I 'Je gaat telkens een stukje verder' Motorcrossers presteren verdienstelijk in Brabant chietsportcentrum officieel geopend Ruiters rijden in Den Helder Surfende broers op dreef in NK Voetballende meisjes gezocht W Beltrum wint Pinkstertoernooi Sverre Eschweiler naar NK zwemmen Veel valpartijen bij wielrenners Luilakgolf Onweer treft surfmarathon Waar gebeurd Waterland TEXELSE COURANT vemmers vergaren medailles miners Simone de Wit en Wou- lojger hebben met veel suc- deelgenomen aan het Pink- oernooi in Purmerend. Beiden sierden in medailles. Ook ida van Strien en Sverre iweiler deden mee aan het nspektakel, dat drie dagen de. mede Wit was de meest succes- Texelse zwemmer. Op de 50 tugcrawl, 100 meter rugcrawl, kÉneter vlinderslag en 200 meter Inslag behaalde zij een gouden *lle Tweede plaatsen veroverde Bde 50 meter vlinderslag, 200 B rugcrawl en 400 meter vrije I Op deze laatste afstand zwom J «i persoonlijk record (5.12.12). Ie 200 meter vrije slag en 400 wisselslag behaalde zij het Op de 400 meter wisselslag .zij een persoonlijk record van L 53. Ook op de 100 meter Wislag vestigde De Wit een per- I fijk record (1.30.48) Een zilveren lille behaalde ze op de 4 x 50 vrije slag met het mix- estafetteteam van zwemvereniging Hoorn. Als startzwemster zwom ze naar een tijd van 29.72. De Wit kwam zeventien keer in actie. Wouter Dogger, die op twaalf afstan den actief was. zwom in hetzelfde estafetteteam met De Wit. Ook op de 400 meter vrije slag eindigde hij als tweede. Zijn tijd (4.46.24 minuten) betekende een persoonlijk record. Op de 100 meter rugcrawl was hij evenmin ooit sneller. Zijn tijd, 1.06.38. was goed voor de derde plaats. Op de 200 meter vrije slag wist hij beslag te leggen op de derde plaats. Jolanda van Strien startte in totaal dertien keer Zij zwom persoonlijke record op de 50 meter vlinderslag (35.59) en 100 meter vlinderslag (1.27.72). Eén van de prijzen was niet voor haar weggelegd, mede doordat er in haar categorie diverse nationale toppers meededen. Sverre Eschweiler kwam op maar eén afstand in actie, maar plaatste zich met een persoonlijk record wel voor de nationale kampioenschappen op de 50 meter vlinderslag. irtvan Bergeijk en Tessa Blom in op het kringconcours in Den veel winstpunten Van ijk reed met zijn paard Naico Winstpunten in het springen en «nstpunt in de dressuur bijeen, s' alleen met het springen een 'punt liggen. Tessa Blom rde met haar paard Pijoio in de iuurmaar liefst drie winstpunten. pony's mag de jonge amazone te Speekman met Black nu pro ten naar de L1-dressuur. Gea toder mag met Nando bij de tien promoveren naar de Z1- ^ur. Vorig jaar mocht zij ook al ategorie hoger, maar toen was paard nog met klaar voor het swerk Later in het jaar kwamen Mwe eisen, waardoor De Ridder toe moest uitkomen in de M2- lur. ÜUf: B pony's: 1Maaike Speekman met tweede proef winstpunt voor ^Speekman met Black 156 (nu L1) L1- 5;2 Noortje Duin met Democraat 160 fel$- 1 Kim van der Vliet met Nikita 159: ^Woef 3. Kim van der Vliet 153 B-paar- yti 3 Tessa Blom met Pijoio 162; tweede Tessa Blom met Pijoio 177, winstpunt ^bert van Bergei|k met Naico158. L1- ':n 2 Marion vd Feen met Lobke 167. af(^' 3 Bea Dekker met Revanche 157. L ^en: 1 Gea de Ridder met Nando 162; yri 10 Weel met Jamos 158; 3 Marloes van Jet Newton 157, tweede proef: Marloes j«PV|Smet Newton 160; 4 Gea de Rid- ÜJ'!Narido 156 (nu Z1). Z2-paarden 2. Annemarie van der Linde met Pride Silvano 184 Springen B-paarden. Robbert van Bergeijk met Naico 4 fttweede parcours 2 Robbert van Bergeijk met Naico 0 ft. Adriaan en Dorian van Rijsselberghe hebben zaterdag in de strijd om het Nederlands kampioenschappen surfen in Almere goede zaken ge daan. De broers wonnen beiden de race in hun leeftijdscategorie. Omdat ze enkele weken geleden ook de eer ste wedstrijd al hadden gewonnen, staan ze stevig op kop in