Familiebedrijf met een echte bedieningswinkel 2 College steekt geld in 'Georgische' opera Hoogerheide stopt na driekwart eeuw U1 .TEXELSE COURANT1 Wat ik zeggen wou... Postbodes rennen voor goede doel Relation&Believe Adoptiekippen Website Subsidie voor verbouw zolder jongerencentrum 'Tante' Door kiest doelen voor Ezelgeld Folkprogramma op Radio Texel Kunstzaak Me(iïsche zorg Hulpverlening Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel j( I VRIJDAG 19 SEPTEMBER 2003 Met de sluiting van schoenenzaak Hoogerheide komt een eind aan een echt familiebedrijf, dat bijna driekwart eeuw bestond en waarin drie generaties werkzaam waren. Graag hadden Ina en Gerrit Moens-Hoogerheide (de derde ge neratie) gezien dat de winkel zou worden voortgezet, maar hun zoon en dochter kozen voor een andere toekomst en collega-ondernemers toonden evenmin interesse. 'We zuHen het ongetwijfeld gaan mis sen. Maar we hebben al een tijd aan het idee kunnen wennen.' De winkel in de Weverstraat maakt een wat desolate indruk. Sinds maandag, toen de deuren voor het laatst open gingen, zijn Ina en Gerrit Moens-Hoogerheide bezig het pand leeg te ruimen. Op 1 oktober gaat het over in handen van ondernemer William Witte, die met enkele gega digden onderhandelt over een nieu we bestemming. De toonbank staat er nog, maar de schappen zijn leeg. De meeste schoenen zijn verkocht, het kleine restant wordt weggegeven aan een goed doel. Net op het mo ment dat het echtpaar even wil pau zeren, om met een kop koffie erbij de verslaggever te woord te staan, zwaait de deur open. Een vrouw blijft op de drempel staan. 'Nou zijn jullie echt dicht! Ik vind het wel zielig hoor', zegt ze. De scheidende schoen verkopers zijn even stil en roepen dan in koor 'Zielig? Je hoeft ons met zie lig te vinden, hoor.' Waarop de vrouw antwoordt: 'Maar voor ons is het wel zielig.' Het voorval is tekenend voor de band die veel Texelaars met de winkel heb ben. De naam Hoogerheide staat voor service. Klanten hoefden met meer te doen dan de winkel in de Weverstraat binnen te stappen, op een stoel te gaan te zitten en te zeg gen: 'Ik wil graag nieuwe schoenen.' Na een korte toelichting zochten de verkopers enkele paren bij elkaar om te worden gepast en gekeurd. 'Dat was vroeger al zo en dat is onder ons nooit erg veranderd. Het enige ver schil is dat vroeger alle schoenen die we hadden in de winkel stonden', vertelt Ina Moens. 'We hebben het wel geprobeerd. Als mensen dan gin gen zitten, zeiden we: maar/e moet zelf kijken- Maar dat werkte niet. We zijn altijd een echte bediemngswinkel geweest. Mensen van de overkant vonden dat prachtig. Die waren dat helemaal niet gewend. We hadden klanten die er speciaal één of twee keer per jaar voor naar Texel kwamen, om bij ons schoenen te kopen.' De dienstverlening reikte zelfs nog ver der. Op verzoek was Gemt bereid met schoenen bij bewoners van bejaar dentehuizen op bezoek te gaan. Ina: 'Dat was gewoon service, dat hoorde erbij. Mijn vader ging jarenlang met een auto over heel Texel om schoe nen te verkopen. Mensen waren nog niet zo mobiel.' Opa en oma Het bedrijf dateert van 1929. toen de eerste Hoogerheide zich in Oude- schild vestigde. 'Dat was mijn opa', vertelt Ina. 'Hij was op Texel geboren, mijn oma in Drenthe. Nadat ze waren getrouwd, zijn ze naar de overkant vertrokken. Hij was commies, een soort grenswachter. Later is hij terug gekomen naar Texel, ik geloof nadat hij werkloos was geraakt. Mijn oma is toen een winkeltje begonnen in de De Ruyterstraat. Mijn opa ging de deu ren langs om te venten Dat vond hij niet zo leuk, schijnt het, maar hij moest. Ze verkochten band en garen, stoffen, zeep, van alles en nog wat. Maar nog geen schoenen. Ik ken het verhaal dat vrouwen uit Oudeschild aan mijn oma vroegen: Sien, wanneer ga je jurken kopen? Toen ging ze naar Amsterdam om tien jurken te halen bij C&A.' Gaandeweg veranderde het bedrijf en kwamen er ook schoenen in het assortiment. Eerst via de schoenen zaak van Hoogenbosch in Den Hel der. later kochten de Hoogerheides zelf schoeisel in. Net als hun vader leerden zonen Jan (Ina's vader) en Jo Hoogerheide het vak van schoenma ker. 