èvoko verslaat degradant Volendam ëxel'94 boekt ruime overwinning Grondbank Oudeschild ook voor particulieren Geknipt? F amilieberichten .TEXELSE COURANT letbalprogramma Voetbaluitslagen 'Diep in het bos' op Strijbosschool "Wat ik zeggen wou. Juiste keus G-team verliest doelpuntenfestijn jEeonurd Cor Eelmun Sz Uuiiutu uMaria Szulc Hoera! 50! nozem 50 rJexelaaitjes vrouwen van volleybalvereni- Tevoko hebben zaterdag de zaken gedaan door het uit derde divisie gedegradeerde ndam met 3-1 te verslaan, e overwinning leverde vier pun- op, hard nodig om de kam- msaspiraties waar te maken. odam was een voor de Texelse ies onbekende tegenstander, die imbitie heeft om snel terug te nnaar de landelijke derde divisie, rvan bleek in de eerste sets wei- fevoko speelde krachtig en pro- rde goed van het gebrek aan le m het team van VolendamDe ide set eindigde zelfs met een je van vijftien punten (25-10). r daarna bleken de vrouwen uit jalmgdorp het volleyballen nog /erleerdMet tactisch spel en een to service ontregelden ze het van het Texelse team. Ook een ek aan concentratie bij Tevoko <g bij aan het verlies in de derde 26-28). In de vierde set leken de laars orde op zaken te stellen en vden ze in sneltreinvaart een voorsprong op. Maar daarna en er weer slordigheden in het waardoor het in de slotfase toch" spannend werd. Uiteindelijk kro- ze door het oog van de naald (25- Rommelig derde damesteam van Tevoko Ide tegen De Boemel 2. De laars hadden vooral veel moeite le opslag van De Boemel te ver en. De pass kwam vaak slecht waardoor een rommelig spel- ontstond. In de eerste set kwam ko al snel op vijf punten achter stand Het spel van De Boemel was sneller en Tevoko kon het hoge tempo met drukken. Ook twee time outs konden niet voorkomen dat de set met 19-25 verloren ging. In de tweede set speelde De Boemel iets wisselvalliger, terwijl Tevoko ver dedigend beter werd. Dat was vooral te danken aan goed blokkeren van Irma de Schutter en Gertha Wessels. In aanvallend opzicht was het spel van Tevoko nog steeds met overtui gend. Voor de derde set werd dan ook afgesproken dat er diep zouden worden geserveerd, zodat de tegen stander moeite zou hebben om de aanval op te zetten. Maar De Boemel behield de controle en won ook de derde set. In de vierde set redde Tevoko de eer én een punt dankzij een nipte zege (26-24) Donderdag volgt in Winkel de confrontatie met Niedorp. Jeugd De jeugd van Tevoko speelde zater dag in Julianadorp tegen VCJ'94 2. Doordat veel jongeren op zaterdag werken, is het soms moeilijk een compleet team bij elkaar te krijgen Maar ditmaal stond er een sterk ge zelschap, dat iets ouder was en meer routine had dan de tegenstander. De eerste twee sets werden vrij eenvou dig gewonnen (25-15 en 25-12). Daarna ging Tevoko met vaste spel verdelers Inge van den Bent en Iris Baas spelen, om ook dit systeem te oefenen Deze opzet werkte, want aanvallers Joram Tromp, Bart Loos, Rachelle Snijder en Karma Kalaidjan werden geregeld goed aangespeeld Ook in de laatste twee sets kende Tevoko weinig problemen (25-4 en 25-13), zodat de Texelaars met de volle winst naar huis gingen. In de Zuiderzeehal in Wieringerwerf deden twee teams met de jongste jeugd van Tevoko mee aan de eerste van een serie wedstrijddagen van de mim-volleybalcompetitie. In poule A hadden de Texelse meiden een hele kluif aan Polisport. In de eerste set keken ze al snel tegen een schier on overbrugbare achterstand aan Ze hervonden zich nog