Texelse jongeren niet te beroerd voor zomerbaantje 'Jonge meiden overkant hier helemaal van God los 5 Gewond bij ongeluk met skimboard .TEXELSE 7 Zwemmers in IJsselmeer Wat ik zeggen wou. SV De Koog in training Sportvisser Duin en Buschgens golfkampioen Duitse zusjes snelle lopers Zwemdiploma's Texelaars liepen hard op Vlieland Magere deelname strandduincross DINSDAG 5 AUGUSTUS 2003 j Texelse jeugd steekt deze zo- ,er de handen flink uit de mou- ,en. Honderden jongeren maken ich deze maanden nuttig in di- erse bedrijfstakken, maar vooral ihoreca en detailhandel. Het doel (eensluidend: geld verdienen. En efst veel. pvallend is dat ook veel jonge tie- >rs, van twaalf en dertien jaar, zich p dé arbeidsmarkt storten en zo hun ikgeld proberen aan te vullen Vol- >ns diverse werkgevers is de werk- reidheid groot. 'Je merkt echt dat jeconomie wat minder is, want er meer aanloop. Ze willen graag erken. We krijgen veel spontane mmeldingen voor een vakantie- jantje'. vertelt Maarten Hoogen- isch van restaurant Catharina- oeve. Hij kiest bewust voor Texelse ikantiekrachten. 'We hebben echte ervaringen met overkanters. Ie hebben een paar jaar van die leiden van 17 of 18 jaar gehad die an voor het eerst weg waren bij hun jderen moeder. Dat was een ramp. ie slaan helemaal door en zijn com- leet van God los als ze hier zijn. En in nog met die pillenbende tegen- oordig. Ik pas er voor, want je voelt nog verantwoordelijk ook.' De laat- e |aren werkt Hoogenbosch dan ok bijna uitsluitend met personeel an het eiland. 'We hebben nu zo'n egen mensen in de bediening lopen ivoor de afwas. Dat gaat prima. Er veel meer sociale controle en dat reikt goed.' Netwerken exelse jongeren blijken zelf prima in lasteen vakantiebaantje te regelen. 'Ie krijgen hier maar af en toe ïjelse jongeren die een baantje zoe- De meesten hebben zelf een uit- eid netwerk om aan een baantje komen Vaak gaat dat via de of kennissen die wel een intje weten of werk hebben', ver- Sandra Rouwenhorst van Uit bureau Start. 'We hebben wel eens geprobeerd Texelse jongeren te benaderen voor vakantiewerk, maar dat is moeilijk. We hebben ooit eens op een Uitmarkt gestaan van de OSG, maar dat sloeg niet echt aan. Ze regelen het zelf wel.' Start zorgt overigens wel voor de invulling van zo'n honderd vakantiebanen op Texel, omdat de Texelse markt niet toereikend is voor alle vacatures. 'Via posters in andere filialen werven wij personeel voor het hoogseizoen Jongeren kunnen zich via een spe ciaal ontwikkeld formulier aanmelden voor een baantje hier.' Volgens de consulente zijn er dit jaar zo'n twee honderd formulieren ingeleverd. Dat bleek ongeveer voldoende om de honderd aangemelde baantjes in te vullen. 'De uitval is groot. Een groot deel van de aanmeldingen is met geschikt. Dat zijn jongeren die maar één of twee weken willen werken of veertig daarvan hadden betrekking op horeca, tweeëndertig op detail handel. Volgens Schuurer was zo'n tachtig tot negentig procent van tij delijke aard. Niet geheel onverwacht nam het aantal openstaande vacatu res in juli af. Overigens bemiddelt het CWI met tussen werkgevers en werk nemers, maar moeten die zich zelf actief opstellen. Bollen pellen Degenen die nog te jong zijn voor een baantje in de horeca of de detailhan del zoeken het in de bloembollen sector. Inderdaad: bollen pellen. Dat blijkt voor de 12- en 13-jarigen de meest lucratieve manier om wat bij te verdienen. Ook Lianne Dijker (13) uit Den Burg pelt bollen. Via haar broer kon zij terecht bij Marco Flier aan de Hallerweg. 