Walt Disney's nieuwste 11 Mountainbiketraining van toprenners Agenda Bos en Duin Excursies Wintermarkt op Donatus Menwedstrijd teso Hoogwater te Oudeschild .TEXELSE COURANT" nterklaasrit MAB Andere route bij crossloop West Fries Plat in 't Skiltje toerist Voor Texe/aar en Tusse de Banke Bijeenkomst veehouderij Songfestival op komst in Gollards Rommelmarkt in De Aanleg Klaverjasdub Witte Burcht Kerstdiner winter-cabaret ■Umb KUF12 UITtó* KART1NG TEXEL Voor feest, bruiloft, barbecue of gewoon lekker uit eten! kampeer- en ruitersportartikelen Promenadeconcert Speelvergunning circus Renz Berlin aatsbosbeheer verzorgt geregeld ndleidingen door de Geul, de Muy de Slufter. Opgave en inlichtingen EcoMare, tel. 317741. terdag 29 november 15 00 begint een rondleiding or de Texelse Bierbrouwerij aan Schilderweg, Deelname: €6,- VRIJDAG 28 NOVEMBER 2003 den van de MAB-club en andere hebbers doen zondag 30 novem- mee aan de Sinterklaasrit, een èntatierit voor automobilisten, chrijven is vanaf 13.30 uur moge bij de firma Schoenmaker op het tzenland in Den Burg. De start is 14 00 uur. Na afloop zal de goed- ligman zelf de prijzen uitreiken in tel De Pelikaan. Voor alle kinderen meerijden is er een cadeautje. deelnemers aan de derde van in aal zeven Bos en Duincrossen len zondag 30 november een gszins gewijzigde route. Het stuk 3 ardenpad komt te vervallen. De lers gaan één afslag eerder het ndelpad op, houden twee keer es aan tot de Heidvlakweg, lopen uit tot de weg naar het •sterslag en gaan tenslotte rechts- richting appartementenhotel Bos Duin. De afstand wordt dezer Igen exact opgemeten door de - janisatie, om zodoende de tijden sen het oude en het nieuwe rond- e Deter te kunnen vergelijken. Net het oude rondje, dat 2,9 kilome- was, mogen de oudere jeugd en senioren zelf weten of ze het één, ee of drie keer lopen. De jongste gd, tot en met twaalf jaar, loopt ar een parcours van 1200 meter, chrijven kan vanaf 10.30 uur bij en Duin aan de Bakkenweg Het rtschot klinkt om 11.00 uur. Meer ormatie is verkrijgbaar bij Rita gger, tel. 313387. e jaar geleden, bij het 25-jarig leum van de Stichting Gemeen- ap Oudeschild, traden ze met veel ces op in 't Skiltje. Op veler ver- k heeft West Fries Plat, ook wel ;end als 'de Mannen van de lach', Oudeschilder dorpshuis daarom genomen in de voorjaarstournee 2004. Het gaat om een nieuwe, indvullende voorstelling, waarin iferences in Westfries dialect - eraard - de leidraad vormen, aromheen beloven de cabaretiers het kwartet 'knotsgekke, dolko- iche sketches', die West Friesland zo speciaal maken'. De voorstel- staat gepland op vrijdag 19 art 2004. samenstelling van het gezel- ap is op één plaats gewijzigd. Tot iot verdriet van zijn collega's a ift Cor Steur om gezondheidsre den een punt achter zijn carrière et. Hij vond zelf een vervanger, in persoon van Rem Zwemmer. Deze jarige kozijnenmaker uit Winkel ft zijn hart aan de Westfriese nor verpand en genoot in kleine ng al faam om zijn creatie 'de renknecht van Arie Blauwboer'. jX A 1 k Mountainbikers leren zaterdag 29 november de fijne kneepjes van hun tak van sport van lan delijk bekende toppers als Thijs Al, Ed Scholte, Olivier Jansen en Patrick Smit. Dat gebeurt in het kader van de jaarlijkse clinic, georganiseerd door Cees Munster en Wielervereniging Texel. Alle facetten van de mountainbikesport komen aan de orde. Zo wordt er op techniek getraind, is er een conditietraining en zullen tips voor het afdalen ('downhill') worden gege ven. Deelname is gratis en staat open voor jong en oud. De clinic wordt gegeven op het par cours in de Dennen en gaat om 10.00 uur van start bij appartementencomplex Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd traint alleen 's ochtends, volwassenen zijn de hele dag in touw. Onder de