Leuk om dingen te vinden, ontdekken en tekenen' 'essels kookboek F amilieberichten .TEXELSE J> courant- v.-*5 m WmêÊk; V;- Wé x s Deel Raboton naar Oude Bleekerij Weer 80 km op Postweg Iloetpad paal 9 Itoegestaan in \tiemmingsplan' Basa23Sm3EBS22I www.texelu'e;-e/rifav)'af.nll| Harp en sopraan in zomerconcert Nagtegaal sterkste in mul zand Vakantiekrant Aangifte van aanranding vrijdag 1 AUGUSTUS 2003 w0rdt flink gewerkt, dit had ik lijn eentje nooit kunnen doen. rijf maar op dat ik erg tevreden vertelt een gelukkige Irene ,5. Deze week krijgt zij bij haar iteur-archeologische bezighe- bij de Oude Bleekerij hulp van historisch geïnteresseerde ieAeren uit heel Nederland. Onder l ng van drie begeleiders graven econcentreerd naar oude res- Gezamenlijk proberen zij zo gebied tussen de Ploegelan- weg en de Randweg in kaart te 'Hi igen. ik iel s deze krant begin mei van dit een artikel publiceerde over de izaamheden van Maas bij de malige linnenblekerij. is zij een stuk wijzer geworden over de gere inrichting van het ruige land er de Rovershut. Zo weet zij in- lels waar de terp met huizen zich hebben bevonden en ook we- drie sloten met een overloop, meer, duinen en bedrijfs- nii wwen hebben een plaatsje ge- en. De voornaamste vraag op Maas graag een antwoord nnden, luidt: waar ligt de gemet- spoelbak? 'Uit literatuur be- p ik dat iedere blekerij een ste- spoelbassin had. We kunnen wel iveer raden waar die lag, maar of itqllat deze week nog kunnen vast- m, weet ik niet.' 5 houdt zich sinds 1995 bezig JeOude Bleekerij. 'Toen besloot Isbosbeheer om natuurontwik- «uit te voeren in dit gebied. Uit «overleving heb ik altijd begre- at daar iets ouds was. Daar had - niemand aandacht voor. De dienst voor Oudheidkundig monderzoek (ROB) wilde er ook lanweten. Toen in 2001 de her- iting van start ging was dat geen moment voor de natuur. Dat ge- Je met draglines en happers. Ik daar uit nieuwsgierigheid een [sleufje gegraven, puur uit be- jelling. Op de eerste dag vond de helft van een dik bord van klei. Dat bleek uit de zeven eeuw te komen, 's Avonds ben iemand anders teruggegaan en toen vonden we de andere helft van het bord. Later vond ik ook alle maal stukjes puin en aardewerk. We hadden dus toch gelijk dat er dingen lagen.' Het archeologische werk van de ge schiedkundige van de Mient, zoals Maas zichzelf noemt, begon zonder vergunning. 'Het was clandestien onderzoek wat wij deden Instanties als de ROB zeiden dat wat ik deed verboden was. Maar het is volgens mij ook verboden om brieven van mij zoek te maken, dus wat dat betreft stonden we quitte.' De opgravingen gingen dus door en Maas haalde met een pomp een grotere sloot leeg 'Dat was echt een schervenfeest.' Inmid dels vormt Maas met Henk Brugge en Harry Wuis Stichting De Oude Bleekerij. De vergunningen van de ROB en Staatsbosbeheer werden vorig jaar voor onbepaalde tijd ver leend. De voorwerpen die Maas heeft ge vonden, worden onderworpen aan studie door middel van de literatuur die zij veelvuldig bestudeert. 'Er zijn boeken waarin je materiaal, vorm en kleur van voorwerpen kan nakijken. Via Michiel Bartels, de stads- archeoloog van Deventer, heb ik ook gratis boeken van die gemeente ge kregen voor mijn project.' De archeologe krijgt ook hulp van de Historische Vereniging. Deze ama teur-geschiedkundigen proberen zo goed en zo kwaad als het kan de gevonden scherven aan elkaar te lij men. De resten dateren uit een pe riode vanaf 1637. 'Bij de notaris is dat de oudste akte over de blekerij die je kan vinden. De werkzaamheden stopten in 1775, maar in 1810 stond de Oude Bleekerij nog op landkaar ten, dus tot dan moet er iets zijn ge weest.' Vreemde vondsten van Maas waren de resten tufsteen. 'Dat werd in de twaalfde eeuw gebruikt. Het zit bij voorbeeld in de kerk van Oosterend. Ik heb geen flauw idee hoe dat hier terechtkomt.1 Andere archeologische vondsten zijn een twintigtal musket kogels, kralen, bodems van thee kopjes, dertig soorten baksteen, dak pannen en hout. 