Strender visbakker neemt na 15 jaar afscheid irote contrasten bij menwedstrijden ïvoko-teams winnen openingswedstrijden Wisselvallig Texel'94 verspeelt voorsprong osterend boekt derde overwinning op rij TEXELSE ^7CouraNT v Laatste rondjes voor modelracers Klaverjasclub Oosterend Sportvissen Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Saal en Van den Bent clubkampioen KNRM ■tKf!£;;Ö<ég s^0 aOboot '•«rj, DINSDAG 30 SEPTEMBER 2003 eerste damesteam van volley- 'ereniging Tevoko heeft de eer- Junten binnen. In de openings- Istrijd van het seizoen was in huizen het altijd lastige ASV'55 tegenstander. De Texelaars den vier sets nodig om de sploeg op de knieën te krijgen Ook de andere teams van I>ko slaagden erin hun wed- d winnend af te sluiten. 55 is een sterke ploeg, die in de f van vele jaren een zeer solide jfediging heeft opgebouwd. Met ^oed presterende Gea van Gijsel lanvulling op het basisteam had 1»ko ook ditmaal veel moeite om te nemen. In de eerste twee 1 lukte dat bij tijd en wijle met "den gevarieerde aanvallen. Ver leend zat het bij Tevoko goed in l(j Jar. al stelde het verrassend trage Jvan de Westfriese tegenstander exelaars voor veel problemen, halverwege de derde set kreeg >ko met een goede blokkering vat 3 tja aanvalsters van ASV'55. Toch de ploeg uit Venhuizen juist deze Jte set Dat was vooral te danken aanvoerster Akkerman, die bij de jid 22-22 met haar service drie idten °P r'i scoorde. In de vierde set het Texelse team orde op za- )e ■ei werd het heel makkelijk 14-25. "®l passend als aanvallend ging uitstekend en hoofdaanvalsters Marianne Boekei en Ivet de Ruyter scoorden er op aangeven van Connie Joling lustig op los. Nieuwe ploeg Het tweede team van Tevoko speelde tegen Dinto 3. Met spelverdeelsters Onnolien van Helden, Saskia Fleer en Mieke van der Bent, hoofdaanval sters Kitty Bakker en Joanny Schaap man en middenblokkeerders Carla de Wit, Vivian Kareis en Mary Koorn ver trok Tevoko vol goede moed naar Schagen. De tegenstander was een nieuwe ploeg in de promotieklasse, met speelsters die gemiddeld vijftien jaar jonger waren dan de dames van Tevoko. Ze bewogen sneller, maar hadden duidelijk nog niet de ervaring en de teamgeest van de Texelse ploeg. In de eerste set ging het lange tijd gelijk op, maar nam Tevoko aan het einde afstand (20-25). De tweede set was net zo spannend als de eer ste en met goed volleybal wist Tevoko ook deze winnend af te slui ten (21-25. Door concentratieverlies pakte Dinto de derde set (25-20), maar daarna stelden de Texelaars weer orde op zaken en met veel teamspirit en enthousiasme en bij vla gen uitstekend volleybal werd de vierde set binnengehaald. Wisselvallig Ook het derde team won met 3-1. Tegenstander was Vodi 1dat vorig jaar nog beslag legde op de tweede plaats. In de eerste set ging nog veel mis. Door rommelig spel ging een kleine voorsprong verloren, waarna de setwinst naar Vodi ging. In de tweede set liep Tevoko snel uit naar 13-20, maar daarna verviel de ploeg weer in wisselvallig spel. Vodi kwam terug, maar kon niet voorkomen dat Tevoko zich op het laatste moment kon herstellen en de set met 24-26 won. Hiermee was de toon van de wedstrijd gezet. Tevoko speelde nog wat onwennig, waardoor in het achterveld gaten vielen, maar won wél. Setstanden waren 23-25 en 22- 25. Oude mix Een jaar na