Cursussen en workshops Muziek- en Dansschool Texe 6 'Tachtig procent van het tekenen is kijken i Beeldende vormgeving nieuw bij MDT Raindanc .TEXELSE COURANT" Cursusaanbod ROC Schuijl en Kuip winnen zomergolf Texel'94 oeff; ZDH oefenf: VRIJDAG 15 AUGUSTUS 2003 Muziek- en Dansschool Texel ver zorgt een toenemend aantal (korte) cursussen en workshops voor kin deren en volwassenen, met ingang van komend schooljaar zelfs in te kenen, schilderen en zeefdrukken. Een overzicht met de meest essen tiële gegevens staat hierbij afge drukt. Voor meer informatie en voor inschrijvingen kan men te recht bij de school (tel. 313493 of e-mail muziek.texel@planet.nl). Voor de meeste cursussen geldt dat ze alleen doorgaan bij vol doende deelnemers. Muziek voor baby's en kleuters Kleine kinderen hebben intense aan dacht voor klanken en geluiden, zin gen zelf graag en vinden het leuk om met eenvoudige muziekinstrumenten te expenmenteren. De cursus bestaat uit beweging, spel, luisteren naar muziek, liedies zingen en spelen op eenvoudige instrumenten. Deze ac tiviteiten doen een appèl op de mo torische, verstandelijke en sociaal- emotionele ontwikkeling van de kinderen, maar het plezier staat voorop. Cursusduur: 10 lessen van 35 minuten; dag en tijdstip: dinsdag 9.15 uur; start: 9 september; docent: Imme Wassink; kosten: €35,-. Kleuterblokken Een muzikale ontdekkingstocht voor kinderen van 4 en 5 jaar. Op een speelse manier wordt in vier blokken van zes lessen kennis gemaakt met muziek, dans en toneelspel, met een uitstapje naar de beeldende kunst. Elk blok heeft zijn eigen thema. In een van de zes lessen per blok maken de kinderen voorwerpen (bijv. decor, kle ding, schilderingen) die in de lessen worden gebruikt. Het eerste blok staat in het teken van het vlinder- project van het nationaal park. Cur susduur: 4 blokken van 6 lessen; docenten: Imme Wassink, Gerda Lont, Els Wennekendonk; dag en tijd stip: maandag 16.00-16.45 uur; start: 1 september/20 oktober en 5 januari/ 16 februari 2004; kosten €18.75 per blok/€75,- voor hele cursus. Intro Intro is een voorspel op de instrumentale en vocale lessen aan de muziekschool. Er wordt nog niet met notenschrift gewerkt. Wel: zin gen, spelen op Orff-instrumenten, bewegen op muziek, kennismaken met instrumenten en hun spelers, zelf muziek bedenken (improviseren en componeren), muziek tekenen en naar muziek luisteren. Kortom: een gevarieerde en degelijke basis voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Cursusduur: 25 lessen van 45 minuten; dag en tijd stip: woensdag 13.00 uur; start: 3 september; docent: Imme Wassink; kosten: €75,- eenmalig/€12,50 per maand. Speelklas (jaarcursus) Voor kinderen uit groep 5 en 6 basis school In de Speelklas (Algemene Muzikale Vorming) wordt de muzikale basis gelegd en worden kinderen voorbereid op het leren spelen van een instrument. In een jaar leren de kinderen noten lezen, zingen, samen spelen op eenvoudige instrumenten en fluitspelen. Ook is er een uitge breide instrumentale oriëntatie, zodat kinderen een goede keuze kunnen maken voor een vervolgstudie aan de muziekschool. Cursusduur: weke lijkse lessen; dag en tijdstip: woens dag 14.55 uur; start: 20 augustus, docent: Imme Wassink; kosten: €15,- p.m. (10 maanden). Pennywhistle maken en bespelen Speciaal voor kinderen van 7 tot 12 jaar. In twee lessen bouwen ze van PVC een eigen penny whistle (een bepaald soort fluit). Vervolgens krij gen ze acht lessen op de zelf gemaakte fluit. Als er tijd voor is, worden de fluiten versierd en/of ge verfd. Cursusduur: 10 lessen; dag: maandag; start: 