Xexelaars ,1^ werk i Ibieden ze een miljoen Idan ga ik hier niet weg!' Ichilling terug in politieke arena luilnisman Vincent 'Vinnie' Witte: 'Huwelijksbootje' op Groeneplaats Erkenning accountants voor SnelStart Software C" Warnaar draagt golfstokje over aan opvolger Fixet Klusmarkt Hoot- el bouwcentrum Keukencentraffilf J§ Oliehandel Help de 5 mensen in Irak! Bedrijvig/?etó .TEXELSE ycourant- Subsidies investeringen vastgesteld Wtm Ploeg, directeur van SnelStart, met het zojuist gekregen certificaat van de SRA Op de achtergrond de medewerkers van het softwarebedrijf. (Foto Gerat» r*nmamun). g INACT1E. MtMiSA. MENSEN IN NOOO. NEDERLANDSE ROOE KRUIS. NOVIB. STICHTING VlUCHTEUNG. TEAR FUNO. TERRE Giro 800 800 i SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Den Haag wwwgiro800800.nl De hulporganisaties zijn in actie. Help nu en geef. Vincent Witte, beter bekend als Vinnie: 'Dit werk Is echt wat voor mij. Een beetje met die bakken sjouwen en in die auto rijden. Net wat ik mooi vind!' besloot Witte een keer in eigen 'bedrijfskleding' te werken. Toen heb ik bij de donkerblauwe bedrijfs- broek een donkerblauw colbert aan getrokken en een stropdas omge daan. Zo heb ik de hele week op de veegmachine gewerkt. Had je ze moeten zien kijken!' Verjaardagspraat Op verjaardagen, als zijn werk ter sprake komt, is Witte de gemeente. 'Op verjaardagen gaat het altijd over de Teso en de gemeente. En op dat moment ben jij de gemeente. Dan gaat het met meer over vullis, maar beginnen ze tegen mij ook over ver gunningen. Altijd gemopper. Dan zeg ik: wat hebye toch tegen ambtenaren, die doen toch niks!' Dat de liefde voor zijn vak groot is, blijkt uit zijn betrok kenheid bij de buitendienst. Recent drong hij aan op een open dag bij gemeentewerken 'De brandweer heeft ook een open dag, dus waarom wij niet. We hebben zulk mooi mate rieel. Dan kan je ook eens laten zien wat we hier allemaal doen.' Die open dag komt er. Nadat eerst het nieuwe pand van gemeentewerken officieel wordt opgeleverd, volgt er komend voorjaar een open huis voor belang stellenden. 'Ik zit nu in een werk groepje om te kijken hoe we dat kun nen aanpakken en wat we allemaal kunnen laten zien. Maar leuk wordt het in ieder geval.' Irritaties In de tien jaar dat hij werkzaam is als vuilnisman, is er het nodige veran derd. 'Het is veel drukker geworden. Er is veel bijgebouwd, dus de rondes zijn groter geworden en er zijn veel meer bakken bijgekomen.' Dagelijkse bron van ergernis vormen de vele drempels en paaltjes die de reini gingswagens op hun pad tegenko men. 'Dat vind ik wel het meest irri tant. Maken ze een mooie brede inrit, versmallen ze die weer met paaltjes. Straten zoals de Schoorwal zijn fu nest. Door die kuilen in de weg sloop je zo'n auto. Daar hoef je niks voor te doen', moppert Witte. Verder valt het hem op dat mensen geen geduld meer hebben. 'Als er twintig bakken staan, duurt het hooguit twee tot drie minuten voordat die geleegd zijn. Daar hebben mensen het geduld niet meer voor. Dan wringen ze zich in allerlei bochten om er langs te komen en rijden ze de vouwen uit je broek.' Niettemin heeft hij in zijn werk nog nooit een botsing meegemaakt. Paal tjes worden wel veelvuldig omver gereden. Miljoen 'Hoe lang ik dit werk nog blijf doen? Tot ik in de VUT ga! Het is net wat voor mij, dit werk. Een beetje sjouwen met die bakken en rijden in de auto. Ik ben niet zo moeilijk in de dingen die ik doe. Ik ga hier echt niet weg. Ook al bieden ze me een miljoen. Je kan beter duizend euro verdienen voor werk dat je leuk vind, dan vijfduizend voor werk waar je niks aan vindt.' Tekst en foto Louise van der Sluis dinsdag 17 JUNI 2003 Ie van hem zo bekende lach jn gezicht doet Vincent Witte ur open. 'Kom binnen, waar zitten? Is de keukentafel Dan schenk ik even koffie e gezellige middenwoning Ie Sluyscoog geurt aange- naar verse koffie. 