Van een klein gezellig dorp naar zo'n wijde pold* 'Gasten verbaasd dat er geen waterleiding was' 12 Aan- gespoeld TEXELSE COURANT n< ijvigheid Bevoorrading nieuwe winkel haven Oudeschild Slaapproblemen bij kinderen Molenkoog WOENSDAG 28 MEI 2003 De in Jisp geboren Jans Bakker-Kalf, kwam in 1928 met haar vader, zusjes en broertje op Texel wonen. Ze heeft nooit begre pen waarom haar vader dat wilde. Ze hadden het zo gezellig in Beets. Vanaf haar elfde jaar had ze, met behulp van een lieve buurvrouw, de zorg over het gezin, waarvan de moeder op |onge leeftijd was overleden. Vreselijk vond ze het om naar Texel, een eiland, te verhuizen. Midden in de polder, ver weg van haar vertrouwde wereldje. Maar alles went en ze leerde een leuke jongen uit De Cocksdorp kennen. Gerrit Bakker, met wie ze na zes jaar verkering trouwde. Tijdens de oorlog moest ze menig keer verkassen, tot ze weer terug kon naar De Cocksdorp, waar ze een pension startte. Sinds vorig jaar mei woont ze in De Gollards. Een verstan dige beslissing want tante Jans, zo als de meesten haar noemen, heeft het er reuze naar haar zin. Goed ver zorgd, tussen haar eigen spulletjes en wijde polder te wonen. De eerste avond daar kan ik me nog zo goed herinneren, het was lichte maan. Ik ging naar buiten en keek omhoog. En dacht, nu schijnt die maan ook op ons huis in Beets. Heel, heel ver weg van hier... Eigenlijk ben je dan toch ook nog maar een kind.' Heimwee had Jans Kalf niet, maar ze En dan had je nog de Achterweg, wat nu de Langeveldstraat heet. Daar stonden een paar oude huisjes, waar arme mensen in woonden. Het huis waar wij woonden, naast de her vormde kerk, was onderdeel van een rijtje huizen dat Het Magazijn ge noemd werd Verder had je er alles, twee bakkers, een slager en heel veel kleine winkeltjes.' Op een avond in 1940 wordt er op de deur geklopt. Er stond een vrouw die wist dat het jonge stel om een huis verlegen zat. 'Ze wilde ons als eerste zeggen dat ze uit haar woning ging, maar dan moest ik de volgende och tend wel direct beslissen.' Ze had echter een probleem, want haar man was gemobiliseerd en zat in Den Hel der. Er zat maar één ding op, ze moést proberen of ze haar man kon bereiken. 'Ik bellen, wat streng verbo- Ze zijn met op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze nauwelijks meer van een echte Texelaar zijn te onderscheiden. Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen? In de rubriek Aange spoeld dit keen Jans Bakker- Kalf. met iedere dag wel wat leuks te doen. Nee'stampvoette de 15-jarige Jans Kalf. 'Ik wil hier niet weg. Waarom moet je op een eiland gaan werken!' Het is 1928 en het stormt in huize Kalf. Een gebeurtenis van maar liefst vijfenzeventig jaar geleden. De opstandigheid van de nog jonge Jans, die nu 89 jaar is, scheelt in niets van de hedendaagse pubers. Wat dat betreft is er weinig veranderd. Op haar kamer in De Gollards doet Jans Bakker-Kalf uit de doeken waarom zij indertijd zo reageerde. Haar vader had in 1915 voor een korte periode als kaasmaker op Texel gewerkt. Sa men met zijn vrouw en de toen nog tweejarige Jans woonden ze boven de kaasfabriek aan de Oorsprong- weg. 