Dwalen op gang om vrij lokaal te zoeken 5 Gang regelmatig uitwijkplaats voor krap zittende OSG 'l Tocht Razende Bol gestaakt .TEXELSE COURANT- Van der Slikke ZDH en De Koog beste bij F-mini's Groen Zwart Teso-verhaal met bizarre ontknoping Niels Jimmink boekt eerste seizoenszege Nachtegalen Piet Zijm wint slottoernooi Atleten op dreef in Krommenie jeslgggd Jordy Vinke wint Hel van Petten ".V.«fegscg-ÉtP, - r« r, - Uitbreiding OSG dinsdag 20 MEI 2003 locenten die geen ruimte hebben m ongestoord proefwerken na te ijken, groepen die soms door de ang dwalen om een lokaal te vin- en, drukte bij de computers en sn tekenlokaal in een voormalige pslag naast de fietskelder. Alle- iaal gevolgen van het tekort aan limte waar de OSG mee kampt, dat tekort neemt toe, omdat het antal leerlingen de komende jaren sjgt' Jat is het nou', zegt biologiedocent arga Loos als haar wordt gevraagd ze even tijd heeft. 'Je kunt hier met stig nakijken, want er is telkens wel mand die je even komt storen.' Voor jar op tafel ligt een stapel werk dat jcomgeerd moet worden. Loos, een ssenuur heeft, is uitgeweken naar docentenkamer van de locatie m'w per dag van lokaal wisselen. Slechts een paar van de in totaal 105 docen ten kunnen over een eigen lokaal beschikken. 'Die ene dag is dus echt heel lekker, omdat het dan ook echt jouw lokaal is en ie er de hele dag kunt blijven. Als je telkens moet wis selen, moet je eerst blijven tot de laat ste leerlingen het lokaal hebben ver laten en daarna kun je pas naar je volgende lokaal, waardoor je altijd te laat bent voor de volgende les. Het met hebben van een eigen lokaal heeft als voordeel dat er geen konink rijkjes ontstaan, maar er kleven toch meer nadelen aan. Je merkt bijvoor beeld ook dat niemand zich nog ver antwoordelijk voelt voor de schoon maak Als ik in een lokaal kom waar een hoop propjes op de grond liggen, kan ik moeilijk tegen de leerlingen die er dan zijn zeggen dat ze die moeten ook veel leerlingen te vinden. Met een wandeling door het gebouw aan de Haffelderweg laat De Vries zien dat er creatief en vindingrijk moet de beschikbare ruimte moet worden omgegaan. De bovenste verdieping is, bij gebrek aan een geschikte mediatheek, ingericht als studie ruimte waar leerlingen van de tweede fase zelfstandig kunnen werken. Een lokaal is ingericht als stilteruimte en er staan computers in zowel het lo kaal als op de gang. De bestaande mediatheek (een 'pijpelaatje') naast de aula is te klein om er te kunnen studeren. Op andere verdiepingen staan de computers eveneens op de gang, waardoor ongestoord werken er niet bij is als er van lokalen wordt gewis seld. De Vries: 'Voor docenten is dit ook lastig, want je kunt op computers Tijdens pauzes houden leerlingen zich ook op in de gangen van de school. bezet. IFoto's Jeroen opruimen. Haffelderweg is tijdens ■jtetielderoeg. omdat elders geen plek te vinden was om na te kijken. En een aparte ruimte waar de docen- ten ongestoord kunnen werken, is er et. Een eindje verderop in de centenkamer zit een collega even- sover papieren gebogen. in de week heeft Loos de fcle dag de beschikking over één I. Voor de rest van de week moet j, net als de leerlingen en de meeste fidere docenten, meerdere keren VERVOLG VAN PAGINA 1 "nieuwe boot te bouwen, met aan- loond'. Dreiging i der Slikke is gebelgd over de 'sage in Wortels brief aan de aan houders waarin de 'dreigende dische faal' die namens hem rich- iTesozou zijn geuit, van de hand rdt gewezen 'Dreiging? Waar be at die dreiging uit? Ik heb alleen de dische mogelijkheden aangege- We doen alles precies volgens egels. Teso doet dat niet. We heb- veel twijfels. Bijvoorbeeld over de ag of directie en Raad van Com- sanssen wel bevoegd zijn de boot lestellen zonder goedkeuring van aandeelhouders. Ik heb dat ner- is kunnen vinden. Er is van alles rdie boot meegedeeld, maar de deelhouders