i 3 eddingboot over weg naar Den Burg Familieberichten Töift cti%ek± r— TEXELSE COURANT" Kiosk Paal 20 weer afgewezen Bergruimte niet te legaliseren Grote wespennesten heel gewoon Aanbesteding Jorpsstraat op 20 oktober Vrouwen naar EcoMare Texelse bedrijven benaderd voor energieproject Informatie bij collecte Extra geld voor observatiepost Oefening KNRM Scheepje in kerk Marcel Boone Trisha Koster Emiel 50 jaar! "Jexelaartjes RZAAh. KNRN VRIJDAG 3 OKTOBER 2003 veelvoorkomend beeld is het al- mst meer. Vroeger bracht de Betsema met enige regelmaat mgboten van de KNRM naar bedrijfspand aan de Spinbaan in Burg, maar tegenwoordig wor de schepen vaak onderhanden jmen bij haar schuur in Oude- schild. Woensdagmiddag werd voor de verandering weer eens een red- dingboot.over de weg naar de Spin baan vervoerd. Voor Texel was het een 'oude bekende'. Het ging om de Jacoba Elisabeth, die vorig jaar ruim een half jaar lang de Beursplein 5 uit De Cocksdorp verving. De Jacoba Elisabeth is terug voor groot onder houd 'Daar komt nogal wat bij ki|ken, vandaar dat we het in Den Burg doen', aldus Peter Betsema. 'Dan werken we ook lekker bij de warme kachel.' De reddingboot wordt klaar gemaakt voor Aruba (Foto Jeroto van Hattum) Gerard Zoetelief krijgt geen bouw vergunning voor een (reeds ge plaatste) kiosk op het strand bij paal 19,5. Het college had de aan vraag al eerder afgewezen omdat binnen de bestemming maximaal twee strandpaviljoens of kiosken mogen worden gebouwd. Er zijn al twee paviljoens, dus kan de kiosk er niet bij. Zoetelief deed een nieuwe poging om de kiosk te legaliseren en beriep zich daarbij op het overgangsrecht Hij heeft de kiosk overgenomen van Burgman, maar omdat die nooit een bouwvergunning heeft aangevraagd is het overgangsrecht niet van toe passing De vergunning is dus weer geweigerd Het college ziet geen mogelijkheden om door middel van een procedure alsnog mee te werken, omdat dit strijdig zou zijn met het ruimtelijk beleid. Het ziet er dus naar uit dat de kiosk moet verdwijnen De overkapping die zonder vergun ning doorzeeaashandel Aremcola uit Oosterend is gebouwd op het bedrijventerrein aan de Langeveld- straat in De Cocksdorp kan wél wor den gelegaliseerd. De bouw is welis waar strijdig met het huidige bestemmingsplan, maar past in het nieuwe. Het college wil op dat nieuwe plan vooruitlopen door een artikel 19- procedure. Een bewoner van het buitengebied die zonder vergunning een berging bouwde, moet deze vóór 1 decem ber hebben gesloopt. Anders draait hij op voor een dwangsom van €150,- per dag, wat kan oplopen tot €15.000,- De berging is strijdig met de bestemmingsregels en kan daar door ook achteraf met worden gele galiseerd. mdag 20 oktober wordt de her- Hjlhting van de Dorpsstraat in De g openbaar aanbesteed. Spoe- p daarop gaat het werk van start de bedoeling om vóór Pasen I: rte zijn. Dat laatste zal echter en lukken als er geen langdu- winter komt. Ie aanbesteding is nodig omdat gemeente anders zou grijpen it de zogeheten GDU-bijdrage :238.500,- die door de provincie dit werk beschikbaar is gesteld, jtale kosten worden geraamd op >.500,-. Het college heeft dins- besloten dit geld ter beschikking ellen. gaat om het nu nog als saaie iweg ogende gedeelte van de itraat tussen Bos en Zee en De k/Nikadel. De hoofdrijbaan van iject en de aanliggende fiets en zullen met apart gekleurde Isreducerende klinkers worden lat. Aan beide zijden van de ^omen voetpaden en parkeer- Bij de grens van de be- l,ekpm iseen spelheids- nde voorziening gepland. Het beóofêling dat pok te doen hal- ige het traject, ter hoogte van Jonk, maar