TEXELSE i§ COURANT Cjrocn "ZwartsJexelsin het harL, annemerscombinatie ist havenhoofden aan College houdt vast aan Zouteland voor tbreiding Den Hoorn Hardcore: elkaar met respect van de dansvloer gooien Chloor gelekt uit opslagtank De Krim nieuw gat in e Oudeschild elheidsduivel ibewijs kwijt Auto gestolen Motorpech Concert Ad Hoe gaat niet door Meisje (17) aangerand TEXELSE^COURANT SUPER DE BOER 22 m Fietsenprobleem a Toerisme m Landbouwdag RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11798 rEXELSE -hijnt dinsdag en vrijdag merscombinatie Daalder iar|-De Klerck (Werkendam) e vervanging van de haven- in en de verbreding van iven 't Horntje uitvoeren. De natie kreeg hiervoor vrijdag dracht van Rijkswaterstaat Met het werk is €1.323.000,- iid. k omvat de vervanging van de »n (koppen) van de haven- n, de armen waardoor de m van Teso bij aankomst en in de luwte varen. Het karwei WSal een tijd in de planning, laliteit van de damwand- ictie die begin zestiger jaren is ld daalt naar een niveau dat Ie veiligheidsnormen ligt Bij- gheid is dat door de aanschaf nieuwe en bredere veerboot rgang moet worden verbreed. Behalve dat ze worden vernieuwd, komen de uiteinden van de haven hoofden ook verder uit elkaar te lig gen. in Den Hélder is dat al het ge val, zodat een soortgelijke operatie daar niet nodig is. Het is de bedoe ling dat de aannemerscombinatie twee weken na de bouwvak, zo tegen half augustus, begint met het werk. De vernieuwde havenhoofden moe ten half mei 2004 worden opgeleverd. Volgens projectleider Haven en Dij ken van Rijkswaterstaat Rob Bakker zal de veerdienst van het werk geen hinder ondervinden Los van dit project moeten ook de zogeheten korte fuikeilanden, waarin de schepen afmeren, worden aange past aan de nieuwe veerboot. Dit moet zowel in Den Helder als op Texel gebeuren. Verwacht wordt dat deze operatie ergens in april 2004 van start gaat. ien de Mokweg en de gelegen Zouteland blijft ben w de meest geschikte sn Den Hoorn met onge- woningen uit te breiden, kre locaties waar even- :en zouden kunnen ko ren onaanvaardbare na- üvooral van landschap- «3. Het komende najaar invulling van 't Zoute- speciale inspraakavond «belegd. jeleden viel het gemeente- op 't Zouteland als locatie aeiding van het monumen- Er was al een bestem- >w*an voor gemaakt waarmee «cie instemde. De Raad van aaide er echter een streep il volgens het college te ma- met een 'omissie' inzake het van deze nieuwbouw- tieid in het streekplan voor bil lolland Noord. Die onvolko- 3 is inmiddels hersteld, want rordt in het streekplan wel gemaakt van 19 woningen ateland. Te verwachten is dat het geval zijn met het 83' ;elingsbeeld' dat de provincie te regio in de maak heeft, rnders zelf hebben ook hun sdaan inzake de meest ge- plek voor uitbreiding van het en omwonenden van het |egen een enquêteformulier onder andere kon worden iven of er buiten 't Zouteland tere locaties zijn waar wonm- iuwd kunnen worden. Van 'erzonden formulieren kwam jn de helft ingevuld terug, wat g a respons is voor een derge- irzoek. Tal van andere bouw- rond het dorp werden voor gesteld. Zes personen wezen naar de noordkant van de Diek tussen Hoorn- derweg en Westerweg. Het college voelt daar niets voor, omdat het fraaie dorpsgezicht er ernstig door zou wor den aangetast. Volkstuinen Maar liefst 25 Hoornders kwamen met het voorstel om te bouwen op het volkstuinencomplex aan de zuid kant van de Diek. Het college vindt dat bouw op deze plaats goed aan sluit bij de nieuwe woningen die er eerder vlakbij zijn gebouwd en past bij de langgerektheid van het dorp, terwijl de plek ook goed wordt afge schermd door bestaande begroeiing. Als nadelen werden gevoeld dat vlak bij een kampeerboerderij staat, dat de aanblik op enkele stolpen en het kerkje wordt verstoord en dat ergens nieuwe volkstuinen moeten worden aangelegd, waardoor ook deze plek