Discountwinkel Lidl in 2004 in De Koog 2 KNMI-meetpost let ook op kernexplosies Boom voor jubilerend Maartenhuis Brieven Aagje Luijtsen in boekvorm uitgegeven TIME OUT .TEXELSE COURANT' Verhaal van een zeemansvrouw Praten over incest 'Heilige Chaos' in Maartenskerk Ierse folk in muziekschool Bestuurster van invalidenwagen licht gewond Luilak moet terug naar oude traditie Klaverjasclub Witte Burcht Geld genoeg voor zes projecten Medische zor§ Hulpverlening ■{j3 Kerkdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 Het Maartenhuis vierde dinsdag dat het twintig jaar geleden officieel werd geopend. Hans Galjaard nam daarvoor een kersenboom in ontvangst. Jeroen K3"um' mee was. Die mentaliteit werd open gebroken In 1996 Elstgeest: 'Dat is een cruciaal jaar voor ons geweest met hoogtepunten en dieptepunten. Dieptepunt was dat er onder de me dewerkers hevige conflicten uitbra ken. waardoor de helft is vertrokken. Daar stond tegenover dat in dat jaar het aantal externe medewerkers is toegenomen en de werkplaatsen werden geopend.' Wat later werd een start gemaakt met het 'vertes- selingsbeleid', om meer aansluiting te vinden bij de rest van het eiland. 'Doordat er meer externen kwamen, kwamen er meer contacten met an dere kringen en in het enge kringetje hier kwamen toen ook meer Texelaars die hun ideeen meebrach ten', vertelt extern medewerker Gerrit Verhoeven. De 'vertesseling' heeft onder meer geleid tot intensiever contact tussen het Maartenhuis en Zorgcentrum Texel, de Thuiszorg, begeleid en zelfstandig wonen de Waerden en Noorderhaven geleid. De organisaties bekijken op welke ma nierzij zaken gezamenlijk kunnen re gelen of uitwisselen. De beeldvorming van Texelaars over de leefgemeenschap is inmiddels ook veranderd. Eén ding is onveran derd: de meesten blijven het Maartenshuis noemen. 'Terwijl die s er zelfs nooit in heeft gezeten', ver telt Elsgeest lachend. 'Ik mag dat wel. maar ik blijf ernaar streven om die s eruit te krijgen. Bij de post kan ik het al merken. Daar wordt het nu al bijna nooit meer verkeerd gespeld.' Over twee jaar heeft het Maartenhuis weer wat te vieren. Dan staat het 25 jarig jubileum van de in 1980 opge richte Camphillgemeenschap op het programma. Bij de officiële opening op 28 ok tober 1983 doneerde oud-bege leidster Sheila Donat-Bay van het Maartenhuis een kersenboom aan de leefgemeenschap. Afgelopen dinsdag deed ze dat opnieuw bij de viering van het vierde lustrum van de officiële opening. Donat-Bay was begin jaren tachtig eerste begeleider van de in 1980 op gerichte Camphillgemeenschap aan de Ruyslaan, net buiten De Koog. Tegenwoordig woont ze in Amerika, maar is even in Nederland voor een cursus. Toen ze hoorde dat de twin tig jaar geleden geschonken boom inmiddels heeft plaatsgemaakt voor ontmoetingsruimte Artaban, besloot ze de actie van destijds te herhalen. Hans Galjaard, bewoner van het eer ste uur, mocht de nieuwe kersen boom dinsdag ti|dens de viering in ontvangst nemen Hij knigt een plekje ergens op het terrein van de op antroposofische grondslag ge schoeide Camphillgemeenschap, waar verstandelijk gehandicapten en hun begeleiders met elkaar wonen en werken. Het Maartenhuis is al sinds de jaren zeventig gevestigd aan de Ruyslaan op de plaats waar voorheen het Kinderdok was. Het werd gesticht door de vorige week overleden Lies van Rijsselberghe. In 1980 werd het eigendom van Camphillgemeen schap Christophorus in Bosch en Duin, wat nog steeds het geval is. 'Lies heeft in 1964 contact gehad met Karl Komg (grondlegger Camphill, red) en toen wilde ze er hier al een Camphillgemeenschap van maken', vertelt directeur Peer Elstgeest. 