itesurfen bij Texel an banden gelegd O Sestratingsbedrijf De Jong verhuist naar Abbewaal 3 zonderingen op Noordzee F amilieberichten Qfllmux TEXELSE COURANT Burgemeester in praatshow Bouten balkons St. Jan te klein Verplaatsing sirenemast Jan Hin 90 jaar Abraham ^exelaartjes Qki (illej in (luorkULw! «IwjJfc ntwerpster Clndey de Jong kijkt toe hoe haar man Adam en Michael een tuin In De Mars van plaveisel voorzien IFoto Gomrd Timmerman) Burgemeester Joke Geldorp is van avond (vrijdag) samen met zangeres Mathilde Santmg gast in de praat show Sloterkade van Joska Zinkweg op TV Noord-Holland. Er wordt ge praat over het toerisme op Texel en andere zaken. De uitzending duurt een half uur en begint om 21.29 uur. Zaterdag wordt de uitzending meer dere malen herhaald. Niet alleen wat vettige houtverbin dingen, maar ook bouten die eigen lijk te klein waren voor de gaten in de ankerplaten, zijn er de oorzaak van dat de balkons van het nieuwe St. Jan een paar centimeter zijn verzakt. De gaten blijken vier millimeter gro ter te zijn dan op de tekening was aangegeven en de aannemer be schikte tijdens de montage met over passende bouten. De betreffende tekortkomingen zijn niet aan het licht gekomen bij de controle door mede werkers van de gemeente. VRIJDAG 11 JULI 2003 ratingsbedrijf Adam de t-> TT ,nu nog gevestigd langs de |U JjeanjVIg/ieJZ/ waalderweg, verhuist naar bedrijventerrein aan de ■waal. De Jong en zijn mee- jende zoon Michael gaan de iur gebruiken voor opslag nachines en materialen en, ilpen door echtgenote en mtwerpster Cindey, wordt meen showtuin aangelegd. jaar geleden vestigde het atmgsbedrijf zich op het ter- ianhet voormalige Loonbedrijf waar een showtuin werd in- jht. Het terrein was bestraat verschillende steensoorten, (klanten zich een beeld kon- «men van de mogelijkheden, slaat er een tuinset en di- soorten schermen. Ook wer- v materialen opgeslagen, waar de ondernemeras aan jmgen was dat de bedrijfs- Men met strookten met de bestemming van het i, die ambachtelijk gebruik at. Voor een vrijstelling m ze niet in aanmerking, omdat dit volgens het college van b en w niet past bij het agrarische karakter van het gebied. De Jong begon zich serieus zorgen te ma ken toen hij van b en w een brief ontving, waarin werd aangekon digd dat de gemeente voornemens was handhavend te gaan optreden, om zo een eind aan het strijdige gebruik te maken. Een onredelijke gang van zaken, vond De Jong, die zijn beklag deed bij de gemeente. Ze hadden immers serieus gezocht naar alternatieve lokaties om hun bedrijf te vestigen, maar de Laag- waalderweg was de enige plek waar ze terecht konden. Dat leidde wel tot begrip bij de gemeente, die het hen toestond tot 1 augustus te zoeken naar een andere locatie. Ruim voor die datum zijn ze daarin geslaagd. Biem Vlaming, eigenaar van de schuur en terrein aan de Abbewaal wilde de schuur wel ver huren. Met als resultaat dat de fa milie De Jong tijdens in de door gaans rustige bouwvakperiode nu volop aan de slag gaat. Op het 475' vierkante meter grote terrein wordt een representatieve showtuin aan gelegd, met allerlei soorten plavei sel, tuinmeubels en andere accesoires. Want behalve be- stratingswerk zijn vader en zoon De Jong ook vakkundig in het aanleg gen van tuinen. Ze doen dat voor particulieren, die zo'n driekwart van hun klantenkring vormen, of in op dracht van aannemers. Voor het tuin- en straatwerk is het een pret tige bijkomstigheid dat Cindey de Jong niet alleen veel liefhebberij heeft in het inrichten van tuinen, maar van het ontwerpen onlangs zelfs haar beroep heeft gemaakt. Ze doet dat onder eigen naam, dus los van het bestratingsbedrijf. Voor klanten die haar diensten inhuren maakte ze altijd twee ontwerpen, zodat ze kunnen kiezen. Om zich verder te bekwamen volgt ze een opleiding tuinarchi-tectuur. Het bestratingsbedrijf Is bereikbaar via de telefoonnummers 36 14 61 en 06-51527378. de tuinar-chitecte via 06-53533649. iurfen