Op een vlotje peddelen voor Wampex n 2005 bouwen aan vestkant Den Burg' KLV ontstemd over erschil in contributie Cjrocn "Zwartsjexeh in het harL, Staatsbosbeheer tegen extra vliegbewegingen oenders tweede ij wintertriatlon Extra woning in Den Hoorn Bootje in brand Brutale diefstal op boot Teso Jaap en Nico m Rode zakenvrouw m Voettocht Rome Sportvissers Kinderen Akker vrij van TBC Horecabeurs Bazaar Kabeltex wordt eigen provider texelse'^courant STENBRINK Wonen+Slapen! SUPER DE BOER GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11824 1 DINSDAG 28 OKTOBER 2003 rEXELSE^COURANT ■rechijnt dinsdag en vrijdag ziet er naar uit dat er in 2005 de westkant van Den Burg wo- ien kunnen worden gebouwd, gemeente legt hiervoor mo- iteel de laatste hand aan het lemmingsplan Den Burg. De (achting is dat het plan begin end jaar ter visie wordt gelegd, iwbouw aan de oostkant van dorp laat een stuk langer op wachten. seen tijd lang stil geweest rond itbreidingsplannen ter weerszijde Den Burg. Al in 2000 werd het lerp-bestemmingsplan Den Burg de raad voorgelegd. Het plan voor een groot deel constate- van aard, met aan de west- en Ikant van De Burg ruimte voor iikkeling. Gestreefd werd naar goede huisvesting van Texelaars, ibij het aanbod moest aansluiten Ie vraag. Om te voldoen aan de emende behoefte aan dienstver- ig zou er in Den Burg West ook :e komen voor beroepen aan Het plan werd aan de raad ge- enteerd en Texelaars konden er seen hoorzitting hun zegje over len doen. Sindsdien is er weinig van vernomen. |iertraging heeft volgens een Ivoerder van de gemeente ver ende oorzaken. Naast het in- is opgeloste conflict met wijlen lüakker. over een kavel aan de int van Den Burg, moesten lillende onderzoeken worden Hydrologisch, om de water- iuding in kaart te brengen, en [logisch onderzoek Volgens de te hebben de studies geen npgeleverd die belemmerend >r de uitvoering van het be- nngsplan. Nadat het college de lijke voorstellen had goedge- I, was het de bedoeling dat het in oktober 2003 ter visie zou sn gelegd. Maar nieuwe vertra- ontstond doordat als gevolg van leuwe Woningwet de conse- ties van het vergunningvrij bou- van bepaalde zaken eerst in moesten worden gebracht. Andere hindernis is volgens wethou der Nel Eelman (Grondgebied) de moderne aanpak van het bestem mingsplan. Het moet worden gedigi taliseerd, waardoor er efficiënter mee kan worden gewerkt. Dit laatste be tekent ook een extra kostenpost, waarover het college vandaag een besluit neemt. Na de tervisielegging begin volgend jaar kan het plan worden voorgelegd aan Gedeputeerde Staten, die het plan op z'n vroegst in april 2005 kun nen goedkeuren. Daarna is er nog de mogelijkheid dat eventuele bezwaar makers bij de Raad van State in be roep gaan. Afhankelijk van de aard van de bezwaren kan het bestem mingsplan (of delen daarvan) tegen die tijd ten uitvoer worden gebracht. De Volmolen Texelaars die al jaren wachten op een bouwkavel. duurt het allemaal te lang. Eelman: 'Ik weet dat veel men sen in de startblokken staan. We heb ben een lange lijst van mensen die in aanmerking willen komen voor een stuk bouwgrond. Degenen die daar het eerst op stonden, gaan voor. We hebben, vooruitlopend op de vast stelling van het plan, altijd de moge lijkheid om de bouw via een artikel 19-procedure toe te staan Met het gedeelte dat bestemd is voor maat schappelijke doeleinden hebben we dat ai eerder gedaan. Ik kan me voor stellen dat als er werkelijk een spoed eisend karakter is we voor het be stemmingsplan uit gaan. Maar omdat het plan op redelijk korte termijn wordt vastgesteld, zullen we dat voor woningen niet doen. Texelaars die zich graag in de nieuwe wijk De Volmolen, aan de oostkant willen vestigen, moeten langer ge duld hebben. Voor het gebied langs de Mars- en de Hallerweg is welis waar een globaal plan ontwikkeld dat rekening houdt met de bouw van 400 tot 500 woningen, de gemeente heeft de grond om fiscale redenen nog een aantal jaar verpacht aan de voorma lige grondeigenaren. lereniging van Kleine Logies- Irekkers (KLV) heeft voor het tde contributieregeling en be ng van de Texelse Vereniging Logiesverstrekkers (TVL) niet Igekeurd. ndmg is een al jaren slepend hil over de contributieregeling kampeerterreinen KLV wil dat afstapt van de regeling waarbij Mende prijzen worden bere- - aan de hand van de hoeveel- eenheden. Volgens de regeling 2004 moeten kampeerboeren ilaapplaats een contributie van betalen. Campings betalen Naarmate het aantal over- tingsplaatsen meer wordt, kan intnbutie volgens de zogeheten inde schaal' afnemen naar per slaapplaats, ml dat iedereen hetzelfde bedrag ilt per slaapplaats. 