'Zelf herinner ik me er niets van, maar mijn moeder kon er absoluut niet wennen. Ze kreeg zo'n verschrik kelijke heimwee dat er voor mijn va der niets anders opzat dan terug te keren naar de overkant.' Nadat hij eerst een tijdje in de kaasfabriek in Bodegraven had gewerkt, keerde het gezin terug naar Jisp. waar het oor spronkelijk vandaan kwam. In die dagen werd al duidelijk dat er met veel toekomst meer in de kaas- fabrieken zat. De één na de ander sloot de poorten. Om die reden had hij een betrekking bij de posterijen aangenomen. Toen Jans op de lagere school zat, brak de Spaanse griep uit. 'Eerst kreeg mijn moeder het, toen zij weer een beetje op de been was, mijn vader. Vanaf die tijd begon mijn moe der te sukkelen. Ze begon erg te hoesten en kreeg tbc. Evenzogoed kwamen er nog twee kindertjes bij, totdat ze in 1924 overleed.' Ze woon den toen in het dorpje Beets, bij Oosthuizen Elf jaar was Jans Kalf toen zij de zorg van haar drie jongere zusjes en broer tje op zich nam. 'Ik weet nog dat de schoolmeester bij ons thuis kwam en tegen mijn vader zei dat het zonde was als ik van school afging.' Hoe spijtig ook, haar vader kon haar met missen voor het werk thuis. 'Hoe had het anders gemoeten? Er waren wel huishoudsters maar die moesten geld en onderdak. Dat kon hij van zijn postloontje niet betalen.' Zodoende werd Jans de hulp in huis. Ze kreeg veel steun van haar lieve buurvrouw die haar een handje hielp met de huishoudelijke taken. 'Toen kwam die brief van Texel... Mijn vader had een advertentie in de krant gezien waar hij op had geschreven. Van de kaas fabriek op Texel waar hij in 1915 had gewerkt. Hij had daar grote interesse in. En van de kaasfabriek dachten ze: hé Klaas Kalf, die kennen we nog. Dat was een goede kaasmaker, dus kom maar. En of ik nu huilde of dat ik het leuk vond, mijn vader moest en zou naar Texel. Hij informeerde niet eens of de kaasfabriek nog wel toekomst had!' Jans Kalf was op dat moment vijftien jaar, had verkering en vond het vre selijk om naar Texel, een eiland, te verhuizen. 'Ik had bij mijn buurvrouw mogen blijven, maar ik wilde mijn zusjes en broertje niet in de steek la- ten. Dus ik ging mee. En dan kom je van een klein gezellig dorp in zo'n miste wel de gezelligheid van het dorp en haar vrienden. Toch had haar vader wel begrip voor zijn oudste dochter die zich zo inzette om het gezin op orde te houden. Hoe arm ze ook waren, hij zorgde ervoor dat ze een oude fiets kreeg. En beloofde, dat als er kermis was in Beets, zij daar heen mocht gaan. 'Nou, dat vergeet ik ook mijn leven met... Fietste ik eerst van de Oorsprongweg. waar we bo ven de kaasfabriek woonden, naar Oudeschild. Dan zat je drie kwartier op de boot en fietste ik van Den Hel der helemaal naar Beets. Mijn vrien din kwam me een stuk tegemoet fiet sen. Mensen, mensen wat een feest, drie dagen kennis!' Helaas maakte ze er niets van mee. Ze was zo vermoeid van de lange fietstocht dat ze niet goed uitkeek, dwars over een kruiwa gen rolde en flauw viel. 'Drie dagen lag ik in de bedstee van mijn vnendin, waarna ik weer op de fiets naar huis moest. Het was de eerste en direct de laatste keer dat ik daar heen mocht!' Van lieverlee raakte ze gewend aan haar nieuwe omgeving. Het leven ging door en ze had het te druk om achterom te kijken. Met de kaas fabriek ging het echter met zo goed als haar vader had aangenomen. Loon werd nauwelijks nog uitbetaald en uiteindelijk sloot het bedrijf, waarop het gezin de dienstwoning moest verlaten. 