Landbouwdag veelzijdig ondanks ontbreken vee Maandag Hoop op terugkeer koeienkeuringen teso Schoolhoofd leverde graag kwaliteit .TEXELSE 2 COURANT' Programma De Lugt en Roeper winnen ringsteken Snelle tijden in crossloop Berenexpositie Veel wind bij strandduincross Scouting terug van zomerkamp Bl'k vanger t,v y% Agenda Hoogwater te Oudeschild Colofon Visserskoor op kotter Ronde van Zuidema Recordpogingen in Molenkoog In ^s/jemoriam DINSDAG 29 JULI 2003 Vogelpest, mond- en klauwzeer en strenge preventieve maatregelen krijgen de Landbouwdag niet klein. Het evenement, dat donderdag voor de negentiende keer wordt gehouden, blijft ondanks alle be perkingen een gevarieerde publiekstrekker. De organiserende Stichting Hoornder Donderdagen blijft ondertussen hopen op betere tijden. 'Opvallend positief is de "showstand" van enkele koeien en kalveren van kaasboerderij Wezenspyk. We hopen wel anders zijn Buiten dat moeten we de schouders eronder zetten, er is al zo veel verloren gegaan. Het zou zo mooi zijn als een paar boeren be sluiten gewoon mee te doen. Maar ik besef dat ik makkelijk praten heb Ik heb geen koeien meer Wel of geen koeien, schapen of gei ten, de Landbouwdag blijft bij het grote publiek onverminderd populair. Dat is met zo vreemd, want de orga nisatie slaagt er ieder jaar weer in een veelzijdig evenement te bieden, dat dankzij de inbreng van vele sponsors ook in tijden van inflatie bijzonder familie Veeger aan de Kleiweg opge reden op de imposante nieuwe drai- neermachine van het mechanisatie- bedrijf van Fulps Duinker. Een kwartier later beginnen de keuringen van vogels, konijnen en ander klein vee. alsmede van de fjordenpaarden. Schapenkeuringen zijn er dus niet, maar net als op de Hoornder Donder dagen scheert Harry Bakker de hele dag door geregeld schapen. Ponyclub De Kleppertjes opent om 11.40 uur een groot concours. Daarna start om de twintig minuten een nieuw onderdeel van het pro- 10.30 Opening 10.45 Keuringen 11.40 Ponyclub De Kleppertjes op muziek 12.00 Grote limiet 12.20 Voltige 12.40 Reddinghonden 13 00 Open klasse enkelspan 13.20 Show Oude Trekker en Motoren Vereniging 13.40 Country dance en western rijden met paints 14.00 Kleine limiet 14.20 Dressuuract Aris van Schagen 14.40 Springshow Kleppertjes en Waddenruiters 15.00 Tweespannen 15.20 Pakwerk honden vereniging DOS 15.40 Voltige 16.00 Speel uw spel 16.20 Tuigpaarden gereden door dames 16.40 Show Oude Trekker en Motoren Vereniging 17.00 Sluiting Paardendressuur op de Landbouwdag, die dankzij het gevarieerde programma onverminderd populair blijft bij het grote publiek. hiermee voor volgend jaar een start sein te kunnen geven voor een rundveekeuring van meerdere bednj- ven'. schrijft voorzitter Frans Bakker in het programmaboekje. Optimis tisch of tegen beter weten in? 'Ik hoop op meer animo volgend jaar', zegt hij in een reactie. 'Op het mo ment mag je drie weken lang geen dieren afvoeren als je naar een keu ring bent geweest. Alles is dan ge blokkeerd. Maar dat kan volgend jaar laagdrempelig blijft. Volwassenen betalen €2,50 voor een kaartje waar mee ze de hele dag toegang hebben, kinderen tot en met twaalf jaar mo gen nog steeds gratis naar binnen. De Landbouwdag wordt om 10.30 uur geopend door Wout Stam, die als voorzitter de afgelopen jaren een belangrijke rol heeft gespeeld binnen de Vereniging Texelse Producten Pro motie. Hij wordt het terrein van de (Folo archio! Te.'else Courant) gramma. Nieuw is een gezamenlijk optreden van Texelse countrydansers en zogeheten paint horses van de familie De Vries van de Indian Summer Ranche aan de Hoornder- weg. Veel bewondering oogst Ans van Schagen iedere keer weer met een circusachtige dressuuract met paarden. Wie zijn shows nog nooit heeft gezien, moet zich haasten, want de al wat ouder wordende