jouden Kalveren Eenakterfestival in Klif 12 9 Agenda teso Bos en Duin xcursies ■Bk iterdag 1 november .TEXELSE COURANT' ominenten zen voor In jxelse Luwte Muziekkorps Leger des Heils Leerhuis Fonteinsnol te hoog voor jeugdige atleten Sportvissen Vrijdag 31 oktober Zaterdag 1 november Zondas 2 november Maandag 3 november Dinsdag 4 november Hoogwater te Oudeschild Menwedstrijd Iets te vieren? KAïniNG TEXEL \000 m kampeer- en ruitersportartikelen {JidJuu'iiuiJuWdï rBoti>dt rij/eethuis CAFÉ DE ZWAAN GERIE Spexjam world Tour AfterParty C~//7\uesilon aisbosbeheer verzorgt geregeld idleidmgen door de Geul, de ,y en de Slufter Opgave en mlich- gen bij EcoMare, tel. 317741 15.00 begint een rondleiding rde Texelse Bierbrouwerij aan Schilderweg (halverwege iBurg en Oudeschild). frame: €6,-. VRIJDAG 31 OKTOBER 2003 Zwoegende Boezems' is de ui van een voorleesclub die in sterdam middagen verzorgt die een grote en almaar groeiende are liefhebbers worden bezocht, taurant De Texelse Luwte in Burg is benieuwd of ook elaars er warm voor lopen, dag 9 november wordt er tus- 15.00 en 17.00 uur voorgelezen Driek van Wissen, Jeroen tra, Theun de Winter en Carel der. nedewerkers aan deze eerste deesmiddag van De Zwoegende zems op Texel zijn niet de sten. Dat geldt uiteraard voor ter, liedjesschrijver en ezellief- ber Theun de Winter, maar ook inderen hebben hun sporen ddels aardig verdiend. Driek Wissen is een Groningse dichter, in 1987 werd onderscheiden met (ees Stip Prijs voor 'light verse', jtgedichten schrijft hij liedtek- onder meer voor het 'Geld- itt-niet-gelukkig-ensemble' (ver- wigd op de CD 'De geur van iren') en het VARA-radiopro- r,ma 'Spijkers met koppen'. Vijf senen lang was hij te horen - en jaar ook te zien - in het TROS- jramma 'Binnenlandse Zaken', •randere met zijn 'Kritiek van Over de pas verschenen lezing uit zijn werk, 'Onver- tbaar mooi', schreef een recen- ,Dit is een bundel waar men at slapen en waar men mee it. Het bevat frisse, grappige ten, maar ook werk waar eens diep over moet naden- jazz en poëzie met een hoog gehalte' is het handelsmerk van kant, liedjesschrijver, bandlei- zanger, tekstdichter en gewe- Noordzeevisser Jeroen Zijlstra. aar werd zijn nummer 'Durger- tot het beste theaterlied Eroepen. Hij kreeg er de Annie Schmidtprijs voor. Als trompet- naakte hij deel uit van de esvolle formatie.'5 Slag 1 Wijd' Vera Vingerhoeds, waarmee hij Nederland toerde en concerten n Moskou en Sint-Petersburg. naast was hij actief in meren- >rkest 'Hasta Domingo', het bie White Orchestra' en de entoon'. Als tekstschrijver Eef hij liederen voor cabaretiers lylène d'Anjou, Lucretia van der ten Nilgün Yerli. Bij zijn optre- op Texel wordt Zijlstra geassis- Idoor vaste bandleden Rutger nkamp (sopraan- en tenorsaxo- it, componist, arrangeur en zan- Acht Texelse gezelschappen bren gen een toneelstuk tijdens het Een akterfestival, dat zondag 9 novem ber wordt gehouden in theater Klif 12 in Den Hoorn en om 14.00 uur begint. Het betreft zowel bestaan de toneelverenigingen als groepen die speciaal voor deze gelegenheid zijn gevormd. Een week later, op zondag 16 november, wordt het hele programma nogmaals opgevoerd. Het Eenakterfestival beleeft volgen de week de achtste aflevering. De eerste keer was in 1981 ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van Rederijkerskamer UDI uit Den Burg Vijf jaar later werd het toneelfestijn wegens groot succes geprolongeerd. Nadat UDI was opgehouden te bestaan, kwam de organisatie in handen van een werkgroep en later van de Welzijnsstichting. Veel regelmaat zat er niet in, maar toch kwam er diverse malen een vervolg, de laat ste keer drie jaar geleden. Omdat er toen meer publieke belangstelling was