Kustvisie 2050: de lusten en lasten van de toekomst mak m(Ë Noord-lAolland 1 tsm?. Rpr j MEER PROVINCIE NIEUWS: KIJK OP WWW.NOORD-HOLLAND.NL Gedeputeerde Hans Schipper trekt de wandelschoenen weer aan. Hij nodigt u eens in de twee maanden uit mee te wandelen. Meer informatie op de volgende provincie-pagina of op www.noord-holland.nl. Test uw kennis van de Noord-Hollandse zeewering in onze Prijsvraag De taxi als openbaarvervoermiddel r--' JE» - 1 Nieuw gekozen statenlid Patricia Remak VVD Wonen, werken en welzijn - Waar gaan we onze windturbines plaatsen? Lees wat de provincie schrijft Albert Moens, gedeputeerde voor o.a. milieu en volkshuisvesting /KUSTVISlE ZöSC IN 2aSOj> DE. TOD VAN PRATEN ISVOOPBiy^ In juni, toen deze Pagina veel culturele informatie bood, vroegen wij welk museum niet in de provincie Noord-Holland lag. We noemden het Singer Museum, het Teylers Museum, het Van Abbemuseum, het Westtries Museum en het Museum Kranenburgh Het goede antwoord was natuurlijk: het Van Abbemuseum (dat in Eindhoven ligt). De winnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Nu het project Kustvisie 2050 zijn tweede fase ingaat en participatie erg op prijs wordt gesteld, komt uw kennis van onze zeewering goed van pas. Neem bijvoorbeeld de eeuwenoude Hondsbossche Zeewering. Welke van de navolgende dijken hoort hier niet bij7 a. De Wakerdijk b. De Slaperdijk c. De Sluimerdijk d De Droomerdijk Onder de inzenders van het juiste antwoord verloten wij tien exemplaren van Barlemanje, een boekje met volksverhalen uit Noord-Holland, (op)getekend door D.J.W Teding van Berkhout Uw antwoord kunt u weer sturen naar: redactie Pagina Noord-Holland, Postbus 125, 2000 MD Haarlem; fax (023) 514 41 55, e-mail botmamn@noord-holland.nl CotOfON De Pagina Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt maandelijks (behalve in de zomer- en kerstvakantie) in een groot aantal huis-aan-huis verspreide nieuwsbladen in de gehele provincie Redactie en administratie: Bureau Communicatie provincie Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Eindredactie: Monique Botman, tel. (023) 514 39 04, fax (023) 514 41 55, e-mail. botmanm@noord-holland.nl De Openbaar Vervoer-Taxi is een aanvulling op het bestaande openbaar vervoer in Noord-Holland Noord. Was deze voorziening aanvankelijk vooral voor gehandicapten bedoeld, inmiddels is zij er voor iedereen. De eerste twee zones kosten 2,40, daarna worden de zones geleidelijk duurder. Gehandicapten reizen tegen een sterk gereduceerd tarief. Ook voor 65-plussers, houders van een OV-jaarkaart en kinderen van 4 t/m 11 jaar geldt een lager tarief De spelregels: minimaal een uur voor vertrek de centrale bellen, telefoon nummer 0900-8878 0,10/min.). Met maximaal een kwartier speling rijdt dan de taxi op het afgesproken tijdstip voor. Desgewenst kan de centrale ook reisinformatie geven. Bijvoor beeld over aansluitingen op bus of trein. En natuurlijk is in één moeite door de terugreis te regelen. OV-Taxi's worden net als de bus of de trein door meerdere passagiers gedeeld. Handig is, dat je dit vervoermiddel ook vanuit de bus kunt bestellen. Gewoon, door bij het instappen aan de buschauffeur te vragen om de centrale te bellen. Vanuit een van de vierenveertig vaste overstaphaltes kan de reis dan per taxi worden voortgezet Twee recente brochures, Gaan en staan waar u wilt en Openbaar vervoer van deur tot deur, verschaften alle benodigde informatie. Zij zijn gratis verkrijgbaar bij gemeentehuizen en bibliotheken in Noord-Holland en bij Connexxion Klantenservices, tel. 0900-266 63 99. Meer informatieGerrit van der Linden, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 52 41 september 2003 35' editie Het opspuiten van zand bij Bergen aan Zee. Foto: ANP Voor Noord-Holland is het vervolgtraject van de Kustvisie 2050 in zeven kustvakken opgedeeld. Van