2 Bloedprikken straks in schietsportcentrum Bier speciaal voor kerk Oosterend ANBO eert Roelf Siebinga voor inzet \tyat zeggen wou.. ■TEXELSE COURANT' Europese subsidie voor eilandgerst in Texels biertje W^at ik zeggen wou. Verkeersplan (3) Uitstallingen tot aan de goot Discussie over sanering schuren Kerstbijlage Verkeersplan (2) oud Papier Medische zorg Hulpverlening •fr1 Kerkdiensten Colofon Radio Texel J® VRIJDAG 14 NOVEMBER 2003 Van elke kèrreke bier die Arjan Trap tapt in De Kroonprins gaat 0,05 naar de Maartenskerk in Oosterend. (Foto Jeroen van Hottum) Het is een oud gebruik van vroeger. Tappers en herbergiers vroegen wat extra geld voor het bier dat ver volgens aan de kerk werd gegeven voor onderhoud van de gebouwen. Arjan Trap van eetcafé De Kroon prins in Oosterend heeft dat ge bruik in ere hersteld. Sinds deze week verkoopt hij in zijn café aan de Kerkstraat het speciaal voor Oosterend gebrouwen Sint Maartens Kèrreke Blèr. Een glas kost €2,65 en daarvan is €0.05 bestemd voor het onderhoud van de tegenovergelegen Maartenskerk. Het bier. dat wordt gebrouwen bij de Texels Bierbrouwerij, is alleen bij Trap verkrijgbaar. Het kèrreke bier dook van de zomer al op tijdens Oosterend Present Toen was het nog het Skuumkoppe van de Texelse bierbrouwerij dat werd ge schonken. Trap besloot het schenken van het eigen bier voort te zetten, omdat na Oosterend Present veel mensen erom bleven vragen. De Texelse bierbrouwerij wilde wel met hem in zee gaan. 'Het is een uitzon dering die we maken', zegt vertegen woordiger Paul Sni|der, 'maar het past hier gewoon goed. Het is een combinatie van ambacht en nostal gie en wat voor ons ook meespeelt, is dat De Kroonpnns een buurtfunctie heeft voor Oosterend.' Het kèrreke bier dat Trap nu tapt, is gemaakt van een amberbier dat de brouwerij al in de collectie had. Brouwmeester Harrie Vermeer be werkte het tot een prettig te drinken bier. Het kèrreke bier is gemaakt van Texelse gerst, heeft een alcohol percentage van 5,5 procent en er is wat caramel aan toegevoegd voor een zoete nasmaak. Trap: 'Als het bier met een zware nasmaak zou zijn geworden, had je het risico gelopen dat mensen er eén pakken en daarna weer overstappen op het bier dat ze al dronken. Dit is er een die je de hele avond kan drinken.' Trap bedacht tijdens de voorbereidin gen op Oosterend Present samen met het Wijnhuis van Alfons Hurk- mans en de bierbrouwenj het plan om tijdens het festival kèrreke bier te schenken. Hij werd daarvoor geïnspi reerd door de pijen die de monniken droegen in het historisch spel, dat hij samen met Ina Schrama schreef. Het is voor hem meteen een gelegenheid om wat te doen voor de kerk. 'Uit bijna alle ramen hier heb je er een uitzicht op. En het is een oude tradi tie die in ere wordt hersteld.Het hef fen van kerkgeld gebeurde in Ooster end ook al in de achttiende eeuw. 'Er was toen een octrooi verleend aan tappers en herbergiers om op elke ton bier zes stuivers te heffen. Dat was bestemd voor de grote renova tie van de kerk in 1724, waarbij de muurankers werden aangebracht. Het was een gebruik dat je vaker zag na de Tachtigjarige Oorlog.' Na 1724 kwam het volgens Trap met meer voor om op die manier geld op te halen voor onderhoud aan kerkge bouwen. De €0,05 die op het kerreke bier wordt geheven, is bestemd voor het uit de elfde eeuw daterende schip van de kerk. De toren, eigendom van de gemeente, werd begin dit jaar nog gerenoveerd vanwege Oosterend Present. Sint Maartens Kèrekke Biêr staat los van het Strender Wit, dat ook enkele jaren in het dorp te koop was. Het nieuwe bier is alleen van de tap verkrijgbaar bij De Kroonprins De flessen kerreke bier die tijdens Oosterend Present werden verkocht, kunnen dan ook als collector-items worden beschouwd. De stichting Artsenlab en Trom- bosedienst Kop van Noord-Hol land en Texel gaat zijn zittingen op Texel houden in het Schietsport centrum aan de Emmalaan. Texelaars die hun bloed incidenteel of regelmatig moeten laten onder zoeken, kunnen hier drie keer per week terecht. Op dit moment wordt daarvoor nog het Univé-ge- bouw aan de Jonkerstraat ge bruikt, maar omdat dit pand is ver kocht moet het per 1 december zijn ontruimd. Het bloedprikken gebeurt