met wenselijk werd geacht. Verder werden voorgesteld: een ter rein nabij Sint Donatus, het terrein van A. Lap aan het Klif, de Potvis op 't Horntje, de Witteweg bij het sport terrein, de Mokweg tegenover 't Zouteland, het 'hofje' bij Duinker en het openbaar groen Naalrand-Stolp- weg. Geen van deze terreinen werd aanvaardbaar geacht, in enkele ge vallen omdat ze veel te klein zijn. Het college houdt daarom vast aan 't Zouteland, mede omdat voor deze locatie medewerking wordt verwacht van de provincie. Als de bevolking is gehoord, met name degenen die eigendommen hebben die aan het plangebied gren zen, zal zo snel mogelijk een bestemmingsplanprocedure worden gestart of zal er door toepassing van artikel 19 op een bestemmingsplan worden vooruitgelopen. egin juli een deel van de 10udeschild verzakte, is :n vrijdag een nieuw gat I, Ook dit keer gebeurde •ijl een heftruck aan het Volgens Rijkswaterstaat ml levan water door de dam- bd 'aarschijnlijk opnieuw de Wend', verzucht Rob Bak- RWS 'We zijn hier helemaal nee. Probleem is, net zoals «n geleden, dat we geen 'ebben om de kade te repa- W "onderhoud staat pas voor herfst op het programma, 'eigen we een heel stuk van Over het oplappen van deze 'tukken zijn we intern aan het Wge Texelaar moest vrijdag- li rijbewijs inleveren, nadat 'Pt was toen hij 141 kilome- uur in zijn auto reed op een be maximumsnelheid 80 ('aagt. In totaal bekeurde de snelheidsovertreders bij Hangs de Pontweg en de steggelen, maar tot dusver zonder resultaat.' Onlangs beklaagde een medewerker van de CIV (viscoóperatie) zich over het gevaar dat dergelijke verzakkin gen met zich kan meebrengen. Met uitzondering van een waarschu wingslint is aan het gat dat toen ont stond nog mets gedaan.' Navraag bij de afdeling Communicatie over de exacte reden waarom RWS geen Middelen beschikbaar stelt voor dit soort calamiteiten, leverde gisteren niets op. Vanaf een adres aan de Postweg in Eierland is zondagochtend een auto gestolen. Het betreft een rode Renault 5, met het kenteken NY-42- LN. Getuigen kunnen contact opne men met tel. 0900-8844. Reddingboot Beursplein 5 is zondag ochtend uitgerukt voor een vissers bootje dat in nood verkeerde in het Eierlandsche Gat. Twee vissers kwa men terug van een tocht, toen de motor van hun bootje 'M en M' het begaf en zij niet meer op eigen kracht de wal konden bereiken. Het schip werd door de 'Beursplein 5' naar De Cocksdorp gesleept, waar het voor anker werd gelegd. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Losse nummers 0,90 een woesr aansenae menigxe dij uppercut, ae Dana aie vrijaagavona net nardcorefestival afsloot. (Foto Joop Rommets Argeloos uitgaanspubliek dat af gelopen weekend discotheek de J'elleboog binnenstapte met de bedoeling er op frisse popmuziek vrolijk op los te swingen, kreeg de schrik van z'n leven. Opgezweept door zwaar grommende bassen en een drum als een heipaal probeert een horde uitgelaten jongeren el kaar met wilde sprongen en woeste armzwaaien van de dans vloer te gooien. Maar anders dan je zou kunnen denken, staan de gezichten vrolijk, wordt er volop gelachen en wordt het derde Texel Hardcore Festival een groot suc ces. Hardcore is. eenvoudig gezegd, het jongere, extremere broertje van de punk, vertellen Henk Pennings (24) en Robert Buijsman (23), die samen met Roberts broer Bas het festival orga niseerden. Het genre ontstond in het begin van de jaren tachtig en was aanvankelijk vooral een combinatie van punk en metal. Maar de liefheb bers bleken ook ontvankelijk voor andere muziek, waardoor hardcore inmiddels een vergaarbak is van uit eenlopende stijlen. 'Je hebt bijvoor beeld ook emocore. emotionele hardcore. Dat speelt veel meer in op het gevoel dan andere hardcore. Ik begin daar nu zelf ook meer naar te luisteren', vertelt Pennings ernstig Buijsman kijkt hem spottend van op zij aan. 