'Grote mond kostte wel een paar schorsingen Van Nuland stopt na 50 jaar voetballen Boze Hendrik Tromi goed voor clubrecori Verschillen gering bij modelracers Onderlinge strijd menvereniging Tennissers Heri Hodie kampioen Zwemsters succesvol Tennisteam grijpt ondanks zege naast titel De Koog vierde op eigen toernooi Schietcentrum officieel open Nu extra voordelig instappen! De Opel Combo 1.7 Dl tijdelijk leverbaar vanaf 8985,- TEXELSE J/f COURANT Toon van Nuland. 'Ik heb altijd gezegd: waar ik aan begin, dat maak ik af. Opel. Fresh thinking Een voetbalcarrière van vijftig jaar. Niet veel mensen houden het zó lang vol. Wel Toon van Nuland (57) uit Oudeschild. Op z'n zevende schopte de geboren Brabander voor het eerst tegen de bal, om via SV Texel en SV Oosterend z'n loop baan af te ronden bij het recrean tenteam van Texelse Boys, waar mee hij dit jaar kampioen werd. Zaterdag, tijdens het veteranen- toernooi van Texel'94, nam hij af scheid. Met een partijtje tegen de club waarbij hij ooit begon, Prinses Irene uit Nistelrode. Brabants is zaterdag de voertaal in en rond het tentenkamp van het team van Prinses Irene, dat bivakkeert op het terrein van Texel'94. Gevraagd naar de achternamen van de spelers, klinkt vaak 'Van Nuland'. De Brabantse Texelaar blijkt een grote familie te hebben. Hij komt uit een gezin van twintig kinderen, waarvan er nog zestien in leven zijn. 'Een groot gezin? Ach, in Brabant is dat geen uitzondering. Bij ons in Nistelrode had je nog een paar grote gezinnen, Eén echtpaar had zelfs eenentwintig kinderen. De pastoor zat er nogal achteraan Hij kwam regelmatig langs om te informeren of ze wel zwanger was. Zo niet, dan mocht ze niet in de kerk komen. Dat was in die tijd een schande, dat liet moeder zich niet gebeuren. Elk jaar wel een kind', ver telt broer Marco van Nuland. Van de zes broers zijn er vier voetbalgek. Toon behoort tot de fanatieksten Tot z'n 21ste speelde hij als midvoor bij de club in z'n geboortedorp. 'Soms voetbalde ik wel twee keer in een weekend. Zaterdag bij de junioren en 's zondags vroegen ze me om mee te gaan met het eerste, als dat team weer eens tekort spelers had Van Nuland was in zijn jonge jaren een speler met temperament 'De bal moest en zou er in. Ik ging erg op in het spel en kon mijn mond niet hou den. Als een beslissing van de scheidsrechter me met zinde, dan liet ik dat merken. Mijn grote mond heeft me wel een paar schorsingen opge leverd. Ik heb het ook wel aan de stok gehad met mijn schoonvader, die stond te vlaggen. Dan konden we lekker tekeer gaan.' Toen Van Nuland op z'n 21ste zonder baan kwam te zitten, hoorde hij van zijn schoonvader dat er op Texel werk genoeg was. 'Ik ben geen mens om stil te zitten. Als betonvlechter ben ik hier begonnen, daarna anderhalfjaar op de kotter en toen kon ik als chauf feur bij de VTB aan de slag. Dat werk doe ik nu nog.' Al die jaren bleef hij voetballen. 'Ik heb altijd gezegd: waar ik aan begin, dat maak ik afOp het eiland vervolgde hij zijn sportieve loopbaan bij SV Texel, de club die hij na enkele jaren verruilde voor Ooster end. 'Ik denk dat ik wel een jaar of tien in het eerste van SVO heb gevoet bald, als veldspeler. Toen dacht ik dat ik te oud werd en ben ik een paar weken gestopt. Maar dat beviel hélé- maal met. Ik kon het gewoon niet la ten. Met mijn zoon Twan ben ik toen naar Texelse Boys gegaan, om bij de recreanten te voetballen. Een keeper hadden ze met en toen ben ik maar onder de lat gaan staan.' Onge schonden bleef hij niet gedurende zijn loopbaan. 'Ik ging er. zeker toen ik jong was, altijd flink in. Enkelbanden kapot, gezicht kapot, kaak kapot en noem maar op. Ik heb wel in het zie kenhuis gelegen. Mijn baas heeft er nooit wat van gezegd, want sport vin den ze heel belangrijk.' Nu het lichaam wat meer begint te proteste ren, is voor Van Nuland het moment aangebroken om met voetbal te stoppen. 