Voorbereidingen Ronde om Texel in volle gang SVO eert 'gouden trio' Koetsiers doen examen t .TEXELSE COURANT" Robbert Boersen ongenaakbaar Waar gebeurd Het ziekenhuis Deuce A kampioen Texelse turners in de prijzen bij slottoernooien Toch winkelruimte in meubelmakerij G eslaag( Verkaart en Bakker oppermachtig DINSDAG 17 JUNI 2003 Maandag werd onder goede weersomstandigheden met man en macht gewerkt aan de opbouw van de kolossale feesttent. (Foto Louisa van öf Slua) Sinds afgelopen zaterdag wordt er op het strand bij paal 17 hard ge werkt aan de voorbereidingen voor de Zwitserleven Ronde om Texel. De catamaranrace, die dit jaar voor de 26ste keer wordt georgani seerd, start zaterdag tussen 11.30 en 12.30 uur. Afgelopen weekend arriveerden de eerste boten al op het strand en werd begonnen met de plaatsing van containers voor de organisatie. Daarin worden onder andere de wedstrijdleiding, PR, EHBO en in schrijving gehuisvest. Zondag werd het parkeerterrein op het strandslag ingericht voor het 'Rondecircus'. Ver der werd een begin gemaakt met de opbouw van de kolossale feesttent, waarin deze week diverse artiesten live zullen optreden. Inmiddels staan bijna 560 boten, bemand door zo'n elfhonderd zeilers, ingeschreven. Gezien de goede weersverwachtin gen komen er daar in de loop van de week wellicht nog bij. Vast staat dat de winnaars van vorig jaar, het olym pisch Tornadoteam Sven Karsenbarg en Mischa Heemskerk, van start gaan om de titel te verdedigen. Daarnaast behoren de koppels Mitch Booth en Herbert Dercksen en de overall winnaar van 1999 Gunnar Larsen, die vaart met fokkenmaat Xander Pols. tot de serieuze kanshebbers. In deze editie zullen ook diverse olympische zeilers hun debuut maken in de Ronde om Texel. Het 470-duo Marcelien de Koning en Lobke Berk hout, winnaars van de Spa Regatta 2003, zal op Texel een gooi doen naar de damestitel. Zij kunnen daarbij op concurrentie rekenen van het koppel Lisa Westerhof en Margriet Matthijsse. Oudste deelnemer Dat 'the biggest catrace in the world' niet alleen voor jonge, sterke en stoere mannen en vrouwen is, bewijst Herman Kelder uit Amsterdam. Deze 74-jarige zeiler, die Texel al diverse malen rondde, heeft zich ook nu weer ingeschreven. Als de weersomstan digheden goed zijn, start hij op een Hobie 16. vergezeld door fokkenmaat Jan Lange uit Leiden. Vooralsnog lij ken de weergoden de Ronde-orgam- satie goed gezind. Volgens de laatste voorspellingen wordt er zaterdag goed weer verwacht met wind uit west- tot zuidwestelijke richting, kracht drie tot vier Beaufort. Als het in de dagen voorafgaand aan de Ronde niet te hard waait, zal een groot deel van de ingeschreven bo ten ook daadwerkelijk starten. Texelaars Er zullen dit jaar veertien Texelse bo ten aan de start verschijnen. Dat is vijf minder dan vorig jaar. Tot de Texelse kanshebbers behoren onder anderen Dirk Pool, die solo met een Hobie Fox One vaart, en het duo Kees Dros en Willem Houwing, dat met een Hobie 20 Fox vaart. Verder op de lijst met Texelse inschrijvingen diverse be kende namen: Fetze de Haan en Andrew Albers, Martin de Jong met fokkenmaat Dennis Eelman, Adrie van der Burg en Eric Heijenk, René Kooiman en Niels Kalis, Bart Boon en Andreas Moonen, Martin en Arie Maat, Jan Boon, Henk Prins en Eric Haack, Paul en Anouk den Breejen. Anne van der Velden en Rogier Krüger komen beiden uit op een een- mansboot. Oud-Texelaar Eddie Pool vaart met Arie van der Plas. Dutch Open Voorafgaand aan de Ronde starten woensdag de eerste manches voor de Texel Dutch Open. Deze wedstrijd, die door de Watersportbond officieel is erkend als open Nederlands kam pioenschap, kent dit jaar een record aantal deelnemers. Ruim