dan Klif 12 kon bergen, heeft de Welzijnsstichting dit keer beslo ten twee zondagen te reserveren. De eenakters duren niet allemaal even lang, maar de groepen hebben maximaal een half uur de tijd hun kunsten te laten zien. Het festival wordt geopend door toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal, die het stuk 'Bedtijd' speelt, over een man en een vrouw die samen in een tweepersoonsbed slapen, draaien, zeuren, denken, fantaseren en dromen. De man, ten tonele gevoerd door Gooitzen Kedde, slaapt zwaar en denkt licht, terwijl de vrouw (Anneke Gaasbeek) licht slaapt en zwaar denkt. De regie is in handen van Roel de Waard. Het stuk werd tijdens het Eenakterfestival van drie jaar gele den opgevoerd door Hans Oosterhaven en Karin Nauta. Toneelvereniging Oosterend speelt twee korte eenakters. 'Per auto', geschreven door Freddy van Besien, gaat over twee automobilisten die elkaar tegenkomen, waarna geen van beiden de ander voorrang wil verlenen om zo allebei verder te kunnen. De rollen worden vertolkt door Cees Timmer, Margrethe Blom en Jeroen Nauta. De regie is in han den van Ina Schrama. In 'Aftellen' van Alan Ayckbourn drinken een man en een vrouw al twintig jaar op dezelfde manier thee met elkaar en is de vraag wat er in hen omgaat. Spelers zijn Jeroen Nauta en Els Whyte, regisseur is Ina Schrama. Regisseur Anneke Berghuis en spe lers Gerda Lont en Tilly Witte zijn verantwoordelijk voor 'Kettingreactie', een stuk over vriendschap en schuldgevoel, voort gekomen uit improvisatie. De Stichting Musical Experience, eerder dit jaar verantwoordelijk voor de jeugdmusical 'De eik van Wapperdam', presenteert een stuk van de bekende schrijver Tennessee Williams. In 'Niet uitgesproken' ('Something unspoken') staan Judy Nieuwland en Esther van Angeren op de planken en is Aris van Zeijlen regisseur. Marco Vlaming en Nel van Slageren van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouw school spelen onder leiding van regisseur Mariëtte Wonder 'De auto van Joost' van Ton Davids. 'Inwoning' is van Texelaar W. (Pip) Barnard, die zelf de regie voert. Het stuk gaat over de problemen die ontstaan wanneer een man en een vrouw die net een appartement hebben gekocht, ontdekken dat ze hun nieuwe bezit moeten delen met een buurman. Het gelegenheidsge zelschap Ephemeroptera (Latijn voor eendagsvlieg) wordt gevormd door Antoon Goes, Janien de Bruijn, Sjoerd Groeskamp en Joop Rommets. Het festival wordt afgesloten door GF-05-11, een ter gelegenheid van het vorig eenakterfestival geformeerde groep, waarvan drie jaar geleden ook theatereigenaar Cor van Heerwarden en burgemees ter Joke Geldorp 'lid' waren. De samenwerking beviel zo goed dat de groep bij elkaar bleef en zich toelegde op het spelen van korte sketches en eenakters, onder meer tijdens het huiskamerfestival Broadway van vorig jaar. Ditmaal staat 'De Gracht' van Dimitri Frenkel Frank op het programma, 'een waardige afsluiting van het festival', belooft de organisatie. Het festival duurt naar verwachting de hele middag. De entree bedraagt €5,- in de voorverkoop en €6,- aan de zaal. Reserveren kan per e- mail:welzijnsstichting@hotmail.com. ger) en Ed Boekee (pianist, toetse nist en zanger). Carel Helder is dich ter, schrijver, journalist, presentator, copywriter en voetbaltrainer. Hij publiceert in kranten, weekbladen en literaire tijdschriften. Daarnaast schrijft hij teksten voor televisiepro gramma's, waaronder 'Per seconde wijzer'. Over Helders literaire voor leesprogramma met lichtbeelden oordeelde het Noordhollands Dagblad: 'Een briljante kleine kome- ïhnieuws iema Texel beleeft woensdag 5 ivember een internationale pre- iere met de vertoning van de encefictionfilm 'The Matrix