rond Texel wordt ver in. Dat heeft de gemeente- dinsdagavond besloten. Al- »pde Noordzee worden een plekken aangewezen waar itesurfen wordt toegestaan, 'oorstel van het college om okop enkele delen van de lenzee toe te staan werd orpen. ollege had voorgesteld het rten te verbieden, met uitzon- gvan enkele plaatsen. Op de enzee wilden burgemeester (houders het eventueel toe bij Dijkmanshuizen en Ceres. Ie Noordzee zijn de plaatsen imd waar op het strand ook «orden gevliegerd met vlie- fie met twee of meer stuur- worden bediend. Bij kite- staan mensen op een soort ank die met behulp van een vlieger over het water wordt 'ken Ze kunnen daarbij hoge sden halen. nde zes partijen waren tegen hen op de Waddenzee. Al le WD had er geen moeite tor de meeste partijen stond hgheid voorop. 'Ceres is een waar veel jonge gezinnen begaan', zei Henny Festen iLinks) 'Dat lijkt me dus geen tlocatie. En eigenlijk hebben t liever helemaal met, want er verse ongevallen bekend met hen.' Alfred Schaatsenberg (PvdA) pleitte er eveneens voor om Dijkmanshuizen en Ceres te ont zien vanwege de gezinnen die er komen. Frans Visman (D66) vond dat er ook rekening moest worden gehouden met de vogels op het wad. 'Voor hen is dat een voeder plaats.' Piet Standaart (Texels Belang) vond dat betrokkenen te weinig tijd heb ben gehad om te reageren op het voorstel Om het kitesurfen te ver bieden had de gemeente een noodregeling in elkaar gezet die rechtstreeks aan de gemeenteraad was voorgelegd. Behandeling in een commissievergadering bleef daardoor achterwege. Burgemees ter Joke Geldorp erkende dat de in spraak beperkt is geweest, maar zegde toe dat dat in het najaar als nog kan als er een definitieve rege ling voor kitesurfen wordt opge steld. Voor het opstellen van de noodregeling had de gemeente contact gehad met de watersport vereniging, de drie kustzeil- veremgmgen, de politie Noord-Hol land Noord, de waterpolitie en de Nederlandse Kitesurfvereniging. Landschapszorg Tijdens de raadsvergadering kwam op de valreep nog een bedenking van Landschapszorg Texel onder ogen van de raadsleden. De werk groep is faliekant tegen kitesurfen. Volgens Landschapszorg veroor zaken de grote flapperende vlie gers veel onrust onder vogels. Vol gens de groep moeten eventuele gedoogzones eerst nog worden getoetst aan de Vogel- en Habitatrichtlijnen, de Natuur beschermingswet en moet er ad vies worden gevraagd aan natio naal park de Duinen van Texel. De werkgroep verwacht dat toetsing negatief zal uitpakken. Standaart vroeg zich af in hoeverre het nodig is om de Vogel- en Habitatrichtlijnen los te laten op het kitesurfen. Volgens burgemeester Geldorp moet dat echter gebeuren. 'Dat is altijd van toepassing. Het speelt een rol bij het toewijzen van de locaties.' Schaatsenberg en Festen spraken zich uit voor toet sing aan de richtlijnen. Op welke het locaties langs de Noordzee het kitesurfen wel wordt toegestaan, is nog niet vastgesteld. Het college heeft het oog laten val len op het water bij de vlieger- locaties ten noorden van paal 9, tussen paal 21.31 en paal 22.51 en tussen paal 28 40 en de strekdam bij De Cocksdorp Ook is voorge steld het kitesurfen toe te staan tussen paal 15 en paal 17. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat over een paar weken een definitieve beslissing wordt genomen De gemeente moet ook nog bekijken hoe het voor kitesurfers op het water duidelijk wordt waar ze wel en niet mogen komen. tinisterie van Binnenlandse gaat een sirene-mast bij 'liegveld verplaatsen naar van boerderij 's-Herto- osch aan de Muyweg. 