment aan diensten, 'oen klanten er niet alleen post en briefkaarten kopen, maar ^getekende brieven versturen kketten versturen en afhalen tijn er boncadeaus, telefoon- ippenkaarten te koop en zijn 'Mende informatiebrochures gbaar. De openingstijden van 'vicepunten zijn gelijk aan die e winkels waar ze gevestigd 'ost stfeeft ernaar in 2005 ver door Nederland 1300 service- na tlel3')en'om samen met de dy postkantoren een fijnmazig f* van dienstverlemngspunten en. Als die doelstelling wordt d is er- in 99 procent van alle 'eatsen een postkantoor of bont gevestigd. Wat er met sstkantoor in Den Burg gaat ïen. dat al lange tijd op de no- E s,aat om te worden qesloten, nie> bekend. Volgend schooljaar komen er nood- lokalen om de leerlingen onderdak te kunnen blijven bieden. Het aantal scholieren stijgt volgens de progno ses van 844 naar iets meer dan 900. Volgens De Vries en Van Atteveldt worden het waarschijnlijk drie of vier noodlokalen die bij de locatie Haffelderweg komen te staan. 'Als die er niet komen, lopen er volgend schooljaar dagelijks zes of zeven schoolklassen rond in Den Burg.' Gebruik maken van de noodbouw van het ROC, achter de OSG, is vol gens hen niet mogelijk, omdat die lokalen overdag ook allemaal bezet zijn. Het rooster aanpassen is even min een alternatief. Er wordt nu les gegeven van 8.00 uur tot 16.00 uur. De Vries: 'Het is niet mogelijk om eerder te beginnen, want dan krijg ik problemen met de ouders Kinderen uit De Cocksdorp moeten nu al voor zevenen op de fiets zitten om op tijd te zijn. En 's middags moet het ook met later worden voor de leerlingen.' Dertig jaar De plannen van DHV moeten leiden tot een oplossing voor de komende dertig jaar. De OSG heeft twee mo gelijkheden laten opstellen. Volgens het eerste plan worden zowel de locaties Haffelderweg (bijna dertig jaar oud) als Emmalaan (veertig jaar oud) aangepast. Het tweede plan voorziet in aanpassing en uitbreiding van de locatie Haffelderweg en afsto ting van de locatie Emmalaan. Vol gens De Vries en Atteveldt gaat de voorkeur van de OSG uit naar het laatste, omdat alles dan onder één dak zit. Ook hoeft het gebouw Emmalaan niet meer te worden on derhouden. 'Dat zou dan bijvoor beeld gebruikt kunnen worden voor woningbouw of misschien een nieuw gemeentehuis.' Volgens de OSG zou het nieuwe schoolgebouw moeten worden on derverdeeld in drie duidelijk afgeba kende eenheden voor de onderbouw, de bovenbouw van het VMBO en de bovenbouw van de HAVO en het VWO. De eenheden moeten dusda nig worden ingericht dat er onderwijs op maat kan worden gegeven. Iedere leraar moet er zijn eigen werkplek krijgen en dat geldt ook voor mento ren en coördinatoren. Concrete bouwplannen zijn er nog niet opgesteld. De OSG wil eerst van Zo'n honderdvijftig leerlingen van de OSG zijn de komende anderhalve week bezig met de schriftelijke eind examens. Vrijdag beten de HAVO en het VMBO het spits af. Gisterochtend begonnen ook de leerlingen van het VWO met de eindtoetsen. De VWO- leerlingen hadden Nederlands, de leerlingen metaal, verzorging en mens duren tot dinsdag 27 mei. In bouw hadden examens vaktheorie. In juni word bekendgemaakt wie ge- april deden de VMBO-leerlmgen al slaagd of gezakt is of eventueel her hun praktijkexamens. De emdexa- examen moet doen. (Foto Joroon van Hattum) Jan Aris van der Slikke ziet de bouw van de nieuwe Teso- veerboot nog niet als een voldongen zaak. Als de aandeel houders de bestelling afkeuren, kan deze volgens hem door inschakeling van de Ondernemerskamer van het Gerechts hof in Amsterdam mogelijk ongedaan worden gemaakt. De vrijdag gepubliceerde agenda van de op 2 juni te houden extra aandeelhoudersvergadering kan wat hem betreft gewoon worden afgewerkt conform artikel 27 lid 2 van de statuten, wat ook geldt voor de stemming over het opschor ten van de bouw van de boot. Lees verder pagina 5 Van der Slikke zegt 'geschokt' te zijn, omdat Teso de opdracht voor de bouw heeft doorgezet en niet de vergadering heeft willen afwach ten. 