volutions'. In dit derde en laat- deel van de Matrix-trilogie ten de machines Zion binnen dringen. De oorlog tussen de nsheid en de machines wordt de rokende resten van de echte •reld uitgevochten. De film is regisseerd door Andy en Larry achowski en kent sterren als 'anu Reeves, Laurence hburne en Carrie-Anne Moss, prolongeerd bij de Texelse bio- x>p is 'Phileine zegt sorry', een mantische komedie van iderlandse makelij van Robert iWestdijk, die op het ^festival onlangs vier Gouden ''veren in de wacht sleepte. Het treft een verfilming van het 'i|knamige boek van Ronald Phart, met Kim van Kooten, thiel Huisman en Roland rnhout als hoofdrolspelers. "leine reist haar vriend Max Sterna, die meedoet aan een ternationaal Shakespeare- °)ect Daar vermoedt ze dat hij meer is geïnteresseerd in zijn tegenspeelster Joanne dan in haar. Een film met een hartstoch telijke slotscène. In 'Bad Boys 2', die eveneens nog een week extra draait, worden detectives Mike Lowrey (Will Smith) en Marcus Burnett (Martin Lawrence) toegevoegd aan een technische eenheid die de handel in verdovende middelen onderzoekt. Ze stuiten op een complot waarbij een gevaarlijke onderwereldfiguur (Jordi Molla) is betrokken. Een vrouw zorgt ervoor dat de werkrelatie tussen de twee politiemannen in het gedrang komt. Alleen door werk en privé gescheiden te houden, kunnen ze de missie tot een goed einde brengen. In het geprolongeerde 'The Lizzie McGuire Movie' vertrekt de hoofdrolspeler na haar eindexamen naar Italië voor een welverdiende zomervakantie. Daar aangekomen blijkt ze de perfecte dubbelgangster van een pop-prinses, die geen zin meer heeft in het sterrenleven. Een bandlid vraagt Lizzie McGuire zijn duetpartner te worden. die.' Over zijn gedichten zei Drs. P: 'Dit is plezierdichten voor niveau.' En columnist Beau van Erven Dorens schreef: 'Een voormalig postbeamb te met gort-droge humor die ook nog eens de schrijver is van de per fecte haiku.' De voorleesmiddag in De Texelse Luwte (Warmoesstraat 2, Den Burg) begint om 15.00 uur pre cies; de toegang bedraagt €10,-. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij de Music Store aan de Weverstraat in Den Burg. Er is een beperkt aantal zitplaatsen. Het muziekkorps van het Leger des Heils uit Den Helder, dat onder leiding staat van dirigent Rob van der Staaij, treedt zondag 2 novem ber op in de gereformeerde kerk van Den Burg Dat gebeurt ter gele genheid van de bijeenkomst 'Een uur voor iedereen', dat dit keer het thema 'Pas op inbrekers!' heeft Voorgangers zijn kapiteins H. Timmer en J. Timmer. Ook organist Jan Kruithof verleent muzi kale medewerking De dienst begint om 19.00 uur. De verhouding tussen jodendom en christendom door de eeuwen heen is het onderwerp van de lezing die L. Evers maandag 3 november verzorgt voor het Leerhuis. Evers is rector geweest van het Maimonides Lyceum in Amsterdam en heeft zich na zijn loopbaan in het onderwijs ingezet voor de ontmoeting van joden en christenen Hij heeft mee gewerkt aan de 'Winkler Prins' en heeft verschillende publicaties op zijn naam staan. De lezing wordt gehouden in de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. Jeugdige deelnemers aan de Bos en Duincross, waarvan de eerste zon dag 2 november wordt gelopen, hoeven in tegenstelling tot voor gaande jaren niet over de Fontein snol. Direct na de start een heuvel op moeten, werd door nogal wat atleten als onplezierig ervaren. De start is nu aan de andere kant van de weg naar het Westerslag. Via het fietspad langs de Rozendijk, het pad tegenover Jan Wolkers, de Koe- koeksweg (linksaf) Geenen het fiets pad van de Botgrasweg (linksaf) keren de lopers terug op de Rozen- dijk, waar de eindsprint kan worden ingezet. De ronde is 1200 meter lang. De oudere jeugd en de senio ren lopen het vertrouwde rondje van ruim 2,9 kilometer, naar belie ven één, twee of drie maal. Het grootste deel gaat over onverhard pad Ook moet een enkele heuvel worden genomen. De start is om 11 00 uur; inschrijven kan vanaf 10 30 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost voor jeugdige lopers €1,25 Een abonnement kost hen €6,25. AVT-leden hebben korting en betalen €1,- respectievelijk €5,-. Senioren betalen respectievelijk €2,-, €10,-, €1,50 of €7,50. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. Leden van Sportvisclub Texel doen zaterdag 1 november op Wieringen mee aan de Snertwedstrijd. Opg. is mogelijk bij Nico Tessel, tel 314565. Zondag 9 november vertrekt om 10.00 uur de Rival uit de haven van Oudeschild voor een bootwedstrijd. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur de eerste ronde van het Texels klaverjaskampioenschap. Sportvereniging ZDH komt om 21.00 uur in kantine De Spil in Den Hoorn bijeen voor haar jaarlijkse ledenvergadering In Cinema Texel draaien Bad Boys 2 (aanvang 18.30 en 21 45 uur) en Phileine zegt sorry (19.00 en 21 30 uur). Van 9.30 tot 16.00 uur vindt in het Duinpark bij EcoMare een natuur werkdag van Staatsbosbeheer en het IVN plaats. Van 14.30 tot 17.00 uur signeert cabaretier Job Schuring bij boek handel Nauta Boek in Den Burg zijn CD Kareltje en Sjonnie. Het koor Toonkunst Den Helder zingt in de katholieke kerk in Den Burg een requiem van Renilde Druif. Het concert begint om 16.00 uur. De toegang is vrij, met na afloop een collecte. In het kader van het Iers weekend van de Muziek- en Dansschool in Den Burg vindt in de voorspeelruim te een open podium plaats met onder meer optredens van harpdo- cent Jennifer van der Harten en leden van de Iers/ Schotse band Shantalla. Aanvang 19.30 uur, toe gang €7,50,-. Het Texels Christelijk Mannenkoor en het Krite Koar uit Balk geven een concert in de hervormde kerk van Den Burg. Aanvang 20 00 uur. Gratis toegang; na afloop wordt gecollecteerd. Om 20.00 uur begint in de Burgemeester De Koninghal een competitieavond van Model Racing Texel. In het kader van de Spexjam World Tour begint om 22.00 uur een hou separty in discotheek Question Plaza in Den Burg. Toegang gratis. In eetcafé De Vliegende Koe in de Kantoorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een open podium. In Cinema Texel draaien Lizzy McGuire (aanvang 15.00 uur), Bad Boys 2 (18.30 en 21.45 uur) en Phileine zegt sorry (19.00 en 21.30 uur). De Samen op Weg Wadden gemeente Texel verzorgt een jeugd dienst met het thema 'vriendschap' in de Maartenskerk in Oosterend. Aanvang 9.30 uur. Om 10.00 uur vertrekt De Rival uit de haven van Oudeschild voor de bootwedstrijd van Sportvisclub Texel. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10 00 tot 13 00 uur een rommeltjes- markt gehouden. In manege Akenburg begint om 10.30 uur de eerste wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. In de Dennen wordt de eerste Bos en Duincross gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit diverse afstan den. De start is om 11.00 uur, inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin aan de Bakken weg. Iedere zondag van 12.00 tot 13.00 uur en iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur en is er op golfbaan De Texelse een introductieles voor iedereen die kennis wil maken met de golfsport. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog wordt een darttoernooi gehouden. Kinderen van 9 tot 15 jaar spelen vanaf 13.00 uur, volwas senen vanaf 20.00 uur. Op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland worden van middag crosswedstrijden om de Gerrit Zijmbokaal verreden. Er ver schijnen ruim zeventig teams van twee motorcrossers aan start, die drie uur lang in estafette zoveel mogelijk ronden van 5,5 kilometer proberen te rijden. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp gaat tussen 13.00 en 14.00 uur de Najaarswandeltocht van WSV Het Gouden Boltje van start. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 14.00 uur een presenta tie van de workshops van het Iers weekend De toegang is gratis. De Gymnastiekvereniging Texel houdt instuif in de gymzaal aan de Beatrixlaan. Van 14.00 tot 15 15 voor peuters tot en met groep 3 van de basisschool, van 15.30 tot 17.00 uur voor leerlingen van groep 4 tot en met 8. In discotheek Question Plaza in Den Burg wordt van 15.00 tot 18.00 uur een 'Afterparty' gehouden. Toegang gratis. Big Band Texel treedt op in strand paviljoen Paal 9. Aanvang 16.00 uur. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.00 uur 'Een uur voor iedereen', met medewerking van het muziekkorps van het Leger des Heils uit Den Helder. In Cinema Texel draaien Lizzy McGuire (aanvang 15.00 uur), Bad Boys 2 (18.30 en 21 45 uur) en Phileine zegt sorry (19.00 en 21.30 uur). In kantine De Kletskeet in Den Burg begint om 20.00 uur de najaarsver gadering van Texel'94. L. Evers spreekt voor het Leerhuis over de verhouding tussen joden dom en christendom. Locatie is de Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg, aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Bad Boys 2 (aanvang 20.00 uur) en Phileine zegt sorry (20.30 uur). In De Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel Inschrijven, liefst met maat, kan tus sen 19.30 en 20.00 uur. In de aula van de OSG De Hogeberg begint om 19.30 uur een ouder avond, met als thema 'Hoe veilig is uitgaan op Texel?' In Cinema Texel draaien Bad Boys 2 (aanvang 20.00 uur) en Phileine zegt sorry (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222-369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do Vr. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 2 november op om 7.35 en gaat onder om 17.09 uur. 1 november eer ste kwartier. 31 12.10 en - u. 1 0.15 en 12.47 u. 2 1.15 en 14.00 u. 3 2.34 en 15.30 u 4 4.00 en 17.16 u. 5 5.14 en 18.14 u. 6 6.14 en 19.05 u 7 7.14 en 19.45 u. Vierentwintig menners doen zondag 2 november in manege Akenburg mee aan de eerste van zeven wedstrijden om de Jaap de Graaf bokaal. Zij rijden eenmaal een dres- suurproef. Er wordt in vier groepen van zes rijders gestart. De eerste aanspanning vertrekt om 10.30 uur. De prijsuitreiking wordt rond 16.00 uur verwacht Belang stellenden zijn van harte welkom. De toegang is gratis. De volgende wedstrijd vindt plaats op 30 nov. De finale staat gepland op 18 april. Restaurant - Brasserie Oudhollandse spelletjes, bij voorbeeld gecombineerd met een feestelijke barbecue. BaJtkémveg 16' Ven Hoorn 'rZ tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) DEN BURG AKENBUURT 14 TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (va. 12 jr.) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Kampeercentrum, mi heeft alles Spinbaan 14 Den Burg Tel 0222-313163 MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalen vissen en... naar de zeehonden Zaterdag I november 14.00 uur Zo. 2 en wo. 5 november 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 Met vernieuwde menukaart Geopend: woensdag t/m zaterdag v.a. 16.00 uur. Zondag v a 12.00 uur Maandag endffbsdag gesloten Rozendijk 17, S 312156 VRIJDAG 31 OKTOBER Hollands- en Engelstalig en salsamuziek, live vanaf 22.00 uur dance event met <^S[) Spexjam 15.00-18.00 uur: 2 halen 1 betalen, toegang v.a. 16 jaar DAAneneuRT heti V-' DÊN BURG

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9