het klasse ment. Het Nederlands kampioen schap bestaat uit vier wedstrijden. De omstandigheden in Almere waren moeilijk Er stond zó weinig wind, dat slechts één manche kon worden ge varen. Twee andere manches waren voor de 'fun' en telden met mee voor het klassement. de Zonnebloem Texel'94 is op zoek naar meisjes vanaf elf jaar die in teamverband wil len voetballen. De vereniging wil ko mend seizoen met een team deelne men aan de meisjescompetitie. Enkele enthousiaste voetbalsters hebben zich al opgegeven, maar het Op de velden van Texel'94 werd voor de 24ste keer het Plnkstertoemooi gehouden. iFoto Jeroen van Hatlum) W Beltrum heeft het 24ste Pink stertoernooi van Texel'94 gewon nen. Het tweede elftal van Texel'94 werd derde. Het derde pakte even eens de derde plaats in de andere poule. FC Lisse werd eerste in die afdeling. Het Twentse Beltrum was een verras sende winnaar Het team deed in 1982 voor het laatst mee aan het Pinkstertoernooi. 'Toen hadden we zestien teams die allemaal vijftig jaar bestonden en zij waren daar een van', vertelt organisator Hank Witte. In to taal waren er vierentwintig teams die in twee categorieën tegen elkaar speelden. Het eerste deed niet mee. 'Die zijn te sterk. Die hebben twee keer meegedaan en twee keer ge wonnen en dat moet je met doen op je eigen toernooi.' De deelnemers kampeerden op het terrein van de voetbalvereniging. Vol gens Witte verliep het allemaal prima. 'In de nacht van vrijdag op zaterdag kregen we wel een klacht over vuur werk dat was afgestoken. Ik ben wezen kijken en het bleek dat dat op de wielerbaan was gedaan door Texelse jongeren. Verder was het een fantastisch weekend.' De deelne mers kregen bij aankomst een formu lier uitgereikt waarop de regels ston den waaraan ze zich moesten houden. Ook in het programma boekje werden de verenigingen erop gewezen dat ze geen overlast moch ten veroorzaken. Hans Zijm hield 's nachts als nachtwacht een oogje in het zeil. Voor een speler van SV Etten liep het weekend minder goed af. Hij raakte bij het stappen in De Koog betrokken bij een ruzie, waarbij hij een gebroken kaak opliep. De jongen moest daar aan worden geopereerd. De toe dracht was onduidelijk. Volgens Witte liepen de voetballers van Etten in de buurt van de ruzie en werd de speler onverwacht geslagen. 'En daarna waren de betrokkenen natuurlijk met een verdwenen.' Het toernooi werd traditiegetrouw gefloten door Frank de Grave, Henk de Ruyter en vier scheidsrechters van de overkant die allen al tien jaar of meer meedoen. Veranderde spelre gels zorgden voor hilariteit en een onverwacht doelpunt in een wedstrijd van De Grave. Hij had de spelers erop gewezen dat de aftrap tegenwoordig wordt gezien als spelhervatting. Een van de spelers had in de gaten dat de keeper van de tegenstander te ver van zijn goal stond en lepelde de bal bij de aftrap van de tweede helft vanaf de middenstap direct in het doel is nog niet voldoende om een team te kunnen formeren. Teams bestaan uit zeven speelsters. Er wordt eens per week getraind. De thuis wedstrijden beginnen altijd om 13.30 uur. Een keer in de twee weken wordt een uitwedstrijd gespeeld in de Kop van Noord-Holland. Alle wedstrijden worden op zaterdag gespeeld. Texel'94 biedt meisjes een proef- lidmaatschap aan van twee maan den. Over deze periode is geen con tributie verschuldigd. Opgave is mogelijk bij Ruud Nooij, tel. 315034. Sverre Eschweiler heeft zich op de 50 meter vlinderslag geplaatst voor de Nederlandse kampioenschappen voor zwemmers die zijn geboren in 1992. Deze strijd wordt binnenkort in Dordrecht gehouden. De jonge Texelaar kwalificeerde zich op het Pinkstertoernooi in Zuid-Oost Beem- ster, waar hij zijn persoonlijk record op deze afstand -aanscherpte tot 38.71 seconden De dinsdag op de baan verreden wedstrijden van Wielervereniging Texel werden ontsierd door twee forse