fieze maag stormvogel egt wat over Noordzee logel graadmeter vervuiling op zee F amilieberichten €2,95 TEXELSE J COURANT' Kolonisten van Catan edrijvenbowling Opduin behaalt tweede plaats Motorcrossers Big Band Voetbalprogramma rJexelaaitjes (&*{>- riemen 2 stuks €5,- VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 inationale wetenschappers in het Fulmar-project onderzochten deze week bij Alterra stormvogels op hun maaginhoud. (Foto Jeroen can Hattum) c in de maag van de Nordse imvogel en het levert een beeld van de hoeveelheid zwerfvuil ronddrijft in de Noordzee. Zee loog Jan Andries van Franeker londerzoeksinstituut Alterra op orntje doet het al jaren en echt lijk wordt hij niet van wat hij al- laal tegenkomt. De hoeveelheid die tot nu toe uit de gemid- de stormvogelmaag komt, zou gerekend naar menselijke ver- H dingen een welhaast volle :g plastic betekenen. Franeker, die sinds 1982 aange- elde Noordse stormvogels onder- Ét op vervuiling in de maag, pre- eerde deze week resultaten, aalle Noordse stormvogels die hij sadden zwerfvuil in de maag. Dat rariëren van tien stukjes tot tien- In stukies plastic. Qua gewicht Mnmelde het tussen de 0,3 tot 0,6 I per vogelmaag. Daarnaast Mx>k regelmatig chemische ver- Iniging aangetroffen. De soorten ■N c varieerden van stukjes tot ■ti Dlete golfballetjes, tandenbor- II en aanstekers die uit de magen orschijn kwamen. Franeker onderzocht tot nu toe J' vierhonderd stormvogels. Colle- Xielf ■nis belangstelling voor het eerste ils kampioenschap Kolonisten Catan, dat zondag 23 november inlorpshuis De Waldhoorn in Den io rn wordt gehouden, stemt tot edenheid. Inmiddels hebben zich leelnemers opgegeven, precies elft van het maximumaantal. De isatie wijst erop dat alleen de finalisten 'Steden en Ridders' on. Wie niet vertrouwd is met de regels van deze moeilijkste va- Ivan het spel. kan zich evengoed - eelden, aangezien de kans dat zij voor de finale plaatsen gering is let vooral om de gezelligheid De hoofdprijs is een opberg- voor het spel, ontworpen en in Jluctie genomen door oud jaar Bennie den Haan, die mo- iteel goede zaken doet met zijn nding. Meer informatie over zijn nteiten staat op de site www iniribox.com. Opgeven voor het x pioenschap kan - tot 9 novem- - bij Natasja Koopman (tel. 139 of e-mail natrich@wxs.nl) en rd Groeskamp (tel. 319536 of e- sjoerd.groeskamp@wxs.nl). Ier Mischa Witte gooide a dagavond in de competitie voor niventeams als enige een game meer dan 200 en zorgde samen Ineke Witte voor de volle over ling voor Op de Steenenplaats, ne Plaatsman deed het nog be- Met games van 184 en 182 zette ■en serie van 698 neer en be de samen met Jan Plaatsman ar punten. Tegenstander TCA kwam iets te kort, al behaalde dit team punt door een mooie game van 'Poede (157). eieugd gooide Maicel Broekman Horeca Groothandel Kossen vo- week een game van 193 en een van 417. Deze week liet Dennis 'stra van Park So What een te game van 159 zien en een van 390. 'gen: vbedri|f H. Bruining-Vliegveldrestaurant 3-2. App verh Land en Zeezicht- rood 2-3. Tegelbedrijl Huijsman-Arch Bur ■gh 1-4, Op de Steenenplaats-Primera 1-0, Loonbedrijf Plaatsman-TCA Automa- "9 4-1, Skilled-Pannekoekhuus Bin- zgh 1-4 Jeugd: Bowling de Koogel-De ük 3-1Team 6-Taxi Grootjen 2-2. Horeca handel Kossen-Park So What 0-4 gae in het buitenland, met wie hij sa menwerkt in het zogeheten Fulmar project, onderzochten nog eens 165 stormvogels. Het onderzoek is van belang, omdat de Noordse storm vogel door ministers uit Noord zeelanden wordt gezien als graadme ter voor de mate waarin de Noordzee is vervuild. Het beest zit verspreid over de hele Noordzee en in tegen stelling tot de meeuw produceert hij geen braakballen, waardoor het vuil in de maag komt. Met de Fulmar-collegae (afkomstig uit Belgie, Duitsland, Denemarken, Noorwegen, Zweden, de Faeröer Ei landen, Shetland en Orkney) werkt Van Franeker aan een advies voor de bewindslieden. Afgelopen week wa ren ze allemaal een paar dagen op het eiland. In hun beleidsadvies wordt een norm opgenomen die bepaalt hoeveel vuil er maximaal in de maag van de stormvogel zou mogen zitten. 