Wielrennen om clubtitels Brand verwoest zomerhuisje Zuid-Eierland Friese boogschutter schiet 'Robin Hoo Dubbelspel bij Heri Hodie Heri Hodie 1 kampioen Rommelmarkt Rondleiding Hogeberg r V Vissersbond::--- www.fietsersbond.nl/ fietssloten U kunt ons tv kleur zie» op: TEXELSE /f COURANT Fancy fair peuterspeelzaal Activiteiten Molenkoog Van Rijsselberghe wint clubwedstrijd Rupsenexcui VASTGOED ADVISEURS ONROFRhNDE GOEDEREN I AXATIES - HVI'OTHEKEN ASSl'RANTII-N Leden van Wielervereniging Texel strijden komend weekend om de clubtitels. Vrijdag staan bij Oude- schild tijdritten op het programma, zaterdag worden diverse wedstrij den verreden op de baan in Den Burg. Vorig jaar veroverden Gauke van Lmgen. Menno Goënga en Ilse Pas toor het kampioenschap in respectie velijk de A- en de B-poule en bij de jeugd Ook dit jaar verschijnen deze renners aan de start, maar of ze hun titels kunnen prolongeren is nog maar de vraag, aangezien er meerdere ka pers op de kust zijn. In de A-poule is Jordy Vinke de grote favoriet. Hij heeft in de afgelopen weken in di verse wedstrijden laten zien een sterke tijdrijder te zijn en ook op de andere onderdelen lijkt Vinke moeilijk te kloppen. Wellicht dat de altijd aan vallend rijdende Gauke van Lingen en Jesse Hoven nog roet in het eten kunnen gooien. Van specialist Robbert Boersen wordt verwacht dat hij zich vrijdag in de tijdrit een goede uitgangspositie kan verwerven. In de B-poule lijkt het een spannende strijd te worden Ruben van Vliet kan met zijn sprintsnelheid punten pak ken in de puntenrit en de afvalrace. Menno Goënga zal ongetwijfeld zijn uiterste best doen zijn titel te verde digen. Met een goede tijdrit zou hij een voorsprong kunnen nemen op Op het terrein van tennisvereniging Heri Hodie werden afgelopen we ken de clubkampioenschappen dubbelspel gespeeld. Bij de dames hadden zich elf koppels ingeschre ven, bij de heren zeven. Aan de mix-wedstrijden deden zelfs veer tien teams mee, een grote op komst voor een vereniging met zo'n vijftig volwassen leden. In ie dere categorie werd in twee of drie poules gespeeld, de beste twee van elke poule streden daarna in het finaleweekend om de hoogste plaatsen. Bij de dames leverden de kruisfinales interessante partijen op. Lange sets en driesetters toonden aan dat de krachtsverhoudingen maar weinig verschilden. Het koppel Mieke van den Bent en Marian Klaassen be machtigde de derde plaats, voor Cobi van der Linde en Vivian Kareis. In de finale wisten Ditte Westdorp en Petra Harman te winnen van Els Ooyevaar en Ria Zoetelief. Van Vliet. Veteraan Hans de Winter wordt tot de outsiders gerekend Ook bij de jeugd wordt het ongetwijfeld spannend. Ferry van der Vis, Ilse Pas toor en Mark Huisman hebben alle drie al wedstrijden gewonnen. Zij gelden als de belangrijkste kans hebbers. Het kampioenschap begint vrijdag om 19.00 uur. Nabij de jachthaven in Oudeschild vertrekt de eerste jeugd- renner dan voor een tijdrit over 8 ki lometer. De eerste renner in de B- poule staat om 19.15 uur aan de start, een kwartier later gevolgd door de eerste A-renner. In beide catego- neën rijden de deelnemers 24 kilome ter. Zaterdag is het eerste onderdeel een puntenrit in de B-poule over 25 ron den. Deze wedstrijd begint om 14.00 uur. De A-renners vertrekken om 14.45 uur en krijgen 30 ronden voor de wielen. Om 15.30 uur klinkt bij de jeugd het startschot voor een crite rium over 10 ronden. Vervolgens zijn om 16.00 uur de A- en de B-renners weer aan de beurt voor een geza menlijke afvalwedstrijd. Het kam pioenschap wordt besloten met een afvalwedstrijd voor de jeugd. Deze begint om 16.45 uur. Direct na afloop begint de prijsuitreiking. Ook niet-leden kunnen meedoen. Zij komen echter niet in aanmerking voor de clubtitel. wedstrijd de derde plaats te bemach tigen voor de broer/zus-combinatie Nelleke en Dirk-Jan Saai. De eerste plaats werd voor het vierde achtereen volgende jaar opgeëist door Vivian Kareis en Jeroen Plag. Zij zegevier den over Ria Zoetelief en Jitze Beintema met 6-2 en 6-3. In septem ber wordt het seizoen afgesloten met de kampioenschappen