in de ruimte die gewoonlijk als handboog- baan in gebruik is. Met verrijdbare schotten worden hier aparte kamer tjes gemaakt. Als wachtruimte fun geert de kantine. Daarnaast krijgt de Diabetescirkel Texel een ochtend per week de beschikking over de bestuurskamer in het centrum en ook de helft van de bergruimte staat ter beschikking van de zorg voor diabetici. Deze ruimte zonder ven sters is met name geschikt voor oog metingen. De gebruiksovereenkomst tussen artsenlab en de Stichting Sportschutters Texel kwam gister ochtend rond. Het laboratorium had zelf contact gezocht met de sport schutters, na van iemand op Texel een tip te hebben gekregen dat men wel in zou zijn voor deze vorm van medegebruik. Beide partijen zijn ver heugd over de deal De leiding van het laboratorium vindt het belangrijk dat het prikken van bloed op Texel met goede faciliteiten kan worden voortgezet, omdat tientallen mensen daarvoor anders naar Den Helder zouden moeten. De sportschutters zijn blij met de huurpenningen waar mee de exploitatie van het centrum wordt vergemakkelijkt. Het is een tijdelijke oplossing. De bedoeling is dat het bloedprikken binnen enkele jaren verhuist naar het gecombineerde hulpverlenings centrum dat is gepland aan de Pont- weg. Of dat centrum er werkelijk komt. staat overigens nog met vast omdat nog niet met alle toekomstige gebruikers overeenstemming is be reikt. Het gemeentebestuur heeft zich ook ingespannen voor tijdelijk onderdak voor het laboratorium. Overwogen werd om daarvoor containers te plaatsen op de plek van de voorma lige Ferrever-sportzaal. Ook is ge dacht aan de leegstaande school in De Waal. Het artsenlab heeft echter de voorkeur gegeven aan het schiet sportcentrum Telerscoöperatie Agrifirm en de Texelse Bierbrouwerij krijgen mo gelijk €13.000,- Europese subsidie voor hun project om Texelse gerst in Texels bier te verwerken. De subsidie wordt aangevraagd in Brussel door het bureau van Lea der Plus in Den Helder. Leader Plus is een Europees subsidieprogram ma voor plattelandsontwikkeling. De Texelse Bierbrouwerij werkt sinds half juli met gerst die geteeld is op het eiland. Daarvoor is een systeem op gezet waarbij een deel van de Texelse gerst, die aan de overkant wordt ver mout, apart wordt gehouden, zodat deze terug kan naar het eiland De subsidie is onder meer bestemd om de kosten van de voorbereidin gen te dekken. 'De brouwerij heeft er de logistiek voor moeten aanpassen, Agrifirm levert logististieke faciliteiten en heeft de projectaanvraag inge diend en de telers hebben er de HACCP-voorwaarden voor inge voerd', vertelt Nico Kikkert van Agrifirm. HACCP houdt in dat het ge teelde product voldoet aan alle nor men die gesteld worden aan de vei ligheid van voedsel. De telers moeten nauwkeurig registreren wat er tijdens de verwerking allemaal gebeurt met het gewas. Het is nog niet verplicht om aan de HACPP-voorwaarden te voldoen, maar de telers hebben het, tegelijk met het 'echt Texels bier project', alvast ingevoerd. 'Want er zijn steeds meer afnemers die willen dat je eraan voldoet', aldus Kikkert. Hij verwacht dat volgend jaar alle telers aan de HACCP voldoen. Texel kent er veertig die gezamenlijk goed zijn voor zo'n drieduizend ton gerst. Een ander deel van de subsidie wil len de initiatiefnemers gebruiken om het project verdere naams bekendheid te geven. Agrifirm. de bierbrouwerij en de telers begonnen in maart met de voorbereidingen voor het project. Agrifirm vroeg ook subsidies aan bij onder meer Kop en Munt, een ander Europees subsidieprogramma, en de gemeente. Kop en Munt was volgens Kikkert inmiddels door het budget heen en de gemeente moet nog rea geren. Volgens de initiatiefnemers is het project een impuls voor het ei land. Kikkert: 'De ketens werken meer met elkaar samen en het levert extra afzet voor horeca, detailhandel en de brouwerij.' De Texelse Bier brouwerij sloeg voor dit jaar 26 ton Texelse gerst in. In een loods in Werkendam ligt een nieuwe voorraad voor volgend jaar klaar. Bno.cn \ui lezer* vmnmx-irdclijkhc.d vj Naar aanleiding van de ingezonden brief van Henk Daalder in de Texelse Courant van dinsdag 11 november vind ik het merkwaardig dat Daalder een weg in het bos die misschien