en Hoorn met zijn houten trapgevels' urieuze slordigheden mooi wandelboekje 1 Knoeien met water op sportdag Geknipte? G eslaagd Lastige klus voor motorcrossers in mul zand .TEXELSE y7 COURANT Bedrijvig/ie/^ lak Weversend rs uitgebreid ZDH speelt tegen jeugdteam uit VS I J^edrijvig he id De Waal koopt digitaal fotolab Meelzeef Hakim 'stand-upt' voor volwassenen Deuce eindigt ondanks verlies op tweede plaats Dressuurweekend Nieuw Bornrif Epilepsiefonds VRIJDAG 6 JUNI 2003 zeld door zijn verloofde, die mten en de bloemen op haar kent, verkende journalist ;hrijver John Jansen van in de loop van 2002 de eneilanden 'tot in alle uithoe- ln het boekje ('gidsje') Wan- op de Wadden, dat afgelo- laand verscheen, brengt hij g uit van hun bevindingen en hij praktische aanwijzingen, met gevoel, oog voor detail vlotte pen geschreven, hier en daar niet even zorg- addeneilanden staan bekend orado voor de fietser. Ik waag betwi|felen. Zo groot zijn ze is |e een beetje doortrapt ben tgefietst en dan ben je niet op .oiste plekken geweest: de aat van de Hors op Texel, de at aan Terschelling, het Oerd eland, het Willemsduintje op monnikoog. Ook als ik niet al io het liefst te voet ging, zou ik dat de eilanden wandel bij uitstek zijn.' zers die een mooie stijl kunnen ren, zelf van wandelen hou- het leuk vinden om wetens- gheden over de Wadden- in te verzamelen, is Wandelen Wadden zonder meer een aanschaf. John Jansen van is een wandelaar pur sang, afgebakende rondjes door de jmer, de Geul en de Slufter zijn an de korte kant, liever zwerft enlang als een ontdekkingsrei- oorhem onbekende gebieden, aast is hij stilist. Met weinig En is hij in staat te vertellen wat iboeit. 'Hier was het volkomen je het geruis van de branding, knjs van de meeuwen en het Ier van de wind om je kop niet »de', schrijft hij over de Op een bord met een grote K geel vlak na leek de plaat ipt, alsof geen mens er zich bemoeide. Aan de einder aefi land, lucht en water. Een aalscholvers wiekte over.' Hij «iormatief: 'De Hors is in de wie eeuw ontstaan als zand- sisedertdien naar Texel "ge- Sa', waaraan het ten slotte vastgroeide, zoals een eeuw geleden ook met Onrust gebeurde en in de toekomst met de Razende Bol zal gebeuren. Zo zwelt het eiland aan, althans aan de zuidkant; langs de rest van de Noordzeekust moet het zich tegen afkalving teweerstellen.' Maar wie het boekje koopt als wandelgids en van mening is dat al les daarin moet kloppen, moet zich nog maar eens achter de oren krab ben. Want je hoeft als lezer met eens zo'n groot kenner van het beschre vene te zijn om enkele curieuze slor digheden te vinden. Zo ontdekt Jan- de rood-gele tekens te volgen. Uw chroniqueurs checkten het en stuit ten slechts enige malen op een onduidelijkheid, maar met de kaart in de hand komt een enigszins ervaren wandelaar daar wel uit.' Met in een voetnoot: 'Alleen kan de wandelaar gaande van Oudeschild naar 't Hornt|e verkeerd lopen: aan het einde van de Westermeent(l) moet men rechtsaf de Waterstraat(l) in gaan!' Hij laat zijn waarschuwing zelfs verge zeld gaan van een uitroepteken. Het zou best kunnen dat het de enige fouten zijn die Jansen van Galen heeft gemaakt in zijn 127 pagina's tellende boekje, als we er tenminste aan voorbijgaan dat hij het in 1425 gebouwde Hoornder kerkje uit 1646 laat stammen, een jaartal dat welis waar op de gevel staat, maar dat al- Schrijver en journalist John Jansen van Galen onderzocht de Waddeneilanden (Foto Wandelen op de Wadden') sen van Galen in Texels zuidelijkste dorp een bouwstijl die in de Gouden Eeuw opgang deed in Amsterdam. 'Een half uur later loop ik Den Hoorn in dat met zijn aardige houten trap gevels!!) wonderlijk ontoeristisch en authentiek is gebleven, al verkopen de boeren er nu bloembollen aan de straat en is er een "oud-Hollandse snoepwinkel" die In de Soete Suyckerbol heet.' Ook de fauna op Texel heeft nog wel wat geheimen voor hem, blijkt uit een beschrijving van de duinen tussen De Koog en de Slufter. 