Politiek kiest voor noodlokalen OSG Vlag uit voor geslaagden OSG 2 Jeugd toont muzikale kunnen teso a ■TEXELSE COURANT' \\Ait ik zeggen wou... Luilak (1) Natuur centraal in Langewaal «SStt* Eerste hulp aan kinderen Eelman en Meyer senior-kampioen Collecte Linedance Klaverjassen in Bethel Vakantiekaart voor jongeren Wat ik zeggen wou. Luilak (2) Mandala tekenen Agenda oud Papier Hoogwater te Oudeschild Colofon Picknick voor heemtuin Zomerfeest Scholen rekene nog in gulden DINSDAG 17 JUNI 2003 »M Jc iwlicltc Na een jaar studeren en repeteren, traden leerlingen van de Muziek- en Dansschool vrijdagavond voor het voetlicht tijdens de Voorspeelavond in d'Ouwe Ulo. Er werd gespeeld op klarinet, snarendrums en ander slag werk en op piano, zoals door Josien Wessels en Samantha Pieterse (Foto Gerard Timmerman) Deze week is galerie Langewaal in De Waal een nieuwe expositie gestart met werk van Roelien van Aalderen, Ludie Bakker en Marjoke de Heer. Hoewel laatstgenoemden hun woon- en werkplek vonden in Amsterdam en Haarlem, brachten ze hun jeugd op Texel door. De expositie in De Waal is dus een beetje thuiskomen. De leidende gedachte achter de grote panelen en schilderijen van Roelien van Aalderen is groei en het daarmee verbonden verval. Blaadjes, takjes, bloemen uit tuin of berm vor men het onderwerp, waarbij het met gaat om een natuurgetrouwe weer gave. Eerder zijn het karakter schetsen van organismen die in een bepaalde staat van zijn verkeren. Soms is verstilling het eerste dat op valt, dan weer is het de uitbundigheid die de boventoon voert. Van Aalderen kreeg haar opleiding aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten te Amersfoort en d'Witte Lely te Amster dam. Ludie Bakker heeft zich na haar stu die aan de Amsterdamse Academie voor Beeldende Vorming ontwikkeld tot beeldend kunstenaar en is daar naast docente textiel en tekenen. Haar werk is een combinatie van schilderen en collage. Als uitgaans- technlek kiest zij voor aquarel, toege past op zijde of papier. Ze laat zich graag inspireren door de natuur. Naast aquarellen is dit keer een aan tal beschilderde kastjes te zien. "si Geregelde bezoekers van galerie Langewaal kennen Inmiddels het ser viesgoed van Marioke de Heer. Voor deze expositie maakte ze mooie vaasvormen met diverse structuren, zoals bladvormen, fossielafdrukken en oude schrifttekens. De expositie is te zien tot en met zaterdag 26 juli, de openingstijden van de galerie zijn dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Wat doe je als je peuter van de trap valt? Of als hij een slok uit een ver keerde fles heeft genomen? Hoe goed ouders ook opletten, hoe veilig ze hun huis ook inrichten, kinderen zijn onberekenbaar en een ongeluk zit in een klem hoekje Meestal blijft het bij een bloedende knie of een dikke buil, maar het komt ook voor dat de situatie ernstiger is. Jaarlijks moeten in Nederland vijftigduizend kinderen als gevolg van een ongeluk in het zie kenhuis worden behandeld. Ouders en verzorgers zijn vaak de eersten die bij een ongeval in huis betrokken zijn. Daarom organiseert Thuiszorg Kop van Noord-Holland in samenwerking met de Gezondheidswijzer de cursus 'Eerste hulp aan kinderen'. Cursisten leren hoe ze adequaat reageren bij kleine ongelukjes en in ernstige situa ties. Aan de orde komen onder meer bewusteloosheid na een ongeval en verwondingen als snijwonden, kneu zingen, botbreuken en brandwonden. Op vrijdag 27 juni is er een bijeen komst in het wijkgebouw aan de Schoonoordsingel 44 in Den Burg. De cursus duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De kosten (inclusief lesmateriaal en koffie en thee) bedragen €68,- voor leden van het servicepakket van Thuiszorg Beheer en €76,- voor an deren. Voor meer informatie en op gave kan