'Zo even ien hoor, ik heb een zwaar [end achter de rug. Pinkster- ioi bij Texel'94, dan sta ik vier lang achter de bar. Nou, dat jlen hoor!', licht hij zijn vrije ag toe. Vincent Witte, bekend als Vinnie, werkt al tien jaar gemeentelijke buitendienst, vaste kracht op wagen 1, de grijkste vuilniswagen van de lingsdienst. ijks is hij langs de weg te vin- vanneer de vuilnisauto de route èxel maakt om duizenden grijze ene containers te legen. Voor in ijze' weken is het flink aanpoten irden dagelijks maar liefst dui- bakken aangezet, zoals dat in irgon van de vuilnismannen Een dag bij de reinigingsdienst 's morgens om 7.00 uur Dan de auto de schuur uitgereden ilgt de eerste route door een We werken met z'n drieën en n per dag drie rondes. Het duurt ■eer tweeënhalf uur om de wa al te krijgen en weer te legen bij jnster. We wisselen per rondje, we alledrie een keer achter het zitten.' Schoftig volk uber wil Witte kok worden en It hij zich op de LTS in voor de Ing Consumptief, die net is part. 'Ik heb één seizoen bij orahoeve gewerkt, 'maar toen |dat alle bekenden lekker zaten men te feesten terwijl ik moest n Toen ben ik er gelijk mee ge- i'Vervolgens besluit Witte over n naar de Lagere Agrarische loliiBreezand en ziet het er naar jtliij, net als zijn vader, in de dien terecht zal komen. Maar landers. Wegens gezond- ■nen stopt zijn vader met het bollenbedri|f en, nadat hij in militaire dienst zijn grootrijbewijs heeft ge haald, belandt zoonlief uiteindelijk op de vrachtwagen. Dan ziet hij een ad vertentie van de gemeente in de krant en besluit hij te solliciteren. 'Ze had den er twee nodig voor de buiten dienst en er waren eenenzeventig reacties. Wat was ik blij toen ik werd aangenomen.' Na zijn aanstelling volgt een cursus omgaan met auto en apparatuur bij de gemeente Den Hel der. 'Je lacht je te barst als je het daar ziet. Wat een schoftig volk! Ze heb ben overal maling aan en doen maar wat. Het is ieder voor zich daar. Overal is wel eens wat, maar als je daar hebt gewerkt, ben je blij dat je op Texel werkt. Hier zijn we een team.' Ook is Witte zeer te spreken over het materiaal waar hij mee moet werken. 'We hebben hier prachtig spul! Net weer een nieuwe vuilnisauto en er komt nog een mooie nieuwe veegwagen.' Ook die wordt ongeveer een week per maand door Witte be diend. Motorblok Inmiddels is Witte een doorgewin terde vuilnisman, maar het plezier in zijn werk is er nog steeds. 'Het is nog iedere dag net alsof ik voor het eerst kom. Alles is nog steeds leuk.Vooral het buiten zijn is voor de sympathieke Texelaar belangrijk. 'Regen vind ik het minst leuk. maar daar kun je je tegen kleden.' Ook het contact met mensen op straat vindt hij leuk. 'Ze zijn altijd blij dat je komt! Soms zijn er wel mensen die moeilijk doen, maar dat hou je altijd.' Veel negatieve ervarin gen heeft Witte niet in zijn werk. Toch wordt hij wel veelvuldig geconfron teerd met onrechtmatigheden. 'Dan zit de container bijvoorbeeld vol en dan zetten mensen er nog zes vuil niszakken bij en gaan ze er van uit dat je die wel even meeneemt. Nou, dus niet. Als ze het vragen, is het een ander verhaal. We zijn best wel flexi bel, maar het kan te gek ook.' Het vreemdste dat hij ooit in een contai ner aantrof, was een compleet motor blok. 'Dat was in een bedrijfsbak. Die hebben we dus met meegenomen.' Verder komt het regelmatig voor dat bakken te zwaar zijn omdat er puin in wordt gestort of zelfs asbest. 'Als we dat zien, dan wordt onmiddellijk de afdeling milieu ingeschakeld en dan gaan die op onderzoek uit. De dader kan dan op een dikke prent rekenen, want het is voor ons gevaarlijk. Dat asbest wordt gemalen en die stof deeltjes adem je in. Dat kan natuur lijk niet.' En in sommige wijken pro beren mensen de bak twee keer per week te laten legen, door deze bij voorbeeld aan de andere kant van de weg te zetten. 'Dat kunnen we zien. Ik ga niet vertellen hoe, maar we heb ben zo onze eigen checkmethodes.' Regelmatig worden controles uitge voerd op de groene containers. Die worden namelijk nogal eens gebruikt voor huisafval. 