het opdoeken van het enige herenteam doet een mix van oude spelers dit seizoen weer mee aan de NeVoBo-competitie. Met de zekerheid dat enkele spelers uit de jeugd kunnen invallen is er de afge lopen maand fanatiek getraind om een eenheid te kweken. In Schagen was Woldhuis het eerste slachtoffer van dit ambitieuze team, dat in de laagste klasse uitkomt. In de tweede set kenden de Texelaars wat proble men, doordat de bal niet goed ge noeg naar de spelverdelers werd ge plaatst. Maar uiteindelijk werd het vrij eenvoudig 0-4 (setstanden 14-25, 26-28, 18-25 en 17-25). Model Racing Texel heeft zaterdag op de kartingbaan van Akenbuurt de laatste clubavond gehouden. Twintig clubleden namen de kans waar nog een paar rondjes te rij den. Na afloop werden de prijzen van de competitie uitgereikt, waar bij Hendrik Vingeroet de aanmoe digingsprijs ontving. Tijdens de laatste competitieavond, die vorige week werd verreden, stre den Micheal Dupon, Ruben Verkaart en Jan Dupon om de bovenste plaat sen in de electroklasse. Verkaart wist de eerste en tweede manche naar zich toe te trekken, maar viel na twaalf rondjes in de derde manche met materiaalpech stil. Micheal Dupon werd avondwinnaar, gevolgd door Jan Dupon en Verkaart. In de brandstofklasse ging de strijd om de meeste punten tussen de gebroeders Dennis en Patrick Bakker en Ronald Kramer. In de eerste manche ein digde Dennis Bakker als eerste, met achter hem Kramer en broer Patrick. Deze laatste wist de tweede en derde manche te winnen, wat hem de eind overwinning opleverde. Dennis Bak ker eindigde als tweede, Ronald Kra mer als derde. In de stockcarklasse was Wouter van Strien oppermach tig. Hij won alle drie de te rijden manches. Jos Smit behaalde een tweede. Gerrit van Strien een derde plaats Gedurende de zomer werden zeven competitieavonden verreden, waar van voor elke deelnemer de beste vijf meetelden voor het eindklassement. Verkaart won slechts twee maal niet en werd clubkampioen Jan Dupon werd tweede, Yvar Pool zette een knappe prestatie neer door er met de derde plaats vandoor te gaan. Stefan de Waard en Daan Grismgt vielen buiten de prijzen In de brandstof klasse werd Patrick Bakker club kampioen met het maximumaantal te behalen punten. Broer Dennis be haalde de tweede plaats, de derde plaats was voor Carlos Huysman. Ronald Kramer kwam twee punten te kort en werd vierde, gevolgd door Mare Schuijl. Het hele seizoen ging de strijd in de stockcarklasse tussen Gerrit en Wouter van Strien en Jos Smit. Uiteindelijk eiste Wouter van Strien de overall overwinning op, vóór Gerrit van Strien en Jos Smit. André van Strien behaalde de vierde plaats, Frans Prins werd vijfde. De eerstvolgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 18 oktober, als in de Burgemeester De Koninghal met elektroauto's wordt gereden Meer informatie over het binnen- seizoen, de uitslagen en het eind klassement is te vinden op de website: www.modelracingtexel.nl Ewald Witte en Eduard Bos willen in Oosterend weer een klaverjasclub van de grond krijgen Zij nodigen lief hebbers daartoe uit voor de eerste spelavond op maandag 13 oktober. Gespeeld wordt vanaf 20.00 uur in de kantine van SV Oosterend Het inschrijfgeld bedraagt €1,- per per soon. Het is de bedoeling dit seizoen twaalf keer een speelavond te hou den, steeds om de twee weken. Per