wel, maar bij de stand 12-13 in het nadeel van Tevoko was de eerste helft voorbij. De teleur stelling was van invloed op het spel in de tweede helft en ook deze werd verloren. De tweede wedstrijd tegen Boemel gaf een ander beeld te zien en deze partij werd ruim gewonnen. Tegen het jongensteam van Niedorp ontspon zich een spannende strijd, waarin de meiden lange tijd bij konden blijven, maar tot grote opluchting van de te genstander toch tweemaal aan het kortste eind trokken. In de slot wedstrijd tegen WSOV trok Tevoko de goede lijn door en werd ruim ge wonnen. Het tweede team speelde in poule B zeer constant. De eerste partij werd eenvoudig met twee sets tegen nul gewonnen. In de tweede wedstrijd werd WSOV aan de zegekar gebon den. De dames hadden de smaak toen pas echt te pakken en ook de volgende twee partijen werden ge wonnen. Dankzij deze score staat dit Tevoko-team na de eerste wedstrijd dag bovenaan in de poule. De vol gende wedstrijden worden op 25 oktober gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duren van 10.00 tot 13.00 uur. I 94 bezorgde zichzelf zondag flinke opsteker door na een ielvallige seizoensstart in Wie- erwaard met 1 -4 te winnen van elijknamige thuisclub. Hoewel ijfers doen vermoeden dat de len veel sterker waren, ging er felle en spannende strijd aan ptslag vooraf. edstrijd in Wieringerwaard be ten kwartier later dan gepland Het bestuur van de thuisclub te elfder ure bericht dat Isrechter Akin voor vakantie zijn geboorteland Turkije was zodat een invaller moest gevonden. Uiteindelijk werd st bereid gevonden de honneurs le nemen. Hoewel hij in Wie- waard woont, wekte hij geen ent de indruk partijdig te zijn. Na ip waren zowel de gasten als de tieren uitermate tevreden over eiding. mgerwaard en Texel'94 spelen al itegen elkaar in de vierde klasse de KNVB en weten derhalve bi] baat al enigszins op wat voor istand ze kunnen rekenen. Vo- tizoen werd het in de polder een spel, op het eiland zegevierde '94. Ditmaal konden de gasthe- die de derde plaats van onderen le ranglijst innemen, de punten gebruiken om uit de gevaren- te geraken, terwijl Texel'94 st strijden voor aansluiting met ebtoppers. vanaf het beginsignaal zoch- le Texelaars de aanval met een ie voorzet vanaf de linkerbuiten- ïrdag 11 oktober ken A1-Texel'94 A1 12.00 l'94 B1 -Succes B1 13.30 B2-Texel'94 B2 14.30 82-De Koog B1 14.30 Eelo B2-Oosterend B1 14.00 il'94 C1-ZAP C1 1 sl'94 C2-W'meer C1 1 :C2-Texel'94 C3 12.45 terend C1-WGWC2 13.45 toog C1-SVAP C1 13.30 kP'74 D1 -Texel'94 D3 "12.00 E1-De Koog E1 10.00 sjesvoetbal lerend MB1-ZAP MB2 11.45 oetbal tl'94 G1 -Eendracht'82 2 13.30 ilse pupillencompetitie toog F1-SVO F2 9.30 lelona-SVC F1 9.30 irpool-Real Madrid 9.30 nal-SVO F1 9.30 E1 -Texel'94 E1 10.30 sl'94 MD2-Texel'94 E4 10.30 toog E1 -Texel'94 E3 10.30 E1 -Texel'94 E2 10.30 F-mini's spelen i.v.m de herfst- Mie niet. "lag 12 oktober sl'94-Koedijk 14.00 terend-DESS 14.00 I-Knollendam 14.00 '-De Koog 14.00 H'94 2-Andijk 2 12.00 Alkmaar 6-Texel'94 3 10.00 'aard 3-Texel'94 4 11.00 ■terend 2-Watervogels 5 12.00 Teatievoetbal ln programma i.v.m herfst- lantie. kant De thuisclub had het antwoord klaar met een tweetal corners. In het vervolg golfden de aanvallen op en neer. Na tien minuten kregen de eilanders de eerste goede kans, doch de keeper stond succes in de weg. In de veertiende minuut had Marcel Ris meer succes, toen hij vanaf rechts een lage schuiver losliet en de bal in de verre hoek verdween (0-1 Knappe redding Enkele minuten daarna voorkwam keeper Bart Heerschap met een knappe redding de gelijkmaker. De voorhoede van de thuisclub bleef via de buitenkanten echter gevaarlijk. Een geluk voor Texel'94 was dat het vizier van de gastheren bepaald niet op scherp stond. Verder dan een bal in het zijnet kwamen ze vooralsnog met. Ook bij Texel'94 wilde het voor alsnog niet vlotten. Maarten Broek man schoot vanuit kansrijke positie na een half uur hoog over en ook Marcel Ris lukte het niet om uit een directe vrije trap van plusminus 25 meter de vijandelijke keeper te ver schalken. Gaandeweg zakte het spel peil. Beide teams zochten hun heil in verre trappen en vooral bij Wieringer waard werd veel en slordig balverlies geleden. Daardoor bleef Texel'94 het beste van het spel houden. Spits Jelte van der Kooi kreeg een paar kleine kansjes, maar treuzelde steeds net te lang om doeltreffend te kunnen uithalen. Meteen bij het begin van de tweede helft probeerde Wieringerwaard de Texelaars onder druk te zetten en de gelijkmaker te forceren. De ploeg viel enthousiast maar zonder veel overleg aan en kreeg daardoor weinig kan sen. De counterende gasten waren geregeld wel gevaarlijk. Edgar Klip- pel knalde de bal over en een mis lukte voorzet die op de lat eindigde van Maarten Broekman zorgde even eens voor onrust in het kamp van Wieringerwaard. Arnejan Kruithof leek de wedstrijd in de 53ste minuut de beslissen, toen hij de bal uit een verre trap in zijn bezit kreeg en knap afrondde (0-2). Amper vijf minuten later keerde de spanning echter volop terug, toen eén van de spitsen van de thuisploeg keeper Heerschap van korte afstand kansloos liet (1-2). In het vervolg moest de Texelse defensie alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorko men. De ervaren verdediger Barry de Vries voelde de noodzaak en vuurde zijn teamgenoten aan te proberen vooral de duels met de tegenstander te winnen, maar Texel'94 maakte moeilijke momenten door en de gelijkmaker hing in de lucht. Met nog vijfentwintig minuten te spelen kwam Leon Zi|m in het veld voor Ton Dub belt en even later haalde trainer John Rep de moegestreden Jelte van der Kooi naar de kant. Zijn vervanger was Maurice de Groot. Invaller Zi|m maakte tien minuten voor tijd aan de onzekerheid een einde door de derde Texelse treffer te scoren. Vanaf dat moment lukte bij de gasten bijna alles, terwijl de thuis ploeg terugzakte naar een bedenke lijk niveau. In de slotfase werd de verdienstelijk spelende Joost van Heerwaarden vervangen door Jacob Krijnen, die 's ochtends al met Texel'94 2 had gespeeld (6-3 verlies tegen Koedijk 2). De jeugdige Krijnen greep zijn kans en scoorde in de blessuretijd ook nog een vierde treffer voor Texel (1-4). Zondag krijgt Texel '94 koploper Koe dijk op bezoek. Dit team behoort tot de favorieten voor de titel in de vierde klasse A. :t goed. Goudhaantje Swaft opvolgde Hij effers. In 1973 maak- lioofd, bijvoorbeeld nen Europa Weer v ;i stiui-, lamia naan jaar Richai profvoi mer( naai nc is ma a 'Rep heeft nooit het respect gekregen dat hij verdient.' Dat zegt Theun de Winter in een reportage over John Rep. dit seizoen trainer van Texel'94, in Voetbal International. Rep zelf. 