haakclub op zoek naar verjonqinq |Wat ik zeggen wou... obert Bakker winnaar laatste strandloop ■TEXELSE y COURANT" Waar gebeurd Jazzformatie in Worsteltent Dodelijk ongeval bij Ewijcksluis Surfwedstrijden Leven met diabetes Gerbrand Geen overdekt terras Kombuis Gymlessen GVO GVT weer van start Stenen (3) Delcourtbeker Wie zijn dit? a eugdbeleid aan in commissie Rockband Spoiler geeft concert Gastgezinnen gezocht J Huüc.*n,y In De Worsteltent aan de Smitsweg nabij de Dennen treedt zondag 17 augustus de groep Blue Voice op. Het vijftal zal |azz, latin en funk ten gehore brengen. Het jazzgezelschap speelde onder andere op festivals in Duitsland en België, organiseerde een muzikaal ontbijt voor een regionale omroep, nam deel aan een benefietconcert voor Amnesty International en luis terde het verjaardagsfeestje van een rijke uitgever op. De formatie speelt al zeventien jaar in de huidige bezet ting en heeft tijdens of tussen optre dens ook al heel wat beklemmende en hilarische situaties meegemaakt. Zo speelde Blue Voice op de Jaar beurs van Utrecht exact zeven minu ten, waarna de stroom uitviel en de bandleden toch een vorstelijke beta ling ontvingen. Ook noemenswaardig is het optreden in een jongeren- societeit, waar de musici als enigen in de zaal met stoned waren en de meeste bezoekers de band met eens opmerkten. Met optredens in open luchttheaters heeft het vijftal ook vreemde ervaringen: van dichte mist tot windkracht tien en stortregen tij dens het spelen. Zondag is dit hope lijk met aan de orde en treedt Blue Voice op vanaf 14 00 uur. VRIJDAG 15 AUGUSTUS 2003 Een vrachtwagen van firma Tatenhove raakte woensdag ochtend betrokken bij een dodelijk ongeval op de N99 ter hoogte van Van Ewijcksluis. Hierdoor werd de provinciale weg enige tijd afgeslo ten voor verkeer. Chauffeur Adri van Rossum (40) uit De Koog hield lichte verwondingen over aan de aanrijding, die buiten zijn schuld ontstond. Net voor de brug naar Anna Paulowna en Den Helder raakte een lichte vrachtwagen uit de richting van Den Oever door onbekende reden op de linkerweghelft- 'Het was zo'n soort pick-up met een laadbak erachter', vertelde Van Rossum een dag na het ongeluk, 'Ik zag hem opeens recht op me af komen. Ik kon de vrachtwagen nog wel een stukje naar rechts stu ren, op de invoegstrook van een oud pompstation. Daarna heb ik mijn hoofd weggedraaid en hoorde ik al leen maar de klap.' Bij de frontale aanrijding schoof de vrachtwagen van Van Rossum van het talud af. Het voertuig kantelde, zijn aanhanger bleef rechtop staan. 'Ik klom uit de vrachtwagen en werd gelijk naar het Gemini gebracht. Ze constateerden een gekneusde elle boog en schouder en toen ik uit de vrachtwagen sprong heb ik mijn en kel gekneusd.' Voor de 47-jarige be stuurder uit Heerhugowaard liep het ongeval fataal af Hij raakte dusdanig bekneld dat hij aan zijn verwondingen overleed Van Rossum redde waar schijnlijk met zijn laatste manoeuvre het leven van de 22-jarige bijrijder uit Amsterdam, die ter observatie een nacht in het Gemini Ziekenhuis moest blijven. De politie onderzoekt de oor zaak van de aanrijding. 'Dit gaat je met in de koude kleren zitten', erkent Van Rossum. 