'Ik vind het leuk werk en het is erg gezellig', vertelt zij overtui- wel wat terug doen in de wintermaan den Dan kunnen ze per toerbeurt in het weekend werken. Dat moet je wel doen, anders hou je ze niet', licht Goënga toe. Twee meiden die in de Hoornder su permarkten werken, zijn Sanne (15) en Fenneke (16) Lap. Wanneer de verslaggever in de winkel is, bestieren zij samen de broodafdeling. Sanne werkt al sinds haar dertiende in de Spar-supermarkt, Fenneke sinds haar twaalfde. Zij stond al in de sla gerij en achter de kassa en kwam tenslotte op de broodafdeling te recht. 'Ja, ik werk om wat bij te ver dienen, maar eigenlijk verdient dit niks en soms is het vet druk', mop pert de puber. 'Ik heb er wel eens aan gedacht om een ander baantje te nemen, maar dan kan je alleen in de zomer terecht. En dan moet je hele maal naar Den Burg fietsen of zo en bijvoorbeeld aan het werk willen als strandwacht of recreatieleider. Dat gaat dus niet.' Start eist van de jon geren dat zij minimaal zes tot acht weken beschikbaar zijn en tenminste zestien jaar zijn Vervolgens worden potentiële kandidaten in contact ge bracht met werkgevers. Anders gaat dat bij het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). Daar is het aantal vakantiebaantjes niet exact vast te stellen. 'Wij houden in ons systeem het aantal tijdelijke vacatu res bij, maar de specifieke vakantie baantjes zijn daar moeilijk uit te lich ten omdat die niet apart staan vermeld', licht Gemt Schuurer van het CWI toe. Per 1 juli was het aantal banen dat bij het CWI stond geregis treerd ruim tweehonderd. Vijfen- e (I.) en Sanne Lap bestieren samen de broodafdeling van supermarkt Goënga. gend. Drie dagen per week begint ze om acht uur en werkt ze de hele och tend. 'Ik moet van mijn vader en moeder voor een gitaar sparen en ik wil nog wat geld hebben om leuke dingen te doen.' Vooral de afgelopen maand, toen de tulpen werden ge peld, waren er veel Texelse kinderen in de bollenschuren te vinden. Nu wordt dat minder. 'We zitten nu in de krokussen en hebben nog maar een paar Texelse pellers, de rest is hoofd zakelijk Spaans', vertelt bollenteler Jos Timmer uit de Prins Hendrik- polder. 'Veel kinderen moeten vol gende week al weer naar school en willen die laatste week of twee weken niks meer doen.' Hoornder onderonsje In Den Hoorn kan een groot deel vai i de werkzoekende jeugd terecht bij supermarkt Goënga. Dat blijkt hét ideale bedrijf voor die groep. 'We werven zelf ons personeel en dat ging prima dit jaar. De mond-tot-mond- reclame is groot', vertelt mede-eige naar Winanda Goënga. De super markt heeft in het zomerseizoen zo'n vijftien extra krachten, in leeftijd va riërend van vijftien tot twintig jaar. Diverse jongeren werken al enkele jaren bij Goënga. Eén ding hebben ze gemeen: ze beginnen allemaal als vakkenvuller. 'Als ze wat ouder zijn, stromen ze door naar de slagerij of de kassa.' Het bedrijf en de jongeren hebben een bijzondere band: wie in de zomer werkt, mag ook buiten het seizoen in de weekenden blijven wer ken. 'We moeten ze een beetje te vriend houden, want we hebben ze in de zomer erg hard nodig. Het is hier nu een gekkenhuis. Dan moet je dus nu woon ik honderd meter verder.' Toch denkt zij er over om met een paar jaar eens een ander baantje te proberen 'Ik wil wel in de horeca, want dat verdient beter.' Voorlopig blijft ze echter bij Goënga. 'Want het is hier wel erg gezellig!' Sanne be aamt dat 'Je kent hier iedereen in de winkel en dat is leuk.' Alleen die klan ten. Die zijn volgens de meiden best lastig. 'Heb je net alles schoon, moe ten ze nog een brood hebben. Of ze komen nog net voor sluitingstijd bin nenstormen. Ook erg irritant.' Hoewel ze soms vroeg moeten beginnen, gaan de twee evengoed te stappen. 