Cjrocn 27wartsjexeh in het hart. COJJEAOT Gemengde gevoelens over aanhoudende hitte echter verwerpt weigering ouwvergunning Hogeberg arkeerterrein komt te laat Texelse Media Reisbureauhouder verzekert voortbestaan postkantoor churen Brügemann inzet van geding :xtra geld van Jrovincie voor uitenrecreatie Jnder de pomp TEXELSE'^COURANT x: GRiEK Jaap Dros a Kerkelijk centrum Politie sust vechtpartij Texels zwemwater schoon bevonden IGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11795 EEXELSE VRIJDAG 18 JULI 2003 COURANT erschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 gemeente moet een nieuw be- I nemen over de weigering van bouwvergunning voor het ver- len en vernieuwen van twee lbouwschuren en een berging/ ige op de Hogeberg. Aldus deelde de Alkmaarse recht- k in een door M. Ran aange- nnen rechtszaak. echtgenote van Sjef Brüge- m, vroeg in november 2001 een K/vergunning aan voor het ver wen van de gebouwen aan het spaadje. Daarop besloot het col dat het bouwplan met voldeed redelijke eisen van welstand'. De eente stelde als eisen een flau- dakhellmg en dat de schuren in andere richting moesten worden juwd. Ran tekende bezwaar aan de weigering, maar conform idvies van commissie Beroeps- irwaarschriften verklaarden b en I bezwaar ongegrond. Ran ging igustus 2002 tegen dit besluit in jep bij de rechter, us in dat traject ontstond een an- blan, om in plaats van de schu- een stolpboerderij te bouwen, r.elblok was dat Ran een grotere wenste dan de gemeente wilde aan en dat ze zich niet kon vin- het door de gemeenteraad [gekeurde plan voor de kleinere die nog altijd de omvang had Je aan de Watermolenweg. Tij dezelfde raadvergadering las aid Jan Koolhof een brief voor viRan aankondigde rond te zijn en koper, die geen interesse sje stolp, maar de bestaande ren wilde herbouwen, conform 92001 ingediende plan. fe'serstgenoemde plan volgens lemeente niet voldoet aan 'rede- eisen' van welstand, is volgens Khlbank geen geldig argument, chter stelt vast dat de geldende mogelijkheden, die zijn opge nomen in het bestemmingsplan als uitgangspunt voor de welstandstoets moeten worden gehanteerd. Volgens de rechter heeft de welstand commissie in haar advisering aan het college van b en w 'het karakter van het in het bestemmingsplan opgeno men overgangsrecht' miskend. In het bestemmingsplan staat dat een uit breiding van de oppervlakte met tien procent en het plaatsen van een kap van tenminste dertig graden is toege staan. Door in afwijking daarvan te verlangen dat de kappen kleinscha liger worden en dat de constructie bovendien in een andere richting moet worden geplaatst dan nu het geval is, hebben de welstands commissie en het college volgens de rechter 'een standpunt inyenomen dat leidt tot belemmering van de ver wezenlijking van de bebouwings mogelijkheden die het bestemmings plan biedt'. De gemeente moet het besluit om de vergunning te weige ren daarom vernietigen. Het besluit van de rechter lijkt in te genspraak met een brief die de ge meente onlangs schreef aan 'Tien voor Texel' over de bouwplannen van Ran op de Hogeberg. Daarin schreef het college: 'Uw angst dat er op deze locatie grote nieuwe schuren zullen komen delen wij met. Het bestem mingsplan Buitengebied laat dat im mers niet toe.' Pyrrusoverwinning 'Een Pyrrusoverwinning', reageert Ran op de uitspraak. Ze geeft aan dat wat haar betreft 'onverkort uitvoering zal worden gegeven aan de uit spraak, waarna de overdracht aan de koper zal plaatsvinden'. Overigens loopt er ook nog een bezwaar procedure inzake het mogen verhar den van het toegangspad. 'Van deze zaak is nu al duidelijk dat de ge meente kansloos is en de rekening gaat betalen.' tend kan tijdens Oosterend fit nog geen gebruik maken van leuw parkeerterrein aan de Nes- Gedeputeerde Staten van 1-Holland hebben deze week ■vaar een verklaring van geen aar afgegeven, maar dat is te m het terrein naast het voorma- randweerhuisje nog op tijd ge- te hebben. Voor de aanleg moest de gemeente bij de provincie een artikel 19 lid 1 procedure (op de Wet Ruimtelijke Ordening) voeren, omdat het terrein in het buitengebied ligt. Na de bouwvak legt Westerlakeh er acht parkeerplaatsen aan. Ook wordt een zitje gecreeërd. Of het hui dige grasveld nog wordt gebruikt tij dens het evenement is niet bekend. (Foto Jeroen van Hottum) emeente gaat bekijken met plannen en projecten zij een F re,sbureau in het post- T'oor. Men we zeker zelf onze wegbrengen. beroep