'Door open, ruig duingebied gingen we noordwaarts: een blauwe kiekendief zweefde boven ons. Naast het pad lag een fazant die door een vos(!) was opengereten.' Helemaal merkwaardig is de - milde - kritiek die hij heeft op de bewegwijzering van het Texelpad. 'Men kan de route ook zonder dit gidsje (een uitgave van NIVON Amsterdam, red.) lopen door itoffie Lugtmeijer in de verbouwde en uitgebreide Weversend in Den Burg. (Foto Jeroen van Hatlum) In Lottie Lugtmeijer hebben pdag modezaak Weversend b Burg heropend. De zaak aan pverstraat is het afgelopen lar uitgebreid en verbouwd. ik kon worden uitgebreid na de jpvan de naastgelegen schuur rans Witte. Het verkoopge- is bijna twee keer zo groot ten, het aantal paskamers is 'beid van twee naar vier en de van kleding is verhuisd naar iuur Ook worden in het nieuwe He nog een koffiehoek en een ïitje ingericht. De laatste twee woensdag nog niet klaar, we wilden graag heropenen te Pinksteren', aldus Lottie ajer akel is zowel binnen als van opnieuw geverfd en er is een houten vloer in gelegd. De is verplaatst van de voorkant ezijkant. 'Daardoor hebben we meer etalageruimte gekre- te werkzaamheden werden uit- 'd door bouwbedrijf Daalder, tent werd overgenomen door sn Weijers, en echtgenoot en Frans Lugtmeijer. Sortiment is uitgebreid met ten, badkleding en lingerie, tgmnen met schoenen, omdat i'heide er dit jaar mee stopt. J hadden we al wel, maar isbreider Bij de lingerie hebben Sekozen voor de grote ma- mdat die op Texel moeilijk te ten zijn.' De zaak bleef tijdens 'houwing gewoon open. 'Dat 61 even improviseren, maar het "aal weel goed gekomen. We "ohts één dag dicht geweest, es omdat de vloer in de olie 'worden gezet.' Een voetbalteam van de New Orleans Soccer Academy speelt zaterdag 9 augustus in Den Hoorn een wedstrijd tegen ZDH. Het Amerikaanse gezelschap komt al enkele jaren iedere zomer naar Nederland met een under 15-team, spelers van vijftien jaar en jonger. Om te leren en ervaring op te doen, worden door de Amerikanen kosten Wolbert Poelmann van de fotowinkel van Kees de Waal onderzoekt de mogelijkheden van het digitale fotolab. ifqio joop Rowmetsi leen vertelt wanneer het oorspronke lijke schip is gesloopt. Maar 'uw recensent' - om in Jansen van Galens termen te blijven - is geen kenner van Vlieland, Terschelling, Ameland of Schiermonnikoog, zodat de auteur zich nog veel meer slordigheden heeft kunnen permitteren zonder dat deze zijn opgemerkt. Het zou kun nen, maar om het waarheidsgehalte te kunnen beoordelen, zou de lezer zich eerst moeten verdiepen in de topografie, geschiedenis, natuur, ar chitectuur, toeristische dienstverle ning en het wegennet op alle Waddeneilanden. En dat zal met he lemaal de bedoeling zijn. Wandelen op de Wadden, versche nen bij Uitgeverij Contact, is geïllus treerd met foto's van Toon Fey en kost €17,95. Joop Rommets noch moeite gespaard. Zo waren de jongens twee jaar geleden te gast bij Ajax, waar ze onderricht kregen van Danny Blind en Co Adriaanse. Vorig jaar speelden ze een wedstrijd tegen de slachtoffers van de cafébrand in Volendam. De contacten met ZDH werden gelegd door oud-scheids rechter Jan Keizer uit Volendam. die vorig jaar een lezing gaf In Den Hoorn. De voetballers uit New Orleans, die dit seizoen kampioen zijn geworden van de staat Louisiana, zijn vanaf 26 juli in Nederland. Ze spelen onder meer tegen de B-junioren van prof clubs NAC en Sparta en trainen on der leiding van oud-international Gerrie Muhren. De wedstrijd in Den Hoorn is de laatste voor de Amerika nen, die direct na afloop de boot ne men en de volgende dag terugvliegen naar huis. Gezien de