'Maar over het alge meen zijn we dik tevreden over de afvalscheiding op Texel. Dat mag je er gerust in zetten, want het gaat hier hartstikke goed.' Nooit Ziek Hoewel het fysiek behoorlijk zwaar werk is, mankeert de potige Vinnie bijna nooit iets. Als je anderen hoort piepen en steunen en zeiken op al les, denk ik wel eens t/onge jonge moet dat nou? Dat gepiep op alles, daar kan ik slecht tegen. Dan kom ik altijd met Kees de Ridder aanzetten. Dat is een oud-collega die nu met VUT is. Die man was al in de zestig en heeft jaren achter de wagen gelo pen maar was nooit ziek. Daar heb ik respect voor.' Hoewel Witte makke lijk in de omgang is, maakt hij van zijn hart geen moordkuil 'Als het me niet aanstaat, zeg ik dat. Ook tegen de leiding. Maar aan de andere kant kun nen ze ook alles tegen mij zeggen, want daar zit ik met mee.' Dat hij wel van een geintje houdt, hebben ook zijn collega's in de loop der jaren wel gemerkt. Bijvoorbeeld toen er veel gemor was over bedrijfskleding. 'Die zou er toen komen en dat vonden verschillende collega's maar niks. Ik vond het een prima idee, want dan ben je tenminste zichtbaar en herken baar op straat.' Om de 'opstandige' collega's eens in de maling te nemen De gemeente besteedt dit jaar €14.975,- aan investeringssubsi dies. Acht organisaties krijgen een bijdrage in de aanschaf van nieuwe spullen. De gemeenteraad is daar donderdag mee akkoord gegaan. De dorpscommissie van De Koog krijgt €2875,- voor de aanschaf van drie nieuwe biljarttafels (totale kosten 11.500,-) en €568,- voor het kopen van een nieuwe afwasautomaat. De dorpscommissie heeft drie nieuwe biljarttafels nodig, omdat de huidige tafels in dorpshuis De Hof aan ver vanging toe zijn. Het dorpshuis is jaarlijks het toneel van de Texelse biljartkampioenschappen. Fanfare DEK krijgt een tegemoetko ming van €3000,- om nieuwe instru menten, uniformen en een kopieerapparaat te kunnen aanschaf fen. Gymvereniging Texel (GVT) is bedeeld met €2503,- voor de aan koop van een zogeheten volti-geer- bank, een creaqbus en een paard Pegasus. GVT heeft de voltigeerbank nodig om de deelnemers aan turn- wedstrijden verplichte oefenstof te laten doornemen. De creaqbus is een soort bouwpakket waarmee de ver eniging 65 oefenstanden voor de turners kan maken. Het paard Pegasus moet de opvolger worden van het huidige traditionele turn- paard De MAB krijgt €1788,- voor de aan koop van tien nieuwe portofoons, jeugdclub De Koog €1613,- voor geluidsapparatuur, fanfare KTF €1022,- voor zestig nieuwe panta lons, menvereniging Wad en Duin €1000,- voor een nieuwe tijdmeet- installatie en dorpshuis De Wielewaal krijgt €606,- voor nieuwe toneel gordijnen. De oude waren bescha digd geraakt toen ze werden geïmpregneerd. Boogschietvereni- gmg De Eilandschutters deed tever geefs een beroep op de investering subsidies. Zij hadden een bijdrage gevraagd voor de aanschaf van boogschietmateriaal, maar volgens het college komt klein sportmateriaal niet in aanmerking voor subsidie. De investeringssubsidies bedragen 25 procent van het totaalbedrag. De overige 75 procent moeten de vere nigingen en instellingen zelf op tafel leggen •telefoontjes en één gesprek, ■was er niet voor nodig om dit Ipaard van stal te halen.' Dat (laan Schilling donderdag- li bij zijn beëdiging ais wet- k Ier. Schilling, die vorig jaar af- lld nam als wethouder, is k teruggekeerd in het college f jrgemeester en wethouders is: sl Eelman (CDA) te vervan- -p ij herstelt van een knie-ope- ur e dA was tegen de benoeming tolling. De partij uitte forse kri- ihet CDA en burgemeester en uders over de gang van zaken, eeft weinig vertrouwen in de irskracht van het CDA dat zij mand uit de eigen partij naar hebben kunnen schuiven om uder Eelman te vervangen', al- PvdA-fractievoorzitter Alfred Isenberg. 