Ouders moeten niet op stoel docent gaan zitten' Texelaartje Meester Jan na 43 jaar met pensioen Familieberichten I inke wint regenachtige veldrit 'oetbalprogramma Zwemmen Bijna akkoord over overdracht Ouwe Ulo .TEXELSE j courant- Mees Julius den Boer rJexelaartjes De beste kans op succes! Voor informatie: 0222 - 362600 I i Voeger kon het zó stil in een lo- aal zijn, dan kon je echt een >ld horen vallen. Dat maak je niet meer mee. In de huidige jnamische maatschappij ko en er veel indrukken op de kin aren af, waardoor het moeilij- ■ris zich te concentreren. Maar ankzij de computer en andere euwe technieken hebben ze el de mogelijkheid zich te ver iepen in onderwerpen die hen iteresseren.' Aan het woord is an Heethuis, de onderwijzer die 43 jaar lesgeven vandaag af- cheid neemt. oeger spraken de leerlingen hem an met meester Heethuisnu zeg- anzemeesterjan. 'Dattutoyeren nd ik best. Het hoort bij deze tijd aar enige afstand tussen de do- ant en de leerlingen mag er wat betreft wel zijn. Maar niet zoals eger. toen de schoolmeester jat gezag uitstraalde.' Het was de d dat als leerlingen thuis klaag- n over een uitbrander van de koolmeester, vader of moeder 'e alnog eens dunnetjes overdeed, ndat hun kroost het er wel naar u hebben gemaakt. 'Toen ik in !60 begon als leraar, namen aders het als vanzelfsprekend in dat de schoolmeester wist wat deed. Ik had immers vier jaar LO gehad, met wiskunde, en vijf HJar kweekschool. Tegenwoordig tdat anders. Veel ouders hebben •n hogere opleiding en zijn soms ai nversitair geschoold. Die kunnen ;er aardig wat zaken meepraten edezeggenschap en inspraak aS nd ik prima, maar ouders moeten ït denken dat ze het voor het ggen hebben. Ze moeten niet op stoel van de docent gaan zit- sdat Jan Heethuis van de kweek- :hool kwam, stond zijn eerste fiool in het Groningse Zuidbroek, n standplaats die hij na een jaar vier al verruilde voor Hooge- md-Sappemeer, om weer een ar jaar later naar Winschoten te ikassen, waarna hij van 1969 tot !75 schoolhoofd werd in Oude kela. In mei 1975 maakte hij de «rstap naar de Thijsseschool in n Burg. 'Het was in mijn begin- mode om regelmatig van (hooi te veranderen. Je biik ver- jden, heette dat toen. Op de op- iding was verteld dat ik op school lar het leerplan moest vragen, :g maar het onderwijsbeleid van school. Het hoofd van mijn eer- e school haalde uit een kast een iar velletjes papier te voorschijn daar moest ik het mee doen. 'oblemen mocht ik zelf oplossen at was niet altijd makkelijk. In ude Pekela, bijvoorbeeld, had je j erlmgen die niet verder kwamen r» an de vijfde klas. Daarna werd de 5 astof te moeilijk voor ze. Veel van e kinderen gingen zonder di- oma op hun vijftiende bij de vis- >er of zo werken. Er viel niets aan veranderen. In de zeventiger ja- kreeg je de Schoolbegelei- iigsdienst, waarop je als school- leester kon terugvallen. Dat was n hele verbetering.' inge tijd stond de docent tegen- Jan Heethuis: 'Kinderen van nu zijn wat mondiger, maar ik kan niet zeggen dat ze minder gemotiveerd zijn. over de leerlingen en gaf klassikaal les. Vlotte leerlingen hadden een makkie, wat tragere hadden het moeilijk. Inmiddels is de Thijs seschool, en dus Heethuis, overge stapt op de meer persoonlijk aan pak. 'We noemen dat hier het GIP-onderwijs, van groepsgewijs naar een meer individueel gerichte pedagogisch didactische aanpak van de leerkracht. Een hele mond vol. Het komt erop neer dat we de leerlingen meer zelfstandig laten werken en dat we daardoor tijd hebben om de kinderen de aan dacht te geven die ze nodig heb ben.' Heethuis introduceert een andere nieuwe term: uitgestelde aandacht. 