A llf Keukencentrum Texel Primeur bij Expert! De nieuwste design thuiscomputer van HP. De Lange Muur B debitel" Sfeervol Oriëntaals lopend buffet KUSTPARK TEXEL TEXELSE COURANT Den Burg Waalderstraat 33-35 DE NIEUWSTE NOKIA'S SIEMENS (ook itiet camERO) NU MET SPECIALE KORTING COMBI CHINEES - INDISCH RESTAURANT Elke vrijdag, zaterdag en zondag Ter kennismaking: MENSEN IN NOOD RECEPTIONIST (M/V) Vergunningen Verordening Leerlingenvervoer Gemeente Texel 2003 Grofvuil op zaterdag Collecte Burgerzaken Begrotingsboekje - VRIJDAG 12 SEPTEMBER 2003 HP All-in-one printer Supercompocte vormgeving. Neemt nauwelijks meer ruimte in dan een A4 vel. Printen in fotokwaliteit. Kopiëren in mm mj q kleur zonder dat de PC aan staat Van 199,- nu HP Pavilion thuiscomputer Maximale computerkracht gecom bineerd met de nieuwste digitale entertainment. Voorzien van Intel 2,4 Ghz processor, 256 MB geheugen en 80 GB vaste schijf. Uiterst geschikt voor videobewerking. Incl. uitgebreide softwarebundel en 17" monitor. Mogen we u even voorstellen: de Pavilion a250. De splinternieuwe thuiscomputer van HP. U vindt 'm nu bij Expert. Samen met de rest van het zeer complete assortiment van HP: notebooks, digitale fotocamera's, (foto)printers en all-in-one's OOK LEVERBA MET 3,2 EN 5 MEGAPIXEL MEERPRIJS 15" TFT MONITOR 160 HP digitale fotocamera met optische zoom Nieuw! Zeer scherpe opnames dankzij Pentax kwaliteitslens en 2,0 megapixel beeldchip. Met maar liefst 3x optische zoom en diverse handmatige of volledige automatische instellingen. ACTIE! MET GRATIS 10 F0T AFDRUKKEI BEL 020 - 35 55 355 VOOR ADRESSEN EN TELEFOONNUMMERS VAN DE RUIM 200 EXPERTS IN HEEL NEDERLAND ten took v Parkstraat 9 <bi| Poitk.ntoor) de ztierhexl vin de juiste keure Den Burg 314924 NIKADEL 48 DE KOOG 53 317786 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten. 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten lychees, ananas, gebakken banaan e a vruchten, etc. Alleen op vrijdagen lopend buffet €10,- Zaterdag en zondag: 13,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 7,50. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 3177S6. Giro 667 Den Haag o.v.v. Afghanistan www.menseninnood.nl Maricoweg Den Burg 53 0222 31 2< zoekt wegens uitbreiding van het bungalowpark een representatieve De werkzaamheden zullen bestaan uit receptlewerk bij zowel Kustpark Texel als Zwemparadijs Calluna Wij vragen: administratieve opleiding; flexibele instelling; gastvriendelijk en servicegericht, kennis van de Duitse taal; stressbestendig. Interesse in deze afwisselende baan? Stuur dan uw schriftelijke sollicitatie aan; Kustpark Texel, t.a v. Sjors Hoppenbrouwers, Schumakersweg 3, 1796 NM De Koog. shop.texel@euroase.nl vr BUITEN GEWOON THUIS het gemeentehuis Eventuele zienswijzen kunnen gedurende de ter mijn van tennzageleggmg schriftelijk aan het college van Burgemees ter en Wethouders kenbaar worden gemaakt Aangevraagde lichte bouwvergunning J.IJ. Witte en J.M.W. Drijver voor het plaatsen v.e garage a/d Waalderstraat 49 te Den Burg (ontvangen 9 september 2003). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Entergraven b.v. voor het gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds eerder vergunning is ver leend a/d Bosrandweg 289 te De Koog (ontvangen 21 augustus 2003); Euroase Pares b.v. voor het gedeel telijk veranderen v.e. centrumgebouw en plaatsen nieuwe loods a/d Bosrandweg 395 te De Koog (ont vangen 3 september 2003); Bruinmg fietsenverhuur voor het plaatsen v.e. opslagloods a/d Nollenkoog te De Koog (ontvangen 3 september 2003). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase B V.N. en J C.M de Graaf voor het gedeeltelijk ver anderen/vergroten v.e. keuken/hobbykamer a/d Oranjestraat 11 te Oosterend (ontvangen 10 septem ber 2003). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen worden gepubliceerd. Verleende (reguliere) bouwvergunningen G.H.C.M. Hoppenbrouwers voor het tijdelijk plaatsen v.e. mobiele unit a/d Bosrandweg 395 te De Koog (verzon den 5 september 2003); PC.B.S. De Fontein voor het veranderen/Vergroten v.e. schoolgebouw a/d Burdet- straat 8 te Den Burg (verzonden 8 september 2003). Verleende reguliere bouwvergunning, 2° fase K. Eissen voor het geheel vernieuwen v.e. woonhuis a/d Boodtlaan 11 te De Koog (verzonden 5 septem ber 2003). Verleende sloopvergunning W. Fey voor het slopen van een woonhuis a/d Diek 2 te Den Hoorn (verzonden 5 september 2003). Verleende bouwvergunningen J.J. Bakker voor het plaatsen v.e. veldschuur a/'d Maaikeduinweg 17 te De Koog (verzonden 5 septem ber 2003); Stichting Wonen Texel voor het vervangen van vier duplexwonmgen door een woongebouw ten behoeve van begeleid wonen a/d Burgerhoutstraat 5 tot en met 7a te Den Burg (verzonden 8 september 2003). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning Ie treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bil de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het concept-besluit ligt vanaf 15 september 2003 gedurende vier weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vergadering welstandscommissie De welstandscommissie houdt donderdag 18 septem ber weer een openbare vergadering, aanvang 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Helder. Op de agenda staan de volgende Texelse plannen: (pré-visie) vergroten v.e. kantoorgebouw a/d Thijs- selaan 2 te Den Burg (Stichting Wonen Texel); vergroten v.e. woonhuis a/d Peperstraat 43 te Oos terend (M.C. Kampstra-Schraag); plaatsen v.e. berging a/d De Ruyterstraat 130 te Oudeschild (G.J. Roos); plaatsen v.e. overkapping a/d Dorpsstraat 228 te De Koog (Hotel "Het Gouden Boltje"); ged. veranderen v.e. bedrijvencomplex met 3 dienstwoningen tot een bedrijvencomplex met 4 dienstwoningen a/'h Wezenland 3, 5 en 7 te Den Burg (J.J. Schuiringa/J.T. Bas) Uitbreiding bestemmingsvlak wonen Burgemeester en Wethouders willen meewerken aan: het vergroten van het bestemmingsvlak wonen tot 2100 m2 van het perceel Molwerk 7 te Den Hoorn. In de voorschriften behorende bij het bestemmings- Kapvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: het college van Burgemeester en Wethouders van Texel voor het kappen van 12 dennen en een abeel in de groenstrook tussen de seniorenwoningen aan de Gasthuisstraat en de aangrenzende woningen in de Schoorwal wegens overlast. De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texel, liggen gedurende vier weken voor belang hebbenden ter inzage Binnen deze termijn kunnen deze belangheb benden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel. Post bus 200. 1790 AE Den Burg De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig bij de balie Grond gebied Nadere informatie: telefoonnummer 02221 36 22 76. Tot drie weken na bekendmaking van deze verol ning kan een verzoek tot het houden van een refel dum over de Verordening Leerlingenvervoer! meente Texel 2003 worden ingediend bij het cof van Burgemeester en Wethouders, Postbus 200,| AE Den Burg. De gemeenteraad heeft in haar vergadering van 10 september 2003 de Verordening Leerlingenvervoer Gemeente Texel 2002 gewijzigd De noodzaak tot het vaststellen van deze nieuwe ver ordening is het gevolg van: de Wet op de inkomstenbelasting 2001 de Wet leerlinggebonden financiering. Verder wordt de citeertitel gewijzigd in: Verordening Leerlingenvervoer Gemeente Texel 2003. Wet op de inkomstenbelasting 2001 De Wet op de inkomstenbelasting 1964 is vervangen door de Wet op de inkomstenbelasting 2001. Om te kunnen beoordelen of ouders/verzorgers een drem pelbedrag moeten betalen wordt voortaan naar het Vuiloverslagstation De Hamster bij Oudeschildl| terdag weer van 9.00 tot 12.00 uur geopend va inleveren van grofvuil. Deze regeling geldt uitsj voor particulieren. Het inleveren van grofvuil isgi tot een gewicht van 250 kg. Onder grofvuil wordtl staan: verhuisbaar afval uit de woning, dat nietiT mimcontainer past. Overigens kunt u uw grofvu! op werkdagen gratis inleveren. Openingstijden:! 12.00 en 13 30-16.00 uur. In de week van 14 tot en met 20 september won «de Texel gecollecteerd voor Nierstichting Nederlan Reizen naar de Verenigde Staten vanaf 1 oktober 2003 Vanaf 1 oktober 2003 moet iedere Nederlands D naar de Verenigde Staten reist in het bezit zijn va eigen reisdocument, dat voorzien is van een mac en leesbare strook. Dit geldt ook voor kinderen e >s plan Buitengebied Texel en het bestemmingsplan gecorrigeerde verzamelmkomen gevraagd. Als ouders geen aangifte hebben ingediend bij de belasting inspecteur, kunnen zij het gecorrigeerde verzamel mkomen krijgen door een IB 60 formulier op te vra gen bij de belastingdienst. Wet leerlinggebonden financiering Op 1 augustus 2003 treedt de Wet leerlinggebonden financiering in werking. Leerlingen die in aanmerking komen voor (voortgezet) speciaal onderwijs maar toch voor regulier onderwijs kiezen, kunnen een bijdrage ('rugzakje') krijgen. Tijdelijke vrijstelling Voor het leerlingenvervoer verandert er weinig. Via ti- Burgemeester en Wethouders zijn voornemens tijde- tel 6 van de verordening kunnen gehandicapte leer- Buitengebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO is hiervoor een wijzigingsbevoegdheid opgenomen in artikel 14, lid 7. In het kader van de inspraak, artikel 6a van de Wel op de Ruimtelijke