'De balans tussen werken en vergaderen is weg' 3 Oud-directeur Gemeentewerken Piet Plug met pensioen Thijsseschool in de prijzen bij Taptoe Familieberichten .TEXELSE COURANT- Raad boos over verplaatsing C2000 antenne Skaten 'door het hart van Texel' DINSDAG 20 MEI 2003 •IT-' - herinrichting van de haven van Oudeschild was één van de werken waar oud-directeur Gemeentewerken Piet Plug nauw bij betrok- nwas. straat wordt hij soms nog eeds aangesproken over gaten in weg of andere klusjes die moe- n gebeuren. En telkens kan Piet ug dan weer uitleggen dat hij al jna twee jaar geen directeur smeentewerken meer is. Binnen- >rtkomt er een definitief eind aan jn bijna 33-jarige loopbaan bij de tmeente. De 61-jarige Plug gaat et pensioen. >'n beetje elke straat of weg op het land werd onder zijn leiding wel een ser opengebroken. Hij was verant- oordelijk voor de aanleg van nieuwe legen, fietspaden, de eerste roton- es op Texel en de aanleg van nieuwe ilenng. Dertien jaar lang, van 1988 it 2001, zwaaide hij de scepter op Smeentewerken. Daarvóór was hij irookaleen paar jaar adjunct-direc- teur onder Ton Doppenberg. DeinNoordwijk geboren Plug trad in iktobei 1970 in dienst bij de ge- leentealschef weg- en waterbouw. 33jaar maak ik dus heiaas net el helemaal vol.' Aan zijn baan als recteurkwam een eind, nadat be tten was dat de afdelingen meentewerken en Ruimte/Wonen «nen zouden gaan in de nieuwe dor Grondgebied. Plug werkte lama als projectleider voor de 'eedefase van de herinrichting van haven van Oudeschild. 'Het was lenlijk de bedoeling dat ik alle nierprojecten onder me zou krij- n, maar het werd uiteindelijk beter vonden als de meeste toch op de ctorzelf zouden blijven.' i vergadertijger zal Plug met de eken ingaan. Overleggen om te 'erleggen was met aan hem be- sed. Hij liep liever eens langs bij de ensen in het veld die aan het werk 'ren. Met zorg bekijkt hij de vele lor medewerking te verlenen aan plaatsing van de C2000 mast nde Laagwaalderweg heeft het liege van b en w de raad, die edkeuring had verleend aan latsing op het kleidepot aan de Idijk, misleid. Dat stelden meer- re ontevreden raadslieden gis- 'avond in de commissie Grond- bied. aar blijft de geloofwaardigheid van |9emeenteraad?', tierde Maria van Spek (WD). 'Wat mij betreft pak- we die mast op en zetten hem ierop neer.' In minder felle be ddingen gaven ook andere raads- ten uiting aan hun ongenoegen Sr de gang van zaken in Oude- nld. Feit is dat de raad tijdens de bandeling van de zogeheten ptemofif/e het kleidepot als loka- Irad aangewezen. Maar toen bleek deze plek op te korte afstand van geplande windmolens ligt, koos college op eigen gezag voor de atie aan de Laagwaalderweg, die lokt met de bepalingen in het be- mrningsplan Die bevoegdheid 'ben b en w, maar verzuimd werd raad hierover in kennis te stellen, oen zeer ontevreden over hoe het egaan', verweet Joop Groeskamp els Belang). Arthur Oosterbaan 'enünks) beschuldigde het col- i zelfs van misleiding. Over de S9 m hoeverre de verplaatsing adelijk is voor omwonenden ver- Men de fracties van mening. Vol- s Oosterbaan is dat niet het ge- Waar Van der Spek meende van ze was niet de enige die erop is dat de voorgenomen woningen Plan 'Parkeren en meer' ge- rilk dicht bij de mast zouden ko- 1,6 staan. overleggen die tegenwoordig plaats vinden op het raadhuis. 'Er wordt veel te veel tijd besteed aan het vastleg gen van procedures. Er wordt op papier gezet hoe alles moet lopen theoretisch staat alles goed in de steigers, maar het moet ook uit te voeren zijn. Ik vind dat je moet blijven kijken vanuit de mogelijkheden die je hebt en die er zijn binnen de wet. Er wordt nu soms ook teveel naar alleen de centen gekeken.' Volgens Plug worden de zaken op het gemeentehuis grootscheepser aan gepakt dan zou hoeven. 'Texel is en blijft in principe een plattelands gemeente met alleen veel toerisme, waardoor je ook met zaken als het Landschapsbeleidsplan en het Natio naal Park zit. Maar je moet niet gaan doen alsof dit een stad is met 75.000 inwoners.' Plug zegt zich niet te wil len afzetten tegen de veranderingen. 