'Dat is toen niet van de grond gekomen, maar later heeft ze het toch meege maakt.' In het voorjaar van '80 vestigden zich de eerste bewoners in destijds nog de barakken Van hen wonen naast Galjaard ook Joke Daane, Muriël Brinks. Marianne Faber en Andre van der Wolk nog steeds in de gemeen schap. In 1983 volgde de officiële opening van het complex door toen malige burgemeester Jo Engelvaart. Elstgeest: 'Hij heeft hier nog een straat aangelegd in zijn vrije tijd.' Bewoners, medewerkers en verstan delijk gehandicapten die werken op het Maartenhuis vierden het jubileum dinsdag met elkaar in Artaban. Een medewerkerskoor trad op en er wer den cadeau's uitgewisseld tussen het Maartenhuis en Christophorus dat dit jaar zijn vijftigjarig bestaan viert. Het Maartenhuis kreeg een kinderets die was getekend door een verstandelijk gehandicapt kind en schonk Chris tophorus een kleigemaakte spiraal uit de galerie van Niek Welboren. Het Maartenhuis telt 23 verstandelijk gehandicapten en 12 medewerkers die intern wonen en werken, 34 me dewerkers die buiten het complex wonen en 27 verstandelijk gehandi capten die ook elders wonen, maar werken op het Maartenhuis. Dat moest het in de beginjaren vooral zelf zien te rooien. 'In 1986 kregen we van het ministerie voor het eerst de er kenning dat hier mensen wonen die zorg nodig hebben'vertelt Elstgeest. 'In 1990 kregen we voor het eerst subsidie als Gezinsvervangend Te huis en in 1991 zijn we ook erkend als Dagopvang voor Ouderen.' Eiland Tot halverwege de jaren negentig vormden met name de toenmalige medewerkers een club op zich die weinig tot niks met het eiland te ma ken had. Voor veel Texelaars werd het Maartenhuis daardoor een instantie waar weinig of geen betrokkenheid De meetopstelling die het KNMI met steun van de gemeente Texel sticht bij De Cocksdorp maakt deel uit van een wereldwijd netwerk, bedoeld om de herkomst te achter halen van laagfrequente geluiden. Het is toegepast onderzoek, want de resultaten worden direct ge bruikt voor concrete doeleinden, zoals het registreren van kern explosies. 'We kunnen daardoor een bijdrage leveren aan de con trole op de naleving van het kern- stopverdrag', zegt Hein Haak, hoofd van de afdeling seismologie van het KNMI. Geluid met een zo lage toon dat het door mensen niet meer gehoord, maar bij voldoende sterkte wel ge voeld kan worden, wordt infrageluid genoemd. De frequentie is 20 hertz of minder. Infrageluid dringt over veel grotere afstanden door dan hoorbaar geluid en kan zowel van natuurlijke als menselijke oorsprong zijn. Be kende bronnen van infrageluid zijn vliegtuigen boven de Noordzee en (kern)explosies. De wetenschappers registreren het geluid met microbaro- grafen, die deels onder de grond zit ten. Omdat ze op bepaalde afstan den uit elkaar staan, kan worden opgemaakt uit welke richting het ge luid komt en in combinatie met waar nemingen elders kan dan worden vastgesteld waar zich de bron be vindt. In geval van een kernexplosie levert dat belangrijk bewijsmateriaal op dat ter hand wordt gesteld van de instantie in Wenen die toeziet op de naleving van het kernstopverdrag. Het Texelse gemeentebestuur draagt bij aan de meetopstelling, omdat daarmee de inslagen van (oefen)- bommen op de Vliehors nauwkeurig kunnen worden geregistreerd. In ge val van schade kan worden bepaald of deze ook werkelijk verband houdt met de oefeningen Het KNMI beschouwt de post op de noordoostelijke punt van het excentrisch gelegen Texel als een welkome aanvulling op de opstellin gen elders in het land. De grootste opstelling is in Delen. Hier staan 16 microbarografen op een terrein met een doorsnee van anderhalve kilo meter. Veel kleiner is de post in Witte- veen in Drenthe op een terrein van niet meer dan vijftig meter. Het KNMI heeft in de Bilt zelf een opstelling van zes baragrafen op een terrein van 75 meter. De opstelling op Texel krijgt tenminste dezelfde