'Laat niemand medelijden hebben, ik leef een geweldig leven, heb absoluut geen spijt. Ik wil alleen nog zo graag. Nog een avontuurtje. Iemand moet me een kans geven. In zo'n huisje in Zaandam achter de geraniums krijg ik het benauwd en Texel is nu in het zonnetje wel geweldig, maar als het hier straks de hele week regent is de lol er ook wel vanaf.' We kregen het artikel van supporter Paul Bakker. Texelaars kunnen hun overtollige grond voortaan kwijt bij de Grondbank van De Vries en Aannemer De Vries en Van de Wiel heeft haar Grond- en reststoffen- bank aan het Vliegwiel in Oude schild opengesteld voor particulie ren. Het bedrijf wil Texelaars op die manier de mogelijkheid bieden om van hun overtollige grond af te ko men. Het eiland kent nog geen centrale locatie waar iedereen grond kan stor ten. Sinds de inwerkingtreding van het nieuwe Bouwstoffenbesluit staan aannemers ook niet te springen om restjes grond over te nemen, omdat alle grond moet worden gecontro leerd op mogelijke afvalstoffen. Het resultaat is dat mensen op diverse plekken illegaal overtollige grond storten. De Vries en Van de Wiel hoopt met het openstellen van haar grondbank Zaterdag 4 oktober Texel'94 A1-Jong Holland A1 2-1 N. Niedorp B1 -Texel'94 B1 2-3 Texel'94 B2-SRC B2 2-10 De Koog B1-VIOS W. B1 8-0 Oosterend B1-JVC B3 1-0 Schagen C1-Texel'94 C1 1-6 ZAP C2-Texel'94 C2 2-5 Texel'94 C3-Oudesluis C1 2-4 Callantsoog C1-De Koog C1 0-7 W'meer C1 -Oosterend C1 13-0 Den Helder D1 -Texel'94 D1 2-3 Texel'94 D2-Callarttsoog D1 3-4 Texel'94 D3-Den Helder D2 1-1 Texel'94 D5-W'waard D2 0-3 Oosterend D1 -Kreileroord D1 afg. DWOW E4-De Koog E1 '0-2 Meisjesvoetbal Kolping B. MB3-Oosterend MB1 7-0 G-voetbal Texel'94-Roda'23 4-8 Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Liverpool 0-8 ZDH F1-De Koog F1 afgelast SVO F1 -Barcelona 8-1 SVO F2-Arsenal 0-12 Texel'94 E3-SVC E1 2-0 Texel'94 E2-SVO E1 4-2 Texel'94 E4-De Koog E1 3-2 Texel'94 E5-Texel'94 MD2 6-1 Zondag 5 oktober W'waard-Texel'94 1-4 [?e Koog-Oosterend 0-3 Dirshorn-ZDH 4-0 Koedijk 2-Texel'94 2 6-3 Texel'94 3-Oudesluis 2 3-4 Texel'94 4-Hollandia T. 5 3-2 Meisjesvoetbal ZAP MA1 -Texel'94 MA1 2-2 Recreatievoetbal De Waal-De Koog 4-4 Texelse Boys-Oosterend 4-3 In het kader van de Kinderboeken week - die dit jaar als thema 'diep in het bos' heeft - houdt de Strij bosschool in Midden-Eierland woensdag open huis. Alle belang stellenden zijn vanaf 9.00 uur welkom bij de presentaties van alle groepen bij te wonen, de klaslokalen te bezoe ken of de tentoonstelling van eigen werk te bewonderen. De presentatie vindt door de hele school plaats, die daartoe geheel in de sfeer van het thema is aangekleed. Een wijs besluit om het nieuwe schip van Teso naar dokter Wagemaker te vernoemen. Niet alleen uit respect voor de oprichter van de veerdienst, maar ook omdat ik, zoals vele ande ren, hele goede herinneringen be waar aan het oude stoomschip Dok ter Wagemaker. Als jochie was het mijn eerste kennismaking met een schip. Ik mocht zelfs in de stuurhut, ik meen bij kapitein List Een ongelo felijke belevenis. Piet Siebeling, Oudeschild. (Foto archlot Dirk Kuiter daar een eind aan te maken. Het be drijf beschikt al drie jaar over een 4500 vierkante meter grote grond- en reststoffenbank, waar vier- tot vijf duizend ton grond kan worden opge vangen. Het depot, een opslagterrein dat omgeven is met vier grondwallen, is afgedicht met een twee millimeter dikke vloeistofdichte folie, waardoor geen uitspoeling van verontreinigde stoffen naar het grondwater kan plaatsvinden. Dat wordt twee keer per jaar gecontroleerd aan de hand van grondwatermonsters. Het depot is gecertificeerd en door de provincie van de benodigde vergunningen voorzien 'We kunnen er alles ontvangen', zegt adjunct-directeur Ewald Scholten van De Vries en Van de Wiel. 