leeftijd van de tegenstander zal ZDH niet in de sterkst mogelijke opstelling spelen. Waarschijnlijk worden enkele talent volle junioren van andere Texelse clubs gevraagd om het samen met de jongere spelers van het eerste elf tal van de Hoornders tegen de jon gens uit New Orleans op te nemen. Hoe laat de wedstrijd begint, is nog met bekend. Als eerste in de Kop van Noord- Holland beschikt de fotowinkel van Kees de Waal aan de Hogerstraat in Den Burg over een digitaal foto lab. Klanten kunnen er dankzij deze kostbare investering (vanaf morgen) terecht voor een breed aanbod van diensten op het gebied van de digitale fotografie. 'Je kunt met het geld dat we voor dit apparaat hebben moeten betalen een hele mooie Daimler kopen', trekt be drijfsleider Wolbert Poelmann de ver gelijking met de wereld van de dure automobielen. Maar de digitale foto grafie is in opkomst en een toene mend aantal klanten verwacht méér van een fotozaak dan dat ze er alleen een 'gewoon' fotorolletje kunnen in leveren Ook op Texel zijn tegenwoor dig bedrijven waar mensen terecht kunnen om de opnamen van hun digitale camera op conventioneel fotopapier te laten afdrukken. Maar wie daar om vroeg, moest tot nog toe wél een paar dagen wachten voordat de bestelling was afgehandeld. Met de aanschaf van het fotolab kan De Waal nu op digitaal gebied dezelfde service bieden als in de gewone fo tografie. Anders gezegd: wie er het schijfje uit zijn digitale camera brengt, kan binnen één uur zijn foto's afha len. Ook is het mogelijk een foto bestand per CD of e-mail aan De Waal te doen toekomen of van een oude foto een nieuwe te laten maken. Poelmann: 'Je kunt beter vragen wat we niet kunnen. De bekende rode ogen, die ontstaan door te flitsen, zijn met dit apparaat heel gemakkelijk weg te halen. Maar op verzoek ma ken we ook verjaardagskalenders van de foto's die mensen zelf aan leveren. En aan het eind van het jaar kerstkaarten. Wellicht dat we in de toekomst ook digitale portret fotografie gaan doen Er is echt héél veel mogelijk. Maar eerst moeten we maar er eens goed wegwijs op het apparaat worden Fotozaak De Waal drukt met het di gitale fotolab af op alle gangbare for maten tussen 9x13 en 20x30 centi meter. De tarieven zijn dezelfde als in de conventionele fotografie, waarin men overigens ook gewoon actief blijft. Toen Ruud Siekerman en Marianne Ramak twee weken geleden de rommelmarkt aan de Witteweg in Den Hoorn bezochten, vonden zij daar een 'meelzeef' uit te Tweede Wereld oorlog. Zij betaalden graag de €3,- die voor dit voorwerp werd gevraagd, omdat het hen een interessant object leek voor het Verzetsmuseum in Am sterdam. Inmiddels is de meelzeef daar beland en vragen de medewer kers zich af van wie hij afkomstig is en waarvoor hij precies werd ge bruikt. De meelzeef is een rechthoe kige doos waarop een half- cilindervormlge zeef is geplaatst waarin met een zwengel vier horizon tale schoepen gedraaid kunnen wor den. Tijdens de markt waren er twee stickers opgeplakt met de tekst 'meelzeef' en 'oorlog '40-'45 €3,-' Wie meer informatie over het voor werp heeft, wordt verzocht contact op te nemen met Ruud Siekerman of Marianne Ramak, Liedenhof 212 1108 HN Amsterdam, tel. 020- 6970800, fax 020-69703174, of per e-mail rpsiekerman@hotmail.com. In het maandblad Voor uw tuin, bloe men en planten een stukje over de bloeiende orchideeën op Texel. 'Een bosje voor thuis plukken moet u dus maar vergeten. Het is zelfs strafbaar!' Hakim, bekend van Sesamstraat, zet de theaterwereld op zijn kop. Want 'Mohamlet', waarmee hij zondag 15 juni in theater Klif 12 optreedt, is géén voorstelling voor kinderen. Hij laat zijn humor de vrije loop en gaat 'stand-uppen' voor volwassenen. In oktober vorig jaar trad hij voor het eerst op als stand-up comedian. Moeiteloos wist hij de bomvolle zaal van het Nieuwe de la Mar in Amster dam voor zich te winnen met veel grappen over Nederlanders en 'bui tenlandse' Nederlanders én een hilarische act van een cursus 'mon diaal trommelen', die hij overigens ook al bracht tijdens het huiskamer festival Broadway van drie jaar gele den in Den Hoorn. In 'Mohamlet' twij felt Hakim. 