'Ik kan me nog herinneren dat ze dat in Oudeschild beoefenden', ver telt de in 1944 geboren Ina. 'Maar ze deden het al eerder, al vóór de oor log. Ze hebben het aan de overkant geleerd en daar ook een tijd gewerkt. In '49 of '50 zijn mijn opa en oma een winkel in Den Burg begonnen, hier in de Weverstraat. Mijn vader en oom vestigden zich als schoenmakers in de Kogerstraat. Toen ze het hier la ter van hun vader en moeder overna men, ging mijn vader verder in de winkel en mijn oom in de schoen makerij.' Derde generatie Dat de derde generatie de zaak zou voortzetten, was aanvankelijk niet zo zeker. 'Eerst wel, toen met en later weer wel', vertelt Ina lachend. 'Als kind had ik altijd het idee gehad de winkel over te nemen. Ik heb toen ook al een deel van mijn papieren ge haald. Maar nadat ik met Gerrit was getrouwd, had ik zomaar op zater dagmiddag vrij. Dat waren wij thuis nooit gewend. Toen hoefde ik niet meer zo nodig in de winkel.' Ook haar echtgenoot had aanvanke lijk andere plannen. Hij had een goede baan bij de drankenhandel van De Wit en taalde niet naar iets anders. Maar nadat hij in 1981 werkloos raak te. werd alles anders. 'Het was een slechte tijd om werk te zoeken. Bo vendien, als je boven de veertig kwam, was je te oud voor een baan. Toen de bijstand dreigde, hebben we besloten in de schoenenwinkel te stappen. Gemt heeft toen eerst al zijn papieren gehaald, ik de rest van wat ik nog nodig had.' De keuze werd onder druk gemaakt, maar spijt hebben ze nooit gehad. ik nou toch voor schoenen aan? En dan blijkt er toch nog wat te wezen. Het is echt fijn om zulke mensen te helpen.' Dankzij het toerisme viel er in de schoenenverkoop a'ardig zaken te doen. 'Je moet het niet alleen van de gasten hebben, maar het is wel han dig dat er 's zomers iedere veertien dagen weer anderen naar het eiland komen. Daardoor konden wij ook breder inkopen. Zonder gasten had den we misschien wel een boterham kunnen verdienen, maar met met veel d'rop.' Hoewel ze niet te hard met de mode meeliepen, ging Hoogerheide er wel prat op altijd de nieuwste schoenen te hebben. 'Schoenen die we met verkochten, deden we eerst in de uitverkoop. Maar bleven ze dan nog liggen, dan gingen ze naar een goed doel. We wilden geen oude schoenen in onze winkel.' Al een tijd was duidelijk dat hun kin deren andere interesses hadden. Toch hebben ze nog een tijd lang gehoopt dat de winkel zou kunnen blijven voortbestaan. 'Maar ook de grotere ketens hadden geen belang stelling. Een filiaal op Texel is onhan dig Als in de stad bepaalde schoe nen in een winkel zijn uitverkocht, dan worden ze nog dezelfde dag uit een ander filiaal gehaald. Dat werkt na tuurlijk niet als ze van ver weg moe ten komen. We zullen ons er bij neer moeten leggen: Hoogerheide ver dwijnt. Jammer, we zullen het onge twijfeld gaan missen. Maar we heb ben al een tijd aan het idee kunnen wennen.' Eén personeelslid vond afgelopen voorjaar al een andere baan, twee parttimers hadden minder haast en draaiden mee tot het eind toe. De afgelopen weken stonden ook in het Ina en Gerrit Moens-Hoogerheide: 'Schoenen die we niet verkochten, gingen naar een goed doel.' (Foto Louis* van dar Sluis) 'Gemt kan goed met mensen om gaan', vertelt Ina. 