noord naar zuid zijn dit de Helderse Zeewering, Kop van Noord-Holland, Hondsbossche en Pettemer Zeewering, Egmond aan Zee en Bergen aan Zee, IJmond, Kennemerstrand en Zandvoort. Natuurlijk, veiligheid is de inzet Planstudies moeten ontwerpen leveren voor een betere zeewering. Maar in één moeite door kan nu ook de ruimtelijke ontwikkeling van onze kuststreek opnieuw bekeken worden. Want waarom zou de versterking van een boulevard niet met de aanleg van een ondergrondse parkeergarage gepaard kunnen gaan? En zou het niet handig zijn om tegelijk met het opspuiten van zand of het verstevigen van een zwakke plek iets aan de bevordering van natuur en recreatie te doen? In deze fase is het van belang dat iedereen meedenkt. Participatie kan de plannen alleen maar ten goede komen. Mede hierom zullen de bewoners van de kuststreek en andere betrokkenen zorgvuldig worden geïnformeerd. Bijvoorbeeld via nieuwsbrieven, informatie- en discussiebijeenkomsten, een website (www.noord-holland.nl) en een speciale tentoonstelling in informatiecentrum De Groene Golf, Kruisweg 1626 in Cruquius, maar ook in Dijk te Kijk, Strandweg 4 in Petten. Voor meer informatie: Kustteam, Henk de Kruik, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 42 80, e-mail: kruikh@noord-holland.nl of Michel Lucasprovincie Noord-Holland, tel (023) 514 33 24, e-mail: lucasm@noord-holland.nl Noord-Kennemerland, West-Friesland en de Kop van Noord-Holland (behalve Texel) beschikken over een benijdenswaardige voorziening: de OV-Taxi. Iedereen kan er gebruik van maken. Even bellen, en met een uurtje of wat rijdt de taxi voor: zeven dagen per week, van 's ochtends zes tot 's avonds twaalf uur. 1 I ...woningen voor ouderen... Foto: provincie Noord-Holland Kansen verzilveren Even voorstellen: Albert Moens, 51 jaar. Lid van GroenLinks Sinds mei uw gedeputeerde voor onder meer milieu, natuur, volkshuisvesting, onderwijs, media, sport en emancipatie. Mijn plannen voor de huidige collegeperiode? Wonen in een veilige omgeving vind ik erg j belangrijk. Op dit moment is er groot gebrek aan| goede, betaalbare huisvesting. Daar wil ik dus iets 1 aan doen. Samen met gemeenten en corporaties wil ik woningen voor ouderen bouwen. En de wachtlijsten terugdringen voor jongeren die zelfstandig willen wonen. Heel belangrijk is ook de natuur. Tot 2007 gaat de provincie Noord-Holland voor vijfentwintig miljoen euro grond kopen voor nieuwe natuur gebieden. Voorts wil ik samen met u onze mooie provincie schoonhouden voor onze (klein)kinderen. Dit betekent fors investeren in milieu, energie besparing en natuurstroom. 't Kan hard waaien in Noord-Holland en voor niets gaat de zon op. Die kansen wil ik samen met o.a. gemeenten, bedrijfsleven en bewoners verzilveren. Dat is goed voor milieu én werkgelegenheid Albert Moens, e-mail moensa@noord-holland.nl SI ...korte afstanden tussen wonen en werken... Foto: Ella Tilgenkamp U weet het, de provincie zet zich in voor wonen, werken en welzijn. Een belangrijke taak, vindt de VVD, de volkspartij voor vrijheid en democratie die haar naam eer aan doet. De VVD maakt zich sterk voor goede en betaalbare woningen, voor korte afstanden tussen wonen en werken en voor een brede keus aan recreatie- mogelijkheden. In het belang van alle inwoners van Noord-Holland. Alleen, met het verwezen lijken van zulke wensen is veel geld gemoeid. Dus is het zaak dat de provincie efficiënt met haar middelen omgaat Uitbestedingen zijn prima, zolang zij aantoonbaar een meerwaarde opleveren. Los hiervan is de WD van mening dat het Collegeprogramma 2003-2007 van een hoog ambitieniveau getuigt. En dat is goed! Van haar kant is de fractie van plan het college kritisch te volgen en waar mogelijk te stimuleren, zoals dat in het nieuwe duale bestuurssysteem ook van statenleden verwacht mag worden. Want het draagvlak