'Geli|kemon- i, gelijke kappen en dan moet iet uitmaken of je groot of klein zegt voorzitter Jo-an van |ken van KLV. 'We werken er al jaren aan. We hebben er een brief over gestuurd aan voorzitter Harry Wuis, waarop vanuit TVL is gezegd dat de regeling een verantwoordelijk heid is van de Recron. Daarna is een brief naar de Recron gegaan, maar daar is unaniem gezegd dat ze er niks aan willen doen. Dan blijft er voor ons geen ruimte over en kunnen wij met anders meer doen dan de begroting voor volgend jaar af te keuren.' Vol gens het bestuur van KLV maakt dat de verschillen alleen meer groter, ter wijl volgens hen alle leden van TVL in gelijke mate bijdragen aan de promo tie van Texel. De KLV heeft haar be zwaren geuit in een brief die verspreid is aan alle leden van TVL. Het bestuur hoopt op de jaarvergadering van TVL, die donderdagavond in hotel Den Burg wordt gehouden, de reacties van anderen te horen. De Kleine Logiesverstrekkers zijn onderdeel van TVL. Ongeveer vierhonderd van de vijfhonderd leden van TVL zijn ook lid van de KLV. Die hanteert een bovengrens van vijftien eenheden. ska Koenders uit De Koog is rdag tweede geworden bij het irlands kampioenschap win- iatlon in Assen. Koenders, die deed in de veteranenklasse dames van 40 tot 49 jaar, deed 55 uur over 10 kilometer hard- n, 50 kilometer fietsen en 20 ki lter schaatsen. 'ders presteerde vooral goed op Jnderdeel schaatsen. 'Ik had de open tijd veel geskeelerd, maar exel heb je verder weinig moge- -den om te schaatsen Ik had acht dat deelnemers van de kant veel beter zouden zijn op onderdeel, maar het ging hart egoed bij mij. Na het fietsen had 9 een achterstand van ongeveer "nuten op de nummer één en dat Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Op een houten vlot dobberen twee deelnemers van de Wampex In de vijver achter de Schoudieck in Den Burg. Op weg naar een rubberbootje waar ze vijf Texelse sportvragen moe ten beantwoorden. De scorekaart die de linker deelnemer in zijn mond heeft, moest verplicht worden mee genomen. De 24ste editie van de Wampex, die vrijdag en zaterdag werd gehouden, telde 34 groepen met in totaal 135 deelnemers Het team van de gebroeders Jan, Cees en Wally van Beek en Nanning Kikkert pakte de overwinning. Zij sloegen toe in het vierde en laatste blok. De deel nemers moesten onder meer paal dansen, een zandsuppletie uitvoeren, Staatsbosbeheer Noord-Holland heeft bij de staatssecretaris van Defensie bezwaar aangetekend tegen het ontwerpbesluit om het aantal civiele vliegbewegingen vanaf marinevliegkamp De Kooy bij Den Helder te vergroten van 16.000 naar 20.000 per jaar, omdat deze toename een verdere aantas ting van de rust in het Texelse duin gebied tot gevolg zou hebben. Het huidige aantal vliegbewegingen brengt al ernstige schade toe aan de terreinen van op Texel, vindt Staats bosbeheer. Het gaat hierbij in het bij zonder om het zuidelijk deel van het nationaal park Duinen van Texel Dit gebied is niet alleen onderdeel van een nationaal park maar bovendien stiltegebied. Staatsbosbeheer biedt hier in opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit recrea nten die op natuurbeleving gericht zijn de ruimte om in de natuur tot rust te komen, aldus de organisatie. De recreatieve waarde van deze ter reinen worden op dit moment al ern stig geschaad door met name helikoptervluchten. Zo verstoorden helikopters donderdag 2 oktober van 9.00 tot 17.00 uur 45 maal de rust, terwijl dit op vrijdag 3 oktober in de zelfde periode 35 maal het geval was. Niet meegerekend werd daarbij het geluid van de helikopters die op beide dagen boven het Marsdiep oefenden. 