valpartijen. In de strijd in de A-poule gingen Gauke van Lingen en Loek van Vliet onderuit in de bocht bij de scholengemeenschap. Van Lingen kon weer verder, maar Van Vliet liet flinke schaafwonden op en moest de strijd staken. In de A-poule viel de opkomst tegen. Slechts zes renners stonden aan het vertrek. Vlak na de start ontvluchtten Gauke van Lingen en Theo Boom de groep. Lang leek deze vlucht succes vol. totdat Jordy Vinke zich serieus met de achtervolging begon te be moeien. In een mum van tijd had hij de groep teruggebracht bij de koplo pers. Na de hergroepering gingen Gauke van Lingen en Loek van Vliet onderuit. In de eindsprint won Vinke voor Boom en Hoven. Een knappe prestatie van de winnaar, die in de laatste week van mei de vierdaagse Meertour door Noord-Holland op zijn naam schreef en vorige week te ver- Op de golfbaan nabij De Cocksdorp begon zaterdag bij zonsopgang de luilakwedstrijd van de Texelse golf club. Om half zes in de ochtend ver zamelden de 28 deelnemers zich bij de wedstrijdtafel om over achttien holes een 'foursome-touwwedstrijd' te spelen. Hierbij spelen twee part ners met één bal. Tevens krijgt ieder team een touw mee met een lengte van tussen de twintig en de dertig meter, afhankelijk van de gezamen lijke handicap. Elk team mocht overal op de baan de bal opnemen en ver plaatsen, maar moest dan telkens die lengte van het touw afknippen. Het beste team vormden Margreet de Graaff en Abe Keijser, die 36 punten scoorden. Janneke Kampstra en Ferry van Tatenhoven werden tweede, voor Suze van Hattem en Hans van Maldegem. Beide paren scoorden 35 punten De longest dri ves werden geslagen door Janneke Kampstra en Reyn de Graaff, de neary was voor Reimer Nijland. moeid was om zich in de strijd om de eindzege in de Helderse Tour de Las alle te mengen, maar desondanks vierde werd in deze etappekoers Ook bij de jeugd ging er een renner onderuit. Mark Huisman maakte in dezelfde bocht bij de scholenge meenschap eèn stuurfout, waardoor hij tegen de grond smakte. Ferry van der Vis won de sprint voor Ilse Pas toor. Mark Huisman werd ondanks zijn val nog derde. In de B-poule bleef de groep ondanks verschillende ontsnappingspogingen bij elkaar. In de eindsprint bleven ju nioren Ruben van Vliet en Thomas Boom hun volwassen rivalen Rien Brouwer en Harry Kingma voor Vrijdag rijden de leden van Wieler vereniging Texel een tijdrit. Deze gaat om 19 00 uur van start vanaf de IJs- dijk bij Oudeschild. Uitslagen A-poule 1 Jordy Vinke; 2.Theo Boom, 3.Jesse Hoven. 4 Gauke van Lingen, S.Ricardo de Graaf B-poule. 1 Ruben van Vliet; 2.Thomas Boom; 3.Rien Brouwer. 4 Harry Kingma. 5 Hans de Winter; 6 Benno Dros; 7 Frans Hopman. 8.Menno Goënga. Jeugd: 1.Ferry van der Vis; 2 Ilse Pastoor; 3.Mark Huisman. 4.Klaas Uitgeest; 5 Kees Win ter; 6 Mike Brouwer; 7 Denise Betsema. Onweer was er de oorzaak van dat de surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp vice versa zondag niet doorging. Met 34 deelnemers op de dijk bij restaurant Lands End en een naderend onweer besloot de organi satie aanvankelijk de start een uur uit te stellen. Tien minuten voordat het verlate startsignaal zou klinken, door kliefden de eerste bliksemschichten de lucht boven de Kop van Noord- Holland, zodat duidelijk werd dat de wedstrijd moest worden afgelast. Het was de tweede keer in dertien jaar dat de surfmarathon wegens ongunstige weersomstandigheden geen door gang kon vinden. De organisatie toonde zich teleurgesteld. 'Dit stelt de motivatie om zoiets te organiseren wel op de proef', vertelt woordvoer der Marc van Rijsselberghe. 