middag wordt geluncht in Bos en Duin. De kosten hiervan bedragen €12,-. Opgave is mogelijk bij Jordy Vinke, tel. 318547. Workshops adventskrans en deur- krans maken, wol spinnen en wandkleedjes en kabouters maken met 'sprookjeswol'. Het zijn enkele van de activiteiten die zondag 30 november worden ver zorgd op'de Boerenwintermarkt van boerderij Sint Donatus bij Den Hoorn. Kinderen kunnen zich de hele middag vermaken met taai poppen versieren en het maken van kerstlichtjes, engeltjes en kaarsen. Er zijn tal van streekpro ducten te koop, kerststalletjes worden tentoongesteld, er is een veiling van uiteenlopende artike len en in het boerencafé worden diverse delicatessen geserveerd. Gedurende de hele middag is er muziek De markt duurt van 12.00 tot 17.00 uur en is gratis te bezoe ken. Kunstenaars die volgend jaar ge bruik willen maken van gemeente lijke expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats kunnen zich voor maandag 15 december schrif telijk aanmelden bij Elly Rutten van de gemeente. Professionele Texelse kunstenaars hebben hun voorkeur inmiddels aangegeven, de resteren de periodes zijn beschikbaar voor andere exposanten. De ruimte moet voor minimaal een week worden gehuurd. Een week loopt van don derdag tot en met woensdag. Donderdag is de vaste wisseldag. De De andere drie zijn gebleven Hannes Knoin - 'de man met de onnavolgbare timing en de spranke lende teksten' -, Piet Zee - de ex-sla ger uit Twisk, 'die zo heerlijk en gort droog kan verhalen over zijn avonturen in het West-friese land' - en Fred Rootveld - 'de drijvende kracht en motor achter het nog steeds stijgende succes'. Kaartjes kosten €10,- en zijn alleen op dinsdag 2 december van 19 30 tot 20.30 uur te koop in 't Skiltje. huur bedraagt €130,- per week. Kunstenaars die de ruimte zelf schoonmaken, krijgen een korting van €35,-. Kunstenaars die het niet nodig vinden dat de gemeente een catalogus maakt van hun werk beta len €10,-minder. Eind december wor den de overeenkomsten verstuurd. Joop Verheul, bedrijfsleider van proefboerderij Zegveld, houdt maandag een lezing voor de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Verheul bespreekt onder meer onderzoeksresultaten in de rundvee houderij van de laatste jaren. Speciale aandacht is er voor jongvee opfok, de melkkoe van morgen. Frans Stolk Mechanisatie BV geeft in overleg met MANUS Holland een toelichting op het gebruik van drink- automaten voor opfok van kalveren Er wordt een exemplaar meegeno men naar hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg bij De Koog, waar de lezing wordt gehouden. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Niet- leden betalen een entree van €7,50. ilmnieuws )p zoek naar Nemo' is de nieuwe nfJederlands gesproken) Disney- ilm, die met ingang van deze week Cinema Texel draait. De film is an de makers van 'Toy Story' en Monsters Co' en gaat over de lownvis Marlin, die samen met zijn nige zoon Nemo een veilig leven- e in het Great Barrier Reef bij Üfustralië leidt. Wanneer Nemo nverwachts in het aquarium van en tandarts belandt, is het aan larlin om hem te redden Hij krijgt 'erbij hulp van Dory, 'de vis met et slechtste kortetermijngeheu- en en het grootste hart van de ele oceaan'. 