.andbouw verliest terrein op Hoornder evenement Volleybal komt op •én, school op twee' 'olleybalster Blom naar Duitse competitie Veel uitvallers bij modelrace mtmi cAcLoc y COURANT John Rep start training Texel'94 Eilandcompetitie volleybal TFYFï CU /t VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2003 De Reddingshonden Vereniging Hogezand-Sappemeer gaf een demonstratie over het werk van de honden en hun begeleiders. Maartje Draai-Vogel uit het Ameri kaanse Florida gaat even na het mid daguur richting uitgang, met in iedere hand een volle plastic zak. 'Ik kom al drie jaar speciaal voor de Landbouw- dag op Texel', vertelt zij. 'Mijn vader komt van Texel en ik kwam hier iedere zomer vakantie vieren in de woonwa gen. Ik probeer mijn jaarlijkse vakan tie in Nederland om de Landbouw- dag te plannen. Het is altijd zo gezellig; echt leuk om weer terug te zijn. Ik heb veel familie op Texel en hier kom ik veel oude bekenden te gen. Bovendien is het op de Landbouwdag bijna altijd mooi weer Natuurlijk ga ik ook vooral langs de kramen voor echte Hollandse koek blikken.' Draai-Vogel heeft ook een tip voor de organiserende Stichting Hoornder Donderdagen 'Wat ik vre selijk leuk zou vinden, is als DEK eens zou spelen op de Landbouwdag.' Minder content over de negentiende editie van de Landbouwdag is Sjaak van der Schaaf, van het gelijknamige vleesbedrijf uit Boelenslaan in Fries land, die een kraam bemant. 'Het is echt een stuk rustiger dan in voor gaande jaren. Je merkt gewoon dat je de helft minder omzet draait. An dere jaren was het stervensdruk en stonden de mensen vijf rijen dik voor je kraam. Kijk maar eens om je heen, sommigen beginnen om twee uur al met inpakken. Er zijn ook minder kra men dan In voorgaande jaren, vol gens mij.' Van der Schaaf, die op Texel worst en suikerbrood aan de man brengt, denkt de oorzaak te weten. 'Sinds de euro is ingevoerd vragen ze hier entree. Met een gezin betaal je omgerekend al gauw vijfen twintig gulden. Het ligt ook aan de economie dat mensen dat er met voor over hebben, maar €2,50 per persoon is best veel voor een Landbouwdag. Dan merk je dat het met zwart van de mensen ziet.' Ove- Het publiek werd in Western-sferen gebracht tijdens de demonstratie met painthorses en een groep line-dancers. Voorzitter Frans Bakker en het winnende tweespan bij de entree van de Landbouwdag. rigens hebben kinderen tot twaalf jaar gratis toegang. Voorzitter Frans Bakker spreekt rond 15.00 uur van een dag die bijna met meer stuk kan. 'Ik moet niet lyrisch worden, maar het gaat hartstikke goed. We zijn gezegend met dit mooie weer. Je ziet de jonge kinde ren genieten van de draaimolens en de dieren. Paardenliefhebbers komen in deze editie uitgebreid aan hun trek ken, dat vind ik ook leuk. Er is een grote deelname aan die nummers op het concours. De organisatie wil er met zijn allen een feestdag van ma ken. We willen gasten op het eiland en Texelaars een fijne dag bezorgen.' Over teruglopende bezoekers aantallen wil Bakker mets weten. 'Ik kan het nu met met zekerheid zeg gen, maar de belangstelling is zéker zo groot als andere jaren Ook Toon Haastrecht van klein- dierenvereniging Kotex heeft geen klachten. 'Het is een pracht, ook al is het jammer dat de schapen ontbre ken. Gewoon een gezellige dag met veel aandacht die je krijgt voor de konijnen, die vanochtend zijn ge keurd. Het is misschien wat minder druk dan voorgaande jaren, maar er is meer publiek dat rondjes loopt en niet de hele tijd rond de ring staat. De aandacht van de bezoekers is heel anders Er zijn echt mensen die vra gen stellen over de dieren.' Toch is er volgens Haastrecht en zijn collega's een belangrijke voorwaarde voor de Landbouwdag. 