'Daaruit blijkt dat het bleken echt seizoenswerk is, net zo als de horeca. Texelaars zouden geen hout weggooien, maar het bewaren voor de Meierblis. Of kruiken. Waarom zou je die mooie dingen weggooien? Daar kun je toch nog water in opslaan. Ik begrijp niet waarom ze alles hebben stuk gemaakt toen de Oude Bleekerij sloot.' Het contact met de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis (NJBG) kwam tot stand via de eerder genoemde Bartels. Hij was op vakan tie op Texel en kwam in contact met de Historische Vereniging, waar hij hoorde van de werkzaamheden van Maas. De stadsarcheoloog kwam terecht bij Marlous van Domburg, die archeologie studeert. 'Met een aan tal andere studenten ben ik hier in november geweest en in maart heb- Frido Welker. Florine van den Burg, Gitte Bunthof en Tjelda Houthuesen (van links naar rechts) gaan deze week met Irene Maas en Marlous van Domburg op zoek naar archeologische vondsten. polo uiavei oewert ben we nog een bezoek aan Texel gebracht. We hebben toen onder andere een meetsysteem voor het gebied gemaakt. We vonden het zo leuk dat we het ook op de zomer- kampenlijst van de NJBG hebben geplaatst. Leden van de vereniging kunnen hierop inschrijven om zo door excursies en opgravingen kennis te maken met archeologie en geschie denis.' Tien jongeren in de leeftijd van tien tot vijftien jaar reageerden en verblijven dus deze week op het eiland. Vier dagen helpen zij Maas met de opgra vingen bij de voormalige blekerij, de andere dagen worden gevuld met activiteiten als een bezoek aan het strand en EcoMare. Maas is ver heugd over de onverwachte hulp 'Er is al zo veel gegraven, dit had ik al leen niet kunnen doen. Het in kaart brengen van het gebied gaat nu een stuk sneller. Terwijl de één meet, te kent de ander en zijn weer andere kinderen aan het graven Van Dom burg: 'Ze vinden het hartstikke leuk. Ik zie wel een aantal die nu al weten dat ze archeoloog willen worden Die snappen dat je soms een hele dag graaft zonder dat je iets zult vinden. De anderen vinden het prachtig om lekker in de modder te spitten en scherven te vinden Het is ook wel interessant om een sloot in kaart te brengen, maar het daadwerkelijk vin den van oude resten houdt ze gemo tiveerd.' De groep jonge archeologen verblijft in het scoutinggebouw aan de Bern- hardlaan in Den Burg. 'Ze zijn al be hoorlijk moe, volgens mij. 's Avonds doen we nog spelletjes en gistera vond liepen ze te spoken totdat er iemand van de begeleiding tussen moest zitten om de boel stil te krijgen. Daarnaast zitten ze natuurlijk overdag de hele dag in de buitenlucht', zegt Van Domburg. De 12-jarige Frido Welker vindt het 'leuk en gezellig' op Texel, terwijl de anderen instemmend knikken. 'Ook omdat je op een eiland zit', vult Gitte Bunthof (15) aan. Florine van den Burg (13) houdt van 'het vinden en ontdekken van dingen' in de archeologie, waar de 12-jarige Stichting De Oude Bleekerij ontvangt €2.250,- uit de Raboton. Het bedrag is toege wezen om de kosten te dekken die zijn gemaakt met de opgra vingen en tentoonstelling van de vondsten. De Rabobank steunde nog twee organisaties met hetzelfde geldbedrag. Jongerenraad Texel krijgt een gift voor de reorganisatie van Time Out, het jongerencentrum in d'Ouwe Ulo. De commissie geeft de Jongerenraad de vrije hand en wil door middel van de schenking tegemoetkomen in de kosten en zo het jeugdwerk op het eiland stimuleren. Zwembad Molen koog kreeg een donatie voor de aanschaf van een zogenaamde luie trap voor zwemmers die slecht ter been zijn. De zwem- badtrap heeft leuningen en extra brede treden en gaat geleidelijker het bad in dan een normale trap Deze trap werd donderdag in gebruik genomen tijdens de uit reiking van de Raboton in Molenkoog. Tjelda Houthuesen wordt aangetrok ken door 'het tekenen van dingen'. De vier hebben allen een schep in de hand en graven onder het praten een stuk land af waar In vroeger tijden een sloot zou hebben gelopen. Iedere scherf of andere vondst wordt zorg vuldig in een zak gestopt, om later nog eens te bestuderen. Maas weet nog met precies wat zij later met de verkregen informatie wil doen. 