'Na vijftig jaar is het wel mooi geweest.' Gelijktijdig nam zater dag ook zoon Twan afscheid van de recreanten. Beiden kregen uit handen van Texel'94-voorzitter Werner van der Meer een bos bloemen, evenals echtgenote Els, die al die jaren vrij wel geen wedstrijd heeft gemist van haar man. Ronde zeven uur gingen zaterdag op de kartingbaan bij Akenbuurt de modelauto's van Model Racing Texel van start. Er waren maar liefst 26 deelnemers en ook het publiek was in groten getale opge komen. De verschillen tussen de deelnemers bleven gedurende alle wedstrijden gering en menig duel werd op delen van seconden be slist. Dertien electro-autootjes beten het spits af met duwwerk in de eerste bocht. Ruben Verkaart en Jan Dupon streden de volle vijf minuten van de manche om de eerste plaats. Dupon werd uiteindelijk winnaar met 22 ge reden ronden en zette Verkaart op een achterstand van een halve se conde. Daan Grismgt wist de derde plaats te bemachtigen. In de tweede manche zette Verkaart de nummer twee op vijf ronden achterstand. De strijd om de twee plaats ging tussen Jan Dupon en Arjen Pool, die elkaar geregeld afwisselden. Uiteindelijk wist Dupon net voor Pool te eindigen. De derde en vierde manche waren met zo spectaculair, ook omdat Grismgt noodgedwongen zijn auto aan de kant moest zetten. Verkaart werd winnaar van de avond, met Dupon en Pool op de tweede en derde plaats. In de hierop volgende brandstof klasse kwam Marc Schuijl nam direct na de start de leiding. Deze positie gaf hij niet meer uit handen. Hij zette Patrick Bakker op twee rondjes ach terstand. De derde plaats was voor Ronald Kramer. In de tweede manche ging het een stuk sneller, de ronde tijden daalden tot onder de tien se conden. Schuijl en Bakker reden af wisselend op een eerste waarbij ze het zelfs presteerft kaar drie keer voorbij te rijde stnjd werd beslecht in het nads Bakker, die drie seconde moe geven. Carlos Huysman werdi De strijd tussen Bakker en Sc! de derde en vierde manche vtj onverminderd heftig. Huysman werd met een kleine terstand in beide manches Schuijl werd winnaar met in 107 verreden ronden, Bakkern 105 en werd tweede, Huysma er vandoor met de derde plaat Als laatste verschenen de stoi op het asfalt. De 3,5cc moto deze auto's zorgen er voor bijna laag over de baan vliegt rondetijden liggen rond de vijfs den. Wouter van Strien wond ste manche in 56 ronden. Ti werd Gerrit van Strien, de plaats was voor Jos Smit. Deti manche was veel spannende Smit had andere banden ond bolide gezet en daarmee zijn ligging grandioos verbeterd, door kon hij het Wouter van moeili|k maken Na twee m haalde Smit Van Strien in eng voorsprong niet meer uit hi Uiteindelijk won Smit met dan twee seconden voorspro Wouter van Strien en Gerr Strien. In de derde manche# weer stuivertje wisselen aand Smit moest iets meer dan t» conden toegeven, de derde was voor Gerrit van Strien. Ind ste manche raakte Smit zijn ligging kwijt en eindigde als Gerrit van Strien werd twee Wouter van Strien eerste. Ditw de einduitslag van de avond gende competitieavond word juni gehouden. Meer informs: vinden op website www racingtexel.nl Gerrit Westerlaken, Gerard de Rid der, Cor de Lugt en Hans Jimmink hebben zondag de onderlinge menwedstrijden van menvereni ging Tussen Wad en Duin gewon nen. Westerlaken werd eerste bij de enkelspan pony's. Tweede werd Anke Vmgerhoet. Erwin Brokken en Thijs Witte pakten de derde en vierde plaats. Bij de dubbelspan pony's won De Ridder. Marscha de Jong werd tweede. De Lugt pakte de overwin ning bij het enkelspan paarden. De tweede plaats was voor Kees Bakker, de derde voor Robert Frido Boom. Bij de dubbelspan paarden was Jimmink de beste. Piets Beers werd tweede, gevolgd door Piet Daalder, Carlo Witte, Frans Bakker en Willem Goënga. Volgens de menvereniging Dankzij de grootst mogelijke over winning (6-0) is het eerste heren team van tennisvereniging Heri Hodie zondag in de laatste wed strijd van het seizoen kampioen geworden in de vierde