Nieuwe banen en clubhuis voor Jeu de Boules Club New York blackout overleef Picknicktafels herinnering jubileum PH-polder Texelse wint wedstrijd Venz .TEXELSE coURANT Bezwaarschrift kampeerboer 'niet gegrond' Bromfietsster komt ten val KNRM heeft handen vol aan Belgische familie Bestemming Nederland Trialwedstrijd Bezwaarcommissie: gedogen units niet zorgvuldig Randstad wordt hoofdsponsor eilandcompetitie Randstad Eilandcompeti gewijzii vond in< Nog maar net in Amerika, waar zij als fans van motormerk Harley-Davidson het 100-jarig jubileum van de HD-fabrieken gaan bijwonen, kwamen Joop en Maarten Steenvoort vorige week midden in de grote stroomstoring terecht. Vanuit de States een verslag van de twee Texelaars. 'We hebben de ergste blackout in de New Yorkse geschiedenis over leefd. Wij waren met de trein op de terugweg van de Harley-Davidson dealer in Huntington op Long Island, vlak bij Jamaica, toen om 16.00 uur NY-se tijd de stroom uit viel. We waren gelukkig nog niet ondergronds, maar stonden een meter of 150 voorbij een klein dorpje stil wachten De ove rige passagiers hadden via hun mobieltjes snel contact met de buitenwereld. Al gauw kwam het bericht de trein binnen, dat de to tale eastcoast plat lag en dat het dus nog wel heel lang kon gaan duren. De onrust voor terro ristische activiteiten was voelbaar, maar niemand durfde het uit te spreken. Het was buiten een graad of 38 (high eightish). In de trein werd het snel heter en na een uur tje hadden Maarten en ik het wel bekeken. We deden de trej uren open, wat in verband me hitte met gejuich werd ontvari We klommen naar beneden e pen langs de trein terug naai dorpje, waar de lokale wmfc geen drmks wilde verkopen,» zijn scanner deed het met. mochten we met kleine groet tegelijk naar binnen om eten fris/bier te kopen. Om 2O.00 was er nog niets bekend over er zou gaan gebeuren met de strande reizigers. Gelukkig fc er een NY taxi aan en voorn $50,- pp konden we tot één va bruggen van Manhattan mei den. De bruggen waren ai open voor uitgaand verkeer, konden we vanaf de brug lop Manhattan in. De rit naar l, hatten was zeer mdrukwekfc Auto's die zonder benzine stonden helemaal, nergens lia in Queens was het feest: BBO kampvuur langs de weg. Deti over de brug was ook speet lair. Tienduizenden mensen m en wij met z'n tweeen. Hetl was ook zwart. Elf hoog eno noodverlichting in hettrapperi geen douche, geen telefoon,, etc. En dat twee dagen lang t shirts lagen zondag te koo survived the NY Blackout 20& VRIJDAG 22 AUGUSTUS 2003 Geholpen door timmerman Bert de Ridder tillen bestuurders Jan Bakker, Geert Timmer, Jeanette ter Steege en Joke Kuijper van de Stichting 150 jaar PH-polder de picknicktafel op z'n plek. (foto Gerard Timmerman) Voor passanten die bij Ceres of op 't Horntje even willen uitblazen, staan er sinds deze week twee solide picknicktafels. Ze zijn woensdag avond geplaatst door het bestuur van de Stichting 150 jaar Prins Hendrikpolder, dat in de bankjes een blijvende herinnering ziet aan het in 1996 gevierde jubileum. Bij het plaat sen kregen de initiatiefnemers hulp van timmerman Bert de Ridder. Deze polderbewoner maakte op verzoek van de stichting van tropisch hard hout twee zeer solide picknicktafels, die gemonteerd op een stevige plaat beton een plekie kregen op plaatsen die een fraai uitzicht bieden op de PH-polder en omgeving. Het plan voor de plaatsing van de picknick tafels ontstond na afloop van het 150-jarig