'Ik kan natuurlijk met elke leerling tegelijk helpen, dus dan vraag ik ze even te wachten. Dan is het niet de bedoeling dat ze met hun armen over elkaar gaan zitten, maar dat ze iets voor zich zelf gaan doen. Voor de mate waarin ze zelfstandig kunnen wer ken. geven we tegenwoordig een rapportcijfer.' De individuele aandacht van nu is wel wat anders dan in de tijd dat Heethuis op de Thijsseschool aan de slag ging. 'Ik kwam voor een klas met 47 leerlingen te staan. Nu wordt lesgegeven aan groepen van hooguit 29 leerlingen. De kinderen van nu zijn wat mondiger, maar ik kan met zeggen dat ze minder ge motiveerd zijn. Hun kennis is wel breder, wat onder meer komt door de televisie en de computer. Zelfs mijn kleinzoon van vijf kan er al goed mee overweg. De con-cent- ratieproblemen die veel kinderen tegenwoordig hebben, komen ook doordat ze buiten schooltijd zoveel dingen doen. Zwemmen, gymnas tiek, muziekschool en noem maar op. Dat brengt een bepaalde span ning met zich mee. Vroeger hadden kinderen minder aan hun hoofd.' Heethuis maakte mee hoe het schoolhoofd directeur werd en la ter locatieleider. Hij moest een stapje terugdoen toen zijn gezond heid hem in de negentiger jaren in de steek liet. Met veel doorzet tingsvermogen en training krab belde hij uit het dal omhoog, waarna hij zijn rentree maakte op school. Niet als hoofd, maar als groepsleerkracht. 'Nu dit school jaar mijn pensioen naderde, nam ik geen groep meer onder mijn hoede, maar fungeer als een soort vliegende keep. Ik help kinderen die wat meer aandacht nodig heb ben, bijvoorbeeld bij het rekenen, lezen of taal.' Buiten schooltijd is hij vaak te vinden in zijn moestuin en aan de zijlijn van Texel'94, waar voor hij voor de Texelse Courant verslag doet van de wedstrijden van het eerste elftal. En als het gaat vriezen, zet hij zich in voor de ijs- club van Den Burg. Vanmorgen namen de leerlingen afscheid met een demonstratie acrojoggen in sporthal Ons Genoe gen. Vanmiddag was er een offi ciële receptie. irdy Vinke heeft zaterdag in de ennen de derde veldrit voor ountainbikers van dit seizoen swonnen. Hij was oppermach- 1 in de A-poule. Ondanks het igenachtige weer was er in alle idategorieën een aardig startveld 'esent. A-rijders vertrokken rustig en na eerste doorkomst waren er nog jen noemenswaardige verschil- t te noteren. Klassementsleider fben van Vliet probeerde het als ■teerste en nam een kleine voor rang. Jordy Vinke zette de ach- rvolging in en ging hem al snel oorbij. Vervolgens ontspon zich titer de koploper een spannende njd. Van Vliet werd bijgehaald oor zijn vader, Loek van Vliet, en de laatste ronde wist ook Jan jm nog bijna aansluiting te vin den. Dat was echter het sein voor Ruben van Vliet om de eindsprint in te zetten. Achter Vinke, die ge durende de wedstrijd steeds ver der was uitgelopen, eindigde hij als tweede. Loek van Vliet werd derde. Thomas Boom probeerde met een snelle start zijn concurrenten uit de B-poule zijn wil op te leggen, ingrid van Lu bek was echter niet geïmpo neerd en achterhaalde hem in de vijfde ronde, waarna Boom moest afhaken en Van Lubek naar de overwinning reed. Opvallend was de derde plaats van Marcus Bak ker, die door een beenbreuk lange tijd niet heeft kunnen trainen, maar met dit resultaat bewees op de weg terug te zijn. Klaas Uitgeest greep wederom de overwinning bij de jeugd. Hij wist Jelle Schouwstra, die tweede werd, de gehele wedstrijd voor te blijven. Werner Kuip eindigde als derde, Demse Betsema klopte na een spannende strijd Mike Brou wer en werd vierde. Nieuwkomer Erwin de Ridder werd knap zesde. Mick van der Steeg zevende en Wouter van der