'Kwamen we terecht in een huisje van hoeve Zeeland. Ondertussen had ik verkering gekre gen met een jongen uit De Cocksdorp, Gerrit Bakker. Op een ochtend kwam hij aan de deur. Ik dacht: waf moet hij nou hier? In die tijd was het niet de gewoonte dat een jongen aan huis kwam. Of ik wilde werken in De Cocksdorp? Zijn oma, die bij hen inwoonde, werd dement Verpleeghuizen had je toen nog niet en ze zochten iemand die voor haar kon zorgen. Kon ik ƒ3,50 in de week verdienen, dat was een heel bedrag. Laat die man eens binnen komen Ik hoor het mijn vader nog zeggen. Nou, vond mijn vader, toen hij het voorstel aanhoorde, oude mensen moet je helpen.' Haar zusje die bij familie aan de overkant werkte, zei: 'Als je het doet Jans, kom ik bij pa in huis en ga ik voor het huishouden zorgen.' Zo doende had Jans Kalf haar handen vrij om naar De Cocksdorp te gaan. Ze zorgde er zes jaar lang dag en nacht voor de oude mevrouw Bakker, tot deze in 1938 overleed. Gerrits vader vroeg haar of ze wilde blijven om voor de huishouding te zorgen. Dat wilde ze met. 'Ik had inmiddels al zes jaar verkering met Gerrit. We wil den trouwen, maar er was op heel Texel geen woning te krijgen.' Ze waren het wachten beu, maar de tijd zat niet mee. Er was weinig werk en de dreiging van een oorlog hing al een beetje in de lucht. De oplossing lag voor de hand. Het huis zou wat aangepast worden, zodat ze tijdelijk konden inwonen. In januari 1939 trad ze in het huwelijk met Gerrit Bakker. 'Ik woonde inmiddels al zo'n tien jaar op Texel en was helemaal ingebur gerd. De Cocksdorp was in die tijd een heel gezellig dorpje en bestond uit éen lange straat, de Dorpsstraat. den was gedurende de mobilisatie. Uiteindelijk kreeg ik de kapitein van mijn man aan de lijn, Gerrit Coevert, een Texelaar. Je weet toch wel dat dat niet mag.. Maar het was zo belang rijk, want ik kon toch niet alleen be slissen voor dat huis. Dat doen ze tegenwoordig wel, maar vroeger niet. kwam vertellen dat mijn schoonva der, die schipper was van de redding boot, 's avonds weg zou gaan met onderduikers naar Engeland. 'Mijn man wilde direct met hem mee. Nee. zei dominee, dat mag niet van ;e va der. Te gevaarlijk, je moet op je kin deren passen en op zijn zuster.' Kort daarop kwam hoeve Zeeland onder vuur te liggen. Halsoverkop vertrok ken ze naar Rio Grande, waarvan de eigenaar in de ondergrondse zat. 'Ook dat werd verschrikkelijk be schoten. De hele nacht zaten we on der de grond in een schuilkeldertje, tot er hulp kwam.' Op een kar, met nog meer vluchtelingen, trokken ze richting Oosterend. 'In Oost aange komen, wachtte een man ons op, een zekere meneer Vlaming. Hij vroeg: zitten er mensen op de kar van Bak ker? Ja ik, zei ik. Kom er maar af, zei hij. Ik kende hem niet, maar nam mijn kinderen onder de armen en ging met hem mee. En zo vuil als we waren, we uiteindelijk op het postkantoor in Den Helder, waar hij een kantoorfunctie kreeg. De jongste wilde in het onder wijs. 