avond worden drie potjes gespeeld. Er wordt met losse maat gespeeld, dus per potje wordt van maat gewis seld. Voor het eindresultaat tellen al leen de 24 hoogste scores van het seizoen. Voor meer informatie: Ewald Witte, tel. 318659 of Eduard Bos, tel. 318553. Op het strand bij paal 15 bezochten zes vissers zaterdag de achtste wed strijd in de winterserie van Sportvis club Texel. Er werd zeebaars en bot gevangen. Robin Eelman eindigde als eerste bij de jeugd met een zee baars van 39 centimeter en een bot van 22 cm. Bij de senioren eindigde Rein Kuyper met twee botten en één zeebaars (91 cm) als eerste. Tweede werd Nico Tessel (73 cm), derde Jos Tielemans (28 cm). In totaal werden negen vissen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 274 cm. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 11 oktober vanaf 18.00 uur gehouden op het strand bij paal 17. Zaterdag 27 september Reiger B. A1 -Texel'94 A1 1-1 Texel'94 B1-DTS B1 5-1 VIOS W. B2-Texel'94 B2 3-1 Oosterend B1 -Den Helder B2 1 -5 Con Zelo B1 -De Koog B1 3-0 Texel'94 C1-LSWC1 4-2 Texel'94 C2-Oosterend C1 2-1 ZAP C3-Texel'94 C3 15-1 Geel Zwart C1-De Koog C1 6-1 ZAP D2-Texel'94 D1 0-10 Succes D1 -Texel'94 D2 2-2 Texel'94 D3-W'waard D1 1-3 Texel'94 D4-WGW D3 2-4 JVC D5-Texel'94 D5 1-9 SVAP'74-Oosterend D1 2-6 Vesdo E1 -De Koog E1 2-6 G-voetbal Voorland-Texel'94 afgelast Meisjesvoetbal Oosterend MB1 -Duinrand S MB1 1-13 Texelse pupillencompetitie Barcelona-SVO F2 14-0 Arsenal-ZDH F1 9-1 Real Madrid-SVC F1 7-0 Liverpool-SVO F1 3-4 SVO E1-Texel'94 E3 1-2 Texel'94 E1-Texel'94 E2 2-3 De Koog E1 -Texel'94 E5 afgelast Zondag 28 september Texel'94-DTS 1-1 ZDH-Vesdo afgelast Oosterend-Jisp 4-0 Zuidermeer-De Koog 8-0 Texel'94 2-Meervogels'31 2 0-3 VZV 4-Texel'94 3 2-2 Oosterend 2-Oudesluis 3 2-1 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Koog 3-1 Evenals vorig seizoen boekten Texel'94 en DTS zondag in Den Burg een gelijkspel tegen elkaar (1 - 1). De thuisploeg stapte na afloop met gemengde gevoelens van het veld, want na een matige eerste en een prima tweede helft ging de voorsprong pas in de slotfase ver loren. Texel'94 was gebrand op een goed resultaat. Winst zou niet alleen een mooie revanche na de nederlaag van vorige week en een versteviging van het zelfvertrouwen betekenen, maar ook aansluiting met de subtop be werkstelligen. De gastheren gingen dan ook voortvarend van start. Al in de tweede minuut kreeg aanvoerder Martin Koorn de gelegenheid om met een vrije trap van even buiten het strafschopgebied de keeper van DTS op de proef te stellen. Zijn schot ging echter hoog over het doel. Direct hierop maakte keeper Bart Heer schap een vrije trap van de gasten uit Oudkarspel onschadelijk, waarna één van de spitsen van DTS de bal vanaf ruim twintig meter over het doel schoot. Het vertoonde spel was aan beide kanten vrij matig, al speelde de ploeg uit de koolstreek met wat meer elan dan de Texelaars, die slordig speel den en daardoor geregeld de bal bij de tegenstander inleverden. Rond de vijftiende minuut kroop Texel'94 door het oog van de naald. Heerschap schermde zijn doel op de juiste ma nier af om de linkerspits van de be zoekers het scoren te beletten. Een slecht afgeronde aanval in de dertig ste minuut vormde één van de wei nige wapenfeiten van de mannen van John Rep. Enkele