'Er is nu al zo veel werk ge beurd, ook dankzij de kinderen La ter komen drie studenten archeologie nog eens terug om te helpen. De in- De 60 km-maatregel die momen teel geldt voor het Postweg gedeelte tussen de kom van Zuid- Eierland en de Slufterweg, wordt opgeheven. Hier mag straks weer gewoon 80 kilometer worden gere den. Het college heeft dit besloten op verzoek van mensen uit De Cocksdorp die vinden dat de wis seling van maximumsnelheid van 80 via 60 naar 80 door de weg gebruikers als onlogisch wordt er varen, waardoor de maatregel in de praktijk niet werkt. Tot instelling van het maximum van 60 voor dit drukke weggedeelte is destijds besloten met het oog op overstekende fietsers en het af slaande en invoegende verkeer bij het vliegveld De fietsers zullen nu op een andere manier worden be schermd. Aan beide zijden van de hoofdingang van het vliegveld komt het waarschuwingsbord 'overste kende fietsers' en op het wegdek komen psychobremsen. Dat zijn ribbels die de automobilist voelt en hoort als hij er overheen rijdt en die hem manen tot het terugnemen van gas. Badweg Het stopverbod dat momenteel geldt voor de zuidzijde van de Badweg in De Koog wordt veranderd in een parkeerverbod. Dat gebeurt op ver zoek van het bedrijf Badweg Sportief, dat daardoor de mogelijkheid krijgt om te laden en te lossen. Op eigen terrein en op het gemeentelijke terrein voor de winkel is dat met mogelijk. De Overleggroep Verkeerszaken die het college adviseert inzake verkeers maatregelen, verwacht dat de ophef fing van het stopverbod (die feitelijk de legalisering is van de bestaande praktijk) niet tot gevaarlijke situaties zal leiden, mede omdat het laden en formatie mag natuurlijk niet onge- -lossen met langer duurt dan tien tot bruikt blijven. Misschien wil ik een dertig minuten boek schrijven of er in ieder geval een informatiebord over laten maken. Mensen moeten kunnen zien hoe de Oude Bleekerij er vroeger uitzag.' I bestemmingsplan staat het Viiij strandslag paal 9 toe, t de gemeente niet anders Idan Rijkswaterstaat vergun- lierlenen. Dat stelde een ge ldelijk woordvoerder tijdens de woensdag gehouden vergade ring van de commissie Bezwaar schriften. De wenselijkheid van het voetpad wordt bestreden door de werkgroep Landschapszorg. Het pad, dat van de hoek van het parkeerterrein tot even noordelijk van het naaktstrand loopt, ligt er ongelukkig, omdat het door een kolonie stormmeeuwen loopt. Vooral tijdens de broedperiode zijn de eten we vandaag: pot van pef/ees of toch Tesselse hang- De recepten van deze en an- eecht Tesselse gerechten zijn is kort terug te vinden op inter- Oud-Texelse Lynn van der is bezig met de ontwikkeling een heus Tessels Kookboek internet. neme een schaap, liefst iels. Schoongewassen, geper- tent, voorzien van hairwraps, verdeeld over beide flanken, draaie het beest op de rug en est/ge de hairwraps aan enen 'ormige stellage van brandvrij lenaal Flink insmeren met Vine en knoftookmannade. Na ie uren zullen de wraps door- iden en het malse vlees uiteen den richting de wachtende "lecuegasten, die hiervoor zijn erust met een betrekkelijk V pizzabord (naar gelang de tierige trek). Js luidt een passage uit de Jwe Manier van Koken, een 'aal van Gerrit Klaassen dat is lenomen in de rubriek verhalen het Tessels Kookboek. Overi- s is bovenstaande tekst een 'flage en zijn de recepten in kookboek een stuk serieuzer. I(ili|k was het Texelse kook- k slechts