'Ik weet nog dat ik boeken voor hem bestelde bij Brügemann Toen ik die ging ophalen, kreeg ik een heel pak in mijn armen geschoven. Ik vroeg: hoeveel geld krijgt u van mij? Ik vergeet het nooit. Wilt u direct be talen dan? Oh, zei ik: hoeft dat dan met? Bleek dat de meeste mensen het zogezegd op zicht meenamen Dan hadden ze niet genoeg geld om het te kunnen betalen. Voor ons was het ook een klap geld, maar we wil den de jongens toch laten doorleren.' Om de benodigde financiën bi| elkaar te krijgen, trok Jans Bakker-Kalf de stoute schoenen aan en begon een pension. 'Als ik voor mijn gezin kan koken, kan ik het ook voor gasten', dacht zij vastberaden. 'Ik begon met twee kamertjes te verhuren. Later kregen we ook nog twee bungalow- tjes achter het huis. Eenvoudig hoor, niet de luxe die ze tegenwoordig heb ben. Een tafel met een paar stoelen, een televisie en een koelkast, potten en pannen en goeie bedden. Meer stond er niet in. Die huisjes had mijn man zelf gebouwd. En dan te beden ken dat toen we net getrouwd waren hij geen spijker in de muur kon slaan!' 'Onze allereerste gasten kwamen uit Bilthoven. Een oude vader met twee vrijgezelle dochters. Die zijn heel wat jaren geweest. Vegetariërs waren het, daar had ik nog nooit van gehoord. Dat eerste jaar hadden we nog geen stromend water. Dat vonden ze zo gek, dat er geen waterleiding was! Ik had een grote wel en een regenput was een leuk extraatje. Texel was mooi, maar met vakantie wilde ze naar Oostenrijk of Spanje. Weet je wat, zei ze tegen haar man, ik ga lo gies met ontbijt doen. Dan hoef ik niet meer te koken, dat scheelt een hoop werk. De warme maalti|d deed ze al tijd in overleg met haar gasten. 'Ik weet nog dat we Duitse gasten had den, de familie Lila. Vader, moeder, drie kinderen en opa. Enige mensen, kwamen ook ieder jaar terug. Die vroegen me een keer wat nu toch erwtensoep was. Oh snert, zei ik, want zo noemde ik dat altijd Me vrouw Bakker, kunnen we dat niet eens eten? Dat moet zo lekker wezen. Dat kan wel, maar eigenlijk eet je dat alleen in de winter. Dat hinderde met. Dus ik erwtensoep gekookt, een pan van hier tot ginder. En wat dacht je? De deur ging open, of er nog wat was... Ik geloofde mijn eigen ogen met. We hadden zelf ook wel een bordje gelust, maar de pan was leeg. Een jaar daarna. Mevrouw Bakker, krijgen we weer erwtensoep van u, want mijn vrouw kan er niets van!' Jaren verliepen en haar man, die in middels gepensioneerd was, vond het tijd dat ze zich lieten inschrijven voor een bejaardenwomng in De Poolster. Het was nu wel welletjes. Al die jaren hadden ze hard gewerkt. 'Hij heeft er niet lang van kunnen genie ten. Hij werd ziek en we wisten dat hij niet meer beter zou worden. Het was jammer, maar je weet dat je een keer alleen komt te staan. Ik heb er toch nog heel wat jaren fijn gewoond. Op een keer had ik mijn jongste zus Nel een tijdje te logeren. Toen ze weer Jans Bakker-Kalf (rechts) in De Gollards, terwijl ze een spelletje rummiekub speelt. 'Prettig om fe weten datje goed verzorgd bent.' je deed alles samen. Huren, zei hij toen ik hem te pakken kreeg, direct huren.' Het was een prachtig huisje aan het kanaal bij de dijk. 'Met een bel, heel luxe. Voorheen was het een winkel huis van eigenaar Dros, van boerde rij De Propagatie Voor vier gulden in de maand konden we het huren.' In middels was de oorlog uitgebroken en werd hun eerste kind, zoon Jan, geboren. In 1943 kwam haar zusje haar waarschuwen. Het Magazijn moest plaatsmaken voor bunkers, alles ging plat. 