jubileumfeest van de polder, dat de stichting destijds organi seerde. Er bleek een bescheiden fi nancieel overschot te zijn, waaraan het bestuur, onder andere de inmid dels overleden Edo Spoelstra, het liefst een duurzame bestemming wilde geven. Het vinden van ge schikte plaatsen, bleek echter een stuk sneller te gaan dan het verkrij gen van de toestemming van de grondeigenaars voor het plaatsen, waarmee grotendeels verklaard is waarom de bankjes zeven jaar na dato eindelijk konden worden ge plaatst De tafels worden nog voor zien van een schildje, dat herinnert aan het polderjubileum. Kampeerboer Piet Blom krijgt vooralsnog geen toestemming om zeven caravans of tenten op zijn erf aan de Westerweg bij Den Hoorn te plaatsen. De vrijstelling geldt maxi maal voor acht eenheden, maar omdat Blom volgens de gemeente twee vakantiewoning heeft, wor den die op de acht in mindering gebracht. Toen Blom de aanvraag voor de kampeervergunning indiende, had hij op zijn erf echter twee recreatie woningen. Een oude en een nieuwe. Toen de gemeente vergunning ver leende voor de bouw van het nieuwe recreatiehuis, werd afgesproken dat de bestemming van de oude recreatiewoning zou worden omge zet in een andere bestemming. Deze omzetting had echter nog met plaats gevonden op het moment dat de Bezwaarschriftencommissie zich on langs over het geschil boog dat Blom over deze kwestie heeft met de ge meente. Op basis van die conclusie adviseerde de commissie het college het bezwaar van Blom met gegrond te verklaren en dat er dus maximaal zes kampeereenheden mogen wor den geplaatst. Pas wanneer de af spraken in de bouwvergunning volle dig zijn nagekomen, heeft Blom recht op een caravan extra. Een 25-jarige Duitse liep woensdag middag verwondingen op aan haar linkeroor en onderarm toen ze op de Pontweg met haar bromfiets ten val kwam. Komende uit de richting van De Koog verloor ze bij het inhalen van een groepje fietsers ter hoogte van de Rozendijk de macht over het stuur. Ze kwam links naast het fietspad in de berm terecht en botste tegen een lan taarnpaal. Drankrijder Woensdagmorgen omstreeks 4.00 uur hield de politie een 21-jarige au tomobilist uit De Zilk aan, die er een wat onzeker rijgedrag op nahield. Uit de blaastest bleek dat hij ruim ander half maal de toegestane hoeveelheid alcohol op had. De man kreeg een proces-verbaal. Reddingboot Leng van Vlieland heeft maandag in dienst gestaan van een Belgische familie die op Texel op vakantie was. De toeris ten waren met een rubberboot naar Vlieland gevaren, konden niet meer terug en hadden twee keer hulp nodig van de KNRM. Bij de reddingsactie waren geen Texelse reddingboten betrokken. De familie stond met een camper nabij De Cocksdorp en kreeg zondagavond het plan om met een rubberboot met buitenboordmotor naar Vlieland te varen. Door het zak kende water liep het bootje vast op twee mijl van de kust en het vijftal besloot te voet verder te gaan naar het Posthuys op het buureiland. De familie nam een taxi richting Oost- Vlieland om daar te overnachten. De aanwezige accomodaties werden echter vol of te duur bevonden. Een aanbod voor €150,- voor twee vol wassenen en drie kinderen werd af geslagen. Liever overnachtten zij in de wasruimte van de jachthaven, waar havenpersoneel maandag ochtend de kinderen ontdekte. De ouders hadden inmiddels fietsen gehuurd en waren teruggegaan naar het Posthuys om op het wad de rub berboot te zoeken. Toen zij na