hebben er nooit over temd. Het is de vraag of zij vóór zeker nu een recessie is begon- en er kans is dat het onderhou- van de veerdienst straks aan een Ier bedrijf wordt gegund'. Vereniging |der Slikke zal op de extra verga- ifig het woord voeren en zich la- biistaan door adviseurs, onder mr. Rob Geene uit Assen en dr. ap Breunese uit Amstelveen. Als bij stemming blijkt dat de aandeel- ders in meerderheid het beleid Teso in deze steunen, dan zullen i verdere stappen worden onder- 'en om de nieuwe boot tegen te den. Maar Teso is dan nog met Van der Slikke af Die wil een ngmg \,an Teso- aandeelhouders et leven roepen. Het wordt een scheconsumentenorganisatie die er meer streeft naar lagere tarie- voor Texelaars, een andere winst- leling, verbetering en uitbreiding det dienstbetoon (zoals het inzet- van een snelboot voor ambulance 'detgangersj en bescherming van 'echten van de aandeelhouders. !ngnjk actiepunt is strijd tegen de lnen om Teso tot een structuur- inolschap te maken. Wat betreft aantal medewerkers, kapitaals- heen het hebben van een onder- nngsraad voldoet Teso aan de ™aarden, maar volgens Van der zal de statutenwijziging die e' oog daarop inde vergadering Druk Loos heeft geluk dat het even rustig is in de docentenkamer. In de pauzes kan het er ronduit druk zijn. 'Dan durf ik er zelfs niet meer te gaan zitten, omdat ik dan een stoel in beslag neem', vertelt rector Henk de Vries. In de aula is het eveneens druk tij dens pauzes. In de gangen en het trappenhuis zijn tijdens de pauzes van september a.s. aan de orde wordt gesteld, de invloed van de aan deelhouders tot een minimum terug brengen. 'Dat moeten we niet laten gebeuren. Ik zoek nog naar bestuurs leden die met mij de kar willen trek ken'. De F-mini's hebben hun seizoen zaterdag afgesloten met een toer- nooitje. Verdeeld over twee poules gingen vier- en vijftallen van Texel'94, De Koog en ZDH met groot enthousiasme de strijd met elkaar. Dat gebeurde op het terrein van Texel'94, initiatiefnemer en or ganisator van het voetbal voor de jongste jeugd, die gemiddeld tus sen de 5 en 7 jaar oud was. De jongens en enkele meisjes speel den vier wedstrijden van een kwartier. Eén meer dan op een 'gewone' za terdag en dat was goed te merken, want in de laatste duels was de ver moeidheid de meesten aan te zien. Opgeven was er echter niet bij, want bij wijze van uitzondering werden de uitslagen genoteerd en na afloop de klassementen opgemaakt. De overwinning bij de tweedejaars - die volgend seizoen uitkomen bij de F-pupillen - ging naar ZDH. De jon gens uit Den Hoorn wonnen drie wedstrijden en speelden er één ge lijk. De tweede plaats was voor Ita lië, één van de teams van Texel'94. De Koog. Engeland en Brazilië ein digden respectievelijk ais derde, vierde en vijfde. Bij de eerstejaars - die ook na de zomer nog F-mim zijn - werd het toernooi gewonnen door De Koog, dat met drie overwinningen en één gelijkspel eveneens een maatje te groot was voor de concur rentie, die bestond uit Nederland. ZDH, Korea en Ierland. Om het rela tieve belang van de prestaties te be nadrukken, merkte organisator Wim Koorn bij de prijsuitreiking op dat bij een toernooi nu eenmaal winnaar en verliezers horen, maar dat het mogen voetballen toch het belangrijkste is. Voor alle teams was er een prijs, alle voetballers kregen ter herinnering een vaantje mee naar huis. staan. In de kasten zitten spullen van de leraren. Neerzetten in de lokalen is niet mogelijk vanwege het vele wis selen. Dat de wc's zijn verouderd, ging zelfs aan oud-staatssecretaris Karin Adelmund (onderwijs) niet voor bij toen zij in oktober 2001 een be zoek aan de OSG bracht. De Vries: 'Ze zei dat die wc's haar duidelijk maakte, waarom er extra geld naar de scholen moet gaan.' In de kelder is gewoekerd met de ruimte. In een hal bij de gymzaal is improvisorisch een kleine kleedka mer ingericht om extra ruimte te scheppen en een voormalige opslag ruimte voor tafels en stoelen naast de gaan achter een computer als hij niet voor school bezig is', zegt Marjolein van Heerwaarden Edgar Werkman en Willem Barhorst melden dat er toch altijd wel een computer vrij is. Volgens Hugo Jansen hangt het er vanaf in welk uur je komt. 