Celstraf geëist na bedreiging van ex 2 Van Haastrecht wint keuringen Kotex Werkstraf geëist tegen roekeloze automobilist Gemeente neemt initiatief in beheersstructuur haven •TEXELSE Krijgt Texel eigen 'volkslied'? 'Gevaarlijker dart hij zelf door heeft' Alsnog regeling peuterspeelzaal Provincie betaalt niet mee aan koop pompstation Tevoko speelt wederom topper Astrid van der Vis nieuwe voorzitter COURANT Vuurtoren Piet Evers postuum lid van verdienste van Horeca Texel Medische zorg Hulpverlening 1}3 Kei"kdiensten oud Papier Colofon Radio Texel VRIJDAG 28 NOVEMBER 2003 Toon van Haastrecht met een van zijn winnende konijnen. (Foto Jeroon van Hattumi Het was merkbaar dinsdag bij de jaarlijkse keuring van kleindieren- sportvereniging Kotex. De begin oktober overleden Stendert Tjepkema was er niet meer bij. 'Dat is een grote aderlating voor ons', aldus voorzitter Toon van Haast recht. 'Hij bracht meestal zo twin tig dieren in.' Ook de inbreng van de eveneens dit jaar overleden Wil Rijk ontbrak. Niettemin waren nog aardig wat die ren bijeengebracht in de hal van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg. Twee keuringmeesters van de over kant namen de dieren onder de loep. 'Ze hebben gekeken naar de condi- tie, de kleur, of ze goed verzorgd waren, of ze schoon waren en of de nagels waren geknipt.' Ongeveer tien leden van de Kotex deden mee aan de keuring. Bij de grote konijnen rassen gingen de eerste en de tweede prijs naar Toon van Haast recht. Bij de kleine en middenrassen ging de eerste prijs ook naar Van Haastrecht. Jan Dijker werd tweede, Klaas van der Meer derde Sander de Ridder won met een mandarijnvogel de eerste prijs bij de watervogels. Finka van der Kraan werd tweede met een casarca. Peter van der Gracht behaalde de eerste, tweede en derde plaats in de klasse groot van de kippen. Hij won met zijn australorps ook de grote beker. San- der de Ridder was succesvol bij de dwerghoenders. Hij won tevens de gemeenteprijs. Dit weekend houdt de Kotex haar jaarlijkse tentoonstelling. Vanavond (vrijdag) is die van 20.30 tot 22.00 uur. Zaterdag is het gebouw geopend van 10 00 tot 22 00 uur en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Vogelvereniging Op Eigen Wieken" en aquarium- vereniging In Aqua Vita laten ook zien wat zij in huis hebben. Voor de kin deren kom) zondagmiddag om 15.00 uur Sinterklaas op bezoek De toe gang is gratis. In het Cabaret-café dat van avond in het grand-café van De Lindebom wordt gehouden, breken Pip Barnard en Janien de Bruijn een lans voor de in voering van een Texels 'volks lied'. Zij stellen voor het Texels Jubellied van Huib Fenijn als zodanig te benoemen. Zich voorbereidend op een op treden ter gelegenheid van het afscheid van gemeentesecretaris Piet Zoon bleek dat Hattem, waar Zoon burgemeester wordt, wél de beschikking heeft over een eigen lied en Texel met. In het archief met teksten van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn (waaruit regel matig voor het Cabaret-café wordt geput) bevindt zich ook de tekst van het Texels jubellied in 1937 gezongen tijdens een grootschalige muziekavond in het park in Den Burg. Van dit lied zijn in ieder geval twee melodieén bekend, van de hand van me vrouw F. Visser-Dewald en van de hand van C. van der Molen. Tekst en muziek werden in 1996 gepu bliceerd in de bundel Er was eens... een herderinnetje van W.J. Kikkert. Barnard en De Bruijn hebben het college van b en w voorgesteld dit lied officieel tot Texels volks lied te benoemen, zodat het 'kan worden opgenomen in de gemeentegids, aan geïnteres seerde bezoekers ter hand kan worden gesteld en op scholen kan worden aangeleerd.' Ook is de Welzijnsstichting voorgesteld het lied te gebruiken als geza menlijke afsluiting bij de manifes tatie 'Texel zingt!', die in februari wordt gehouden. Het Texels lubellied is in ieder geval te be luisteren in het Cabaret-café van vanavond, waarbij gebruik wordt gemaakt van de muziek van me vrouw Visser. Daarin zijn enkele kleine wijzigingen aangebracht waardoor de melodie prettiger in het gehoor is komen te liggen en eenvoudiger zal zijn aan te leren Het Cabaret-café begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Een bijdrage in de kosten wordt op prijs gesteld. Officier van