'Ze maakte zich zor gen om me, want ik liep met een dikke buik van de tweede. Maar ik wachtte het wel af. Niet veel later moesten ook wij ons huis verlaten. We hadden het geluk dat we niet bij een ander gezin in hoefden. Een nicht van mijn schoonvader wilde naar Den Burg. Zodoende konden wij in haar huis. Een oud houten hokkie aan het begin van De Cocksdorp, waar onze zoon Nico werd geboren.' Het was een tijd vol spanning en zor gen. Voor de tweede keer moesten ze hun huis verlaten, nu vanwege de Russenoorlog. Ze werden geevacu- eerd naar hoeve Zeeland. 'Op een middag kwam de dominee langs. Hij werden daar ontvangen tot en met.' Wekenlang verbleven zij daar tot ze weer naar huis konden. De oorlog was voorbij. In tegenstelling tot vele anderen waren ze er goed doorheen gerold. 'Inmiddels hadden we een brand- stoffenhandel. De brandstoffen lagen toen allemaal achter in de tuin opge slagen.' Ze schiet in de lach. 'Stel je voor dat er brand was uitgebroken, we hadden niet eens waterleiding! Wat een toestanden waren dat!' Op een gegeven moment kreeg haar man een baan aangeboden door de directeur van de posterijen in Den Helder. 'Kan ik voor vast komen?', vroeg hij. Nee, dat kon niet. Hij durfde het met aan. Stel dat hij de zaak ver kocht en hij ontslagen werd, dan had hij niets. Een jaar later belde de direc teur weer. 'Toen kon hij wel voor vast komen en dat heeft hij gedaan. Mijn man verkocht de brandstoffenhandel aan Westdorp en bezorgde vanaf die tijd de post op Texel.' De jaren vlogen voorbij en voor ze er erg in had, waren de kinderen groot. Beide jongens wilden doorleren. De oudste wilde in eerste instantie gaan varen, net als zijn opa. Maar hij raakte achter het huis Maar regenwater, daar zaten 's zomers wel eens van die kleine rode beest/es in, waterluis. Als een Duitse gast dat zag, dacht hij dat hij vergeven werd... Maar het was niets bijzonders. Dan vulden we de emmers, theedoek erover en dan maar zeven. En als dat klaar was, ging je met het schone water naar boven. Zo regelde je dat. Mijn oudste zoon heeft het er nog wel eens over. Moeder, zegt ie dan, waf hebben we toch ges/ouwd met die emmers.Je had toen ook nog niet van die dek bedden. Haalde je al die dekens af, om te luchten en lakens verschonen. Mens wat had je toen nog een werk, verschrikkelijk. En wat een feest toen De Cocksdorp aangesloten werd op de waterleiding. Je wist niet wat je overkwam, water uit de kraan...' Nadat Nico was geslaagd voor het diploma van hoofdonderwijzer wilde ze het wat kalmer aan doen. 'We stonden aan de afwas. Ik zei: nu zie ik er toch als de dood tegenop om weer al dat vreemde volk in huis te hebben. Dan stoppen we ogenblikke lijk. zei hij. Nee, ben je gek, dan kun nen we met meer op vakantie.' Niet dat ze het toen arm hadden, maar het (Foto Gerard Timmerman naar huis moest, bracht ik haar naar de bushalte. Ze zou me 's middags om vijf uur even bellen.' Dat was af gesproken en ze wipte nog even bij een vriendin aan voor een praatje. Tot ze op de klok keek en zag dat het bijna vijf uur was. 'Ik schrok, want Nel zou bellen en als ik er niet was, zou ze zich ongerust maken. En ik sta aan de Vuurtorenweg. voor een hek waar het verkeer niet door mag. Ik kijk goed naar beiden kanten en dacht nog: hier mag wel eens gemaaid worden. Ik ga lopende de weg over en...' Gierende remmen, een harde klap en daar lag ze, bovenop de motorkap, met haar hoofd door de voorruit. 