phef over vragen p WOZ-formulier xinctie rector OSG ordt nader bekeken Cjroen rwarL-Jexels in het hart TEXELSE IpCOJptANT eldorp leest De Vries de les •*- i'tiTzdêxei** Aanleg atletiekbaan van start 'Jaarrond strandpaviljoens strijdig met convenant NP' Kitesurfen Brouwer mm. Overlegorgaan voelt zich gepasseerd Politie dankt arrestaties aan alerte Kogers 'Texel partner in convenant over veerverbinding' Kermis Ook tellers in andere disco's? GEMEENTE TEXEL TEXELSE^COURANT SUPER DE BOER TEXELSE^COURANT BEZORGER m/v 't Horntje -I w- Donker Afrika Landschapsbeheer m Vuilnisman Vinnie Spookfacturen onderschept ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11786 DINSDAG 17 JUNI 2003 schijnt dinsdag en vrijdag lombinatie van 'hoofd van tvan de gemeente' en 'rector en scholengemeenschap' in jersoon moet nader worden een. Dat vindt zowel rector de Vries van de OSG als bur- ester Joke Geldorp. De twee n van De Vries leidden afge- donderdag tot spanning in rhouding tussen hem en Gel- nes kreeg tijdens de raads- dermg publiek een bestuurlijke de vingers van Geldorp. De meester, die momenteel ook ivervangend wethouder onder- i.vond het onbehoorlijk dat De een rondje langs de politieke in had gemaakt om steun te irven voor een plan dat niet de met voornemens van het B assaaaa Hink de Vries les vroeg politieke steun om rngvan noodlokalen bij de OSG lijk te maken, terwijl burge ier en wethouders vonden dat tooi gebruik zou moeten maken de leegstaande Redmer chool Geldorp: 'Vanuit positioneel oogpunt is dat heel d De heer De Vries is in dienst van de gemeente. Het zou toch een oneindig verschijnsel zijn als een sectorhoofd alle fractievoorzitters langs zou gaan om steun te verwer ven.' Geldorp zei dat ze het ook jam mer had gevonden dat emoties wa ren gaan meespelen in de discussies tussen de schoolleiding en het schoolbestuur (burgemeester en wet houders). 'Emoties die niet nodig zijn.' De Vries, die samen met de con rectoren aanwezig was bi) de raads vergadering, moest de terechtwijzing aanhoren zonder dat hij kon reage ren. Bij raadsvergaderingen mogen alieen raadsleden en portefeuille houders het woord voeren. In een reactie na de vergadering er kent De Vries dat hij als persoon in dienst van de gemeente niet bij de fractievoorzitters had mogen langs gaan. 'Maar wat was het alternatief geweest. De Medezeggenschaps raad had het kunnen doen, maar die hadden precies hetzelfde verteld. Het zou zwaarder overkomen als ik het dan zelf zou doen.' De OSG heeft lie ver noodlokalen, omdat de Redmer IJskaschool niet nabij de school gebouwen aan de Emmalaan en de Haffelderweg ligt. 'Ik voel me meer rector van de school dan hoofd van dienst, dus ik kom op voor de belan gen van de school. Ik zit daar direct aan het front en ik heb er ook dage lijks met leerlingen en ouders te ma ken.' Hoofd van dienst betekent in De Vries zijn geval dat hij voor de ge meente ambtenaar voortgezet onder wijs is. 'De gemeente heeft zelf geen ambtenaar die zich daarmee bezig houdt. Er wordt vanuit gegaan dat alle kennis op school aanwezig is.' Als hoofd van dienst bestudeert De Vries onder meer de plannen en richt lijnen bij die het ministerie van Onder wijs eens in de zoveel tijd naar alle scholen stuurt en doet op basis daar van beleidsvoorstellen. Volgens De Vries heeft de huidige si tuatie laten zien dat de dubbelrol tot een onmogelijke spagaat kan leiden. Lees verder pagina 5 van de gemeente aan ars die hun huis hebben ge- met een aantal wat persoon- getinte vragen leidden irdagavond tot een hoop lotie in de gemeenteraad. 