'Zowel licht als zwaar verontreinigde grond en slib.' Puin, bouw- en sloopafval, snoeihout en tuinafval kan eventueel ook worden ingenomen. Volgens Scholten worden 'marktconforme' prijzen gerekend voor de inname. De tarieven zijn afhankelijk van de vervui ling. Het bemonsteren van de grond is bij de prijs inbegrepen. 'We bulken het samen en laten één keer in de zoveel tijd een monster nemen.' De aannemer wil vanwege de alge- Van de Wiel aan het Vliegwiel in Oudeschild. (Foto Jeroen ven Hattum) mene openstelling keerwanden aan brengen, zodat het depot meer over zicht biedt. Op het terrein liggen de diverse hopen grond en puin nu apart van elkaar opgeslagen. De Vries en Van de Wiel gebruikt het deels voor eigen grond. Andere aannemers en de gemeente maken er volgens Scholten ook al geregeld gebruik van. Hij verwacht een deel van de aange voerde grond te kunnen hergebrui ken. Zwaar verontreinigde grond wordt afgevoerd naar een verwerker aan de overkant. 'Als we voldoende hebben, laten we een hele partij in eens afvoeren.' Het depot is van maandag tot en met vrijdag geopend. De Vries en Van de Wiel heeft haar grondbank op eigen initiatief openge steld. Bij de gemeente werd een ver zoek ingediend om het initiatief finan cieel te ondersteunen. De gemeente heeft nog geen toezeggingen ge daan. Volgens een woordvoerster kan dat niet, omdat de gemeente nog bezig is met het maken van een grondbeleid- 'Dat is recent opgepakt. Momenteel wordt daarvoor een in ventarisatie gemaakt.' Eind dit jaar of begin volgend jaar moet aan de hand daarvan een nota grondbeleid in de raadscommissie Grondgebied wor den behandeld. 'Aan de hand daar van kunnen we bezien hoe we verder gaan. We nemen de verzoeken die we krijgen mee in de afwegingen voor de nota.' De gemeente is door meer dere organisaties benaderd om mee te werken aan een grondbank. DINSDAG 7 OKTOBER 2003 De G-voetballers van Texel'94 heb ben het zaterdag in een waar doelpuntenfestijn niet kunnen red den. De thuisploeg scoorde maar liefst vier keer, maar de gasten van Roda'23 uit Amstelveen waren dubbel zo productief, waardoor de eindstand 4-8 werd. Texel'94, dat tot zaterdag eén maal won en één maal verloor, kon over een volledige selectie beschikken, waarin iedereen fit was. Een luxe, want vorige week waren maar vijf spelers beschikbaar, waardoor de wedstrijd moest worden uitgesteld. Tegenstander was Roda'23, dat vier punten uit drie wedstrijden had be haald en in de middenmoot stond. Al snel bleken de mannen uit Amstel veen een goed team te vormen, dat vooral hard en zuiver schoot. Al na een paar minuten werd het 0-1toen doelman Chris Zijm kansloos was op een afstandsschot. Even later kon Zijm de bal met klemvast krijgen, waardoor een speler van Roda'23 de bal eenvoudig in het doel kon werken (0-2). Een nieuw afstandsschot bete kende enige minuten later 0-3. Paul Bakker redde de eer voor Texel'94 door uit een voorzet van Theo Franchimon 1 -3 te laten aantekenen, maar door een ongelukkige balcon tact van Anton Staal was de marge bij rust opnieuw drie doelpunten. Ook na de thee bleef Roda'23 hard op doel schieten. Het werd al snel 1 - 5, waarna Peter Tuitman met een mooie pass Theo Franchimon in staat stelde de tweede Texelse treffer te scoren. Een knappe actie van de zelfde Franchimon bracht de stand op 3-5 en toen Franchimon vervol gens ook nog 4-5 maakte, leek