ehoorlijk wat plezier op het trainings Meningen over komst John Rep garantie voor spannende eilandderby's oudhaantje belooft geen wonderen .TEXELSE y courant- 'Plezier en speet voorop' 'Geen onnodig puntverlies meer' 'Wie uit meegaat, speelt thuis ook' Zomerfeestmarkt Texelse Reede Sports^ vrijdag 22 AUGUSTUS 2003 tan ons clubje wel trainen als ch niks te doen hebt.' Zo werd iRep (51) benaderd om coach orden van vv Texel'94. De op- er van Gerrie Plaatsman stelt ze|f ten doel het eerste elftal de voetbalvereniging voor de Ie klasse te behouden. Hierbij ezier het voornaamste middel je oud-international, die in het I js van alle oefenmeester- ,ma's en het diploma coach aid voetbal. fep als trainer heeft Texel'94 een nde naam binnengehaald. De 3ller begon zijn loopbaan als aller bij de amateurs van ZFC, lellas Sport, in zijn geboorte- sZaandam. Met Ajax vierde hij jrootste successen. Op zijn im- nte erelijst prijken twee Neder- e landskampioenschappen, een lale beker, twee Europa Cups 1 wereldbeker voor clubteams en uropese Supercup. Door beslis- edoelpunten in finales van mon- toernooien verwierf Rep zich de im goudhaantje. Na vier jaar Ide de 42-voudig Oranje-inter- tal Amsterdam voor profclubs in nvolgens Valencia, Bastia en Etienne. Met zijn tweede Franse veroverde Rep het lands- jioenschap. Na dit buitenlandse |f sloot hij via PEC Zwolle en loord zijn actieve voetbal- reaf bij Haarlem. In het Neder- elftal is de Oranjespeler nog je man die de meeste doelpun- p een wereldkampioenschap zeven. iher begon de in Zaandam woonachtige Rep bij zijn oude amateurclub ZFC en ging daarna na de Zwarte Schapen in Amsterdam. Deze club heet inmiddels FC Omniworld en is verhuisd naar Almere. Rep was acht seizoenen trai ner bij de vereniging met prof ambities. Het laatste jaar was hij ver antwoordelijk voor het technische beleid en de scouting van de hoofd klasser. Toen de gemeente besloot met mee te werken aan de omzetting naar een Betaald Voetbal Organisa tie legde de oud-international zijn functie teleurgesteld neer Korte tijd later werd hij door bestuurslid Wim Koorn van Texel'94 gepolst voor de functie van coach. 'Ik ken hem van de zaalvoetbaltoernooien van Gamma en ik golf wel eens met hem', vertelt Rep, die Texel'94 met het vel over de neus haalde bij contract besprekingen. 'Hij vroeg of ik geen belangstelling had voor een vierde klasser op Texel. Ik zat inderdaad zonder club en het leek me wel wat. Ik moet zeggen dat het prima bevalt, tot nu toe. De jongens zijn enthou siast en ze doen hun best.' Hoofdklasse 'Ik weet waar ik aan ben begonnen Natuurlijk is het een stap terug van Omniworld naar Texel'94. Dit is een vereniging waar het om sfeer en ple zier draait. Je moet het niet zien als een club die naar de hoofdklasse gaat. Dat moet je als bestuur ook niet willen. De doelstelling is om in die vierde klasse te blijven en dat moet ook haalbaar zijn. En als iedereen ple zier en vertrouwen krijgt, kan het nog wel eens raar lopen.' spoort de selectie van w Texel'94 aan tijdens de conditietraining. (Foto Michiel fokker) De oefenmeester vindt sfeer een be langrijk aspect in een voetbalteam. 