15 september; do cent: Peter Smith; kosten: €45,-. Meidenzanggroep Voor wie van zingen houdt en al een beetje noten kan lezen. Leerlingen leren zich (ook in zelf gekozen num mers) 'lekker uiten met de stem', on der leiding van een zangdocent met veel ervaring op het gebied van vocal jazz, musical en popmuziek. Cursus duur: 25 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: woensdag 16.15 uur; start: 10 september: docent: Mathieu Vulto; kosten: €15,- per maand (6 maanden). Stemvorming Voor mensen die graag zingen en op een ontspannen manier meer willen leren over hun zangstem. Er wordt gewerkt aan stemvorming (techniek om beter te leren zingen) en aan koor vorming (het samen zingen). Het te zingen repertoire komt bij deze cur sus voornamelijk uit de 'lichte' mu ziek. Stemvorming licht voor beginners: Cursusduur: 10 lessen van 60 minu ten; dag en tijdstip: maandag 19.30 uur, start: 1 september en 24 novem ber; docent: Claudia Reij; kosten: €75,-. Stemvorming licht voor gevorderden I: start: 29 maart. Stemvorming licht voor gevorderden II Voor zangers die de cursus gevorderden I hebben afgesloten en/ of voldoende zangervaring hebben. Toelating gebeurt in overleg met de docent. Cursusduur: 25 lessen van 60 minuten, dag en tijdstip: dinsdag 19.30 uur; start: 26 augustus; kosten: €150,-. Muziekschool Kamerkoor Een gemengd koor, dat hoofdzakelijk zingt uit de a capella koorliteratuur Het repertoire bestaat uit klassieke muziek, met zowel kerkelijke als we reldlijke stukken, zoals madrigalen, motetten, missen, chansons en volksliedbewerkmgen. Bij nieuwe le den wordt eerst een stemtest afge nomen om te weten welke stern- omvang hij of zij heeft en of de stem in de koorklank past. Het van blad kunnen zingen strekt tot aanbeveling. Jaarlijks vinden er twee bescheiden uitvoeringen plaats, rond Driekonin gen en in het voorjaar. Cursusduur: 30 wekelijkse repetities; dag en tijd stip: donderdag 20.00-22.00 uur; start: 4 september; dirigent: Dyo Wassink; kosten: €20,- per maand. Georgische zang Het Georgische ensemble Kereoni is opnieuw bereid gevonden een work shop zang te verzorgen. De groep komt jaarlijks naar Nederland en geeft op tal van plaatsen concerten en workshops. De vijf zangers, die zichzelf begeleiden op verschillende instrumenten, willen met hun muziek de traditionele Georgische zang- en danscultuur uitdragen. Het repertoire is zeer gevarieerd. Vrolijke volks muziek, liefdes- en religieuze liederen worden afgewisseld. In de workshop studeren de deelnemers onder lei ding van Levan Goliadze enkele tra ditionele liederen in. Dag en tijdstip: 29 december. 13.30-17.00 uur; kos ten: €12,50, mcl. consumptie Christmas Carols Carols instuderen en op dezelfde dag uitvoeren9 Dat kan op zaterdag 20 december, 's Morgens repeteren, daarna desgewenst met elkaar (En gels?) lunchen, generale repetitie en om 16.00 uur concert in de NH kerk te Den Burg. Kosten: €12,50, excl lunch. Spelorkest verstandelijk gehandi capten In deze cursus wordt intensief muziek gemaakt door middel van spel, be weging, improvisatie en zang. Met gebruik van allerlei instrumenten: keyboards, triangels, schudeieren, tamboerijnen, trommels, klokken spelen, zelfs harpen en accordeons. In principe kan iedereen, met of zon der instrument, meedoen. Cursus duur: 10 lessen van 45 minuten; dag en tijdstip dinsdag 17.00 uur, start: 9 september; docent: Imme Wassink; kosten: €62,50. Liedbegeleiding gitaar Voor liefhebbers die in een korte tijd willen leren met een gitaar liedjes te begeleiden. Centraal staat het spelen van akkoorden, zodat