Cf roen Twartsjexels 'in het harL, COURANT 'och maïsdoolhof osterend Present -idiskwalificeerd en over de kop Partijen strijden over beregening tennisbaan nder invloed Ie greppel in Dronken snelle scooterrijder Vernielde pomp inzet rechtszaak Dronken mannen verwonden vrouw door baldadigheid Barnardsingel Brand in zomerhuis a Beslaglegging Opgave triatlon loopt wat achter TEX ELS E^COU RANT SUPER DE BOER PosthuysTexel 0*^003 fEXELSE DINSDAG 24 JUNI 2003 COURANT :ontrole, schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 vijfjaarlijkse evenement rend Present krijgt hoogst- chijnlijk toch een maïs- of. Vandaag beslist het col- »an b w over een nieuwe nningsaanvraag. Het dool- jat ongeveer een hectare is, komt op het land van Kees Bgenover het feestterrein aan mingsweg. De realisatie is in m van Labyrint Texel, een be- vennootschap van Paul van laarden en Erwin van der onder auspiciën van Ooster- resent. eerder stadium wees het col li verzoek om een maïslabyrint gen realiseren af. Vooral de bruggen en het thuishuisje die maïsveld zouden verrazen, ïop verzet van het gemeente- ir, dat vreesde voor precedent- g Daarmee leek de grote (strekker voor het Strender on de baan. Labyrint Texel il echter geheel op eigen risico id van Bas toch vol maïs te Zo'n 450.000 maïsstokken op 7 mei ingezaaid. De we- imde doolhofontwerper Fisher maakte een ontwerp Texelse doolhof, naar het van Oosterend. Terwijl in die volgden de voorberei- gewoon doorgingen, was er Is geen toestemming. 'We «gesprek gegaan met bur- Geldorp om haar te over- de noodzaak van een brug Ihof. Die is absoluut nood- ;#nde bezoekers in de gaten houden, zodat kan worden bij calamiteiten', aldus Ader, de voorzitter van Present.. Na overleg met Herd besloten het oorspron- n aan te passen en slechts jarige man uit Vlaardingen «enkort een dagvaarding in de wachten. Hij werd in de nacht ierdag op zondag rond 3.40 de Pontweg nabi] De Koog - ouden, kort nadat hij met zijn de berm en een greppel te- as gekomen. Hij verklaarde te leweken voor een groep men- op de weg liep. Omstanders de auto uit de greppel, Hde man met zeer hoge snel- 1 nd de 140 km/u, wegreed. De hem aan een waaruit bleek dat hij I I in zijn adem had, het dub- ivat is toegestaan. De man rijbewijs inleveren. één verhoogde brug terealiseren. 'Daar stond de burgemeester positief tegenover. Nu de rest van het college nog.' Krimweg Paul van Heerwaarden van Labyrint Texel (en geestelijk vader van het Texelse doolhof) reageerde onmid dellijk enthousiast toen hij door Oosterend Present werd benaderd met het idee voor een doolhof tijdens het vierdaagse evenement. 'We zijn natuurlijk nog steeds bezig met de realisatie van een doolhof aan de Krimweg, maar daar zijn 43 handte keningen tegen. We hebben er even de buik van vol en laten het voor dit jaar rusten. Daarna zien we weer ver der', aldus Van Heerwaarden. Vorig jaar april presenteerde hij het plan om op land van Erwin en Willem van der Linde een maïsdoolhof te realiseren van twee hectare. Omdat het plan strijdig is met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan, moet de bestemming van het terrein worden gewijzigd van agrarisch in dag recreatie. Dat leverde verdeeldheid op binnen de gemeenteraad. Ook omwonenden keerden zich tegen het plan omdat zij vrezen voor overlast. Volgens een woordvoerder van de gemeente is de aanvraag nog steeds in behandeling. Een 17-jarige jongen op een scooter is in de nacht van zaterdag op zon dag rond 2.30 uur aangehouden op de Pontweg nabi| De Koog. De cou reur, een inwoner van Den Burg, was de politie opgevallen doordat hij met hoge snelheid