kan doen op een budget van twintig miljoen euro dat de pro vincie de komende vijfjaar uittrekt voor openluchtrecreatie. Gedeputeerde Staten hebben beslo ten dat geld beschikbaar te stellen. Zowel overheden als particulieren in de provincie kunnen er aanspraak op maken. De twintig miljoen is onder meer bestemd om voorzieningen in bestaande recreatiegebieden te ver vangen of vernieuwen. Projecten die worden aangelegd in combinatie met maatregelen voor toerisme, natuur, landbouw en waterhuishouding ko men in aanmerking en herinrichtings plannen die extra kwaliteit moet ge ven aan een recreatiegebied maken een kans. Plannen kunnen in het laatste kwar taal van het jaar worden ingediend bij de provincie. Die subsidieert maxi maal vijftig procent van de totale kos ten. Indieners moeten zelf een kwart betalen. Gemeentesecretaris Piet Zoon verwacht dat Texel een goede kans maakt in aanmerking te komen. 'We zijn een toeristische en recrea tieve gemeente.' Advertenties voor de vakantiekrant van 1 augustus kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 23 juli 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. CfTH* ^BtrJoWl ll bd bjft. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: «-■ Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6 Joop Groen voor het pand van het postkantoor, dat volgend jaar ook zijn reisbureau zal huisvesten. (Foto Mtctmi Dokken Met ruim dertig jaar ervaring is Jaap Dros zonder twijfel één van Texels meest ervaren muzikanten én liedjes schrijvers. Nu hij vijftig is geworden en volgens eigen zeggen 'in de nada gen' van zijn 'muzikantenleven' is beland, heeft hij de cd Island Songs opgenomen. Het is een greep uit zijn gehele oeuvre. Pagina 2 Oosterenders kunnen mogelijk vol gend jaar gebruik maken van een nieuw kerkelijk centrum in de Oester straat, Burgemeester en wethouders zijn bereid de vestiging van het nieuwe centrum voor de SOW- Waddengemeente Texel mogelijk te maken. Pagina 5 (Advertentie) Een ruzie tussen drie groepen jonge ren die in de nacht van dinsdag op woensdag in De Koog met elkaar op de vuist wilden gaan, is door de po litie op tijd gesust. Het opstootje vond plaats in de Dorpsstraat en de Ruijslaan. De jongeren waren elkaar aan het uitdagen en om hun woorden kracht bij te zetten bedreigden ze el kaar met balken, die voor de greep lagen in een container met bouw afval. Na tussenkomst van de politie zochten de groepen na anderhalf uur hun slaapplaatsen op Eén van de betrokkenen meldde klappen te heb ben gehad en een ander zou zijn ge beten. Beide slachtoffers maakten deel uit van een groep vakantiegan gers uit Kloosterhaar. Woensdag was nog geen aangifte gedaan. (Advertentie) De gemiddelde badgast kon zijn ge- Zij vonden verkoeling en vermaak kleine zeedieren uit het water te vis- onweer af en zakte het kwik naar een luk met op. maar de boeren waren aan zee. Een groep jonge vissers ver- sen. De vangst werd vervolgens in voor de landbouw en de natuur aan- met te spreken over de aar loudende maakte zich woensdag opperbest op een zandaquarium gestopt. genamere hoogte Meer over de ge- hitte. De stranden van Texel zaten in het strand bij paal 19. Met schepnet- In de nacht van woensdag op don- volgen van de droogte elders in deze ieder geval vol met zonaanbidders. ten trachtten zij garnalen en andere derdag koelde het door regen en krant. ifmumimm, 'Postkantoor Den Burg gaat vol gend jaar dicht', kopte deze krant in augustus 2001. Bijna twee jaar later is het voortbestaan van het postkantoor alsnog verzekerd. Ei genaar Joop Groen van reisbureau World of Tui verhuist met zijn on derneming van de Warmoesstraat naar de Parkstraat, om in één pand twee zaken te exploiteren. 'Als dit niet was gebeurd, was het post kantoor per 1 november gesloten.' 'Tweeënhalf |aar geleden hoorde ik dat het voortbestaan van het post kantoor onzeker was geworden. Toen heb ik een brief geschreven naar het hoofdkantoor van Postkantoren BV, dat ik eventueel geïnteresseerd was om het over te nemen', vertelt Groen over de totstandkoming. 'Daarna had ik er nooit meer iets van gehoord. Maar in november vorig jaar werd ik gebeld door TPG, zij hadden een brief van mij in hun archief. Andere bedrijven die TPG had benaderd wil den met. In eerste instantie wilden zij het namelijk graag bij Bruna hebben, omdat dat een volledige dochter onderneming is.' Na veel overleg en aftasting van wederzijdse verplichtin gen kwam het tot een akkoord tus sen Postkantoren BV en Groen, die inmiddels van zijn personeel instem ming had gekregen voor het plan. 