'En al die tijd bleef ik bij be wustzijn. Mijn vriendin kwam er aan, de dokter, de ambulance. Ze zeiden tegen de jongens: jullie moeten er maarniet teveel van venvachten. Mijn been, dat hing er aan en ik had een enorm gat in mijn hoofd.' Dezelfde nacht nog werd ze geopereerd en op de intensive care gelegd. Haar jong ste zoon en zijn vrouw kwamen als eerste op bezoek. Toen ze de afde ling opliepen, zei hij tegen haar: 'Goh Anneke, kijk daar eens, dat manne tje heeft ook een ongeluk gehad, z'n hele kop zit in het verband.' 'Nou meneer', zei een verpleegstei u zich maar even om, want dj netje is uw moeder...' JansB Kalf maakte een hele reis voo weer bij haar positieven was. nas en kon weer terug naar Os ster. Een jaar later kreeg ze last van haar rug. 'De dokter dacht 4 een gevolg van het ongelu Daags daarna werd ik wakkei, overeind en alles draaide maar even blijven liggen, gaat weerover.' Even later liep zen keuken, pakte een theeglasi lucifer. Ze streek de lucifer aan dezelfde gang, door de pijn rug, viel ze flauw. De nog bran lucifer viel op haar arm en hi thetische nachtpton vatte vla) kwam bij en dacht: goh ik ben gevallen. Ik zag een gat in mijm pon en dacht: wat heb ik nuti mijn hand? Allemaal witte dn Ik belde mijn vriendin, die nat woonde. Ze schrok vreselijk.'!) ter was er binnen een munt werd direct onder de koude 4 gezet. Haar borst en hand ernstig verbrand. Toen zag h rug. 'Bleek ik gordelroos te h daarom had ik zo'n pijn. Ik a niet zeggen wat ik er toen heb gooid. Vreselijke pijn gehad.Ti ramp in Volendam kwam, had medelijden met die jonge m Die hadden het natuurlijk ito erger.' Ze laat haar hand zier, van de pink scheef staat. 'Die pink heb ik niet meer redt zetten. Dat wilden ze nog wei. ik was die ziekenhuizen zo zat bekijk het maar. Het enige wt aan over heb gehouden, is meer kan haken en geen klare meer kan vasthouden.' Jans Bakker-Kalf woonde nog jaren in de Poolster. 'Ik hadee Dickie (Dirkje Quartel), die ra goud te betalen is. Ze kwami ik mocht haar nooit iets gevet sprake van, zei ze dan altijd. niets voor hebben anden nooit meer!' Sinds 25 mei vorig jaar wor-| De Gollards. 'Mijn kinderents wordt nu 89 jaar mam en dl toch wel prettig te weten <éJ verzorgd bent. Dus namenzJ keer mee om hier te kijken.q mijn zoon, je moet mets, 1 wilt, zorgen wij ervoor dal li keurig is. Ik wilde eigenljis Op de dag van de verhuisje gedumpt bij kennissen 'i. Cocksdorp. Fluitje van een» mijn ene schoondochter. 'sH zouden ze me komen opfór het hele spul. En ach, wat lei het mooi gemaakt. Al mijn egi wilde ik ze naar de auto brengt mam, dat hoeft niet, blijf ms binnen... Ze dachten natuurt wordt tranen. Maar ik stonde ging weer terug naar mijn deed de deur open en dacht ik helemaal alleen. Nou ja, daf® je even en denk je, kom op., reet met alles mee gaan doe' hier zo veel leuks te doen. kettingen maken, Tien voo Denkenderwijs. Ze zijn hier voor je, dat is eerlijk waar. W dat dat met zo is, die kan ik doen. En ze hebben het hm hoor. Ze houden de kamer zorgen voor het eten en de ging. De meeste mensen woon te laat naar zo'n huis. nog steeds mensen Cocksdorp op bezoek en ik: heel leuk vinden als ze alle» ,a mijn