reed. Op het bureau blies hij bij de alcoholcontrole 590 ug/ I, bijna driekeer zoveel als is toege staan. Hij kreeg een proces-verbaal en kan een dagvaarding tegemoet zien. Vanuit de lucht is het beeldmerk van Oosterend al goed te herkennen. Komende week wordt het labyrint verder afgerond en zal ook de 'We zien dit project als een unieke kans om ervaring op te doen en te laten zien hoe een maïsdoolhof er nu werkelijk uitziet', vertelt Van Heer waarden. Daarom besloot Labyrint Texel het project aan te pakken en uit eigen zak te financieren. 'Het kost echt handen vol geld Je kunt er een nieuwe auto voor kopen. Maar we wagen het erop, want Texel moet gewoon zien wat een geweldige at tractie een maïsdoolhof is. Nu heb ben we de kans onszelf te presente ren.' Het Strender doolhof mag overigens maar vier dagen open. Na Oosterend Present, dat plaatsvindt van 23 tot en met 26 juli, worden alle 'randverschijnselen' verwijderd en blijft een gewoon maïsveld over. Logo Om in de sfeer van Oosterend Pre sent te blijven, is ervoor gekozen het doolhof te maken in de vorm van het logo van Oosterend het aanzicht op de hoek Vliestraat/Schoolstraat en de toren van de Maartenskerk. 'We heb ben dat beeldmerk door Adrian Fisher laten omzetten in een ontwerp voor het doolhof. Vervolgens is het i no. labyrint volgens zijn exacte instruc ties uitgezet.' Dat was een uitermate precies werkje. Met speciale meet apparatuur werden de vier haakse hoeken van het terrein gezet, waarna de rechthoek met behulp van lijnen en maar liefst negenhonderd paaltjes werd onderverdeeld in vlakken van viereneenhalve meter. Met touwen werden de paden uitgezet. 'Als de maïs tien centimeter hoog is, worden de looppaden verwijderd. Dat ge beurt handmatig door het uittrekken van de maïsstokken die naast de tou wen staan Eigenlijk zijn we al te laat. want de maïs is zo hard gegroeid dat het op sommige plekken al veertig centimeter hoog is.' Inmiddels worden de contouren van het doolhof goed zichtbaar Vanuit de lucht is de helft van het Strender beeldmerk te herkennen. Naast het eigenlijke doolhof aan de Konings weg komt een zogeheten courtyard. Op dat terrein komen onder andere minidoolhoven en diverse spelletjes en breinbrekers voor kinderen, zoals een minilabyrint van strobalen, waarin bezoekers de uitgang moeten zien te bereiken terwijl zij alleen maar rechtdoor of linksaf mogen. Via de courtyard komen bezoekers op het briefingterrein, waar ze in structies meekrijgen voor hun wan deling door het doolhof. Om hun vei ligheid te kunnen garanderen, krijgen alle bezoekers een vlag mee die bo ven de maiswanden uitsteekt, zodat de organisatie bij calamiteiten-exact kan zien waar zij zich bevinden. Me dewerkers van Labyrint Texel zullen vanaf de circa tweeéneenhalve me ter hoge brug bij de entree de bezoe kers in de gaten houden, ledereen die de goal in het centrum van het laby rint bereikt, krijgt een certificaat uit gereikt waarop staat dat hij het dool hof met goed gevolg heeft doorlopen. 'We hopen dat we met dit voorproefje iedereen enthousiast kunnen maken. We zullen ook een gastenboek neer leggen voor reacties Om uit te kos ten te komen, zal entree worden ge heven bij de ingang van het Texelse labyrint. Volgens Van Heerwaarden blijft de prijs van een kaartje waar schijnlijk onder de vijf euro. 'Fantastisch' De Texelse makelaar is wild- enthousiast over het fenomeen dool hof. 'Als je ziet wat Adrian Fisher ont- iri reende krachten wordt de rit 3«van het Engelse duo Leigh tgü n en Mark Bulkeley overeind K°r1 na voltooien van de "n Texel sloegen de Engelsen "er de kop in de branding, er kreeg het duo, dat als eer eerde, een tweede teleurstel- Herwerken. Ze werden alificeerd. 