minuten later nam Marcel Ris een hoekschop vanaf de rechterkant, maar de tegenstanders veroverden de bal en schakelden snel over op de aanval. Tot geluk van de thuisploeg wisten de spitsen zich geen raad met de kans. In de slotfase kreeg de snelle Maarten Broekman na zuiver doorkoppen van Marcel Ris een kans om te schieten. Hij raakte de bal echter helemaal verkeerd, waardoor deze ver naast het doel ging In de veertigste minuut kwam Pieter List ongelukkig in botsing met een tegenstander Hij werd met een heup blessure van het veld gedragen. Het zag er vervelend uit, maar naderhand leek de blessure mee te vallen. Scheidsrechter Jansen uit Purmer- end onderbrak de wedstnjd en gaf de spelers vijf minuten eerder rust. Bij de hervatting liet hij de teams nog vijf minuten op dezelfde speelhelft spe len, te beginnen met een scheids- rechtersbal. Arnejan Kruithof was de vervanger van Pieter List. De Texelaars namen meteen het ini tiatief. Ze speelden met meer inzet en maakten het de tegenstander daar door een stuk moeilijker. Bij een aan val in de tweeënvijftigste minuut werd Marcel Ris in het strafschopgebied tegen de grond geduwd. De scheids rechter wees gedecideerd naar de penaltystip, waarna Martin Koorn vanaf elf meter onberispelijk raak schoot. In het vervolg kreeg de thuisclub en kele fraaie kansen om de voorsprong uit te bouwen, maar de Texelse aan vallers bleken met bij machte deze te verzilveren. De gasten, die weinig anders konden doen dan de schade zo beperkt mogelijk houden, profi teerden en kwamen acht minuten voor tijd tegen de verhoudingen in op gelijke hoogte. Zondag speelt Texel '94 een uit wedstrijd tegen Wiermgerwaard viel in de prijzen, de ander zijn wagen. De contrasten groot bij de samengestelde die zaterdag en dag op het eiland werden ge lden. Meest succesvolle elaar was Hans Jimmink, die zijn tweespan een eerste n r its veroverde in klasse 1 bij de irden. De grote pechvogel was de Lugt, die bij een hindernis de Westerweg kantelde met aanspanning. als zijn groom (bijrijder) kwam De 'n9|tonder de wagen vandaan, maar Tien konden er op eigen kracht ervandaan komen. Ernstige ge- at 1 jen bleven uit, al liep het paard enige tijd met z'n voorbenen te ten en klaagde de koetsier een later nog over stijfheid en blauwe ken. De wedstrijd was overigens tover voor de pechvogel, want itrenge reglementen bepaalden Je berijders op straffe van dis- ificatie hun wagen tijdens de itrijd met mochten verlaten, andere deelnemers ondergin gen hetzelfde lot. Een van hen, Kruiselbrink uit Winterswijk, had dub bel pech, want zijn wagen, waarvan een wiel achter een paaltje bleef ha ken, raakte flink beschadigd. 'Omdat er nogal wat vierspannen meededen, waren de hindernissen ruim opgezet. Maar de ervaren deelnemers, die om de prijzen strijden, nemen veel risico om tijdwinst te boeken. En dan kan zoiets gebeuren, dat hoort er nu een maal bij', wist Piet Reiding, lid van de organisatie, die in handen was bij menvereniging Tussen Wad en Duin. De wedstrijd lokte veel bezoekers. Veel deelnemers, die van heinde en verre kwamen, hadden niet alleen een schare aan begeleiders mee, maar ook familie en vrienden, die er een weekendje Texel van maakten. Een deelnemer uit Mechelen, die al jaren meedoet, had zelfs een team van dertig mensen bij zich. Van de 84 deelnemers van wie de