'Het voornaamste is dat je in de buitenlucht lekker kan zit ten roken.' Ponyrijders, met op de achtergrond de oude trekkers. bouwdag aan zijn trekken met zweef molens, minitreinen en ritjes op po ny's. Sommige kinderen zijn niet weg te slaan bij de konijnen en paarden Hoornder Harry Bakker blijkt opnieuw schapen te scheren op een plek naast het terrein, om de strenge re gelgeving ten aanzien van het bijeen brengen van evenhoevigen te omzei len. Wezenspyk wil een signaal afgeven voor volgende edities van de Landbouwdag, door enkele koeien en kalveren mee te nemen. Mogelijk is het een startsein voor een rundvee keuring van meerdere bedrijven. Nieuw is de demonstratie van Reddingshonden Vereniging Hoge zand-Sappemeer. Dit is de enige reddingshondenvereniging die er kend lid is van de Koninklijke Neder landse Politiehond Vereniging. De honden en hun begeleiders gaven het publiek een demonstratie van hun dagelijkse werk. De painthorses van de Indian Summer Ranch vallen in goede aarde bij het publiek. Terwijl de gevlekte dieren hun kunnen tonen, geven zes dames een demonstratie line-dance, om het publiek helemaal in Western-sfeer te krijgen Oude be kenden zijn de shows van de Oude Trekker- en Motorenvereniging, de pony- en paardenverenigingen en hondenvereniging DOS. Wout Stam, voorzitter van de Verenging Texelse Producten Promotie, opent de Landbouwdag door het besturen van de nieuwe draineermachme van de firma Duinker. (Foto Gerard Timmerman) .eUjk was de verleiding van het ,„d voor menig toerist te groot. (je fraaie zomerzon en een (nssend windje was het giste- echter ook goed uit te houden de goedbezochte negentiende idbouwdag, op het terrein van, lamilie Veeger aan de Kleiweg g. gen Hoorn. De organisatie (tevreden terug op het evene- nti maar de vraag is hoe langde ini Landbouwdag nog van toe ging blijft, n" veekeuringen op- uw ontbraken. je ingang van het terrein valt de Ie verplaatsbare klimwand van eau Zandbank op. Veel |eugdige oekers wagen een klauterpartij en ben een goed overzicht over het dn Links van de ingang bevinden zich de kramen waarin allerlei producten aan de man worden ge bracht. Zo verkoopt muziek vereniging DEK boeken, zijn er meer dere kramen met Zuid-Amerikaanse kleding en accessoires en brengen meerdere ondernemers de onvermij delijke eet- en drinkwaren aan de man. In andere kramen blijkt toch het agrarische aspect van de Landbouw dag. Zo zijn er verschillende soorten veevoer, attributen voor de hippische sport en Echt Texelse Producten als die van kaasboerderij Wezenspyk. Ook verschillende organisaties heb ben informatieve stands. Natuur- vereniging De Lieuw, nationaal park Duinen van Texel en Staatsbos beheer promoten hun belangen. Achter deze stands komt opnieuw de jeugdige bezoeker van de Land- (Foto's M:ctvcl Dekker) jebezoekers van de Landbouwdag vermaakten zich op een oude trekker. LANDBOUWDAG TEXEL grappen over gemaakt.' Op het hoogste nationale volleybal niveau speelde Blom zich in de kijker van topteams en -trainers. Jan Berendsen, al jarenlang trainer van dezelfde club. zorgde dat de passer/ ben toe aan een nieuwe uitda gen wilde altijd al eens in het lenland spelen.' De Texelse eybalster Alice Blom (23) ver haar Nederlandse ploeg Arke/ ux uit Oldenzaal voor SSV Ulm, Duitse kampioen. De Texelse stelt momenteel van een ouderblessure en kan daarom meedoen aan internationale dstrijden met het Nederlandse bi in Italië. Een overzicht van r volleyballoopbaan tot nu toe. n begon als 8-jarig meisje met iyballen. Daarvoor deed zij korte hngymnastiek en voetbal. 