enige tijd met terugkeerden, sloeg haven dienst alarm en vaarde de Leng uit, die hulp kreeg van een helikopter. Op dat moment kwamen de ouders aan varen met twee fietsen aan boord. De familie wilde vervolgens terug naar Texel, maar daar staken de redders een stokje voor, aangezien een vaar tocht over de Waarder gronden on verantwoord was. De rubberboot en het gezin werden per wippertruck naar het puntje van de Vliehors gebracht, vanwaar zou worden overgestoken naar Texel. De rubberboot bleek inmiddels lek en opnieuw bood de Leng de helpende hand. Met het bootje op sleeptouw zette de bemanning de familie in de namiddag af in De Cocksdorp. In het RTL4-televisieprogramma Be stemming Nederland staat zaterdag Texel centraal. Het betreft hier de tweede aflevering van een dertiendelige serie waarvoor eind juli op het eiland opnamen werden ge maakt. Presentator Joris Lutz be zocht verschillende musea en natuur gebied de Schorren en filmde een tandemsprong bij het Paracentrum. Ook presentatoren Mariska van Kolck en Stella Gommans bezochten men sen en plaatsen op het eiland. Er werden onder meer opnamen ge maakt op de haven van Oudeschild, de waddendijk en rond de Hogeberg. Bestemming Nederland wordt uitge zonden van 18.55 tot 19.25 uur en wordt zondag van 9.40 tot 10.10 uur herhaald. De hele serie wordt hoogst waarschijnlijk vanaf december nog maals uitgezonden. Op de crossbaan in Eierland reden leden van de MAB-club zondag een trialwedstrijd. De jongere rijders voer den in de klasse wit een felle strijd om zo min mogelijk (strafjpunten op te lopen. Deze strijd werd gewonnen door Nick Rutten. Hij bleef ruim voor Dahpne van der Ster en komt de vol gende keer in de hogere blauwe klasse uit. In de blauwe klasse viel Maarten Eelman net buiten de prijzen maar hij mag, gezien zijn leeftijd en de korte tijd dat hij rijdt, zeker een belofte voor de toekomst genoemd worden. Niels Bakker, tot voor de zomerstop titel houder in de blauwe klasse, moest dit keer het hoofd buigen voor Theo Kuip en winnaar John Betsema. Ook in de rode klasse werd op het scherpst van de snede gereden. En kele centimeters afwijking in het voor wiel kunnen al zorgen voor één of meer strafpunten. Olaf de Porto werd terecht winnaar door de twintig verre den nonstops met 24 strafpunten te kunnen afronden. Johan van der Ster, die op de tweede plaats eindigde, had 55 strafpunten. Dit enorme ver schil is kenmerkend voor de moeilijkheidsgraad van de nonstops. Laura van der Sluis uit Den Burg heeft de hoofdprijs gewonnen in een lan delijke wedstrijd van het hagelslag- merk Venz. De 11 -jarige dierenfan gaf onlangs gehoor aan de oproep van Venz aan jeugdige hagelslagfans om een tekening of foto van hun favoriete huisdier te maken. Daarbij moesten de inzenders aangeven waarom hun huisdier een echt uitblinker is. Laura tekende haar hamster na. 'Ik vind 'm zo schattig omdat hij dingen die hij niet lust met zijn achterpoten uit zijn voerbakje schopt. Dat is echt heel leuk', aldus de 11 -jarige die later die renarts wil worden. Uit vele inzendin gen van de Venz Uitblinkerz Wedstrijd werd haar tekening uitverkoren. De Texelse krijgt op 14 september een dag lang een VIP-behandeling in Ouwehandsdierenpark in Rhenen en mag daar tevens de beren verzorgen. Laura van der Sluis rneemt vriendin Lotte de Vries mee voor de VIP-dag In het dieren park. In navolging van de rechtbank in Alkmaar stelt ook de gemeente lijke Commissie Bezwaarschriften