'Als ik de spelers bekijk zie ik behoor lijk wat plezier op de trainingen. Maar om plezier te bereiken en behouden moet je ook resultaten boeken, an ders zakt de stemming. Ik ben als coach zeker met spijkerhard Plezier staat bij mij voorop en hopelijk kan ik de jongens ook wat bijleren. Natuur lijk proberen we zo strak mogelijk te werken met op tijd komen en inzet tonen. Discipline is goed, maar kijk bijvoorbeeld naar de trainingstijden In het begin van het seizoen zit een aantal jongens met werk in de horeca Dan kan ik wel mensen weg sturen als ze één keertje te laat ko men. maar daar schiet je niks mee op.' Tijdens een training blijkt inderdaad de oud-international niet keihard is voor de - jonge - voetballers. Als hij één van hen aanspoort met de op merking 'Kom op, lopen man, je bent de jongste hier', krijgt hij als reactie 'Ach, je kan me wat.' Achteraf zegt Rep, die zich op het moment zelf omdraaide: 'Man, dat had ik helemaal met gehoord. Ik hoorde alleen dat hij wat liep te mopperen. Ach, dat is toch mooi, dat soort jongens. Het is een prima gozer. Je moet daar met te veel aandacht aan schenken en als het echt te gek wordt, druk je het de kop in.' Buitenland Als Rep een goede aanbieding krijgt om trainer te worden bij een hoofd klasser of betaald voetbal organisa tie, is hij vrij om te gaan. 'Dat is de afspraak die Texel'94 en ik hebben gemaakt. Ik denk trouwens niet dat ik ooit nog aan de bak kom bij een profclub in Nederland. Daarvoor heb ik, nadat ik als voetballer was ge stopt, te lang bij amateurclubs ge werkt. Dan raak je uit beeld. Maar komt er een goede aanbieding uit het buitenland, dan zit het erin dat ik wegga Ik zou dat dan samen met André Stafleu doen. Hij is ook zoe kende nadat hij is weggegaan als jeugdtrainer bij Feyenoord.' Voorlopig traint Rep Texel'94 en is hij bezig met de kennismaking met de selectie. 'De voornamen begin ik te leren, ik kan dus nog niet alles vertel len over wie ik belangrijk vind en wie niet. Ik moet gewoon van al die indi viduen een goed elftal maken. Martin Koorn wordt sowieso een bepalende voetballer, vanwege zijn ervaring als prof, dat is logisch Ik verwacht ook heel veel van Marcel Ris. Hij kan en móet gezien zijn kwaliteiten erg be langrijk worden, schrijf dat maar op Ik ben ook blij dat Marko Koorn erbij komt. Het is jammer dat hij met met ons kan meetrainen, maar het is wel een goede speler die ik al vaker heb gezien. Hij hing tegen het betaalde voetbal aan. Verder hoop ik dat een selectie van het eerste en tweede elf tal is de mentaliteit. 'Dat vond ik toch typisch Texels. De instelling, die is helemaal niet verkeerd Als ik ze zo met een partijtje bezig zie, dan zijn het jongens die willen. Het gaat er echt lekker fel aan toe, onderling. Wat me met meeviel, was de manier hoe som migen een bal onder controle heb ben. Dat was soms even schrikken, John Rep (51): 'Wie weet, als er geen cIud Komt, gooi ik er nog een seizoen tegenaan.' (Foto Gerard Timrr-erm&n) aantal jeugdspelers zich goed ont wikkelt. De eerste training zag ik jon gens waarvan ik dacht: wat moet dat worden? Maar nu zie ik gasten lopen waarvan ik denk: als die een paar maanden verder is, kan het een hele waardevolle speler zijn. Er zijn best belangrijke spelers weggegaan. Die aanvoerder (John List) bijvoorbeeld. Het bestuur probeert die Dubbelt nog terug te halen, dat is een goede voet baller Ik wil Kets (Kaercher) er ook weer bij, die is pas 33 jaar.' Wat de oefenmeester opvalt aan de maar daar kan op getraind worden.' Lachend: 'En dat sommige jongens een pesthekel aan lopen hebben, is overal hetzelfde.' De trainingen met de selectie vinden plaats op dinsdag en donderdag. Dat Rep in Zaandam woont is voor hem geen probleem. 