men uiteinde lijk zelfstandig allerlei liedjes en songs kan begeleiden. Voor gitaristen die de basistechnieken beheersen, zijn er vervolgcursussen. Liedbegeleiding gitaar voor beginners: cursusduur: 10 lessen van 60 minuten; dag en tijd stip: maandag 19.30 uur; start 8 sep tember; docent: Menno Smit; kosten: €75,-. Liedbegeleiding gitaar gevorderden II: cursusduur-10 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: maandag 19.30 uur; start: 1 decem ber; docent: Menno Smit; kosten. €75,-. Liedbegeleiding gitaar gevorderden I: start 8 maart. Liedbegeleiding piano Voor mensen die geen tijd of zin heb ben zich te verdiepen in het noten schrift, maar toch piano willen spe len. Via eenvoudige akkoord symbolen leert de cursist liedjes en songs begeleiden op de piano. Ook leuk om te doen met kinderen Cur susduur: 8 lessen van 40 minuten; dag en tijdstip: donderdag 19.45 uur; start: 18 september; docent: Tineke Schoo; kosten: €75,- (volwassenen), €50.- (tot 21 jaar). Tinwhistle Sinds een paar jaar is er veel belang stelling voor Keltische muziek (Iers en Bretons). In Ierland zijn vooral de tinwhistle en de houten dwarsfluit populair bij het spelen van de tradi tionele muziek De cursus tinwhistle is een eerste kennismaking met deze muziek. Noten kunnen lezen is niet noodzakelijk. Er wordt veel aandacht besteed aan uit het hoofd spelen; ook wordt gewerkt aan frasering (de typi sche Ierse versieringstechniek), ademhaling, ritmiek en inzicht in de structuur van de muziek. Tinwhistle voor beginners: cursusduur: 8 lessen van 45 minuten, dag en tijdstip: woensdag 18.45 uur: start: 17 sep tember; docent. Loes Bakker; kosten. €60,- (volwassenen). €45,- (tot 21 jaar). Tinwhistle voor gevorderden: start: 10 maart Portrettengalerij, componisten in klank en kleur Musici schetsen een levendig beeld van componisten. Presentaties aan de hand van veel voorbeelden Hoe leefden ze? Wat voor muziek schre ven ze? Hoe paste hun muziek in het tijdsbeeld? Welke ontwikkeling maakte hun muziek door? Kosten: €6.-, (passe-partout €15,-), kinderen €3,- (passe-partout €7,-), (leerlingen leerrichtmg gratis). Francis Poulenc. Woensdag 1 okto ber, 20.00 uur; presentatie door Ka ren Haasdijk, piano, m.m.v. Loes Bakker, fluit. Vespers van Gregoriaans tot ber; docent: Roos Bakker; kosten. €50,-. Boy's time voor OSG'ers; cur susduur: 10 lessen van 50 minuten; dag en tijdstip: maandag 18.05 uur; start. 8 september; docent: Roos Bakker; kosten: €50,-. NB bij vol doende belangstelling kunnen deze cursussen worden omgezet in regu liere jaarcursussen. Breakdance Voor jongeren vanaf 12 jaar. Dag en tijdstip: zaterdag 4 oktober 13.30- 15.30 uur; docent: Rik Niks; kosten: €10,-. Moderne dans Moderne dans heeft zijn oorsprong in cent: Klarina Combé; kosten: €62,50 Reguliere lessen dans Dinsdag: 18.30-19.20 jazzdance (71/ m 11 jaar); 19.20-20.10 jazzdance (tieners/volwassenen); docent: Klarina Combé. Woensdag: 13.30-14.15 alg. dans ante vorming (groep 1 en 2 basis school); 14.15-15.05 dansmix la (groep 3 en 4 basisschool); 15.05- 16.05 streetdance I (groep 7 en 8 basisschool); 16.20-17.20 street dance lia (beginners, tieners vanaf 12); 17.20-18.20 streetdance lib (gevorderden, tieners vanaf 12); 18.30-19.30 streetdance III (selectie- Kijken naar wat je ziet, jezelf ver wonderen over wat je ziet en de verbeelding laten werken. Daar draait het voor een belangrijk deel om bij de nieuwe cursussen tekenen die Paulien Vet uit Den Hoorn en Gerda Lont uit Oude- schild dit najaar geven bij Muziek en Dansschool Texel. De MDT heeft haar cursusaanbod uitge breid met beeldende vormgeving. Vet geeft les aan volwassenen, Lont gaat aan de slag met kinde ren van 10 tot 12 jaar. 