'Bals- ei trokken me altijd al. Basketbal tnnis vond ik bijvoorbeeld ook Mi|n moeder volleybalde, dan ter makkelijker in natuurlijk. Bo llen: als je als meisje met alleen lens voetbalt, is de keuze tussen 'bal en volleybal snel gemaakt.' evoko bleek dat de Oudeschildse meer dan modale volleybalster Via de mini- en meisjesteams !!(te Blom reeds op 11 -jarige leef baar opwachting in het eerste tësteam, waar zij samen met haar der in de eerste regioklasse m te spelen. Het besef 'dat er 'inzat' drong toen tot haar door. n ik twaalf was. zei iedereen dat !euk kon volleyballen. Voor alle ties is dat natuurlijk geweldig om bren. ledereen wil het Nederlands il balen.' nsde periode van vier jaar in de 'Se hoofdmacht bleek dat het ta niet onopgemerkt was gebleven eregio. Het resulteerde in selec tor provincie en district en uit- el'lk om een overgang naar .a/The Smash in Castricum. In Kriode bleken sport en school moeilijke combinatie voor Blom. Peelde derde divisie, dan reis je elerdag door een groot gedeelte 'ederland voor wedstrijden en je 'twee keer per week trainen. Na J°lti|d reisde ik met de trein naar houm Vanaf Anna Paulowna zat de trein met een teamgenootje, Alice Blom verruilt Oldenzaal voor het Duitse Ulm. bij wie ik dan 's nachts ook sliep, 's Ochtends kwam mijn moeder me van de boot halen en bracht me naar school.' In die tijd meldde ook Jong Oranje zich voor Blom. Van haar veer tiende tot negentiende werd zij opge roepen als jeugdinternational. Op 16-jarige leeftijd volgde een defi nitieve overstap naar de overkant. Han Abbing, de toenmalige coach van Gala Sneek - en de huidige as sistent van het nationaal dameselftal - zag het zitten in Blom en haalde haar naar de Friese club. 'Toen heb ik in een gastgezin gewoond Het laatste jaar van de HAVO heb ik ook in Sneek gedaan. Eerst heb ik een jaar met het tweede team in de eer ste divisie gespeeld, daarna twee jaar met het eerste in de eredivisie. Leuk was trouwens dat we daar als shirt sponsor Impact Genetics hadden, zo'n bedrijf dat stierensperma voor koeien levert. Daar zijn behoorlijk wat loper met de beruchte sprongkracht naar Arke/Pollux uit Oldenzaal kwam In Overijssel ging de Texelse, met enkele teamgenoten, op zichzelf wo nen. Blom veroverde drie keer het landskampioenschap en wist met haar team evenzoveel keer de natio nale beker te winnen. In de Europa Cup voor topteams wist Arke/Pollux vierde te worden Ook werd zij een maal verkozen tot volleybalspeelster van het jaar in de Nederlandse com petitie. Met het Nederlands team werd vorig jaar een negende plaats op het wereldkampioenschap in Duitsland behaald. Haar studie heeft Blom inmiddels tijdelijk stopgezet. 'Ik heb mijn HAVO en VWO wel gehaald, maar nu is het even lastig te combi neren. Ik ben begonnen met een op leiding fysiotherapie, maar dat kan gewoon even niet. Volleybal komt op één, school op twee.' Ondanks haar A-status - de hoogste nationale sportnormering in prestatie en inkomensvervangende uitkering - van de overkoepelende sport organisatie NOC'NSF heeft Blom in haar Oldenzaalse periode ook ge werkt. 'Bij Pollux zat een manager die voor een paar uur in de week een administratief baantje voor me had geregeld. Erg handig, want ik mocht zelf mijn werktijden bepalen.' In mei 2002 maakte ze haar debuut in de hoofdmacht van het Neder landse team. 'Ik had al een tijdje meegetraind, maar nu mocht ik echt meespelen. Sindsdien heb ik dertig of veertig wedstrijden voor Oranje ge speeld. Het is wel jammer dat ik niet bijhoud in welke landen ik allemaal ben geweest voor het wereldkampi oenschap. kwalificaties en Europa Cup-wedstrijden. China, Thailand, Polen, Italië, Kroatië... Echt een hele ervaring.' In Oldenzaal is Blom uitgegroeid tot een dragende speelster. 