'Ik ken hier zó veel mensen. Ik kan altijd overal slapen. Ik heb het echt naar mijn zin op Texel Het is hier toch heerlijk. Wie weet, als er geen club komt. gooi ik er nog een seizoen tegenaan. in het aankomende voetbalseizoen starten er drie Ise voetbalclubs in standaardklasse 7A, de kelder van Noord-Hollandse amateurvoetbal. Voor degradant nstede mede de reden om het eerste team alsnog te- itrekken vanwege de reistijd. Het betekent echter ook arantie voor zes spannende eilandderby's. SV Ooster eindigde vorig seizoen als vierde en beste elftal van en begint dit seizoen met een nieuwe coach, Jitze lema. ZDH bezette de tiende plaats op de ranglijst en ihijnt voor het derde achtereenvolgende jaar aan de met Henk de Ruyter aan het roer. Trainer Bep Vonk is 'dels gewend in De Koog, waar hij met het eerste elf zijn debuutjaar op de dertiende en laatste plaats ein- Een rondje langs de drie oefenmeesters van de ideklassers van het eiland leert dat twee teams strij- mor een plaatsje in de middenmoot en dat de andere )wat ambitieuzer van start gaat. we coach Jitze Beintema van 'end heeft al heel wat teams Z'jn hoede gehad. Hij trainde Wioren- als jeugdteams bij sv eg, sv Texel, Texelse Boys en 'genlijk keert Beintema terug oude nest. 'Ik heb zes of ze- ir m het eerste team gevoet- n ik trainde jeugdteams bij end. Toen ik vorig jaar sinds ld eens bij een wedstrijd keek, e'de Ewald Witte me om trai- worden. Ik heb nagedacht en »s besproken en besloten dat leed.' oia heeft zelf vanaf zijn achtste bald en heeft zijn CIOS afge ef specialisatie balsporten. 'Ik aar genoeg aan te hebben. We nu drie keer getraind en het genli|k wel goed. Ik ben tevre- 'er be inzet, daar hebben we ;en over gemaakt. Trainen doe voor jezelf. Ik doe mijn best om {reen naar de zin te maken en "moeten dat ook doen. Voor heb ik alleen maar positieve 9en opgedaan.' ma 'eert de mogelijkheden van Pe'ersgroep langzamerhand al was het niet helemaal Vorig jaar heb ik een paar keer in Gewoon om te kijken wat J"9ens kunnen en wat ze wil- 'eer je natuurlijk ook onder de )tn. Oefenwedstrijden waren daarvoor leuker geweest, maar dat kan helaas met vanwege de afge keurde velden.' De coach heeft een duidelijke visie op voetbaltraining in de zevende klasse. 'Plezier en respect voor elkaar vind ik heel belangrijk. Wat mij aansprak in het gesprek met het bestuur was dat zij plezier belangrijker vinden dan eerste worden. Alle spelers moeten lol hebben bij Oosterend. Je kunt wel elke zondag elf man de wei insturen, maar dan houd je dezelfde vier men sen steeds op de bank en die stop pen na een half seizoen. Dat kan met de bedoeling zijn. ledereen is even belangrijk en we moeten allemaal ple zier hebben. Als het enigszins kan, zullen we iedereen laten spelen. Zijn de prestaties ook leuk, dan is dat mooi meegenomen.' Een bepaalde eindpositie heeft Beintema met in gedachten, al zet hij met te laag in. 'Vorig jaar zijn ze vierde geworden. Dat wil ik dus graag eve naren. Alle jongens zijn een jaar ouder, hebben een jaar meer erva ring, dus misschien kunnen we kijken of we nog een stapje hoger kunnen komen. Als promotie erin zit zullen we dat ook zeker proberen. Ik zie abso luut mogelijkheden met deze jon gens.' De kersverse oefenmeester ziet vooral uit naar de confrontaties met andere Texelse clubs in de zevende klasse. 'Dat blijft iets aparts, met een sfeertje er omheen. Erg leuk voor het eiland. Wat ik ook leuk vind is dat ik een stuk of zes jongens train die ik jaren terug heb leren voetballen toen ze een jaar of tien waren. Het is grap pig om te zien hoe zij zijn gegroeid en dat ik nu weer met ze train.' Selectie: Jan Bloem, Hans Witte, Ed de Vries, Jan-Jaap Hin, Rutger Zoetelief, Ger Vlaming, Bob Witte, Cor Vlaming, Alexander Witte. Rinze Douma, Michel Heidbuurt, Sil van Dijk en Ad Guldemond. Nieuw: Marko Drijver en Marko Daal der. Vertrokken: Chris de Vries (gestopt), Simon Bremer (gestopt) en Diederik Kruithof (jaar naar het buitenland). Henk de Ruyter is voor het derde seizoen trainer bij de club waar hij ook als speler actief was. Op 1 au gustus hervatte ZDH de trainingen traditiegetrouw bij de bunker op een duintop nabij Loodsmansduin. Hier laat de oefenmeester zijn spelers jaar lijks zware loopoefeningen uitvoeren. 