'We gaan als het kan tijdens de cur sus lekker veel naar buiten', vertelt Lont die in het dagelijks leven juf is in groep 1 en 2 van basisschool De handeld. Na afloop houden we altijd even een nabespreking over wat we hebben gemaakt.' Een paar jaar geleden gaf Lont al eens tekenlessen op de Bruinvis. Naast haar werk voor de school volgde ze de afgelopen jaren een opleiding aan de Rietveld Academie in Utrecht. Momenteel zit ze in het laatste jaar van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht voor de stu die lerarenopleiding tekenen eerste graads. Bij heropening van het NIOZ en Alterra trad ze op als gast- exposante bij een expositie die kunstenaarsgroep Waantij hield in de gangen van de verbouwde insti tuten. Tijdens de cursus bij de MDT wil ze schilders te zijn. 'Het gaat erom dat ze er interesse in hebben.' Vet kwam drie jaar geleden op het ei land wonen. Ze geeft les aan de Gemeentelijke Scholengemeen schap Schagen, waar ze op de havo en het vwo docente tekenen en cul turele en kunstzinnige vorming is. Ze volgde een studie aan de kunst academie en een lerarenopleiding in Amsterdam. Exposities op Texel heeft ze tot nu toe nog niet gehou den. Tijdens de cursus wil ze onder meer aandacht besteden aan diverse wij zen van tekenen en schilderen. 'Ik wil houtskooltechniek behandelen, werken met hardkrijt, vetkrijt en aquarel. Ook wil ik wat aan kunst geschiedenis doen door ze te laten zien hoe andere schilders werkten, maar de nadruk ligt op het zelf doen. Hoe breng je een stilleven tot leven. Hoe teken je een bloem zo dat hij levend wordt.' De cursus van Vet wordt vanaf 4 Gerda Lont (links} en Paulien Vet starten volgende maand bij de Muziek en Dansschool met cursussen beeldende vormgeving voor kinderen en volwassenen. Bruinvis in Oudeschild. 'We hebben de Hogeberg en tuinwallen in de buurt liggen.' Tekentalenten hoeven de kinderen niet te zijn. Het gaat erom dat ze het leuk vinden en er graag wat van opsteken. 'Als ze aan het tekenen zijn. wil ik ze tekst en uitleg geven over bepaalde technie ken. Je moet kinderen nog niet gaan vertellen over bijvoorbeeld Mondriaan, want dat gaat aan ze voorbij. Kinderen vanaf tien begin nen te leren hoe de wereld om hen heen in elkaar zit en daar wil ik graag op inhaken door ze naar hun waar neming te laten tekenen. Ze kunnen ook zelf spullen meenemen om na te tekenen en we gaan een keer fo to's maken van een weg om meer over perspectief te leren. Ik houd ook rekening met niveauverschillen. De kinderen worden individueel be- kinderen ook duidelijk maken dat een tekening eigenlijk nooit kan mis lukken. 'Kinderen hebben wel eens de neiging om dat te denken als er een vlek is ontstaan of er een streep over het papier gaat. Maar dat kan ook een onderdeel zijn van de teke ning. Het gaat mij meer om het pro ces waarin ze zitten, dat ze leren om te kijken en een gevoel van verwon dering kunnen krijgen over wat ze zien. Dus niet meteen denken dat wist ik al.' Lont geeft ook een paar keer les bij het spel en drama voor de kleuters. Bij de cursus 'Stilleven van nul tot nu' van Paulien Vet wordt eveneens veel aandacht besteed aan het kij ken. 