justitie R. Zetsma heeft dinsdag voor de rechtbank in Alkmaar 291 dagen celstraf, waar van zestig dagen voorwaardelijk, en een proeftijd van twee jaar geëist tegen een 21-jarige man uit Lunteren. Hij wordt onder meer verdacht van verbale bedreiging met de dood van zijn ex-vriendin in De Cocksdorp op 25 september vorig jaar. Volgens Zetsma heeft de man over de telefoon tegen zijn ex gezegd dat hij 'bij haar voor de deur zou staan met twintig Oekrainers en dat hij haar pappie en mammie zou vermoorden en haar erbij'. Ook heeft hij haar uit gescholden en gezegd dat zij achter het raam thuishoorde. Naast de be dreiging heeft de man tijdens zijn aanhouding op 26 september 2002 in Den Burg een politieagent geslagen. Hierbij liep de agent een tand door zijn lip en nekklachten op. Eenmaal op het politiebureau heeft hij de wan den van een ophoudkamer beklad en beschreven met leuzen. Ook bleek dat hij op 3 april van dit jaar tijdens een schorsing van zijn voorlopige hechtenis bij een reisje met de trein een conducteur heeft geslagen. De verdachte is al eerder met politie en justitie in aanraking geweest, voor onder meer diefstallen. De onvoor waardelijke straf die de officier eist, komt overeen met het aantal dagen dat de Luntenaar tot en met de uit spraak in hechtenis heeft gezeten. Tijdens de zitting gaf Zetsma aan dat er problemen waren geweest met het aannemen van hulp. De verdachte is onder meer onderzocht door een psychiater, die een persoonlijkheids stoornis heeft vastgesteld: De hulp die hij hiervoor kreeg, heeft hij meer dere malen geweigerd. 'Het pro bleem is dat nu nog weinig juridische mogelijkheden voor meer of andere hulp open staan', aldus Zetsma. Hij vond dat wel moest worden gekeken het gevaar dat hij in zich kan hebben. 'Ik heb de indruk dat de verdachte gevaarlijker is dan hij zelf door heeft.' Volgens Zetsma is gebleken dat als de verdachte zich ergert, hij actie onderneemt. 'Dat is nu een klap, maar het had erger kunnen zijn.' De advocaat van de verdachte, J. Jorna, trok de bedreiging in twijfel 'Hij heeft toegegeven dat hij haar, nadat het uit was, heeft gebeld. Hij heeft ook toegegeven haar te hebben uitgescholden, maar hij heeft haar niet bedreigd. Het is haar woord te gen het zijne. Er zijn verder alleen getuigen die wat weten van horen zeggen.' Hij vond dat zijn cliënt lang genoeg heeft gezeten en wilde dat hij meteen werd vrijgelaten. Maar de rechtbank besloot dat de verdachte in ieder geval vast blijft tot aan de uitspraak, op 9 december. Huishoudens met een gezinsin komen dat lager is dan €35.000,- komen, als de raad er in december mee instemt, bij de peuterspeelzaal in aanmerking voor een gratis extra dagdeel. Dit voorstel van het college van b en w is conform een plan van CDA'er Marian Merkelbach, die op deze wijze het subsidiepotje van €22.689,- dat de gemeente voor minderbedeelde gezinnen beschik baar heeft gesteld beter wil benutten Dit jaar maakten maar enkele ouders gebruik van de bijdrage. Catalpa, dat de peuterspeelzalen exploiteert, krijgt de taak om de ouders over deze nieuwe mogelijkheid te informeren. Als in de loop van 2004 blijkt dat de subsidie ontoereikend is, wordt de regeling opnieuw bekeken. Het ziet er niet naar uit dat het bouw vallige pompstation aan de Pontweg op korte termijn verdwijnt. De provin cie is niet bereid Texel een bijdrage te geven voor de aankoop van het gebouw van Hielke Bruining. Zelfs een kijkje dat gedeputeerde Mooij van de provincie onlangs nam bij het besmeurde gebouw kon GS niet overtuigen De provincie beschouwt het met als haar taak om financieel bij te dragen aan de sloop van het sto rende landschapselement. De ge meente gaat nu zelf in overleg met Bruimng. Het eerste damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag in sporthal Ons Genoegen tegen het sterke Dmto 2. Net als vorig jaar is de ploeg uit Warmenhuizen naast kop loper Zaanstad 2 de grootste concur rent voor de koppositie in de regio klasse. De Texelse vrouwen wisten eerdere wedstrijden tegen deze te genstanders winnend af te sluiten, maar zullen de steun van het thuis publiek hard nodig hebben om de punten op Texel te houden Tevoko start de wedstrijd om 15.00 uur met een vrijwel volledige selectie. Alleen de nieuwe aanwinst Eline Feldbrugge