54egenwoordiger van het mi 's heeft vastgesteld dat de «ten WAS-mast, met daarin hamburgachtige' sirene- en op de verkeerde plek staat !,:s tot de bebouwing en de 'Ohting De mast had in 1996 toeve 's-Hertogenbosch van mil|e Ran geplaatst moeten worden, maar daar tekende een buurman destijds bezwaar tegen aan. Binnenlandse Zaken besloot daarna de sirenemast bij het vlieg veld neer te zetten. Besloten is nu de mast bij 's- Hertogenbosch op een andere plaats te zetten. Hij komt aan de westzijde van een nieuwe schuur, zodat hij uit het zicht van de buur man staat. De familie Ran heeft er geen problemen mee, zolang alles in overleg plaatsvindt. Binnen landse Zaken had ook nog de hoek Muyweg/Zanddijk op het oog, maar heeft die locatie laten varen. Landschappelijk paste de mast er niet en hij zou dan ook te dicht bij een stiltegebied komen. Op de nieuwe locatie worden volgens Bin nenlandse Zaken met de sirenes zowel Zuid-Eierland als de bunga lowparken aan de Zanddijk groten deels bereikt als er sprake is van een calamiteit. Voor het vliegveldrestaurant komt de verplaatsing goed uit, omdat zij er geen last meer van hoeven te hebben tijdens de uitbreiding en verbouwing van het hotel en het restaurant. Binnenlandse Zaken hoeft voor de verplaatsing geen vergunning aan te vragen. Het is vergunningsvrij omdat het wordt gedaan voor de openbare veilig heid. De kosten worden betaald door het ministerie. Het werk wordt op korte termijn uitgevoerd. Met droefheid geven wij kennis dat. na driejaar zijn vrouw gemist te hebben, toch nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader Wilhelmus Lc Noble weduwnaar van Bregtje Wijngaarden A 21-6-1916 t 8-7-2003 Piet en Barbara Martin en Ulrika, Mllla André en Linda, Amy Bart. Olga Netty en Cees Erwm en Mariska John en Rina, Mant. Michiel Marco en Janneke, Jurre, Judy Cees en Sandra Klaas en Tineke Ivo Remco en Tanja Texel, 8 juli 2003 Sluyscoog 80, Den Burg. Vader is overgebracht naar Uitvaartcentrum Texel, Bemhardlaan 147, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 12 juli van 17 00 - 18.00 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal w orden gehouden op maandag 14 juli om 12.00 uur in crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen. C orrespondentie-adres' P. Le Noble, Thijsselaan 104, 1791 VL Den Burg. Als je ergens echt van houdt zal het warmte blijven geven ook al Is het nu ver weg het blijft een deel van jou een stukje van je leven' Bedroefd, maar dankbaar voor de liefde en zorg voor haar gezin, nemen wij afscheid van Agatha Cornelia Witte-Bakker weduwe van Cerrit Jan Witte Den Burg - Texel, 7 juli 2003 Jeroen. Eric en Anne Miriam en Hans, Saskia Esther, Marcel Carta, Eva en Ceorge, Peter en Ilse Monique en Daan. Michel en Joyce Yvonne, Irene en Jeroen, Frida Jos, Marleen Wouter. Daniël, Marieke Abe. Jelle Oosterend - Texel, 1 juni 1921 Tiny en Hans Kees en Sylvia Rineke en Siem Matty en Piet Nel en Jos Thea Ans en Johan Martien en Mirjam Carla en Auke Coby Texel, 7 juli 2003 Moeder ligt op haar kamer in verzorgingshuis Gollards, kamer 36. De avondwake zal worden gehouden op vrijdag 11 juli om 19.00 uur in de parochiekerk van de H Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. waarna er in de kerk gelegenheid is tot condole ren De uitvaartdienst zal plaatsvinden op zaterdag 12 juli om 10.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we moeder naar haar laatste rustplaats bij vader op het R.K. kerkhof zullen brengen Na afloop is er gelegenheid tot het drinken van een kopje kof fie in de 'Witte Burcht', Molenstraat 19. Correspondentie-adres: A Witte, Schoudiéck 40. 1791 WC Den Burg. Lieve Oma fr~' we zullen u missen. Jeroen, Eric, Miriam, Saskia, Esther, Marcel, Carla, Eva, Peter, Monique, Michel, Yvonne, Irene, Frida, Jos. Marleen, Wouter, Daniël, Marieke, Abe, Jelle. Toch nog onverwacht ontvingen wij het bericht dat op zondag 6 juli, is overleden onze oud-voor zitter Jan van der Vis Azn. Heel veel dank zijn wij hem verschuldigd vanwege zijn betrokkenheid en inzet voor de Visserij Coöperatie. Wij wensen de familie Van der Vis sterkte bij het verwerken van dit verlies Bestuur, leden en medewerkers C.I.V. Texel Met droefenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze buurman Jan van der Vis Wij wensen buurvrouw Van der