men iedere werkdag van 9.00 tot 17.00 uur terecht bij de Gezondheidswijzer, tel. 0223- 650135 De OSG kan toch vier noodlokalen bij het schoolgebouw aan de Haffelderweg in Den Burg laten neerzetten. De partijen in de raad hebben unaniem hun steun uitge sproken voor een motie van de PvdA waarin de voorkeur wordt gegeven aan noodlokalen boven het huisvesten van leerlingen in de Redmer IJskaschool. De kosten worden betaald uit de reserves van de OSG. Burgemeester en wethouders, tevens het bestuur van de school, wilden dat de OSG gebruik zou maken van de leegstaande IJskaschool in De Waal om het oplopend ruimtetekort op korte termijn het hoofd te bieden. Volgens het college hoeven daarvoor nauwelijks extra kosten te worden gemaakt, omdat de lokalen er al zijn en omdat de school ook al wordt schoongemaakt De leiding van de OSG zag weinig in dat plan. Volgens haar zouden er diverse noodzakelijke voorzieningen moeten worden aan gebracht, waardoor gebruik van IJskaschool duurder zou worden dan het plaatsen van noodlokalen. De PvdA kreeg vrijwel moeiteloos de steun van de andere partijen 'De PvdA denkt In de lijn van Texels Be lang', aldus TB-fractievoorzitter Piet Standaart. Hij adviseerde de partij om in haar motie ook op te nemen dat het college een artikel 17-procedure (op de Wet Ruimtelijke Ordening) moet starten om de plaatsing mogelijk te maken en aan te geven dat de kos ten van de noodlokalen later moeten worden verrekend met de kosten voor de verbouw van de school. Martin Trap (WD) vroeg zich wel af of er genoeg geld zou overblijven voor verbouw. 'Maar we willen voor dit probleem graag een kortetermijn- oplossing en staan voor de kwaliteit van het onderwijs.' Het aantal leerlin gen op de OSG stijgt komend schooljaar van 844 naar waarschijn lijk 920. Aanvankelijk ging de school uit van 905 leerlingen, maar er zijn meer geslaagde leerlingen die van de Theoretische Leerweg (VMBO) die de overstap maken naar de HAVO. Burgemeester Joke Geldorp, die op trad als vervangend wethouder on derwijs, toonde zich met gelukkig met de keuze van de raad. 'U weet alle maal dat de economische situatie met rooskleurig is. We moeten zorg vuldig met geld omspringen en dat blijft voor mij een argument.' Volgens Geldorp moet de raad oppassen dat zij met teveel de oren laat hangen naar organisaties die aan de bel trek ken als er wat aan de hand is. 'Ik vind dat er sprake is van een verwen cultuur Er trekt iemand aan de bel en wij draaien maar meteen. Maar de raad heeft meer afwegingen te ma ken. Op deze manier brengt u uzelf in de problemen en dat wens ik u en de bevolking niet toe.' Volgens de OSG kost het jaarlijks zo'n €30.000,- om de noodlokalen te exploiteren. De school gaat ervanuit dat ze drie jaar nodig zijn Ed Eelman en Gisela Meyer zijn afge lopen weekend kampioen geworden bij de seniorenwedstrijden van de Texelse golfclub. De spelvom was strokeplay, waarbij in zo min moge lijk slagen achttien holes gespeeld moesten worden. Omdat met handi cap werd gespeeld, hadden alle der tig deelnemers een goede kans om te winnen, zeker omdat de conditie van de baan en de weersomstandig heden uitstekend waren. Er werd goed gespeeld. Bij de heren had zo wel Ed Eelman als Jan Peetoom 68 slagen nodig, waardoor de laatste negen holes de beslissing moesten brengen. Eelman kwam als beste uit de bus Derde werd Piet Schuijl uit De Koog met 72 slagen netto. Gisela Meyer won bij de dames met 67 sla gen netto. Tweede en derde werden Patra Keijser (68) en Margreet de Graaff (69). De Maag Lever Darmstichting houdt deze week een collecte. De op brengst is onder meer bestemd voor onderzoek en begeleiding van pa tiënten. De organisatie op Texel is nog op zoek naar enkele collectanten. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Lilian Koorn. tel. 312245. De Eastender Honeybee Hoppers verzorgen zaterdag 21 juni een linedance-avond in dorpshuis De Bij enkorf. waar Linda Jongejan enkele nieuwe dansen zal introduceren. De avond begint om 20.30 uur, de toe gang is gratis. Wat eens een folkloristisch feest was om de luilakken uit het dorp ook eens een keer te porren, is geleidelijk ont aard in een vrijbief voor het geteisem om andermans eigendommen te be smeuren of te vernielen. Gelukkig is het hier nog met zo erg als in de grote steden, waar jaarlijks voor vele honderduizenden euro's schade aan particuliere en gemeenschaps- eigendommen wordt aangericht. Maar dat is slechts een kwestie van tijd. De vraag is dan ook gerechtvaar digd of de Texelse gemeenschap nu paal en perk wil stellen aan de uitwas sen van Luilak, of dat de zaken eerst zover moeten escaleren dat er ge wonden of zelfs doden vallen Dat laatste is bepaald niet denkbeeldig, want met betrekking tot de vernielin gen met Luilak zijn twee zaken vol strekt duidelijk. Ten eerste is de Texelse bevolking de smeerboel en de vernielingen meer dan zat en de bereidheid dit nog langer te tolereren neemt zienderogen af Ten tweede is het duidelijk dat de politie volkomen machteloos staat tegenover het geteisem dat door hen vrijwel niet te pakken is. En waar die toch al ge tergde burger zijn eigendommen niet langer beschermd weet door de po litie, doet het eigen rechter spelen onvermijdelijk zijn intrede. Als de ouders van zo'n ettertje dan ook nog verhaal komen halen als hun lieverdje een pak slaag heeft gekregen, is de zaak gauw geëscaleerd. Toch zijn het juist de ouders die dit kunnen voorkomen, en wel door toe zicht te houden op het gedrag van hun kroost. En de gouden regel die hierbij geldt is: lawaai maken, met toeters en bellen, ratels en bussen, is oké. maar blijf met je fikken van an dermans spullen af. En dit geldt ook voor overheidseigendommen, want bij schade draaien wij allemaal voor de kosten op. Het allergrootste pro bleem zit hem echter in die ouders die zelf van huis uit al niets hebben meegekregen, en daarin schuilt dan ook het grootste gevaar. J.A Does. Oosterend. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland worden de komende maanden gere geld klaverjasdrives gehouden: op donderdag 10 en 31 juli. 21 augustus, 4 en 18 september, 2,16 en 30 okto ber, 13 en 27 november en 11 de cember. Het inleggeld bedraagt €1,50 per persoon. Er wordt steeds om 20 00 uur begonnen. De op brengst komt ten goede van Bethel zelf. Jongeren van 11 tot en met 14 jaar kunnen ook dit |aar weer gebruik maken van de Texelse Jongeren Vakantiekaart van het Jongerenwerk. Bij elke kaart horen vier bonnen, die ieder gebruikt kunnen worden voor elk van de twintig aangeboden acti viteiten. Alleen enkele duurdere acti viteiten, zoals rondvluchten, sport vissen en catamaranzeilen, kosten twee bonnen. Nieuw in het aanbod zijn de wadexcursies, het wand- klimmen en de creatieve cursus bij de Bewaarplaats. Terug in het aanbod is het karten. Andere activiteiten zijn onder meer catamaranzeilen, surfen, indoorkarten, paardrijden, rond vluchten, squashen en boogschieten. De Jongeren Vakantiekaart kost €16,-, de verkoop vindt plaats vrijdag 20 juni vanaf 17.00 uur plaats in d'Ouwe Ulo in Den Burg. Bntno nn kim B-Jittn >crsnnroonkti)khcrd rtn Jc n Naar aanleiding van het stuk in de krant van donderdag 12 juni over het besmeuren van de woning van de burgemeester en het gemeentehuis, ben ik van mening dat hier een slap gedoogbeleid is gevoerd. In deze gevallen is er geen sprake van 'luilak baldadigheid', maar van a-sociaal vandalisme. De betreffende gebou wen worden opgeknapt met gemeenschapsgeld, waardoor de daders het idee krijgen dat het alle maal zo erg niet is. 