'In de praktijk wordt elke wandelaar in dit stiltegebied dus en kele keren geconfronteerd met dit zeer indringende geluid. In plaats van uitbreiding ligt dus vermindering van het aantal vliegbewegingen meer in de rede', schrijft Staatsbosbeheer in een persbericht. Aan de bezwaren kan in belangrijke mate tegemoet worden gekomen door helikopters vanaf het marine vliegkamp rechtstreeks af en aan te laten vliegen vanaf een punt boven de Noordzee dat direct voor de kust bij het vliegkamp ligt. aldus Staatsbos beheer. 'Vliegen boven Texel kan dan beperkt blijven tot de enkele momen ten dat daadwerkelijk schiet oefeningen dit onmogelijk maken. Op 2 en 3 oktober was van dergelijke oefeningen niets te merken.' Een brandweervrouw neemt de schade m ogenschouw. (foto Gerard Timmerman) was na het schaatsen teruggebracht naar 4,5 minuut. Ik had zelfs de zesde schaatstijd van iedereen.' Het fietsen was zwaar. Rond de Drentse hoofd stad moest een bochtig parcours worden afgelegd, waar de fietsers veel last hadden de wind. 'Ook had den we winterse buien, het hagelde en er waren windstoten.' Het lopen viel Koenders ook zwaar, maar ze liep wel vrij goed. Het was de derde keer dat ze mee deed aan de wintertriatlon. Ze deed eerder mee in 1996 en 1997. De af gelopen tijd moest ze voor zichzelf trainen op de kortere afstanden van de triatlon. 'Ik doe veel aan duur- sporten, dus Ik moest veel interval- trainingen doen om hier aan te wen nen. Maar het is gelukt en dat is prettig, want het geeft je het gevoel dat je er nog bij hoort,Koenders werd onderscheiden met een zilveren medaille en het volkslied werd ge speeld. Het platte deel aan de rechterkant van het huls van De Leeuw maakt plaats voor een WOning. (Foto Harry da Graaf) Aan de Diek in Den Hoorn komt een extra woning. Dat is mogelijk door een bestemmingswijziging van het bedrijfsgedeelte van Diek 38, dat thans nog een ambachte lijke status heeft. De familie Klaas de Leeuw, die nu in het pand er naast woont, sticht hier een wo ning met dezelfde oppervlakte en gaat op de bovenverdieping wo nen. Op de begane grond komt een garage/berging. Vroeger was hier het bedrijf van melk rijder A. Slegh gevestigd en stond er ook een benzinepomp voor. Het bestemmingsplan maakt de bestem mingsverandering op eenvoudige wijze mogelijk, door middel van een artikel 11-procedure. Het college gaat er van harte mee akkoord, want een woning op deze plek past prima in het straatbeeld en gaat met ten koste van het aantal woningen dat nog in Den Hoorn gebouwd mag worden. Een visserbootje dat was gestald achter een woning aan de Hoofdweg in Midden-Eierland raakte maandag morgen in brand. Het vuur was ver moedelijk ontstaan door kortsluiting bij het opladen van de accu. De brandweer was snel ter plaatse, maar kon met voorkomen dat het scheepje onherstelbare schade opliep. Onbekenden die vrijdagmiddag kort na half drie een greep in de kassa van het buffet op veerboot Schulpengat deden, hebben de veerdienst in de war gestuurd. In een onbewaakt ogenblik slaagden vermoedelijk twee passagiers er in de kassa te openen en met €400,- aan de haal te gaan. Het openen van de geldla vergt enige deskundigheid, maar toen het perso neel in de haven van Den Helder een moment in de keuken was, wist ie mand de la open te krijgen en acht biljetten van €50,- weg te graaien Een medewerkster zag de vermoede lijke daders, een lange jongen en een kleinere knaap, wegrennen. Op dat moment lag de boot nog afgemeerd in Den Helder. Ze sloeg meteen alarm, waarna alle hekken werden gesloten en de boot vertrok. De ge alarmeerde politie ging op Texel aan boord en controleerde eerst het bo vendek en daarna het benedendek. Maar ook controle van de auto le verde mets op. De operatie duurde geruime tijd, waardoor de tweede boot enige tijd langer bleef door varen. Het vermoeden bestaat dat de daders in Den Helder al van de boot zijn geglipt. Toch is nog niet alle hoop verloren: één van de daders is her kend als iemand die geregeld met de boot reist. Losse nummers 0,90 'Nog nooit vertoond.' Een aankondi ging alsof het een circusvoorstelling betrof, maar die betrekking had op het dubbeloptreden van Jaap en Nico Dros, afgelopen zondagmiddag in eetcafé De Vliegende Koe Pagina 2 Lies van Rijsselberghe was een suc cesvolle zakenvrouw, samen met haar man rijk geworden met de radio zaken die ze in Rotterdam hadden gesticht. Maar onbekommerd geld uitgeven was er voor haar niet bij. 