is niet beschikbaar /Va acht jaar geeft Joop Jonk (rechts) de voorzittershamer van de TOV over aan Astrid van der Vis. Joop Jonk heeft na acht jaar het voor zitterschap van de Texelse Onderne mende Vrouwen (TOV) overgedragen aan Astrid van der Vis. De TOV komt eens per maand bijeen in hotel Den Burg. waar ervaringen worden uitge wisseld en adviezen worden gege ven. Er worden vakinhoudelijke en bedrijfspresentaties gehouden en soms wordt een spreker van buiten uitgenodigd of een bezoek gebracht aan het bedrijf van een van de leden. De scheidende en de nieuwe voorzit ter zijn het erover eens dat de be kendheid van de TOV niet zo groot (meer) is. Van der Vis vindt dit jam mer: 'Je kunt elkaar steunen door het uitwisselen van informatie en ervarin gen. Heel belangrijk is daarbij dat je weet dat de informatie in onze eigen kring blijft.' Zelfstandige of meewer kende vrouwelijke ondernemers die meer willen weten over deze netwerkbijeenkomsten kunnen con tact opnemen met Joke Cofino, tel. 312948 of a.cofino@texel.com. De gemeente is bereid het voor touw te nemen om met verschil lende partijen te praten over het beheer van de haven in Oude- schild. Dat liet burgemeester Joke Geldorp weten tijdens het bezoek dat burgemeester en wethouders woensdagavond brachten aan het dorp. Het voorstel van de dorpscommissie om een goede beheersstructuur op te zetten voor de haven viel in goede aarde bij burgemeester en wethou ders. Geldorp stelde voor om met onder meer vertegenwoordigers van Rijkswaterstaat, de visserij, Wadden haven Texel, de bruine vloot en de dorpscommissie van Oudeschild op korte termijn om tafel te gaan. 'Daar kunnen we dan bekijken wie waar voor verantwoordelijk is.' Dat moet leiden tot betere afspraken over het beheer van de haven. De dorpscommissie kwam met het voorstel, omdat zij zich zorgen maakt over de huidige toestand in de haven. Geldorp liet weten dat Rijkswater staat, eigenaar van de haven, ook bereid is mee te praten. Woordvoer der Rob Bakker van Rijkswaterstaat bevestigde dat Inhoudelijk is er vol gens hem binnen Rijkswaterstaat echter nog niet gesproken over het voorstel. Voorzitter Koos Zegers van de dorpscommissie zegde toe twee afgevaardigden te sturen naar dat gesprek. Dat wordt mogelijk nog dit jaar gehouden Geldorp maakte meteen duidelijk dat de gemeente met van plan is de on derhandelingen over overname van de haven opnieuw te beginnen. 'Dat is een gesloten dossier. Het verschil tussen de bruidschat die we zouden meekrijgen en de kosten van onder houd in de toekomst was te groot Volgens de burgemeester moeten gebruikers van de haven er wel op kunnen vertrouwen dat de huidige eigenaar voldoende blijft zorgen voor onderhoud en voldoende diepgang. 'We weten dat Rijkswaterstaat naar stig op zoek is naar bezuinigingen, maar er is pas weer een brief van het college naar Rijkswaterstaat gegaan om ze te wijzen op het onderhoud van de kades. Al die lintjes klapperen heel leuk in de wind, maar ze lossen niks op.' In de kades zijn de laatste tijd diverse gaten gevallen. Zegers sprak er schande van dat Rijkswaterstaat de vuilnisbakken op de haven heeft weggehaald. 'Vissers nemen witte zakken mee aan boord om op zee het vuil te verzamelen en Rijkswaterstaat laat het gewoon weer in de haven vallen. Schaamteloos!' Burgemeester Geldorp deed nog de suggestie aan de hand om bij fet naderende 225-jarig bestaan van de haven een leugenbankje te plaatsen. 'Dat zie je ook bij andere havens, maar hier mis ik dat nog.' Ze werd direct van repliek gediend door een aantal Oudeschilders. Bij Adrie Hut jesvoor was volgens hen al een soort leugenbank ontstaan. Postweg bij De Cocksdorp. op 21 maart van dit jaar. De verdachte reed met een snelheid van 103 kilometer per uur over de weg en hield daarbij volgens de officier onvoldoende re kening met de verkeerssituatie. Hij ramde een verkeersbord, waarna hij zijn weg vervolgde. Eind juli was de Cocksdorper opnieuw betrokken bij een verkeersongeval, dit keer op de Roggeslootweg. Op het parkeerter rein reed hij plotseling achteruit tegen een geparkeerde auto. Dit herhaalde hij, waarna de man met hoge snel heid het parkeerterrein verliet, waar zich op dat moment veel voetgangers bevonden. Bij dit incident raakten twee personen