'Nou, ik met hoor', zegt de oudste van de twee broers. Maar Pennings gaat onverstoorbaar ver der: 'In mijn band, Higherside, gebrui ken we ook toetsen. Dat geeft toch een melodieuze ondertoon aan de muziek.' Over één ding zijn de twee het zeer eens ondanks alle diversiteit is hardcore nog meer een 'levensstijl' dan alleen muziek 'Het gaat om vriendschap en respect voor de men sen om je heen. Punk is ooit begon nen om je af te zetten tegen de maat schappij. Dat gebeurt in de hardcore ook nog wel. Sommige bands heb ben kritische teksten. Maar net zo belangrijk is samen lol maken, samen naar muziek luisteren.' Ook buitenstaanders ontdekken al snel dat hardcore - ondanks het harde, soms nogal agressieve geluid - een muziekstijl is die vooral enthou siasme oproept. In de J'elleboog. waar naast twee Texelse bands ook toonaangevende groepen uit Zuid- Holland, Zeeland en Noord-Brabant spelen, vallen vooral de vriendschap pelijke omhelzingen op En wie met een woeste beweging een ander op de dansvloer heeft gevloerd, vliegt ogenblikkelijk op de gevallene af om hem hulpvaardig weer op de been te helpen. Even wennen voor wie de hanenkammen, leren jassen en zware kettingen van de punkkleding van vijfentwintig jaar geleden nog in het hoofd heeft, is de veelal keurige kle ding. Korte broeken, gymschoenen en vrolijke petjes overheersen het beeld. Alleen op de T-shirts is nog wel eens een provocerende kreet te le zen. 'Er zijn genoeg mensen met een kantoorbaan bij Die kunnen er met al te extreem uitzien', vertelt Pennings, die met z'n pluizige sikje zelf wel wat opmerkelijk oogt. Maar als student hoeft hij dan ook geen representatief uiterlijk te hebben. 'Ik studeer cultu reel maatschappelijke vorming in Amsterdam. Ik wil graag muziek- programmeur worden en zulke festi vals organiseren.' Buijsman, die voorheen drummer was van de Texelse band Deluge, speelt sinds vorig jaar bij Uppercut uit Middelburg, een groep waarmee hij vorig jaar tussen juli en januari zo'n dertig optredens verzorgde en tus sendoor een tournee maakte door Engeland. In het dagelijks leven werkt hij bij de Welzijnsstichting in Den Burg, maar het liefst zou hij wat meer tijd krijgen om muziek te maken. 'Het is veel meer dan een hobby, ik ben elke dag met muziek bezig Helaas kun je er in de hardcore niet van be staan. Dat lukt in Nederland geen enkele band.' Ook de groepen die naar Texel kwa men, moesten genoegen nemen met een ruime reiskostenvergoeding, be taald door uitbater Elmar Keijser van de J'elleboog. Op zijn verzoek orga niseerden Henk Pennings en de broers Buijsman het festival twee jaar geleden voor het eerst. 'Ik heb er zelf niet veel mee. Maar het zijn allemaal aardige jongens en het loopt best leuk. Ik hoef er weinig aan te doen, ze regelen alles zelf. 's Winters botst dit met m'n gewone activiteiten, want het is maar een klem publiek dat hier van houdt. Maar in de zomer is het in Den Burg toch rustig en is dit een aardige opvulling', vertelt Keijser, wiens discotheek op beide avonden met enkele honderden bezoekers goed werd bezocht. Dat ze eerder geld toe moeten leggen dan dat ze ermee verdienen, ervaren de muzikanten zelf nauwelijks als een probleem, hebben de organisatoren ontdekt. 'Ze komen allemaal graag. Ook de fans van die groepen vinden het leuk om te komen. Dat hebben we te danken aan het succes van de eerste keer. Daarom konden we er dit jaar ook voor het eerst een twee daags festival van maken We streven ernaar om het ieder jaar wat profes sioneler aan te pakken.' Als gevolg van een lekkage in een opslagtank is vorige week 700 liter chloor voor het zwembad van vakantiepark De Krim in een veiligheidskelder gestroomd. De lekkage werd vrijdagmorgen ont dekt tijdens de dagelijkse inspec tie, waarna de brandweer voor de opruiming zorgde. Het incident heeft niet tot persoonlijk letsel ge leid. De gelekte stof betrof natriumhy- pochloriet, een