'Heel veel vrijwilligers hadden een dag vrij genomen om er bij te kunnen zijn. En de organisatie heeft er wel een maand werk in zitten. Je hebt alleen al twaalf vergunningen nodig om zo'n wedstrijd te mogen houden.' Motorcrossers Ronald Zijm en Bonne Klem Wootlhuis hebben af gelopen weekeinde de eerste twee wedstrijden gereden die meetellen voor het Nederlands kampioen schap van de Motor Organisatie Nederland. Ze vielen niet in de prij zen, maar deden het toch niet on verdienstelijk. Het crossseizoen barstte in februari al los in Brabant, maar vanaf nu tel len de wedstrijden ook mee voor het kampioenschap. Zondag werd de eerste verreden in Venlo Blerick. Bonne Klem Woolthuis, die uitkomt in de 500cc semorenklasse, kende een bijzondere slechte start van de eer ste manche Bij het vallen van het starthek liet hij zijn koppeling te abrupt opkomen, waardoor zijn mo tor afsloeg en hij helemaal als laatste aan de race moest beginnen. Gedu rende de race wist hij zich toch naar een zesde plaats terug te vechten. In de tweede manche ging hij beter van start, maar meer dan een zesde plaats zat er wederom niet in. Al met al leverde hem dit voor het dag resultaat een vijfde plaats op. Ronald Zijm startte dit seizoen ook in de seniorenklasse, maar is door zijn goede prestaties gepromoveerd naar de snellere 250cc nationale klasse Omdat hij in Venlo Blerick zijn debuut maakte in deze categorie, begon hij wat afwachtend. Het leverde hem toch een keurige veertiende plaats op. Bij de start van de tweede manche liet hij zich de kaas niet meer van het brood eten en vertrok hij als een pijl uit een boog. Ronden lang reed hij aan de leiding, maar door een Indertijd verhuisde de familie Prins van Broek in Waterland naar Eierland. Wat zal dat een overgang voor hen zijn geweest. Van de zachte vochtige veengrond naar de droge lichte zandgrond van Texel. Als je ginds een koppel koeien op een drafje door het weiland zag lopen, golfde de veen- bodem onder je voeten op en neer Net als op sommige voetbalvelden als daar de spelers snel overheen lie pen. Prins vertelde me eens dat in Broek in Waterland een foeragehandelaar paar kleine foutjes, waar zijn concur renten gretig van profiteerden, zakte hij terug naar de zevende plaats. In de dagklassering vond hij zichzelf als tiende terug. Maandag dienden de heren zich in Reusel te melden. De eerste manche verliep voor Klein Woolthuis werkelijk uitstekend. Na een matige start wist hij zich drie ronden voor het einde al naar de vierde plaats te rijden, om in de laatste ronde zelfs nog door te stoten naar de tweede plaats. Het leverde hem een gunstige startpositie op in de tweede manche. Hij profi teerde knap door als tweede de eer ste bocht in te draaien Halverwege de eerste ronde nam hij zelfs de lei ding, maar daarna maakte hij een onfortuinlijke val. Toen hij weer op stond lag hij eenentwintigste. Meer dan een achttiende plaats aan de fi nish zat er met in, maar zijn zesde plaats in de dagklassering mocht er toch best wezen. Zijm begon wederom sterk en leek tot twee ronden voor het einde van de eerste manche op een zevende plaats af te gaan. Toen bleef hij ech ter met een voet achter de baan- afzettmg hangen, waardoor hij ten val kwam. Hij reikte daardoor niet hoger dan de twintigste plaats. In de tweede manche nam hij net als een dag eerder al snel de leiding. Hij be hield zijn positie tot vier ronden voor het einde, maar werd toen getroffen door mechanische pech, waardoor hij zijn motorvermogen niet optimaal kon benutten en hij langzaam terug zakte naar een elfde positie. Over de hele dag gezien eindigde hij als zes- tiende. wekelijks met zijn vrachtauto zakken veevoer op de boerderij kwam afle veren. Dan bleef de auto op de weg staan, omdat het door de zachte bo dem niet verantwoord was het erf op te rijden. Eens kwam een invallend chauffeur die met de situatie ter plaatse met goed bekend was wel met de vrachtwagen het erf oprijden. Voor hij kon ingrijpen zag hij tot zijn ontzetting dat de wagen begon weg te zakken en na verloop van tijd he lemaal in het ontstane gat verdween. Op de plaats des onheils bleef alleen een groot