'Soms zijn er computers genoeg en anders kun je altijd nog uitwijken naar de gang.' Hij merkt het tekort aan ruimte soms als het mentoruur is. 'Dan lopen we wel eens op de gang te dwalen om een vrij lokaal te zoeken.' Volgens De Vries en plaatsvervan gend rector Van Atteveldt is zijn er al te weinig lokalen om alle leerlingen tegelijkertijd les te geven. Voor het Redactioneel commentaar Na de mislukte omvorming tot coöperatie en de 'overkantse' commis sarissen was het een tijdje 'rustig' rond Teso. Maar nadat aandeelhou der Jan Aris van der Slikke op 7 maart in deze krant voor het eerst zijn zorgen had geuit over de miljoenenaanschaf van de nieuwe veerboot, braken er weer roerige tijden aan. Nadat Teso zijn brieven aanvankelijk ter kennisgeving had aangenomen, kon de veerdienst met de steun van 275 aandeelhouders niet meer om hem heen en werd een extra verga dering uitgeschreven, waarin de aanschaf hoog op de agenda staat. Nu Teso heeft bekend gemaakt dat het vaartuig inmiddels is besteld, krijgt het verhaal een bijna bizarre ontknoping. Teso spreekt het in alle toon aarden tegen, maar de schijn is gewekt dat de ondertekening van het contract over de aankoop er vooruitlopend op de extra vergadering op 2 juni nog eventjes is doorgejaagd. Een verdachtmaking die de sfeer er met beter op maakt. Valt hier iemand wat te verwijten? Van der Slikke mag best de hand in eigen boezem steken. Hij begon zijn actie erg laat. Want. zoals directie en raad van commissarissen terecht stelden, heeft Teso het traject voor de aanschaf al in 1999 gestart en er nooit geheimzinnig over gedaan Aandeelhouders werden van het begin af aan op de hoogte gehouden van de plannen, de noodzaak daartoe, van het toekomstperspectief, de ontwikkeling van het ontwerp en over de voorgenomen ingebruikname. En voor wie met aanwezig was op de vergaderingen stond het hele pro ces tot in detail in de Texelse Courant. Dat er desondanks ongerustheid is ontstaan, kan betekenen dat er ken nelijk toch te weinig informatie naar buiten is gekomen. Veel aanneme lijker is dat nieuwe ontwikkelingen, zoals de voorgenomen aanbesteding van de veerdienst, de vergoeding die Teso moet betalen voor het ge bruik van de veerhaven, de recessie, de verkeersdrukte in Den Helder en de moeizame oplossing daarvan bron zijn van de ongerustheid. Toen Van der Slikke die ongerustheid omschreef in zijn bneven. liepen de reac ties uiteen van instemmend tot afkeurend. Terecht of met. feit is dat een flink aantal aandeelhouders met Van der Slikke vond dat Teso ter ver antwoording moest worden geroepen Het is een hele tijd geleden dat zoiets is gebeurd Wellicht zou het zover met zijn gekomen als Teso eerder was ingegaan op het verzoek van Van der Slikke, maar ook van de redactie van deze krant, om nogmaals een toelichting te geven op de aanschaf. Als de veer dienst werkelijk zo overtuigd is van de noodzaak van deze investering, dan had men dat op een informatieavond moeiteloos duidelijk kunnen maken. Daarmee zouden aandeelhouders en andere gebruikers van de veerdienst zijn gerustgesteld en had Teso veel ongenoegen voorkomen. Het tekenlokaal in een voormalige opslagruimte naast de fietsenkelder van de OSG. die op de gang staan geen gegevens over leerlingen invullen.' Een kamer voor onderwijsassistenten is ook in beslag genomen voor onderwijs. 