'Dit lelemaal niet. Het zijn privé- ens en dat gaat de gemeente lan', verweet Henny Festen links) het college. Maarvol- een woordvoerder staat de nte volledig in haar recht en het 'verzamelen van markt- ens' op deze manier een nlijke kostenbesparing op. heven met vragen die het col- P 28 mei naar een aantal ko- 'an huizen verstuurde, wordt meer gevraagd welke make- r heeft bemiddeld, wat de >njs was. hoe lang het huis te 'eeft gestaan, wat de staat van loud was, of er een taxatie- is opgemaakt, of het een die tussen familie betrof en f de werkgever heeft bijgedra- nde verhuiskosten. Het betreft s de gemeente factoren die de kunnen beïnvloeden. Martin AfD) had wel een vermoeden achtergrond. 'Wellicht is het 'oor een lagere prijs gekocht eigenlijk waard is. De ge- e vreest dan dat ze een paar minder inkomsten heeft.' Hij bi| hem als makelaar de tele- ilerdoor roodgloeiend had ge- Ook volgens Trap gaan de ge- te gegevens de gemeente niets dat de Wet op de Onroerend elasting (WOZ) het de ge- everplicht om de waarde van 'toerend goed vast te stellen. Weten WOZ-waarde geldt 'et jaar, van 1 januari 2001 tot 'ember 2004. Naast deze een- WOZ-beschikking is de ge- etevens verplicht om een per- "e marktanalyse (PMA) uit te Voor permanente woningen, °°k voor recreatiehuizen. 'Het stellen van vragen aan een koper van een woning maakt hiervan onderdeel uit, want zij zijn immers de enigen die beschikken over specifieke gege vens', aldus een woordvoerder van de gemeente, die aangeeft dat de juiste WOZ-waarde van groot belang is. 'Het is met alleen bepalend voor de OZB, maar ook voor de omslag heffing van het hoogheemraadschap, ook voor het huurwaardeforfait.' De gegevens die de gemeente van het Kadaster ontvang, zijn niet alleen toe reikend om tot een juiste analyse te komen. Als bijvoorbeeld blijkt dat bij een familieverkoop een te lage koop som door het Kadaster is verstrekt, kan een onjuiste waarde worden vastgesteld en is er geen sprake van een economische waarde, zoals in de Wet WOZ wordt bedoeld. Bovendien geeft dit soort transacties een onjuist beeld over het marktsegment (de groep gelijksoortige woningen, red.). 'Het kan ook zijn dat een te hoge koopsom is doorgegeven. Bijvoor beeld als twee recreatiewoningen in één transactie worden doorgegeven en er dus één koopsom wordt ge noemd. Dit zou tot een te hoge vast stelling van de waarde van gelijksoor tige huizen kunnen leiden. Dat is ook het geval bij een koopsom inclusief roerende zaken.' Trap stelde in zijn betoog het logi scher te vinden dat een taxateur bij de panden langs gaat. Maar volgens de gemeente schieten de kosten voor de WOZ-taxatie daardoor omhoog. 'De Waarderingskamer dringt er bij de gemeenten op aan om zoveel mogelijk kosten te besparen. Elke verkoop die vanachter het bureau kan worden geanalyseerd, levert een aanzienlijke kostenbesparing op.' Volgens de gemeente hebben de meeste geadresseerden positief ge reageerd op de brief. 'We kregen wel vragen. Maar als we het uitlegden, begrepen de mensen het wel. Tot dusver zijn de formulieren over het algemeen naar behoren beant woord.' Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 Kraanmachinist Johan Stoop en aanleg van de nieuwe atletiekbaan, walschauffeur Dirk van Tatenhove Vorige week werd de ondergrond voeren op sportcomplex Den Burg rond het B-veld uitgegraven tot 60 Zuid werkzaamheden uit voor de centimeter, met als resultaat een in drukwekkende hoop van 2000 ku bieke meter grond. Het gat werd op gevuld met een kleine 1500 kubieke meter zand. Daar bovenop komt 15 centimeter lava en twee lagen water- doorlatend asfalt (zoab), de onder- Met het besluit om in duinen bij elk strandslag het hele jaar door pavil joens toe te staan, gaat de ge meenteraad voorbij aan de afspra ken die zijn gemaakt binnen het Overlegorgaan Nationaal Park, waarin het college van b en w zelf zitting heeft. Aldus hekelde woord voerder Adriaan Dijksen van het Overlegorgaan gisteravond tijdens de hoorzitting over de Nota Toe risme en Recreatie. Volgens Di|ksen gaat de raad voorbij aan de 'verplichtende status van het convenant' dat is afgesloten door de partners in het overlegorgaan. Lijn recht tegenover de opvatting van Dijksen stond die van de Texelse bedrijfsorganisaties, die werd ver woord door Harry Wuis. 