'We houden daar niet echt rekening mee. Maar je moet wel vrolijk blijven als je werkt!' Lucratief Een van de meest lucratieve vakan tiebaantjes is vermoedelijk te scoren bij bootdienst Teso. Daar zijn in het zomerseizoen zo'n 23 auto-opstellers extra actief. 'Mijn vader zei meteen: dat moet je doen. Dat is een van de betere banen die je op Texel hebben kunt. Ik ben er dan ook heel blij mee' vertelt de 19-jarige Bennie Keesom. Hij werkt dit jaar voor het eerst als auto-opsteller. Na twee introductie dagen in het voorjaar ging hij aan de slag. De jongeren begeleiden het autoverkeer bij de Teso-havens van Den Helder en Texel. 'De stress valt wel mee. Op sommige tijden is het even hectisch en voel je de tijdsdruk, maar vooral met mooi weer is het gezellig.' Zijn collega Mark Roeper (20) is bezig met zijn derde jaar bij Teso. 'Ik ben er eigenlijk een beetje ingerold. Via een verkeersleider ben ik benaderd en het leek me wel wat. Je gaat met verschillende soorten mensen om en dat is altijd makkelijk voor later. En het verdient natuurlijk goed.' Tijdens de introductie leert het nieuwe personeel ook omgaan met lastige klanten. En die zijn er, zo ver zekeren de jongens. 'Als het heel druk is, of slecht weer, dan komt het het vaakst voor dat mensen zich mis dragen. Ze schelden je uit voor alles wat los en vast zit. Dat is soms wel even slikken', aldus Mark Ook hun eilandgenoten zijn niet altijd even makkelijk. 'Een Texelaar weet het al tijd beter. Die gaat mij vertellen hoe ik mijn werk moet doen', vervolgt Mark. Verder krijgen de auto-opstel lers vaak de schuld van een gemiste boot. Bennie 'Dan gaan ze weg bij de auto om een patatje te halen en dan komen ze terug als de boot al weg is. Dan krijgen wij de schuld Dat we hadden moeten zeggen dat ze bij hun auto moesten blijven. Maar je hebt toch een eigen verantwoordelijkheid als je de boot moet halen?' Tot een handgemeen is het bij beiden geluk kig nog nooit gekomen. Wel is Mark eens aangereden door een boze au tomobilist. 'Dan blijven ze doorrijden. Steeds een stukje verder tot ze tegen je benen aan rijden. Gewoon uitpro beren. Dat pik ik natuurlijk met.' Toch vindt het duo het werk vooral leuk. Af en toe gebeuren er ook opmerkelijke dingen. 'Ik heb eens vijftien euro fooi op een dag gehad. Vijf euro van een man die claustrofobie had en die ik uit de rij liet en tien euro van een vrouw om wat te drinken te kopen. Leuk toch?' Hoewel de baantjes bij Teso populair zijn, plaatste de bootdienst dit jaar voor het eerst wervingsadvertenties. 'Normaliter hebben we in de herfst al veel reacties binnen van jongeren, maar afgelopen winter was dat wat minder. En in verband met het nood- opstelterrein hadden we extra men sen nodig, zodat we advertenties hebben geplaatst', licht Teso-woord- voerder Jan Bloem toe. De respons was enorm. Communiceren Net als de meeste jongeren zocht ook Kitty Verveer (18) een baantje in de horeca. 'Ik heb hiervoor bij Etos ge werkt, maar daar had ik het wel ge zien. Ik wilde wat anders.' Voor het tweede jaar werkt zij bij restaurant Catharinahoeve als serveerster. 'Dat bevalt prima. Het is heel gezellig en ik vind het vooral leuk om goed te communiceren met de mensen', al dus de scholiere, die in Den Helder een opleiding voor sociaal-pedago gisch werk volgt. Vooral kinderen spreken haar aan. 'Ondanks de drukte moet je een beetje tijd maken voor de mensen. Je moet ze verma ken, zeker de kinderen want we zijn een kindvriendelijk restaurant.' De werkuren van de jeugdige serveerster zijn zeer variabel. 'De ene week werk ik twintig uur, de andere week meer Krantenbezorger Jan-Willem Bakker. 'Vooral ouderen zijn vroeg wakker. Dat zijn echte vroege vogels. dan veertig Dat is net wanneer ze me nodig hebben Sparen voor een be paald doel doet ze met. 