'Elke verandering roept weerstand op en daar moet je overheen kijken. Ik ben ook met iemand die zegt dat vroeger alles beter was. Maar ik vind wel dat de balans tussen vergaderen en werken weg is.' Volgens Plug moeten bij het beden ken van nieuwe plannen de mensen in het veld niet over het hoofd wor den gezien. 'Het moet uitvoerbaar blijven. Het vergt ook veel tijd als er telkens nieuwe voorstellen worden bedacht. Je moet de schuur wel bij het huis houden. Oud-raadslid Cor Ellen had het vroeger wel eens over de doctorandussen-structuur en ik denk dat daarvoor moet worden op gepast op het gemeentehuis. Ze kun nen dan wel verstand hebben van managen, maar inhoudelijk weten ze toch veel minder.' Zijn mooiste had hij naar eigen zeggen onder burgemees ter Ton Schipper. 'Toen waren de bestuurders ook nog mannen van de praktijk.' Haven Qua uitgevoerde werken kijkt hij vooral met trots terug op alle werk zaamheden in de haven van Oude schild. Hij was betrokken bij de aan leg van de honderd meter kade langs de werkhaven en hij was verantwoor delijk voor de eerste fase van de her inrichting van de haven. Daarbij werd het voormalige PEN-bassin ingericht als Passantenhaven en bij de haven getrokken en werd de jachthaven verplaatst. 'Dat werk moest vanwege de subsidie binnen een bepaalde tijd gebeuren. De besturen en organisa ties die daarbij betrokken waren, heb ben gelukkig goed meegewerkt. Als je datzelfde werk nu zou moeten doen, red je het niet meer vanwege al die procedures.' Plug noemt het een voordeel dat op Texel veel op kleine schaal gebeurt. 'Daardoor ben je van het begin tot het eind bij een proces betrokken. Je ziet het vanaf de tekentafel tot de uitvoering. Te genwoordig kan dat ook met meer vanwege alle verhalen over bouw fraudes. Dat is wel een verarming van het werk.' Plug vindt het jammer dat de haven geen eigendom is geworden van de gemeente. 'In de jaren tachtig waren we al met onderhandelingen daar over begonnen. Het lag zo en nu dan stil, maar technisch gezien waren we er wel uit met Rijkswaterstaat. We hadden afspraken over het onder houd en het vervangen van de dam- wanden. Het is daarna blijven hangen op de afkoopsom. Verrekte jammer, want de haven is toch het visite kaartje van de gemeente. Nu is het afwachten wat Rijkswaterstaat gaat doet. Zij moeten ook prioriteiten gaan stellen. En je bent nu ook afhankelijk van hen bij het uitvoeren van de tweede fase van de plannen voor de haven. Dat is toch net of je in iemand anders zijn tuin bezig bent. En als je eigenaar zou zijn, ben je ook niet meer erfpachtplichtig aan Domei nen.' Hij wijst erop dat Wieringen en Den Helder destijds wel de havens overnamen van Rijkswaterstaat. Met enige verbazing kijkt hij nog te rug op de commotie die de aanleg van rotondes op het eiland veroor zaakten. 'Over de rotonde bij de Nieuwlanderweg en de Postweg hoorde je nog weinig, maar daarna kwam het. We hebben het gelukkig doorgezet en nu blijkt dat het toch een ideale oplossing was.' Op het gemeentehuis is hij niet veel meer te vinden. 'Ik heb er zelfs geen eigen plekje meer. Als directeur Gemeentewerken zat ik nog op de bovenste verdieping van het raad huis. Die afdeling was toen helemaal voor ons. Toen de reorganisatie be gon, ben ik een verdieping lager ge zakt naar een kamer samen met Jim Ie Roux (voormalig hoofd Ruimte/ Wonen, red). Toen de afdeling Welzijn naar boven kwam, ben zijn we in de kelder terecht gekomen. Dieper kon den we met zinken, grapten we toen. Later zijn alle projectleiders weer ver huisd naar de units achter het ge meentehuis en daar ben ik met meer in meegegaan. Mijn bureau is naar Marlt de Porto (raadsgriffier, red) ge daan.' Dat hij door de reorganisatie weg moest als directeur, heeft vol gens hem ook een positieve zijde. 'Ik kan zeggen dat ik de allerlaatste di recteur van Gemeentewerken op Texel ben geweest. Dat is toch ook prachtig.' Hij roemt het gegeven dat hij zich ei genlijk nooit heeft ziek gemeld in de afgelopen 33 jaar. 