organisatie de inschrijving had geaccepteerd, meld den 74 zich zaterdag aan de start. Twee vielen alsnog af, omdat hun paarden met fit genoeg bleken. De andere dieren bleken in een prima conditie. Bij de veterinaire controles die ti|dens de wedstrijden werden gehouden, kwamen geen manke menten meer aan het daglicht. De dieren werden zaterdag bij manege Akenburg onderworpen aan dres suur- en vaardigheidsproeven. Zon dag stond de marathon op het pro gramma, waarbij tussen Den Hoorn en Den Burg zes hindernissen moes ten worden genomen en geregeld spectaculair menwerk was te zien. De Texelse deelnemers waren in de minderheid, maar weerden zich knap Naast de genoemde eerst plaats van Jimmink veroverde Carlo Witte met zijn tweespan een vierde plaats in klasse 1 Kees Bakker werd derde in de (laagste) hobbyklasse, Frans Bak ker eindigde één plaatsje lager. Willem Goenga kwam als enige Texelaar uit in de zwaarste klasse, 3. Hij had het niet makkelijk tussen zijn concurrenten, die stad en land afrei zen en met grote regelmaat aan wed strijden meedoen. Dat Goënga niet verder kwam dan een achtste plaats lag dan ook in de lijn der verwachting. (rend heeft zondag op eigen tegen Jisp de derde overwin- iop rij geboekt. De tKïilsploég de eerste helft oppermach- Jmaar speelde na rust nogal pig, waardoor de gasten de en kregen wat meer weer- I te leveren. Veel soulaas bood |dat niet, want na negentig mi- li stond het 4-0. Mierend begon als favoriet aan de itrijd. Jisp had nog geen wed- gewonnen, terwijl de gastheren .'jiJe bijna traditionele valse sei- sstart al twee keer het volle pond len gescoord. Trainer Jitze Bein- had dan ook weinig reden de _|elling te veranderen. Hij kon al- geen beroep doen op Sil van die ziek was. Zijn plaats werd nomen door nieuwkomer Pim s. In de dug-out zaten wissel- ïrs Rob Zegers en Chris Snijders, ian het begin van de middag al het tweede elftal hadden ge ld (en gewonnen), had vanaf de aftrap het beste het spel en maakte fanatiek jacht en doelpunt. Bob Witte en Ger rang werkten keihard, liepen zich 1 vrij en stonden met een knappe «handeling en mooie passjes af het middenveld aan de basis vrijwel iedere aanval. Zij werden de zijkanten geassisteerd door :e Douma en Alexander Witte, die veel ruimte kregen en deze benutten ook. Na tien minuten was het voor de eerste keer raak. Douma kreeg de bal en passte direct door op Ad Guldemond, die op de rand van het strafschopgebied zijn tegenstander uitkapte en de bal verwoestend hard in de bovenhoek schoot (1-0). De thuisploeg was niet zomaar tevre den en joeg direct vanaf de aftrap fel door. Er werd slim gespeeld, want als de bal met naar voren kon, werd met geaarzeld om terug te spelen op de snelle vrije verdediger Rutger Zoete lief. Oosterend kreeg flink wat kan sen, maar Pim Witte, Rinze Douma, Alexander Witte en Ad Guldemond waren weinig gelukkig in de afron ding. Tien minuten voor rust werd het toch 2-0. SVO kreeg hiervoor hulp van een verdediger van Jisp, die het. geheel vrijstaand, om onbegrijpelijk redenen nodig vond de bal met de vuist uit het strafschopgebied te bok sen. De toegekende penalty werd benut door specialist Eddy de Vries. Ondanks de raadgevingen van coach Beintema had Oosterend het in de tweede helft een stuk moeilijker. Met een extra (derde) spits nam Jisp het initiatief over