een voorbeeld van een kookboek kan worden bakt met kinderen. Van der Studeerde namelijk Cultuur en Pil itschappelijke Vorming. Na de voltooiing van haar studie besloot de inmiddels in Utrecht woonach tige oud-Texelse een eigen be drijfje te starten en daaraan de internetsite Stanvorks te koppelen. De website geeft een overzicht van de activiteiten van Van der Star. Die zijn zeer divers en lopen uiteen van het maken van hairwraps (waarbij gekleurd garen in het haar wordt gevlochten, red.) tot het ver schaffen van een handleiding voor het maken van een kookboek. Hoewel er aan de lay-out veel aan dacht is besteed en Van der Star veelvuldig gebruik heeft gemaakt van Flash, blinkt de site niet uit in duidelijkheid. Bezoekers die op de homepage terechtkomen, moeten even doorbijten om uit te zoeken wat het cultureel en maatschappe lijk projectbureau nu precies in houdt en uit welke projecten er kan worden gekozen. Niettemin bevat de site aardige onderdelen, zoals het kookboek. Dat kan door be zoekers van de site worden aan gevuld. Een ieder die een Tessels recept aan de webmaster doormailt, ziet zijn recept ook op genomen in het Tessels Kook boek. Verder is Starworks site- master van de portal texel.zapp- site.nl. Die pagina geeft de inter netadressen van een groot aantal Texelse organisaties en bedrijven. Starworks is terug te vinden op www.starworks.nl. H«t> "V'iYCI-i i Jl 0 |^5ÏAfiwönËscu»viT 17 46 gebruikers een storende factor Texel heeft een grote verantwoordelijkheid voor de bescherming van deze vogel, aangezien zo'n 25 tot 30 procent van de meeuwen van deze soort op het eiland broedt, aldus Landschaps zorg. De werkgroep beschuldigt Rijkswaterstaat (RWS) ervan de uit gangspunten van het Beheer- en Inrichtingsplan van het nationaal park Duinen van Texel te hebben geschon den door zonder overleg het pad aan te leggen. Dat gebeurde zo'n ander half jaar geleden. Volgens Rijkswater staat had het weinig keuze, omdat veel strandgangers al op die plaats door het duin liepen en de kans be stond dat de omgeving plat werd gelopen als geen afrastering werd geplaatst. Onder deze 'illegale ge bruikers' waren volgens RWS veel Hoornders, die dezelfde weg volgden als vroeger, toen de voorloper van het huidige strandpaviljoen er stond. Vol gens Landschapszorg doet dat niet ter zake 'Service bieden aan strandrecreanten behoort niet tot de doelstellingen van het nationaal park', schrijft de werkgroep letterlijk. De gemeente besloot al in een vroeg stadium mee te werken aan legalisering van het pad, ook al om dat het druk gebruikt werd en de schade mee leek te vallen. Een woordvoerder legde woensdag aan de commissie Bezwaarschriften uit dat het bestemmingsplan voorschrijft wat wel en niet mag. 'In het bestem mingsplan is zo'n pad bij paal 9 toe gestaan, zodat het college de vergun ning niet kan weigeren. Dat de partners binnen het nationaal park het niet met elkaar eens zijn, doet daar niets aan af. Ik kan me voorstel len dat er in de volgende vergadering wel wat stevige woorden worden gesproken. Maar dat is een onder linge zaak.' Remko Nagtegaal heeft woens dagavond de vierde De Krim- strandloop gewonnen. Hij kon het beste uit de voeten op de smalle strook mul zand die was overge bleven door de opkomende vloed. Hij voltooide de loop over 8 kilome ter in 31.03 minuten. De tweeling Robert en Erik Bakker leverde een felle strijd om de tweede plaats. Robert toonde zich de sterk ste en kwam in 32.32 over de eind streep, op acht seconden gevolgd door zijn broer. Jan Zijm eindigde als vierde in 32.58 en was daarmee de snelste veteraan. Ook de loop over 4 kilometer bood een spannend schouwspel. Winnaar werd Jan Stuursma uit Kiel-Winde- weer. Hij finishte in 14.37, negentien seconden eerder dan Texelaar Jaap Witte. Eilandgenote Hanneke Lem- stra was in 18.39 opnieuw de snelste vrouw. Bij de jeugd tot en met 12 jaar won Dean Salwegter uit Dordrecht. Hij voltooide de loop over 1200 meter in Door een onoplettendheid in de drukkerij in Harlingen liggen de pagina'svan de Vakantiekrant niet in de juiste volgorde. De fout kan worden hersteld door de vel len in de juiste volgorde te leg gen. Een 15-jarige Texels meisje heeft aangifte gedaan van aanranding. Ze zou in de nacht van woensdag op donderdag door een Texelse man onzedig zijn betast. De man is ge hoord door de politie. Justitie heeft de zaak in onderzoek en doet verder geen mededelingen. 