'Wij zouden het zo eigen trommel halen.' Ie is de PvdA houdt het CDA met lij luze voor de oud-wethouder xels Belang ook geen rekening de uitslag van de raads- lingen van vorig jaar. Volgens dA komen er met de benoe- 'an Schilling twee wethouders xelse grootste partij in het col- rwerden ook twijfels geuit over ituurskracht van burgemeester liouders. 'Als het college goed nctioneren, zou het geen pro zijn elkaar onderling te vervan- let is een teken van zwakte dat lege dat niet kan.' Links vond het eveneens een van zwakte dat de zittende eleden de afwezigheid van niet zelf kunnen opvangen. !l de zorg van het PvdA over de echt van het college', aldus voorzitter Arthur Oosterbaan. oblemen kunnen niet allemaal ateruggevoerd op de knie van 'UW Eelman.' GroenLinks ging 'koord met de benoeming van n9- 'We zijn er blij mee dat er- 5 gekozen op hem een beroep m.' 'egenoten CDA, Texels Belang WD konden zich met vinden in 'ek van beide oppositiepartijen. Schilling is geen tweede wet- Wan Texels Belang. Hij valt nu wder het CDA', aldus TB-frac- Titter Piet Standaart. 'En ik geen teken van zwakte, maar [ken van het nemen van poli- verantwoordelijkheid.' CDA- evoorzitter Jan Koolhof ver te dat zijn partij had gekozen voor de meest praktische oplossing. 'We hebben de kleur van de partij opzij gezet in verband met het alge meen belang van Texel. We hebben gezocht naar een ervaren bestuurder met kennis van zaken om de conti nuïteit te waarborgen.' Het CDA gaat er vanuit dat Eelman ovendrie maan den weer voldoende hersteld is om het wethouderschap weer op te pak ken. Een buitenstaander heeft vol gens de christendemocraten die tijd alleen al nodig gehad om ingewerkt te raken. Burgemeester Joke Geldorp bena drukte dat het college al sinds no vember roeit met de riemen die het heeft, omdat toen de problemen met de knie van Eelman zijn begonnen. 'Sinds die tijd heeft iedereen zijn ei gen portefeuille soms al naar achte ren geschoven en dat was met goed.' Naast het burgemeesterschap neemt Geldorp al enige tijd een groot deel van de taken van Eelman waar. Met het hoogseizoen voor de deur wil ze dat niet langer blijven doen. 'Als ge meente hebben we ook zitting in di verse organen en daar hebben we ook recht op een goede vertegen woordiging.' Wethouder Schilling ver zekerde de raadsleden niet langer te blijven dan nodig is. 'Ik heb geen po litieke aspiraties. Ik heb acht jaar pret tig samengewerkt met Nel Eelman en ik hoop zo een bijdrage te leveren aan haar revalidatie. Over drie maanden loopt ze weer als een kievietZoals het er nu naar uitziet, geeft Schilling in de raadsvergadering van dinsdag 9 september het stokje weer over aan Eelman. Ongemerkt ging de bruiloft van Patricia Knol en Jan Jacob Keijser vorige week met bepaald voorbij. Onder ruime belangstelling maakten zij, nadat ze elkaar het jawoord had den gegeven, op de Groeneplaats een tochtje in een 'huwelijksbootje' van het Korps Mariniers. Zonder dat de twee het wisten hadden de mari niers van Joost Dourleinkazerne een rubberboot naar het plein gebracht. Eveneens tot hun verrassing stond ook een gloednieuwe combine van loonbedrijf Grisnigt opgesteld. Keijser is daar in dienst en Knol werkt als korporaal op de administratie van de Mok. Buiten vormden mariniers op de trappen van het gemeentehuis met peddels een erehaag, waar het net getrouwde stel onderdoor moest lopen Na een rondje in de boot over de Groeneplaats, vertrok het tweetal in de combine. Die was zo nieuw dat hét plastic nog om de bekleding zat. (Foto Jeroen van Hattumj Het SRA, de Samenwerkende Registeraccountants en Accoun tants- Adminstratieconsulenten, zijn goed te spreken over de administratieprogramma's van het Oosterender softwarebedrijf SnelStart. Maandag overhandig den Anneke Raven en Maarten Jeroen den Boer van accountants kantoor B&B het SRA-certificaat aan SnelStartdirecteur Wim Ploeg senior. Wat Ploeg en zijn medewerkers zelf eigenlijk al wisten, hebben