'Het duurde wel even voordat mijn hart slag omlaag ging en de adrenaline verdwenen was Nu loop ik met mijn arm in een mitella, maar ik wil zo snel mogelijk weer aan het werk.' Leden van Windsurfclub Texel en eventuele gasten binden zondag de strijd met elkaar aan bij' Dijk manshuizen. Ze komen om 10.30 uur bij elkaar in het clubhuis op de dijk. De eerste start is een half uur later. De vorige wedstrijd werd afgelopen week gewonnen door de 14-jarige Dorian van Rijsselberghe. Hij was in vier manches te sterk voor twee gastsurfers: de 13-jarige Dade de Jong en de 16-jarige Sebastiaan Grasstek. Ron van Boven, Peter Wiersema. Björn van der Meer en Gert-Jan de Wit vielen net niet in de prijzen. Favoriet Adriaan van Rijsselberghe ondervond nog veel last van een vervelende val van een week eerder, die hem zelfs even in het ziekenhuis had doen belanden. Met behulp van pijnstillers won hij nog wel de eerste manche, maar daarna be sloot hij zichzelf toch meer rust te geven. Hij hoopt aan het einde van de maand weer fit te zijn voor de laatste wedstrijd om het Nederlands kam pioenschap. De trainingssessies voor jeugdige beginners, die vorige week zaterdag werd verzorgd door het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond, is een groot succes geworden. Windsurfclub Texel kon aan het eind van de dag acht nieuwe leden be groeten. In het wijkgebouw van Thuiszorg Kop van Noord-Holland aan de Schoon oordsingel in Den Burg wordt op de zaterdagen 13 en 20 september een cursus 'leven met diabetes' gegeven. In de cursus komen onder andere aan de orde het ontstaan van diabe tes, de behandelingsmethoden, de rol van voeding en beweging, zelf controle en het jaarlijks medisch on derzoek. De cursus wordt gegeven door een (ervanngs)deskundige van de Diabetesvereniging Nederland en beslaat twee keer twee dagdelen, elke keer van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Deelname kost €16,-, leden van de Diabetes vereniging genieten €2,25 korting. Voor aanmeldingen en inlichtingen: de Gezondheidswijzen telefoon (0223) 650135. In Oosterend wonen bijzondere men sen. Maar niet alleen nu, ook vroeger al. Mensen die niet gauw in paniek raken en niet snel bij de pakken neer zitten. Eén van hen was bakker Gerbrand Dros. Die trok er dagelijks met zijn hondenkar op uit om in Oosterend en ver daarbuiten brood te venten. Hij had dan twee honden voor de kar gespannen en liep er zelf achter. Eens was hij na zijn laatste klant met zijn lege kar op weg naar huis toen hij door een flinke regenbui werd overvallen. Omdat in de wijde omtrek geen schuilplaats was te vin den, besloot hij in de lege kar de bui af te wachten. Hij deed de klep open, kroop in de kar en liet de klep weer zakken. Maar och heden, de klep viel in de knip en was van binnenuit niet open te krijgen. Gerbrand maakte zich echter geen zorgen, want hij wist dat de honden de weg naar huis wel wisten en gaf vanuit zijn gevangenis het bevel te gaan lopen En zo ge beurde het. De honden legden in de stromende regen het hen bekende traject af en stonden na verloop van tijd voor de deur met Gerbrand nog steeds onder de klep. Toen hij merkte dat ze thuis waren gekomen, begon hij te roepen en tegen het deksel te bonzen, wat door moeder de vrouw werd gehoord. En die gaf hem zijn vrijheid terug. Jan van Tunen prima vind dat hier 's zomers wordt geschaakt. En als het eens zo uitkomt dat hier een demonstratie wordt ge geven, op zondag of zo, dan is dat ook uitstekend. Daarom vind ik het ook leuk om de club wat te helpen door een paar klokken te