Steeg achtste. ondag 30 november TS 4-Texel'94 3 12 00 Sron 3-Texel'94 4 12.00 wemster Simone de Wit heeft za- ïdag bij wedstrijden in Hoorn een j srde plaats behaald op de 300 dr 'eter wisselslag. De 17-jarige ixelse vestigde in 4.16.45 minu- „5 *i een nieuw persoonlijk record, o an de race, die al om zes uur 's 4 chtends begon, deden dertien «emsters mee. Het was de derde «dstrijd in het zogenoemde ange Afstands Circuit. Onderhandeling over de over name van d'Ouwe Ulo tussen de gemeente en de Welzijns- stichting zijn in een vergevorderd stadium. Nadat de verhoudingen in het recente verleden behoorlijk waren verstoord, zijn de gemoe deren inmiddels weer bedaard. Enige turbulentie ontstond door dat het college een verzoek van de WST voor een investerings subsidie van de hand wees. De WST had graag gezien dat de gemeente ook het huishoudelijk personeel van d'Ouwe Ulo over nam, maar de gemeente beperkt zich tot het gebouw. Probleem is dat het gebouw op een aantal pun ten niet voldoet. Zo moeten jeugdwerkster Carla Schrama en twee stagiaires hun werk doen in een krappe zolderkamer, die via de trap bovendien moeilijk is te berei ken. De wens is om deze op te knappen. Daarnaast wil de WST een nieuwe deur plaatsen in de toegang naar de popkelders, om overlast door geluid te beperken. Het gaat om een investering van €8.850,-. Het Oranjefond heeft toe gezegd de helft te betalen. De werkzaamheden kunnen worden aangepakt als de gemeente via een investeringssubsidie een kwart van de kosten betaalt Dat het college dit weigert, is volgens een woord voerder omdat het op het moment van de aanvraag hoogst onzeker was wie eigenaar van het gebouw zou worden 'Eerst bood de WST ons het gebouw aan, daarna werd het aanbod weer ingetrokken.' Door geen bijdrage te geven, snijdt de gemeente zichzelf in de vingers. Omdat de WST er zelf geen geld voor heeft, blijft ook de subsidie van het Oranjefonds onbenut Dat vertelde WST-directeur Bart Heijnen woensdag ten overstaan van de commissie Bezwaarschrif ten, bij wie de stichting in beroep was gegaan. De commissie geeft over zes weken advies aan b en w. vrijdag 28 NOVEMBER 2003 Er is een land van louter licht waar Heiligen Heersers zijn. Lied 290:1 Intens verdrietig om zijn heengaan, maar met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen, nemen wij afscheid van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Johannes Christianus Christoffel Struick Joop Den Haag, Den Burg, 18-1-1925 27-11-2003 Den Burg: Magriet Struick-Grit Roel en Roelie Sanne Hidde Jesse Poortugaal Marja en Jaco Danique Mara Jan Dirksoord 31, 1791 GR Den Burg Joop is thuis, waar u zaterdag 29 november van 14.30 tot 17.00 uur afscheid kunt nemen. De afscheidsdienst wordt gehouden op maandag 1 december om 14.00 uur in de NH kerk, Binnen- burg 2 te Den Burg. Aansluitend vindt de begra fenis plaats op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat. Na afloop is er nog gelegenheid om bij elkaar te zijn in „Hotel Den Burg", Emma- laan 4. Voorafgaande aan de dienst is er van 13.30 tot 13.55 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in bovengenoemde kerk. Joop hield van witte bloemen. Texel was zijn eiland. Tot onze grote spijt moeten wij afscheid nemen van Thijs Visser Vele jaren was hij te vinden op camping Slufter- vallei. Thijs is 82 jaar geworden. Córrespondentie-adres: F. Linthorst, Ruijterstraat 19, 1645 SB Ursem Van het concert des levens heeft niemand een program. Vol verdriet, maar dankbaar voor wat hij voor ons is geweest, delen wij u mede dat toch nog onverwacht is overleden mi|n lieve man. onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa Piet Koopman op de leeftijd van 61 jaar. J. Koopman-Schoitanus Gerda en Gerrit Jan Samantha, Patrick Tanja en Marco Robin Texel, 26 november 2003 Loodssingel 41 1792 BG Oudeschild. Piet is opgebaard in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 29 novem ber van 19.30-20.30 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. Een korte overdenking zal worden gehouden op maandag 1 december om 14.00 uur in boven genoemd uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de begraafplaats bij de Nederlands Her vormde kerk te De Waal zal plaatsvinden. Zij, die geen circulaire hebben ontvangen, kunnen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Van ons ging heen onze lieve schoonzoon, zwager en oom Piet Koopman G. Scholtanus-van Dijk Piet Jelle en Bouk Mariska en Jacco Ilse, Leoni Marco Texel, 26 november 2003 Opa je was mijn grootste fan niet meer samen naar de haven niet meer samen gaan dammen niet meer samen vogels voeren niet meer samen lekker knutselen Opa, je was de liefste opa van de hele wereld Rust zacht lieve opa Samantha Opa jij bent de liefste van de hele wereld. Rust zacht. Patrick Lieve Opa nooit meer „good morning in de morning". Dikke kus Robin Bedroefd nemen wij afscheid van mijn lieve broer en zwager Piet Koopman Grietje en Gerard Bruin Jan Verijzer Ome Piet we zullen je missen. Jan. Maikel. Remco Arie en Karin. Kristel Constantijn Stil. Wij zijn stil. Buurman Piet Jitze en Emmi Jitze jr. Rob en Meta Marijn en Florian Eindelijk zijn we erachter: 1 1 3 Vol verbazing en verwondering brengen wij u op de hoogte van de geboorte van onze zoon Mees is geboren op 26 november 2003. Astrid van der Vis en Maarten Jeroen den Boer Voor bezoek graag even bellen. Nesweg 27 1794 SC Oosterend Tel. 0222-322248 Lieve mensen, Bedankt voor uw aanwezigheid, bloemen en kaarten op ons 50-jarig feest. Wim en Bep Commandeur Gift KWF €650,-. INLEVEREN maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN €4,65 tot en met 3 regels Per regel meer: €1.55 (mcl. btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. VOOR BEDRIJVEN. IM-Texelaartje op aanvraag Ook voor Piet en Sint een kapsel voor weer en wind. Astrid Haar Atelier, tel 310914 Voor cadeaubonnen Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noordwes ter 50. tel 314287, ma t/m vr., ook 's avonds. Wolboetiek 't Skuurtje houdt zat. 29 nov. totale uitverkoop. Alle bolletjes wol nu €1,-. In de aanbieding bij Ron's kinderwinkel: wiebel- beesten normaal 14.95 nu voor een wiebelige prijs van €12,50. Weverstraat 70. Suzuki Vitara cabrio bj. 1992, stuurbekr elektr. ra men vergr bullbar enz. Info 06-53528866. Pr. €3250.-. TexelSites www.texelsites. nl feliciteert TomTex All round Onderhoud van harte met zijn website in stijl www.tomtex.nl De Marktrozenman v.d. wal strijdt voor kwaliteit op Texel. Chrysanten €1,20. Heeft iemand mijn horloge gevonden? Verloren do. mid. 20 nov., Achterom, Wilhelminalaan, Burger- houtstr., Kogerstr.; tel. 314373. Nautische cadeautjes. Ook weer zo'n sterke kant van Zeilmakerij Texel. Heemskerckstr 20,0'schild. Open van di. t/m zat. Edwin jeans in de model len London Slim, New Newton en European Basic bij Treffers. Sinterklaas... Er zijn weer leuke cadeaus bij Tuincen trum Eureka. Onze feestkleding is bin nen voor leuke prijsjes bij Treffers. Wolboetiek 't Skuurtje houdt zat. 29 nov. totale uitverkoop. Alle bolletjes wol nu €1,-. Sinttip! Radio/cd portable nu €49,95 bij Voordeel- land Oudeschild, 322398. Nacht der Georgier spraakmakende Duitse te levisiefilm. nu op video 45 min €21,50 Alleen in Het Open Boek. Athene-schotel: 2 