omvang. Wan neer met de aanleg wordt begonnen, staat nog niet vast, maar volgens Haak kan het nog wel enkele maan den duren. Vrouwen met incestervanngen wor den uitgenodigd deel te nemen aan de praatgroep, die al een paar jaar actief is. Onder leiding van een ervaringsdeskundige en een groeps leidster kunnen ervaringen worden uitgewisseld en worden door oefe ningen emoties verwerkt. De leden van de praatgroep helpen elkaar ster ker in het leven te staan en meer zelf vertrouwen op te bouwen. De praat groep is niet bedoeld als therapie, maar kan heel goed werken als aan loop naar of afbouwen van een the rapie. De groep komt elke veertien dagen bij elkaar, aan deelname zijn geen kosten verbonden. Geïnte resseerden kunnen contact opnemen met Manjo Bakker, tel. 314174, of Marijke Bakker, tel. 310114. 'Vriendschap' is het thema van de jeugddienst van de Samen op Weg Waddengemeente Texel, die zondag 2 november wordt gehouden in de Maartenskerk in Oosterend. Uit gangspunt is het verhaal van de in nige vriendschap tussen David en Jonathan. Bijzonder aan de dienst is de vorm. de zogenaamde Heilige Chaos. Na een korte preek krijgt ie dereen de gelegenheid om op zijn of haar manier met het thema bezig te zijn. Deelnemers kunnen gebeden schrijven die later worden voorgele zen, er is een plek waar ze een kaars kunnen aansteken, er staat een kap stok waaraan gedichten en lied teksten hangen en waaraan de kin deren een eigen gedicht kunnen toevoegen, er worden stellingen ge poneerd op een muurkrant en er is een 'mopperpot', waar ze nare en vervelende gebeurtenissen in kwijt kunnen. De dienst begint om 9.30 uur en wordt geleid door dominee Fred van Helden en is mede voorbereid door de catechisanten, ledereen is welkom. De brieven van de achttiende- eeuwse Aagje Luijtsen, die vorig jaar voor het eerst (voor een deel) werden geëxposeerd in de Oudheidkamer, zijn vanaf vrijdag 7 november voor iedereen toegan kelijk. Op die dag komt het boek Kikkertje lief uit, waarin ze onver kort staan afgedrukt. Ze werden door historicus Perry Moree van een inleiding voorzien. Vibeke Roe per en Theo Timmer zorgden voor de uitleg en toelichtingen die de brieven voor elke lezer toeganke lijk moeten maken. De vondst van de brieven door Moree in het nationale archief van Groot- Brittannië werd_door historici direct als uniek beschouwd. Een pakket van negentien lange brieven van één zeemansvrouw werd nooit eerder aangetroffen. Ze werden door de in Den Burg wonende Luijtsen geschre ven aan haar man Harmanus Kikkert, die als stuurman voor de Verenigde Oost-Indische Compagnie voer. In 1781 werd zijn schip buitgemaakt door de Engelsen. Kikkert behield zijn leven, maar zijn persoonlijke bezittin gen werden oorlogsbuit. Dat gold ook voor de brieven die zijn vrouw hem tijdens zijn reizen had geschreven. De vondst is bovendien uitzonderlijk omdat de brieven een heel nieuw verhaal vertellen. Niet dat' van de mannen op hun verre reizen over de wereldzeeën, maar het verhaal van de achterblijvende familieleden en vrienden. Daardoor wordt de heden daagse lezer een blik gegund op de eenzame nachten van Luijtsen, de omgang met haar schoonfamilie, haar dagelijkse zorgen en haar ver langen naar haar 'Kikkertje lief'. De correspondentie breekt af op een aangrijpend moment, wanneer Aagje haar man moet informeren over de dood van hun zoontje. De brieven zijn levendig en teder, vol details over heel gewone zaken, maar ook vol menselijk drama. Ze geven een prachtig beeld van het dagelijks leven zoals zich dat ruim tweehonderd jaar geleden op Texel afspeelde. Moree vermoedt dat de brieven het topje van een ijsberg vormen. Nie mand weet welke andere schatten zich tussen de buitgemaakte papie ren bevinden. Het ongeordende ar chief is voor Britse onderzoekers