dat strandexploitante Yvonne Boom op haar erf aan de Krimweg geen units mag plaatsen voor huis vesting van personeel. Tot voor kort bracht Boom haar tijde lijke personeelsleden onder in cara vans in de schuur op haar erf, een situatie waaraan het college van b en w in 2002 in verband met de brand veiligheid een eind maakte. Mede werkers mogen op grond van nieuw beleid wel worden ondergebracht in inpandige verblijven of in caravans of andere kampeermiddelen op het erf. Hoewel containerunits met passen in dit beleid, verleende de gemeente Boom in verband met de nijpende situatie toch een gedoogbeschikking. Buren kwamen hiertegen ino met als resultaat dat de Al* rechter in juli de gedoogbes e" nietig verklaarde, een oordes ld wordt onderschreven ïrt Bezwaarcommissie. 'Gedo? containerunits is slechts n* 's bijzondere situaties. Uitgang dat hier zeer terughoudend JJ3 van wordt gemaakt. Gedogs oa gelijk als er concreet zicht isi liseren van een illegale situ aa situatie met de containers is 1n tje die na het seizoen niet zou 3® voortgezet, legalisatie wordt er nagestreefd', aldus de co' dat aangeeft dat er geen C «x dere basis is om de units te' sr* ren. 'De enige mogelijkheid artikel 17 of 19 WROzijn.ee' h< dure die met is gevolgd.'De" 3® sie constateert dat de gene na de voorbereiding van dei W beschikking onzorgvuldig n! omdat met alle relevante fef Vt te wegen belangen in hel te betrokken 'Bovendienzips' JjS belangen van Boom gemdf dacht dat zoiets in Den Burg ook mogeli|k moest zijn. Op 2 februari belegde Snijders in de oude Buure- ton de eerste vergadering om te zien of er voldoende belangstelling was. Er melden zich negentien aspirant leden en er werd een voorlopig be stuur samengesteld dat bestond uit Fenny Spanhaak, Cees van Houten en Henk Snijders. Drie maanden la ter vormden Dirk Roeper (voorzitter), Fenny Spanhaak (secretaris) en Fer Gieles (penningmeester) het eerste bestuur van de club De Notaristuin werd de locatie waar het spel zou worden gespeeld. Er mochten van de gemeente met behulp van zand, kie zels en asfaltgruis vier banen worden aangelegd, maar daar bleef. De jeu de boulers moesten het nog doen zonder we's en opslagruimte en als het begon te regenen was er geen plekje om te schuilen. Notaris Hans Boswijk, overleden in 2001nam op zaterdag 24 juli 1993 de banen offi cieel in gebruik door een boule door een papieren spandoek te gooien. Een jaar later werd het eerste Texelse kampioenschap gehouden voor de clubleden van Den Burg en Ooster end. Eind jaren negentig ontstond ruimtegebrek in de Notaristuin, om dat het aantal leden al boven de der tig was gestegen. De gemeente be trok de vereniging bij haar plannen om van Molenkoog een multifunctio neel sportcomplex te maken, wat re sulteerde in de verhuizing naar het huidige terrein. Op 30 oktober 1999 opende wethouder Nel Eelman de eerste zeven wedstrijdbanen. De ver eniging plaatste het houten gebouw tje bij de banen. Vorig jaar telde de club meer dan vijftig leden, waarna opnieuw uitbreiding ter sprake kwam Om daarvoor voldoende geld te heb ben, werd de contributie met 35 pro cent verhoogd. Sommige leden had den daar moeite mee, maar uiteindelijk werd de verhoging una niem goedgekeurd. De vereniging is blij met de bereikte resultaten. Beekhuis: 'Het is goed om te constateren dat deze voorziening voldoet aan een groeiende behoefte en het is prettig om een locatie te hebben waarbij naast het sportieve