ijfduizend bierviltjes gen zinloos geweld Cjroen Twartsjexeh tri het Bouwtechniek OSG mogelijk toch door HEMA brunci Eerste vormen nieuw Schilderend zichtbaar uders dringen aan op nel besluit Hogeberg pmerkelijke uitkomst or onderzoek politie IBi oject studenten Hogeschool Tijd om weg te dromen... Duinker andstichting en hennepplantage Onder de pomp TEXELSE'fcxJRANT GECOMBINEERDE KRANT MET PINKSTEREN TEXELSE'^COURANT Elektro ROC m Daalderschool Windmolens a Peuterspeelzalen Rietbedrijf mag kampeerders ontvangen ïER'CHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11784 fEXELSE VRIJDAG 6 JUNI 2003 COURANT fschijnt dinsdag en vrijdag er de schermen vindt druk eg plaats over een oplossing de ruimteproblemen op OSG ogeberg. Het college heeft de komen Redmer IJskaschool Waal als optie aangedragen, -uggestie waarover zowel de olleiding als b en w naar bui- oe nog geen mededelingen Wel zijn er deze week ge- ken geweest tussen de OSG verschillende politieke frac- an wel eens druk worden op de dering van de raadscommissie jnop woensdagavond 18 juni, 'n de huisvestingsproblemen op De Hogeberg worden bespro- De ouderraad van de school ouders, leerlingen en docenten end' op aanwezig te zijn, om de -pvoor een oplossing kracht bij ten. -s de zitting in mei spraken le an de raadscommissie Welzijn orgen uit over de problemen op SG, maar concrete toezeggin- erden met gedaan. De raads- kwamen niet verder dan het formuleren van vragen en opdrachten aan het college van b en w, dat niet was uitgenodigd om aanwezig te zijn bij de bespreking van de problemen. De ouderraad maakt zich grote zor gen over de besluiteloosheid van de gemeente. 'De schoolleiding pro beert de politiek al vanaf 1998 te be wegen zorg te dragen voor een be tere huisvesting. Dit is een probleem dat aandacht verdientKortgeleden stuurden zowel de ouderraad als de medezeggenschapsraad brieven naar de gemeente om de problema tiek onder de aandacht te brengen. De OSG heeft komend schooljaar dringend behoefte aan extra ruimte, omdat het aantal leerlingen stijgt van 844 naar iets meer dan negenhon derd. De schoolleiding wil het liefst drie of vier noodlokalen bij de locatie Haffelderweg laten neerzetten. Voor de langere termijn zijn ideeen ontwik keld om de locatie Haffelderweg uit te breiden en onderwijskundig aan te passen. De locatie Émmalaan zou dan gesloten kunnen worden, zodat alle leerlingen onder één dak komen. ite heeft dinsdag een op- elijke dubbelslag geslagen. 33-jarige man uit Den Burg nieop 13 mei brand te heb- gesïtht in een schuurtje aan wjtraat. Bovendien werden hm thuis twee hennep- s aangetroffen. kwam met zijn bekentenis tii|door de politie was uitgeno- "reen gesprek, aangezien hij acht van de diefstal van een het bureau gaf hij toe tevens ...«ordelijk te zijn voor de Deze veroorzaakte destijds nogal wat commotie. Omdat de schuur in het centrum van Den Burg stond, kon alleen door kordaat optre den van omwonenden en de brand weer veel erger worden voorkomen. Het gebouwtje zelf brandde af Toen de politie bij de verdachte thuis kwam om de gestolen fiets op te ha len. stuitte ze op twee hennep plantages, één in huis en één in de tuin De plantages werden ontman teld, de 257 hennepplanten vernie tigd. De verdachte wordt vandaag voor geleid aan de rechter-commissaris. 's in De Koog rouleren sinds eek een kleine vijfduizend lende bierviltjes met daarop o van de stichting Tegen- sGeweld. De viltjes, waarop lieveheersbeestje is afge- i zijn aan de man gebracht tudenten in het hotelwezen ogeschool TIO in Haarlem 'een afstudeerproject bezig oei was een nieuw product markt te brengen. 