van weinig belang en voor Nederlandse historici slecht toegankelijk. Moree spreekt daarom de hoop uit dat de publicatie van Aagjes brieven mag leiden tot een actievere samenwer king tussen de archieven en tot meer aandacht voor de vrouwelijke kant van dit stuk Nederlandse geschiede nis. Kikkertje lief. uitgegeven door boek handel Het Open Boek en te koop bij de Texelse boekwinkels, telt 208 pa gina's met illustraties in kleur en zwart-wit en brieffragmenten in duo- toon. De introductieprijs bedraagt €17,50; na 1 januari kost het boek €19,50. Niet Aldi, maar discountbedrijf Lidl gaat in De Koog een winkel ope nen. De gemeente heeft volgens projectontwikkelaar Ed Momberg van MO Project vergunning ver leend om te bouwen op een stuk braakliggend terrein achter slage rij De Boer. Boven de winkel komen acht appartementen van de Stich ting Wonen Texel (SWT). Begin 2002 was het nog de bedoe ling dat er een vestiging van Aldi op de betreffende plek zou komen, maar interne meningsverschillen zouden er de oorzaak van zijn dat deze prijs vechter heeft afgezien van de plan nen. Lidl, die bekend staat om zijn concurrerende prijzen, gaat in De Koog levensmiddelen en non- foodartikelen verkopen, van compu ters tot aardappelschilmesjes Het beoogde perceel heeft in het bestem mingsplan een centrumfunctie, met een vrijstellingsmogelijkheid voor detailhandel. Het is volgens Mom- berg de bedoeling dat de bouw be gin volgend jaar van start gaat, zodat de zaak nog voor het hoogseizoen kan worden geopend. Zó snel zullen de acht woningen bo ven het bedrijf met worden opgele verd. Het worden volgens Jan van Andel van de SWT huur- en koop woningen. 'Koopzekere woningen, een soort sociale koopwoningen. Ze zijn speciaal bedoeld voor starters We bieden ze aan met 25 procent korting, onder voorwaarde dat de kopers dit terugbetalen als ze het appartement weer verkopen.' Ander beding is dat bij verkoop de helft van de waardeverandering wordt verre kend met de SWT, zodat de stichting de woning ook in de toekomst voor een redelijke prijs kan aanbieden. 'We hebben dit jaar gemerkt dat er heel veel vraag is naar dit soort woningen. Vooral huurders die doorstromen, hebben er belangstelling voor.' In het nieuwe complex wordt ook een kan toor gevestigd. In de muziekschool in Den Burg vindt dit weekend een tweetal optredens plaats in het kader van het het mu ziek- en dansfestival 'Iers op Texel'. Enkele tientallen mensen komen voor dit weekend naar het eiland, om in de lokalen van de muziekschool te wor den onderricht in de fijne kneepjes van de Ierse volksmuziek. Zaterdag avond wordt opgetreden door enkele van de workshopleiders, zondag ge ven de cursisten een presentatie van hetgeen ze tijdens dit weekend heb ben geleerd. De workshops worden gegeven door de Iers/ Schotse band Shantalla, door dansdocente Wilmar Remmelts van dansschool Damsa na nOg. harpiste Jennifer van der Har ten en samenspeldocent Robert Pfeiffer. Het concert van zaterdag wordt voorafgegaan door een open podium voor cursisten. Na afloop van dit concert zullen in verschillende ruimten 'sessies'worden gespeeld. Shantalla is een bekende band in de folkwereld, die op diverse grote po dia heeft opgetreden. Beide concerten zijn voor publiek toegankelijk. De presentatie zondag middag begint om 14.00 uur en is gratis toegankelijk. Het concert van zaterdag begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt dan €7,50. Meer informatie is te vinden op de website www.zomerschool.nl. Een 79-jarige bestuurster van een invalidenwagen is woensdag gewond licht gewond geraakt bij een aanrij ding met een auto, bestuurd door een Het college wil dat er een eind komt aan de schadelijke gebruiken en ex cessen tijdens de jaarlijkse luilak viering. Het feest moet van zijn