Souffla- kis, giros, salade tzatziki en patat voor maar €10,- Af halen bij Klein Grieken land aan de Nikadel 7, De Koog, 327280. T.k. i.v.m. studie stoere, lie ve pony. Vos-ruin 14 jaar, 1 365 m M1 dressuur toe behoren zoals zadel, hoofdstel, dekens enz. Tel. 315090. Erna's workshops wo. 3 december 3 werkstukken. „De Bewaarplaats", 06- 30256568 Philips led televisies 37/51/ 92 cm vanaf €849,- bij Voordeelland Oudeschild, 322398 Twee achtertuinen van Jan Wolkers prachtig ver pakte dvd met alle 25 tele visieafleveringen (€29,50) en een kleung geïllustreerd boek met 20 nieuwe verha len (€17,50). Gesigneerd en wel te koop in Het Open Boek. Cadeau-tip „Island Songs" van Jaap Dros. Sfeervolle cd Te koop bij Music Sto re, Het Open Boek en Nauta Boek €15,-. De Sint koopt bij Service CenterTexel.nl Ouderwets lekker! Am bachtelijk gemaakte taar ten (evt met uw eigen foto of logo) en gebak Texel Banket Service Ruud Boom. www texelbanket.nl, tel 313791. Sjaals, mutsen, hand schoenen. Div merken o.a. met wmdstopper. Mantje Sport. Help de ereburger/pa- poea's. Raad de omtrek pompoen in cm. €5,- St. N. Guinea 362591040 Visserij aan het Marsdiep mooie uitgave met veel fo to's. Gebonden, 300 pag. slechts €15,- Vanaf zater dag te koop in Het Open Boek. Showroommodellen met korting, o.a. kinderfietsen 10%, hybride 772%, ge veerde fiets 10%. Vermeu len Bikes. Tel 319213. Erna's workshops guir lande met lichtjes di.do. 20.00 uur „De Bewaar plaats". Tel. 06-30256568, €29,-. Kikkertje lief Texelse brie ven uit de 18e eeuw. Bij zondere uitgave, nu nog voor 17,50 te koop in Het Open Boek (313657). T.k. gevr CO lasapp. Tel. 321237 mobiel 06- 25331188. Waan je in warme Griekse kerstsferen op 25 en 26 december in Klein Grie kenland aan de Nikadel 7. Reserv gewenst. Het ge hele jaar open. Skilder amandelspecu laas en roomboteraman- delstaven, -letters en -kran sen. nu bij Texel Banket Service Ruud Boom, tel. 313791 „Island Songs" van Jaap Dros. Pracht cd voor €15.- Te koop op Hallerweg 26. Gratis 1 pond hazelnoten. In de winkel van EcoMare kun ie de mooiste cadeaus vergaren. Van sieraden tot pluche dieren, alles om het Sinterklaasfeest mee te vieren Wolboetiek 't Skuurtje houdt zat. 29 nov. totale uitverkoop. Alle bolletjes wol nu €1,-. Satellietinstallaties Servi ce Center Texel, 311 777. T.k Peugeot 205 GTI nw. apk, €500,-, bj. '88. Tel. 06- 51337525. Champion sport bh's. Mantje Sport. Het is er weer! Speculaas roomijs. IJsboerdenj „Labo- ra", Hollandseweg 2. De Cocksdorp. Altijd open. Te koop trailer voor visboot tot 800 kg, €400,-. Tel. 06- 15364617. Verkoop van Sony. JVC, Philips, Pioneer, etc. Stiehl. Audio/video 311 777. Ereburger, sint-idee9 €5,- Harry de Graaf. Papoea's cm St. N. Guinea 362591040. Geen zin om te koken met de kerst maar wel zin in een lekker diner thuis? kijk naar onze advertentie in deze krant. H&S cate raars, tel. 310079. Brasserie Rebecca gaat er maandag 1 december weer met frisse moed te gen aan. Een letter van salade... of een heerlijke koude scho tel, Texel Catering Servi ce Ruud Boom, tel. 313791 www.texelcatering.nl Win €260,- Raad vóór 5 dec de omtrek in cm van pompoen €5,- Bank 362591040 St. N. Guinea. Ze zijn allegaar zo mal met onse kleijne Lammert, dat ze zeggen wij zouwen hem wel kluijven. Brieven van Aagje Luijtsen te koop in Het Open Boek. Skibrillen Oakley, skikou sen Falke. Mantje Sport. Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) 4,65 6,20 7,75 9,30 €10,85 €12,40 €13,95 €15,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tarief incl. 19% BTW Naam Adres Postcode/plaats Advertentie Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 3