Vis-van Houte en familie veel sterkte toe. Mien Duijvené-de Wit Jan en Gerda Bloem Rob en Ria Manse Wij willen iedereen danken voor de vele kaarten, be zoek en steun bij het verlies van onze DENISE Mark, Sandra, Ralph Texel, 29 mei 2003 14 juli wordt onze vader en opa Wilt u hem feliciteren, dan bent u van harte welkom op zaterdag 19 juli van 16.00 uur tot 17.30 uur in Dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend. Kinderen en kleinkinderen. E3 Gift voor de kankerbestrijding. Jan Hin, Wilsterstraat 54, 1791 XT Den Burg. Weken \aq ik ondersteboven. Nu sta ik eindelijk dan rechtop en je zal het niet geloven, maar het hele huis staat op z'n kop. Hier ben ik danl Zoë Marina Ik ben geboren op 7juli 2003om 15.00 uur, ben 45 cm lang en weeg 2300 gram. Mijn papa en mama zijn: Dennis en Daniëlle Brouwer-Witte Vliegwiel 13, 1792 CS Oudeschild Q 313662 Omdat mama en ik nog regelmatig pitten en je vast niet alleen met papa wilt zitten, zou ik eerst even bellen voordat je teentjes komt tellen. Ak xehkkjae orocrbvdeyt, laten wij v weren dat on<> eerste fdeinfdnd k geboren &en wonder vit (Stock hand Mirjam Fhfrane-lla 51 W Pfcit Helder, Jjuli 2CC>3 om 1.2^ WK Pfc frote ovdc-rc. zijn Irwrid 6k3ndi en PWe-rf van PjjY Tljdchjlc sdrcA Tjakkc-rgTraaF 5 1791 XK Dfcn 6wig. Tel 51£745"9 Na 3 maanden ziekenhuis is Steef eindelijk weer thuis. Wij willen iedereen bedanken die aan ons heeft gedacht. Steven en Rietje de Wit Wij willen iedereen bedanken, die 6 juni voor ons tot een onvergetelijke dag heeft gemaakt. Jan-Jacob en Patricia Keyser-Knol Abram zag gister Wij zijn op 10 juli 2003 getrouwd in De Havixhorst bij De Wijk Menno Komduur Sandra Spanninga Stationsweg 34, 2515 BN Den Haag INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN: €4,65 tot en met 3 regels. Per regel meer €1.55 (incl btw). F0T0-TEXELAARTJE. plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag T.k scooter Hyosung. Rush blauw. '98, 4700 km. I.g.st. €350,-. Tel 06- 11321527. De Marktrozenman. Prij zen horeca/wederverk. 100 Baccararozen €35.-; 16 bossen Chrysanten €22,-; 10 bossen Alstro- meria €23,-; 5 bossen Fresia's €9,- Bestel nu: 06- 24847187/0251-224212 Na 19.00 uur. De weg naar de dokter en verder., www.medische post.nl T.k tv Blaupunkt, 52 cm, remote. €125,-; elektr snij- mach. Hobart, €100,-; kant- jesmach. Kaaz/35 cc; Mitsubishi, €175,-; gaska chel, vrijstaand, Helex, €550,-; Hondenkooi, 70 cm hoog. €50.- Tel. 327488. Audio/video/tv. Verkoop/re paratie. SCT, 311 777 Inruilactie €5.- mruilkorting op een sportief gel-, ergo gel- of lederen gelzadel. Vermeulen Bikes, tel 319213. Geldig t/m 15-8 '03 Gezin met kind zoekt per 1 sept. woonruimte nabij De Cocksdorp, max 500, - p.mnd. Tel 06-42096713 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Haarstudio Binnenburg is op maandag en donder dag gesloten. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier Tel. 315001/06-20073394 Honda tuinfrezen vanaf €629 - Duinker Motorser vice, Oudeschild. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333. De weg naar de dokter en verder, www.medische post.nl Autocrossers opgelet! T.k. nieuwe 5-punts- gordel. Edo Kooiman, 314814. Volop aardbeien, zonne bloemen. enz., enz „De Reuze Aardbei", Schor ren weg 32. 7 dagen p/w van 9.00-21.00 uur. Iedere dag jam-aardbeien t.k. (tus sen 15 00 en 15.30 uur in de schuur). 30% korting op alle heren schoenen bij Hoogerheide Schoenmode. De tijd van strak en leeg in 't interieur is weer voorbij. Dus grijp nu je kans want Hans van der Klift heeft een winkel vol gezellige spulle tjes. Uw haar is in goede han den bij Astrid Haar Atelier, tel. 310914 Meubelst De Singel is met vakantie t/m 15 aug. T.k.: 2 Dance Valley kaart jes (2 aug.) €140,- Tel. 06- 46024646. T.k.: vouwwagen. 