sponsoren. Zijn voorbeeld heeft inmiddels navol ging gekregen van Cocky Penha van de gelijknamige kapsalon, die twee zogenaamde Fischer-ktokken betaalt. Deze digitale klokken zijn een vinding van de excentrieke (oud-)wereldkam- pioen. Van Barneveld: 'Je kunt er al lerlei aparte dingen mee doen Je kunt de spelers bijvoorbeeld tien mi nuten per partij bedenktijd geven en daar vijftien seconden bij laten komen na elke zet die ze doen.' De club is nog op zoek naar een bedrijf dat een demonstratiebord wil sponsoren 'Dat zou een leuke aanwinst zijn, om meerdere kinderen tegelijk een stel ling te laten zien Zowel bedrijven die materiaal willen sponsoren als potentiele (jeugd)leden kunnen contact opnemen met be stuursleden Piet Bakelaar (tel. 313843) en Jaap Dros (tel. 312821). De eerste clubavond wordt op maan dag 1 september gehouden in de Witte Burcht. Adrie Hutjes krijgt geen vergun ning voor het overdekken van het terras bij zijn café De Kombuis op het haventerrein van Oudeschild. Het plan is strijdig met het bestem mingsplan, omdat buiten de bebouwingsgrenzen wordt ge bouwd. Bovendien heeft de welstandscommissie er zich nega tief over uitgesproken. Hutjes heeft al vaker gevraagd een overkapping te mogen maken, maar hij moest wachten op beleidslijnen inzake terrassen. Daar zou dan op vooruit gelopen kunnen worden. Die beleidslijnen zijn er nu, maar daar staat in dat een terras maximaal vier meter diep mag zijn, terwijl Hutjes een terras met een diepte van vijf meter wil. Daarnaast is er het be zwaar van de welstandscommissie, dat er op neerkomt dat de geplande uitbreiding aan twee kanten van het gebouw niet acceptabel is en dat de in het bouwplan opgenomen opslag ruimte apart moet zijn. Hoewel het geen weigeringsgrond was, consta teerde het college tevens strijdigheid met de inrichtingseisen van de drank en horecawet. In het huidige gebouw zijn de toiletten voor dames en heren met apart. Toen dat bij controle werd geconstateerd, heeft Hutjes gezegd dat dit bij de nieuwbouw zou veran deren, maar uit het nu aan de orde zijnde bouwplan blijkt dat niet. Gymvereniging Oosterend (GVO) be gint woensdag 20 augustus weer met de lessen volgens het volgende, ge wijzigde, rooster: Dinsdag: 15.45 en 16.30 u. Kleuter- gym vanaf 3 jaar tot en met groep 1 In overleg met de gymjuf wordt gele ken wie in welke groep komt. Woensdag: 13 00 u dames 55+; 14.15 u. jongens en meisjes groep 2; 15.00 u. meisjes groep 3, 4 en 5; 16.00 u. meisjes groep 6, 7 en 8 en klas 1 voortgezet onderwijs (VO); 17.00 u. meisjes en jongens VO. Donderdag: 15.30 u. jongens groep 3 en 4; 16.30 u. jongens groep 5 en 6; 17.30 u. jongens groep 7 en 8 en klas 1 voortgezet onderwijs; 18.30 u. extra training; 20.00 u. dames. Gymnastiekvereniging Texel (GVT) begint maandag weer met de lessen. Er wordt getraind volgens onder staand rooster. Nieuwe leden kunnen zich melden bij aanvang van de les en twee weken vrijblijvend proeven van de sfeer binnen de vereniging. Alle lessen worden in de Beatrixzaal ge geven door Nico Stoter Meer infor matie is beschikbaar op www turnentexel.nl Het Comité 4-5 mei heeft in april een steen met gedenkplaat neergelegd bij de waddendijk ter ere van de omge komen bemanning van een geallieerd vliegtuig uit de Tweede Wereldoorlog. Deze mannen hebben hun leven ge geven voor onze vrijheid. Zij hebben een bijdrage geleverd