'De krekel of de mier? De ara- of het bier? Ali of Alice, Moham let of Hamlet, d'r op of d'r onder, identiteitsbewijs of identiteitscrisis? 1,2,3,4,5,6, 7, waar is Achmed nou gebleven? Bij ons in de Jordaan of bij ons in de Moskee? Meer informatie over zijn optreden is te vinden op de website www.tbos.nl. De voorstelling in het Hoornderthea- ter begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €11,50; 'Vrienden van Klif 12' betalen €9,50. Een diner is mo gelijk vanaf 18.30 (reserveren ge wenst). Het eerste herenteam van tennis vereniging Deuce heeft zaterdag de laatste competitiewedstrijd in en tegen Warmenhuizen met 4-2 verloren. Desondanks eindigden de Texelaars op een fraaie tweede plaats op de ranglijst. Door omstandigheden en in de we tenschap dat kampioen worden wel haast onmogelijk was. reisden Hans Geus. Albert Scholl en Emile Keyser zonder vierde man af naar Warmen huizen, dat nog lang niet zeker was van lijfsbehoud. Doordat Deuce niet compleet was, konden de gastheren bij voorbaat al twee winstpunten no teren. Hoewel er weinig meer op het spel stond, zullen de heren van Deuce zich de wedstrijd nog lang herinneren. Niet zozeer vanwege het vertoonde spel, maar wel vanwege het uiter mate grimmige verloop. Zo kon de tegenstander van Hans Geus, die tot dan toe weinig had verloren, het niet verkroppen dat hij door de Texelaar genadeloos werd ingemaakt (0-6 en 3-6). Hij vertoonde steeds vaker on sportief spel door ballen onterecht in of uit te geven en scores niet goed bij te houden Tevergeefs, want Geus speelde naar eigen zeggen 'één van zijn beste wedstrijden' ooit, diende hem van repliek en liet zich niet van de wijs brengen. De tegenstander wilde hem zelfs na de wedstrijd met feliciteren met de overwinning. Daar mee was de toon voor de rest van de middag gezet. Albert Scholl, die op een andere baan speelde kreeg, weinig van de com motie mee. Hij verloor de eerste set met 6-2 en herstelde zich knap in de tweede set. Ondanks kansen kon de jarige Scholl het tij echter net met keren (6-4). Emile Keyser speelde vervolgens een solide partij, waarin hij de tegenstander in twee sets aan de kant zette (2-6, 4-6). Hij hield wel een lichte blessure aan die partij over. Geus en Scholl speelden vervolgens de enige dubbel, waarbij opnieuw de nodige commotie ontstond en zelfs toeschouwers zich met de situatie gingen bemoeien. Ze kozen vooral Geus als zondebok. Even overwogen de Texelaars de strijd maar te staken. Dat de wedstrijd uiteindelijk in twee sets werd verloren en de 'gastheren' door de 4-2 overwinning niet degra deren, kon de Texelaars weinig sche len. Dat ze het team volgend jaar weer tegen zullen komen des te meer. De laatste wedstrijd was een smetje op een overigens prima verlopen sei zoen, waarin Deuce uiteindelijk als tweede eindigde Door hun vele winstpartijen en een nieuw systeem voor het bepalen van speelsterktes, zullen Simon Brand en Emile Keyser volgend jaar waarschijnlijk één klasse promoveren (naar B2 of 4) en Hans Geus zou, als hij in toernooiverband nog enige partijen weet te winnen, zelfs de B1 - of 3-status kunnen ver krijgen. Andrea Keijser behaalde met haar nieuwe paard Showtime dit weekend maar liefst zes winstpunten bij dressuurwedstrijden op ruiter- centrum Nieuw Bornrif. Desiree Witte volgde haar op de voet met vijf winst punten Het hele weekend werden dressuurwedstrijden met instructie gehouden. Vrijdag konden twee proeven worden gereden, die door een jury werden beoordeeld Zater dag konden instructielessen worden gevolgd, waarna zondag de proeven nogmaals werden afgelegd. Uitslagen: Vrijdag: B-dressuur piony's. 1 Desiree Witte met Paraad, 171.2. Ilse van der Star met Amourette, 158; winstpunten voor Margot Schagen en Roma Brouwer Tweede proef 1 Desiree Witte met Paraad. 