honderd- In- en uitspannen volgens het boekje, bij rechtsaf de hand uitsteken en naar links aangeven met de zweep, een richtingaanwijzing die overigens lang met door alle andere weggebruikers wordt begrepen. Vijftien Texelse koet siers lieten zondag tijdens het exa men voor het koetsiersbewijs keurig zien hoe het moest. Op hun teugels gekeken door officiële examinatoren H. Vitor en R. Oosterveld van de Stichting Recreatie Ruiters deden ze in manege Akenbuurt eerst theorie examen, om vervolgens in de straten van Den Burg te laten zien hoe bestu ren van een koets in de praktijk moet. Want hoewel verkeerstekens net zo goed gelden voor paard en wagen, is het besturen van een aanspanning wel wat anders dan een auto of een fiets. Opstaande stoepranden of an dere obstakels worden snel te krap genomen, met vervelende gevolgen. En. zo benadrukte Piet Beers van Samengestelde Menvereniging Tus sen Wad en Duin, 'anticiperen in het verkeer is heel belangrijk'. De paar den waarmee werd gereden, waren beschikbaar gesteld door Jan Schaap, Gerard du Porto, Frits Boom en Martien Witte. Het dubbelspan was van Hans Jimmmk. (Foto Gorard Timmorman) Geslaagden Enkelspan Hans Boom, Robert Frido Boom, Diana van der Burg, Natasia Gamtsen. Frits van der Gracht. Nienke Lups, Sibrand Lups, Emmle Scholl, Rmko Stark, Alma Striker. Anmek Thijssen, Piet de Wit, Wilma Witte en Nel Witte- Glasbergen. Tweespan: Kees Bakker veertig zeilers hebben zich voor deze wedstrijd, waarvan vrijdag de ontkno ping is, aangemeld. Vorig jaar waren dat er slechts vijftig. Afhankelijk van de weersomstandigheden zal het duo Hans Bouscholte/Piet van Nieuwenhuyzen in de dagen vooraf gaand aan de Ronde een record poging ondernemen Het huidige re cord staat op naam van Ron van Teylmgen en Paul Manuel, die in 1997 een tijd neerzetten van 2.30.36 uur. GPS Net als vorig jaar zijn ook in deze editie vijftig boten uitgerust met een GPS/GSM-ontvanger. De positie van deze deelnemers is daardoor exact bekend en kan live worden gevolgd op internet of op grote schermen in de feesttent op het strand. Verder hebben cameraploegen uit bmnen- en buitenland zich al gemeld om het zeilevenement te verslaan. Vaststaat dat NOS Studio Sport aandacht aan de race zal besteden in de late uitzen ding van zaterdagavond. De lokale omroep Radio Texel zal de Ronde verslaan in een live-uitzending op de frequentie van de omroep. Feest De feesttent op het strand is vanaf donderdagmorgen voor publiek toe gankelijk. Donderdagavond treedt onder meer Xander de Buisonjé, de voormalige zanger van Volumnial. op. Ook vrijdagavond en zaterdag trekt een keur aan nationale artiesten voor bij. Toegang tot de tent is gratis. Het feestprogramma is te vinden in de Texelse Courant van donderdag 12 juni en op de website www. roundtexel.com. Ook in de vijfde tijdrit van Wielervereniging Texel, die vrijdag in de omgeving van Oudeschild werd verreden, was Robbert Boer sen oppermachtig. Hij voltooide de zestien kilometer in 22.40 minuten en reed daarmee gemiddeld 42,4 kilometer per uur. Al een kwartier nadat kottervisser Boersen in de haven was aangeko men, werd hij aan de start verwacht, zodat hij nauwelijks de tijd had zich warm te rijden. Het leek hem nauwe lijks te deren, want hij realiseerde een bijzonder snelle tijd, waarop alle con currenten de tanden stuk beten. Peter Tromp eindigde met zijn ligfiets in 23.06 op de tweede plaats. Gauke van Lingen veroverde in 23.13 de derde prijs. Het drietal werd gevolgd door Theo Boom (24.11), Niels Jimmink (24.25) en Ricardo de Graaf (24.58). Er verschenen vijftien renners aan de start. In de kop van het klasse ment blijft de stand ongewijzigd." Sportvereniging