single. Een onoplettende 16-jarige jongen uit Den Burg is zaterdag aan het begin van de avond met een beenbreuk naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Ter hoogte van het voetbalveld van ZDH was hij met zijn fiets vanaf het fietspad de evenwijdig aan de weg lopende Wittteweg op gereden. Op de kruising werd hij ge schept door een 57-jarige automobi list uit Wassenaar, die vanaf de andere kant kwam en voorrang van de fietser had moeten krijgen. De fiets werd bij de botsing vermeld. Het ongeluk ontlokte kritiek bij Kees Kok, voor wiens huis de auto en de Heri Hodie 1 is kampioen gewor den in de wedstrijden voor tennissers van de basisschool. Vijf teams van Heri Hodie en Deuce speelden tegen elkaar om op deze manier wedstrijdervaring op te doen tegen andere spelers dan van de eigen vereniging. Over het algemeen bleek Heri Hodie iets sterker dan Deuce. Uiteindelijk kwam Hen Hodie 2 (bestaande uit In en rond de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt zaterdag van 9.00 tot 14.00 uur we derom een enorme rommelmarkt ge houden. De organisatie heeft een zeer divers aanbod, met onder meer veel meubels. Er wordt een plekje ingericht om onder het genot van een kopje koffie op adem te komen en er zijn verse oliebollen te koop. De op brengst is bestemd voor de restau ratie van het Hoornder kerkje. fiets op elkaar klapten. Volgens hem is er sprake van een onveilige verkeerssituatie. 'Het fietspad ligt op een verkeerde plek. Fietsers schieten zo vanuit de bosjes de weg op, nie mand die ze ziet. Bovendien staat het bord dat het begin van het fietspad aangeeft niet goed. Ik heb het de verkeersdeskundigen van de ge meente bij de aanleg, zo'n vijf |aar geleden al gezegd, maar ze wilden met luisteren. En afgelopen winter heb ik het in de vergadering van het college met de dorpscommissie nóg eens gezegd. Je kon er op wachten dat er een ongeluk zou gebeuren.' (Foto Joop Rommols Joost Brouwer, Manon Walbeek, Suzan van der Beek, Nienke Sieprath, Nanda Koopman en Demi Knook) op een gedeelde eerste plaats uit met Heri Hodie 1 (Stefan Hooijschuur, Tim Klaassen, Mickey Wiggers, Doris van der Steeg, Deborah van Houten). In een onderlinge wedstrijd werd Heri Hodie 1 kampioen. Op de foto het winnende team met van links naar rechts: (staand) Stefan Hooijschuur, Tim Klaassen, (zittend) Deborah van Houten, Doris van der Steeg, Mickey Wiggers. (Foto Robbert van den Bent) Gelein Jansen verzorgt de komende tijd viermaal een rondleiding over de Hogeberg en vertelt daarbij allerlei historische wetenswaardigheden van dit oudste gedeelte van het eiland. Bovendien brengt hij een bezoek aan het Russenkerkhof. De eerste rond leiding wordt donderdag gehouden, de volgende in de weken erop. Het vertrek is om 10.30 uur bij De Be waarplaats aan de Schilderweg, hal verwege Den Burg en Oudeschild. Deelname kost €6,-. Aan het eind van de tocht worden de deelnemers ge trakteerd op koffie en koek. Op pad voor üw fietsplezier Postbus 2828,3500 CV Utrecht, mfo@fietsersbond.nl (Advertentie) Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Rogerstraat 57 Postbus 87 l790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 en 0222 31 34 29 fa*: 0222 31 39 00 info texelvastgoed.nl vrww.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr J P. Coutinho Tel. 31 46 65 dhr MR. Trap Tel. 31 92 42 Onze woninggids wordt li op aanvraag toegezonden GEMEENTE TEXEL Verbouw of nieuwbouw van het gemeentehuis? Samenvatting (gratis) of rap port (€5,-) af te halen bij de balie. Zie ook onze website www.t8xel.nl. Woensdag 2 juli 20.00 uur Openbare discussieavond in de Bgm. De Koninghal. Laat uw mening horen! DINSDAG 24 JUNI 2003 Brand heeft gisterochtend een zo merhuis aan de Muyweg in Zuid- Eierland ernstig beschadigd. De 55-jarige bewoner die het huisje huurde van eigenaar Ron Juinen werd ter controle opgenomen in het ziekenhuis in Den Helder. De brandweer van Den Burg en De Cocksdorp rukte uit met twee tank autospuiten en de ladderwagen. Buurtbewoners die de brand ontdek ten. hadden met behulp van een tuin slang het vuur in de keuken al ge blust. 