'at project zetten de studenten ar maanden geleden een be- op dat de viltjes ontwikkelde, kken en distribueren in het Een van de elf, de 21-jarige Kraeger, besloot de viltjes ook Koog te gaan verkopen. Zij het baddorp nog van een die ze vier jaar geleden liep bij 'oogerend. Met studiegenote "kstone en vijftig rollen viltjes een week geleden naar het om de horecagelegenheden af (Tl a-^techniek blijft toch bestaan. toe moeten ze anders die uitbreiden. De verkoop verliep aanvankelijk moeizaam. Horeca-ondernemers wisten niet goed wat ze met het twee tal aanmoesten. Dat veranderde na tussenkomst van Texelaar Lex Bos winkel Hij en Kraeger kenden elkaar nog van vier jaar geleden. Met Bos winkel erbij kwam de verkoop wel goed op gang. Aan het eind van de dag waren zelfs alle rollen uitver kocht. Kraeger. 'We liepen hem toe vallig tegen het lijf. Maar het maakte het daarna wel een stuk makkelijker.' De horeca-ondernemers betaalden €4,50 per rol (honderd viltjes). Kraeger: 'Daarvan gaat vijftig cent naar de stichting TegenZinloosGe- weld. De rest is voor productiekosten en overige kosten. Voor het oprich ten van het bedrijf hebben we aande len uitgegeven en die moeten straks ook worden uitbetaald.' De Hoge school verlangde dat alles zo echt mogelijk gebeurde. Het bedrijf, Stipps, werd ook bij de Kamer van Koophandel ingeschreven. Binnen kort wordt het geliquideerd. De studenten kozen voor viltjes met het lieveheersbeestje om actie te ondernemen tegen zinloos geweld. Volgens kan een bierviltje een bij drage leveren, omdat mensen vaak spelen met een viltje, nagenoeg altijd even kijken wat erop staat en omdat viltjes regelmatig van plaats verande ren. De stichting TegenZinloosGe- weld stemde in met h^t initiatief Landelijk zijn volgens Kraeger 380.000 viltjes verkocht. 'Terwijl we verwacht hadden dat het er tachtig duizend zouden worden.' De soaps Goede Tijden Slechte Tijden en On derweg naar Morgen namen de vilt jes ook af. De elf studenten volgen de opleiding Hotel- en Hospitality mana gement. Binnenkort krijgen ze hun beoordeling. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 Bij de komgrens is inmiddels een deel van het vernieuwde Schilderend te zien. (Foto Jeroen van Hattum) Groeneploats Den Burg Reserveren of offerte"» Bel 3210 32 van NUON. 'Zij waren ook afhanke lijk van de NUON, omdat die intern eerst een opdracht moesten ver strekken, voordat er actie kon worden ondernomen. Dat ging helaas alle maal niet zo snel.' De herinrichting had volgens plan in de laatste volle week van juni klaar moeten zijn. De woordvoerder gaat er nu vanuit dat de weg aan het begin van de bouw vak weer geopend kan worden. Af rondende werkzaamheden aan de bermen worden over de bouwvak heen getild. Het werk begon op maandag 14 april. Mooi Bewoners van het Schilderend lijken niet zwaar te tillen aan de uitloop. 'Het duurt erg lang, het is wat lastig, maar het wordt uiteindelijk wel weer een mooie weg', aldus Hilda van der Slikke. Kees Dri|ver maakt zich er niet echt druk over. 'We zijn wel wat ge wend. Het geeft alleen wat extra stof.' Bouwke Wichers vindt het zelfs wel prettig. 'Het is nu even heerlijk rustig buiten, omdat er met hard wordt ge reden.' De bewoners vinden het pret tig dat de straat wordt opgeknapt. Van der Slikke: 'We krijgen hier straks een mooi aanzicht van een dorps straat.' Het is voor de meesten wennen dat vrijwel alle iepen zijn gerooid. 'Het is nu wel erg kaal', aldus Peronne Drewel. 'Ik hoop toch dat er iets te rugkomt.' Volgens Wichers vallen nu de voortuinen van de huizen wel be ter op. 'Ik hoop dat er wat kleinere bomen terugkeren, zodat we uitzicht blijven houden op de tuinen.' Volgens Dirk van der Slikke is het goed dat de iepen zijn gerooid. 'In de winter kwam er veel blad vanaf. Je kon blijven ve gen. Er waren er ook al een paar weg vanwege ziektes en de wortels be gonnen tegels uit de stoep omhoog te drukken.' Drijver, die bijna op de komgrens woont, vindt het niet erg dat ze weg zijn. 