ook de sociale contacten door ieder een belangrijk worden gevonden.' Ernstjan de Graaf en Willem Jan Kraanen (rechts) tekenen het contract, waa, stad hoofdsponsor van de eilandcompetitie wordt. Uitzendbureau Randstad is hoofd sponsor geworden van de eiland competitie van volleybalvereniging Tevoko. De naam van de competi tie, die volgende week dinsdag weer van start gaat, is omgedoopt in Randstad Eilandcompetitie. Het is de eerste keer dat de eiland- competitie een hoofdsponsor heeft. Randstad wil op die manier werken aan haar naamsbekendheid op het eiland. Voor Tevoko betekent het extra inkomsten. 'Tot nu toe was het buitentoernooi onze belangrijkste inkomstenbron, maar het is altijd in teressant als daar wat bijkomt', aldus Ernst Jan de Graaf, voorzitter van Tevoko. Hoeveel Randstad sponsort, zeggen beide partijen niet. 'Maar het is een leuk bedrag dat in de grote pot gaat', aldus De Graaf. 'We kunnen het bijvoorbeeld gebruiken voor de reis kosten van de jeugd, zodat zij gratis kunnen reizen.' Randstad wil met de sponsoring la ten zien dat zij midden in de Texelse samenleving wil staan, aldus rayon manager Willem Jan Kraanen. 'We zijn er blij mee dat we hier kunnen zijn. En volleybal is een sociaal ge beuren dat past ook bij Randstad.' De handtekening onder de overeen komst werden gezet in Cinema Texel waar Randstad sinds begin dit jaar haar Texelse vestiging heeft. Alice Reinders houdt er elke dinsdag middag van 14.00 tot 18.00 kantoor. De rest van de week is ze actief als intercedente. Ze bemiddelt tussen bedrijven die uitzendkrachten nodig hebben en mensen die op zoek zijn naar werk. Het contact tussen Tevoko en Randstad kwam tot stand, nadat De Graaf en Kraanen elkaar hadden, ontmoet bij het volleybal. Als tegenprestatie sponsoring heeft Tevoko van de competitie komen op dinsdagavond hal onder meer vlaggen en Randstad te hangen. De vereniging en het een overeenkomst voor één ja gegaan Kraanen: 'Maar wel if intentie om het daarna te verle| Veld A Heren Gemengd 18.30 Cocky's Kapsalon - Texels» Spor 19.10 Sportshop Texel 2 - Kobd Auto: 20.00 Paal 28/Krim - In den Grod 20.45 Maarco Bouw - NIOZ In den Groots 21.30 Langeveld de Rooi) - Ra 22.15 Slagerij Beverdam - Albe?! Veld B Dames Gemengd 18.30 Salon Martine/Oorzaak B&B v/d Vis Brum 19.15 Zeilmakerij Texel - Bruinty B8E 20.00 Smash '68 - NBC Eelman Partners Zei |q 20.45 Swier.gr&fr - Kevermus Bocksberg 21.30 Wessels Ontwerpt! - Rab Swier groei nc 22.15 Tatenhove 2 - Zandbank Bouwce 0 P Veld C Dames 18 30 Slagerij De Boer - Slagen Beverdam 2 19.15 Timmer's Bakkerij - Krim Slagerij Bevi 20.00 Durper Drup - Natuurwink Timmer'sl 20 45 Klif 12- Jozefschool Du? 21.30 Sportshop Texel 1 - Eierls Huis 22.15 Otto's tweewielershop- Sportsho? !S JV, rer a] lei og zodat regenwater met op de baan blijft staan. De aanleg zorgde vorig jaar nog even voor lichte beroering, nadat het col lege toestemming had gegeven De club had vier banen aangevraagd, maar uit de collegestukken werd niet duidelijk of burgemeester en wethou ders akkoord waren met twee of vier banen. Na een paar telefoontjes tus sen wethouder Hin en de club kwam die duidelijkheid er wel. Er mochten vier banen komen. Volgens de wet houder was er een typefoutje in de stukken geslopen. Volgens Beekhuis Het verschil is duidelijk. Aan de ene kant staat het houten gebouwtje dat in 1999 werd geplaatst toen het ter rein naast het zwembad in gebruik werd genomen. Een paar meter ver derop aan de andere kant staat het nieuwe, ruime clubgebouw. Voorzien van een keuken, toiletten en een ge zamenlijke ruimte met een kleine bar. 