'Jan Haagsma is er bij ZDH ooit mee begonnen. Ik heb ook heel wat keren bergopwaarts moeten lopen. Met een crossloop kun je ze met in de gaten houden. In een groep naaien ze el kaar wat op. Je krijgt er een goeie conditie van en een stukje karakter.' De Hoornders hebben zich voor ko mend seizoen verzekerd van de dien sten van twee nieuwe spelers: Ivar van Elk en Ivo Witte, Voorlopig heeft alleen Niels Dekker aangegeven ZDH definitief te verlaten. De Zwaluwen, die zich dit seizoen ook hebben inge schreven voor de beker, beschikken over een jeugdig team. 'Henk Knol, Erwin Kleinveld, Ronald Biesboer en Joop Rommets zijn de ouwetjes, de rest is een stuk jonger. Je kunt zien dat het groeit. Ze zijn ook voetballend een jaar ouder geworden. Er zit wel muziek in, om het vrolijk te zeggen.' De Ruyter geeft de voorkeur aan een jonger team 'De ouderen weten het altijd beter. Ze willen allemaal een ander spelsysteem. Jonkies nemen sneller wat aan van iemand met er varing. Persoonlijk vind ik het wel lek ker werken, maar misschien zouden we met wat oudere krachten meer routine in het team kunnen brengen.' Net als voorgaande seizoenen heeft ZDH te kampen met een smalle spelersgroep. 'Ik hoop maar dat ie dereen fit blijft en dat er met te veel op vakantie gaat in het seizoen. Vol gens mij wordt het krap, hoor' De Ruyter verwacht dan ook meerdere keren een beroep te moeten doen op oude krachten als Richard 'Spekkie' de Leeuw of Bernard Ipenburg. 'Ik hoop dat we dit jaar in de midden moot kunnen meedraaien. Vorig jaar zaten we daar net onder en hielden een aantal zwakkere broeders ons onder zich. Dat moet veranderen', vindt de oefenmeester. 'Er zijn zeker vijf clubs die minder waren dan wij en daar kunnen we boven eindigen Ik hoop dat dat lukt en ik denk de spe lers met mij Afgelopen seizoen werd er te vaak onnodig puntverlies gele den en tegen betere teams werd met veel te hoge cijfers verloren Die grote nederlagen moeten eruit, met dub bele cijfers verliezen is ook met goed voor de sfeer in het team.' Bestuurslid Wim Koorn van Texel'94 denkt met Rep vooral een goede naam in huis te hebben gehaald 'Ik verwacht er helemaal niks van, in de zin dat ik met weet hoe het gaat lo pen. Ik hoop alleen dat John het voet bal op Texel een impuls kan geven en dat Texel'94 wat meer gaat leven dan nu het geval is. Spelers zetten voor iemand als Rep misschien toch een stapje extra. Mensen komen uit nieuwsgierigheid waarschijnlijk toch sneller eens bij een wedstrijd kijken. Jongere spelers zeggen misschien: Hé Rep is trainer, dat wordt leuk. Maar je hoeft heus geen wonderen te verwachten Hij heeft natuurlijk wel diploma's om een betaald voetbal club te trainen, maar het materiaal moet er ook zijn. Verwacht niet dat we gelijk naar de derde klasse promove ren. De spelersgroep kan profiteren van zijn ervaring. Hij kan bepaalde spelers vaardigheden en slimmig heidjes aanleren.' Ook vaste supporter Sieb Sikma, die zelfs naar trainingen komt kijken, ziet een stukje PR voor de voetbal vereniging. 'Ik denk dat het een goede promotie is voor Texel'94. Het heeft natuurlijk wel wat voor die jon gens om door een ex-international getraind te worden. Bovendien is John een enthousiaste Texelganger. Hij heeft zijn A-diploma, dus met zijn oefenstof zal het ook wel goed zitten, hij kan wel wat. Ik heb een paar trai ningen gezien en het enthousiasme straalt van de gezichten af. Het is jammer dat er drie bepalende spelers zijn vertrokken. Al zet je Ernst Hap- pel of Rinus Michels voor de groep, je moet werken met de spelers die je hebt. Je kunt een aantal vnjgekomen posities moeilijk opvangen met jeugdspelers. John denkt zelf dat hij erin kan blijven, maar dan moet dit enthousiasme wel worden behou den. In het verleden was de opkomst op de eerste trainingen ook groot en werd het daarna minder, dat moeten we nu natuurlijk met hebben. Hope lijk gaan er wat jeugdspelers doorbre ken. Hij zal alles erop moeten richten om erin te blijven, denk ik. De tijd zal het leren.' Nazitten Jeffrey Witte, één van de jongere spe lers in de selectie, ervaart de trainin gen heviger dan normaal. 