dat gaat alleen door als het lukt de daarvoor benodigde stuk jes grond van omwonenden aan te kopen. Door de reconstructie - die is ontworpen in overleg met bewoners en belangenorganisaties - wordt dit stuk van de Dorpsstraat mooier maar vooral ook veiliger. In het kader van het project 'Betrek allochtonen bij de duurzame samen leving' werd EcoMare vorige week bezocht door een groep allochtone vrouwen uit Den Helder. Er werd spe ciaal voor vrouwen gekozen omdat zij, als spil van het gezin, hun steen tje kunnen bi|dragen aan de bescher ming van de natuur. Het bezoek werd georganiseerd door EcoMare in sa menwerking met het IVC Den Helder, dat zich inzet voor de emancipatie en ontwikkeling van vrouwen. De groep woonde het voeren van de zeehon den bij en maakte vervolgens een rondrit over het eiland, waarbij met verrekijkers naar vogels werd geke ken. Tenslotte werden in de Slufter vlierbessen en duindoorns geplukt. De dag werd begeleid door educa tieve medewerkers van EcoMare. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG De Stichting Duurzaam Texel heeft een deel van het Texelse bedrijfs leven benaderd om ook mee te doen aan het energieproject De Uitdaging dat na de herfstvakantie op de OSG wordt gehouden. De leerlingen proberen in de week van maandag 3 tot zondag 9 novem ber vijf ton C02 te besparen Daar voor is een weddenschap aangegaan met Harry Borghouts, Commissaris van de Koningin in Noord-Holland In de voorafgaande twee weken wordt eerst het normale energiegebruik thuis gemeten en leren de scholieren welke energiebesparende maatrege len ze kunnen nemen. Volgens Duurzaam Texel kunnen be drijven de actie ondersteunen met serieuze of ludieke aanbiedingen die eveneens energiebesparend zijn. Bedrijven die interesse hebben, kun nen zich melden bij Nienke Bloksma van Duurzaam Texel. Een aantal be drijven heeft al toegezegd mee te werken. Met het project willen de OSG en de stichting leerlingen be wust maken van de klimaat veranderingen. Het project heeft in middels steun gekregen van de gemeente, de provincie en het minis terie van Economische Zaken. Collectanten van de Nederlandse Brandwondenstichting, die in de week van 5 tot en met 11 oktober langs de deur komen, delen tijdens het collecteren kaartjes uit waarop beknopt staat weergegeven hoe te handelen bij kleine en grote brand wonden. Deze kaartjes zijn een initia tief van de Brandwondenstichting, omdat verkeerde eerste hulp de ge nezing en zelfs de conditie van de patiënt ernstig kan schaden. De eerstehulpkaartjes hebben het for maat van een creditcard en worden ook uitgereikt aan mensen die geen donatie in de collectebus doen. De Vogelwerkgroep Texel krijgt €752,- extra voor de nieuwe obser vatiepost bij camping De Robben- jager op de noordpunt van het eiland. Dat heeft het overlegorgaan van het nationaal park besloten De vogel werkgroep kwam dat geld tekort, omdat de kosten wat hoger waren uitgevallen. In plaats van een trap was een schelpenpad voor mindervaliden aangebracht. De aan leg van de post kostte in totaal €3022,-. Het overlegorgaan heeft geld gevonden bij een project van de Vlinderstichting dat niet doorgaat. De Texelse reddingboten De Beurs plein 5 en De Zalm hebben maandag avond geoefend met een Search- and-Rescuehelikopter (SAR) uit Leeuwarden. Met de helikopter wer den in het Eierlandsche Gat diverse redders van de ene in de andere red dingboot gehesen en er werden ook redders aan boord van de helikopter gehesen. De oefening duurde onge veer anderhalf uur en verliep goed. De bemanning van de SAR-helikop- ter had de oefening aangevraagd. 