prutgat over. Na een pei ling op later datum bleek het hele geval op een diepte van twaalf me ter te zitten. En daar zal het nu nog wel zitten. Jan van Tunen DONDERDAG 12 JUNI 2003 ten Willem Vlas, Theo Dogger, Dirk Timmer, Jo Thijssen, Joost Swarthoff en Eilandschutters-erelid Theo Dijt openden maandag- g officieel het nieuwe schietsportcentrum van de Sportschutters. iFoto Jeroen van Hatium) releden Theo Dogger, Joost rthoff, Dirk Timmer, Jo Thijs- en Willem Vlas van schiet vereniging Texel en boog- «tvereniging De Eilandschut- hebben maandag officieel het ne schietsportcentrum aan de lalaan geopend. releden gooiden een fles cham- een bloembak, waarna ram van het gebouw werd ont- Voorzitter Willem (de sjeik) Bak- van de schietsportvereniging ide het nieuwe pand een com- van nationale allure' vanwege iogelijkheden en de locatie. Uit irekening kwam volgens Bak- |aar voren dat vrijwilligers bij el- zo'n veertigduizend uur in het ilex hebben gestoken om het iliseerd te krijgen, inzienlijk deel daarvan kwam irekening van de ereleden. Tim- begeleidde de bouw als bouw- jtge, Swarthoff en Thijssen als ici (de laatste zorgde ook voor :htbehandelingssysteem in de tunnel). Dogger trad op als van alles en schilderde het deel van het pand en Vlas (te financiële man. Swarthoff, en Dogger waren al erelid, Vlas en Thijssen werden recent tot erelid benoemd. Volgens Bakker zijn zij hun gewicht in goud meer dan waard gebleken. 'Reken maar uit in de goudprijs Volgens voorzitter Henk (de baron) Witte van de Eiland- schutters vielen bij de werkzaamhe den wel eens harde woorden, maar werden er ook vriendschappen voor het leven gesloten Bij de opening werden de ereleden vergezeld door Theo Dijt die in het verleden al eens tot erelid van de Eilandschutters was benoemd. Bakker ging ook in op de strijd en intensieve lobby die vooraf ging aan de bouw. De Sportschutters, het sa menwerkingsverband van beide ver enigingen, trok meermalen luid aan de bel om de plannen verwezenlijkt te krijgen. Op 10 februari 1998 ging de gemeenteraad akkoord met de komst van het schietsportcentrum. De raad besloot die avond in te stem men met de aanbouw bij Ons Genoe gen en er werd geld beschikbaar ge steld voor het schietsportcentrum. In september 1999 ging de bouw van start. Eind 2000 werd de zaal van de boogschieters in gebruik genomen en sinds maart kan er ook in de 112,5 meter lange tunnel worden gescho ten. Wethouder Annie Hin (Sport) zei dat de grote mate van zelfwerkzaamheid en het vele hergebruik van materia len een pluim verdienen. 'Als ik hier langs reed en dan weer een stapel buizen zag liggen, dacht ik wel eens "waar zouden ze die nou weer van daan hebben gehaald" Als cadeau had de wethouder een Texelse vlag meegenomen, omdat het schiet sportcentrum volgens haar door de wijze van werken eigenlijk het predi kaat 'Echt Tessels Product' verdient. Een jaar geleden werd het bestuur van de Sportschutters uitgeroepen tot éénnabeste sportbestuur van Nederland vanwege de geleverde prestaties. Het schietsportcentrum wordt inmid dels ook gebruikt door de model spoorclub, de Bloedbank, dans school Corma en de dansgroep Oude Dansen. De sportschutters zijn in gesprek met de politie Noord-Holland noord en Defensie om politieagenten en mariniers te kunnen laten oefenen in de schiettunnel. Volgens Bakker is de kans groot dat agenten vanaf vol gend jaar in Odysseus aan de slag mogen. 