'editie van het Rondje kende nemende boten, waarvan er eregelmentair de finish haal- eustraliërs Darren Bundock owden, die in een Formule 18 voeren, werden de overall-win naars in een gecorrigeerde tijd van 2.36.53 uur. Tweede werd het Neder lands/Australische duo Herbert Dercksen en Mitch Booth met een achterstand van 34 seconden. De Australiërs Calvin Colby en Cori Camenisch, de winnaars van 2001 pakten de derde plaats. Sven Karsenbarg en Mischa Heemskerk, de winnaars van vorig jaar, eindigden op de 44ste plaats. Zij kampten met een gescheurde spinnaker. Dirk en Eddy Pool, samen de win naars in 1990, zetten de beste Texelse prestaties neer. Eddy Pool, die met Arie van der Plas in een For mule 18 voer, werd 19de in het over all-klassement. Dirk Pool legde be slag op de 56ste plaats met zijn Hobie FX One. Bij het Texel Dutch Open, het open Nederlands kam pioenschap catamaranzeilen, pakte Pool de eerste plaats in de categorie kleine boten. Volgens Ronde coördinator Edwin Lodder waren za terdag zo'n vijftien- tot twintigduizend mensen op het strand bij paal 17. Meer over het Rondje elders in deze krant. (Foto Jeroen win H.rtuml de tennisbanen nauwelijks worden gebruikt, waardoor achterstand van beregening nauwelijks schade op kon leveren. Ook zou de pomp ille gaal zijn. omdat Texel één groot na tuurreservaat is. Dat zou betekenen dat oppervlaktebemaling niet is toe gestaan, ook met voor de beregening van tennisbanen. Daarnaast gaf Van Rhijn aan dat in de (verkoopovereen komst van de tenmshal alleen staat dat Erwich gebruik mag maken van de elektriciteit van Meeldijk. Verder heeft hij nergens recht op. Tegen dit laatste bracht Jonen in dat hoewel misschien niet letterlijk in het contract staat dat het pomphuis moet blijven, dit wel in de bedoeling van beide partijen lag ten tijde van de (ver)koop. 'Meeldijk was niet vrij die pomp stuk te maken.' Ook zei de ei sende partij dat toen de pomp werd geplaatst, deze nog niet illegaal was. 'Alleen zijn in de loop van de tijd de wetten veranderd', aldus Erwich In een poging de burenruzie te stop- pen, oordeelde de rechter dat de partijen moesten proberen een com promis te vinden. Hiervoor werd de zitting een half uur onderbroken. Een maal terug bleek dat Erwich en Meel dijk de verschillen te groot achtten. Zij wachtten liever de uitspraak van de rechter af. Deze wordt aanstaande donderdag verwacht. Advocaat R. Jonen heeft vrijdag in de rechtbank van Alkmaar namens zijn cliënt Nico Erwich geëist dat Johan Meeldijk binnen een week na het vonnis een nieuw pomphuis plaatst voor beregening van tenniscomplex 't Stappeland in De Koog. Volgens J. van Rhijn, advo caat van Meeldijk, is het onzin dat dit zou moeten. De twee strijdende partijen zijn buren van elkaar. Meeldi|k kocht de tenms hal in 1998 van Erwich. De laatste woont naast de hal en bezit tennis banen, die eveneens nabij het terrein van Meeldijk liggen. Voor beregening van de banen maakte Erwich gebruik van het pomphuis, dat op het terrein van zijn buurman staat. Meeldijk heeft de pomp een tijdje geleden vernield, naar eigen zeggen om er een einde aan te maken dat Erwich op zijn ter rein komt. Erwich zou Meeldijk de dagelijkse gang van zaken willen be moeilijken, omdat Meeldijk zijn con tract voor de huur van de tennisba nen had opgezegd. Meeldijk had dit gedaan omdat verhuur van de banen nauwelijks iets opleverde. Hij be schuldigt Erwich ervan de cijfers over de opbrengsten van de banen te heb ben geflatteerd. Dit laatste gegeven werd ook tijdens het kort geding gebruikt. De advo caat van de gedaagde bracht in dat kerk 'verrijzenuit de maïs. IFoto Labyrint Taxa!) werpt, dat is fantastisch. Hij heeft meer dan vierhonderd doolhoven ontworpen op zes continenten Daar staat Texel dan ook tussen.' Als het aan Van Heerwaarden ligt, komt het volgende Texelse doolhof aan de Krimweg. 