'Ik stond de geit te borstelen toen er opeens werd geroepen dat er brand was', vertelt Han Rmkema. 'Ik heb het gemeld, ben er heengegaan en gaan roepen of er nog iemand bin nen was.' Uit het huisje kwam geen reactie. Naar binnen gaan. deed Rmkema niet vanwege de hevige rookontwikkeling. Samen met Nelda Hillen spoot hij daarna met de tuinslang water naar binnen via een openstaand boven licht. De inmiddels gearriveerde po litie adviseerde de twee toch maar uit de buurt te blijven, totdat de brand weer er was. Rinkema: 'Dat was on der meer vanwege de gasleiding. Je weet toch niet wat er kan gebeuren. Toen we aan het blussen waren, wees Nelda ook al op een raam dat door de hitte op knappen stond Voorzien van perslucht inspecteerde de brandweer of er nog mensen in het huisje waren. Dat was niet het geval. De bewoner werd later buiten aangetroffen. De technische recher che doet vandaag onderzoek naar de precieze oorzaak van de brand Een woordvoerder van de politie liet we ten dat er een sterk vermoeden van brandstichting bestaat. Jumer. sinds april eigenaar van het huisje, had de man het onderkomen tijdelijk ver huurd- 'Ik wil hier zelf graag een nieuw huis laten bouwen, maar tot die tijd kon ik dit nog leuk verhuren. We moe ten maar zien hoe het nu verder gaat.' Het uitgebrandde zomerhuisje in Zuid-Eierland. (Foto Jeroen van Halt urn) Op de laatste dag van de peuter speelzaal in d'Ouwe Ulo wordt een feestelijke middag gehouden. Vrijdag zijn alle peuters die dit jaar de speel zaal hebben bezocht van 15.30 tot 17.00 uur welkom voor een fancy fair, waar gebruikte spulletjes worden verkocht en spelletjes gedaan. Zwembad Molenkoog in Den Burg opent donderdag de deuren voor ouderen, ledereen van vijftig jaar of ouder is tussen 10 00 en 12.00 uur welkom. Er wordt niet alleen gewoon gezwommen, er zijn ook tal van an dere activiteiten als boogschieten, aquajoggen en tnmzwemmen. Dit alles begeleidt met levende muziek, Deelnemers krijgen gratis koffie en gebak. Vrijdag wordt voor de eerste keer dit seizoen gezwommen voor de ver schillende diploma's. In verband hier mee is het bad vanaf 16.45 gesloten voor alle andere activiteiten. De exa mens beginnen om 17.00 uur. Toe schouwers zijn welkom. De openingstijden van het zwembad zijn in verband met de (toeristische) drukte enigszins aangepast. Het bad is vanaf volgende week dagelijks vanaf 10.00 uur geopend. De zwem lessen worden gegeven tussen 8.30 en 10.30 uur. daaraan voorafgaand - tussen 8.00 en 8.30 uur - kunnen de trimzwemmers hun baantjes trekken. Inde zomervakantie kunnen kinderen uit de groepen 6, 7 en 8 die tijdens het schoolzwemmen het C-diploma nog niet hebben gehaald extra lessen volgen. Deze lessen worden twee maal per week gegeven, deelname kost €21,- plus een geldig entree bewijs. Adriaan van Rijsselberghe heeft zondag bij Dijkmanshuizen de eer ste wedstrijd van Windsurfclub Texel van het seizoen gewonnen. Hij bleek na vijf manches iets snel ler dan topper Alexander Hoekstra. Op de derde plaats eindigde Dorian van Rijsselberghe. Saillant detail is dat Hoekstra, die tweemaal de Texel Race won, met ingang van dit seizoen als trainer de beide broers naar een (nog) hoger niveau probeert te brengen. Ditmaal was één van zijn pupillen hem dus te snel af. Als excuus kon Hoekstra aan voeren dat hij meedeed met geleend materiaal. Bovendien was hij met de geringe windsnelheid in het nadeel ten opzichte van de Van Rijssel- berghes, die een stuk lichter zijn. 