'Het wordt toch wel weer schoongemaakt.' Het wordt tijd dat dit soort vandalisme wordt bestraft. Immers, de vervuiler betaalt. Dus of op kosten van de dader(s) la ten schoonmaken, of de dader(s) zelf de gebouwen laten boenen. Ik wens hier niet voor te betalen. Nora Steen, Oudeschild. Betty Nijenhuis uit Den Haag geeft van 7 tot en met 11 juli een cursus mandala tekenen in jeugdherberg Panorama. De cursus bestaat uit drie lessen van één dagdeel en twee les sen van twee dagdelen. Iedere dag wordt aan de hand van een ander thema een mandala gemaakt. De cursus is bestemd voor zowel beginners als gevorderden, deel name kost €150,-. De opgave geldt voor de hele week. Voor inlichtingen en aanmeldingen, Betty Neijenhuis, tel 070-3678739, e-mail nijenhuis296 Ozonnet.nl. Het slagingspercentage bij OSG De Hogeberg is wederom hoog. Van de 150 leerlingen die eindexamen de den, zijn 135 leerlingen geslaagd. Zeven zijn er gezakt en acht kunnen alsnog hun diploma halen met een herexamen. Rector Henk de Vries verwacht dat het percentage ge slaagden rond de 95 procent zal uit komen. Afgelopen donderdag kregen de eindexamenleerlingen de uitslag te horen. Daarna waren op diverse plaatsen uitgestoken vlaggen met boekentassen te zien Deze week zijn de herexamens gehouden. VMBO Bouwtechniek: Martijn van den Berg - Den Burg, Dave Pastoor - De Waal, Kevin de Waard - De Cocksdorp. Consumptief: Dennis Backer - Den Burg, Steven van Beek - De Koog, Kim Blom - Den Burg. Mark Eelman - De Koog, Pieter-Jan Eelman - Den Burg, Robin Engbrenghof - Den Burg, Kyra Purmer - Oosterend, Boy Schuiling - De Koog, Ramon Timmers - Den Burg, Jeroen Vlaming - Den Burg, Jordie Zijm - Den Burg. Handel en Verkoop: Sergej Hakobjan - Den Burg, Martme Hoogenbosch - Den Burg, Damque Jongejan - Den Burg, Grigor Khatchikyan - Schagen, Muhammed Luboder - Den Burg, Ronald Moree - Den Burg. Yordi Veldhuis - Den Burg, llona Wortel - De Koog. Metaaltechniek: Jan Blom - Den Hoorn, Jonas den Brok - Den Burg, Sven Gommans - Oudeschild, Gerard Hin - Den Burg, Niels Hin - Den Burg, Jaap Hoogenraad - Den Burg, Thomas Huberts - Oosterend, Martijn Huisman - De Koog. Barry Koning - De Cocksdorp, David Stark - De Cocksdorp, Michiel Stark - De Cocksdorp, Arno van der Tuyn - Oudeschild, Leo Witte - Den Burg, Martin Zegers - Oudeschild. Verzorging: Mandy van den Berg - Den Burg, Tessa Betsema - Ooster end, Mariélle Bolier - De Cocksdorp, Petra Brouwer - Oudeschild, Froukje Douma - Oosterend, Barbara Dubbelt - De Cocksdorp, Myrna Flier - Den Burg, Sophie de Lugt - De Cocksdorp, Martine de Ridder - Den Burg, Floortje Roeper - Den Burg, Carola Schouwstra - Den Burg, Liese Schreurs - Den Burg, Rianne Schuijl - De Cocksdorp, Monique Siersma - De Koog, Frida Tuitman - Oudeschild, Caroline van der Vis - Oudeschild, Carolien de Vries - Oudeschild, Marieke Wieringa - Oosterend, Marja Zoetelief - De Waal. VMBO theoretische leerweg: Rosa Albers - Den Burg, Monique Barhorst - Den Burg, Vincent Brozius - Den Burg, Bart Domhof - Den Burg, Bibi Fokkens - Den Burg, Kris Heijnen - VBO - Mechanische techniek (oude programma): Frank Smidt - Den Burg HAVO: Imme Bakker - Den Hoorn, Wouter Beens - Oosterend, Kim Beverdam - Den Burg, Liesbeth Bremer - Oosterend, Arjen Brouwer - Den Hoorn, Pieter Dogger - Den Burg, Hans Duin - Den Burg, Barbara Eelman - Den Burg, Tristan Ellen - De Koog, Eva de Graaf - Den Burg, Jort Hammer - Den Burg, Peter Ipenburg De Koog, Rosalie Jongeneel - De Den Burg, Guusje Helwegen - Den Burg, Lyanne Hooijschuur - De Cocksdorp, Stephanie Keijzer - Den Burg, Benney Kennet - Den Burg, Maarten-Willem Kuijper - Oude schild, Bart Laan - Den Burg, Maurice Lanser - Den Burg, Doeke de Leeuw - Den Burg, llja de Leeuw - Den Burg, Pim de Lugt - Oudeschild, Lennart van