'Dat doen we wel eens vaker voor jonge vliegers die zich willen bekwa men.' Twee jaar geleden werd voor het laatst met de SAR geoefend. Tijdens de kerkpresentatie van de SOW Waddengemeente Texel die zondag in de hervormde kerk van Oudeschild werd gehouden, werd ook een scheepsmodel in het schip van de kerk gehangen Dit naar een initiatief van Jaap J. Bakker en in navolging van diverse andere kerken in zeemansdorpen in Noord-Holland. Het 1,20 meter grote scheepje is een model van De Witte Beer, een schip dat in 1660 in Zaandam werd ge bouwd voor de keurvorst van Brandenburg. Het model werd ge maakt door Jaap van der Kooij. Op de foto het ophangen van het schip door Jaap van der Kooij en Martien Boon. rforo Aono Wosiooueo/ Ongediertebestrijder Jan Vennik ruimt een wespennest op. nadat hij er een dag eerder git in heeft gespoten, waardoor vrijwel alle dieren zijn gedood. /roro joop aommeisi Dat het grote wespennest waarover deze krant vorige week berichtte be paald geen uitzondering was, bleek toen verslaggever Joop Rommets de dag erop door zijn buurvrouw Annie Huisman werd ingeseind dat wespen ook in haar tuinhuisje aan de Diek in Den Hoorn flink hun best hadden ge daan. Het nest was weliswaar iets kleiner dan dat van vorige week, maar toch nog steeds van een forse om vang en met bovendien een merk waardige uitbouw aan de rechter kant. Ongediertebestrijder Jan Vennik van de gemeente, wiens hulp werd ingeroepen, keek er nauwelijks van op. 'In deze tijd moet ik bijna da- gelijks op pad om een nest op te rui- men en soms wel vaker. In septem ber waren het er tussen de veertig en vijftig, schat ik. En dan gaat het alleen nog maar om nesten die hinderlijk zijn voor mensen. Omdat ze bijvoorbeeld in een spouw of bij een speelveldje gemaakt zijn. Want het liefst laat ik de wespen leven. Het zijn heel nuttige diertjes, die allerlei schadelijke insecten eten.' Dat ze ook hun min der aardige kanten hebben, ontdekte Vennik meermalen. 'Als je ze stoort, worden ze bloedlink. Gisteren heb ik nog drie steken in mijn rug opgelo pen. Ik had mijn gewone kleren en een beschermend pak aan, maar ze staken er dwars doorheen.' lieve, spontane vriendin heeft ons verlaten. Hanny zullen |e heel erg missen, maar voor altijd in hart bewaren. Simone en Rein Jozien en Hans seling is een onmisbare schakel van ons team jgevallen. zijn verbijsterd en ontredderd. Edwin ikomeke humor s Blheid én je relatieveringsvermogen 8 art voor de kinderen arsoonlijke contact met elk van ons. vin, |e was uniek missen je. Theo Ellen Els Marjan Marieke Chris Martin Libberdien Gerda Hanme Jan Laura Francis Rozemarijn Winnie Ingrid zijn erg verdrietig omdat onze meester Edwin XI is. !missen je erg en zijn veel met je bezig. Brom ging je weg? '"as de beste medewerker van groep 7/8. talles kon je meteen een grapje maken, had altijd het laatste woord je kon zoveel hebben. blijft altijd in ons hart. h'/ensen zijn familie veel sterkte. De kinderen van de Lubertischool en vooral groep 7/8 Soms zou ik willen dat gisteren nooit voorbij ging omdat vandaag alles zo anders is. Diep geschokt en verslagen zijn wij door het plotselinge overlijden van Edwin Onze meester van groep 7/8. We wensen Mieke, Marloes en Elles heel veel sterkte toe. De schoolcommissie: Ingrid Uitgeest llonka de Boer Esther Burgman Marieke Kooiman Sandra Roeper Annemarie den Teuling Yolande Bouwmeester Het is goed te ervaren dat zoveel mensen met ons mee hebben geleefd na het overlijden van onze lieve moeder en oma NEL BAKKER-VERBERNE Het leven zonder haar zal heel erg wennen zijn. Uw steun was en is een troost bij het zo