van het provinciaal bestuur mag best wat breder. Patricia Remak, Marguerite Yourcenarstraat 21, 1102 AJ Amsterdam, e-mail: r.remakl@chello.nl Het klimaat verandert, de zeespiegel stijgt en de bodem daalt. Maar we zijn voorbereid. In het project Kustvisie 2050, eerste fase, hebben Noord- en Zuid-Holland de weerbaarheid van de kust in kaart gebracht. Nu, in de tweede fase, gaan we keuzes maken en besluiten nemen, zodat we ons in de derde fase, vanaf 2007, met de uitvoering kunnen bezighouden. De provincie heeft een voorkeur voor stroken langs grote kanalen, waterkeringen, spoor- en snelwegen. Foto: Nuon In 1997 hebben regeringsleiders op een wereldwijde conferentie in Kyoto afspraken gemaakt over de noodzakelijke inperking van het broeikaseffect. De belangrijkste boosdoener is, als bekend, de verbranding van fossiele brandstoffen. Wie zich aan de afspraken van Kyoto wil houden, streeft dus naar energie uit duurzame bronnen als bijvoorbeeld de zon of de wind. Zo hoopt het provinciebestuur van Noord-Holland in de huidige zittingsperiode (2003-2007) een hoeveelheid windenergie met een totaal vermogen van ten minste 200 megawatt te realiseren; voldoende voor het leveren van elektriciteit aan ruim 140.000 huishoudens. Maar de vraag is, waar al die turbines moeten staan Op een zogeheten windkansenkaart zijn inmiddels de mogelijkheden zorgvuldig in beeld gebracht. Alles tegen elkaar afwegend heeft de provincie een voorkeur voor stroken langs grote kanalen, waterkeringen, spoor- en snelwegen; voor industrie- en haventerreinen; grote open gebieden zonder bijzondere kenmerken; de omgeving van kassengebieden; de Wieringermeer; het zuidelijk deel van de Haarlemmermeer en het grensgebied tussen water en land. In deze gebieden wil zij actief meewerken aan de plaatsing van turbines in groepen van ten minste drie op een lijn of ten minste vijf in een of meerdere clusters. In beginsel acht zij de bouw van individuele (solitaire) windturbines niet gewenst. Aan zet zijn nu de lokale overheden, marktpartijen en andere initiatiefnemers. Om hen over de brug te helpen, stelt de provincie verschillende regelingen en stimulansen in het vooruitzicht. Meer informatie Peter Bakker, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 46 78 Op tal van manieren probeert de provincie de inwoners van Noord-Holland van haar doen en laten op de hoogte te houden. Informatie wordt verschaft via de hier voor u liggende pagina in de huis-aan-huisbladen, door middel van de provinciale website (www.noord-holland.nl) en door persberichten in de verschillende media. Ook zijn er publicaties die informatie geven. Zo is onlangs een brochure verschenen over de organisatie, de samenstelling en het werk van het provinciaal bestuur. De inhoud bestaat uit een grote hoeveelheid foto's en korte begrijpe lijke teksten. Alle inwoners van Noord-Holland, ook scholieren, kunnen met deze brede, simpele informatie hun voordeel doen. "De provincie, wat is dat?" luidt meteen al de aanhef Enig idee van het antwoord7 Zo nee, vraag dan - gratis - een of meerdere exemplaren aan. Een andere recente publicatie is de publieksversie van het provinciaal jaarverslag 2002, compleet met een overzicht van inkomsten en uitgaven en met een verslag van de provincie als werkgever. Tweeduizendtwee was het jaar van onder meer het aantreden van de nieuwe Commissaris van de Koningin, de oplevering van de Zuidtangent, de presentatie van Kustvisie 2050 en het Provinciaal Milieubeleidsplan 2002-2006 en van activiteiten rond het streekplan Noord-Holland Zuid. Het jaarverslag is te downloaden op www.noord-holland.nl. Een derde publicatie betreft het Collegeprogramma 2003-2007. Alledrie zijn zij gratis verkrijgbaar. Aanvragen telefonisch (023) 514 43 00 of per e-mail post@noord-holland.nl.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 10