'Tachtig procent van het teke nen is kijken en interpreteren wat je ziet.' Deelnemers bij haar hoeven evenmin al volleerde tekenaars of september gehouden op de donderdagavonden. Er zijn 12 les sen van 2 uur. Die beginnen om 19.30 uur. Er kunnen minimaal zes en maximaal vijftien mensen mee doen. De cursus van Lont wordt gehouden vanaf 6 september op de zaterdagochtenden. Ook zij geeft 12 lessen van elk 2 uur die telkens beginnen om 9.30 uur. In het kader van de beeldende vorm geving geeft kunstenares Door Dogger op dinsdagmiddag 23 de cember een workshop zeefdruk technieken voor kinderen vanaf 6 jaar. De kinderen gaan dan zelf een T-shirt bedrukken met verschil lende originele technieken. Met de verbreding van het cursusaanbod werkt de MDT toe naar plannen om in de toekomst een Centrum voor Kunst en Cultuur te worden. het decor Cursisten leren zich uit te drukken in beweging, lichaamstaal, klank en geluid. Door middel van im provisatie wordt theater gemaakt. Aan het eind van de cursus volgt een presentatie. Cursusduur: 29 lessen van 90 minuten een open les; dag en tijdstip: donderdag 16.00 uur; start: 18 september; open les: 11 september; docent: Anneke Berg huis; kosten €150,- (eenmalig of in 5 termijnen) Jongerentheater Voor |ongeren vanaf 12 jaar. Zij wer ken vanuit een door hen zelf gekozen thema. Spel- en improvisatie opdrachten worden uitgewerkt tot een theaterstuk, dat aan het slot van de cursus wordt opgevoerd. Naast (aankomende) acteurs zijn ook muzi kanten en dansers welkom, evenals jongeren die het leuk vinden om zelf kleding of attributen te maken. Cur susduur: 29 lessen van 90 minuten een open les; dag en tijdstip: donder dag 19.00 uur; start: 18 september; open les: 11 september; docent: Anneke Berghuis; kosten: €150,- (eenmalig of in 5 termijnen). Tekenen/schilderen Basiscursus voor kinderen (groep 6. 7 en 8 basisschool). Doel is beter le ren kijken en de kinderen kennis te laten maken met verschillende teken en schildermaterialen. Onderwerp is het stilleven, dat ze zelf kunnen sa menstellen van meegebrachte mate rialen. Bij mooi weer wordt buiten gewerkt. Cursusduur: 12 lessen van 2 uur; dag en tijdstip zaterdag 9.30 uur; start: 6 september; docent: Gerda Lont; kosten: €105,- (excl. materiaalkosten max. €10,-). Monteverdi, ontwikkeling in de loop van de eeuwen. Vrijdag 28 november, 20.00 uur: lezing/powerpoint- presentatie door Rens Bijma. N B: Op zondag 14 december worden door het ensemble Quintessens Kerstvespers van Monteverdi uitge voerd, zoals die in de 17ste eeuw geklonken kunnen hebben. Plaats en tijd: dorpskerk te Abcoude, 15.00 uur. Dimitri Sjostakovitsj. Dinsdag 6 april, 20.00 uur; lezing/presentatie door Ed de Boer. Festival Van 31 oktober tot 2 november ver zorgt de school een muziek- en dans- festival: Iers op Texel. Voor instrumentalisten, zangers en dan sers die zich willen laven aan de rijke muzikale cultuur van Ierland. Naast een aantal interessante workshops wordt de deelnemers een vrienden concert aangeboden door leden van de Iers/Schotse groep Shantalla. De informatiefolder met het inschrijf formulier is verkrijgbaar bij de Mu ziek- en Dansschool. Boy's time (dans) Een cursus voor jongens, die werken aan hun lichaamshouding, sou plesse, kracht en techniek, met als uitgangspunten streetdance, break dance en hiphop. Boy's time voor groep 6, 7 en 8, cursusduur: 10 les sen van 50 minuten; dag en tijdstip: maandag 17 15 uur; start: 8 septem- de ademhaling. De nadruk ligt bij het dansen op het 'doorvloeien' van de beweging. Naast techniek en hou ding wordt gewerkt aan muzikaliteit, samenwerking en presentatie. Cur susduur: 10 lessen van 60 minuten; dag en tijdstip: vrijdag 20.25 uur; start: 12 september 2003; docent: Roos Bakker; kosten: €75,-. Tango Argentino Een spel van praten en luisteren zon der woorden tussen vrouw en man. De cursist leert de