plotselinge verlies. Bedankt hiervoor. Kinderen en kleinkinderen Den Hoorn, oktober 2003 KO DE WOLF Jullie welgemeende woorden en aanwezigheid na het overlijden van Ko hebben ons goed gedaan. Wij voelen ons daardoor gesteund en getroost. Wij willen u hiervoor oprecht danken. Lies de Wolf-Vinke Karen en Marcel Katelijne en Peter Oktober 2003 Hanzestraat 4, 8713 JZ Hindeloopen Wij gaan trouwen oj) 10 oktober 2003 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg -Texel De trouw receptie is van 17.00 tot 18 30 uur in „DeWorsteltenf.Smitsweg 6,1791 PG te Den Burg. Ons adres wordt Sluyscoog 71,1791 WV Den Burg - Texel Trots en vol liefde juichen wij 27 september 2003 Broert|e van Simone en Jonathan, zoon van Caroline Wegkamp en Bart Udding Kogerstraat 74 1791 ET Den Burg Emiel en Caroline verblijven ti|delijk in het Gemmi-ziekenhuis Dit stoere Timmertje wordt maandag Tegelzetbedrijf Tematex voor al uw tegels, tegel werk en advies. Peter Witte, 311242. www tema tex.nl Haardhout, gemengd eik, iep, beuk, es. etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman, tel. 0517-579592. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn.. zeer gunstig geprijsd. Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19. De Koog, telefoon 0222 - 317215. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend, tel 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog. tel (0222) 317333, Diverse maten kinderrijwielen. Grote sortering naambord jes bij Schoenmakerij Sleutelservice Van Osch, Weverstraat 88, Den Burg, tel 313901. Liesbeth Roeper uitvaart verzorging. Tel. 310952. Dag en nacht bereikbaar, www aardeenhemel.nl Houtbouw „It Paradyske" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogarages, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen, enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanat de fa briek Info en folders 0511 - 474655. fax 0511-475711 Mediation is geschikt om onenigheid tussen gezins leden, huwelijkspartners (scheiding) en buren op te lossen; tussen werkgever en werknemer; tussen bur ger en overheid, tussen le verancier en klant en nog veel meer! Context Mediation, 312832. Professionele bruids- en portretfotografie. Daan Koopman, tel. 310973 www fotodaan.nl Bij aanschaf van een nieuwe mountain-bike of kale hybride €75,- inruil voor uw oude fiets. Onge acht in welke staat. Vermeulen Bikes. Tel. 319213 Overdag geen tijd om naar de kapper te gaan? Op vrijdagavond kun je bij ons terecht voortaan! Qnipp Kapsalon, Waalderstr 15 tel. 312227, ook zonder af spraak! Leer je eigen genezende krachten gebruiken, Kom naar de info-avond op di 14 oktober, 20 00 uur. Info tel. 322052. Projectinrichting Stiehl. Audio-video, 311 777 Om elke outfit af te maken volop nieuwe sieraden en accessoires! (elke week nieuwe aanvulling) Rabbit Habit, Kogerstr 2 en Weverstr. 39 Godje bekroond met een gouden griffel en te koop in Het Open Boek. Geef een droom cadeau, de zee, de lucht, liefde, mensen en andere schilde rijen van Greetje Feenstra zijn te zien tot 31 okt. bij Galerie Posthuys Texel. Prijzen va. €250,-. Brink 16 De Koog. Geopend van di t/m zo van 13.30 tot 18.00 uur. Of op afspraak. Grote lingerieverkoop te gen bodemprijzen. Vanaf zat. 10.00 uur. Discount, Nikadel 47, schuin t.o lepe de Boer. Gezocht: rustig adres zon der andere katten voor lieve oudere kat. Tel 322229. Edwin jeans in 3 model len; European Basic, New Newton en London Slim bij Treffers. De marktrozenman altijd 50% van de winkelprijs. Chrysanten €1,-, rozen €0,25. T.k.d br e-pony. Bijna3jr. st m 1 50 half pap kl d krack.c. Vr.prijs €2000,- Tel. 316220. Tegen adv kosten af te halen caravan, 3 80 m incl weinig gebruikte voortent. 