vandalistische ontsporingen worden ontdaan, zodat het blijft bij lawaai maken met iets gezelligs of sportiefs na afloop. Ouders, scholen, dorps commissies, media en eventueel andere instanties zouden zich geza menlijk moeten inspannen om de jeugd in deze zin te stimuleren. Om die reden is luilak discussiepunt tij dens de gisteravond in Den Hoorn gestarte jaarlijkse dorpentocht van het college. Een werkgroepje van vertegenwoordigers van gemeente, Welzijnsstichting en Sportservice Texel heeft daartoe wat voorwerk gedaan en ideeën op paper gezet. Tijdens de bijeenkomsten in de dor pen kan het publiek daar nog het nodige aan toevoegen. Het college wil bovendien dat onder ogen wordt gezien welke schade tijdens luilak- viering van vorig jaar is aangericht en wil zelfs de vraag aan de orde stellen of luilak, dat allerminst een specifiek Texels fenomeen is, waard is om als folklorisch gebruik in stand te worden gehouden. De Historische Vereniging zal worden gevraagd een visie te ge ven. 33-jarige dorpsgenoot uit Den Burg. Het ongeluk ontstond rond 9.00 uur op de kruising van de Bernhardlaan en de Waalderstraat, toen de automobiliste, die in zuidelijke rich ting over de Bernhardlaan reed, geen voorrang verleende toen ze de ro tonde opreed. Beide voertuigen raak ten elkaar slechts licht, maar de vrouw in de invalidenwagen kwam ten val, waardoor ze een snijwond aan het hoofd opliep. Klaverjasclub De Witte Burcht komt dinsdag 4 november voor de tweede keer dit seizoen bijeen voor een open drive. Daarbij is iedereen die houdt van een avond gezellig klaverjassen zonder competitie-drang van harte welkom De opbrengst van de avond gaat naar een goed doel, dat aan het eind van het seizoen wordt bepaald door de deelnemers zelf. Voor de tien hoogst eindigende én de laagste zijn er prijzen beschikbaar. Na afloop wordt een verloting gehouden. In schrijven kan van 19.30 tot 20.00 uur aan de zaal. Het inschrijfgeld be draagt €3,50 per koppel. Mede dank zij de toekenning van zogeheten GDU-gelden door de provincie is de gemeente in staat volgend jaar zes belangrijke wer ken op het gebied van wegen en straten te realiseren. Het gaat om de aanleg van de ro tonde Pontweg-Rozendijk, de recon structie Postweg-Molenlaan, de aan leg van fietspaden nabij Aurora en langs de Grensweg, de herinrichting van de Wilsterstraat en de inrichting van de Postweg ter hoogte van Zuid Eierland. Voor twee projecten was de financie ring al geregeld. Om de rest ook te kunnen uitvoeren is €605.000,- no dig. Omdat op een subsidie van €350.000,- kan worden gerekend kost het de gemeente slechts €255.000,-. Bij een afschrijving in 25 jaar en een rente van 6 procent komt dat neer op een jaarlijkse last van €26.600.-. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruy- terstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: 'Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en infonnatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoj oordsingel 44, Den Burg, tel. 090 4636549. Spreekuur elke werfcd van 9.00 tot 17.00 u. Voor vraj over ontwikkeling, voeding, opvo ding en verzorging van jonge kim ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg.j 314887. Geopend elke werkdagi. sen 13.00-14,00 u - Diëtiste: voor afspraken elke we dag van 8.30-17.00 uur, tel. 02} 650222. Kraamhulp: Voor directe kraa hulp op Texel en na poliklinische! valling: Parenta Zorg, tel 02 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuisz en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIO Te Wieringen. Opvragen via tel. (OJ 671552. Opname geschiedt op vies van huisarts of specialist. •Apotheek: Weverstraat 95, U Burg; tel. 312112. Maandag t/mv dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10J 13.00 en 15.00-17.00 u.; zory 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u.B ten die tijden alleen voor spoe; sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudefi dienst, versteldienst. Spreekuur 9 00 tot 10.00 u en van 14.00 16.00 u., De Buureton, Beatrix! 