aan de strijd tegen het verwerpelijk nazi-regime. Op de gedenkplaat is vermeld dat zij terug kwamen van een bom- bardementsvlucht naar Hamburg en zijn neergeschoten door de Wehr- macht Het vliegtuig is bij de wadden dijk neergestort. De bemanning is na het uitvoeren van haar opdracht ge sneuveld en dient daarvoor herdacht en geëerd. Toch heb ik, om twee redenen, zo mijn bedenkingen. Op de eerste plaats het doel van de opdracht, het platgooien van Hamburg, met bevol king en al. Van de stad met 1,8 mil joen inwoners kwamen 40.000 bur gers, voor een aanzienlijk deel vrouwen en kinderen, in enkele da gen om het leven. De helft van alle woningen werd verwoest. In 1942 was dit mijns inziens al onaan- vaardvaar, maar in 1945, toen de ge allieerden al negen maanden op het continent stonden en het Duitse re gime al bijna gebroken was, werden Dresden met 40.000 en Pforzheim (bij Stuttgart) met 20.000 meest onschul dige slachtoffers 'ausradiert' (Trouw. 2 augustus 2003). De Duitsers heb ben een barbaars oorlogsverleden, maar dit antwoord is op zijn minst omstreden. Op de tweede plaats leven wij zestig jaar verder en is Duitsland veranderd. Het is een democratie, lid van de Europese Unie en een rechtstaat. In Duitsland wordt het naziverleden ge zien als een zwarte bladzijde uit de geschiedenis. Verleden jaar ben ik in Bergtensgade en Neurenberg ge weest, twee beruchte nazi-oorden, en heb gezien dat er veel aandacht aan deze donkere periode wordt be steed. In mijn ogen bleef niets onver meld. Ik kan mij dan ook de gekwetstheid van de heer Knobbe uit Niestetal dan ook wel voorstellen. Ik hoop dat de gedenksteen geen 'steen des aanstoots' wordt. Dat heeft de ge sneuvelde bemanning niet verdiend. Kees Hm. Oudeschild. Hans de Leeuw en Bart Medema hebben zondag op de Texelse golf baan hun tegenstanders verrast door met tien pluspunten de wedstrijd om de Delcourtbeker op hun naam te schrijven. Bij deze wedstrijd spelen twee golfers samen, en wordt bij ie dere hole het beste resultaat van bei den genoteerd. Het gaat daarbij met om punten, maar om het verbeteren van de handicap. Elke keer dat de handicap wordt verbeterd, levert dat een pluspunt op, elke keer dat dat met lukt een minpunt. Henk van Wijk en Erna Dam eindigden met zes plus punten op een tweede plaats, vóór Reynier de Graaff en Wil Homan, die ook zes pluspunten hadden. De longest drives waren voor Els Postma en Henk van Wijk, de neary's werden geslagen door Erna Dam en Reynier de Graaff. George en Grace Rhebergen uit Belleville. Canada willen graag ach terhalen wie op deze foto staan afge beeld. De foto werd vermoedelijk vóór 1935 in Oosterend genomen, helemaal zeker is dit niet. Links ach teraan staat Aris Ellen, zoon van Cornells Ellen en Maria Reinetta Breman. geboren op 1 februari 1905. Ellen was enig kind en verloor al vroeg beide ouders. Daarop woonde hij een tijd bij zijn oom Arie Ellen en diens vrouw Geertje (Visman). Hij werkte geruime tijd voor Van Die, tuinder in Juhanadorp. Ook in die periode was hij regelmatig op het ei land. Hij trouwde in 1935 met Wopkje de Haan. De familie Ellen verhuisde vóór 1942 terug naar Texel en woonde daar eerst bij de familie Nan Eelman op Nieuw Leven. Ellen kocht een stukje land in de Mars en begon daar een tuinderij. In april 1953 was het gezin inmiddels naar de Wilhelminalaan verhuisd en vertrok vandaar