voor motorvoertuigen wordt afgeslo ten, ook als gesloten gebied voor mensen ziet. Is hij al zo ver van de natuur verwijderd dat hij de natuur alleen vanuit zijn auto wil zien, ruiken en voelen? Heeft hij nog nooit van een fiets of Spartamet gehoord? Of van te voet gaan? Hij lijkt vergeten te zijn dat de mens een deel van de natuur is en niet an dersom. Als dat zo was, hadden wij niet lang meer te leven. Nee, het plan voor minder auto verkeer in het bos is juist heel mens vriendelijk. Fijn om zonder al die her rie van auto's te kunnen lopen of fietsen. Wij zouden er nog meer aan moeten doen om ervoor te zorgen dat toeristen hun auto niet mee naar Texel nemen. Als een hele provincie dat aandurft - met gratis openbaar vervoer in Zuid-Holland -, kunnen wij dat toch ook? P. Pollen, Den Burg De ondernemers van de Weverstraat krijgen geen toestemming om buiten de winkel uitstallingen tot en met de goot te hebben. Het college vindt dat er anders onvoldoende doorgang is voor brandweer en andere hulpver leningsdiensten, vooral als er veel winkelend publiek is. Er mag worden uitgestald tot de groot De goot zelf moet vrij blijven. Loodsen, schuren en andere agrari sche bebouwing die niet meer als zo danig worden gebruikt zijn velen een doorn in het oog. Verpaupering en verstoring van het landschap worden als bezwaren genoemd. WD-raads- lid Maria van der Spek stuurde dins dag aan op een discussie over dit probleem. Ze kreeg steun van Arthur Oosterbaan (GroenLinks). Wethouder Nel Eelman (Ruimtelijke Ordening) erkende het probleem en zegde toe er op terug te komen Ze vroeg wel geduld. 'Het probleem is met van de ene op de andere dag op te lossen. En voor sanering van gebouwen zal geld nodig zijn.' Op vrijdag 19 december verschijnt de Kerstvakantiekrant als bijlage van de Texelse Courant. De rédactie roept de organisatie van activiteiten rond kerst en nieuwjaar op deze tijdig door te geven. Informatie kan worden aan geleverd in het redactiekantoor op Warmoesstraat 45, tel.363620, fax. 323000 of e-mail redactie@texelse- courant.nl. Hierbij wil ik, omdat ik 13 november verhinderd was, mijn reactie geven op het verkeersplan voor het bos, zoals vermeld in de informatiekrant van het nationaal park Duinen van Texel Dit is inmiddels de zoveelste keer dat getracht wordt het auto verkeer uit de Dennen te weren en dat terwijl men weet dat de Texelaars dit met willen. Ik vind het nogal aanma tigend om dan weer opnieuw met zulke plannen te komen Als de Texelaars deze plannen nu weer op nieuw afwijzen, probeert men het dan over vijf jaar nog eens? Wat zijn redenen om deze plannen af te wijzen? Allereerst is het te gek voor woorden dat een Texelaar die van De Koog naar Den Hoorn wil rijden (of andersom), omdat hij in één van deze plaatsen woont, wordt gedwongen de kortste en mooiste weg door de Dennen te mijden en de snelweg, de Pontweg. via Den Burg moet nemen. Met andere woorden, u wilt de Texelaar een stuk van zijn eigen ei land ontnemen. Ten tweede wilt u ook fietspaden afsluiten en de fietsers dwingen op de autoweg te rijden om zo de automobilist, die daar al rustig rijdt, verder te dwarsbomen. Maar daarmee vergroot u ook het gevaar voor jonge gezinnen met kinderen die net leren fietsen op en fietsvriendelijk eiland. Ten derde zijn de fietspaden die u wilt afsluiten juist de leukste fietspaden voor jonge gezinnen, om dat ze licht glooiend zijn En ten vierde maakt u zo duidelijk de indruk dat er in de Dennen, nu ze tot het nationaal park behoren, van alles verbeterd moet worden. Maar de Dennen behoeven geen verbetering, de situatie is uitstekend zoals hij nu is. Dus nogmaals: houd eens op met het maken van plannen als de situatie al goed is. Wij willen geen fietspaden en autowegen in de Dennen kwijt. Dit kwam ook in de gemeenteraad dui delijk naar voren. Maarten 't Hart, Den Hoorn. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zee bries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aan leunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. Roelf Siebinga is woensdag middag benoemd tot lid van ver dienste van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO). Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst van de ANBO in De Bolder. De middag stond voor een belangrijk deel in het teken van de naar Ommen verhuisde Siebinga. De oud-huisarts uit De Cocksdorp was van 1991 tot afgelopen voorjaar zeer actief voor de ANBO Hij was penningmeester van zowel de afde ling Den Burg, de subregio Texel als de reiscommissie en hij verzorgde de ledenadministratie. Daarnaast was hij bode voor de organisatie en hielp ja renlang mee bij het sorteren van het ledenblad. 'Je hebt heel veel voor ons betekend en daar zijn we je heel erg dankbaar voor', aldus voorzitter Wil de Vries-Pantus. Meester Laan nam met een gedicht afscheid van Siebinga, die zich in juni 1959 op het eiland vestigde toen hij aantrad bij dokter Feikema. Laan keek met bewondering en eerbied te rug op het vrijwilligerswerk dat Siebinga in de loop der jaren ver richtte. De huisarts was onder meer betrokken bij de oprichting van het Actiecomité Éierland en de Gemeen schap Eierland, waarvan hij allebei ook voorzitter was. Daarnaast was hij tien jaar voorzitter van SVC, voorzit ter van de parochieraad, betrokken bij scholen en een van de drijvende krachten achter de oprichting van Exploitatie Maatschappij De Krim, waaruit het huidige vakantiecentrum De Krim is voortgekomen. Bij onder meer De Gollards, het Verpleeghuis, ouderraad van de OSG, tennis vereniging Deuce en Ziekenfonds Texel bekleedde hij eveneens bestuursfuncties en hij reed jarenlang maaltijden rond voor Tafeltje-dek-je. Laan maakte speels de opmerking dat 'heel veel werk naar anderen was doorgesluisd, nu Siebinga was ver huisd.' Gerard Schoutsen van de landelijke ANBO in Utrecht, speciaal voor Siebinga naar Texel gekomen om hem tot lid van verdienste te benoe men, rekende uit dat hij bij elkaar op geteld voor 154 jaar aan functies in het vrijwilligerswerk had besteed. Schaatsen bekende Siebinga met te kennen, maar op basis van wat hij had gehoord, had hij bewondering voor hem gekregen. Siebinga zelf bracht relativering in aan alle lofzang die hem ten deel viel. 'Soms is het teveel geweest en ben ik te lang en te ver doorgegaan.' Hij moest, tot hi lariteit van de aanwezigen, bekennen dat zijn vertrek naar Ommen niet het einde van zijn vrijwilligerswerk heeft betekend. 'We wonen daar in een serviceflat en ik ben inmiddels be stuurslid van de bewonersvereniging en de kans bestaat dat ik over veer tien dagen tot nieuwe voorzitter word gekozen.' Tijdens de bijeenkomst werd meermalen stilgestaan bij de vrouw van Siebinga, die ziek is en daardoor niet aanwezig kon zijn. Oud-voorzitster Adri de Regt van het gewest Noord-Holland van de ANBO had bloemen voor haar meegenomen en Wil de Vries had een CD-bon voor haar. Siebinga kreeg een parkerset met inscriptie. Jaap Berkenbosch, oud-lid van de commissie interne zaken van het gewestbestuur, en Aad Enters, oud-beleidsmedewerker van het gewest Noord-Holland, zetten Siebinga eveneens in het zonnetje. Gerard Schoutsen van het hoofdbestuur van de ANBO benoemde Roelf Siebinga woensdag tot 'lid van verdienste' tijdens een bijeen komst die voor een belangrijk deel aan Siebinga was gewijd. (Foto Jown van Hattumj Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08 00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669, 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg. tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoaj oordsingel 44, Den Burg, tel. 09Q 4636549 Spreekuur elke werkdj van 9.00 tot 17.00 u Voor vragi over ontwikkeling, voeding, opvoi ding en verzorging van jonge kind ren - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg.js 314887. Geopend elke werkdag tuj sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke wet dag van 8.30-17.00 uur, tel. 022 650222 Kraamhulp: Voor directe kraai hulp op Texel en na poliklinische b valling: Parenta Zorg, tel. 022 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszo en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIO Te» Wieringen Opvragen via tel. (022 671552. Opname geschiedt opa vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, 0* Burg; tel 312112. Maandag t/mvi dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.0 13.00 en 15.00-17.00 u.; zond 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. R