Ordening ligt de voorgenomen wijziging met situatietekening vanaf 15 september 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter in zage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Eventuele reac ties kunnen gedurende de termijn van tennzageleggmg schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden ge maakt Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van: M. Witvliet voor het geheel vernieuwen v.e. garage/ berging a/d De Ruyterstraat 71 te Oudeschild. lijk vrijstelling te verlenen ex artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: het plaatsen van een unit, te gebruiken als tijdelijk postkantoor gedurende de verbouw van het post kantoor aan de Parkstraat te Den Burg De werk zaamheden zullen negen weken duren. Dit voornemen ligt vanaf 15 september 2003 gedurende twee we ken voor een ieder ter inzage bi/ de balie Grondgebied van het ge meentehuis Eventuele zienswijzen kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van Burgemeester en Wethouders kenbaar worden gemaakt. Medewerking aan uitbreiding Burgemeester en Wethouders willen meewerken aan: het verzoek om uitbreiding van het kleinschalig recreatieterrein aan de Nieuwlanderweg 84-88. De wijziging betreft een uitbreiding van het aantal re creatieve eenheden van drie naar vier. In de voor schriften behorende bij het bestemmingsplan Buitengebied Texel ex artikel 11 WRO is hiervoor een wijzigingsbevoegdheid opgenomen in artikel 29. Op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ligt het concept-besluit vanaf maandag 15 september 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie Grondgebied van lingen in het reguliere basis- en voortgezet onderwijs, die niet of met zelfstandig van het openbaar vervoer gebruik kunnen maken, reeds aanspraak maken op leerlingenvervoer. Voor deze leerlingen geldt geen afstandsgrens en geen drempelbedrag. Wel geldt het criterium van vervoer naar de dichtstbijzijnde toegan kelijke school. Voor leerlingen van cluster 4 scholen (zeer moeilijk opvoedbare kinderen, leerlingen van pedologische instituten, langdurig zieke kinderen als gevolg van psychiatrische problematiek) geldt dat zij recht heb ben op vervoer naar de cluster 4 school waarvoor de commissie voor de indicatiestelling een advies heeft afgegeven. Deze school wordt aangemerkt als de dichtstbijzijnde toegankelijke school. Dit is van toe passing zolang de leerling zijn woonplaats heeft in het gebied van het regionaal expertisecentrum waaraan voornoemde commissie is verbonden. by's. Als niet aan deze voorwaarden wordt vol n is een visum verplicht. Alle Nederlandse paspoorten die vanaf 1995 2 gegeven zijn voorzien van een machineleeslyn strook. Hiermee kan dus zonder visum naar de udi mgde Staten worden gereisd. Dit betekent dat kinderen, ongeacht hun let vanaf 1 oktober 2003 over een eigen paspoor onl machineleesbare strook moeten beschikken om der visum naar de Verenigde Staten te kunne ire zen. Indien een kind met zijn of haar ouders of g houder reist en in het paspoort in bijgeschrevef is voor het kind een visum verplicht. Zonder kan het bijgeschreven kind de toegang tot de mgde Staten worden geweigerd! Deze wijziging heeft ook gevolgen voor een paspoort dat in Nederland door de Koninklijke! Ier chaussee wordt verstrekt. In dat noodpaspo geen machineleesbare strook opgenomen. Er wordt nog nagegaan op welke wijze kan w gewaarborgd, dat Nederlandse burgers, die noodsituatie naar de Verenigde Staten moetem en op dat moment niet over een geldig nationas poort beschikken, toch voorzien kunnen worde nd één of meer documenten waarmee zij tot de nigde Staten worden toegelaten, eit Voor meer informatie over visa voor de Ver© Staten verwijzen wij u naar het Consulaat vand enigde Staten in Amsterdam (tel 020-57553'. md de website van de Amerikaanse ambas^en www.usembassv.nl Tijdelijke referendumwet Op 1 januari 2002 is de Tijdelijke referendumwet (Trw) in werking getreden Deze wet maakt referenda mo gelijk over de vaststelling van deze verordening. Verordeningen waarover op grond van de Trw een referendum kan worden gehouden treden niet eerder in werking dan zes weken na de bekendmaking van de verordening. IOC ver |esl rijs Met deze Texelse Courant is het boekje "Be! uer ting in één oogopslag" (BIEO) verspreid. W vindt u een populaire samenvatting van est( gemeentebegroting 2004. Als u het boekje lnc heeft ontvangen, bijvoorbeeld omdat u eenf lp NEE-sticker op de brievenbus heeft, dan ku gratis een exemplaar afhalen bij de inform» balie van het gemeentehuis. eer ie die enl ere iks iet rha

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 4