'Als het flink waait, dan zal Adriaan écht aan de bak moeten', voorspelden de kenners. Het aantal deelnemers viel m wat tegen. Gert-Jan de Wits op de vierde plaats, Jacob werd vijfde, Pieter Wiersen en Ron van Boven zevende De insectenwerkgroep van h Cees Maas verzorgen v$ rupsenexcursie bij de How» Deze gaat om 19.30 uur*® Opgave en inlichtingen öj Reydon, tel. 313745. De 'Robin Hood' die Jan Willem Talens schoot, is niet alledaags. De heren streden in kleinere poules. De race om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Jeroen Plag en Erwin van der Linde, voor Nico Ooyevaar en Lieuwe van der Veen. In de finale deden Jitze Beintema en Marcel Jansen een poging Leo en Dirk-Jan Saai van een eerste plaats af te houden. Dit mocht met baten; de 'Salen' prolongeerden hun titel met 6-2 en 6-3. In de mixpoules speelde een aantal nieuwe koppels. Het mannentekort van een paar jaar geleden lijkt enigs zins verminderd, zodat nieuwe com binaties gevormd konden worden. Annemiek van Beek en Theo van Maanen wisten in een spannende Bij zijn eigen vereniging in Tietjerksteradeel had nooit eerder iemand er één geschoten. De meeste Texelse gastheren hadden het al wél een enkele keer eerder meegemaakt, maar een bijzonder heid blijft het, de Robin Hood die Jan Willem Talens zondag tijdens de Texelronde schoot. Menig col lega-boogschutter kwam dan ook de pijl bewonderen die zich in de achterkant had geboord van een andere pijl, die al in het blazoen stond. Voor Talens betekende de voltreffer het einde van de wedstrijd, want de getroffen pijl kon niet meer worden gebruikt, terwijl zijn reserve-exempla ren op waren. Heel erg vond Talens, die met zijn Robin Hood slechts twaalf punten (twee in de zes) ver diende. dat met. 'Het ging toch al helemaal met vandaag.' De Texelronde werd zaterdag en zon dag gehouden op het naast de schiethal gelegen C-veld van sport park Den Burg-Zuid. Vrijdagmiddag kwamen de eerste schutters al naar het eiland. Ze mochten hun tent op zetten bij de hal, toestemming die de gemeente voor het eerst had ver leend aan de organiserende Eiland- schutters. De gasten waren afkom stig van elf verenigingen uit Den Helder, Haarlem, Heemskerk, Aal smeer, Stedebroec, Zaandam. Zuid laren, Delft, IJsselstein, Arnhem en Tietjerksteradeel, Onder uitstekende omstandigheden bestreden 63 schutters bestreden elkaar zaterdag als voorproefje in vier disciplines, te weten bare bow, long bow, recurve en compound. Geschoten werd van 50 en 30 meter. De dag werd afgeslo ten met een barbecue. Zondag was de Texelronde zelf. Ditmaal poogden 101 schutters een prijs te veroveren. Ze schoten, zowel vanaf 35 als 25 meter, 36 pijlen en 4 proefpijlen, vol- gens het twee-pijl-systee tweede wedstrijd werd om» de tijd ingekort tot 24 pijlen. Er waren 43 bekers te winne: van er uiteindelijk slechts i Texel bleven. Bij de aspirant de eerste prijs op de zatero schoten recurve short met Mark Wiering, die 309 pun; gaarde. Rick Versteeg behaal dag tijdens de Texelronde 4; ten in de tweede klasse voort veroverde daarmee de den) Ook een derde prijs, maant derde klasse heren, ging Vermeulen, die 392 punten s De verenigingsprijs recurw voor de tweede keer gewonr de Streekschutters uit Stee De Eilandschutters legden bi de vierde plaats. De veremgi compound ging naar Hendrik uit Delft. Kamerstraat 37/39 In dé badplaats gelegen, direct nabij het dorpscentrum, een vrijstaand woonhuis met aangebouwd gastenverblijf (voorheen recreatie- bungalowtje, eventueel weer als zodanig aan te passen) en een vóór- en achtertuin. Een nagenoeg geheel gemoderniseerd en sfeervol afgewerkt geheel en voorzien van alle comfort. Leuk gelegen vrijstaand woonhuis met twee zomerwoningen gelegen op een perceel van 310 m2 eigen grond. INDELING WOONHUIS: hal/entree met trapop- gang, toilet, keldertje, keuken en woonkamer. Op de verdieping drie slaapkamers, douche, toilet en luik naar bergvliering. INDELING ZOMERWONINGEN: woonkamer, keuken, badkamer en 2 resp. 3 slaapkamers. Het geheel wordt aangeboden inclusief twee gebruiksmventarissen. Alles is voorzien van aardgas cv Prima opbrengsten uit verhuur mogelijk. Aanvaarding kan in overleg geschieden. Er is een goedgekeurd bouwplan aanwezig voor eventuele ver- en/of aanbouw. Herziene vraagprijs TE KOOP in DE KOOG INDELING, hal/entree met trapopgang en I -kast, zonnige woonkamer met openslaande deuren naar tuin, moderne luxe keuken, welke is voorzien van inbouwapparatuur, portaal met toilet en deur naar de tuin, bijkeuken, hobbykamer, badkamer, extra toilet en voor malige douche, zitkamer en slaapkamer. Verdieping: 3 slaapkamers en toilet. Luik naar bergvliermg.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 4