basis van de ori ginele tango, met een ruim aantal variaties van subtiele figuren en ver sieringen. De tango is een meer dan 100 jaar oude, zeer kosmopolitische en multiculturele dans, met duidelijke invloeden vanuit Afrika, Europa en Cuba, maar met behoud van de 'Argentijnse ziel'. Cursusduur: 8 les sen van 75 minuten; dag en tijdstip: vrijdag 20.30 uur; start: 12 septem ber; docent: Hartwig Kremer; kosten: €75,- p.p. Dans en beweging voor verstande lijk gehandicapten Op een ontspannen en speelse ma nier leren cursisten eenvoudige dan sen. Plezier in dansen en bewegen staat voorop. Spelenderwijs wordt gewerkt aan verbetering van motori sche vaardigheden en muzikale ont wikkeling. Cursusduur: 10 lessen van 45 minuten; dag en tijdstip: maandag 17.00 uur; start: 15 september; do- Basiscursus voor volwassi 'Stilleven van nul tot nu' geheim van de meesters uit ventiende eeuw om perfect sd tropische vruchten en Perzisi pijten weer te geven. Maaro heel andere -, twintigste-ee visies om een stilleven te teke ernaar te kijken. De cursiste kijken tekenen en gebruik te van verschillende tekentecti zoals houtskool en Oost-li inkt. De cursus wordt afgeslol een kleine expositie. Cursusd lessen van 2 uur; dag en tijdstj derdag 19.30 uur; start: 4 sept docent: Paulien Vet; kosten: (excl. materiaalkosten max. i Zeefdrukken voor kinderen: jaar De kinderen leren in een midd T-shirt te bedrukken met bel» verschillende originele technieken. Uitgangspunt schetsontwerp naar eigen ide en tijdstip: dinsdag 23 det 13.30-16.30 uur; docent: Dogger; kosten: €12,50 materiaal; zelf wit T-shirt meet Verwachte cursussen in 29 Workshop djembé, workshop dans, raadsels rond het Hoogl zing), 5 januari kleuterblokke nuari wereldmuziek, 9 janua kaans dansen, 13 januari op< balletten uit de 20e eeuw, 161 kleuterblokken, 8 maait begeleiding gitaar (gevorderd! maart tinwhistle (gevorderd maart stemvorming licht derden I), 2 april musicalshoi Het ROC begint volgende week met het nieuwe cursusjaar. De cursussen worden gegeven in het gebouw van het ROC aan de Haffelderweg, naast de OSG. De cursussen zijn bestemd voor belangstellende volwassenen en zowel gericht op algemene vor ming en ontwikkeling als op maat schappelijke oriëntatie. De jaar cursussen starten in de week van maandag 25 augustus en gaan het hele schooljaar door. De conversatie cursussen starten in de loop van het schooljaar en duren 20 weken. Dinsdagavond 19 augustus houdt het ROC van 19.00 tot 21.00 uur een open informatie- en inschrijfavond. waar men terecht kan met vragen over het lesrooster, de te gebruiken boeken en de kosten. Vanaf die dag is het ROC ook telefonisch te berei ken, via nummer 310233. Voor de computercursussen van het ROC wordt een aparte inschrijfavond ge houden op woensdag 27 augustus van 18.30 en 20.00 uur. Het ROC biedt de volgende cursus sen aan: Nederlands als tweede taal Voor buitenlanders die zich de Neder landse taal eigen willen maken, zijn er groepen van verschillende niveaus. Voorafgaand aan de inschrijving wordt een intakegesprek gehouden, zodat de cursist in de meest pas sende groep geplaatst kan worden. De meest gevorderde cursisten be reiden zich voor op het Staats examen NT2. De cursisten worden begeleid door een docent maar wer ken met behulp van de computer zoveel mogelijk zelfstandig Rekenen, Nederlandse taal Deze cursussen, voor beginners en (half-)gevorderden zijn vooral op volwassenen die hun I vaardigheden op het gebiedi kenen en taal (weer) op pe brengen. Bij taal gaat het om fenen in het goed lezen en b van teksten, het schrijven