en werd Oosterend in de verdediging gedrukt. Zonder veel succes overigens, want de man dekkers van de thuisploeg kweten zich uitstekend van hun taak. Jisp probeerde het tweemaal met een afstandsschot, maar de goed keep ende Marco Daalder wist beide scho ten te keren. Gaandeweg ontworstelde Oosterend zich aan de druk van de tegenstan der, maar aanvallend lukte er plotse ling weinig meer Te vaak werd de lange bal gehanteerd en het midden veld overgeslagen, de spelers van de thuisploeg trapten geregeld in de buitenspelval en ook conditioneel viel er nog wel wat op aan te merken. Een kwartier voor het einde schoot Jisp de tegenstander nogmaals te hulp, toen de keeper zich volledig verkeek op een mislukte vrije trap van Eddy Vries en de bal zomaar in het doel stuiterde (3-0). Bij Jisp lieten de spelers daarna het hoofd hangen, waardoor Oosterend een gemakkelijke slotfase beleefde. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs nog 4-0, toen Bob Witte werd aan gespeeld door linkerverdediger Jan- Jaap Hin en de keeper met een be keken lobje verschalkte. Zondag treft Oosterend zuster vereniging De Koog voor de eerste eilandderby van het seizoen. Mits het veld het toestaat, wordt de wedstrijd gespeeld aan de Boodtlaan in De Koog. SVO-voorzitler Ewald Witte zette visbakker Arie Ellen (links) zaterdag in het zonnetje. (Foto Gerard Timmerman) Zaterdag 4 oktober Texel'94 A1-Jong Holland A1 15.00 N. Niedorp B1-Texel'94 B1 14 00 Texel'94 B2-SRC B2 13.30 De Koog B1-VIOS W. B1 13.45 Oosterend B1 -JVC B3 13.45 Schagen C1-Texel'94 C1 13.15 ZAP C2-Texel'94 C2 11.00 Texel'94 C3-Oudesluis C1 11.45 Callantsoog C1-De Koog C1 13.00 W'meer C1-Oosterend C1 11.00 Den Helder D1-Texel'94 D1 12.00 Texel'94 D2-Callantsoog D1 13.30 Texel'94 D3-Den Helder D2 11.45 Texel'94 D5-W'waard D2 11.45 Oosterend D1 -Kreileroord D1 11 45 DWOW E4-De Koog E1 10.00 Meisjesvoetbal Kolping B. MB3-Oosterend MB1 13.00 G-voetbal Texel'94-Roda'23 13.30 Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Liverpool 9.30 ZDH F1 -De Koog F1 9.30 SVO F1-Barcelona 9.30 SVO F2-Arsenal 9.30 Texel'94 E3-SVC E1 10.30 Texel'94 E2-SVO E1 10.30 Texel'94 E4-De Koog E1 10.30 Texel'94 E5-Texel'94 MD2 10.30 Zondag 5 oktober W'waard-Texel'94 14.00 De Koog-Oosterend 14.00 Dirshorn-ZDH 14.00 Koedijk 2-Texel'94 2 11.45 Texel'94 3-Oudesluis 2 12.00 Texel'94 4-Hollandia T. 5 12 00 JVC 5-Oosterend 2 14.00 Meisjesvoetbal ZAP MA1 -Texel'94 MA1 14.00 Recreatievoetbal De Waal-De Koog 10.30 Texelse Boys-Oosterend 10.30 de marathon was geregeld spectaculair menwerk te zien. ifoio Joop Rommoisi Het boegbeeld van de visbakkers van Oosterend. Die eretitel is weggelegd voor Arie Ellen, die zich vijftien jaar met hart en ziel inzette bij het bakken van slippies en scharretjes voor de Strender rommeltjesmarkt. Zijn toe wijding ging tamelijk ver. Vrijdag middag maakte hij met andere vrijwil ligers de ondermaatse vis schoon die door zestien Texelse kotters beschik baar was gesteld. En zaterdag zorgde Ellen, voormalig kottervisser, ervoor dat hij 's morgens om een uur of vijf als eerste op het voetbalterrein van SVO was om de voorbereidingen voor het visbakken te treffen. 