gewond. De recht bank doet uitspraak op 11 december. Een 21 -jarige Cocksdorper hoorde donderdag voor de rechtbank in Alkmaar een werkstraf van 240 uur, zes maanden voorwaardelijke cel straf met een proeftijd van twee jaar en een even lange ontzegging van de rijbevoegdheid tegen zich eisen. De man veroorzaakte eerder dit jaar tot twee keer toe een ver keersongeval en verliet in beide gevallen de plaats van het ongeval. Officier van justitie F. Keyser-Ring- nalda eiste bovendien een werkstraf van dertig uur en vroeg een ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor vier maanden, wegens een verkeers overtreding. Dit strafbare feit en het eerste ongeval vonden plaats op de Komt er toch nog een nieuwe wachter op de Eierlandsche vuurtoren of blijft hij voortaan onbemand? De vraag is weer actueel geworden, nadat deze week een intern rapport van Rijkswaterstaat Noord-Neder land (RWS) uitlekte. RWS uit in het rapport het voornemen om in de toekomst alleen de Brandaris op Terschelling open te houden. Op de andere vier eilanden ver dwijnt het ambt van vuurtoren wachter definitief. De gemeente Schiermonnikoog kondigde naar aanleiding van het rapport aan een brief te sturen naar de Tweede Kamer om haar onge rustheid te uiten. De gemeente Texel wil nog niet zover gaan. Burgemeester Geldorp wil eerst nieuw overleg binnen het Over legorgaan Waddeneilanden af wachten. Een woordvoerster van Rijkswaterstaat liet weten dat RWS in de zomer van 2004 de balans opmaakt. Daarna worden volgens haar pas beslissingen genomen. De vuurtoren kent bij wijze van proef al het hele jaar geen bemanning meer. De appa ratuur staat doorgeschakeld naar de Brandaris. De toren mag nog wel worden bediend door Jaap Groen van de KNRM als de Beursplein uitvaart voor een reddingsactie. De eerder dit jaar overleden Piet Evers is dinsdagavond tijdens de al gemene ledenvergadering van Ko ninklijke Horeca Nederland, afdeling Texel postuum tot lid van verdienste benoemd. 'De voortdurende invloed en inzet van Piet zijn er de basis voor dat de horecabedrijfstak op Texel en haar brancheorganisatie de huidige maatschappelijke plek hebben ge kregen. De verdiensten van Piet zijn onomstreden maar dat kon pas wor den uitgesproken toen hij er met meer was. De eer die hem toekomt kon hem zelf niet meer worden gegeven', aldus horecavoorzitter Jook Nauta. 'Piet heeft sterk bijgedragen aan evenwicht in het bestuur en in de bedrijfstak. Dat was ook wel nodig want de diversiteit van de horeca heeft tegelijkertijd uiteenlopende be langen tot gevolg. Die werden en worden met altijd rationeel benaderd, emoties gaan dan een stempel druk ken. Dan is het goed dat iemand als Piet daar korte metten mee maakt en dwingend te kennen geeft dat je el kaar moet vinden en nodig hebt.' Nauta overhandigde de bijbehorende oorkonde uit aan Evers' zoon Nico, die een sterke band met zijn vader had. Nauta viel bij zijn vertrek als voorzitter overigens dezelfde eer te beurt. Hij werd aan het eind van de vergadering in Hotel Den Burg be noemd tot lid van verdienste. In zijn afscheidstoespraak benadrukte Nauta de relatie met de gemeente. 'Die is van groot belang voor de horeca om in harmonie met de Texelse economische en maatschap pelijke belangen te functioneren. Gemeente en horeca zijn geen vrien den en ook geen tegenstanders. Het zijn probleemoplossers. Daardoor zijn ze bondgenoten. Bondgenoten die verantwoordelijkheid nemen om problemen samen op te lossen. En oplossingen creëren in wederzijds belang.' De leden gingen tijdens de vergade ring akkoord met de benoeming van Rein Stam tot Nauta's opvolger. Als nieuwe bestuurders werden Geert Boscha en Paul van Dijk gekozen. Voorzitter Jook Nauta overhandigt de oorkonde aan Nico Evers, wiens vader Piet dinsdag avond tot lid van verdienste van Koninklijke Horeca Nederland werd benoemd. Even later zou ook Nauta, die na 8,5 jaar vertrok als voorzitter, tot lid van verdienste worden benoemd. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur. Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoor oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17,00 u, Voor vrager over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging van jonge kinde ren - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223 650222. Kraamhulp: Voor directe kraair hulp op Texel en na poliklinische bt valling: Parenta Zorg, tel. 0223- 540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- er, verzorgingshuis: Stichting RIO Texa Wieringen Opvragen via tel. (0223; 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, De- Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17 30 u zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondaj 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoede sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maalti|dvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoude lijke dienst, versteldienst. Spreekuu van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrix- laan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen va- schepen en zwemmers in nood: të 316270. Chemicaliën op het strand: f de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Crisisopvang huiselijk geweld, tel. 08-71901775. Jongeren Informatie Punt: voc vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksua liteit, verslavingen en vrije tijd Openingstijden dinsdag en woens dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouw* Ulo, Wilhelminalaan 1Den Burg, té 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aar- jongeren bij problemen en voc opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10 1793 EH De Waal. Zondag 30 november 2003 Eerste advent HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. PA. den Braanker. De Waal: 10.00 u. ds. J Vlasblom. De Koog: dient in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. SOW-GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard: 19.00 u. ds. PC. Barnard. De Cocksdorp: 10.00 u. oecumeni sche dienst in de rk-kerk, ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. ds. R. Blaauw uit Heiloo, viering Helg Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend 10.00 u. en 18.00 u. ds. TM. van Dijk. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet ge- durenae lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilderend tot rotonde, Juliana- straat, Keesomlaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al orue advertentioconiroclen en aanbiedingen daar toe z/|n van toepassing de Regelen voor hol Advertentie v-ozon van de Stichting ROTA. gevestigd te Amstcdom zoals gedeponeerd b/| de Kamer van Koophandel on Fa- briekon to Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentio-éiezen wordt cp uw vorzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2003: Per half |aar f 32,20 30,70 (automatisch) Per jaar 62,70 60,70 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. di C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. d- G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KE^K: Den Burg: zon 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. oecume msche adventsviering in rk-kerk JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Streef nas het werkelijke leven; Wachttoren studie, 11.20 u. Oefen zelfbeheer sing om de prijs te winnen! Als je vooruit kijkt val je minder snel. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u Onzin in de ether 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Gesprekken op straat En in studio de voorleeswedstrijd. 18 00u Muziek met Marco 19.00 u De harde kern 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit SOW-waddef gemeente Oosterend 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u Natuurwijzer 13 00 u Goud van Noud (Nederlandstafe 15.00 u Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Bui Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (hert)» ling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20 00 u. Talking to the moon (muziek) 21 00 u Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19 00u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Volkslied Met een voorstel vofl een Texels volkslied, besparingen op uitstoot van koolstofdioxide, sluitingstijd^ en hoe het nu verder moet met de sub9 dies. De Sommelties gaan op zoek nat woonruimte en in het feuilleton zit men rtt even op het terras Verder veel muziek, c eigen teksten en op tekst van Huib 'd Rijmelaar' Fenijn. Uitzending van de avo'< van 28 november aansluitend Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 2