verjaardag komen. Vc >ti was het me teveel. Toen zet spijt me jongens, maar ik n verjaardag. Dit jaar wil ik het r» slaan, want 29 mei word ik re jaar. Het zou een mooi cadead me wezen als ze Dickie voorn namen. Mijn zoon heeft deCi al besproken. Vanaf half vijf daar mijn vrienden en kennis men. Sinds kort heb ik een rolsto begeleidster rijdt me overal waar ik wil en... zeg hoe laf Ig eigenlijk? Oh, ik moet eten denken ze dat ik ziek ben. Iktjn) al niet op de koffie geweest. Ingrid pv De firma Van der Linde heeft in Oudeschild een winkel geopend voor passanten in de Wadden haven. De zaak, die de Bevoorra ding heet, is gevestigd onder café brasserie De Compagnie op de plaats waar eerst Guus Zegel met zijn fietsenverhuur zat. Eind maart nam de firma Van der Linde de fietsenverhuur over van Ze gel. Met de stichting Waddenhaven Texel (voorheen de stichting Pas santenhaven), eigenaar van het pavil joen, maakte Van der Linde de af spraak ook een winkel te openen bij de verhuurplaats, omdat die er nog niet was bij de jachthaven. 'Je kunt hier eigenlijk alles krijgen wat je nodig hebt op een boot', vertelt Erwin van der Linde. De Bevoorra ding beschikt zowel over levensmid delen als allerhande praktische zaken als batterijen, jerrycans met olie en zaklampen. 'Ik ben langs diverse jachthavens rond het I Jsselmeer ge weest om te zien wat er zoal nodig was voor een winkel als deze. Voor ons is dit ook een nieuw terrein.' Klanten kunnen er vers brood krijgen. Er is een oven aanwezig om brood af te bakken. Belegde broodjes worden met klaargemaakt. Het brood wordt ingekocht bij bakker Timmer en een deel van de levensmiddelen levert Erik Kalverboer van de Spar in het dorp. Er zijn in de Bevoorrading ook diverse routes en kaarten van de WV beschikbaar voor de watersporters. De winkel is zeven dagen per week geopend van 8.00 tot 12.00 en van 16.00 tot 18.00 uur. Edgar Klippel wordt het vaste gezicht achter de toonbank. De zaak is alleen geopend tijdens het seizoen. 'Van de herfst tot Pasen zijn we dicht.' Bij de Bevoor rading worden ook de fietsen ver huurd die buiten op het grasveld zijn opgesteld Als de winkel dicht is, zorgt De Compagnie voor de verhuur. "J, rvi W L_ Erwin en Willem van Oudeschild. van der Linde in De Bevoorrading die zij hebben geopend bij de haven IFoto Jeroen van Hallum) De Gezondheidswijzer houdt dins dagavond 24 juni in samenwerking met de afdeling Jeugdgezond heidszorg van Thuiszorg Kop van Noord-Holland een thema-avond met als onderwerp 'Praten over Sla pen'. De bijeenkomst wordt verzorgd door Mieke Kosse, wijkverpleegkun dige en is bestemd voor ouders met kinderen in de leeftijd van 0 tot 6 jaar. Doel van de bijeenkomst is om ouders het verband te laten zien tus sen slaapgedrag en de ontwikkeling van het kind, zodat ze het slaap gedrag van hun kind herkennen en dit kunnen beïnvloeden. De bijeenkomst vindt plaats in De Koplop-" )g Hendriklaan 2, Den Heldere' om 19.30 uur. De toegang t« IS €2,-, leden van het servic* betalen €0,50. Aanmeldend Gezondheidswijzer, telefoon (0223) 650135. Hei ag Hei Zwembad Molenkoog draait ja een zondagsdienst in verba aio Hemelvaartsdag. Het zwemt om 12.00 uur open en sluit, lijk van het weer, om 16.00c p uur. ta fo«

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 12