158; 2 Margot Schagen met Amaranta. 154 B-dres suur paarden 1Andrea Keijser met Showtime. 166; winstpunten voor Gerard Roeper en Feiko van der Laan. Tweede proef; Andrea Keijser met Showüroe.r168. LI-pony's; 1Noortje Duin met Democraat, 166: winstpunt voor Myrthe Ellen Tweede proef. 1Noortje Duin met Democraat, 161winstpunt voor Myrthe Ellen L1 -dressuur paarden: 1. Maartje Meijer met Robin. 158. Tweede proef: 1 Maartje Meijer met Robin, 156 L2-dressuur pony's: 1 Paulien van der Star met Spotlight. 155 Tweede proef: 1 Paulien van der Star met Spotlight 150 L2-dressuur paarden: 1 Sifra van der Vis met Nadea, 165 Tweede proef 1 Sifra van der Vis met Nadea. 163 M1- dressuur piony's 1 Jorieke Meijer met Baileys, 144 Tweede proef: 1 Jorieke Meijer met Baileys. 156. M1-dressuur paarden- 1. Irene Plaatsman met Faran. 153 Tweede proef 1. Marloes van der Vis met Newton, 156. M2- dressuur paarden: 1. Gea de Ridder met Nando. 1587. Zondag: B-dressuur pony's: 1 Desiree Witte met Paraad. 160; 2 Ilse van der Star. 159, winstpunten voor Daphne de Ridder. Tweede proef: 1 Ilse van der Star met Amourette. 169. 2. Desiree Witte met Paraad. 156. B-dressuur paarden: 1Andrea Keijser met Showtime. 175. winstpunten voor Wendy van Elk. Tweede piroef- 1Andrea Keijser met Showtime. 172. L1 -pony's. 1 Myrthe Ellen met Hunter, 150 Tweede proef. 1Myrthe Ellen met Hunter. 158. L1-dressuur paarden. 1. Maartje Meijer met Robin. 153. L2-dressuur pony's 1 Paulien van der Star met Spotlight. 161 Tweede proef: 1 Paulien van der Star met Spotlight. 159 L2- dressuur paarden: 1 Sifra van der Vis met Nadea, 164. Tweede proef: 1Sifra van der Vis met Nadea, 161 M1-dressuur pony's. 1 Joneke Meijer met Baileys, 159. Tweede proef 1 Jorieke Meijer met Baileys, 160. M1-dressuur paarden 1 Nancy Wetysteen met Jody. 154. Tweede proef: 1 Irene Plaatsman met Faran, 158, Laura Sipsma (21) uit Den Burg slaagde bij de Stichting Vakonderwijs Drogisten in Maarssen voor het basisdiploma 'Verkoopster in de dro gisterij'. Zij is werkzaam als verkoop ster en schoonheidsspecialiste bij drogisterij-parfumerie Etos in Den Burg. Zij vervolgt haar studie met de opleiding tot assistent-drogist. Bij hetzelfde onderwijsinstituut slaag de Karin Witte-Polman (46) uit Den Burg voor het eerste deelcertificaat 'gediplomeerd drogist'. Ook zij is werkzaam bij Etos. De verwachting is dat zij nog dit jaar zal afstuderen als gediplomeerd drogist. De collecte van het Nationaal Epilepsiefonds die onlangs werd ge houden, heeft op Texel €4793,97 opgebracht Per dorp was de op brengst als volgt verdeeld: Oude schild €246,36; 't Horntje €43.42; De Koog €508.40, Den Hoorn €193.65; Eierland €196.40; Oosterend €509,67; De Waal €162,76; Den Burg €2933,41. De opbrengst komt ten goede aan wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten en be geleide vakanties voor mensen met epilepsie. Op Texel bloeien ,n juni miljoenen orchxleeen m het wild Een bijzoodo: joniwant in de rest van Nededaixt n\n wilde orchideeën zeldzame planten geworden, Paarom komen ze ook voor opdelijst van beschermde planten endieren Een bos, vroor Dn its plukken moet Onder wat zij zelf een 'verzen gende hitte' noemen, hebben exact honderd motorcrossers zon dag de vijfde wedstrijd gereden die meetelde voor het Texels kam pioenschap. Mede dankzij de aan houdende droogte, die de baan erg mul en verraderlijk had gemaakt, werd het een spectaculaire dag. In de klasse voor brommers reed Roy Hin wederom een uitstekende race op zijn