'Een maand terug kwam het rond en inmiddels lopen de procedures voor vergunningen. Het bestemmingsplan moet bijvoorbeeld worden gewijzigd De precieze redenen voor het afsto ten van het postkantoor zijn Groen niet helemaal duidelijk. 'Waar zij scheef lopen weet ik niet. Het is in ieder geval een feit dat het postkan toor in zijn huidige vorm met renda bel is. Hun verhaal is dat er in de zo mer voldoende werk is en dat er 's winters om de één of andere reden verlies wordt geleden. Ik weet wel dat vanwege hun organisatie en veilig heidsvoorschriften er altijd twee man personeel in de zaak moet zijn. Dan moet je dus In totaal vier man hebben voor het postkantoor in de zomer. Als ik er toch zit met het reisbureau, kan ik het werk met anderhalve medewer ker af. Daar zit dus een behoorlijke personeelsbesparing. Met het post kantoor erbij heb ik denk ik één FTE extra nodig. Dan is het volgens mij rendabel te exploiteren; het is een efflciencykwestie Groen heeft vol gens eigen zeggen niets te maken met de huidige werknemers van het postkantoor. 'Die hebben een andere baas en krijgen waarschijnlijk een baan via Postkantoren BV. Maar als ze willen, kunnen ze natuurlijk sollici teren.' De verhuizing van het reisbureau naar de Parkstraat is noodzakelijk. 'Daar is meer ruimte. Inclusief het kantoor van het Noordhollands Dagblad heb je aan de Warmoesstraat 140 vier kante meter. In het gebouw aan de Parkstraat heb ik 150 vierkante me ter. Ook voor de ligging is het goed. In de Warmoesstraat geldt een stop verbod en straks zit ik in het centrum. Ik denk ook meer In the picture te komen. De twee dingen versterken elkaar. Het is kruisbestuiving.' Groen verwacht dat de wisselwerking zijn reisbureau geen windeieren zal leggen. 'Het versterkt behoorlijk. Vroeger hadden we ook veel werk met valutawisseling en zomer- activiteiten op Texel. Maar dat is met de komst van de euro weggeval len.'Het reisbureau en het postkan toor zijn volgens Groen goed te com bineren 'Het compenseert elkaar mooi. Met het reisbureau heb ik vooral 's winters veel te doen, want veel Texelaars werken 's zomers en gaan daarna op vakantie. Het post kantoor is juist in de zomer druk bezocht Alle diensten die het post kantoor nu levert, blijf ik ook leveren. Het volledige takenpakket blijft het zelfde, maar ik wil wat meer nadruk op bepaalde dingen leggen. Strippenkaarten en rijbewijzen blijven natuurlijk hetzelfde, maar je kon bij het postkantoor ook theater- en concertkaarten krijgen van bijvoor beeld Mojo Concerts. Ze zijn daar totnogtoe met echt actief in geweest. Dat hebben ze een beetle laten slof fen omdat ze geen mankracht of mogelijkheden hadden, dat weet ik met. Maar alles blijft behouden.' Het postkantoor sluit op 1 oktober en opent zes weken later op 17 novem ber. In de tussentijd wordt alle inven taris uit het pand gesloopt en wordt een visuele scheiding aangebracht. 'Het moet wel duidelijk zijn dat het los van elkaar staat. Ik heb nog geen idee hoe ze dat gaan maken, maar daar hebben andere mensen verstand van.' Doordat de twee ondernemin gen onder één dak zitten, kunnen de openingstijden van het postkantoor worden verruimd. 'Alle activiteiten hebben we bij elkaar. Dus we zijn gewoon open van maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 17.30 uur. Je moet het echt zien als een soort franchiseonderneming. Vijftig pro cent World of Tui en vijftig procent postkantoor De kwaliteit van het zwemwater om Texel in juni is door het minis terie van Verkeer en Waterstaat als 'goed' beoordeeld. Dit blijkt uit het derde van de zes onderzoeken die Rijkswaterstaat dit jaar op elf plek ken op de waddeneilanden en in noordelijke kustplaatsen van Ne derland uitvoert. Onderzoekers van het ministerie heb ben op 16 en 30 juni monsters geno men bij het strand van De Koog. Daar was het zwemwater op dat moment 17,5 graden Celsius. Kleur, geur, zuurgraad en doorzichtigheid werden in orde bevonden. De aanwezigheid van olie, schuim en verschillende bacterièn - zoals salmonella - bleef binnen de perken of was soms niet eens te constateren Alleen de doorzichtigheid van het water kon volgens Rijkswaterstaat beter, maar geen enkele plaats had zwemwater dat de norm van 'meer dan 1 meter' haalde. Overigens werd het water op alle elf testplaatsen als 'goed' bevon den.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1