'Het is vergelijkbaar met de zeekoet. Daarvan is vastgesteld dat' minder dan tien procent met olie mag zijn vervuild. Dat is nu zeventig procent, dus de politiek heeft nog wat te doen.' Van Franeker wil nog geen getal koppelen aan de hoeveelheid zwerfvuil die maximaal in de maag van de stormvogel zou mogen zitten. Maar we denken aan het vervuilings niveau dat we in de buurt van de Shetland Islands zijn tegengekomen.' Daar hadden stormvogels gemiddeld tien stukjes plastic in de maag. In Nederland ligt dat aantal gemiddeld rond de twaalf. Het advies van de wetenschappers moet in de praktijk leiden tot een afname van de hoe veelheid zwerfvuil in zee en een bewustzijnsverandering bij mensen die afval in zee dumpen. Het advies is mogelijk in 2005 klaar. Het Fulmar-onderzoek is inmiddels onderdeel geworden van het EU-pro- ject Save the North Sea dat zich in zet voor duurzame ontwikkelingen in de Noordzeeregio. De stichting Pro Sea, die cursussen verzorgt op het eiland en onderdeel wordt van de toekomstige Texel Academie, is een andere tak van Save the North Sea. Jaarlijks wordt er zo'n twintig miljoen kilo afval in de Noordzee gedumpt. Uit een onderzoek op de Shetland Islands bleek dat dat per jaar een schadepost van meer dan een miljard euro veroorzaakt in het Noordzeege bied. Volgens Van Franeker is er een verband tussen de mate van vervui ling in de magen en de mate waarin in het leefgebied is vervuild. Scheep vaart wordt als een belangrijke bron genoemd. De problemen zijn volgens de onderzoekers niet te wijten aan toevoer van zwerfvuil door de warme golfstroom. Van Franeker: 'We hebben meerdere gebieden waar de golfstroom op uit komt onderzocht en op al die plek ken verschillende waarden gevon den. We troffen geen gelijkmatige vervuiling aan. waardoor we meer denken aan lokale bronnen als sche pen die de vervuiling veroorzaken.' Volgens Van Franeker moet onder meer worden gekeken worden naar schepen die onder Panamese of Liberiaanse vlag varen. 'Eigenlijk zou je ieder schip dat de haven van Rot terdam binnenloopt een videoband of DVD moeten geven met voorlichting. En je zou vragen moeten stellen als er een schip de haven binnenloopt dat helemaal geen afval aan boord blijkt te hebben. Er is wel een rede lijke inspectie, maar het accent ligt op ladingresten. De controle op huisvuil is vrij laag.' De mogelijkheden om vuil af te geven in havens moeten volgens Van Franeker beter worden geregeld. De wetenschapper zag de afgelopen twintig jaar de soort vervuiling veran deren, maar niet afnemen. 'De hoe veelheid industrieel plastic, zoals halffabrikaten, is afgenomen, maar dat werd teniet gedaan door de toe name van andere soorten plastic.' Voor de Noordse stormvogel zelf heeft het zwerfvuil in zijn maag vooral indirect gevolgen. 