het nog even spannend te worden. Maar Roda'23 besefte kennelijk dat het menens was, pakte de draad knap weer op en scoorde nog drie keer. Vooral de zevende treffer - een ver woestende knal in de kruising - was een fraaie. Zaterdag krijgt Texel'94 een nieuwe kans een goed resultaat te boeken, wanneer het onderaan staande Een dracht uit Amsterdam-Geuzenveld op bezoek komt. Dankbaar voor het vele goede dat zij ons tijdens haar leven heeft gegeven, delen wij u mee dat plotseling is over leden onze moeder en oma Geertruida van der Voort-Hopman weduwe van Johannes Jacobus van der Voort 8-11-1917 1 4-10-2003 Amsterdam: Herman en Ben Den Burg: Peter en Wendy Joshua, Ruben Moeder is opgebaard in haar appartement 243 van verzorgingshuis Gollards, de Zes 12 te Den Burg. Woensdag 8 oktober is er van 19.00 tot 19.30 uur gelegenheid tot condoleren in „De Carrousel" van de „Gollards" De afscheidsmis wordt gehouden op donderdag 9 oktober om 11.30 uur in „De Stilteruimte" van bovengenoemd verzorgingshuis, waarna we haar begeleiden naar haar laatste rustplaats bij vader op de RK-begraafplaats aan de Keesomlaan Na afloop van de begrafenis kunt u ons ontmoe ten in Hotel Den Burg, Emmalaan 4. Correspondentie-adres: P.J.J. van der Voort, Thijsselaan 15, 1791 VD Den Burg. Doei lieve oma banaan Joshua en Ruben '"Wie samen hun reizen, hun santen leven TNa 9 ituir sumen le hebben tjcrcisJ tfaun wij vertier als eehlpiar op reis Did hocfl niet zo ver lo move wij tfium t/t zell'uj vertier op onze follartlshucve rDuurom lubben wij besloten om le tjuun trouwen. rDil tiaul t/chaircn op IO ohloher 200J om IJ JO uur in tie voormulitje Doopst/ezintlc herh le OoslerenJ. Ljeletienlh 'ul lol lumtljes sehutltlcn, husjes tjeven en hel nuUit/en van een borrel, is er vanaf IQ JO lol 21.OO uur in tlorpshuis rDc r Bijenkorf le OoslcrcniL Ons aJrcs is en blijft: Jltu/cveld 5, 1794 5^ OoslerenJ, lel ]l82]7 JHocht 11 ons nul iels willen verrassen, Jan Iwpen wij ijraatj Jat hel in am envelop zal pissen. Ceremoniemeester: f)an S4ris van Jer Slihhc, lel JI42S7 Jens heeft een broertje! Zijn naam Is Jorden William Antonius Boogaard Hij is vrijdag 3 oktober 2003 geboren. Zijn trotse ouders zijn: Edwin Boogaard Greetje Witte Hoornderweg 27 1791 PM Den Burg Tel. 0222-318580 Beste mensen, bedankt voor alle kaar ten, bloemen en bezoek tijdens mijn verblijf in het Gemim-ziekenhuis. T Noteboom Oma Chita wordt vandaag Deze wordt morgen Op het moment dat de herfst zich meldt Treed jij de wereld binnen Gelijk een oktoberkind betaamt Rafaël Benjamin Nooij Geboren op A oktober 2003 om 1.23 uur. A100 gram zwaar Ruud Nooij Marngje Barnard Sander. Mdscha. Ilja. Joshua. Lea Warmoesstraat A 1791 CR Den Burg Telefoon 31503A INLEVEREN. maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur F0T0-TEXELAARTJE plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag. In disco J'elleboog vanaf heden elke di. avond weer darttoernooi. Aanvang 21 00 uur. Bij aankoop van een paar Geox kinderschoenen een echt Geoxhorloge ca deau' Mantje Schoenen. Siemens kookdemo met combimagnetron en induc tie zaterdag 11 oktober 11.00-16.00 uur'!! Kom ge zellig proeven en profiteer van onze spetterende aan biedingen!'! Keukencen trum Texel, Maricoweg 6, Den Burg, tel. 312447. Het wordt weer wat kou der!!! Tijd voor een paar warme sloffen! Mantje Schoenen. Te koop gevraagd: oude ansichtkaarten van ge heel Nederland Tel 319497.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3