klasse van het district Noord-Holland Noord. Het competitieverloop was bloed stollend. De Cocksdorpers wonnen hun eerste drie wedstrijden met 5-1 maar verloren in de vierde met de zelfde cijfers, waardoor de voor sprong op Warmenhuizen, de num mer twee op de ranglijst, slonk tot slechts één punt. In de vijfde en voor laatste wedstrijd wonnen beide teams met 5-1waardoor het slotduel de beslissing moest brengen. Wilde Heri Hodie met afhankelijk zijn van de prestatie van Warmenhuizen, dan moest de ploeg met 6-0 winnen. Dat lukte op het nippertje, want Jitze Beintema maakte het in de laatste partij nog erg spannend, maar sleepte uiteindelijk toch zijn puntje binnen. Door deze titel promoveren basis spelers Lieuwe van Veen, Jitze Beintema, Nico Ooyevaar, Marcel Jansen en invallers Jeroen Plag, Helmich Kuiper, Robert van der Bent en Hans Schraag naar de derde klasse, een uitdaging die ze volgens eigen zeggen met de steun van het trouwe thuispubliek vol goede moed en motivatie aangaan. was het een geslaagde dag, ook al begon de dag somber en nat door de regen. Een van de aanspanningen had nog last van een automobilist die pony en wagen bijna aanreed. Vol gens de vereniging liep het goed af door een goede reactie van de berijder. Zwemsters Simone de Wit en Jolanda van Strien namen afgelopen weekend deel aan het tweede deel van de Noordhollandse kampioen schappen. Om aan deze wedstrijden mee te mogen doen moesten limie ten gezwommen worden. Jolanda van Strien zwom zaterdag de 50 meter vrije slag in 32.39. Met deze tijd behaalde zij de vierde plaats bij de meisjes jaargang 1988. Op de 200 m schoolslag behaalde zij de vijfde plaats in een tijd van 3.22.60. De 200 m wisselslag legde zij af in 3.03.37 en werd hiermee zesde. Simone de Wit, die zowel zaterdag als zondag aan de start verscheen, werd met een tijd van 29.84 vijfde bij de dames op de de 50 m vrije slag. Bij haar eigen leeftijd (meisjes jaar gang 1986) werd zij eerste. De 100 m rugcrawl legde zij af in een tijd van 1.17.30, goed voor een vierde plaats bij de dames en een tweede bij haar eigen leeftijd. Bij de 200 m wissels lag zwom zij zich naar een achtste plaats bij de dames (2.48.20) en werd zij tweede bij de meisjes '86. De estaffette 4x100 m. vrije slag werd gewonnen door de dames van Zwemvereniging Hoorn, van welk team ook De Wit deel uitmaakt. Zondag zwom De Wit de 50 m rugcrawl in een tijd van 35.61goed voor een zesde plaats bij de dames en een tweede plaats bij jaargang '86. Op de 200 m vlinderslag zwom zij zich naar een derde plaats bij de da mes (2.55.93). Bij haar eigen leeftijd was deze tijd goed voor de titel. De 100 m vrije slag legde zij af in een tijd van 1.05.46, goed voor een vierde plaats bij de dames en voor een eer ste plaats bij haar eigen leeftijd. De dames van Hoorn wisten ook beslag te leggen op de estafette 4x200 m vrije slag. In het ploegenklassement eindigde Zwemvereniging Hoorn, waarvan ook Van Strien uitmaakt, als eerste, vóór WZ&PC uit Purmerend. Door in de voorlaatste competitie wedstrijd op de eigen banen met 4- 2 te winnen van Julianadorp heeft het eerste herenteam van tennis vereniging Deuce zich verzekerd van de tweede plaats op de rang lijst. Een mooi resultaat, maar het kampioenschap gaat waarschijn lijk aan de Texelaars voorbij, want tenzij 't Woud in de laatste ronde nog een misstap maakt, valt deze concurrent niet meer te achterha len. Mark Röpke was weer terug in de gelederen en speelde een solide par tij, waarin hij niet tot het uiterste hoefde te gaan om zijn tegenstander op de knieën te dwingen. Hij won met 6-2 en 6-3. Met het oog op dreigende degradatie posteerde de tegenstan der zijn sterkste speler op het tweede veld. Die trof Simon Brand, die in de laatste wedstrijden en tijdens trainin gen in topvorm stak. Tot grote teleur stelling van vooral Brand zelf kon hij die Tijn met vasthouden. Hij had vooral veel moeite met de sterke services van zijn