5.05. De winnaar werd op zeven se conden gevolgd door Mike Hooft uit Gouda. Derde werd Bas van Dongen uit Sliedrecht in 5.29. De overwinning bij de meisjes ging naar Kelly Dulfer uit Schiedam, die een tijd van 5.13 liet noteren. Iris Struijk uit Sliedrecht volgde op vier seconden, Eva van Dongen werd net als haar broer derde, in 5.35. De eerst volgende door Atletiek vereniging Texel georganiseerde loop is de Strandduincross bij De Koog. Deze gaat zondag om 10.30 uur van start bij paal 21 Uitslag 1200 meter - Jongens. 1 Dean Salwegter (Dordrecht). 5.05; 2 Mike Hooft (Gouda) 5.12; 3.Bas van Dongen (Sliedrecht), 5.29; 4.Frank Boesten (Wagenmgen). 5.33; 5 Willem Heutink (Wormer), 5 38; 6.Elvis Salwegter (Dordrecht) 6 06; 7.Bob Struijk (Sliedrecht). 6.24; 8 Lars Boom (Almelo), 7 04; 9.Axel Garritsen (Den Burg), 7.23.10.Knstofvan Boven (Leiden), 7 46; 11 Guus van Dongen (Sliedrecht). 10 33; 12.Max van Dongen (Sliedrecht). 11.12. Meis jes; 1.Kelly Dulfer (Schiedam). 5.13.2.lris Struijk (Sliedrecht). 5.17, 3 Eva van Dongen (Sliedrecht), 5.35; 4.Nina Smit (Elim), 6.21; 5 Amy Dulfer (Schiedam). 6 31; 6.Annemarie Koetsier (Epe). 6.38; 7.Michelle Koetsier (Epe). 6 47.8-Evelyn Polman (Zwartsluis). 7 10; 9 Yara van Boven (Leiden), 8 06. 4 km -1 Jan Stuursma (Kiel-Windeweer), 14.37; 2 Jaap Witte (Den Burg). 14.56; 3.Thomas Rich ter (Den Burg), 16 01; 4 Aarnout Salwegter (Dordrecht), 16 13; 5.Peter de Graaf (Bunschoten). 16.47; 6 Pelle Pleister (Darp), 16 55, 7 Ed Zijl (Voorschoten). 17.22; 8 Robert Swijtink (Deventer). 17 46; 9.Allard Bloem (Zuidhorn). 18 01. 10 Richard Bakker (De Koog), 18.17; 11. Hanneke Lemstra(Den Burg). 18 39; 12 Bert de Vries (Doorn). 18 51,13 Arco Garritsen (Den Burg). 18.51, 14.Wim Gouds waard (Puttershoek), 19.36, 15 V van der Streek (Elburg), 19.36; 16.Rob Bothof. (Utrecht), 19 59. 17. Jan Pleister (Darp), 20.02; 18 Henk Polman (Zwartsluis). 20.16.19.Laurïen Bakker (Den Burg). 20 51; 20 Ben Wollems (Bemmel), 21 2121 Raymond van Boven (Leiden), 21.35. 22 Reimer Heutink (Wormer). 24.27; 23 Mariska Lokhorst (Huizen). 30.59. 8 km -1 Remko Nagtegaal (Z Eierland). 31 03, 2 Robert Bakker (De Koog), 32.32. 3.Erik Bak ker (De Koog), 32.41; 4. Jan Zijm (Den Burg). 32 58; 5 Erik Dulfer (Schiedam), 34.28; 6.Robert Smit (Elim). 34.37; 7.Piet Bakelaar (Den Burg), 34.43; 8.Henk Schut (Tiel), 39.20. 9.Ad van Heerbeek (Middelbeers). 39 22, 10 Peter v.d.Voort (De Cocksdorp), 40.55.11 .Ko Kwak man (Enschede), 42.18 Harpspeler Colet Nierop en so praan Gaby de Goede treden dins dag 5 augustus op in de hervormde kerk van De Cocksdorp. Het zomeravondconcert, dat om 20.15 uur begint, is er één in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Zoals te doen gebruikelijk in de serie zijn de musici niet de eerste de bes ten. Nierop studeerde harp aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, waar ze ook de middelbare school volgde en les kreeg van Mapje Sewing Keereweer. Tijdens haar HBO-opleidmg kreeg ze onder meer les van Edward Witsenburg en Ernestine Stoop. In 1999 behaalde ze het diploma Docerend Musicus. Nierop volgde masterclasses bij harpisten als Tama Hauer, Isabelle Moretti, Susan McDonald en Catherine Michel. Ze speelt met haar eigen ensembles in binnen- en bui tenland, is actief met muziektheater, speelt in