'Toen we net be gonnen waren, kwam er eens een vrouw binnen die per se door de baas geholpen wilde worden. Ik heb Gerrit er maar bijgehaald.' Gerrit: 'Moet je nagaan, ik wist nog bijna niks. Ik moest achter aan Ina vragen wat ik nodig had.' De derde generatie voerde geen spectaculaire veranderingen door. Ina- 'We zijn altijd een gezinszaak gebleven. Voor mensen met moeilijke voeten, voor kinderen. We waren geen modeschoenenzaak. We had den natuurlijk wel modeschoenen, maar minder dan in andere winkels. Het leukste vind ik mensen met moei lijke voeten te helpen. Die komen bin nen met een houding van: wat moet Hoewel ze nog altijd plezier in hun werk hadden, hadden ze zich jaren geleden al voorgenomen rond hun zestigste te stoppen met werken. Het was nog even onzeker of ze dat finan cieel konden bolwerken, maar uitein delijk gaf de boekhouder vorig jaar het groene licht, Gerrit Moens: 'Een winkel zoals wij die hadden, kun je niet van het ene op het andere mo ment stoppen. Eén keer per jaar, 's zomers, plaats je je bestellingen voor het nieuwe seizoen. De eerste komen dan in oktober binnen en dat loopt door tot mei. Dus zover moet je in ieder geval vooruit kunnen zien. Bo vendien is het voordelig om in juli en augustus nog door te draaien, want dat zijn de maanden waarin je het meest verdient.' Ed de Boer uit Den Hoorn en Pip Barnard uit Oosterend kunnen be ginnen met het schrijven van een opera over de opstand van de Georgiërs. Het college is bereid in de vorm van een garantstelling de helft van de schrijf- en voorbe- reidingskosten te betalen, ervan uitgaande dat de provincie dat ook doet, zodat er €23.000,- op tafel komt. Het operaplan was een van de gespreksonderwerpen toen gedepu teerde Rinske Kruisinga onlangs een werkbezoek aan Texel bracht. Daar bij bleek dat de provincie het initia tief wil steunen, als de gemeente dat ook doet. Dat na de gemeente ook de provincie over de brug zal komen is dus vrijwel zeker. De totale produc tiekosten liggen in de buurt van de €400.000.- .Voor het nog ontbre kende geld wil men een beroep doen op diverse fondsen met een culturele doelstelling. Ook zullen bedrijven worden benaderd voor sponsoring, eventueel in de vorm van diensten. Het wordt een zogenaamde kamer opera met een kleine bezetting, die geschikt is voor kleine theaters, zo als De Kiekendief op De Krim. De bezetting bestaat uit acht zangers: drie Georgiërs, drie Texelaars' en twee 'Duitsers'. De Georgiers zijn echt. Het zijn leden van het ensem ble Kereom, dat op Texel diverse op tredens heeft verzorgd. Het verhaal schetst de gevoelens en dilemma's van Georgiërs. Duitsers en Texelaars die ten tijde van de 'Russenoorlog' in één gebouw verke ren. Het militaire verloop van de op stand zelf wordt door een koor als achtergrond aan de orde gesteld De opera zal één of twee actes tellen en in het laatste geval anderhalf uur du ren. De bedoeling is dat tenminste negen uitvoeringen worden gegeven, waarvan drie op Texel. Met enkele theaters in het land en in het buiten land zijn al contacten gelegd. Om de productie tot een haalbare kaart te maken is medewerking no dig van mensen die bereid zijn zich 'voor weinig of niets' in te zetten. Het ziet ernaar uit dat het mogelijk is een orkest onder dergelijke condities bij het project te betrekken en ook het decor kan tegen lage kosten worden vervaardigd. Oud-regisseur Jan Bouws van de Nederlandse Opera is bereid de regie voor zijn rekening te nemen. Texelse postbodes doen dinsdag mee aan een landelijke actie van TPG Post om geld in te zamelen voor kinderen in arme landen. Postbodes Colinda Brouwer en Margot van der Ven gaan rennen met een speciaal estafettestokje dat tot half oktober door heel Ne derland gaat. Het estafettestokje wordt dinsdag ochtend door Helderse postbodes met de boot van 9.35 uur naar het eiland gebracht. Omdat de postbo des tijdens het vervoer van het stokje in principe in beweging moeten blij ven. nemen ze een hometrainer mee aan boord. Van 't Horntje wordt het stokje naar het postkantoor in Den Burg gebracht, waarna de twee Texelsen het overnemen. Zij rennen er mee terug naar de boot van 11 05 uur. 