'nsdag en woensdag is Lars von r»ers 'Dogville' te zien, over Tom dison, die tijdens een van zijn vondwandelingen de aantrekke- jke Grace ontmoet. De jonge rouw is volledig in de war en blijkt Pde vlucht te zijn voor een groep 'annen die op haar geschoten 'ebben. Tom neemt haar mee naar 'uis, maar de andere inwoners van Dogville blijken niet bepaald hap pig om Grace in hun midden op te nemen, omdat ze vrezen dat ze een slechte invloed op hun saamhorig heidsgevoel zal hebben. Geprolongeerd is 'Love actually'. Het is niet zomaar een romantische komedie, eigenlijk zijn het er tien. In de film zijn verschillende hartver warmende en hilarische verhalen verweven, die zich allemaal afspe len in het hedendaagse Londen in de weken voor Kerstmis. Het over koepelende thema is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een minister-president, een grijze rockster, een keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is En zoals een romantische komedie doorgaans eindigt met een romantisch hoog tepunt, kent deze film er vele, alle maal op kerstavond 'Love actually' is geschreven en geregisseerd door Richard Curtis en kent sterren als Hugh Grant, Emma Thompson, Liam Neeson en Rowan Atkinson Met nostalgie omgeven is 'Pipo en de p-p-parelridder' De film grijpt terug op de succesvolle serie die in de jaren zestig en zeventig rond de populaire clown op de televisie werd uitgezonden In het verhaal maakt Pipo een wandeling door een ruïne en wekt daar een ridder die al vijfhonderd jaar slaapt. Pipo herenigt de ridder met diens grote liefde, die al die tijd op hem heeft gewacht, en weet daarna het lief despaar uit handen te houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje, die heel andere plannen hebben Pipo brengt de twee bij tovenaar Miriardo, die hen terug moet stu ren naar het verleden, omdat daar hun toekomst ligt Geprolongeerd is ook 'The Matrix Revolutions', het derde en laatste deel van de Matrix-trilogie, waarin de machines Zion weten binnen te dringen. De oorlog tussen de mens heid en de machines wordt in de rokende resten van de echte wereld uitgevochten. De film is geregisseerd door Andy en Larry Wachowski en kent sterren als Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss. In De Gollards wordt volgend jaar mogelijk een voorronde gehouden van het Noord-Hollands Ouderen Songfestival. De organiserende stichting JAM uit Amsterdam is aan het onderzoeken of er op het eiland voldoende animo is om mee te doen. De voorronde is gepland op 11 maart 2004. Volgens organisatoren Hans Martinusse en Jos van Duijn kunnen er maximaal vijftien mensen van 55 jaar'of ouder deelnemen. De lied keus staat vrij. 'Dat mag van levens lied tot aria zijn. De mensen hoeven ook geen opleiding te hebben gehad. Het gaat om mensen die bij voorbeeld graag zingen in de keu ken en dat ook eens aan anderen willen laten horen.' De deelnemers worden tijdens de uitvoering bege leid door een pianist, 's Morgens wordt er nog geoefend met hem. De deelnemers maken kans op een plaats in de halve finales, die op 3 en 12 mei worden gehouden in Hoofddorp en Zaandam. De finale is op 26 mei in de Stadsschouwburg in Amsterdam Afgelopen jaar werd het songfestival voor ouderen voor de elfde keer gehouden. Het is de eerste keer dat mogelijk een voor ronde op Texel plaatsvindt. 'We wil len graag de vleugels uitslaan en nieuw bloed in de gelederen halen', aldus Martinusse en Van Duijn Het songfestival wordt mede begeleid door Radio Noord-Holland. Mensen die meer informatie willen, kunnen surfen naar www.ouderen-songfes- tival nl of bellen naar Jos van Duijn, tel. 06-18869748 Herberg De Aanleg aan de Kikkert- straat in De Cocksdorp is zaterdag 29 november het decor van een kleine rommelmarkt. Van 11.00 tot 14.00 uur bieden inwoners van het dorp kleding en uiteenlopende andere tweedehands artikelen aan. In manege Akenburg doen zondag 30 november 24 menners mee aan de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Zij rijden tweemaal een vaardigheidsproef, met de bekende kegeltjes. De wedstrijd begint om Vrijdag 28 november In Galerie Het Posthuys in De Koog wordt tussen 15.00 en 17.00 uur het boek 'Texel, ontroerend goed' over leven en werk van Harry Tielemans gepresenteerd. Tevens is er een ten toonstelling te bezichtigen. In de Thijsseschool in Den Burg