314779. De herfst staat alweer voor de deur, hoogste tijd voor een nieuwe (haar) kleur! Qnipp Kapsalon, Waal derstr, 15, tel 312227, ook zonder afspraak. Neem het heft in eigen han den' Kom naar de Reiki info-avond op di. 14 okto ber om 20 00 uur. Info: Greetje Coster, tel. 322052 Mediation is een 'Anders Dan Rechtspraak' methode om conflicten en geschillen op te lossen. Samen kan je ruzie maken, met hulp van een mediator kan je samen ook tot een oplossing ko men! Context Mediation, 312832. Twee kamers te huur bo ven Trefters, voor jongeren Tel 06-51506071 Nu bij Mantje Schoenen/ Sport €50,- korting op laarzen van Dubarry. Carstereo. Service Center Texel, 311 777. Voor een gezichtsbehan deling Schoonheidsalon Els van der Slikke, Noord wester 50, tel 314287, ma t/m vr, ook 's avonds. Oktober-aanbieding: in deze woonmaand hebben wij veel leuke ideeën en prachtige aanbiedingen! De Tegelboet, Vliegwiel 4, Oudeschild. Al geproefd7 De spette rende Breezer-taart van Texel Banket Service Ruud Boom tel. 313791. Passie en verlangen, een emotie in De Slufter en an dere schilderijen van Greetje Feenstra zijn te zien tot 31 okt bij Galerie Posthuys Texel Prijzen va. €250,-. Brink 16. De Koog. Geopend van di t/m zo van 13.30 tot 18.00 uur. Of op afspraak. Geef eens een cham pagne-ontbijt cadeau Texel Catering Service Ruud Boom, tel 313791, www texelcatering.nl PBG. het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenmgs- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Vana, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Computer nodig7 www.rga computers.nl, tel. 322740. Parketvloer schuren? Peter huren! Okt./nov. huis kamer all-in €600.-. Tel. 06- 20776453 2e Hands winterkleding- verkoop, zat. 4 okt. in "Witte Burcht". Tel. 314753/ 314762. Kinderboekenweek in Het Open Boek. 4 oktober, TCA Dumpdag. Inkt van Epson/Canon/HP, tot 33% korting. op=op. Nieuw op Texel kickfun! Info: Sportschool Texel 315421. De Boekenmolen en de Voorleesgids zijn gratis te verkrijgen in Het Open Boek. (IM-Texelaartje) De mooiste streepjessokken in verschillende lengtes en kleuren. Kom gerust eens langs Intr t i e k Weverstraat 42 - Oen Burg s 322293 TCA Dumpdag: super aanbiedingen in samen werking met HP en Creative Voor meer infor matie kijk op wwwtca texel.nl PBG, het adres voor EHBO en Bednjfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel 315032 Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel 311611. Texelse computers tegen overkantse prijzen www. rgacomputers.nl, tel 322740. Grote lingerieverkoop te gen bodemprijzen. Vanaf zat. 10.00 uur. Discount, Nikadel 47, schuin t o lepe de Boer Te koop: ex huurfietsen, 3 versn Gazelle of Sparta vanaf €209,- Vermeulen Bikes. Tel. 319213 Cadeautje voor over werkte medewerkers? Praktijk voor Shiatsu en massages. S 't Hart. 316672 Antiek, boeken, curiosa De Bonte Hond, Haven 12, O'schild Dagelijks van 11.00-17,00 uur. beh maandag. Start babymassagecur- sus do. 9 oktober Nog en kele plaatsen vrij K.H Keijser-Daalder, tel. 316218. Verhuizen, opruimen? Denk aan de Rommel markt Oosterend. Karei Dorst, Kotterstr. 23, O'end tel. 318873. 4 oktober, TCA Dumpdag, 10 cd-r's voor €3.- op=op. Wij rijden dinsdag a s. flessengas Pnma Gaz Verhuurbedrijf Bruining, Nikadel 60 De Koog, tel. 0222-317333. Party, tenten in alle ma ten. Stiehl, 310 320. 4 oktober, TCA Dumpdag. Van 10 00 tot 16 00 uur. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,- Heggenscha- ren v.a. €179,- Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3