'Het geeft een veel ruimer uitzicht. Je kunt nu hiervan daan de auto's op de Leemkuil zien rijden. Dat heeft wel watHet is de bedoeling dat in het najaar nieuwe bomen worden geplant. De ge meente gaat daarover nog praten met de bewoners. Volgens de woord voerder gaat de voorkeur van de ge meente uit naar esdoorns. 'Die wor den ongeveer acht tot elf meter. Dat is minder hoog dan wat er eerst stond Definitieve beslissingen over de bomen zijn nog met genomen. Hoe de nieuwe fietssuggestie- stroken, die aan beide kanten van de rijbaan worden aangebracht, in de praktijk gaan uitpakken, wordt afge wacht. De stroken vervangen het fietspad, waardoor de fietsers op de rijbaan komen. Het verkeer wordt daardoor gedwongen langzamer te Tweedeklassers van de OSG kun nen zich voor komend schooljaar hoogstwaarschijnlijk toch aanmel den voor de afdeling Bouw techniek. Ze kunnen dan theorie volgen op school en de praktijker varing opdoen bij aannemers. De schoolleiding, de Texelse afdeling van BouwNed (de standorganisatie van aannemers) en een onderwijs- specialist van BouwNed hebben gis teren met elkaar gesproken over mogelijkheden om hen volgend jaar toch te laten beginnen bij Bouw techniek. Aannemers op Texel zijn niet gelukkig met het besluit van de OSG om de afdeling (derde en vierde klas VMBO) op termijn te sluiten De schoolleiding besloot daar na veel wikken en wegen toe, omdat het aan tal leerlingen al een paar jaar dalende is. De school leidt daardoor jaarlijks tienduizenden euro's verlies op het openhouden van de afdeling. De OSG wilde voor het komend school jaar geen nieuwe derde klas meer opstarten. De aannemers hebben de school la ten weten dat zij mee willen helpen om de opleiding op het eiland toch op beperkte wijze voort te zetten. Vol gens Adrie van der Vliet, voorzitter van BouwNed afdeling Texel, zou het niet goed zijn als leerlingen naar de rijden. Ook komen er twee verkeersgeleiders (slingers in de weg) die het verkeer moeten afremmen. Drijver: 'Het is de vraag of de Texelaar zich eraan houdt. De tijd zal het leren.' Lees verder pagina 5 (Advertentie) WIJZIGING 0PHAALR0UTES HUISVUIL (Advertentie) zie pagina 8 (Advertentie) in een van onze whirlpools WESTERWERF 2-UITGEEST (NH) - naast Bob's PartyPalace - tel. 0251-319101 info@tonscholten.nl www.tonscholten.nl BEZORGING DOOR HEEL NEDERLAND (Advertentie) overkant moeten voor bouw technieken. 'Je loopt het risico dat ze voor wat anders kiezen, als ze elke dag met de boot naar de overkant moeten. En we hebben ze hier nodig voor de continuïteit bij de aannemers. Daar heeft vergrijzing plaats.' Leerlin gen Bouwtechniek volgen nu zowel theorie als praktijk op school. Ze lo pen twee keer per jaar een week stage bij een aannemer. De mogelijkheid om theorie op school te krijgen en praktijkervaring op te doen bij de aannemers geldt als tussenoplossing voor het komend jaar. De OSG en BouwNed moeten nog met elkaar praten over allerlei details. Ook moet nog gesproken worden met de ouders van de leer lingen die Bouwtechniek wilden gaan doen. Een werkgroep bekijkt welke oplossingen er voor de langere ter mijn zijn. Een voortzetting van Bouw techniek op de oude voet is volgens conrector Gerben van der Feen met mogelijk. Volgens Van der Vliet kunnen de leer lingen straks na het afronden van de opleiding bij de OSG ook doorstro men naar het Espeq in Heerhugowaard. Daar volgen ze twee jaar lang één dag in de week les. De overige vier dagen werken ze bij een aannemer. C/ma Jirrli ia bd hjri_ In verband met het als werk dag uitvallen van maandag 9 juni, 2e pinksterdag, zal er op donderdag 12 juni een gecombineerde krant ver schijnen. Advertenties voor deze krant kunnen dinsdag 10 juni tot 17.00 uur worden ingeleverd Directie Langeveld de Rooy (Advertentie) (jnt* Jiteit ia hé Ujrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: www bruna nl altijd actueel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Kop van Noord-H-oII