'Het is zwaarder dan bij andere trainers, vooral conditioneel. Er zit ook een stuk krachttraining bij. In het begin gebeurde er een stuk minder met de bal dan ik gewend was. Je leert er wel, ook van de oudere jongens, die je sturen, John Rep ken ik nog niet zo goed, ik zie wel hoe het gaat. De meeste spelers in de selectie zijn dezelfde van vorig seizoen en de te genstanders ook. Dus als de trainin gen beter zijn, merk je het vanzelf aan de prestaties.' 'Na die paar trainingen merk ik nog niet zo veel verschil met andere trai ners. Hij heeft misschien wat meer overwicht', vertelt routinier Bart Heer schap over Rep, 'Ik denk wel dat vooral jonge spelers een stapje extra voor hem doen, soms op het zenuw achtige af Ze zien toch dat het John Rep is. Ik hoop dat we bij wedstrijden ook nét dat kleine beetje extra kun nen geven Ik heb veel vertrouwen in het komende seizoen. Niets ten nadele van Gerrie (Plaatsman), maar je ziet dat jonge jongens even wat meer geven. Rep heeft zelf aan de top gevoetbald en kan ook goed over voetbal praten. Misschien doordat hij spits is geweest kan hij aanvallers ook makkelijker laten scoren. Verder is het gewoon een aardige vent, met wie je evengoed gezellig kan nazitten.' Selectie (eerste en tweede team): Bart Heerschap, Bart Graaf, Dennis Schouwstra, Maarten Broekman, Ton Dubbelt, Maurice de Groot, Joost van Heerwaarden, Ruud Hof, Robert Jalving. Bennie Keesom, Edgar Klip- pel, Jelte van der Kooi. Martin Koorn, Arne Jan Kruithof, Pieter List, Marcel Ris, Pim Siebinga, Ben Siebinga. Roelf Siebinga, Marcel Spoelstra, Barry de Vnes, Ralph Koning en Nico Schot. Nieuw: Dick Hooyschuur (eigen jeugd), Jacob Krijnen (eigen jeugd), Arjen Lap (eigen jeugd), Jeffrey Witte (eigen jeugd), Leon Zijm (eigen jeugd), Bjom Keiser (eigen jeugd), Jan van Wijk (eigen jeugd) en Marko Koorn (Go Ahead Kampen) Vertrokken: John List (gestopt), Emile Keijser (gestopt), Niels Dubbelt (gestopt) en Ronald de Porto (bles sure). Tekst Michiel Dekker Rutger Zoetelief en Marcel Boone in een gevecht om de bal tijdens Oosterend derby's op het programma. De Koog. Ook komend seizoen staan er zes eiland- (Foto Are/vel Texelse Courant) Selectie: Christiaan Stolk, Jan Willem Bakker, Fedorvan Elk, Erwin Kleinveld, Erik Zijm, Peter Eelman, Joop Rommets, Michiel Dekker, Henk Knol, Sjoerd Oosterhof. Jacco Kager, Mike de Bruijn en Ronald Bies boer. Nieuw: Ivar van Elk (w Texel'94) en Ivo Witte (w Texel'94). Vertrokken: Niels Dekker (sv Alliance'22). De voetbaltoekomst van Wouter Bolier en Daan van der Slikke is nog onzeker. Bep Vonk begint aan zijn tweede sei zoen als coach van de hoofdmacht van De Koog. Inmiddels heeft hij de (conditie)trainingen op het veld aan de Boodtlaan hervat. 'We zijn matig begonnen, ze werken allemaal in de horeca. Dat is ieder jaar zo. Gelukkig begint voor ons de competitie half september pas. De meeste jongens beginnen dan vrij te komen', vertelt de oefenmeester. Het horecawerk in het hoogseizoen is al langer een pro bleem voor de voetbalvereniging. Vonk: 'Nu heb ik bijvoorbeeld vijf jon gens die allemaal bij dezelfde werk gever zitten. We hebben afgesproken dat hij probeert zo veel mogelijk mee te werken aan de voetballerij, zodat ze bepaalde dagen vrij zijn. Daar ben ik wel blij mee.' Vonk heeft de beschikking over een jonge spelersgroep, waarin maar twee dertigers zitten. Routinier Den nis Vonk krijgt dit seizoen gezelschap van Tony de Jonge, die al eerder voor De Koog uitkwam. Ook is de selec tie aangevuld met een aantal B-jumo- ren. 