crossscooter. Hij greep de overwinning. Maarten Eelman en Simon Witte veroverden respectieve lijk de tweede en derde plaats. Nieuwkomer Barry Boersen werd achttiende en kan terugkijken op een geslaagd debuut. Bij de A-jeugd vochten kemphanen Hessel Moerbeek en Maaikel Gouwenberg om de overwinning. Moerbeek beschikte over de langste adem en won. Maikel van der Gracht had weinig tijd nodig om aan zijn nieuwe motor te wennen en werd knap vierde. De jonge coureurs in de B-klasse hadden het op hun kleine motort|es moeilijk in het mulle zand. De toeschouwers zagen menig val partij aan zich voltrekken. Youri Slik bleef echter uitstekend op de been en stuurde zijn KTM eenvoudig naar de overwinning. Yorgo Helleman, die sterk begon, viel een paar keer, maar wist desondanks als vierde te eindi gen. Het fanatisme van Koen Gouwenberg werd beloond met een fraaie tweede plaats. Op de grote baan was het bijzonder verraderlijk, omdat de sporen in het zand de coureurs vaak niet de onder steuning gaven die ze verwachtten. Tilly Brouwer bewees op haar 80cc eens temeer dat de motorcross niet alleen een mannensport is. Ze ein digde als derde, vlak achter Luke Veen en Frank Zwaan. In de 125cc C- klasse werd een zware strijd gele verd. Toppers als Leo Witte en Jacco Boersen ontbraken, maar Maikel Koorn wist met zijn derde plaats de Texelse eer hoog te houden. In de 125cc B-klasse kende Pascal Veenstra een voor zijn doen bijzon dere slechte start. Maar hij herstelde zich ijzersterk, om als zesde te fi nishen. Deze klasse werd gedomi neerd door rijders van de overkant. De broers John en Rick van Muyen reden elkaar het stof voor de ogen, maar konden nog met aanpikken bij de razendsnelle Sven Roosendaal. Bij de liefhebbers liet de oppermach tige Niels Koorn tweemaal onbedreigd de overwinning noteren. Op gepaste afstand volgden Frank Mulder en Henk Gouwenberg. Het klapstuk van de dag qua was ook ditmaal de zeer snelle Super A- klasse. Doordat de coureurs elkaar niets wensten toe te geven, verliep de start van de eerste manche niet ge heel vlekkeloos. Bonne Klein Woolthuis verloor op de eerste springschans de controle over zijn motor en viel er hard vanaf. De rest van het deelnemersveld wist hem maar net te ontwijken. Richard van Baaren nam direct de leiding en stond deze niet meer af. Hij werd gevolgd door Erik Pater en Siemon Hoenson. De nummers één en twee herhaalden hun prestatie in de tweede manche. Rene Duin eindigde nu als derde. Uitslagen Brommers 1 Roy Hin, 2 Maarten Eelman; 3 Simon Witte. Jeugd A 1 Hessel Moerbeek; 2 Maaikel Gouwenberg; 3.Roy Wilhelm. Jeugd B 1 Youri Slik; 2.Koen Gouwenberg, 3.Remi Krap. 80cc. 1 Frank Zwaan, 2.Luke Veen; 3 Tilly Brou wer 125cc C: 1 Robert Vos. 2.Marco de Waard; 3 Maikel Koorn. 125cc B. I.Sven Roosendaal; 2 Rick van Muyen; 3.John van Muyen. Liefhebbers 1 Niels Koorn; 2 Frank Mulder; 3 Henk Gouwenberg Super A 1 Richard van Baaren; 2 Erik Pater; 3 René Duin Lekker knoeien met water. De ene leerling hield een fles vast en de an der rende met bekertjes op en neer om binnen bepaalde tijd zoveel mo gelijk water van een emmer in de fles te krijgen. Opletten dat ze met nat werden, hoefden de kinderen die dinsdag meededen aan de jaarlijkse sportdag bij zwembad Molenkoog niet. De zon scheen volop. In het zwembad en op de speelweide waren vijftien spelletjes uitgezet voor de groepen vijf en zes van de Texelse basisscholen. In totaal deden 362 kinderen mee die waren opgedeeld in groepen van 10 tot maximaal 24 kin deren. Ouders en leerkrachten bege leiden de groepen. Bij de spelletjes moesten de kinderen zowel samen als individueel optrekken. Na afloop kregen ze een diploma. De sportdag was georganiseerd door de vak leerkrachten gymnastiek. (Foto Jemen van Hattum)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7