'Mijn vriend heeft net een huis gekocht, dus het is mooi dat ik een zakcentje bijver dien.' Terwijl ze geroutineerd een ta fel leegruimt, denk Kitty na over de vraag wat ze het minst leuk aan haar bijbaantje vindt. 'Niks eigenlijk. Er zijn wel eens chagrijnige mensen bij, maar daar bijt ik me wel doorheen.' Vroege vogel Jan-Willem Bakker (12) uit Den Hoorn offerde drie weken nachtrust op voor een krantenwijk. 'De buren verderop gingen op vakantie en vroegen of ik hun krantenwijk wilde doen', vertelt Jan-Willem opgewekt. Hij bezorgde 's morgens de Telegraaf op het Klif, de Naalrand, Stolpweg en De Kuil. en 's middags de Texelse Courant en het Noord-Hollands Weekblad. 'Ik zette om kwart over zes de wekker. Dan kon ik nog even lekker blijven liggen. Om half zeven moest ik er echt uit en dan even eten en uitzakken. Om tien voor half acht moest ik de kranten ophalen bij Martha en dan ging ik ze rondbrengen', babbelt de 12-jarige Hoornder vrolijk verder. 'Ja, het was wel erg vroeg, maar daar wen je aan, hoor. Het was ook erg gezellig. Vooral als we stonden te wachten op de kranten, dan konden we nog lekker bijpraten. En het werd steeds leuker, omdat je later de nummers uit je hoofd kent.' Zijn verdiende geld heeft hij nog niet uitgegeven. 'Als ik iets leuks zie, kan ik het kopen, maar mis schien zet ik het ook wel op de bank.' Nu heeft Jan-Willem zichzelf vakan tie gegund. 'Ik neem nog even lekker twee weken vakantie, voordat ik weer naar school moet. Effe lekker uit zakken!' Tekst en foto's Louise van der Sluis Texelse zwemmers Simone de 1, Jolanda van Strien en Sverre «hweiler hebben afgelopen lekend deelgenomen aan een ler-waterwedstrijd in Hoorn. Zij remmen alledrie voor de organi- rende zwemvereniging Hoorn, te wedstrijd werd gezwommen het IJsselmeer. none de Wit startte op de 2000 iter vrije slag dames. Zij zwom te- li clubgenote Edith van Dijk, we ikampioen op de 25 kilometer en Sen Bianca de Bruijn, ook lid van Nederlands team. De Wit legde i' 2 km af in een tijd van 29.58.33 tuten en behaalde in het sterk be- veld van 26 zwemsters een he plaats. In het klassement voor isjes onder 17 behaalde zij een splaats. In verband met het grote Hal deelnemers waren vier bekers schikbaar, dus heeft zij weer een ker aan haar collectie kunnen toe sgen. landa van Strien debuteerde in te vorm van zwemwedstrijden en be m ui op de 500 meter schools- let op de 1000 meter vrije slag. Op 500 meter behaalde zij met een ran 9,32.14 minuten een achtste Mts in een veld van 26 deelnemers, erg laar e'9en leeftijdscategorie, jaar- 300 "9 '88/'89 behaalde ze de 7de plaats. De 1000 meter vrije slag legde ze af in 16.50.20, goed voor een 23ste plaats. In haar eigen categorie werd zij 13de. Sverre Eschweiler behaalde op de 500 m vrije slag een 6de plaats met een tijd van 8.54.80 min. Peter Haker van ZPC TX71 zwom de 5 km in 1.25.21.39. en behaalde daar mee de 33ste plaats, in een veld van 35 deelnemers. Rick van der Wal deed mee aan de prestatietocht over 500 meter en zwom daarmee voor het eerst deze afstand in open water. Brieven van teven uituooedelijkheid van «Je re ébb jr.G senioren van SV De Koog hervat- btó 'honderdag de training. De selec- komt iedere dinsdag en donder- 9 om 19.30 uur bijeen. Het kei1 jongde team van trainer Bep Vonk itW lelt zaterdag 16 augustus op eigen E"^ 'ein een eerste oefenwedstrijd te- e5 1 Egmondia, dat uitkomt in de 00 he klasse. Over andere oefen- I2f hstrijden wordt nog onderhan- O'^lh, meldt secretaris Jan van Beek. he competitie is De Koog in de 'sle ronde vrij. Een week later, op iln september, gaat het team op be- :k bij het uit de zesde klasse ge- Sradeerde Dirkshorn. Leuk vond ik dat vorige week. Bij de Rogsloot