orkesten en heeft haar eigen lespraktijk. Met zanger/percussionist Eddie Conar is ze een geziene gast bij zakelijke evenementen. De Goede studeerde eveneens aan het Koninklijk Conservatorium. Haar docenten waren Ria Dams en Diana Forlano. Ze studeerde af in 1996. Tij dens haar studie volgde ze master classes bij Elly Ameling en - in Enge land - bij Barbara Pierson, Diana Forlano en Phyllis Bryn-Julson aan de Britten-Pears School. De Goede treedt geregeld als soliste op in Bach- cantates en met koren. Daarnaast is zij actief in opera, geeft ze lied recitals en heeft ze haar eigen lespraktijk in Den Helder. Sinds drie jaar vormt ze een vast duo met Colet Nierop. Sa men treden ze geregeld op in binnen- en buitenland. Op het programma in De Cocksdorp staan werken van onder anderen Vivaldi, Mozart, Glinka, Bellini, Fauré, Hasselmans, Britten. Salzedo, Michael, Crawford en de Ierse folkgroep The Corrs. De toegang tot het concert is gratis: wel wordt na afloop een collecte gehouden als bij drage in de kosten. Verkeer dat van de Schansweg de Schilderweg wil opnjden, knjgt straks te maken met een stopverplichting. Bovendien zal de bocht in de Schil derweg ter hoogte van de Schans- weg extra worden geaccentueerd. Hiermee wordt gedeeltelijk tegemoet gekomen aan de wensen en klachten over het huidige verkeersgebruik van de Schansweg. De Schansweg wordt ondanks een inrijverbod toch regelmatig door vrachtverkeer gebruikt. De politie constateerde dat dit voornamelijk werkverkeer was voor de her inrichting van het Schilderend. Die herinrichting is inmiddels voltooid, zodat dit probleem met veel meer te betekenen heeft. Wel werd vastge steld dat het uitzicht vanaf de Schansweg op de Schilderweg rich ting Oudeschild beperkt is, zodat een stopbord voor het verkeer dat van de Schansweg komt gewenst is. Het verzoek om van de Schansweg een eenrichtingsweg te maken is als niet reèel van de hand gewezen. Ook een maximumsnelheid van 60 kilometer voor de Schilderweg wordt met ge wenst gevonden, omdat het een verbindingsweg is tussen twee dor pen, waarop een maximumsnelheid van 80 km gebruikelijk is. In de bocht van de Schilderweg doen zich wel eens (eenzijdige) verkeersongelukken voor, wat het college ziet als een goed argument om deze bocht dui delijker te markeren met berm planken en reflectoren. Wij vinden geen woorden om te zeggen hoezeer wij haar zullen missen, allemaal Het diepste gevoel is moeilijk uit te leggen het hart spreekt een niet te spreken taal Dit sterven is zo moeilijk te verwerken haar leven was ons allen zoveel waard Het liefste wat wij hadden blijft in ons hart bewaard. Tot op het laatste moment betrokken bij alles wat haar dierbaar was, is toch nog onverwacht over leden mijn lieve vrouw, onze mam, schoonmoe der en oma Gretha Vlas-Walstra (Gré) <r 3 september 1941 t 30 juli 2003 Leo Vlas Monique en Gert-Jan Michèlle, Lindey, Joyce Esther en Martin Selina. Melanie Marcella eh Alfred Vloedlijn 2, 1791 HH Den Burg. Gré is thuis alwaar geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren zondag 3 augustus van 19.30 - 20.30 uur en na de begrafenis in Uitvaartcentrum Texel. Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maan dag 4 augustus om 14.00 uur in het uitvaart centrum, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg zal plaatsvinden. Dag, allerliefste oma van de hele wereld Liefs, Michèlle Lindey Joyce XXX Lieve oma voor altijd een ster aan de hemel. StSLjrvy XX 7TJ&i(i pjfê x Vol verdriet, maar met fijne hennneringen. heb ik afscheid moeten nemen van mijn lieve schoon dochter Greetje H. Vlas-Dijkshoorn Met veel verdnet, maar dankbaar voor wat ze voor ons is geweest, hebben wij veel te vroeg afscheid moeten nemen van onze lieve schoonzus en tante Gré Wim en Anneke Rutger Anne en Ans Joris Gerie

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3