wordt van 16.00 tot 18.00 uur een receptie gehouden ter gelegenheid van het afscheid van leerkracht Jan Heethuis. Manda Bergsma geeft vanaf 19 00 uur in de Aleph (Weverstraat 54) een informatieavond over een opleiding tot voetreflextherapeut(e). Rens Bijma spreekt in de muziek school over 'Vespers, van Grego riaans tot Monteverdi'. Aanvang 20 00 uur, toegang €6,-. Ondernemersvereniging De Koog Badplaats viert vanaf 20.00 uur het 25-jarig jubileum in hotel Greenside op het Stappeland. In het gebouw van Kotex aan bet Paelwerck in Den Burg wordt tot en met zondag een kleindierenten- toonstelling gehouden. De tentoon stelling is vandaag geopend van 20 30 tot 22 00 uur In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 18 45 en 21 45 uur), Op zoek naar Nemo (19.00 uur) en The matrix revolutions (21.30 uur). Zaterdag 29 november Op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 11 00 uur een grote rom melmarkt gehouden. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt een driedaagse kleindierententoonstel- ling gehouden. Deze is vandaag geo pend van 10 00 tot 22 00 uur. Bij appartementencomplex Bos en Duin aan de Bakkenweg nabij de Dennen gaat om 10.00 uur een mountambikeclinic van start. Deelname is gratis. In herberg De Aanleg in De Cocksdorp wordt van 11.00 tot 14.00 uur een kleine rommelmarkt gehou den Toneelvereniging SVC voert de klucht 'Een schat van een buste' op in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp Aanvang 20.00 uur. In schouwburg De Kampanje in Den Helder begint om 20.15 uur een one- manshow van Paul van Vliet ten bate van Unicef. Na afloop vaart een extra boot terug. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13.30 en 16.00 uur), Op zoek naar Nemo (13 45, 16.15 en 19.00 uur), Love actually (18.45 en 21.45 uur) en The matrix revolutions (21,30 uur). Zondag 30 november In manege Akenburg begint om 10.30 uur de tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal In de Dennen gaat om 11.00 uur een crossloop over diverse afstanden van start. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in appartementencomplex Bos en Duin aan de Bakkenweg. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt een driedaagse kleindierententoonstel- ling gehouden. Deze is vandaag voor het laatst geopend (van 11.00 tot 17.00 uur). Sinterklaas brengt van 15.00 tot 16 00 uur een bezoek. Op boerderij Sint Donatus nabij Den Hoorn wordt van 12.00 tot 17.00 uur een 'Boerenwintermarkt' gehouden. Iedere zondags van 12 00 tot 13.00 uur en iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur en is er op golfbaan De Texelse introductieles voor iedereen die kennis wil maken met de golf- sport. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg begint om 14 00 uur de Sinterklaasrit van de MAB-club. In de doopsgezinde Vermaning aan de Kogerstraat in Den Burg wordt van 14 00 tot 16 00 uur een afscheidsreceptie gehouden van dominee Lysbeth Hoekstra Toneelvereniging SVC voert speciaal voor ouderen nogmaals de klucht 'Een schat van een buste' op. Locatie is het Eierlandsche Huis, aanvang 14.30 uur. Gratis kaarten zijn ver krijgbaar bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel, tel. 312696. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een optreden van Magna Carta. Toegang €12,50. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13 30 en 16.00 uur), Op zoek naar Nemo (13.45, 16.15 en 19.00 uur), Love actually (18.45 en 21.45 uur) en The matrix revolutions (21.30 uur). Maandag 1 december In hotel De Pelikaan aan de Pelikaanweg nabij De Koog spreken vanaf 20.00 uur Joop Verheul en Erik Pel voor de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Onderwerpen zijn de actualiteiten in de melkveehouderij en de opfok van jongvee en de elek tronische kalveropfok. In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 20 00 uur) en The matrix revolutions (20.30 uur). Dinsdag 2 december In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild worden van 19.30 tot 20.30 uur kaar ten verkocht voor de voorstelling van 'de Mannen van de lach' van West Fries Plat, die op 19 maart 2004 wordt gegeven. In De Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Deel name kost €3,50 per koppel. Inschrij ven, liefst met maat, kan tussen 19.30 en 20.00 uur. In het zaaltje van de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een gespreks- avond over liturgie. Met medewer king van dominee Petra Barnard, pastor Ed Moltzer en dominee S de Vries. Entree €8,-. In Cinema Texel draaien Dogville (aanvang 19.30 uur) en Love actually (20.00 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: wwwteso.nl. 23.40 u - u 12.30 u. 13.17 u. 14.20 u. 15.40 u. 17.10 u. 18.07 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 30 november op om 8 23 en gaat onder om 16.31 uur. 30 november eerste kwartier. Vr 28 11.17 en Za. 29 11.47 en Zo. 30 0.15 en Ma. 01 1.15 en Di. 02 2.15 en Wo. 03 3.15 en Do 04 4.27 en Vr. 05 5.25 en 10.30 uur. De prijsuitreiking wordt rond 16.00 uur verwacht. Publiek is welkom, de toegang is gratis. Voor de derde keer dit seizoen biedt De Witte Burcht (aan de Molenstraat in Den Burg) dinsdag 2 december onderdak aan een open klaverjasdri- ve, waarvan de opbrengst voor het goede doel is. Iedereen die van een avond gezellig en ongedwongen klaverjassen houdt, is welkom Er wordt gespeeld met een vaste maat en voor de tien hoogst eindigende koppels zijn prijzen beschikbaar Het koppel dat de minste punten verza melt, krijgt een troostprijs. Na afloop is er een verloting met veel kleine prijsjes. Inschrijven is tussen 19.30 en 20.00 uur mogelijk aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 25 26 dec. €49,50 kindermenu €24,75 24 27 dec., 3 jan. €45,50 kindermenu €22,75 Reserveer nu/.'.' tel. 319 633 www.klifl2.nl den burg AKENBUURT 14-TEL. 3133E1 2 circuits Elektrokartbaan (3 c/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Restaurant - Brasserie Bakkenweg If - Ven Hoorn vji teL 37 5541 (bij de Fonteinsnol) Kam peercentrum. rsn heeft alles' (000 T0 -f-i i Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-313163 Het duurt nog even voor het zover is, maar de Stichting Promena deconcerten Texel laat al weten vrij dag 11 juni volgend jaar een 'groots muziekgebeuren' te zullen verzor gen onder de naam 'Promenade concert'. Het is de 'opvolger' van het 'Promsconcert', een naam die niet meer mag worden gebruikt, aange zien deze beschermd is. De locatie is wederom de bollenschuur van Wim Trap aan de Achtertune in Oosterend. De opzet is dezelfde als in 1999 en 2001, met dit verschil dat er nu een groot gelegenheidskoor zal worden samengesteld, bestaand uit ongeveer 110 mannen en vrou wen. Leden van Texelse koren, maar ook andere zangliefhebbers, kun nen zich daarbij aansluiten Daarnaast zullen enkele solisten hun medewerking verlenen. Het is de bedoeling het repertoire m zes repe tities in te studeren. Over plaats en data en de opgave voor het koor vol gen nog nadere mededelingen, laat de organisatie weten. De muzikale leiding van zowel het koor als het orkest is in handen van Betty Bakker. Het Duitse Circus Renz Berlin mag van de gemeente het komend sei zoen z'n tenten in De Koog opzet ten. Het college van b en w werd benaderd door vier circussen die naar Texel wilden komen. Omdat de drie andere circussen in het recente verleden het eiland nog hadden bezocht, verleende de gemeente de speelvergunning aan het Duitse cir cus. Het middelgrote circus was in 1999 voor het laatst op Texel.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 11