va teksten en het oefenen vam ling. Voor gevorderden kom lees- en schrijfoefeningen gespreks- en discussievom de orde. Bij rekenen gaat he fenen met optellen, aftrekkei nigvuldigen en delen in situaties ('hoeveel behang t dig'). Inschrijven per ond mogelijk (één dagdeel per Eenvoudig Engels Bij deze cursus leren volw; die weinig Engels hebben eenvoudig Engels spreken, i en lezen. Er komen tal van on pen aan bod, zoals kennism het Engels, de weg vragen, over hobby's, de buurt, vaki boodschappen doen. Ook w; praat over verschillen tussen landse en Engelse gewoon! dagdeel per week). Conversatie Spaans De nadruk bij deze cursu beginners en halfgevorderde algemene spreekvaardighen naast wordt ook aandacht aan het lezen van korte teks! komen de verschillen tussen land en Spanje aan de orde. sus duurt 20 weken (1,5 lea MAVO, HAVO, VWO Belangstellenden voor een HAVO- of VWO-cursus waait meer certificaten behaald worden, kunnen zich hiervc melden bij de vestiging Den Schagen van het ROC. Voor tie over aanbod, lestijden en tel. 0223-611280. 31 groep jongeren/volwassenen); do cent: Roos Bakker. Vrijdag: 15.40-16.30 dansmix Ib (groep 3 en 4 basisschool); 16.30- 17.20 dansmix II (groep 5, 6 en 7 basisschool); 17.35-18.25 klassieke dans I (jeugd); 18.25-19.15 klassieke dans lia (volwassen beginners); 19.15-20.05 klassieke dans lib (vol wassenen -gevorderden); docent- Roos Bakker. Jeugdtheater I Voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar, die het leuk vinden zich te verkleden en te schminken en bijvoorbeeld een prinses, clown of dief te spelen. De deelnemers bedenken samen met de docent verhalen, spelen ze en laten ze in enkele open lessen zien aan ouders, vriendjes en vriendinnetjes. De kinderen ontwikkelen hun fanta sie, leren improviseren, samenspelen en zich te presenteren. Cursusduur: 25 lessen van 75 minuten een open les; dag en tijdstip: dinsdag 16.00 uur; start: 16 september; open les: 9 september; docent: Jamen de Bruijn; kosten: €125,- (eenmalig of in 5 ter mijnen). Jeugdtheater II Voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar. Ze bedenken samen met de docent een toneelstuk. Het verhaal moet bedacht worden, of het nu spannend, griezelig, zielig of vrolijk is, evenals de personages, kleding en Menno Schuijl en Lia Kuip hebben de zomeravondcompetitie van de Texelse golfclub gewonnen. Deze competitie werd gedurende twee maanden op de woensdagavond gespeeld, zowel door leden van de vereniging als door gasten. Elk van de negen avonden werd een winnaar aangewezen, terwijl elke speler die vijf keer of meer meespeelde, mee dong naar seizoensprijs. In totaal deden 172 spelers mee. Menno Schuijl was met 95 de beste speler bij de heren, net voor Piet Schuijl uit De Koog (72) en Pieter de Boer (91). Bij de dames had Lia Kuip met 99 pun ten een royale voorsprong op Petra Keijser (94) en Margreet de Graaff (92). Het eerste voetbalelftal van :lc speelt zaterdagavond zijn oefenwedstrijd. Tegenstand veld aan de Haffelderweg is' uit Amsterdam, een ploeg seizoen is gepromoveerd derde klasse. De debuut* e van coach John Rep begint( uur. Het eerste voetbalelftal speelt zaterdag een oefen* tegen De Kiel-SchoonoordC tie (KSC). Dit elftal uit Drenl uit in de derde zondagklasse naar het eiland dankzij dec van eerste elftalspeler Henk wedstrijd begint om 18.30U veld aan de Witteweg 5t< (Advertentie) Westerwerf2 Uitgeest(N tel naast Bób's Party Palact Tel, 0251 -31 91 01 mfo@tonscholtennl www tonscholten.nl BEZORGING DOOR HEEL NED#n al crr

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 6