'Daarmee hebben de directie en de commissarissen hun positie niet verstevigd. Directeur en com missarissen kennen de gevoelens van een groot aantal aandeelhou ders. In plaats van de vergadering met vertrouwen tegemoet te zien, drukken ze de bestelling van de boot erdoor. Verantwoording ach teraf over een besluit dat voor dis cussie vatbaar is en kan worden teruggedraaid, kan gevolgen heb ben voor de aansprakelijkheid van directie en Raad van Commissaris sen. Is dat verstandig beleid? Maar liefst 268 aandeelhouders hebben om die vergadering gevraagd. Teso had het fatsoen moeten hebben hen eerst een uitspraak te laten doen. Dit is gewoon minachting. Maar het is nog niet te laat. Als een meerderheid zich op 2 juni uit spreekt voor het opschorten van de bouw, dan kan de kwestie aan de Ondernemerskamer worden voorgelegd.' Op zichzelf was het geen verrassing dat Teso zich mets van de actie van Van der Slikke aantrok. Directeur Wortel heeft er geen twijfel over laten bestaan dat hij gewoon zou doorgaan met de voorbereidingen voor de bouw. Goed moment? Volgens Van der Slikke had men een paar weken moeten wachten. Teso zegt nu dat dit het uitgelezen moment was om de bestelling te doen omdat de marktsituatie gunstig is, maar die zou bij langer wachten waarschijnlijk nog gunstiger zijn geworden. De eco nomische vooruitzichten zijn zodanig dat je straks voor een nog veel lager bedrag zo'n schip kunt laten bouwen En ze zouden nog voordeliger uit zijn als ze met alleen Europese wen/en hadden gevraagd maar ook offertes hadden ingewonnen bij bedrijven in Zuid-Korea. Nog maar zeven procent van alle schepen die in de wereld nodig zijn, wordt in Europa gebouwd, omdat het elders veel goedkoper is.' De actievoerders blijven van mening dat de Molengat, zeker na renovatie, best nog een tijd betrouwbaar kan blijven varen of dat dit schip kan worden vervangen door de Johan Friso uit Zeeland, die voor 10 miljoen euro te koop is. 'Er is nooit een rap port van een expertisebureau ge weest over de staat van de Molengat. Teso's argument dat de Johan Friso onder andere ongeschikt is omdat deze 4.30 meter diep steekt en daarom bij extreem laag water vaker zal uitvallen, maakt een vreemde in druk, aangezien de nu bestelde boot nog dieper steekt, namelijk 4.40 me ter... In elk geval is de noodzaak om Lees verder pagina 5 Zorgverzekeraar Achmea heeft voor het zittend ziekenvervoer van Texelse verzekerden een contract afgesloten met Taxi 312000 uit Den Burg Het contract heeft een looptijd van drie jaar. van 1 juli 2003 tot en met 1 juli 2006, met een optie op een verlen ging tot 2009. Vorig jaar werd ook het ziekenvervoer van verzekeraar Univé aan het bedrijf toegekend. Naar ver wachting zal Texel 312000 niet voor het contract hoeven te investeren en zal de huidige capaciteit voldoende zijn om de vervoerstoename te ver werken. De verzekerden van Achmea worden binnenkort door de verzeke raar geïnformeerd over de verande ringen. Kinderspeelparadijs Texel moet urenlang speelplezier bieden aan kinderen tussen de twee en twaalf jaar Op vakantiecentrum De Krim is deze week gestart met de realisatie van een nieuw kinderspeelparadijs. In de bestaande sporthal van het Cocksdorper vakantiepark wordt een binnenspeeltuin gebouwd van zo'n zeshonderdvijftig kubieke meter. Tot een hoogte van vier meter kunnen kinderen in de leeftijd van twee tot twaalf jaar veilig klauteren, glijden, klimmen en spelen. Aangrenzend kunnen ouders en begeleiders op een terras plaatsnemen om hun kroost in de gaten te houden. Het idee voor Kinderspeelparadijs Texel is afkom stig van de nieuwe directeur Iwan Groothuis. 'De Krim heeft behoefte aan nieuwe impulsen. Met deze voor ziening menen wij een aantrekkelijk aanbod te realiseren om huidige en nieuwe gasten, families met kinderen, te laten kiezen voor Texel, ook in pe riodes met minder strandweer', aldus Groothuis. In Nederland zijn diverse vergelijkbare speelparadijzen die commercieel succesvol zijn. Leveran cier Ameco. marktleider in deze branche in Europa, verwacht de bouw binnen vier weken te kunnen afronden. De Krim streeft ernaar het kmderspeelparadiis tijdens het tradi tionele Texelweekend rond 14 juni, wanneer Texelaars gratis op het park mogen kamperen, in gebruik te ne men Tot september wordt de binnenspeeltuin alleen in de noord- kop van Texel gepromoot. Daarna wordt het kinderparadijs ook elders op Texel onder de aandacht ge bracht. Voor Texelaars en gasten van De Krim, zullen speciale tarieven gaan gelden. De komst van de binnenspeeltuin gaat ten koste van de binnensportactiviteiten. Zo kan er op De Krim niet meer in de hal wor den getennist en zullen ook de squashbanen verdwijnen. In opdracht van ABN-AMRO wordt vrijdag 27 juni een openbare ver koop gehouden van woning, schu ren, bijgelegen