'Hij gaat er niet direct dood aan, maar zijn conditie wordt op termijn minder Doordat het plastic in zijn maag zit, neemt het hongergevoel af, waardoor hij minder eet. Het gevolg is dat hij minder vet- voorraden opbouwt.' Chefkok Aart Wijker van Grand Res taurant Opduin uit De Koog heeft maandag in het Friesland college in Leeuwarden een tweede plaats be haald bij de wedstrijd om de titel 'Waddenkok 2003'. De eerste plaats werd behaald door restaurant Plaats Melkema uit Hunzinge, de derde plaats ging naar De Gastronoom uit Harlmgen. De drie prijswinnaar zijn uitgenodigd voor de International Waddensea Gastronomy Award, waaraan ook drie Deense en vier Duitse koks zullen deelnemen. Deze wedstrijd wordt op 13 november ge houden, ook in het Friesland College. Hotel Noordzee viel buiten de prijzen. Deze eerste gastronomische Wad dencompetitie stelt zich ten doel be kendheid te geven aan de producten van het Waddengebied Een belang rijk criterium in de beoordeling was dan ook het gebruik van regionale en ecologische producten. De winnaar scoorde vooral op dit onderdeel zeer hoog. Het winnende menu was be stond uit een voorgerecht van rood- aal met snijbiet uit de oven in een fond van Waddengarnaaltjes, geser veerd met roggebrood, een hoofdge recht van licht gepekelde lamsborst met lamsjus en kaneel, spekboontjes em compote van kweepeer en pom poen en als nagerecht een room- puddinkje met een wentelteefje van speltpoffert met karamel. Dit hele menu kwam op een prijs van €36,-. Drie jeugdige leden van de MAB de den zondag in Slootdorp in de Wie- ringermeer mee aan de voorlaatste wedstrijd van de Niedorper motor crossclub. Vanwege het grote aantal deelnemers werd er in de klasse 50cc mini's in twee groepen gestreden De beste acht van elke groep plaatsten zich voor de finale, waarin de 1 ste tot en met de 16de plaats op het spel stonden. De anderen streden om de 17de tot en met 32ste plaats. Yorgo Helleman en Lianne ster Steege kwa lificeerden zich met een derde res pectievelijk een vijfde plaats voor de finale, Kris ter Steege werd negende en viel daar dus net buiten. De Texelaars weerden zich kranig in de eindstrijd. Helleman wist tussen de snelste crossers van de Kop van Noord-Holland een fraaie zevende plaats te bemachtigen. Lianne ter Steege kwam bij de start ten val, maar reed vervolgens een ijzersterke wedstrijd en wist ten slotte als elfde te eindigden. Kris ter Steege vertrok vanaf de kop, maar moest toch en kele rijders laten voorgaan. Met zijn 20ste plaats kon hij desondanks zeer tevreden zijn. Big Band Texel treedt zondag 2 no vember vanaf 16.00 uur op in strand paviljoen Paal 9. Het is het laatste concert in de Beachtour 2003, die het muzikale gezelschap de afgelopen maanden langs diverse paviljoens voerde. Op het programma staan uit eenlopende jazznummers. De komst van de Big Band vormt ook voor Paal 9 de afsluiting van het seizoen. Zaterdag 1 november Texelse pupillencompetitie SVC F1 -ZDH F1 9.30 SVOF1-SVOF2 9.30 Real Madrid-De Koog F1 9.30 Liverpool-Arsenal 9.30 Texel'94 E3-Texel'94 E4 1 0.30 Texel'94 E1-Texel'94 MD2 10.30 SVO E1-De Koog E1 10.30 Texel'94 E2-Texel'94 E5 10.30 Wij ontvingen het droevige bericht dat onze broer, zwager en oom Johannes de Zwart (Joop) is overleden. Wij wensen Griet en de kinderen zeer veel sterkte toe. Fam. De Zwart Fam. Mosk-de Zwart Neven en nichten Na een kortstondige ziekte is op 27 oktober over leden onze zwager Joop de Zwart Wij wensen Gré, de kinderen, de klein- en achter kleinkinderen veel sterkte toe in de komende tijd. Namens de Fam. P. de Ruyter Fam. V.d. Meer Fam. M. de Brave Fam. H. Hofwege Fam. G. Wennink Fam. E. Weijermars Met leedwezen hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze gepensioneerde collega J. de Zwart De heer De Zwart is van 1980 tot begin 1983 bij ons in dienst geweest als medewerker op de wal. Ook na zijn pensionering was de heer De Zwart nog zeer betrokken bij de gang van zaken bij onze onderneming. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en (achterklein kinderen veel sterkte toe bij de verwerking van dit verlies. Directie en medewerkers Teso-bootdienst. Voor uw warme belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa RITSKE DE JONG zeggen wij u hartelijk dank. Texel, oktober 2003 Familie De Jong Voor uw warme belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa HENDRIK OOSTERHOF zeggen wij u hartelijk dank. Texel, oktober 2003 Familie Oosterhof Voor uw warme belangstelling en medeleven betoond na het overlijden van onze moeder en oma LUSJE JOHANNA VAN RIJSSELBERGHE-VERBOOM zeg ik u hartelijk dank. Texel, oktober 2003 Mark Hoera, we hebben een kleindochter gekregen. Haar naam is Femke Anna De trotse ouders zijn: Frederiek Bunjes en Dirkjan Brans Kerkstraat 1 2851 BT Haastrecht De grootouders, Arie en Aafke Brans Heel blij zijn we met de geboorte van onze dochter en zusje Marijke 30 oktober 2003. Manuela, Anton, Sonja en Jasper Bakker „Westerheem" Westerweg 88 1797 RH Den Hoorn Met grote vreugde en dankbaarheid verwel komen wij in ons gezin onze zoon en broertje Ole-Pepijn Ole-Pepijn Franciscus 30-I0-2003 00 20 uur Jan van 't Noordende Resi van der Veer Matthijs, Anna-Tiny en Ninamarije Kikkertstraat 49 I795 AB De Cocksdorp Telefoon (0222) 316940 Wilt u langskomen, graag eerst even bellen. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN: €4,65 tot en met 3 regels Per regel meer: €1.55 (incl. btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden VOOR BEDRIJVEN. IM-Texelaartje op aanvraag Ledenkaarten IJsclub Den Burg kunt u in de maand november afhalen in Het Open Boek Texelaars let op! Schip breuk- en Juttersmuseum Flora houdt zaterdag 8 en zondag 9 nov a s. Eurodag. Geopend van 10.00-17.00 uur. Je eigen foto of idool op je verjaardagstaart, dat kan bij Texel Banket Service Ruud Boom, tel. 313791 Voor een subliem beeld een (breedbeeld) tv van Stiehl, 311 777. Voor al uw schotel installaties en accessoires kunt u terecht bij Voordeel- land Oudeschild. Alles uit voorraad leverbaar Tel. 322398. Wist u dat er alweer een maand om is? En dat ze bij Qnipp Kapsalon nu kun nen rechtmaken wat krom is? Benieuwd7 Bel 312227, of informeer bij Waalderstr. 15 even. Prachtige wollen shawls, in schitterende kleuren. warm!1 Laxmi Hip Goed, ma.morgenmarkt Den Burg T.k Peugeot 309, bj. '87, €575- Tel. 317344. T.k.a.: Ab-swing voor buikspieren, €25 -. Tel. 319571, na 12.00 uur Kikkertje lief. Brieven van Aagje Luijtsen. Zie www.hetopenboek.nl Laxmi Hip Goed. Geinig voor weinig! Ook op de zwarte markt 8 nov a s. Iets te vieren? Koude enJ of warme buffetten van Texel Catering Service Ruud Boom, tel. 313791. www.texelcatering.nl Kom eens kijken naar onze wintercollectie Dale of Norway truien Mantje Sport. Welder-Shop-Texel Wa tersport. Alles voor de recreatievaart Afstandsbediening kwijt/ stuk? Ktv, video, dvd, sat alle types uit voorraad le verbaar (merk en type no dig), €29.99 bij Voordeel- land Oudeschild. 322398 Satellietinstallaties. ver koop/reparatie Service Center Texel, 311 777 Kikkertje lief. Brieven van Aagje Luijtsen. Zeer bij zondere uitgave die u niet mag missen. Verschijnt bin nenkort bij Het Open Boek Introductieprijs €17.50. U kunt een exemplaar reser veren Kom langs, bel 313657 of klik op www.het openboek.nl. Led/plasma tv's. Verkoop/ reparatie, Stiehl. 311 777 Ron's kinderwinkel (voor heen Always Different) houten Winnie the Pooh 3d-puzzel van €4 95 nu €4.-. Sinterklaastip! Wever straat 70 (naast Music Store). Heeft u onze mewe kinder kledinghoek al gezien? Met o.a. Gaastra. Hookipa. Hawk, enz. Bij Mantje Sport. Hoe vaker u raadt, hoe meer papoea's naar school kunnen Wat is de omtrek in centimeters van de Reu zen Pompoen die Harry Bakker heeft gekweekt9 Zie de voorpagina van de Tesselaar van 24-10 Maak €5.