'Meer strandpaviljoens betekent een uit- De politie heeft vrijdag dankzij alert optreden van twee inwoners van De Koog twee zogenoemde veelplegers aangehouden, man nen met een flink strafblad. De twee hadden net een gevangenis straf uitgezeten, maar omdat voor zulke 'goede bekenden' het snel recht van toepassing is, zijn ze beiden ingesloten en maandag aan de rechter-commissaris voor geleid. De twee inwoners van De Koog meld den vrijdagmorgen op het politiebu reau dat zij een paar uur eerder, rond 5.45 uur. hadden gezien dat iemand kratten bier had gestolen bij een su permarkt bij hen in het dorp. Zij had den het kenteken van de auto geno teerd. De politie trok het kenteken na en constateerde dat de auto op naam stond van een veelpleger, waarop de officier van justitie gelastte de man aan te houden. De politie slaagde erin de auto te achterhalen en ontdekte toen dat naast de gezochte bestuur der een man zat die eveneens al heel wat op zijn kerfstok had. De mannen waren 23 en 24 jaar oud en beiden afkomstig uit Zaanstad. De auto waarin zij reden, was met verzekerd. De twee waren net vrij, nadat zij ge vangenisstraffen van respectievelijk 7 weken en 7 maanden hadden uitge zeten De politie complimenteert de beide getuigen, die met hun verklaring een 'cruciale rol' hebben gespeeld in de aanhouding en 'een bijdrage hebben geleverd aan de leefbaarheid en vei ligheid op Texel'. breiding van de recreatieve mogelijk heden. Ik denk dat menig vogelaar in de luwte van het paviljoen met plezier vogels zal observeren.' Wuis kreeg alleen tegenstand van Arthur Ooster- baan (GroenLinks), die het als een aantasting van de natuur beschouwt en vreest dat de aanloop bij de nieuwe jaarrondpaviljoens ten koste van de bestaande zal gaan. Reden voor Frans Visman (D66) en Alfred Schaatsenberg (PvdA) om aan te geven niet overal strandpaviljoens toe te staan. De overige fracties jui chen de komst van meer strandt enten in de winter toe. Mark Röpke, exploitant op paal 17, gaf aan hier door flink op de kosten van het op en afbreken te kunnen besparen. Maar onlangs liet Staatsbosbeheer, eigenaar van de ondergrond, nog we ten er geen voorstander te zijn om dat natuur en recreatie niet overal ver enigbaar zijn. In een uren durende vergadering deed de raadscommissie de behan deling van de Nota Toerisme nog eens dunnetjes over. Terugkerend onderwerp was het kamperen bij de boer, waarvan de mening overheerst dat boeren met meer dan tien Standaart Bedrijfseenheden of die aan de Meitelling meedoen, voor een vrijstelling in aanmerking moeten ko men. Verder moet er geen onder scheid worden gemaakt, vond een meerderheid. De angst van Willem Bakker van de Stichting Behoud Agrarische Stolpen dat zodra een boer beneden de SBE-grens zakt de recreatieappartementen uit zijn stolp moet slopen, is onterecht, conclu deerde wethouder Daan Schilling met instemming van de raadsleden. Het Toeristisch Platform, het in te stellen orgaan dat het college advi seert en aanbevelingen geeft over toeristische zaken, moet een afspie geling worden van de toeristische sector op het eiland en zal haar taken vanuit een toeristische invalshoek vervullen. Dat betekent volgens Lees verder pagina 5 De gemeente moet zitting nemen in een convenant, waarin onder meer afspraken worden gemaakt over kwaliteit, tarieven van de veerdienst en vergoedingen voor de infrastruc tuur voor de veerhaven. Die opvatting van de raadscommissie Grondge bied staat haaks op de opvatting van burgemeester Geldorp, die de ge meente inzake dit overleg liever als 'waarnemer aan de kantlijn' ziet, 'Met welk standpunt zit Texel aan tafel als De kermis strijkt woensdag 16 juli neer op de Nikadel in De Koog en blijft daar staan tot en met zondag 20 juli. Een nieuwe, nogal spectaculaire attractie is de booster, een eenarmig, verticaal ronddraaiende apparaat van 40 meter, met aan de uiteinden twee keer vier gondels voor het publiek. Meer bijzonderheden staan op de site www.booster-ride.com. De ker mis is dagelijks geopend van 13.00 tot 23.00 uur. Op de eerste dag is er rond 23.00 uur een groot vuurwerk. 