grond en bouwland van de familie Hoogenbosch aan de Rozendijk. Het bloembollen- bedrijf staat voor ruim 2,25 miljoen euro in het krijt bij de bank. De drijfnatte herfst van 2000 bete kende de ondergang van de kwe kerij. In dat jaar kostte het de grootste moeite om de lelies van het land te krijgen en leed het bedrijf een miljoenenstrop, waarna de bank de kraan dichtdraaide. ABN-AMRO stuurt sindsdien al lange tijd aan op een openbare verkoop en al zeker twee keer eerder verschenen in een regionale krant advertenties waarin de veiling van het onroerend goed werd aangekondigd. Maar om uit eenlopende redenen werden eerdere veiling steeds afgeblazen. Dat het er nu naar uitziet dat de veiling wél door gang zal vinden, is ook de overtuiging van Jaap Hoogenbosch zelf 'We hebben van alles geprobeerd om het tegen te houden, maar het is met geluktDe bollenteler doelt onder meer op pogingen van zijn zoon Piet, die een bloembollen- en uitzend- bedrijf exploiteert in de voormalige schuren van Jan Kikkert, bij andere financiers geld los te krijgen om het onroerend goed aan de Rozendijk over te nemen. 'We hebben met z'n allen erg ons best gedaan om een gezond bedrijf van de grond te krij gen. De laatste twee jaar hebben we met winst gedraaid. Maar dat is ken nelijk niet genoeg geweest om het vertrouwen van financiers te winnen.' Hoogenbosch junior exploiteert een bloembollenverwerkingsbedrijf en een uitzendbureau. Verkoop van het onroerend goed is, naast een persoonlijk drama voor de familie Hoogenbosch, een tegenval ler voor het bedrijf aan de Laagwaal- derweg, dat personeel huisvest in de tientallen caravans aan de Rozendijk. Ook de schuren aan de Rozendijk worden gebruikt door het bedrijf van Piet Hoogenbosch. De verkoop heeft volgens hem 'hele vervelende conse quenties'. De bank wil met reageren op de verkoop. De openbare verkoop start om 14.30 uur in hotel De Lindeboom en is in handen van Dogger Kooi notaris sen. Overigens is het niet uitgesloten dat de verkoop opnieuw wordt afqe- blazen. Losse nummers 0,90 Het enthousiasme straalde er af bij de jeugdige toneelspelers van SVC, die zaterdag in het Eierlandsche Huis het stuk Babbelooi van de schrijver Pieter Piessens opvoerden. Pagina 2 Santiago de Compostela. een bedevaartsplaats in het noordwesten van Spanje. Vanaf Texel moet het over de snelwegen een rit van zo'n 1700 kilometer van Texel zijn. Lucy Zijm en Jenneke Wassing uit Den Burg en Ilse Dros uit Oudeschild leg den de afstand te voet af. Pagina 7 Een sportief verlopen toernooi, zon der ongeregeldheden met een druk bezochte en berengezellige afsluiting in Question Plaza. De organisatie van het 22ste Waddentoernooi. dat afge lopen weekend op Texel werd gehou den, kreeg alom lof toegezwaaid. Pagina 7 FNV Horecabond houdt donderdag tussen 10.30 en 14.30 uur loon- controlé in De Lindeboom. Leden kunnen er terecht voor vragen over loon, regels en toepassingen CAO (horeca en catering) en pensioenen. Ook op afspraak via tel. 020- 6630966. Kampeerboer Willem Reuvers, die van de gemeente geen verlenging van zijn vrijstelling krijgt, heeft steun gekregen van de bezwaarschriften commissie. De commissie is van oor deel dat het rietoogstbedrijf van Reu vers wel degelijk agrarisch is en adviseerde het college van b en w dat Reuvers in aanmerking te laten ko men voor een kampeervergunmng. Toch heeft hij de gevraagde vrijstel ling voor het erfkamperen nog niet in huis. 'Waarom moet dit zo lang du ren?', informeerde Joop Groeskamp (Texels Belang). Het antwoord was dat b en w in afwachting van een ambtelijk advies nog geen besluit hebben genomen over het positieve advies van de bezwaarschriften commissie. Omdat het kampeersei- zoen al is geopend drong Groeskamp aan op een spoedige afhandeling. (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) De Nederlandse schelpdiervisserij heeft al van oudsher een bijzondere band mei De Wadden Toch zijn er maar weinigen die de sector goed kennen. Will u graag weten wal de schelpdier- sector is en hoe hel vissen op schelpdieren in z'n werk gaal? Welkom' Op 21 mei a.s. kunt u zelt van 12.30 tot 15.30 uur een kijkje nemen op het kokkelschip de Texel'63 in de haven van Oudeschild. Aan boord zijn vakmensen mei antwoord op al uw vragen over schelpdiervisserij in Nederland Stichting Ontwikkeling Duurzame Schelpdiervisserij (ODUS)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1