'Vanwege meerdere facto ren lijkt die locatie ons nog steeds de beste, maar als het college ons elders toestemming geeft, is het ook goed. Het maakt niet uit, we willen het overal wel doen, als het er maar komt.' Gegrepen door het doolhof virus blijft het. als het aan Van Heer waarden ligt, met bij een maïsdoolhof alleen. Hij heeft tevens vergevorderde plannen voor een spiegeldoolhof op Texel. 'Dat moet in of bij een locatie komen waar veel mensen zijn. Ik heb al iets op het oog, maar dat hou ik nog even geheim. Binnen één of twee jaar zou dat te realiseren moeten zijn, maar dan praat je wel over een inves tering van tonnen.' Een 48-jarige vrouw uit Duitsland kwam zaterdag rond 19.25 uur met haar fiets ten val op de Rugslaan na bij De Koog, nadat dronken mannen uit baldadigheid een draad over de weg hadden gespannen. De groep, die uit vier tot zes mannen bestond, had daarvoor een touw gebruikt dat als afbakening langs een fietspad was gespannen. Een fietsend stel zag de draad te laat en viel. De vrouw moest met een gebroken pols en een diepe snee in een onderbeen naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder worden gebracht. De mannen maak ten zich uit de voeten Het onverharde weggetje langs de Oosterender ijsbaan heeft een naam. An Barnard onthulde zondagmiddag een straatnaambordje met het op schrift Dokter Barnardsingel, een herinnering aan haar overleden echt genoot. Pagina 2 Brand heeft gisterochtend een zo merhuis aan de Muyweg in Zuid- Eierland ernstig beschadigd. De 55- jarige bewoner die het huisje huurde van eigenaar Ron Juinen werd ter controle opgenomen in het zieken huis in Den Helder. Pagina 4 Gerechtsdeurwaarder L.C. Vermeer- Lagerveld van het Helderse kantoor Vermeer-Lagerveld Van der Vlies heeft vrijdag beslag gelegd op de catamaran, trailer en auto van een Duitse deelnemer aan de Ronde om Texel. De komst van de vrouwelijke deurwaarder naar het strand van paal 17 zorgde voor consternatie. Pagina 5 De belangstelling voor de twintigste kwarttriatlon, die zaterdag 5 juli wordt gehouden, loopt nog wat achter. Tot nog toe hebben zich ruim zestig in dividuele atleten gemeld, onder wie zes Texelaars (vier heren en twee vrouwen). Het maximumaantal is vastgesteld op 115 deelnemers. Ook voor de estafettewedstrijd loopt het niet storm. Gisteren hadden zich vijf Texelse en twee Amsterdamse trio's aangemeld, waar er ruimte is voor vijftien trio's. De organisatie is niet onder de indruk van de kleine aantal len en zegt ervan overtuigd te zijn dat de limieten alsnog worden gehaald. De afgelopen twee jaar moest zelfs een wachtlijst worden gehanteerd. Eén van de deelnemers die zich al wel hebben aangemeld, is Auke Brouwer. De oud-Texelaar, die in de begintijd de triatlon een keer won, vormt als fietser een trio met zwemster Simone de Wit en hardloper Martien Witte. De twintigste triatlon gaat om 13.00 uur van start vanaf het surfstrandje bij Dijkmanshuizen. Het startsein wordt gegeven door burgemeester Gel dorp. (Advertentie) (frrrt ^mirL-Jrnli la bd kin. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE binnen- en buitengalerie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) Advertenties kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 25 juni 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1