'We hebben er een aantal jonge jongens bij gekregen. Een deel daar van komt van Texel'94. Die komen daar met aan de bak en gaan dan naar een kleinere vereniging op het eiland, dat is logisch. Dan is het toch handig dat er zo'n Texels duppie is waar je in het eerste team kan spe len. Ook zijn er een aantal jongens uit de eigen B-jeugd bijgekomen. Vorig jaar was er een team waarvan er nu veel aan de overkant gaan studeren. Een deel wil niet meer terugkomen naar Texel om te voetballen De an deren willen wel voor het eerste spe len.' 'De verwachtingen voor dit seizoen zijn niet hooggespannen', bekent Vonk. 'Vorig jaar waren we laatste, dus het moet natuurlijk altijd beter. Het valt niet mee, want ze voetballen soms tegen grote kerels. Maar met jongens die in potentie goed kunnen voetballen, moeten we het proberen. Al is het alleen maar voor de sfeer en voor de vereniging. We moeten voort borduren op vorig jaar, er zit meer muziek in. De middenmoot zou leuk zijn.' Vorig seizoen had De Koog re gelmatig te kampen met spelers tekorten. Dat moet volgens de coach afgelopen zijn. 'Ik heb op mijn 62ste zelf nog moeten meevoetballen. Dat ben ik dit seizoen met van plan. Er waren veel jongens die thuis wél kon den spelen en bij uitwedstrijden niet konden. Ik begrijp het heus wel. werk is werk. Maar toch geeft het irritatie, net als mensen die gelijk na thuis wedstrijden naar hun werk gaan.' Dat het de spelers van met-Neder landse afkomst waren, die voortdu rend dwars lagen, klopt volgens Vonk niet. 'Toevallig waren het buitenlan ders die moesten werken in van die eettentjes in De Koog. Het zijn heus geen onaardige jongens hoor, maar horecamensen moeten nu eenmaal op andere tijdstippen werken. Dit seizoen geldt: wie uit meegaat, speelt thuis ook. De selectie is alleen aan gevuld, er is bijna niemand wegge gaan. We hebben een paar aardige voetballertjes van een jaar of zestien erbij en De Koog heeft nu in ieder geval mensen genoeg. Je hebt niks aan een selectie van twintig man, dan moet je mensen teleurstellen. Een groep van veertien jongens waar je van op aan kan, dat is mooi.' Selectie: Stefan van 't Noordende, Arjan van Bethum, Dennis Vonk, Marcel Boone, Dennis Rebronja, Sher Atroshy, Tjarko Stolk en Maicel Blom. Nieuw: Joris Ellen (eigen jeugd), Eddy Witte (eigen jeugd), Robin Rump (nieuw lid), Sander Trap (nieuw lid), Alex Sessink (w Texel'94), Danny van der Park (nieuw lid), Peter Koorn (w Texel'94), Tony de Jonge (nieuw lid) en Jip Frank (eigen jeugd). Vertrokken: Roberto Casciola (ge stopt). Tekst Michiel Dekker Op de ijsbaan in Den Burg wordt za terdag 30 augustus zomerfeestmarkt 'Texelse Reede' gehouden. Jong en oud vinden vermaak in de vorm van muzikale optredens, rommelmarkt, barbecue, grabbelton, schminken en hobbymarkt. De markt wordt georga niseerd door bewoners van de Texelse Reede en duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Om 14.00 uur bijten Frans en Lies het muzikale spits af. om 15.00 uur ge volgd door Jan Bakker op zijn accor deon. Het Oudeschilder Visserskoor sluit om 16.00 af. Gedurende de dag is ook Peter Kaan met zijn draaiorgel op de markt te vinden. De opbreng sten van het festijn komen ten goede aan een nieuw aan te schaffen auto voor de bewoners van de Texelse Reede. I

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5