specialis ten van de SRA. met 900 kantoren de grootste organisatie van zelfstandige, professionele en openbare accountantskantoren in Nederland, nu officieel bevestigd. Software met hoge cijfers voor de bruikbaarheid en gebruiksvriendelijk, die goed is te gebruiken door het midden- en klein bedrijf, oordelen de vakmensen, die de programmatuur van SnelStart Software aan een zware toets onder wierpen Ploeg: 'Wij vermijden boek houdkundige kretologie. Ons pakket is zo gemaakt dat iedereen ermee uit de voeten kan.' Maar weinig administratiepakketten komen voor het SRA-certificaat in aanmerking. Niet alleen de program ma's kregen een goede waardering van het SRA, ook het bedrijf zelf. 'Een stabiele organisatie, met een grote en trouwe klantenkring, een familiebe drijf met een hecht team, dat het ISO 9001 -certificaat ontving en over veel kennis beschikt.' Gememoreerd werd ook het relatiebestand, dat impo sante partijen telt. SnelStart werkt onder andere samen met ABN- AMRO, bij de ontwikkeling van een telebankier programma voor star tende ondernemers. Hoewel SnelStart zich richt op het kleinbe drijf, vindt de SRA dat SnelStart zich zelf daarmee tekort doet. 'De producten zijn ook in het hogere seg ment van het midden- en kleinbedrijf zeer goed toepasbaar.' Ploeg: 'Wij zijn bijzonder blij met deze erkenning. We zitten al twintig jaar in het vak en we verwerken de ervaring van onze trouwe gebruikers bij het verbeteren van onze producten en het ontwikke len van nieuwe software Het ontwik kelen van producten gebeurt bij SnelStart volledig in eigen beheer. 'We investeren daarnaast erg veel in ondersteuning van onze gebruikers. Komt iemand er met uit, dan is één telefoontje of e-mailtje genoeg.' Bij SnelStart werken 23 mensen, op één telewerker na allemaal op Texel. In Nederland werken bijna 600 registeraccountants en accountants- administratiekantoren met SnelStart software. Het totale klantenbestand omvat 25.000 bedrijven, zo'n 14.500 zijn geabonneerd op de producten van SnelStart. Op Texel hebben 100 bedrijven een abonnement. De ver rassende gevolgen daarvan ontdekte software-ontwikkelaar Frits Ploeg laatst zelf 'Ik kreeg van de garage een rekening. Aan de opmaak kon ik zien dat die met behulp van onze ei gen software was gemaakt. Wel grappig.' Terwijl een landschapsarchitect nog tekent aan het ontwerp van het tweede deel van golfbaan De Texelse, werkten golfers afgelopen vrijdag al een achttien holes golfbaan af. Eigenlijk zouden de negen nieuwe holes provisorisch op het daarvoor aangekochte terrein worden neerge zet, maar omdat daar nog volop wordt gebroed, werden de holes op het bestaande terrein ingepast. 'Want vogels hebben ook hun rechten', sprak Martin Warnaar. De stemming was feestelijk vrijdag, want de golfers hadden veel te vie ren. Het feit dat het zes iaar qeleden was dat voetbalcoach Guus Hiddink de golfbaan opende, dat De Krim het land van boer Wijtten heeft aange kocht om de golfbaan mee uit te brei den, dat de varkenshouderij binnen kort verhuist, dat golfonderkomen het Hanenhuis door de toenemende po pulariteit van de sport moest worden vergroot, dat de golfbaan winst maakt en... dat Warnaar het stokje heeft overgedragen aan zijn opvolger Iwan Groothuis. 'Dan zijn jullie einde lijk van me af.' Maarzo werkt het dus met. Golfclubvoorzitter Paul Kuip was er als de kippen bij om Warnaar tot erelid te benoemen en verleende hem het recht levenslang gratis te golfen Kuip omschreef Warnaar als een 'doorzetter met visie en initiatief' aan wie de golfers veel te danken hebben. Het feestvarken gunde beheerder Rein de Graaff van het Hanenhuis de eer het lint van de vernieuwde ac commodatie door te knippen. In het clubhuis is extra ruimte, waardoor onder meer de golfshop kon worden uitgebreid. 'Zoals ze het hier de laat ste paar jaar hebben weten te red den, is een klein wondertje.' (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7