- per antwoord over op bankrek. 3625.91.040 ten name van Stichting Nieuw- Guinea in De Koog en maak kans op één euro per geraden centimeter. Tk Crescent zeewaar dige motorboot met trailer, 60 pk Yamaha b.b - motor, schrijv. dieptemeter, e.d., €3500.-. Tel 314488 Texels lams- en rund vlees, geopend op vrijdag zaterdag en maandag van 10.00-12.00 uur Boerderij Hoogvliet, Nieuwlander- weg 101, tel 317908. Nieuwe dikke breigarens in mooie modetinten. Speciaal voor sjaals, mut sen en truien voor dikke nld. 8 t/m 15. Verkrijgbaar bij 'De Spinboet', Binnen- burg 6 a M i v. 11 nov. dins dag gesloten www.adamdejongbestratng nl Nu ook op internet. Happerij 't Turfveld in De Dennen elke zondag open van 11.30 - 17.00 uur. Zondagmiddag 9 en 16 november om 14.00 uur in Klif 12: het Texels eenak terfestival. M.m.v. zeven toneelgezelschappen, voor verkoopprijs 5 - (Nauta Boek), zaalpnjs €6 - Info/ reserveringen welzijns stichting hot mail com Voor platenspelers en cas setterecorders Service Center Texel, 311 777. Te koop: Saab 90, bj. '86, voor cross of sloop. T e.a.b. Tel. 318517 Te koop: Binkie hout kachel, in perfecte staat. Tel. 312516 Ook op zondag kunt u uw bestelde hapjes, salades, gebak en taarten ophalen bij Texel Catering Service Ruud Boom, tel. 313791 www.texelcatering nl. Te koop: grenen bank, €50-, mountainbike, €50-, Tel. 315967. Opslagruimte voor cara vans, campers, etc. te huur. Tel. 318643. A s zondag op de Kotex rommelmarkt z.g.a.n. kinderfietsen va. €35 - T.k. 2-wielige kar vooreen Shetlander, incl. tuig. Prn o t.k Tel. 316847 T.ka.:3krt musical Mama Mia voor 16 nov., middag voorst., €165.-. Tel. 319571, na 17.00 uur Maandag 3 nov., 21.30 uur, algemene ledenverga dering Badmintonclub Texel in de kantine van de Sporthal. Per direct beschikbaar: banketbakker/kok, ruime ervaring als zelfst. ondern Full- of parttime. Tel 317473 Te huur: opslagruimte voor caravans, campers en boten. Tel 314060/06 53718049. Voor een gezichtsbehan deling: Schoonheidssa lon Els van der Slikke, Noordwester 50, tel 314287. Ma. t/m vr., ook 's avonds. www.adamdejongbestrating. nl Nu ook op internet. Happerij 't Turfveld in De Dennen elke zondag open van 11.30 - 17 00 uur. Zondagmiddag 9 en 16 november om 14.00 uur in Klif 12 het Texels eenak terfestival. M.m.v. zeven toneelgezelschappen, voor verkoopprijs 5.- (Nauta Boek), zaalprijs €6 - Info/ reserveringen: welzijns stichting®hot mail, com Problemen met uw dier? Hulp bij chronische klach ten, advies bij gedrags problemen Suzan, Dieren Natuurlijk Gezond, tel 06- 10692087. Maandagavond 20.00 uur L. Evers in Het Leerhuis. Stunt, stunt!: zat. 1 nov. krijgt iedere klant een gra tis bos chrysanten Na tuurlijk bij Bloemisterij Tessel Flower (op=op) Ook voor bestellingen voor de vaste wal kunt u bij ons terecht. Tel 321999 Let op; nieuw': snackbar Peekido opent zaterdag 1 november Kikkertstraat 6 E.1 fric. speciaal gratis. Big Band Texel zondag a.s. vanaf 16.00 uur Paal 9, toegang gratis! Philips mobiele telefoon Fisio 120, met nummer, €59- bij Voordeelland Oudeschild, 322398. Het kan niet vaak genoeg gezegd; ook op vrijdag avond kunt u bij ons te recht! Qnipp Kapsalon, Waalderstr 15. tel. 312227, met en zonder afspraak. Van 7 t/m 17 nov. is Astrid Nauta met vakantie om even de accu op te laden. Astrid Haar Atelier, tel 310914. Te koop: Renault Clio, i.g.st., met sportvelgen, €500.