Oosterend heeft za terdag afscheid genomen van de technische staf van het eerste voet balelftal. Coach Richard Daalder, trai ner Sil van Dijk en grensrechter Henk van Sambeek werden bedankt voor bewezen diensten. De drie, door voorzitter Ewald Witte 'een gouden trio' genoemd, kregen van de club een dinerbon aangeboden. De spelersgroep had met foto's en krantenknipsels voor ieder een grote collage gemaakt. Voorzitter Witte werd op zijn beurt verrast door enkele visrokers, die een deel van hun op brengst ter beschikking stelden voor de bouw van de nieuwe kantine. Dit alles vond plaats in de rust van een wedstrijd van twee gemengde teams, die waren samengesteld uit spelers Als op Texel iemand in het ziekenhuis belandt, is het voor de familie dikwijls een hele onderneming om op bezoek te gaan. Zo'n veertig jaar geleden was het bij ons thuis met veel beter, want we woonden in Heemskerk en het ziekenhuis stond in IJmuiden. Eerst ongeveer vijftien kilometer rij den, dan met de veerpont het Noord zeekanaal oversteken en dan nog vijf kilometer rijden naar IJmuiden. Daar werd eens mijn broer Aad opgeno men met een blindedarmontsteking. Nu staat daar slechts enkele dagen verpleging voor, maar toen wel acht tot tien. Na de daarvoor staande tijd in het ziekenhuis te hebben doorge bracht mocht hij naar huis en werd met een taxi thuisbezorgd. We dach- Tennisteam Deuce A is donderdag op de banen van Heri Hodie kam pioen geworden in de eiland competitie. De laatste westrijd ging tegen Heri Hodie B, dat met 5- 1 werd verslagen. Eerst werden de dubbels gespeeld. Bart Klaassen en Matthijs van 't Noordende wonnen met 6-3 van Michelle Eelman en Melissa van der Brink In de andere dubbel stond De Cocksdorp aanvankelijk met 4-0 voor. Het tijd keerde echter, toen Edwin Boon zijn service verloor. On- van het eerste en tweede elftal. De traditionele seizoensafsluiting werd beëindigd met een gezellig samen zijn, waarbij ter plekke gerookte vis kon worden genuttigd. Richard Daal der doet het coachschap van SVO over aan Jitze Beintema, die ook de trainingen voor zijn rekening zal ne men, zodat Sil van Dijk verdergaat als speler van het eerste team. Een nieuwe grensrechter heeft Oosterend nog niet gevonden. Van de spelers groep stoppen keeper Diederik Kruit hof, die voor zijn studie een jaar naar Bali gaat, Christiaan de Vries en Simon Bremer. Hiervoor komt oudge diende Hans Witte terug en mis schien enkele spelers van het tweede team. (Foto Mich/at Oekkar) danks vasthoudend spel vj van den Bent wonnen Coutinho en invaller Rick der man met 6-5. In de enkelpan» Heri Hodie nog goed partij. Mf de wedstrijd van Baruch Co tegen Inge van den Bent was' eind toe spannend. Deze emo een overwinning (6-5) voorCn Donderdag 19 juni worden Hodie de laatste wedstrijd speeld in de competitie vo teams van de het basisonden 16.00 Heri Hodie 1 - Deuce2Ï 17 30 Heri Hodie2 - Deuce3| ten dat het heen en weer gereis er voorlopig opzat. Nadat Aad een uurtje binnen was geweest ging hij buiten een luchtje scheppen en liep naar een naast ons huis staande garage, waar ze bezig waren een vrachtwagen op te krik ken. Aad stond er met zijn neus bo venop toen plotseling de krik onder uit schoot en op zijn voet knalde. Schreeuwend van pijn werd hij met een gebroken voet in een auto gedra gen en naar het ziekenhuis getrans porteerd. Tegen etenstijd vond moe der dat Aad wel lang wegbleef en ging op onderzoek naar de garage waar ze hem heen had zien gaan. Dar werd haar verteld dat hij naar het zie kenhuis was. 