'Meer zit er voor ons helaas niet in, omdat we momenteel wat krap zitten', aldus Marijke Stark. Het stokje begint zijn reis door het postrayon Alkmaar (van Heiloo tot Texel) 's morgens in Alkmaar. De estafette eindigt op Wieringen, waar het wordt overgedragen aan postbo des uit Friesland. In totaal wordt er dinsdag 180 kilometer mee gelopen. De opbrengsten van de actie gaan naar een proiect dat voorziet in het uitdelen van voedsel op scholen in arme landen. Het project is onderdeel van het Wereld Voedselprogramma van de Verenigde Naties. Met stijgende irritatie las ik dinsdag in de Texelse Courant over het Relation Believe-feest, afgelopen zaterdag in de Burgemeester De Koninghal. Waarom die irritatie, het gaat toch allemaal over Jezus? Met alle respect voor de christenen, maar deze avond is het te ver gegaan. Er zijn kinderen helemaal overstuur van daan gekomen. Kinderen van 13,14 jaar. Mag je, Herman Boon en de or ganisatie, eerst de clown uithangen en een moment later indringend te gen zulke jonge mensen preken? Dat het gevaarlijk is als je je nu niet aan sluit en kiest voor de Heer. Ik krijg hier een heel akelig gevoel van en ben met de enige. Mijn kind is met vriendinnen meegegaan voor een gezellige avond en kwam overstuur thuis. Ze voelde zich door de priemende ogen en in dringende teksten gedwongen om naar voren te gaan, om zich tot de Heer te bekeren. Anders hoor je er immers niet bij. Is dit christelijk? Verre van dat. Dit is pure zieltjeswinnerij, op een dwingende en griezelige manier. Laat iedereen gewoon in zijn waarde, christelijk of niet. Het zou een stuk rustiger zijn. M. Rutten. Onder het motto 'Adopteer een kip' heeft een groot aantal landelijke or ganisaties, waaronder Biologica, Wakker Dier, de Triodos Bank, Natu- ralis en de Stichting DOEN, de han den ineen geslagen om te komen tot een groter aantal biologisch gefokte kippen. Van de 400 miljoen kippen die momenteel in Nederland worden gehouden, leiden slechts 300.000 een diervriendelijk leven. Door de mogelijkheid te bieden een kip te 'adopteren', hoopt Biologica meer kippen een goed leven te kunnen bie den. Informatie over de actie is te verkrijgen bij de Natuurwinkel in de Hogerstraat in Den Burg, of via www.adopteereenkip.nl. De Stichting Duurzaam Texel heeft sinds kort een eigen website op inter net. Op www.duurzaamtexel.nl kun nen mensen bekijken waar de stich ting zich mee bezighoudt en wie er in Duurzaam Texel zijn vertegenwoor digd. Er wordt tekst en uitleg gege ven over de thema's duurzame ener gie, duurzaam ondernemen, vervoer, informatie en educatie en ruimtege brek waar de stichting zich op toe legt. Duurzaam Texel wil er ook tips over duurzaam energiegebruik op zetten. De Welzijnsstichting heeft €8750,- subsidie gekregen van het Oranje fonds, bestemd voor de verbouw van de zolder van jongeren centrum Time Out. Het jongeren werk, onderdeel van de Welzijns stichting, wil de ruimte graag benutten voor kantoren. De aan passingen zijn begroot op circa €15.000,-. Dat dit bedrag tamelijk hoog is, komt doordat er nogal wat achterstallig onderhoud is, de elektrische voorzie ningen verouderd zijn en er zacht- board van de zolder moet worden verwijderd. Ook moet een muur wor den verplaatst. Daarnaast wil het jon gerenwerk een extra deur voor de popkelder aanbrengen, om te voor komen dat de andere gebruikers van Time Out en d'Ouwe ULO - waaron der het bureau Jeugdzorg en de Brij- derstichting - nog langer worden ge stoord door het geluid van oefenende muzikanten. Overigens staat nog met vast dat de verbouwingen ook daadwerkelijk v/orden uitgevoerd. De gemeente en de Welzijnsstichting zijn nog altijd in onderhandeling over de overdracht van d'Ouwe ULO en de eventuele voorwaarden. Onduidelijk is of Time Out op de huidige plek kan blijven als de gemeente eigenaar wordt van het gebouw. teken van het afscheid nemen van de vaste klanten. 