Noordhol lander denkt erover om met pensioen te gaan. Nieuw is ook een demon stratie van de Reddinghonden Vere niging Hogezand-Sappemeer, die honden africht om te kunnen inzetten bij ernstige calamiteiten, zoals aard bevingen, ontploffingen en andere rampen. Een hoogtepunt voor lief hebbers van paardensport is de wed strijd met tweespannen die strijden om het kampioenschap van Noord en Zuid-Holland. De rij tractoren en oude en nieuwe machines van de Oude Trekker en Motoren Vereniging is 'onafzienbaar', belooft Frans Bak ker. De vereniging laat zien hoe gras wordt gemaaid, geschud en gewaald en uiteindelijk in grote rollen wordt geperst. Speciale aandacht verdient de begeleidende uitleg van Arie Koopman, die de toeschouwers vak kundig bijpraat over de mechanisa tie, de investeringen en de schaalver grotingen, die het aanzien van de landbouw in de afgelopen ingrijpend hebben veranderd. Buiten de demonstraties is er een kramenmarkt, die om 10 00 uur open gaat. Kooplieden verhandelen uiteen lopende spullen, daarnaast geven instellingen als de agrarische natuur- veremging, Staatsbosbeheer en na tionaal park Duinen van Texel uitleg over hun werk. In de consumptietent kunnen bezoekers de inwendige mens versterken met koffie, soep, broodjes en andere etenswaar. Overal op het terrein staan banken om de shows te bekijken en even uit te rusten, maar wie zeker wil zijn van een plaatsje doet er goed aan een eigen klapstoel mee te nemen. De speelweide van vakantiecen trum De Krim is met veel toeschou wers weliswaar een sfeervolle om geving vooreen ringsteekwedstrijd, de hobbelige ondergrond staat goede prestaties doorgaans in de weg. Dat bleek ook bij het gisteren gehouden evenement, het vierde in de serie om het Texels kampioen schap. Cor de Lugt en Marja Roe per kwamen er nog het beste uit de voeten en wonnen. De tweede plaats ging naar Willem Goënga en Marit Visser-de Leeuw. Om te bepalen wie de derde prijs toe kwam, moest een barrage worden gereden. Daarin toonden Frans Bak ker en schoondochter Christa Bak- ker-Kamminga zich net iets beter dan concurrenten Erwin Brokken en Claudia Keijser In totaal gaven veer tien aanspanningen acte de pre sence. Voor de Bakkers werd het een suc cesvolle avond, want ook de prijs voor het schoonste geheel, beschik baar gesteld door De Krim, werd aan hen toegekend De jury werd ge vormd door P. Hin en mevrouw S. de Lugt. Zij keken kritisch naar het ge heel: de tuigage van het paard in combinatie met het rijtuig en de kle ding van de menner en de steekster. Tijdens de toeristenronde regen twee gaststeeksters alledrie de ringen aan hun sabel. Geen prestatie om al te lang bij stil te staan, vond één van hen, want bij de prijsuitreiking liet ze verstek gaan. Voor de kinderen onder de toeschouwers was het rennen om een rondje mee te mogen met de Juttersplezier van Maarten Boon. De volgende wedstrijd wordt op don derdag 7 augustus gehouden in De Cocksdorp en begint om 19.00 uur. De startplaats ligt aan de Klimpstraat. De derde door ZDH georganiseerde crossioop lokte vrijdag ondanks het regenachtige weer toch ruim vijftig deelnemers naar de start. Niet geteis terd door de warmte liepen zij over het algemeen snelle tijden De mini- loop bij de jeugd werd gewonnen door Chiljen Velvis uit Haren, die slechts 3.08 minuten nodig had voor het één kilometer lange parcours. De wedstrijd over 4 kilometer werd bij de mannen een prooi voor Jaap Witte uit Den Burg. Hij bereikte de eindstreep in 14 19 Snelste vrouw was Hanneke Lemstra uit Den Burg. Zij had 18.48 nodig Robert Bakker uit De Koog won wederom de wedstrijd over 8 kilometer Ook zijn tijd (28.51) mocht er wezen. Bij de veteranen was Nico Vergouw uit Zaandam de rapste (31.52). Nona Hickey exposeert tot eind au gustus in restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg nabij de Dennen. De in Den Burg wonende kunstena res laat er zestien bijzondere teddy beren zien, waarvan er geen twee ook maar op elkaar lijken. Een deel van de beren was eerder te zien tijdens een grote beurs in Duitsland, waar het werk van Hickey goed in de smaak viel. Omdat ze zo eerlijk was te melden dat zij niet als eerste, maar als tweede over de finishlijn kwam, moest Kelly Dulfer zondagochtend haar eerste prijs in de strandduin cross bij paal 21 weer inleveren. Eva van Dongen liep de 1200 me ter in 5.34 minuten, Kelly Dulfer in 5.35. In totaal trotseerden 53 atle ten trotseerden de harde zuiden wind. De opkomst bij de jeugd was groot: 25 jeugdige lopers deden mee aan de 1200 meter. Het was redelijk laag water, zodat op het harde zand kon worden gelopen. De tijden waren daar ook naar. Dean Salwegter won bij de jongens in 5.02, gevolgd door Mike Hooft uit Gouda (5.09) en Martijn Boer uit Oostvoorne (5.11). Eerste Texelaar was Mathijs Witte (5.21). Bij de meisjes was het een spannende strijd tussen Eva van Dongen en Kelly Dulfer Eva van Don gen werd eerste in 5.34, Kelly Dulfer tweede in 5.35. Derde meisje was Sophie Witte uit Den Burg (6.42). Jan Stuursma uit Kiel-Windeweer had weinig concurrentie op de 4 ki lometer Hij zette een eindtijd neer van 15.22, terwijl Aarnout Salwegter er ruim een minuut langer over deed. Erik Dulfer uit Schiedam liep de 8 ki lometer in 32.52. Hij kwam na vier kilometer nog samen door met Dick van der Weide uit Den Helder, die uit eindelijk in 33.21 finishte. Uitslagen: 1200 meter jongens: 1. Dean Salwegter, Dordrecht. 5.02, 2. Mike Hooft. Gouda. 5.09; 3. Martijn Boer, Oostvoorne, 5.11; 4. Mathijs Witte, Den Burg. 5.21; 5. Lars Wonnmk, Eibergen. 5.25.1200 meter meisjes 1 Eva van Dongen, Sliedrecht, 5.34; 2 Kelly Dulfer, Schiedam, 5 35, 3. Sophie Witte, Den Burg, 6.42, 4. Amy Dulfer. Schiedam. 7.17, 5. Jildau Nijboer. Leeuwarden. 7 26. 4 kilometer 1Jan Stuursma, Kiel-Windeweer, 15 20, 2. Aarnout Salwegter, Dordrecht, 16 22; 3. Cas Willems. Beek. 16 29. 4 Thomas Richter, Den Burg. 17 35; 5. Jos van Leijen, Venhuizen. 18 24 8 kilometer 1 Erik Dulfer, Schiedam, 32 52; 2. Dick v.d.Weide, Den Helder. 33.21, 3. Pierre Bonnet. Den Burg, 34 38,4, Robert Smit, Elim. 35 00, 5. Mike Aiders, Zaandam, 37.08. Zo'n 25 leden van Scouting Texel hebben vorige week tijdens hun jaar lijks zomerkamp gekampeerd in de bossen van Austerlitz. Er werden da gelijks activiteiten gedaan, zoals een tweedaagse hike met overnachting in Baarn en een dagje Utrecht met een bezoek aan kindercircus Jopie, waar de scouts zelf leerden jongleren, acrobatiek, koorddansen en fietsen op een éénwieler. Ook werd de Dom toren beklommen. Er werd kano gevaren op de Kromme Rijn en er werden verschillende zwembaden bezocht. Hoogtepunt van het kamp was een bezoek aan Burgers Bush Zoo in Arnhem. Het thema van het kamp was 'het weer'. In diverse workshops werd er met en over het weer gewerkt, waarbij voor iedereen het insigne 'weerkennis' viel te beha len. 's Avonds kookte de scouts hun ei gen potje, in verband met de droogte dit jaar niet op houtvuur. Er werd voor het eerst geslapen in de nieuwe patrouilletenten, die Scouting Texel vorig jaar kon aanschaffen dankzij een deel van de Raboton In Noord-Holland doet men nog al eens zaken op zondag, zo vlak na de kerk met de koffie en de cake in de hand begint er nogal eens iets te kriebelen. Maar op diverse plekken hoort men geen zaken op zondag te doen. Dus wordt er gezegd: 'Als het maandag was, dan zou ik...' De ander antwoordt dan met klem: 'In derdaad, als het maandag was zou ik ook... en dan zouden wij dus. Na alles, zoals Openingen, Tentoon stellingen, Kramenmarkt, Straat theater, Ringsteken, Openlucht maaltijd, Historisch Spel etc., etc. Na al het collectieve