'Dit was eerst een halletje, waar we een lokaal van hebben gemaakt, zodat er plek was voor de assistenten. Maar de ruimte wordt nu vaak gebruikt voor les aan kleine groepjes leerlin gen.' De Vries wijst in het voorbijlo pen een aantal keer op de diverse kasten die her en der in de gangen Na een mooie vlucht en een sterke eindsprint heeft Niels Jimmink dinsdag de zesde wielerwedstrijd in de Rabobankcompetitie gewon nen. Medevluchter Jordy Vinke drong op het laatste rechte stuk niet meer aan. Vele schermutselingen gingen aan de definitieve ontsnapping vooraf. Even over de helft van de koers wist klassementsaanvoerder Jordy Vinke samen met Niels Jimmink en Gauke van Lingen de groep te ontvluchten. Ondanks de harde wind liep hun voorsprong gestaag op. Met nog vijf ronden te gaan, moest Van Lingen na een versnelling van Vinke zijn medevluchters laten gaan. De eind sprint van de achtervolgers werd met gering verschil gewonnen door Theo Boom, voor Ricardo de Graaf. Harry Kmgma kwam in de wedstrijd in de B-poule de pechduivel tegen en moest met een lekke band de strijd staken. Ruben van Vliet kon hierdoor wederom en met veel gemak de over winning binnenhalen. In de eindsprint versloeg hij Hans de Winter en Tho mas Boom. Bij de jeugdrenners was het nu weer eens Ferry van der Vis die won. In een spannende eindsprint versloeg hij zijn rivaal Ilse Pastoor. Mark Huisman werd derde, voor Cees Winter en Klaas Uitgeest. Mike Brouwer en Denise Betsema moesten de eerste groep laten gaan en bereikten geza menlijk de finish. Uitslagen A-poule 1. Niels Jimmink; 2 Jordy Vinke; 3 Gauke van Lingen; 4 Theo Boom 5 Ricardo de Graaf, 6 Loek van Vliet; 7.Natascha van der Vis, 8. Richard Koopman; 9 Jan Zijm. B-poule 1 Ruben van Vliet; 2 Hans de Winter. 3.Thomas Boom; 4 Menno Goénga. 5 Benno Dros. Jeugd. 1.Ferry van der Vis. 2.Ilse Pastoor. 3.Mark Huisman, 4.Kees Winter; 5.Klaas Uit geest; 6.Mike Brouwer; 7.Denise Betsema Vogelwerkgroep Texel gaat donder dag op zoek naar nachtegalen. Start punt is om 20.00 uur het huisje van Staatsbosbeheer aan het verlengde van de Muyweg. De excursie staat onder leiding van Dick Schermer. Ook niet-leden zijn welkom. fietsenkelder is een paar jaar geleden leeggeruimd om plaats te maken voor het tekenlokaal. De Vries: 'Er valt hier zelfs bijna geen daglicht binnen.' Tekenleraar Henk Arendsen zelf maalt met zo om de staat van zijn onderko men. 'Ik vind het wel een prettig lo kaal.' Volgens sommige leerlingen valt het wel mee met ruimtegebrek. In de stilteruimte op de bovenste verdie ping is het maandag zelfs redelijk rus tig te noemen. 'Maar dat komt, om dat de eindexamens begonnen zijn', vertelt leerling Jean-Paul Snijder van achter zijn computer. 'Anders kan het hier soms behoorlijk vol zijn.' Een plaats achter de computer bemach tigen, is afhankelijk van de situatie. 'Soms moet je iemand vragen weg te Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp sloot afgelopen week het seizoen af met een toernooi. In twee poules werden onderlinge wedstrij den gespeeld, waarna de nummers één en twee van iedere poule tegen elkaar speelden. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Wil Homan en Martien Boon. In een spannende wedstrijd wist Boon de partij naar zich toe te trekken. De fi- nieuwe schooljaar zijn noodlokalen nodig, omdat het aantal leerlingen volgens de prognoses van 844 naar iets meer dan 900. Zonder nood- lokalen ontstaan er volgens Van Atteveldt situatie waarbij hele klassen geen les kunnen krijgen. 'En je loopt risico's bij sollicitaties, omdat je per soneel gewoon geen goede werkplek meer kunt bieden.' Volgens docent Peter Ampt is het gebrek aan ruimte ook merkbaar als docenten met leerlingen of ouders onder vier ogen willen praten. 