-. Tel. 311384 De Marktrozenman, 20 losse rozen voor €5 - Kwa liteit wint de strijd! Burgwal 37 is wegens va kantie gesloten van 2 t/m 16 nov.! Brrrrr...Koud9 Niet nodig' 100% wollen truien, mut sen, etc voor klein en groot. Laxmi- 2® hands- kleding, ma morgenmarkt Den Burg. Happerij 't Turfveld in De Dennen elke zondag open van 11.30 - 17.00 uur. Zondagmiddag 9 en 16 november om 14 00 uur in Klif 12: het Texels eenak terfestival. M.m.v. zeven toneelgezelschappen, voor verkoopprijs 5 - (Nauta Boek), zaalpnjs €6 - Info/ reserveringen welzijns stichting®hot mail com Problemen met uw dier? Hulp bij chronische klach ten, advies bij gedrags problemen. Suzan; Dieren Natuurlijk Gezond, tel. 06- 10692087 Maandagavond 20.00 uur L. Evers in Het Leerhuis. Stunt, stunt!: zat 1 nov. krijgt iedere klant een gra tis bos chrysanten Na tuurlijk bij: Bloemisterij Tessel Flower (op=op). Ook voor bestellingen voor de vaste wal kunt u bij ons terecht. Tel 321999. Let op; nieuw!: snackbar Peekido opent zaterdag 1 november. Kikkertstraat 6 E.1 fric. speciaal gratis. Big Band Texel zondag a.s. vanaf 16.00 uur Paal 9, toegang gratis! Wie heeft er nog een warmhoudplaatje (220V) voor mij? Johan Witte, tel. 310391 Jambeelessen voor kinde ren va. groep 3 Beginners en gevorderden. Opgave Liliane, tel. 314897 Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten en gebak, www. texel banket.nl, tel. 313791 www.adamdejongbestrating. nl Nu ook op internet. Kikkertje lief. Ontroe rende, intieme brieven van Aagje Luijtsen uit Den Burg, meer dan 200 jaar geleden geschreven Te bestellen bij Het Open Boek (tel 313657). De introductieprijs is €17.50. Wij repareren alle merken tv, radio, video, dvd, cd, pu, satelliet, camera, scanner, etc. (ook niet door ons ge leverd) met 3 maanden garantie Service Center Texel, 311 777. Welder-Shop-Texel wa tersport. Verkoop van nieuwe scheepsdiesel- motoren van 7 tot 270 pk. Tevens inbouw mogelijk. AB-service is op zoek naar een invalschipper voor sportvisboot. I.b.v papie ren Bel voor info tel 319621. (IM-Texelaartje) Laagste prijs! nu in 15 kleuren Elke week wet iets nieuws RZAAK oei te Weverstraat 42 - Den Burg a 322293 Professionele bruids- en portretfotografie. Daan Koopman, tel. 310973 www.fotodaan.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Haardhout, gemengd: eik. iep, beuk, es, etc. Handels onderneming. Eelke Kloos terman, tel 0517-579592. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommelrem en 3 versn,, zeer gunstig geprijsd. Verhuurbedrijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222 - 317215. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je' Assu rantiekantoor Bremer, Oosterend. tel. 0222- 318221. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog. tel, (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. PBG. het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Reparatie met garantie: tv, audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Zeilmakerij Texel, ge opend van di. t/m zat Warm- teondergoed van Crafft, ook dameslijn. Heems- kerckstr. 20, O'schild. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333. Haarstudio Binnenburg is op maandag en donder dag gesloten. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel. 315001/06-20073394. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. bacon- nugget, kipstick, bamibal, kip-nugget, partybal, nasibal, kaas- soufflé, hai fongbal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Park straat 22, telefoon 314890. Voor verkoop en repara tie van al uw merken tele visie, stereo, video, dvd, satelliet, enz. kunt u te recht bij Voordeelland Oudeschild. Eigen tech nische dienst. Tel. 322398. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Voor verkoop en repara tie van al uw merken tele visie, stereo, video, dvd, satelliet, enz kunt u te recht bij Voordeelland Oudeschild. Eigen tech nische dienst. Tel. 322398.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3