'Nee', zei moeder, 'Aad is vanmorgen weer thuisgekomen.' Daarop werd haar de hele toedracht verteld en konden wij weer met onze bezoekreizen beginnen. Jan van Tunen De Texelse turners hebben zich in het laatste weekend van het seizoen met onbetuigd gelaten. Op zaterdag deed een zestal van Gymnastiek Vereni ging Texel in Purmerend samen met vijf andere teams uit Noord-Holland mee aan het Suzuki-toernooi. On danks de deelname van toppers Sil Gaaff en Marlon Marei, die in het in dividueel klassement eerste werd, moest de GVT-ploeg de vorig jaar gewonnen wisselbeker weer inleve ren. Gaaff en Marei scoorden samen met Ricardo de Wit, Marlon Petta, Lars Bosma en Mike Bosma 228 pun ten, slechts viertiende minder dan de verrassende winnaars uit Hoorn. Op elk toestel telden de prestaties van de beste vier van ieder team. Op zondag werd in Beverwijk het Koppeltoernooi gehouden. Op uitno diging van de regio turnden hier vijf Texelaars in twee verschillende cate gorieën. Bij de volgens het LOS-sys- teem voorgeschreven oefenstof werd Marlon Petta na een goede wedstrijd samen met zijn door het lot aangewe zen koppelgenoot Michelle Schip pers van WCG Wognum knap tweede. Bij de jeugd tot 12 jaar (in de 'nationale wedstrijdsport'), vormden Marlon Marei en Mirthe Nijburg van Pax Hoofddorp een sterk koppel. Zij eindigden op de derde plaats. De gemeente heeft Meubelmakerij Tromp aan de Schilderweg toe stemming verleend om op maxi maal 50 vierkante meter zelf gemaakte ambachtelijke produc ten te verkopen. Enige uitzonde ring zijn houten klompen. Die wor den elders gemaakt, maar zijn voor de uitstraling van het bedrijf van dermate groot belang, dat het col lege hiervoor een uitzondering maakt. Met de vrijstelling wordt een streep gezet onder een langslepende voor geschiedenis. In 1999 werd gecon stateerd dat er vanuit de toonzaal van de meubelmakerij eigen, maar ook elders vervaardigde producten wer den verkocht, wat niet was toege staan. Er volgde een gesprek, waarin Tromp volgens de gemeente toe zegde de verkoop te staken. Maar in 2001 maakte vijf Texelse detaillisten de gemeente er attent op dat de ver kopen doorgingen. Tromp kreeg een voornemen tot aanschrijving, waarin werd aangekondigd dat hem een dwangsom van €150,- in het vooruit zicht werd gesteld. In juli stuurde de gemeente een definitieve aanschrij ving. Tromp tekende bezwaar aan en stapte naar de rechter. Dit resulteerde in nieuw overleg. Op dat moment was de notitie 'Detailhandel in het buiten gebied' verschenen, die de verkoop van eigengemaakte producten mo gelijk maakt, mits deze ondergeschikt zijn aan de bedrijfsvoering. Voor wat betreft meubels en aanverwante (zelf gemaakte) artikelen is dat bij Tromp het geval. Voorwaarde is dat het meubelbedrijf er met als een winkel uit gaat zien, Tromp zelf voor parkeer gelegenheid zorgt, er geen afbreuk wordt gedaan aan de omgeving en de activiteiten worden ontplooid in de bestaande gebouwen. Erna Tromp heeft de gemeente laten weten dat de ruimte (42 vierkante meter groot) al leen op vrijdag en zaterdag open is. De20-jange Marco Lexmon het ROC in Amsterdam voor de opleiding 'zelfstar* kend kok' De oud-Texelaai, afgelopen jaar succesvol wj kele prestigieuze culinaire 1 den, gaat zich aan het Albeds in Rotterdam verder bekna hoopt zich over twee japr'gs liseerd kok' te mogen noen loopt stage bij Auberge de r. Wassenaar. De op 't Horntje wonende van der Slikke (20) is geslaa het diploma SPW (sociaal-p gisch werk) 4. Ze begint bm' de opleiding voor verpleegki» Noorderhaven in Den Heidei Helga Betsema behaalde ploma assistent-drogist. Zij zaam bij drogisterij Mets Merlin Huisman is module 1 van de opleiding# gist. Ook zij werkt bij drogiste Jaap Waverijn uit Den Bi* slaagd voor het eindexamen sium aan scholengemeenst Nieuwe Diep in Den Helder Matina Barhorst (19) uit D slaagde bij het ROC in DS| voor het diploma SPW-3' Pedagogisch Welzijn) met' rentiatie basisonderwijs. 