naar Canada. Ellen overleed in 1964 in Picton, zijn vrouw in 1990. Dochter Grace leerde haar man George in Canada kennen en vond deze foto onlangs in een album. Wie meent te weten bij welke gele genheid de foto werd gemaakt en wie de andere personen zijn die zijn afge beeld, kan contact opnemen met de redactie van deze krant, of met de familie Rhebergen in Belleville, Ontario via e-mailadres grhebrgn @reach.net. Maandag: 15.45 u. meisjes 5 |aar groep 2; 16.30 u. extra training (ET) jong talent; 17.45 u. ET jongens B; 19.15 u. ET; meisjes A+B en jongens A; 20.30 u. dames maandag. Dinsdag: 15.45 u. peuters 3 jaar; 16.30 u. meisjes groep 3; 17 30 u. meisjes groep 5; 18.30 u. meisjes groep 7; 19.30 u. meisjes voortgezet onderwijs (VO) 1; 20.30 u. meiden vanaf VO 3. Woensdag: 15.30 u. jong talent; 16.45 u. ET jongens B, 19.00 u. ET meisjes A +B en jongens A. Donderdag: 15.45 u. meisjes groep 116.30 u. meisjes groep 4; 17.30 u. meisjes groep 6; 18.30 u. meisjes groep 8:19.30 u. meiden VO 2; 20.30 u dames donderdag. Vrijdag: 15.45 u. jongens groep 1 en 2; 16.30 u. jongens groep 3 en 4; 17.30 u. jongens groep 5 en 6; 18.30 u. jongens groep 7; 19.30 u. jongens groep 8 en brugklas; 20.30 u. jongens VO 2 en ouder. warm was het woensdag- niet meer, maar ditmaal ■ten de deelnemers aan de 4e) strandloop bij paal 28 water en een straffe wind eren. Robert Bakker deed dit teste en won de loop over 8 'eter met overmacht in 30.05. romer twee, Remko Nagtegaal, 't 64 tellen toegeven. Jan Zijm teteerde de Texelse suprematie 'd derde in 33.19. Laurien Bak- igde zich als enige vrouw aan "gste afstand en finishte in Witte was net als vorige week tf -eiste op de 4 kilometer. Hij liep afstand in 14.55. Insiders ver tin dat, nu de nieuwe atletiek- tüjna klaar is, Witte de komende 'nog meer op snelheid kan trai- nm zo volgend jaar zijn record strand aan te scherpen. Valerie !r uit Bonn kwam als eerste meisje over de streep in 19.53. De jeugd mocht weer 1200 meter door het zand ploegen. Bij de jongens ging de overwinning wederom naar Dean Salwegter uit Dordrecht (4.58) en bij de meisjes naar Ireen Kouwenberg uit Venlo, die 5.47 liet noteren. De laatste door Atletiekverenging Texel georganiseerde wedstrijd van deze zomer wordt zondag bij De Koog gehouden en begint om 10.30 uur. Inschrijven kan in strandpaviljoen Beach Inn bij paal 21 Uitslagen 1200 meter - Jongens: I.Dean Salwegter (Dordrecht), 4 58, 2 Joost van Gelder (Bene den-Leeuwen). 5.14, 3.Breyten Kouwenberg (Venlo), 5 15; 4 Lukas Smz (Mülheim). 5 46, 5 Lars Reifenberg (Mülheim), 5.48; 6 Joël Mulder (Bonn), 6 48, 7, Philipp Roy (Waldniel), 7,34; 8.Wouter Schermer (Zaandam), 7 46, Meisjes. 1 Ireen Kouwenberg Venlo 5.47; 2 Ilse van Gelder (Beneden-Leeuwen) 5.49; 3,Jorna Pol (Oisterwijk), 7.08; 4,Eline Kouwenberg (Venlo), 7.27; 5.Merit Thummes (Hasenberg), 7.36; 6 Rosa-Lynn Nagtegaal (Zuid-Eierland), 8.41. 4 kilometer - I .Jaap Witte (Den Burg), 14.55. 2 Maurice Mulder (Bonn), 15 06; 3Aarnout Salwegter (Dordrecht). 16.45; 4 Jan Viehl (Keu len), 16 45; 5.Floris Kouwenberg (Venlo), 16.50; 6.Dennis Genenkamp (Lüdinghausen), 18.09; 7 Gert van der Bijl (Culerrjborg), 18.17, 8 Jan Becker (Aken). 18 36; 9 Richard Bakker (De Koog). 18.36, 10.Ivo Derks (Afferden). 