4 (8) personen. Tent in goede staat, waterdicht. Berm. keuken. Vr.pr. €400,-. Tel. 314105. Jan Kuhne speelt saxo foons op J.J. Dros' cd „Island Songs" €15,- bij muziek- en boekwinkels, www au dioph14.com 30% korting op alle damesschoenen Hooger heide Schoenmode. KLM heeft nu super voordelige vliegtarieven als u met z'n tweeën reist. Kom langs voor info World of TUI Reisbureau Texel. Vans skateschoenen, nu alle modellen halve prijs bij Amigo Texel. De weg naar de dokter en verder, www.medische post.nl Wegens ruimtegebrek te koop verzameling kleine vaasjes 1000 verschil lende). Tel. 315662. www.welder-shop.nl Alles voor de recreatievaart. Tk.a z.g.a.n Nijbo chalet 9.50 x 3.65 m). Zonder plaats. Tel. 0222-312931. Bij ons sta je géén uren in de rij voor een natuurlijke coupe soleil! Qnipp Kap salon, Waalderstr 15, tel. 312227, ook zonder af spraak. Inruilactie: €5,- inruil- korting op een nieuw zadel. Vermeulen Bikes. Tel. 319213. Satelliet-installaties Ver koop/reparatie. SCT, 311 777. Koop de cd „Island Songs" van J.J. Dros met twaalf prachtige akoesti sche popsongs bij de Music Store, Het Open Boek of Nauta CD. Of bel 312821. €15.- wwwaudio ph14.com Kunsthandel Hans van der Klift in de Weverstraat een brocantewinkel met een grote collectie glas en aar dewerk. Pantoffels. Nu speciale prijzen bij Hoogerheide Schoenmode. Zotte zomer weken. Tur kije incl. 4* hotel all inclu sive. al voor €349,-. Isla Margarita 3* all inclusive, al voor €499.- Nog nooit zo goedkoop. Kom langs bij uw World of TUI Reisbu reau Texel. Vans skateschoenen, nu alle modellen halve prijs bij Amigo Texel. T.k tafelbiljart (1 80x0.80 cm) €220,- Tel. 317858. Rolling Stones Arena, 19- 08-03, 2 kaartjes tegen kostprijs. 06-15297261. Vele nieuwe sieraden, arm banden, kettingen, oorbel len, ringen, enz. Audrey H&G, Burgwal 45, Den Burg. Paladiums 24 kleuren €49,- bij Amigo Texel Verhuur uw vakantiehuis of caravan via het internet met een eigen website! www.vakantieverhuur.net 40% korting op alle kinder schoenen. Hoogerheide Schoenmode. T.k.: kersen en rode bes sen. L Huisman, fruit- kwekerij De Veen 06- 22030389. Gedipl. tegelzetter/stuca- door zoekt vaste aanstel ling per direct. (Verricht ook andere bouwwerkzaamh.) 06-21295459 De Tegelboet, Vliegwiel 4, Oudeschild. is van 12 juli t/m 8 augustus alleen op af spraak geopend via tel. 318666 Even weg9 Nu ook voorde lige aanbiedingen naar ste den. Londen, Panjs, Barce lona. Praag enz. met extra korting. Kom langs voor boeking en informatie. World of TUI Reisbureau Texel. Paladiums 24 kleuren €49,- bij Amigo Texel (IM-Texelaartje) armbandjes zweethandjes oorbellen riemen schoenveters haarmode haarlak Kom gerust eens langs >RZAAK boetiek Weverstraat 42 - Den Burg 2 322293 Tegelzetbedrijf Tematex voor al uw tegels, tegel werk en advies Peter Witte. 311242. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog, tel. 317575. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto onder houd. Tel. 315588. Dinsdag en zaterdag alle pizza's €5,50, maandag en donderdag spareribs €6,50. Daarnaast bent u natuurlijk ook welkom voor alle andere menu's! Hatim, De Koog, tel. 317142. Indoorkarting De Koog met squashbanen en pool- biljart (van 11.00-23.00 uur). Tel. 327000 Onbeperkt squashen voor €16,50 p. mnd zie www.texel-squash.nl voor de voorwaarden PBG. het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainmgen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928 Haardhout, gemengd: eik, iep, beuk, es, etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman, tel. 0517-579592. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn., zeer gunstig geprijsd Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222 - 317215. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend. tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333 Diverse maten kinderrijwielen. PBG. het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlemngs- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928 Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia. De Ruyterstraat 24, tel. 314350.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3