ten die tijden alleen voor spoed; sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelmmalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreeku van 9.00 tot 10.00 u. en van 14! tot 16.00 u., De Buureton, Beatn laan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen vi schepen en zwemmers in noodi 316270. Chemicaliën op het strand: 6 de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Crisisopva huiselijk geweld, tel. 08-7190177 Jongeren Informatie Punt: vc< vragen en advies over wonen, vw ken, studie, recht, relaties, seksi liteit, verslavingen en vrije tij Openingstijden dinsdag en woen dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ou. Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg.t 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp a jongeren bij problemen en va opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donderd in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, info matie en advies: 0900 2223330, el) dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaa in financiële nood. Spangerweg'l 1793 EH De Waal. Zondag 16 november 2003 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. J ter Haar. De Waal: 10.00 u. ds. J. Vlasblom, Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. ds. J. Vlasblom De Cocksdorp: 11.00 u. ds. PC. Barnard. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. G. Toes uit Hoorn. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend' 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Brusewitz. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema, doopdienst.. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. The Wie van het kleine kan genieten vindt altijd wel iets goeds. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertcnliecontroclen en aanbiedingen daar toe zijn van loepasa-ng de Regelen vcor hot Advertontic wezen van de Slichlmg ROTA. gevestigd to Amsterdam zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koophandel en Fa- boeken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2003: Per half jaar 32.20 30,70 (outomatisch) Per jaar 62.70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Gospeltram, woord-commiq viering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Ope bare lezing, 10.30 u.: Een gen mgde aarde - zult u dat meemaker Wachttorenstudie, 11.20 Volahrding onder beproeving strekt Jehovah tot eer. Deze week: Op maandag, dinsdag, d derdag en vrijdag wordt rond zes uur t- fonisch contact gezocht met Zwarte R Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21 00 u. Onzin in de ether (muziek) 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramm Vandaag: Recepten voor pep noten van Cor Kossen. Wie t. de lekkerste pepernoten? 18 00u. Muziek met Marco 19 00u De harde kern (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformee kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandss 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den 6 Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (he ling van zaterdag) 20 00 u. Raadscommissie Rechtstreg uitzending van de commissie Grondgebied vanuit het geme tehuis. aansluitend. Radio Noordhoü! Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Bonte dinsdagavond (verzoe) platen) 20.00 u. Talking to the moon (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramm (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pc gramma, met vanaf 19.00 uir verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstree uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeente^ aansluitend' Radio Noordhoü Donderdag: 18 00 u Country time (muziek) 19 00 u Cabaret café (Pip Barnard er Janien de Bruiin bespreken hg kale nieuws) Vandaag: De radio-editie var Cabaret-café Zonder present van Duurzaam Texel, maar reacties op het nieuws van gelopen weken, commentaar de Wampex en het begrote overschot van TESO, Sommeltjes, een hoorspeltjec het landschapsbeleidsplan er meezinger 'Geld, groen en (i ten'. Terug van weggeweest rubriek www. (herhaling) 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstree uitzending van de commissie Middelen vanuit het gemeerd huis. aansluitend Radio Noordhoü

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2