boenen, schu ren, timmeren, verven, repeteren, schrobben, versieren en volharden, kortom na tien keer Oosterend Pre sent en twee keer Oost present, na zeer veel vingerwijzingen van de Goden die zomaar aan ons versche nen in een schitterend decor van een stralende Texelse lucht en ook nog uitkomst boden, na stoeten prachtige kledij, vertederende kin deren met gewichtige touwen om hun middel gebonden, na veel stank van gerookte vis en veel zweet in de feesttent, moet het en zal het ook weer gewoon maandag worden. En dan? Dan is Oosterend Present dus weer voorbij en gaan al die bor den en poppen en manden en billenkoeken weer naar de zolder Wie gooit naar wie de papieren ro zen uit de poort? Wie vertelt het verhaal verder over 'Van Gmnaga- gap naar Ragnarok'. Wie droomt dat hij of zij ooit op het echte toneel zal verschijnen? Wie heeft het mooi ste paard van Texel? Wie waren uit bundig aanwezig, met een vrolijke dronk die over de straten schalde9 Wie waren er niet te stuiten in het feestgewoel? Er is al veel over gezegd en ge schreven. Het was een topfeest, met afwisselend topweer Met een ongekende en toch weer bekende saamhorigheid en ontroering. En voor degenen die hier allemaal geen zin in hadden, is die komende maandag dus zeer aantrekkelijk Dan wordt de straat weer gewoon, dan hebben we een prachtig geres taureerde kerktoren en zitten alle deuren van de huizen weer goed in de verf. Dan kunnen we weer zaken doen. Gewoon, doe maar gewoon. Dit percentage zal zeer klein zijn. Persoonlijk ben ik benieuwd naar de kater die met sluipende bewegingen over de straat zal gaan. Mogelijk is die hier en daar al een beetje in de week gelegd bij de oecumenische dienst in de tent. Daar waar alle ge loven samengaan moeten we ons toch een beetje kunnen voorberei den op het tellen van de zegeningen na het feest. Ik pleit voor een super psychostunt, waardoor we als Oosterenders het hele jaar door in staat van opperste paraatheid blij ven, zoals dat het afgelopen half jaar is geweest. Het gaat om de magie Geen aardappelen, vlees groenten dus, maar de magie vast houden dat we bezield, bewogen, ijverig en uitdagend zijn. Niet kun nen zijn, maar gewoon zijn. Dan zou dat kleine dorp aan het wad nog interessanter worden. Dan zou je bijna met meer kunnen zeggen dat je in Den Burg woont, of De Cocks dorp, laat staan De Koog, en Den Hoorn kan al helemaal met. Want het blijft een vraag wordt er nou een vorm van verdeeldheid gezaaid ten opzichte van de andere plaatsen? Heb ik het mis dat ik een tikkeltje minzaamheid ontdek bij Texelaars die met Oosterenders zijn, en dus Oosterend Present een merkwaar dige ballast vinden van vier dagen onbereikbaarheid, en dat na een half |aar slecht onderhandelen? Ze dóen maar. Na tien keer kan het nooit meer stuk. De fanfare galmt nog na in mijn oren, de schitterende stoet van het Historisch Spel trekt voortdurend voorbij langs een vro lijke menigte klappende mensen. Het was allemaal een geweldige in spanning met een zeer fraai resul taat. Het museum moet altijd weer die kostuums bli|ven lenen en die baarden van die mannen moeten er met meer af, dat kan echt niet meer. Misschien kunnen we ons als eer ste hiervoor inzetten en dan weer gewoon zaken doen. Om de ko mende week. te beginnen bij maan dag, weer enigszins te volharden in het normale. Dana Rover Dinsdag 29 juli Op de wielerbaan in Den Burg begint om 19.00 uur een wedstrijd van Wielervereniging Texel Het zomeravondconcert van Ad Hoc in de gereformeerde kerk van Den Burg gaat niet door. In plaats daarvan spelen Dyo Wassmk (or gel) en dochter Imme (dwarsfluit) in de doopsgezinde kerk van Den Burg. Aanvang 20.15 uur De toe gang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de gemaakte kosten. Om 21.00 uur begint op Landal Greenparks bij De Cocksdorp een optreden van de Texelse band Make me Smile In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een Surprise Party met DJ Cor. Entree €6.