'Ik vind de gang geen goede plaats om ver trouwelijk met een leerling te praten. Als je daar gaat praten, heb je er zo drie of vier die staan mee te luisteren en als iemand begint te huilen, trekt dat helemaal de aandacht als je op de gang zit.' nale ging tussen Arend Wassink en Piet Zijm. Met een gemiddelde van meer dan twee wist Zijm zijn tegen stander voor te blijven en kon zo de Wim Ran-wisseltrofee in ontvangst nemen. De hoogste serie was voor Martijn Former met acht caramboles. Het nieuwe biljartseizoen begint in september. Uitslagen: A. Wassink-M Boon 2-0. W Homan-S. Dijks tra 1-1, P Dragt-P Zijm 0-2, A. Wassmk-E. Boon 2-0 F Klok-M. Former 2-0, P, Dragt-W. Homan 0-2, S. Dijkstra-P. Zijm 2-0. M. Boon-F. Klok 2-0, M Former-A. Wassink 0- 2 klappen op het water. 'Volgens wet telijke restricties mogen we boven windkracht zes met meer varen', zegt sergeant Ed Quak. Afzetten op de Razende Bol zou misschien nog wel kunnen, maar het ophalen zou daarna een probleem kunnen wor den. 'We hebben pech gehad', zegt Quak als iedereen terug is bij de Mok. 'Voor u is het een teleurstelling en voor ons is het dat ook. Maar we hebben ook te maken met uw veilig heid.' De verklaring wordt met ap plaus begroet. Volgens Brugge kun nen de Texelaars hun geld terughalen bij EcoMare. Of er nog een nieuwe excursie naar de Razende Bol wordt gehouden, kan hij niet zeggen. Voor een aantal mensen blijkt het met de eerste keer te zijn dat een overtocht naar de Noorderhaaks de mist ingaat Brugge: 'Voor mij is het de tweede keer dat het niet lukt en ik hoorde net een vrouw zeggen dat het voor haar de vierde keer was dat het niet lukte.' 'Wel, het is de Week van de Zee en hij was duidelijk aanwezig', grapt Henk Brugge van EcoMare als de ruim vijftig deelnemers aan de ge plande excursie naar de Razende Bol binnen een uur weer op de wal staan bij de Joost Dourleinka- zerne. De groep Texelaars zou zaterdag een bijzondere uitstap maken naar de Razende Bol. Medewerkers van EcoMare zouden ter plekke tekst en uitleg verschaffen. De tocht blijft ech ter beperkt tot het zien en voelen van de zee. Voet op de Razende Bol wordt niet gezet. Na ongeveer een kwartier varen met twee landingsvaartuigen besluit het Korps Mariniers rechtsomkeert te maken. Het waait op dat moment windkracht zes en volgens de weersvoorspellingen gaat het aan wakkeren naar kracht zeven met uit schieters naar acht. De'landings vaartuigen maken al geregeld flinke Leden van Atletiekvereniging Texel hebben afgelopen week goede za ken gedaan tijdens wedstrijden in Krommenie. De C-junioren werden als ploeg vierde, terwijl ze indivi dueel de nodige persoonlijke re cords behaalden. Hendrik Tromp liet zien dat rekening met hem moet worden gehouden. Hij gooide bij het kogelstoten maar liefst 10,88 meter en behaalde daarmee de overwinning. En bij het speerwerpen legde hij met een afstand van 39,41 meter beslag op de tweede plaats. Met beide prestaties vestigde hij een nieuw clubrecord. Ook een nieuw record voor AVT vestigde Hans van Franeker. Bij het discuswerpen liet hij een afstand van 32,49 meter noteren en werd daarmee tweede. Bij het kogelstoten was zijn 10.08 meter goed voor de vijfde plaats Jelle Lubach deed mee aan de 800 meter (2.30.4 minuten) en het hoog springen. Op dit laatste onderdeel werd hij derde in 1.50 meter. Op de 100 meter bonden Floris van Schaik en J.P. Buijsman de strijd met elkaar aan. Van Schaik won in 12,4 secon den. De 14,4 van Buijsman bete kende wel een persoonlijk record voor hem. Op de 100 meter horden finishte hij vervolgens in 20,2. Van Schaik vestigde bij het verspringen met 4,83 een persoonlijk record en werd daarmee vijfde. Ook de D-junioren behaalden mooie resultaten. Eldin Honingh snelde op de 1000 meter naar een tijd van 3.42.7 minuten. Robert Witte legde deze afstand af in 3.55.1 Op het on derdeel 80 meter horden liep Honingh een tijd van 17,8 seconden. Jesse Schuijl en Robert Witte waren aan elkaar gewaagd bij het versprin gen, waar ze tot respectievelijk 3,60 en 3,54 meter reikten. Schuijl werd twaalfde bij het hoogspringen in 1,20 meter Zaterdag doen de Texelaars mee aan een wedstrijd in Grootebroek