2] haar studie aan het Horizon in Alkmaar. ^portshop Texel De derde competitieavond van Model Racing Texel trok zaterdag maar liefst 31 deelnemers. Het aantal in de electroklasse was zelfs zo hoog dat de wedstrijdleiding twee groepen moest maken omdat er anders te veel auto's in de baan zouden zijn. Er werd in drie ver schillende klassen gereden. De wedstrijden vinden nog steeds plaats op de kartingbaan aan de Akenbuurt. Een eigen circuit zit er voorlopig niet in, nu de provincie heeft aangegeven het bestem mingsplan van het landje van Kaan niet te willen wijzigen. Het bestuur is inmiddels op zoek naar een an dere locatie. In de eerste groep van de electroklasse ging de strijd in de eer ste manche tussen Daan Grismgt en Stefan de Waard. Grismgt wist uitein delijk De Waard op een ronde achter stand te zetten en won de manche. In de tweede manche had Grismgt technische problemen. Hij kwam niet verder dan de vijfde plaats. De Waard nam de leiding, gevolgd door Yvar Pool en Floor van Marion. In de derde en laatste manche viel De Waard hal verwege de race uit. Raymond Witte ging er vandoor met de eerste plaats, gevolgd door Pool en Grismgt. In de tweede groep verschenen acht andere bolides aan de start. Halver wege de manche stonden er drie met pech aan de kant. Ruben Verkaart was van het begin tot het eind over duidelijk de nummer een. Hij zette het hele veld op maar liefst vijf rondjes. Jan Dupon werd tweede, de derde plaats was voor Morten Eschweiler, die nog maar een paar weken racet. Bij de tweede manche vloog Verkaart nog sneller over de baan. Zijn Porsche zette het volledige veld op zes ronden achterstand. In de derde manche wist hij een ongelofelijke voorsprong van maar liefst zeven rondjes te verkrijgen. De tweede po- sitie was voor Eschweiler, met vlak daarachter Roy Barhorst. Avond winnaar in deze klasse werd Verkaart, wat hem de volle 100 punten ople verde Daarachter kwamen Grismgt en Eschweiler. Beide heren hadden een gelijk aantal rondjes gereden. Grisnigt had echter de snelste ronde tijd, wat hem de tweede plaats ople verde. Na de electroklasse was het de beurt aan de brandstofklasse. Hier eiste Patrick Bakker in de eerste manche de overwinning op, terwijl Carlos Huysman en Mare Schuijl streden om de tweede plaats. Dit gevecht werd beslist in het nadeel van Schuijl. Ook om de vierde plaats werd hard ge vochten, Elmar Huysman moest rij den voor wat hij waard was om Den nis Bakker voor te blijven. Patrick Bakker nam ook in de tweede manche de leiding. Broer Dennis Bakker moest een sprintje trekken om op tijd op de rijdersstelling te staan, maar dat wist hem niet van de tweede plaats af te houden. Hoewel Carlos Huysman verschillende keren een aanval waagde, moest hij het doen met de derde plaats. Schuijl eindigde met een achterstand van vijf ronden op de vierde plaats. Patrick Bakker was net als Verkaart in de electroklasse oppermachtig en wist ook de derde manche op zijn naam te zetten, gevolgd door Dennis Bak ker, Carlos Huysman en Mare Schuijl. Patrick Bakker werd winnaar van de avond, Dennis Bakker en Carlos Huysman tweede en derde. Ook bij de stockcars was de uitslag van alle manches over het algemeen gelijk. Gerrit van Strien won de eer ste en tweede manche, gevolgd door Wouter van Strien en Jos Smit. Smit had in de derde manche zijn auto helemaal voor elkaar en wist daarmee te winnen. Gerrit van Strien werd win naar van de avond, gevolgd door Wouter van Strien en Jos Smit. De volgende competitieavond wordt op 5 juli verreden, na sluiting van de karting om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6