'Heel vaak kregen we de vraag: wat gaan jullie nu doen? Vandaar dat we een bord voor in de etalage hebben gemaakt, met daarop het aantal dagen dat we nog te gaan hadden. Bijvoorbeeld: nog drie dagen en dan gaan we: fietsen, zeilen, mets doen, kleien, lezen, naar de kleinkin deren, enz. enz. Daarom alle schoe nen: €25,-. Dat werkte wel. Boven dien hebben we op die manier bijna alle schoenen kunnen verkopen.' Joop Rommets De Stichting Paardrijden voor Mindervaliden Texel en de Stichting BOAT (Bewoners Ontspanning en Auto Texelse Reede) zijn door Door van Sambeek-Schrama aangewezen als goede doelen om mee te delen in de opbrengst van de onlangs gehou den Nacht van de Ezelgedachte. 'Tante Door' werd door de Ezelvere niging uitgeroepen tot Ezel van het Jaar, een eretitel die haar het recht gaf €500,- een zelfgekozen bestemming te geven. Dit bedrag werd later met €200,- verhoogd door Het Vierspan in Den Burg. Tijdens het diner in dit restaurant zetten de deelnemende cabaretiers kort voor aanvang het programma van de Ezelnacht in el kaar. De Stichting BOAT gebruikt het geld om een autobus te kunnen aan schaffen voor het vervoer van bewo ners van de Texelse Reede. de Stich ting Paardrijden voor Mindervaliden is van plan materialen aan te schaf fen. Met ingang van volgende week is op Radio Texel elke dinsdagavond van 20.00 tot 21.00 uur het programma Talking to the moon te beluisteren, waarin Co Koomen zijn favoriete muziek presenteert. Zijn collectie bevat, naast het nieuwste op het ge bied van folkrock en americana, vooral veel werk uit de jaren '50 en '60. Te verwachten is muziek in de stijlen zydeco, texmex, cajun, valenato en blues. De techniek van Talking to the moon is in handen van Peter Buijsman. Het programma komt elke tweede dinsdag van de maand te ven/allen in verband met de rechtstreekse uitzending van de raadsvergadering. Radio Texel is te ontvangen op 106.1 FM (98.5 op de kabel). Uitlatingen van kunstenaar Ricky Jansen over haar zaak in Oosterend in de krant van afgelopen dinsdag zijn kennelijk met goed overgekomen bij de redactie 'Mijn zaak sluit in geen geval.' Ze maakt melding van een 'prachtig eindseizoen'. Artsen: Voor spoedeisende medi sche hulp in het weekend, op zon en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bellen naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86. Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burn, 0900-4636549. Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u vragen over ontwikkeling, voe^ opvoeding en verzorging van|0} kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den By tel, 314887. Geopend elke we^ tussen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 uur 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe hulp op Texel en na poliklimsc bevalling Parenta Zorg, tel 022 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuis en voor opname in vei verzorgingshuis: Stichting RlOTa Wieringen. Opvragen via tel. (flj 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-17 30 u.; zaterdag 10 13.00 en 15.00-17.00 u.; zorn 11 00-12.00 en 16.00-17 OOu ten die tijden alleen voor spoe: sende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldka mer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelmmalaan 1. Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram GufP jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alair ring, klusjesdienst, huishouden dienst, versteldienst. Spreekuur) 9 00 tot 10.00 u. en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Beatrixi 43, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen) schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand:; de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopv; huiselijk geweld, tel. 08-719017 Jongeren Informatie Punt:v vragen en advies over wonen,» ken, studie, recht, relaties, seks liteit, verslavingen en vrije i Openingstijden di. en wo. van 15 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, minalaan 1, Den Burg, tel. 315! Bureau Jeugdzorg: voor h aan jongeren bij problemen em* opvoedingsondersteuning aan: ders. Spreekuur elke donderdag d'Ouwe Ulo, Wilhelmmalaan 1,0 Burg. Voor aanmelding, inforrt en advies: 0900 2223330, eikei tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor lei laars in financiële nood. Spaï: weg 10. 1793 EH De Waal. Zondag 21 september 2003 Vredeszondag HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 10.00 u. dienst in RK- kerk, ds. J.R.A. Vlasblom, mmv The Messengers. Den Hoorn: 10.00 u ds. F.van Hel den, mmv RK-dameskoor St. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 10.00 u. ds. C. Duin kerken-Visser, mmv RK-herenkoor. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. Vredesdiensten Raad van Kerken, zie hervormde gemeenten. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 10.00 u. en 18.00 u. lees- dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bun dels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten. 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aan leunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschiint op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op ol onzo ad vortentiec on traden en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing do Regelen voor het Advertentle- wozen van do Slichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoa's gedeponeerd tn| do Kamer van Koophandel en Fa brieken to Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hel Advertonliewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. ;tï :r1 ecjw geen dienst ivm Vredesdienst? de Raad van Kerken. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.OC' G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERkj Den Burg: zat. 19.30 u. Gospeltrain; zon. 10.00 u. oeoj nische vredesdienst. Oosterend: 10.00 u. oecumems vredesdienst in Maartenskerk. Den Hoorn: 10 00 u. oecum scher vredesdienst in NH-kerk. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Op bare lezing, 10.30 u.: Een gezi leven dat het hart verwaï Wachttorenstudie, 11.20 Jehovah's dienstknechten heb een echte hoop. Vrede is er niet vanzelf, vrede bereik je. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuwt 19 OOu. Shopping (entertainment) 21 00 u. Dance 4 the weekend (mu: 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 9.00 u Texel Race Rechtstreeksv? van de surfrace rond Texel Met reportages, achtergron en vraaggesprekken 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u De grote pauze (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit SOW- gemeente Oosterend. vredesdienst 11 00 u Vlaswiek (muziek en poéz* 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Goud van Noud (Nederlani 15.00 u. Frans gaat het doen (muz^ 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Rooms-katholiekekerkDf; vredesdienst. Maandag: 18 OOu Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boe* (herhaling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling vtf zondag) 21 00 u Reggae on the move (mu* Irn 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag 18 OOu. Radio Texel actueel (meu*s 19 00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Talking to the moon. programma over folk Pf Co Koomen 21.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogfa* (herhaling van zaterdag) 18 OOu. Onder de toren (geeste# programma, met vanaf w verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhate-1 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (ffJ in het nieuws). 20.00 u Radio Noordholland er di 9fl

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2