and ROC Kop van Noord-Holland twdrijfiopWdlngen ;:N, De nieuwe cursusgids van tè; bedrijfsopleidingen is uit! Bel en vraag hem aan bij het ROC j|| (0223) 611 200 Jan Meendermg, sinds een half jaar hoofd van de Jacob Daalderschool in Oosterend, heeft zijn functie neerge legd. Oorzaak is de moeizame sa menwerking tussen hem en de ove rige leerkrachten. Meendering blijft volgens de gemeente wel in dienst van het openbare onderwijs op het eiland. Pagina 5 De gemeente heeft dinsdag bij de Alkmaarse rechtbank twee keer in trekking van de bouwvergunning voor twee windmolens aan de Vang in Oudeschild horen eisen. Een van de partijen vreest voor overlast, de andere voor horizonvervuilmg. Pagina 5 Peuterspeelzalen verkeren in zwaar weer. Uit de cijfers blijkt dat het aan tal kinderen dat staat ingeschreven bij de organisatie Catalpa, dat de re guliere peuterspeelzalen in zes Texelse dorpen exploiteert, daalt. De fors gestegen tarieven lijken daarin een belangrijke oorzaak te spelen. Echter ook 'concurrentie' van de vrije peutergroep en de economische re cessie kunnen debet zijn aan de te rugloop. Het 'grijze circuit', de zoge heten oppasmoeders die thuis kinderen opvangen, floreert. Hier is het aanbod van kinderen veel groter dan het aantal beschikbare oppas moeders. Is geld uiteindelijk de bepa lende factor bij de keuze voor een vorm van kinderopvang of spelen meer factoren een rol? Pagina 6 Drijver Bouw begint na Pinksteren met de aanleg van een nieuwe hoofdgasleiding bij het Schilde rend. De gemeente en energie bedrijf NUON zijn het met elkaar eens geworden over het extra werk. De huidige gasleiding bleek niet diep genoeg in de grond te zit ten, waardoor op het eerste deel van het Schilderend vanaf de Reijer Keijserstraat nog geen fundering kon worden aangebracht. De straat gaat waarschijnlijk aan het begin van de bouwvak weer open. De NUON betaalt driekwart van de extra kosten, de gemeente een kwart. Aanvankelijk wilde het nutsbedrijf dat de gemeente de helft zou betalen, maar die ging daar met mee akkoord. Pas tijdens de werkzaamheden bleek dat de gasleiding slechts dertig cen timeter diep zat. 'Terwijl het eigenlijk zestig tot zeventig centimeter moet zijn', aldus een woordvoerder van de gemeente. 'De fundering alleen al is 35 centimeter.' Bij het van tevoren gehouden overleg met de nuts bedrijven was de ondiepe ligging niet aan de orde geweest. De gasleiding lag aanvankelijk onder een groenstrook. Doordat de weg iets wordt verbreed, komt één van de twee nieuwe fietssuggestiestroken precies boven de bestaande leiding te liggen. De gemeente wilde ze daarom niet ongemoeid laten. Drijver voert het omleggen uit in opdracht Willem Reuvers uit De Koog heeft van de gemeente definitief vergun ning gehad voor 'kamperen bij de boer' op zijn erf aan de Ruigendijk. Het oogsten en verkopen van spontaan gegroeid riet waarmee Reuvers zich bezighoudt, be schouwt het college nu als een volwaardig agrarisch bedrijf, een belangrijk criterium voor de ver eiste ontheffing. Aanvankelijk dacht het gemeentebe stuur daar anders over, zodat de aan vraag van de hand werd gewezen. Reuvers ging daar tegen in beroep, wat betekende dat hij werd gehoord door de bezwaarschriftencommissie. Die achtte het beroep gegrond en adviseerde conform aan het college. Volgens burgemeester Joke Geldorp is de besluitvorming in deze kwestie nogal moeizaam verlopen omdat Reuvers in gebreke bleef bij het ver strekken van de gegevens die nodig zijn om te kunnen beoordelen of erf- kamperen in zijn geval kon worden toegestaan. 'Ondanks aandrang van onze kant met op tijd en onvolledig'. Ze voegde eraan toe dat het college voortaan strikt zal handelen bij het beoordelen van aanvragen. Wie alle gevraagde gegevens niet op tijd ver strekt, krijgt nul op het rekest.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1