middel dat wordt ge bruikt om leidingwater geschikt te maken voor gebruik als zwembad water in binnen- en buitenbad. Het wordt opgeslagen in een voorraad- tank van 1500 liter, die voor bijna de helft vol zat. De tank wordt elke veer tien dagen bijgevuld. Nadat de lek kage was ontdekt, werd de deur van de opslagruimte gesloten en het Noodplan De Krim in werking ge steld, Dat betekent: alarmering van de brandweer, inschakeling van de Bedrijfshulpverlening en het informe ren van de directie. Omdat inademing van de stof schadelijk is, werd de di recte omgeving van de opslag afge zet en werden de medewerkers op de hoogte gesteld. De brandweer was ter plaatse met twee ploegen, uit Den Burg en De Cocksdorp. Het gelekte chloor werd overgepompt in zogehe ten overmaatse tanks, die speciaal geschikt zijn voor chemische stoffen. Omdat de twee aanwezige tanks op Texel met toereikend waren, werden er twee aanvullende uit De Helder aangevoerd. Het overpompen ge beurde door brandweerlieden in spe ciale chemicaliënoveralls. Om letsel bij een eventuele lekkage te voorko men, zorgde de brandweer met een nevelspuit voor een waterscherm. Het zomeravondconcert dat het trio Ad Hoe vanavond (dinsdag) zou ver zorgen in de gereformeerde kerk van Den Burg gaat wegens ziekte van één van de musici met door De organise rende Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken heeft Dyo Wassink (orgel) en dochter Imme (dwarsfluit) bereid gevonden een alternatief te verzorgen. Dit concert vindt plaats in de doopsgezinde kerk van Den Burg. Welke stukken de Wassinks zullen spelen, blijft nog even een verrassing, maar het belooft in ieder geval een gevarieerd programma te worden Het concert begint om 20.15 uur. In de Dorpsstraat in De Koog is in de nacht van donderdag op vrijdag een 17-jarig meisje uit Maarn aan gerand. Tussen 1.00 en 1.30 uur wilde zij vanuit een café naar een ander etablissement in de uitgaansader gaan, toen zij door één of twee onbekende mannen een steegje werd ingetrokken. Daar werd het meisje, terwijl haar mond en ogen werden dicht gehouden, onzedelijk betast. Na korte tijd lukte het haar om los te komen en weg te rennen. De politie heeft ondanks het ontbre ken van een signalement een onder zoek ingesteld. Zo zijn er enkele na men bekend van jongens die het meisje die avond had ontmoet. In middels zijn getuigen gehoord, maar nog geen aanhoudingen verricht. De politie vermoedt dat zich op het mo ment van de aanranding meer men sen in de Dorpsstraat bevonden en vraagt getuigen zich te melden via telefoonnummer 072-5498360. (Advertentie) Cjrm ^turL jrxrl i Ja bd hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spmbaan 6. Een brandweerman vernevelt ter bescherming bluswater. Een collega in chemicaliënpak pompt het gelekte chloor over in vaten. (Foto Gerard Timmerman) Advertenties voor de vakantiekrant van 8 augustus kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 30 juli 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111, (Advertentie) COURANT Vogelpest, mond- en klauwzeer en strenge preventieve maatregelen krij gen de Landbouwdag niet klein. Het evenement blijft ondanks alle beper kingen een gevarieerde publieks trekker. Pagina 2 Dat het hoogseizoen weer is begon nen, merken zeker de aanwonenden van de Kogerstraat. Zij worden iedere maandag en woensdag geconfron teerd met een groot aantal fietsen voor hun deur. Pagina 5 Conform de landelijke tendens blijft ook op Texel de bezetting van de hotels achter Ten opzichte van vorig jaar is het aantal boekingen gedaald en hebben diverse hotels zelfs in het hoogseizoen nog kamers beschik baar. De bungalowsector daarente gen heeft zich na een verontrustende start goed hersteld en de campings hebben, naar eigen zeggen, over het algemeen geen klagen Pagina 7 DINSDAG 29 JULI 2003

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1