43, Den Burg. Tel. 312696. •Kustwacht: Voor meldingen, schepen en zwemmers in nood; 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopv; huiselijk geweld, tel. 08-719017 Jongeren Informatie Punt: v vragen en advies over wonen,» ken, studie, recht, relaties, seks liteit, verslavingen en vrije Openingstijden dinsdag en wos dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ou Ulo. Wilhelminalaan 1Den Burg, 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp< jongeren bij problemen en v opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donden in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaari Den Burg. Voor aanmelding, irt matie en advies: 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor laars in financiële nood. gerweg 10, 1793 EH De Waal. Zondag 2 november 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u. ds. P.A. den Braanker, Heilig Avondmaal. De Waal: 10.00 u. ds. J. Vlasblom, oogstdienst, mmv koor uit Balk; 9.50 u. voorzang. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Hel den. jeugddienst; 19.00 u. ds. P.C. Barnard. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strand- kaap, Schilpbanck, Vroonlant. De Cocksdorp: 11.00 u. d< Barnard. GEREFORMEERDE KERKB Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Di 19.00 u. 'Uur voor iedereen', Leger des Heils. GEREFORMEERDE GEMEEK in kerkgebouw Schoolsti Oosterend: 10.00 u. en 18.00u T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTi Kogerstraat, Den Burg: 10.00u. J. de Jong. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00u G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zat. 19.30 u. heren!- zon. 10.45 u. dameskoor. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Oj bare lezing, 10.30 u.; Wachtto studie, 11.20 u.: Waarom mo we zonder ophouden bidden? Geloof moet zich altijd blijven hervormen. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld 4 de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al on ze advortentlecontracton en aanbiedingen doar- toe Z"|n van toopjmmg de Regelen voor hel Adverlentie- wozen van de Stichting ROTA. govestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fa- bneHen to Amsterdam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Pegeion voor het Advertentlovi'ezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. jongeren centrum Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuw 19.00 u. Shopping met Bart en Pete (entertainment) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprograr Vandaag: De fietsenmaker vertelt os onderhouden van fietsen 18 00u. Muziek met Marco 19.00 u De grote pauze (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit hervornw De Waal 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poé» 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlanc 15.00 u Frans gaat het doen (muz« 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Dé' Maandag: 18 00 u. Symphomca (klassiek) 19 00u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling var zondag) 21 00 u Reggae on the move (muz 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieitf 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u. Talking to the moon (muzü 21 00 u Rédio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kmderprograr (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 verzoekplaten) 19 45u. Gelezen (Texelse) verhaler 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19 00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 20 00 u Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2