-. In Cinema Texel draaien Charlie's Angels (aanvang 13.30 en 19.15 uur), Smbad (14.00 uur), De Kame leon (16.00 uur), Bruce Almighty (16.15 en 21.45 uur) en Termina tor 3 (19.00 uur en 21.30 uur). Woensdag 30 juli Om 14.00 uur begint in EcoMare het kinderprogramma 'Zeehond binnenstebuiten', voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Deelname kost €4,50, opgave vooraf bij EcoMare, tel. 317741 Bij paal 28 gaat om 19.30 uur een strandloop van start over diverse afstanden Inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij het paviljoen. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bridgedrive, ledereen is wel kom. Deelname kost €2,50. In discotheek Question Plaza be gint om 21.00 uur een Radio 538 drive-inshow met Jens Timmer mans. Entree €6.-. In Cinema Texel draaien Charlie's Angels (aanvang 13.30 en 19.15 uur), Smbad (14.00 uur), De Kame leon (16.00 uur), Bruce Almighty (16.15 en 21.45 uur) en Termina tor 3 (19.00 uur en 21.30 uur). Donderdag 31 juli Op een terrein van de familie Veeger aan de Kleiweg bij Den Hoorn begint om 10.00 uur de jaarlijkse Landbouwdag gehou den. Deze duurt tot circa 17.00 uur. De entree bedraagt €2,50; kin deren tot 12 jaar hebben gratis toegang. In Buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Deelname kost €1,50. In discotheek Question Plaza begint om 21.00 uur een avond met een DJ van Radio 538. Entree €6.-. In Cinema Texel draaien Termina tor 3 (aanvang 13.30 en 21.30 uur), Di. 29 9.24 en 21.56u. Wo. 30 10.05 en 22.25 u. Do. 31 11.05 en 23.26 u. Vr. 01 11.35 en 23.50 u. Za. 02 12.04 en - u. Zo. 03 0.10 en 12.50 u. Ma. 04 0.34 en 13.24 u. Di. 05 0.55 en 14.04 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 3 augustus op om 6 02 uur en gaat onder om 21.26 uur; 29 lull nieuwe maan Sinbad (14 00 uur), De Kamels, (16.00 en 19.00 uur), Bry Almighty (16.15 en 21.45 uur) Charlie's Angels (19.15 uur). Vrijdag 1 augustus Bi| zwembad Molenkoog v»a vanaf 14.00 uur een modeshi gehouden waar kinderen waterbestendige kleding kunj maken en showen. Op het voetbalveld van ZDH Den Hoorn gaat om 19.30 uurt crossloop over diverse afstanc van start. In discotheek Question Plaza b gint om 21.00 uur een The B Night met DJ's Arlo van Sluis Peter V, Entree €6,-. In Cinema Texel draaien Termi- tor 3 (aanvang 13.30 en 21.30 ut Sinbad (14.00 uur), De Kamels (16.00 en 19.00 uur), Bri Almighty (16.15 en 21.45 uur) Charlie's Angels (19.15 uur). Om de drukte het hoofd te biert zet TESO geregeld een extra bo in en verzorgt dan in die peno ieder half uur een afvaart, zot vanuit Den Helder als vanaf Ter Dat gebeurt donderdag en ma; dag van 9,35 tot 16.05 uur, vnjo van 6.35 tot 20.05 uur, zaten van 8.35 tot 15.05 uur en zond van 14.35 tot 20.05. Desondar moeten automobilisten reken houden met wachttijden. Vrijd kunnen die op Texel tussen 9.00 14.00 uur oplopen tot een uur in Den Helder tussen 12.00 18.00 uur tot anderhalf uur. Zal dag moet in Den Helder tuss 10.00 en 15.00 uur naar verwa ting een uur worden gewacll op Texel tussen 10.00 en 12.00i een half uur. Op de andere c worden in principe geen wad den verwacht. Maandag 4 aus tus zijn de overtochten van 11 uur vanuit Den Helder en 13.3) vanaf Texel uitsluitend bes! voor het vervoer van gevaa stoffen. Nadere informatie worden verkregen via tel. I 369600 of e-mail info@teso.r veerdienst heeft ook een r website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bi- Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactieötexelsecouranül Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Michiel Dekker Telefoon 31 96 76 of 06 - 11 29 32i Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze advertontieconiracton en aantn«fifj» toe zijn van toepassing de P&geien vooz het Atf* wezen van de Stichting ROTA- gevest-gd te Art zoals gedeponeerd bi| do Kamer van Koopharv» brieken te Amsterdam onder nummer 41198® exemplaar van de Regelen voc-r het Advert wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half |aar 32,20 30,70 (au»a Per jaar 62,70 60,70 (auww Bij verzending naar het buitenland i\ portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken vt afloop van de abonnementsperiode Het Oudeschilder Visserskoor geeft zaterdag een concert op de haven van Oudeschild. Het optreden vindt plaats aan boord van de TX19 en begint om 19.30 uur. In de straten van De Cocksdorp werd donderdagavond de jaarlijkse Ronde van Zuidema gereden. Een flink aan tal wielrenners streed in de diverse categorieën van deze jaarlijkse dikke- bandenrace. Uitslagen: Meisjes t/m 7 jaar: 1 Jennifer de Graaf; 2. Naomi van Houten, 3 Sabine van Beek. Jon gens t/m 7 jaar 1 Kylian Brokken, 2. Axel Garritsen; 3. Jordy van der Linden Trapauto's. 1 Kevin de Graa. 2. Peter Walbeek en Sterre Hooijschuur Meisjes 8 t/m 12 jaar zonder ver snelling: 1 Cynthia Bonne; 2. Nienke Sieprath. 3. Romana Casciola Meisjes 8 t/12 jaar met versnelling: 1 Deborah van Houten, 2 Sanne Zaal: 3. Judith Ritsema. Jongens 8 t/m 12 jaar zonder versnelling: 1 Kevin de Graaf; 2 Wou ter Brouwer; 3 Erwin Seferijn. Jongens 8 t/m 12 jaar met versnelling 1. Arjan Ritsema, 2. Willem Lakeman; 3 Martijn van der Linde. Da mes zonder versnelling: 1 Melanie de Roo. Da mes met versnelling 1 Gea Robijn, 2. Ria Zoetelief; 3 Inge van der Bent en Channah Tromp. Heren: 1 Dirk Zuidam; 2 Hans Ritsema, 3. Gerrit Koorn Een onderwijzer die er prat op ging dat zijn school in De Cocksdorp leerlingen afleverde die niet onder deden voor die van andere Texelse basisscholen. Gerard Monen, die vorig week overleed, was kwaliteitsgericht. Niet zonder re sultaat. Menigmaal maakte het Durperhonk een goede beurt op de middelbare school in Den Burg. Kinderen van 4 tot 14 jaar kunnen woensdag 6 augustus in zwembad Molenkoog in Den Burg deelnemen aan de Sportkaravaan. Hiervoor staan drie uitnodigende opblaasbare spelattracties op het terrein van het zwembad opgesteld. Het aantal deel nemers is onbeperkt, vooraf Inschrij ven met noodzakelijk. Even aanmel den is voldoende om mee te mogen doen Van elke deelnemer wordt de tijd vermeld op een groot scorebord, andere deelnemers worden uitgeno digd de behaalde tijden te verbete ren. De sportkaravaan duurt van 12.00 tot 16.00 uur. De uit Julianadorp afkomstige Monen verhuisde na een periode les te heb ben gegeven in Den Hoorn naar de school aan de andere kant van het eiland. Eerst nog in de voormalige school aan de Kikkertstraat, waarna hij zelf ijverig meehielp aan de verhui zing naar het nieuwe onderkomen in het Eierlandsche Huis. In zijn» onderwijzer en hoofd van de deed hij er alles aan om de leei klaar te stomen voor het mido onderwijs. Boven de Ruigendijk ontpopte wat eigenzinnige Durper zich tijd als de beste diplomaat, nu als iemand die zich met verve' voor de gemeenschap. Bi|voo bij de oprichting van de Vere Gemeenschap Eierland. AcS hij ook bij toneelvereniging S1 toneelspeler, als regisseur i grimeur. Pietje precies als 1 volgde hij hiervoor een cursus, neelspeler kreeg hij doorgaan die pasten bij zijn wat serieui* Voor dorpskrant Achter de ft' verzorgde hij het stencilweri watersportliefhebber was N binnen de Cocksdorper Ks vereniging, waaraan hij als K der een zeer actieve bijdrage1 om de vereniging zo goed mts laten functioneren. Memorat» de periode dat hij met zijn eek" in de schoolvakanties hel voerde over De Krim, in de P dat dit nog uitsluitend een 0 was Gerard Monen werd 73

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2