tegenstander, die ook in de rally's vaak net aan het langste eind trok en daardoor met 2-6 en 3-6 won. Hans Geus had de hele week niet kunnen tennissen. Hij beleefde een moeilijke middag. Normaliter zijn te genstanders die vooral degelijkheid uitstralen een gewillig slachtoffer van de Texelaar, maar zaterdag kon Geus het niet bolwerken en verloor hij met 4-6 en 4-6. Emile Keyser bracht de tussenstand vervolgens op 2-2, door in drie sets van zijn op papier mindere tegenstander te winnen (7-6, 4-6 en 6-2). De Texelaar maakte het zichzelf moeilijk door de tweede set in te le veren, maar stelde in de derde set toch orde op zaken. De dubbels wa ren een prooi voor de gastheren. Zo wel Hans Geus en Mark Röpke (6-4 en 6-4) als Albert Scholl en Emile Keyser (6-2 en 6-3) versloegen hun tegenstanders^, waarbij af en toe mooie staaltjes tennis waren te zien. Deuce heeft tot nog toe vijf overwin ningen geboekt en slechts één neder laag geleden. Toch lijkt de titel buiten bereik. Zaterdag volgt de laatste speelronde. Dan wordt een uit wedstrijd tegen Warmenhuizen afge werkt. De voetballers van SV De Koog zijn afgelopen weekend vierde geworden op het eigen toernooi. De overwin ning ging naar Ruinen, dat in de laat ste minuut van de verlenging de be slissende 2-1 wist te scoren tegen SDVB uit Barneveld. In de troostfinale moesten penalty's de beslissing leve ren. ESC hield het hoofd koel en won uiteindelijk van de thuisploeg. De Fair Play Cup ging naar Concordia uit Hillegom. Een onhandige planning van twee wedstrijdonderdelen heeft Hendrik Tromp van Atletiek Vereniging Texel bij een competitiewedstrijd in Grootebroek afgelopen weekeind twee clubrecords opgeleverd. De C-jumor moest tegelijkertijd kogelstoten en speerwerpen, waar door hij heen en weer moest rennen tussen beide onderdelen. Tromp was daar zo nijdig over, dat hij dat zowel op de speer als de kogel afreageerde. De kogel kwam daardoor 12,09 me ter ver, terwijl Tramps oude persoon lijk record op 10,83 meter stond. De speer boorde zich na 43,64 meter in de grond, 3,95 meter verder dan zijn oude record. Beide prestaties waren ook goed voor een eerste plaats. Jelle Lubach evenaarde bij het hoog springen zijn persoonlijk record van 1,50 meter. Dat was goed voor een vierde plaats. Hij werd in zijn serie derde op de 800 meter. Jo:?| Buijsman maakte bij de hordeloop een onbedoelde!# één van de laatste horden, lid wist hij aansluiting te houds^ andere deelnemers. Buiji ook de 100 meter sprint. Franeker behaalde bij het gen een persoonlijk recoi meter. Bij het discuswerpei hij de vierde plaats. Door taten gaat de jeugd van naar de finale van de regii tie. Bij de junioren D finii Honingh als negende meter. De onbekendheid lopen brak hem op bij dit Robert Witte en Jesse Scl ten voor wat ze waard wai respectievelijk de 1000 mi verspringen en het hoog- en gen. Het lukte beiden echten hoge ogen te gooien. Het gebouw is al geruime tijd in ge bruik, maar maandag 9 juni (tweede pinksterdag) wordt schietsport- centrum Odysseus officieel geopend. Ereleden van handboogvereniging Eilandschutters en schietsport vereniging Texel verrichten om 14.00 uur de openingshandeling. Vóór en na de plichtplegingen krijgi digden een rondleiding, is er J zamenlijke lunch en wordt tjjdf informele bijeenkomst hetgto ven met leden van beide véj gen en bestuursleden vanii koepelende Stichting Sporfsö Texel, die de hal in eendracf menwerking hebben g Wie kiest voor de Opel Combo, kiest voor een compacte bedrijfswagen die volop laadruimte combineert met een comfortob interieur en uitstekend rijgedrag. Bovendien is de Combo nu aantrekkelijker dan ooit, want de instapprijs is tijdelijk extra schen De Opel dealer rekent u graag z'n zeer gunstige kilometer/kostprijs voor. Opel Bedrijfswagens. Mooi wen Prijs excl. BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden WOENSDAG 28 MEI 2003

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 14