'Het oude gebouwtje is een opslag ruimte voor materiaal geworden', vertelt voorzitterEd Beekhuis. 'Verge leken daarmee is het nieuwe onder komen een stuk beter. In het oude konden we alleen schuilen als het regende en we hadden er geen wc.' De units waaruit het clubhuis is op gebouwd, werden eerder gebruikt als noodlokalen bij basisschool De Fon tein. De jeu de boules club mocht ze hebben van de gemeente, maar dan moest ze zelf voor het vervoer en de installatie zorgen. Met behulp van Werner Dros werden de units ver plaatst en de leden verzorgden zelf een groot deel van de benodigde werkzaamheden in en rond het nieuwe gebouw. Inter Deco uit De Koog maakte de bar en Stayokay (voorheen de NJHC) voorzag de club van tafels en stoelen die uit de vorig jaar gesloten jeugdherberg de Eijercoogh kwamen. In totaal be steedde de club ongeveer €10.000 aan het gereedmaken en vervoeren van de units. Bij de gemeente werd een artikel 19- procedure gevoerd om de plaatsing Jeu de Boules Club Den Burg nam afgetopt voor het clubhuis meegenomen.' Het gebouw is La Carreau gedoopt. Beekhuis: 'Dat is een term uit het jeu de boules. Het betekent dat je de bal van een ander weet weg te schieten, maar dat de bal waarmee je dat doet in de buurt van de bud (het kleine balletje) komt te liggen.'Wethouder Annie Hin (Sport) en sportambtenaar Gert Pansier onthulden zaterdag de nieuwe naam. week vier nieuwe banen en een nieuw club koste €7000,-. De jeu de boules club huurt de banen van de gemeente en zorgt voor het onderhoud De grond onder de nieuwe banen werd tot on geveer dertig centimeter diep uitge graven, waarna die ruimte werd voor zien van een puinlaag, een leemlaag. het mengsel duomix en uiteindelijk een laagje fijne grond en grind waarop wordt gespeeld. In het mid den ligt de baan ongeveer vijf centi meter hoger dan aan de zijkanten, 3bouw officieel in gebruik. (Foto Jemen van Hottum) hebben sommige leden praktisch het gehele voorjaar 'gewoond' bij de club om de uitbreidingen daarna goed te laten verlopen. De vereniging telt in middels 61 leden. Snijders De club werd tien jaar geleden opge richt op initiatief van Henk Snijders van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). Hij nam een voorbeeld aan de jeu de boulesbaan die in 1992 in Oosterend was geopend en be- De eerste boules werden gewor pen in de Notaristuin aan het Ach terom waar nog geen vaste banen mochten worden aangelegd. Nu tien jaar later beschikt Jeu de Boules Club Den Burg over een mooi verzorgd terrein bij zwembad Molenkoog. Het tweede lustrum kreeg met de officiële opening van vier nieuwe banen en de inge bruikname van een nieuw club gebouw afgelopen zaterdag een extra tintje. mogelijk te maken. Er moest een aan tal bomen voor worden gekapt. Be heerders Ben Haak en Liz Gedikink van de kiosk bij Molenkoog maakten daar aanvankelijk bezwaar tegen, maar trokken dat later weer in. Beek huis: 'Ze zijn bij de opening geweest en ze hadden ook een mooie plant Tegelijkertijd werden de vier nieuwe banen in gebruik genomen. Ze wer den aangelegd door aannemer Tatenhove, die in 1999 ook de eerste zeven wedstrijdbanen op de huidige locatie realiseerde Dat gebeurde in opdracht van de gemeente, die eige naar is van de banen De aanleg

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 4