'Het eerste zijn was voor Arie een ere kwestie. Eén keer had hij zich versla pen en was ik er eerder. Dat nam Arie me met in dank af', vertelt SVO-lid en collega-visbakker Richard Daalder. In alle vroegte zorgde Ellen ervoor dat de vis werd gespoeld en in het ijswa- ter gelegd, zodat er in de kraam schone en verse vis koopwaar lag. Dat was een hele klus, want elke za terdag werden er dertien kisten met elk veertien kilogram vis gebakken. Zodra er een flink maal was gebak ken, laadde Ellen de vis op zijn krui wagen en bracht ze naar de kraam in het dorp. Daar bleef de vis nooit lang liggen. 'Ze vonden slikvingerend hun weg. Er bleef bijna nooit wat over', prijst SVO-voorzitter Ewald Witte het werk van Ellen en zijn maten. Elk sei zoen, vier zaterdagen lang, vijftien jaar achter elkaar. Helemaal belange- Leo Saai en Mieke van den Bent hebben afgelopen week op de ba nen van tennisvereniging Heri Hodie in De Cocksdorp de hand weten te leggen op de kampioens titels heren- en dames enkelspel. Voor Van den Bent is dit de tiende keer dat zij deze titel op haar naam weet te schrijven. De opkomst voor het kampioen schap was bij de heren ronduit ma ger te noemen. Slechts acht deelne mers hadden zich ingeschreven en met name de sterkere spelers ontbra ken. Hoewel het niveau daardoor wat lager was. werden leuke wedstrijden gespeeld. De deelnemers werden in twee poules van vier verdeeld, om een halve competitie af te werken, gevolgd door kruisfinales. Debutant Edwin Boon zag zijn eerste partijen vooral door onzekerheid verloren gaan, maar hij maakte gedurende het loos. 'Zo heeft Arie een hoop geld voor de vereniging in het laatje ge bracht.' Daalder: 'Arie was wel eens een mopperkont, maar hij verzette bergen werk.' Tot zijn spijt meldde de Oosterender onlangs dat hij het wel letjes vond 'Nou zei Arie wel vaker dat hij er mee zou stoppen, maar dit keer gaf hij Ewald de sleutel van de viskar. Toen wist ik dat het menens was.' Uit waardenng voor zijn inspan ningen werd Ellen zaterdagavond in de kantine van Sportpark Sieme Keyzer in de bloemetjes gezet. Aan sluitend schoven alle vnjwilligers van de rommeltjesmarkt aan voor een vis- maaltijd en een gezellige avond. toernooi een flinke groei door en was in de latere partijen een geduchte tegenstander. Robbert van den'Bent maakte het de latere finalisten Leo Saai en Lieuwe van der Veen bijzonder moeilijk. Hoe wel hij uiteindelijk van beide spelers verloor, sleepte hij er drie sets uit in een twee uur durende strijd. Leo Saai toonde zich in de finale met 7-6 en 6- 2 de meerdere van Van der Veen. De veertien dames speelden volgens een uitgebreid wedstrijdschema, dat voorzag in de mogelijkheid om na één verloren partij uiteindelijk toch nog in de finale te komen Dit betekende dat er vrij veel partijen moesten worden afgewerkt. Dat veel dames aan elkaar waren gewaagd, leidde tot lange partijen. De wedstrijden van Annemiek van Beek tegen Finjella van der Veen en Wil Sieprath spanden hierbij de kroon. De finale werd gespeeld tus sen Mieke van den Bent en Cobi van der Linde. Van den Bent pakte na een zeer spannende partij tegen een vast en degelijk spelende Van der Linde voor de tiende keer de titel (6-4, 7-5). ZONDER LI REDDEN WE HET NIET. KONINKLIJKE NEDERLANDSE REDDINC MAATSCHAPPIJ TEL. 02S5 J20S0I WWW KNRM.NL Een noodbencht komt alti|d onverwachts en vraagt om directe actie. Jaarlijks brengt de KNRM duizenden schipbreukelingen in

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7