19.16; 11 Valene Mulder (Bonn), 19 53; 12 Alexandra Pllügge (Düsseldorf), 20 08; 13.Paul Schermer (Zaandam), 20.12,14 Harm van Gelder (Bene den-Leeuwen), 20.20; 15.Bas Leenen (Culemborg), 20 20, 16 Suzan Domhof (Groenlo), 20.38; 17. Jeroen Kouwenberg (Venlo) 26.23 8 kilometer 1 Robert Bakker (De Koog), 30.05; 2 Remko Nagtegaal (Zuid-Eierland). 31 09; 3 Jan Zijm (Den Burg), 33 19; 4.Nico Vergouw (Zaandam), 35.37, 5.Paul van Deursen (Utrecht). 37 35; 6 Thomas Richter (Den Burg), 38.04, 7 Wil Schermer (Zaandam). 38 11, 8.Willy Rothaus (Warendorf), 39 30. 9 Frans Wijnen (Arendonk), 39.40 10 Jürgen Roy (Waldniel), 39 52; 11.Gerd Reifenberg (Mülheim), 40.55; 12 Geert van der Steeg (De Cocksdorp), 41 29; 13.Cees Witte (Oosterend), 41 31; 14.Ko Kwakman (Enschede), 41.33. 15.CeesGoslmga (Den Burg), 41,51; 16 Laurien Bakker (Den Burg), 44 48; 17.Peter Sinz. 48.33; 18 Micheal Stratges (Ebenkoben), 51.43 ■eigenaar Co Vermuë (rechts) is de eerste sponsor van schaakclub En Passant, die onder leiding van Dick van Barneveld (links) een fwe start wil maken. bondsteam van En Passant pl d afgelopen seizoen kampioen promoveert naar een hogere ise. Prachtig, zou je zeggen, us ir het succes werkt versluie- d,want de schaakclub heeft al je tijd geen enkel jeugdlid meer. gde vergrijzing een halt toe te >en, start de vereniging aan het in van een nieuw seizoen een e, die moet leiden tot nieuw 0fl eriaal en nieuwe leden. ictie is geïnitieerd door Dick van •«veld, zelf een nieuw lid. Hij nde tot een paar maanden gele- in Bunschoten-Spakenburg, hij actief was bij een vereniging waarschijnlijk als enige ter eigen accommodatie. Hij in de redactie van het clubblad w jaf les aan de jeugdleden, die Ismatig de volwassenen over- en. 'Ik zou het leuk vinden als er jil En Passant weer wat nieuw komt. Ik wil me daar graag voor innen.' ssant is niet altijd een club ge- met een gemiddeld hoge leef- vereniging kende in de jaren ig een bloeiende jeugd- Onder de bezielende leiding I'd ('Bio') Bakker werden vele volgens het leersysteem van de landelijke bond klaargestoomd voor het pionnen- en torendiploma. Enkele gevorderden haalden het koningsdiploma en deden in de pro vincie mee aan regionale jeugd kampioenschappen. Het was ook de tijd dat En Passant drie achttallen telde die in de Noordhollandse bond uitkwamen en een flink gezelschap oudere jeugd en volwassenen ver woed strijd leverde om de clubtitel Jaap Dros was meestal de sterkste, maar ook Rinus Vittali, Gerard van Es en Joop Rommets werden elk een maal kampioen, overigens pas nadat ze sterke subtoppers als Jan Witte, Peter Bergman, Auke Terpstra, Kees- Jan den Haan en Arjen Bakker had den verslagen. Sinds 1985 lijkt het alsof Dros een abonnement heeft op de titel en vallen er meer leden weg dan er nieuwe bij komen. Deson danks komen wekelijks nog zo'n twintig schakers op de maandag avond in de Witte Burcht bijeen om een partij te spelen, 's Zomers ligt de competitie stil, maar houden enkele fanatieke clubleden en gastspelers toernooitjes (eveneens op maandag) in café De Twaalf Balcken. Ledenwerfactie 'Oude en nieuwe leden, iedereen is welkom', zegt Van Barneveld, maar hij richt zich met zijn ledenwerfactie vooral op de jeugd. Kinderen die de loop der stukken nog niet of nauwe lijks kennen, kunnen met ingang van september op maandag van 19.00 tot 20.00 uur les krijgen. Volgens het stappenplan van de bond krijgen ze daarna de kans met uiteenlopende oefeningen hun niveau te verbeteren en