was een jonge Texelaar lek ker aan het vissen. Op zich niets bij zonders. Tenslotte neemt deze jonge Texelaar daar elk jaar een paar dagen voor. Lekker genieten langs de water kant, hengeltjes mee en een schuil- dakje voor de ergste regen. Regelma tig zie je iemand stoppen om te informeren hoe de vangsten zijn en ook soms om wat eten of drinken te brengen. Door ons werk (de verkoop van wadpieren) ben je toch belang stellend naar zulke enthousiaste jonge mensen. Want we moeten het straks toch van de jeugd hebben. Tot mijn verbazing was hij eerder van zijn stekkie verdwenen dan hij van plan was en het weer kon daarvan niet de oorzaak zijn. Na wat telefoneren kwam ik erachter dat de Texelse po litie deze enthousiaste jonge visser onder bedreiging van een bekeuring had verdreven. Het schijnt met toe laatbaar en streng verboden te zijn om met een afdakje, gedurende meer dan 24 uur, langs de waterkant te zit ten. Wat hoop ik dat deze agent ook jonge kinderen heeft die misschien de puberteit nog naderen. Misschien bedenkt hij dan dat een kind beter aan de waterkant kan zitten vissen dan met drank en blow ergens op de stoep hangen. Cynthia Winkelman, Oudeschild. Jaap Duin werd afgelopen weekend voor de vierde achtereenvolgende keer kampioen matchplay van de Texelse golfclub. Op de 22ste hole versloeg hij Jan van Wijk met een birdie. Bij matchplay wordt om de meeste gewonnen holes gespeeld. Telkens speelt alleen de beste van twee spelers verder, de verliezer valt af. Jan van Wijk versloeg in de halve finale Jaap Pameijer en speelde de finale tegen Jaap Duin, die Hans Montag had verslagen. Na achttien holes was nog geen beslissing geval len, zodat tot de 22ste hole werd doorgespeeld. Bij de dames werd Janneke Kamps tra in de halve finale verslagen door Els Postma en Margreet de Graaf door Maria Buschgens. In de finale viel de beslissing pas op de acht tiende hole in het voordeel van Buschgens, die de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Twee Duitse zusjes uit Engelskirchen demonstreerden vrijdag hun kwalitei ten in de vierde crossloop bij ZDH. Debora Diawach won de mini-loop over 1 kilometer in 3.21 minuten. Zij was daarmee alle jongens te snel af. Haar oudere zus Annabel ging met de eerste prijs van de loop over 4 kilo meter naar huis. Zij finishte in 16.17 en was daarmee precies even snel als landgenote Heike Bienstein uit Amsborg, die bij de volwassen vrou wen won. Winnaar bij de mannen werd Jaap Witte uit Den Burg, die slechts 14.18 nodig had om het mooie maar lastige parcours door de Bollekamer te ronden. Ook onder de atleten die zich aan 8 kilometer waag den, waren enkele zeer snelle. Wim Opten uit Zuid-Laren liet iedereen zijn hielen zien en kwam in 27.11 als eer ste over de eindstreep. Snelste vete raan was Jan Zijm uit Den Burg, die zijn race besloot na 30.41 In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt vrijdag voor de tweede keer dit seizoen afgezwommen voor de di verse zwemdiploma's. In verband hiermee is het bad vanaf 16.45 uur gesloten voor andere activiteiten. Zeventien Texelaars maakten zondagochtend met de boot van Sil Boon de oversteek naar het buur- eiland Vlieland, om er onder tropische omstandigheden mee te doen aan de jaarlijkse hardloopwedstrijden Acht van hen waagden zich aan de lang ste afstand, de halve marathon. De beste prestatie werd geleverd door Remko Nagtegaal. die met 1.30.54 uur een snelle tijd neerzette. Ook Rob Teisman (1.40.06). Jan van der Star (1.43.49) en Jeroen Smits (1.57,54) hadden minder dan twee uur nodig voor 21 kilometer. Acht anderen lie pen iets minder dan de halve afstand, 10 kilometer. De snelste was Thomas Richter, die in 44.21 minuten over de finish kwam Come de Jager was na 47.43 klaar en veroverde daarmee een derde plaats bij de dames. Haar vader, de 82-jarige Kees de Jager, liep 5,5 kilometer en deed daar 36.12 over. Andere prestaties 21 kilometer: Cees Goslinga, 2.06 48; Rose Goslmga, 2 13.37; Emile Seegers, 2.23.01; Annie Hin, 2.27.15. 