'En we hopen dat het lukt met de mariniers.' Niet alleen hard naar boven rijden, maar ook aanvoelen wat de tech niek van de motor allemaal kan. Dat advies verstrekte topcoureur Arjen Pronk van de motorsport vereniging uit Obdam zondag meermalen tijdens de trial-demon- straties die hij gaf aan leden van de MAB en zijn eigen club. Een stenen plaat van ruim een meter hoog, rioolbuizen die oplopend lo pend achter elkaar liggen, boom stammen of een band van een vrachtwagen die hoog uit het zand steekt. Voor de motorcrossers van de trial-afdeling van de MAB zijn het geen objecten die hinderlijk in de weg liggen, maar juist uitdagingen die erom vragen genomen te worden. Drie heuvels vol dergelijke objecten hebben de trial-rijders tot hun be schikking tussen de autocrossbaan en de motorcrossbaan op het MAB- terrem aan de Hoofdweg. Het is de kunst om er zo overheen te rijden dat de voeten niet aan de grond komen en dat de motor met afslaat of een achterwaartse beweging maakt. De rioolpijpen, banden en andere hinder nissen zijn eigenhandig links en rechts verzameld. 'We hebben bij voorbeeld iémand die bi] Rijkswater staat werkt. En je ziet wel eens wat liggen', vertelt Johan van der Ster, één van de trialcoureurs van de MAB, als hij zijn helm even afzet. 'Ik heb ze laten zien wat de techniek van een motor allemaal kan', zegt Pronk, die net een paar demonstra- ties achter de rug heeft. 'Dit hoeft al- lemaal niet snel te gebeuren. Je moet ook gebruik maken van je vering en de manier van gas geven. Trial hcjeft niet alleen op lef te gebeuren, maar ook op techniek.' Van der Ster: 'Wij zijn toch meer gewend om dat gas open te zetten en hard tegen die berg op te rijden. Hier leren we van.' Volgens Olaf de Porto, één van de andere Texelse coureurs, is trial een kwestie van opbouwen. 'Je begint met het onder controle krijgen van je motor en daarna pak je eens een boomstammetje van 30 centimeter waar je overheen rijdt. Daarna ga je telkens een stukje verder.' Van der Ster: 'Je verlegt iedere keer je gren zen. Maar rood (het niveau voor gevorderden) is voor ons wel het maximum. Arjen njdt geel (topniveau). Hij kan bijvoorbeeld een draai van 180 graden maken met zijn motor en hij heeft een evenwichtsgevoel waar door hij er gewoon mee kan stil staan Wedstrijden Zaterdagmiddag reden de leden van de MAB en een vereniging uit Obdam gezamenlijk wedstrijden. Op de heu vels waren zeven zogeheten non stops (parcours met hindernissen) uitgezet. Voordat de ongeveer dertig coureurs een non-stop aflegden, werd het parcours lopend verkend Elke non-stop werd drie keer afge legd. 'Je ziet altijd dat bij de eerste keer de meeste strafpunten worden gescoord', aldus Van der Ster. 'Op de motor is het toch weer anders dan wanneer je loopt.' Aanvankelijk had- den de clubs de non-stops vier keer willen rijden, maar daar was geen tijd mee voor Op zaterdag mag alleen van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur worden gecrosst Bij niveau wit (beginners) ging de eerste plaats naar de 12-jange Daphne van der Ster. Tweede werd Simone Betsema, derde Jolanda van Saane uit Obdam. Op niveau blauw gingen de eerste drie plaatsen naar Obdam. Theo Kuip was de beste Texelaar met een vijfde plaats. Bij rood was Olaf de Porto de beste Texelaar. Hij werd derde. Op het hoogste niveau deden geen Texelaars mee. Pronk pakte de eer ste plaats. Van der Ster: 'Daar zie je ook het verschil in klasse. Pronk heeft 60 strafpunten, terwijl de nummer twee er al meteen 124 heeft.' Een voet aan de grond is één strafpunt. Een afslaande motor of een achter waartse beweging levert vijf straf punten op en is meteen het einde van de wedstri|d. De behaalde wedstrijd- punten tellen mee in de serie van wedstrijden die de trialrijders dit jaar rijden. Het tnalcrossen blijkt voor alle leef tijden te zijn. De oudste deelnemer is dik in de vijftig, de jongste (Jesse Rutten) is elf. Hij doet maar kort aan de wedstrijden mee. omdat zijn mo tor met 50cc niet zwaar genoeg is om de non-stops te voltooien. 'Maar bin nenkort gaat hij over naar de 125cc', aldus Van der Ster. Jesse is via zijn vader erbij gekomen. 'Het is leuk om te doen.' ■'•tur, Stenen platen, noolbuizen en andere hindemissen zijn een uitdaging voor motortnairijders.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7