Maldegem - Den Burg, Martijn Mosk - Den Burg, Janneke van 't Noordende - Den Burg, Timo de Porto - Oudeschild, Richard Quartel - De Cocksdorp, Willem Ran - De Cocksdorp, Saskia Rijk - Den Burg, Muna Salad - Den Burg, Anne-Marie Schoo - Den Burg, Sanne van der Slikke - Den Burg, Arjan van der Star - Oosterend, Michel Stroo - De Cocksdorp, Jan-Dirk de Visser - Den Hoorn. Anne Weijdt - Den Burg, Elmo van der Wel - Den Hoorn. MAVO (oude programma): Jorunn Lagerveld - Den Burg, Marlou Reiding - Den Burg. Cocksdorp, Lonneke Kikkert - Den Burg, Robbin Knol - Den Burg, Marius Kooij - Den Burg, Annemarijn van der Kuijl - Den Burg, Lisette Land - Den Burg, Sandra Maat - Den Burg, San- der Nooij - Den Burg, Wessel Schenk - Oosterend, Eva van Schie - De Koog, Maartje van der Slikke - Den Burg, Bianca Veldman - De Koog, Gaime Vlaming - Den Burg, Irene van der Wal - Den Burg, Jeffrey Witte - Den Burg, Judith Zijm - Den Burg, Maaike Zijm - Den Burg. VWO: Anna Albers - Den Burg, Neeltje Bakker - Den Burg, Karin Bas - Oosterend, Thijs Bol - Den Burg, Caroline Duineveld - Den Burg, Marieke Duineveld - Den Burg, Cathelijne Engelvaart - Den Burg, Annette van Hattem - Den Burg, Jord Hilstra - De Koog, Dick Meuleman - De Koog, Hidde Nieuwland - Den Burg, Lotte Schermer - Den Burg, Boite Witte - Den Burg, Erik Witte - Den Burg, Sander Witte - Oosterend. Dinsdag 17 juni Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van Wielervereniging Texel. In vakantiecentrum De Krim wordt vanaf 20.00 uur bingo gespeeld Deelname kost €7,-. In het Zeemanskerkje in Oude schild begint om 20.15 uur het eerste zomeravondconcert, geor ganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Jeanny Beerkens (cello), Loes Geusebroek (piano) en Jussi Paananen (viool) brengen muziek van onder anderen Haydn, Piazolla en Dvorak ten gehore. De toegang is gratis, met bij de uit gang een collecte. In Cinema Texel draaien Bowling for Columbine (aanvang 19.30 uur) en Matrix reloaded (20.00 uur). Woensdag 18 juni Bij gunstig weer begint om 10.00 uur op het strand bij paal 17 een poging om per catamaran zo snel mogelijk rond Texel te zeilen. Om 13.00 uur is de eerste start van het Texel Dutch Open. Om 15.00 uur vindt de tweede start plaats. Om 20.00 uur wordt in de feesttent het Zeilerscafé geopend. Bij kinderdagverblijf 't Zwin aan de Slingerweg in Den Burg wordt van 15.00 tot 18.00 uur het jaarlijkse Zomerfeest gevierd. Belang stellenden zijn welkom. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive, ledereen is wel kom. Deelname kost €2,50. Om 20.00 uur begint in het ge meentehuis een vergadering van de raadscommissie Welzijn. In Cinema Texel draaien Jungle Book II (aanvang 15.00 uur), De kleine ijsbeer (15.15 uur), Bowling for Columbine (19.30 uur) en Ma trix reloaded (20.00 uur). Donderdag 19 juni Bij paal 17 is om 10.00 uur de derde start van het Texel Dutch Open. Bij gunstig weer begint om 10.30 uur een poging om per catamaran zo snel mogelijk rond Texel te zeilen. Om 11.30 is de vierde start van het Texel Dutch Open. Om 14,00 vertrekken zeilers voor de Horstocht. In de tent op paal 17 begint om 20.00 uur het openingsfeest van de Ronde om Texel, met Radio 3 FM en live-op tredens van diverse artiesten. Bij voldoende deelname begint om 14.00 uur bij de Schuilhut ach- Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelder-weg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Di. 17 11.24 en -u. Wo. 18 0.06 en 12.04 u. Do. 19 0.30 en 12.55 u. Vr, 20 1.00 en 13.24 u. Za. 21 1.20 en 14.04 u. Zo. 22 2.10 en 15.05 u. Ma. 23 2.47 en 15.56 u. Di. 24 3.54 en 16.