10 kilometer: Jan Fredenci. 46.40; Cees Witte. 51 40; Laurien Bakker. 52 51Jaap van Vooren, 53.22. Maarten Smit. 57.09; Annelies Graaf. 57.30. Een 14-jarige jongen uit Groningen is gistermiddag gewond geraakt bij een ongeluk op het strand bij paal 15. De jongen was met behulp van een skimboard over water en strand aan het glijden en kwam daarbij ten val. Hij raakte gewond aan zijn onderbeen en zijn knie. Of er sprake was van breuken, was niet duidelijk. De bad meesters van paal 15, van wie één student medicijnen, strandexploitant Jur Schuiringa en omstanders ver leenden eerste hulp. Ambulance personeel zorgde ervoor dat het ge wonde been werd gespalkt en gaf de jongen een verdoving, zodat hij min der pijn leed. Met behulp van de terreinwagen van Schuiringa werd de jongen, die met zijn ouders op vakan tie was, van het strand naar de am bulance vervoerd. Daarna werd hij naar het ziekenhuis in Den Helder overgebracht voor nader onderzoek. De zondagochtend gelopen strand duincross bij De Koog telde niet veel deelnemers. Slecht 35 atleten waren naar het strand bij paal 21 gekomen, waaronder 24 kinderen die jonger waren dan 13 jaar. Veel leden van Atletiekvereniging Texel deden mee aan een wedstrijd op Vlieland en ook het hoge water en het warme weer zal menigeen tegengehouden hebben. De deelnemers aan de loop over 8 kilometer vertelden na afloop dat dit zwaarste van de vier wedstrijden was. Winnaar werd Henk Wester- laken uit Rijswijk (N-B). Hij kwam in 32.11 minuten over de finish. Jan Dogger uit Den Burg trok in 19.38 aan het langste eind in de wedstrijd over 4 kilometer. De meeste strijd was te zien bij de jeugd, die 1200 meter liep. Mike Hooft werd in 5.33 wederom eerste bij de jongens. Vlak na hem kwamen twee meisjes over de streep. Iris Struijk uit Sliedrecht won in 5.35, Judith Baron finishte in 5.39. Tweede jongen (in 5.42) was Mathijs Witte uit Den Burg Uitslagen 1200 meter - Jongens: I.Mike Hooft (Gouda). 5.33, 2.Mathijs Witte (Den Burg), 5.42; 3.Bas van Dongen (Sliedrecht). 5.48, 4 Koen Ruiter (Bunnik), 5.51; 5.Lennart Baron (Bad Zwisschenalm), 5 56; 6.Koen Schnitfink (Hilversum), 6.00, 7.Jan Wever (Rhoon). 6.06; 8.Niels Ruiter (Bunnik), 6.07, 9.Teun Wever (Rotterdam), 6.16, 10Martijn Snippe (Klazinaveen). 6.26; 11 Bob Struijk (Sliedrecht). 6 31,12.Dirk Bruin (Haarlem), 6 36,13 Vincent Kobossen (Deventer), 7 14,14 Timo Schnitfink (Hilversum), 7.34; 15.Axel Garritsen (Den Burg), 7.48; 16Valentijn Kobossen (Deventer), 8 03, 17.Guus van Dongen (Sliedrecht), 10.50, 18.Max van Dongen (Sliedrecht), 1116. Meis jes: 1 .Iris Struijk (Sliedrecht), 5.35; 2 Judith Baron (Bad Zwisschenalm), 5.39; 3.Eva van Dongen (Sliedrecht), 5.47; 4 Sophie Witte (Den Burg), 7.05; 5.Anna Bruin (Haarlem), 7.45; 6 Linda Hooft (Gouda), 9.50 4 kilometer - 1 Jan Dogger (Den Burg), 19.38; 2.Peter Snippe (Klazinaveen), 19.53; 3.Arco Garritsen (Den Burg), 20.58; 4 Frans Kobossen (Deventer), 21.07,5.Marijke Stark (Oosterend), 24 48 8 kilometer - I.Henk Westerlaken (Rijswijk (N- B)), 32.11; 2 Robert Smit (Elim), 34 28: 3.Ko Kwakman (Enschede). 41.44,4.Herman Snippe (Klazinaveen). 42 56; 5 Beenhard Oldigs (Bremen). 46.05; 6 Wouter Dogger (Den Burg), 47.29. IIIv- -■ 'v I- Bennie Keesom laat zich niet gek maken door lastige klanten. 'Dat gescheld moet je maar gewoon langs je heen laten gaan.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7