'In al die tijd ben ik er één week niet geweest, omdat ik toen bij Oosterend voetbalde en een blessure had opgelopen aan mijn achillespees.' Een officieel afscheid zit er met in. Plug en het gemeente bestuur verschilden daarover van mening. Plug zwijgt er liever over. 'Ik houd nog wel een keer een borrel met mensen met wie ik veel contact had.' Bij zijn vertrek als directeur Gemeen tewerken kreeg hij wel een receptie in het Havenrestaurant. 'Maar dat was voor de externe contacten, zo dat zij wisten dat ik geen directeur meer was. Het was geen afscheid, omdat ik gewoon doorging bij de gemeente.' Zijn vrije tijd wil Plug onder meer ge- Skaters en skeelerers rijden zondag de toertocht 'Door het hart van Texel'. De organisatie zet een route uit over de fietspaden langs de Westerweg en de Hoornderweg, die samen een fraai en veilig parcours vormen met een lengte van zo'n tien kilometer. Het is de vierde keer dat deze tocht wordt gehouden. Gemiddeld trok het eve nement honderd deelnemers. Zij zijn vrij in het bepalen van de snelheid en de afstand. De verwachting is dat enkele overkantse deelnemers zullen proberen honderd kilometer te rijden. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in manege Akenburg. De start is om 10.00 uur. Om 16.00 uur worden de posten opgeheven. Deelname kost €7,50. Kinderen tot 12 jaar betalen €5,-. Er is voor iedereen een herinne ringsmedaille met vermelding van de gereden afstand. Veiligheid staat hoog in het vaandel bij de organisa tie. Het dragen van een helm is ver plicht. Voor eventuele calamiteiten kan een beroep worden gedaan op vrijwilligers van de EHBO. Meer infor matie is te vinden op de website www.skeelerenoptexel.tk. Juf Annemarie Witte wist nergens van en juf Marieke Mast had er ei genlijk niet meer aan gedacht. Het was daarom voor beide juffen van groep zeven van de Thijsseschool een verrassing toen directeur Ernst Engbrenghof kwam vertellen dat ze een prijs hadden gewonnen. De klas was derde geworden bij een prijsvraag van het blad Taptoe. De kinderen hadden daar vorig jaar aan meegedaan. Ze moesten een wens opgegeven. Groep zeven stuurde de wens in om spullen naar een school in Suriname te sturen. 'Want wij heb ben hier al zoveel en daar hebben ze bijna niks', aldus juf Marieke. 'Wij hadden bijvoorbeeld net een nieuwe televisie en een nieuwe computer gekregen.' Inmiddels is een partij boeken ver zonden naar de Polanusschool in Paramaribo. De Thijsseschool kwam daarmee in contact doordat een vriendin van juf Annemarie er stage liep. De kinderen van groep zeven kregen elk zes jeugdboeken die afge lopen woensdag werden overhan digd. Leerlinge Elske van Raaphorst was eind oktober met de prijsvraag op de proppen gekomen toen ze de Taptoe meenam. Het was op de laat ste dag dat wensen konden worden ingestuurd. Mast: 'Ik heb hem eind van de middag dus meteen op de bus gedaan en daarna met meer aan ge dacht om het aan Annemarie door te geven.' Er werd ook een klassefoto opgestuurd naar Paramaribo. bruiken om samen met zijn vrouw zijn dochter en twee kleinkinderen in Amerika vaker te bezoeken. 'Die wo nen helemaal in Seattle aan de west kust, tieneneenhalf uur vliegen van hier Op Texel wil hij zijn tijd onder meer blijven besteden aan het bespe len van de orgels van het kerkje in Den Hoorn en de katholieke kerk in Den Burg. 'Ik hoop ook wat werk als adviseur te kunnen doen en ik ga me verder verdiepen in de computer. Op het gemeentehuis was ik destijds de laatste die er een kreeg.' tekst en foto Jeroen van Hattum Vandaag hebben we afscheid moeten nemen van een bijzondere man, mijn vader en opa Cees de Bruijn weduwnaar van lep de Bruijn-Veenstra A 20-12-1927 t 17-05-2003 Marco t Janien en Irene Joke, Nina en River Texel, 17 mei 2003 Naalrand 39 1797 AN Den Hoorn Gelegenheid tot condoleren dinsdag 20 mei van 19.30-20.