909 bezoekers mogen er officieel naar binnen in de Toekomst Dance Factory. Een hypermodern tel- systeem moet er op toezien dat dit aantal met wordt overschreden. Of er ook zo'n door de brandweer goedge keurd telsysteem moet komen in de J'elleboog (550 bezoekers), de Me tro (450) en Question Plaza (750) is nog de vraag. Het college van b en w beraadt zich hierover. (Advertentie) Zondag 22 juni Proefwedstrijden en instructiedag Info Zeilmakerij Texel, tel. 313272 en de Texelse Courant vrijdag a.s. (Advertentie) Verbouw of nieuwbouw van het gemeentehuis? Lees het rapport of de samenvatting! Website www.texel.nl Rapporten a 5,- ook af te halen bij de balie. Woensdag 2 juli 20.00 uur Openbare discussieavond in de Bgm. De Koninghal. laag voor de 4-laans kunststof baan. De bedoeling is dat het werk vóór het nieuwe schoolseizoen wordt afge rond. (Foto Gerard Timmerman) de raad het met eens kunt worden.' Maar Frans Visman (D66) was eén van de politici die aangaf dat de ge meente als convenantpartner met het Rijk, de provincie en de veerdiensten veel krachtiger invloed kan uitoefe nen 'U neemt een historisch besluit, want tot dusver heeft de gemeente het beleid met betrekking tot de veer verbinding op enige afstand ge volgd', vond de burgemeester. Het convenant is bedoeld om de periode te overbruggen tot dat het rijk tot consessionering van de veerdienst over gaat. (Advertentie) Cjntt %marL'Jrrrt i u bet bjn_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE ^^udlo rJeJecom 4GSS523SJ2SSS52S^ Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6 Bij diverse Texelse bedrijven zijn zo genoemde spookfacturen binnenge komen, acceptgirokaarten die wor den verstuurd namens een bestaand bedrijf, dat daar echter geen op dracht toe heeft gegeven. Een bedrijf in Oudeschild ontving een factuur van €570,19 van de Gouden Gids. De afzender viel door de mand omdat vrijwel gelijktijdig een originele reke ning in de bus viel, waarna bleek dat de logo's met dezelfde waren. De spookfactuur heeft een adres in Rot terdam. De politie op Texel heeft de collega's in Rotterdam en de Gouden Gids in kenms gesteld en waar schuwt bedrijven en particulieren op te letten als ze een rekening van de Gouden Gids krijgen. (Advertentie) (yTZJ "^trerL jrxH l bet bjn. Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen in en nabij Hier wonen ongeveer 90 abonnees. Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in het dorp woont De kranten worden dinsdags en vrijdags vanaf de boot van 14.30 uur afgeleverd. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Cou rant aan de Spinbaan. Longcvdd S dc Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Texel Telefoon 0222 - 362600 Fa» 0222 314111 Hetty van Dijk, de huisarts uit Ooster end die vorig jaar haar praktijk in het dorp sloot, gaat voor een periode van zeven weken werken in het Afri kaanse land Malawi. Pagina 5 Als gevolg van een wijziging van de Europese regelgeving dreigt in 2004 de financiering weg te vallen voor de helft (2000 hectare) van het agrarisch natuurbeheer op Texel. Vereniging voor Agrarisch Natuur- en Land schapsbeheer De Lieuw komt hier door jaarlijks €100.000,- tekort. Pagina 5 Vincent Witte, bekend beter als Vinnie, werkt al tien jaar bij de ge meentelijke buitendienst. Hij is vaste kracht op wagen 1de belangrijkste vuilniswagen van de reinigingsdienst. Pagina 7 (Advertentie) Advertenties kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 18 juni 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1