'In je eerste seizoen mag je fouten maken, je bent toch nog jong. Maar Pollux had een heel jong team. op een gegeven mo ment was de oudste 25 jaar. Daar groei je van.' De Texelse is na drie kampioenschappen op rij toe aan een nieuwe uitdaging. 'Ik heb altijd ge zegd dat ik eens in het buitenland wilde spelen. Bij Pollux had ik ook een eenjarig contract, zodat ik weg kon wanneer er een goede mogelijk heid was. Ik kom bij Ulm terecht door Elles Leferink, die daar weggaat. Zij raadde mij aan bij de club en vorige week werd ik opeens gebeld. Ik ben toen naar Ulm gegaan, vlak bij München, en heb daar een oriënte rend gesprek en een rondleiding door de stad gekregen.' Bij SSV Ulm vindt Blom een landge noot in Elke Wijnhoven. Ook hier te kende de Texelse bewust een con tract voor één jaar. 'De club en ik wilden allebei eerst eens een seizoen aftasten. Dan kun je alle kanten nog op. Als het bevalt, kun je altijd nog bijtekenen, maar misschien vind ik het helemaal niks in Duitsland.' Bij de Duitse kampioen en bekerhouder zal Blom wel meer moeten trainen en van een bijbaan zal het niet komen. Naast de gewone volleybaltrainingen, dient er in Zuid-Duitsland ook aan kracht training te worden gedaan. De top- ploegen uit de Duitse competitie zijn volgens Blom waarschijnlijk van een hoger niveau dan de Nederlandse hoogste divisie. Momenteel moet Blom de World Grand Prix in Italië met het Neder landse team aan zich voorbij laten gaan. Ze is herstellende van een schouderblessure. 'De schouderkop stond verkeerd en is vast gaan zitten. Daardoor raakten andere delen rond de schouder ook geïrriteerd. Het komt door te veel trainen en heeft wat rust nodig. Ik doe wel krachttraining en heb ook meegetraind met Jong Oranje. Verder ben ik afgelopen pe riode vrij intensief bij de fysiothera peut bezig geweest De Italiaanse bondscoach Angelo Frigoni achtte het verstandiger om Blom thuis te laten. 'Hij zei dat hij me later nog goed kon gebruiken. Hij heeft wel vertrouwen in me. Natuur lijk zou ik nu graag in Italië zijn. Ik volg de scores live op het internet als ze een wedstrijd spelen. Gelukkig gaat het best goed Na het herstel van de schouder richt Blom zich op het bui tenland, waar zij het ver wil schop pen. 'Ik wil kijken hoe ver ik in een ander land kan komen. En natuurlijk wil ik graag mee naar de Olympische Spelen in Athene, volgend jaar. Dat lijkt me geweldig.' Tekst en foto Michiel Dekker John Rep gaat komende week bij Texel'94 aan de slag. De oud-inter national traint dinsdagavond het eerste en tweede team van de voetbalclub uit Den Burg. Hij wordt daarbij geassisteerd door routi niers Rob van der Stap - de bege leider van het eerste - en Ralph Koning, steun en toeverlaat voor de mannen uit het tweede. De selectie van Texel'94 omvat 31 spelers, waarvan er 7 vanuit de A-ju- moren zijn doorgestroomd. Nieuw gezicht is ook Marco Koorn, afkom stig van Go Ahead Kampen, een eer ste klas zaterdagamateur. Afscheid is genomen van John List, Emile Keyser en Niels Dubbelt. Met Nico Schot wordt nog gepraat. Om goed te kun nen presteren wordt er op dinsdag en donderdagavond getramd, steeds vanaf 19 15 uur. Het (voorlopig) oefenprogramma ziet er als volgt uit: dinsdag 5 augustus: eerste training; zaterdag 9 augustus: Texel'94 1- SRC; zaterdag 16 augustus: Texel'94 Vanaf half negen 's avonds streden zaterdag leden van Model Racing Texel op de kartingbaan in de vijfde avond van de competitie. Ruben Verkaart werd winnaar in de