Leerling-koks Sanne Bakker, Michel Knol en Jermaine Hulsman zijn ge slaagd voor het diploma SVH. Ze zijn alledrie werkzaam bij strandpaviljoen De Krim/Paal 28 Pieter Dijkema, werkzaam bij Vliezicht (paal 33) heeft bij het Culinair Instituut het diploma voor zelfstandigwerkend kok be haald. Jordy Vinke heeft afgelopen week end de Hel van Petten gewonnen. De basis voor de overwinning in deze driedaagse wielerwedstrijd legde de Texelaar op zaterdaga vond in het criterium. Op het door regen spekglad geworden par cours reed hij gedurende het tweede gedeelte alleen voor het peloton. Van de maximale voor sprong van vijftien seconden, wa ren er op de eindstreep nog elf over. De Hel van Petten ging vrijdagavond van start met een tijdrit over 6,5 kilo meter. Vinke, die een week eerder in de Ronde van 't Zand enigszins te leurstellend op een zesde plaats was geëindigd, was op dreef. Óp het par cours over de zeewering moest hij slechts vijf seconden toegeven op winnaar Ambro van Straten. Hij ein digde als vierde. In het criterium zette Vnke een dag later het klassement naar zijn hand, om in de slotetappe op zondag zijn voorsprong met suc ces te verdedigen. Diverse concur renten stelden hem met demarrages op de proef, maar Vinke kon ze alle maal vrij gemakkelijk pareren In de etappe eindigde hij als vijfde, maar de eindoverwinning ontging hem niet. Paul-Jan de Graaf legde beslag op de tweede plaats, voor Fred Koenen, Nan-Simon Dekker en Gerben Suyk. f *"<h Ti <3S De tocht met het Korps Mariniers naar de Razende Bol werd zaterdagmiddag voortijdig afgebroken. (Foto Jeroen van Helium) VERVOLG VAN PAGINA 1 de politieke partijen horen welke rich ting zij uit willen. Toen de plannen voor gezamenlijke huisvesting in fe bruari 2002 afketsten, zeiden de par tijen dat het oplossen van de ruimte problemen bij OSG de hoogste prioriteit moeten krijgen. Vorige maand werden de leden van de com missie Welzijn op de OSG bijgepraat over de problemen Woensdag pra ten de partijen er tijdens de commis sievergadering Welzijn over verder.' De Vries en Van Atteveldt hopen dat de partijen geld willen opnemen voor de nieuwbouwplannen in de begro ting voor 2004. Volgens hen zou daar voor aanspraak moeten worden ge maakt op geld dat voor de kanjer projecten beschikbaar is. De Vries: 'Er moeten keuzes worden gemaakt en wij vinden dat er gekozen zou moeten worden voor het onderwijs.' Volgens beide rectoren zijn met beide plannen van DHV miljoenen euro's gemoeid. Ze schatten dat het op zijn vroegst 2007 wordt dat uitbreiding aan de Haffelderweg een feit kan zijn. De kosten voor verbouw en uitbrei ding komen voor rekening van de gemeente, bevestigt een woordvoer ster van de gemeente. 'Er wordt wel geld via het Rijk beschikbaar gesteld voor het voortgezet onderwijs, maar dat is voor het onderhoud van de buitenkant van de gebouwen. En een paar jaar geleden is er al aardig wat geld besteed aan het opknappen van de locatie Haffelderweg.' Om onder wijskundige aanpassingen te betalen, heeft de gemeente geen potje met geld achter de hand. De gelden voor de kanjerprojecten zijn volgens de woordvoerster niet specifiek gelabeld. 'Het is aan de raad om daar en over de hoogte van de kosten een discussie te voeren. De plannen van de OSG zijn bekeken vanuit de meest ideale situatie voor de school. Nu de politiek het gaat bespreken, wordt de discussie in een bredere context getrokken en komt er ook meer bij kijken.' Het ROC wil zich op termijn graag aansluiten bij de plannen van de OSG. Als realisatie van de nieuwbouw reeël wordt, wil de OSG een werkgroep huisvesting in het leven roepen om de nieuwbouw te begeleiden. In die werkgroep kun nen volgens plan onderwijzend per soneel. onderwijs ondersteunend personeel, directie, ouders, leerlingen en schoolbestuur worden betrokken.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5