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bemhardlaan 147, Den Burg. Een overdenking zal worden gehouden op woensdag 21 mei om 12.30 uur in het uitvaart centrum, waarna de crematieplechtigheid om 15.00 uur in crematorium Schagerkogge te Schagen zal plaatsvinden. Na de crematieplechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het crematorium en na 17.15 uur in Ons Huis, Herenstraat 35, Den Hoorn. dag lieve Pierre mijn held met humor, wat zal ik je missen... doe ze de groeten, kus, Janien De derde ster in de hemel. De derde ster in mijn hart. Joke Dag lieve Opa Dag grote vriend Nina en River Er is een boom geveld met lange groene lokken. Hij zuchtte ruisend als een kind terwijl hij viel, nog vol van zomerwind Ik heb de kar gezien, die hem heeft weggetrokken. M. Vasalis Een goed mens is van ons heengegaan Cees de Bruijn A 20-12-1927 t 17-05-2003 Zusters, broer, zwagers Neven en nichten Een jaar na het plotselinge overlijden van haar lieve moeder, moet Janien nu ook al missen haar vader Cees de Bruijn Wij wensen haar heel veel sterkte, bij het verwerken van dit grote verdriet. Ooms, tantes, neven en nichten uit Friesland Met jouw tranen in mijn ogen Huil ik ook om jouw verdriet Bedroefd door het overlijden van Cees wens ik Janien alle sterkte en wijsheid toe. Pip Leerlingen van groep zeven van de Thijsseschool kregen woensdag elk zes jeugdboeken die ze hadden gewonnen bij een prijsvraag van de Taptoe. (Foto Janmo van Hottum) Wij ontvingen het droevige bericht van het overlijden van ons oud-bestuurslid en lid van verdienste Cees de Bruijn Wij herinneren hem als een zeer betrokken vrijwilliger, die heel veel voor onze vereniging heeft gedaan. Namens bestuur en leden van SV ZDH, Jaap Lap (voorzitter) Joop Rommets (secretaris) Onze buurman Cees de Bruijn mag nu wonen achter de sterren, waar geen pijn, verdriet en gemis meer zal zijn. Kees en Hermine Landvreugd Netty Lap Wordt de wind uit de zeilen genomen, dan valt het schip langzaam stil je gedachten komen tot rust, je gaat naar waar je eigenlijk wil. Wij hebben afscheid moeten nemen van onze buurman Cees de Bruijn Wij wensen Janien Irene, Joke, Nina River en verdere familie heel veel sterkte voor nu en de tijd hierna. De buren van Den Andel Onze goede buurman is overleden Cees de Bruijn Met veel respect blijven we aan je denken. Nel - Harriet - Henry Samanta en Barry Caroline - Arjan Hester Mariska - Jeroen Het stille graf, het spreekt een taal Het spreekt het telken, telken maal 't Is scheiden, immer scheiden Huib Feni|n In verband met het overlijden van Cees de Bruijn zal het Cabaret-Café van vrijdag 30 mei geen doorgang vinden. Pip Barnard Janien de Bruijn Toch nog plotseling hebben wij afscheid moeten nemen van onze zuster, schoonzuster en tante Anna Witte-Gomes weduwe van Dirk Witte op de leeftijd van 95 jaar. H. Zoetelief-Gomes N. de Boer-Gomes R. Gomes-Van Heerwaarden Neven en nichten Langs deze weg willen wij u danken voor uw belang stelling tijdens de ziekte en na het overlijden van HANS Familie Veldman De Cocksdorp, mei 2003 Voor de overweldigende belangstelling, uw persoon lijk bezoek en schriftelijk medeleven, welke wij heb ben ontvangen na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma RIEK SNOEK-BRUIN zeggen wij u hartelijk dank. Deze gedachte sterkt ons bij het verwerken van ons verdriet. H. Snoek Kinderen en kleinkinderen De overweldigende belangstelling en deelneming welke u ons heeft betoond na het overlijden van onze vader, mijn zoon en onze broer MARCELLINUS JACOBUS GERARDUS BROZIUS hebben ons diep getroffen. Wij zijn u zeer dankbaar voor de steun en troost welke ons dit heeft gegeven. Vincent, Marco J. Tol Carla en Maarten Peter en Linda Texel, mei 2003 1948 2003 .Groot is uw trouw o Heer aan ons betoond'. Henk Stark en Stina Stark-Knol Op 27 mei 2003 hopen wij met onze kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen, familie en vrienden, ons 55-jarig huwelijksfeest te vieren Wij willen deze dag beginnen met een dankdienst in de Ned Herv kerk te De Cocksdorp om 10.00 uur, voor iedereen, voorganger is de heer R. Kuiper Daarna wordt het feest voortgezet op vakantiepark Sluftervallei, Krimweg 102. Gelegenheid om ons te feliciteren is er van 15.30 tot 17.00 uur Cadeauttp: E3

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3