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 22 juni op om 5.17 uur en gaat onder om 22.03 uur. 21 juni laatste kwartier ter de hervormde kerk van Koog een kerkentocht over he land. Deelname is gratis. In Bethel in Zuid-Eierland bs om 20.00 uur een klaverjasdrrj In Cinema Texel draaien Vanc los (aanvang 19.00 uur), 2 fe, furious (19.15 en 21.45 uur) Matrix reloaded (21.30 uur). Vrijdag 20 juni Wethouder Annie Hin opent 16.00 uur in Tusse de Banke— thematentoonstelling 'Het jaar: de boerderij'. Om 17.00 uur begint in d'Ou Ulo in Den Burg de verkoop van Jongeren Vakantiekaart. Os geeft recht op korting bij dive attracties op het eiland en k €16,-. Bekende artiesten treden va 20.00 uur op in de feesttent var, Ronde om Texel bij paal 17, Om 20.30 uur begint in dorpslj De Bijenkorf een linedance-aw van de Eastender Honeybee Hi pers. In Cinema Texel draaien Juni Book II (aanvang 15.00 uur), kleine ijsbeer (15.15 uur), VanG los (19.00 uur), 2 fast 2 fun (19.15 en 21.45 uur) en Ma reloaded (21.30 uur). Om de verwachte drukte het ha te bieden, zet TESO de komen dagen geregeld een extra boer en verzorgt dan in die periode der half uur een afvaart, zowelu uit Den Helder als vanaf Texel! gebeurt vrijdag van 6.35 tot 20. uur, zaterdag van 8.35 tot IS, uur en zondag en maandag 9.35 tot 16.05 uur. Desonde moeten automobilisten reken houden met wachttijden. Vrij moet op Texel tussen 9.00 12.00 uur mogelijk een hal! worden gewacht en in Den tussen 12.00 en 18.00 uur ee, Zondag bedraagt de wachtti Texel tussen 10.00 en 18,0) mogelijk een uur. Op de ai dagen worden in principe wachttijden verwacht. Maal 23 juni zijn de afvaarten van !f.' uur vanuit Den Helderen 13.3S» vanaf Texel uitsluitend besten voor het vervoer van gevaarifi stoffen. Nadere informatie k worden verkregen via tel.' 02 369600 of e-mail info@teso.ntl veerdienst heeft ook een eg website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den B Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantii Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 591 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onzo advertentiecontracten en oanbtedinj» toe z/jn van loo passing de Regelen voor het Atfflt wezen van de Stichting ROTA, gevestigd to Arrsi zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophand* bneken Ie Amsterdam onder nummer 4119&5S4 exemplaar van de Regelen voor het Advene*»' wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. n v oii 'sn Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30.70 (av.< Per jaar 62.70 60.70 (®«n§am Bij verzending naar het buitenland rf portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vit# afloop van de abonnementsperiode. In Oosterend wordt zondag 22 juni een picknick gehouden ten bate van de heemtuin. Deelname kost €7,-, vooraf opgeven is noodzakelijk. Dat kan bij An Barnard of Klarina Combé, tel. 318617. De picknick vindt plaats in de heemtuin (ingang Kotterstraat) of bij slecht weer in een tent op de ijsbaan. Pupillen van kinderdagverblijf 't Zwin, hun ouders, medewerkers en andere belangstellenden vieren woensdag hun jaarlijkse 'Zomerfeest'. Tussen 15.00 en 18.00 uur worden spelletjes gespeeld en is er wat lekkers te krij gen. Het kinderdagverblijf is geves tigd aan de Slingerweg in Den Burg. Het eurotijdperk is alweer mee een jaar oud, maar leerlingen» Bruinvisschool in Oudeschild nen nog steeds in gulden. Niê dat ze tegen de omschakel»* maar omdat de rekenmethode °P< punf nog werkt op basis van gd *rv Omdat ze nu met eurogeld ril (vai kunnen omgaan, vinden desd al leiding en de gemeente het ni# ,a ger verantwoord om in guide aai blijven rekenen en verleent t Js meente een bijdrage van €'2 voor de aanschaf van een i* non rekenmethode. Overigens bij een proefwerk wiskunde dal ogen van de redactie kwam leerlingen uit de brugklas nog' dens rekenen. T1S dj ake 'sgs niet ge*

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2