electroklasse, Patrick Bakker in de brandstofklasse. Het aantal deel nemers bij de stockcars was be perkt. In de tweede manche van de brandstofklasse vielen één voor één alle deelnemers uit. Met nog anderhalve minuut te gaan was er geen auto meer op de baan. Favoriet Ruben Verkaart maakte bij de electroklasse de verwachtingen waar en wist de eerste manche op zijn sloffen te winnen. Jan Dupon, die een poging deed hem bij te houden, moest na vijf minuten door techni sche problemen de strijd staken. Yvar Pool werd tweede, vóór Stefan de Waard. In de tweede manche ver scheen Dupon met een reserveauto. Verkaart was niet onder de indruk en zette Dupon op vier rondjes achter stand. Verkaart eindigde als eerste, Simon Kramer als tweede en Dupon werd derde. Dupon liet het er niet bij zitten en nam in de derde en laatste manche al direct de leiding. Halver wege lag Verkaart een ronde achter, maar hij vocht zich terug naar de kop van het veld. In de laatste minuut had Verkaart nog slechts twee seconden achterstand en wist hij door een stuurfout van Dupon de kop over te nemen. Op het allerlaatste moment maakte ook Verkaart een fout en schoof Dupon weer terug naar de eerste plaats. Dupon won met een voorsprong van 1,289 seconde. De derde plaats was voor De Waard. Verkaart werd avondwinnaar, ge volgd door Daan Grisnigt. De Waard en Dupon eindigden als vierde. De eerste manche van de brandstof- klasse werd met een ruime voor sprong gewonnen door Patnck Bak ker. Ronald Kramer werd tweede. Maikel Pool en Elmar Huysman stre den om de derde plaats, een strijd die uiteindelijk werd beslecht in het voor deel van Huysman In de tweede manche gebeurde iets wat nog met eerder gebeurde: één voor één kre gen de deelnemers te maken met pech en het stilvallen van hun wagen. Met nog anderhalve minuut te rijden was er zelfs met één auto op de baan. In de pits werd druk gesleuteld en de auto's werden in recordtijd weer ge start. Dennis Bakker won deze manche vóór Maikel Pool en Patrick Bakker. Deze laatste had in de derde manche zijn auto weer tip-top in orde en reed met gemak de overwinning tegemoet. Adri van Rossum ging er met de tweede plaats vandoor, Pool werd derde Avondwinnaar werd Patrick Bakker, Pool werd tweede en Kramer derde. Het aantal deelnemers in de stockcarklasse was beperkt. Alleen de familie Van Strien verscheen aan de start. Wouter werd eerste, Gerrit tweede en André moest genoegen nemen met de derde plaats. Meer informatie is te vinden op website www.modelracingtexel.nl. 1 - Voorland 1Texel'94 2 - Voorland 2; zondag 24 augustus: (eerste bekerronde) Texel'94 - Wherevogels; woensdag 27 augustus: (tweede bekerronde) Zouaven - Texel'94; woensdag 30 augustus: (derde bekerronde) Vrone - Texel'94 en Texel'94 2 - onbekend. De wedstrij den beginnen steeds om 19.00 uur. Volleybalteams komen vanaf dinsdag 26 augustus iedere dinsdag bijeen in sporthal Ons Genoegen om er in het kader van de Eilandcompetitie tegen elkaar te spelen. Er zijn drie klasses: dames, gemengd en heren. Teams die vorig jaar hebben deelgenomen, hoeven zich met opnieuw op te ge ven. Zij worden automatisch weer in het programma opgenomen Nieuwe gezelschappen kunnen zich tot maan dag 18 augustus ojogeven. Ook teams die op zoek zijn naar spelers en spe lers die nog geen team hebben, kun nen zich melden bij de wedstrijd leiding, die daarin probeert te bemiddelen. Ook voor naams wijzigingen en afmeldingen is de wedstnjdleiding tot 18 augustus be reikbaar via tel. 310565 of 06- 51533259 of - bij voorkeur - e-mail- adreseilandcompetitie@hotmail.com.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7