'Het geld was het bloed, zweet en tranen van de arbeiders, vond ze.' Pagina 3 Met gladiolen werd hij opgewacht door familie en vrienden bij de Trevi- fontein in Rome Na dertien jaar vol tooide Cor Smit uit De Waal vorige week zijn 2900 kilometer lange voet tocht naar de Italiaanse hoofdstad. Pagina 6 nachtgolfen en eikaars haren knip pen. Meer over de Wampex elders in deze krant. Opluchting op basisschool De Ak ker in Oosterend, waar bij de con trole van de armen van de 93 kin deren bleek dat geen van de leerlingen heeft gereageerd op de mantouxprik van vorige week en er dus geen sprake is van TBC-be- smetting. Eén volwassene ver toonde wél een reactie. Nadat de GGD vorige week de prik jes had toegediend, werden de linker armen het afgelopen weekend nauw lettend in de gaten gehouden. Ze waren hét gespreksonderwerp in het dorp en uit de onderlinge contacten was vóór de komst van Christie Hui zing van de GGD al duidelijk dat geen sprake kon zijn van een verontrus tende besmetting. Maar toen ze zich maandagmiddag meldde op school, leidde dat name bij de kleuters tot enige onrust, omdat ze bang waren dat ze opnieuw een prik zouden krij gen. Maar toen bleek dat het slechts een controle betrof en de jeugd vrij van TBC was, leefden de kleintjes weer snel op. Bij de controle van hulpouders, leerkrachten en andere betrokkenen bij de school, bleek dat de arm van één volwassenen wél een reactie vertoonde, yoor de betref fende Oosterender werd een af spraak gemaakt bij de TBC-arts, die een longfoto zal maken. Om te voor komen dat de ziekte zich verder zal ontwikkelen krijgt de betreffende per soon medicijnen aangeboden. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt op dinsdag 16 maart 2004 de Horecabeurs Texel gehou den. Bedrijven die hieraan willen deelnemen, wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te melden. Dat kan bij de organiserende Stappeland BV. Nico Erwich, tel. 317970 of fax 327143. De equipe van Sportvisclub Texel heeft zondag bij het Nederlands kam pioenschap kustvissen beslag weten te leggen op de derde plaats. Pagina 7 De hervormde kerk in Den Burg biedt vrijdag 7 november onderdak aan een bazaar. Er staan diverse activitei ten op het programma. Daarnaast is er een rommelmarkt met de meest uiteenlopende artikelen. De deuren gaan om 10.00 uur open. Vanaf 20.00 uur is er een bingo in het naast gelegen gebouwtje De Schakel. Het contract voor het aanbieden van kabelinternet tussen QuickNet (Multi- kabel) en het Texelse bedrijf Kabeltex loopt aan het eind van dit jaar af. Kabeltex heeft besloten dit contract niet te verlengen en het verzorgen van internetabonnementen in eigen hand te nemen Abonnees knjgen in de penode tussen november 2003 en februari 2004 bezoek van een mon teur van Kabeltex voor het installeren van een nieuw kabelmodem. Ook komen te zijner tijd de e-mail- adressen van ©quicknet.nl te verval len Deze worden vervangen door adressen ©texel.com en ©texel.org. QuickNet stuurt de e-mail van de oude adressen gedurende drie maanden na de migratie door naar het nieuwe adres. De abonnements gelden worden tot 1 januri geïnd door Multikabel, daarna neemt Kabeltex dit over. Gelijk met het introduceren van het nieuwe internetplatform wordt een begin gemaakt met een uitgebreider aanbod van abonnementen Vanaf 1 maart 2004 wordt het mogelijk een andere abonnementsvorm te kiezen. Meer informatie is te vinden op website www.kabeltex.nl. (Advertentie) C/rui Z™*rl Jhrh ta bét ban. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: INSTALLATIEBEDRIJF DB GRAAF ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 1