uiteraard is er in dat uur ook volop gelegenheid zelf partijen te spelen Om de nieuwe leden goed materiaal te kunnen bieden, is Van Barneveld bovendien een actie begonnen die nieuwe borden, stukken en klokken moet opleveren. Bedrijven die spons oren, worden vermeld op het materi aal dat ze betalen. De eerste onder nemer die de actie ondersteunt, is Co Vermuë. De uitbater van de Twaalf Balcken, die in zijn jeugd zelf ook een paar jaar lid was van En Passant, noemt schaken een sport die bij zijn café past 'We bieden eigenlijk geen onderdak aan verenigingen. Het is een beetje onaardig om te zeggen dat we ze weren, maar klaverjassers en darters verstoren de sfeer te veel. Ze vormen een eigen groepje, of je moet stil zijn omdat er wordt gespeeld. Schakers gaan achter een bord zit ten en je merkt niks meer van ze Ze maken geen inbreuk op de gang van zaken in een café. Vandaar dat ik het ommissie Welzijn buigt zich isdagavond over het jeugd- d dat op Texel wordt gevoerd. 2002 klonk de wens van de ienteraad om nader onder- Aan de hand van de resulta- fil de raad achterhalen of be kaai" gestelde gelden effectief ficiënt worden gebruikt. motie van vorig jaar stelde de dat het jeugd- en jongerenwerk eiland voornamelijk wordt uit- ird door de Welzijnsstichting en et onvoldoende inzichtelijk is activiteiten geleverd worden de gelden. Daarom heeft com- Welzijn in januari een aantal zoeksvragen opgesteld. Deze :n door de Rekenkamer, met van de gemeente en eventueel ie ondersteuning, worden voor- d aan diverse instellingen en over 12- tot 18-jarigen op Texel. nl ori er id vraagt zich af hoeveel gelden jtc schikbaar worden gesteld en «ie deze beschikbaar worden ld. Ook moet in inzicht komen ;i|, Jerverdeling van de activiteiten, l(j antal formatieplaatsen ten be- van het jeugdbeleid, het bereik zogenaamde overheadkosten Ie activiteiten. Tenslotte wil de ut) enteraad meer informatie over 'twoording van de gelden, of er ende middelen zijn en of er een iijkheid tot effectiever jeugd- bestaat. Sidney de Haan en Arjen Rienks maken deel uit van de band Spoiler, die woensdag een concert geeft in Paal 9. iFotc archtot Texelse courant) Spoiler geeft woensdag 20 augustus een concert in strandpaviljoen Paal 9. De groep bestaat uit vier muzikanten, onder wie oud-Texelaars Sidney de Haan (gitaar) en Arjen Rienks (bas gitaar). Spoiler speelt stevige eigen nummers, gebaseerd op de hardrock uit de jaren zeventig. De band toerde eerder dit jaar met succes door En geland en geeft komend najaar op een snelle Europese rondreis met de groep Hermano concerten in Hasselt in België (17 oktober), Londen (18 oktober) en Bielefeld in Duitsland (19 oktober). De eigen website (www. spoiler.nl) vermeldt een try-out in cafe De Pilaar in Den Burg op zaterdag 13 september. Het optreden in Paal 9 begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. De Welzijnsstichting is op zoek naar gastgezinnen die leden van het Georgische dansgezelschap Supra willen onderbrengen. Dit gezelschap geeft vrijdag 5 september een voorsteling in de Burgemeester De Koninghal en bestaat voornamelijk uit jongeren tussen 15 en 18 jaar. Er wordt gezocht naar logies van donderdagmiddag 4 tot zaterdag morgen 6 september. Voor inlichtin gen en opgave, tel. 315582, of via e- mail: welzijnsstichting@hotmail.com.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7