'In Midden-Eierland stap je naar buiten en hoor je niks' AMBERG Geboren West-Fries wil nog niet naar Den Burg December op Texel Aan- gespoeld EO-vrouwenblad Eva in teken van Texel Sportvissen Geknipte? TEXELSE y couRANT Gedoopt in de Waddenzee Texelse feestdis Portret van een jutter Hoe trouw(eloos) ben jij? Dolfijnen als dokters Een strandwandeling met... Mountainbiker Van der Vis wint in Petten Regelmatig spel bij klaverjassen OUDESCHILD - In de winter geen wachttijden van vier uur. Dan gaat de veerboot maar één keer per uur, het autodek vaak nog niet half vol. Zo rustig is het dan op Texel. Maar mijn hemel, wat is het eiland dan mooi. Hoge scores bij bowlen Prima resultaat Tessa van Daalen Stark en Tromp goed op weg Randstad Eilandcompetitie VRIJDAG 5 DECEMBER 2003 (oninginnedag 1952, de veeboot van de Verenigde Texelse Jeurtdienst meert af in de haven van Oudeschild. Twee opge- ichoten jongens spnngen op de kade en nemen nieuwsgierig Ie omgeving op. Voor de veertienjarige Jaap Hoedjes en zijn iveelingbroer Kees is het de eerste kennismaking met Texel. Jet nieuwe woon- en werkgebied van hun ouders wordt de ietershoeve aan de Postweg. In 1965 zou dit bedrijf door de Ine zonen uit het gezin als de Gebroeders Hoedjes worden oortgezet. Inmiddels is Jaap de 65 gepasseerd, maar van op- ouden wil hij nog niet weten. Wel maakte hij alvast ruimte voor ijn middelste zoon, die net als zijn pa wil boeren. an de muur hangt een schilderij van Wamberg Een natuurgetrouwe leergave van de boerderij waar Jaap bedjes en zijn echtgenote Ria ruim gn kwart eeuw lief en leed deelden, le twee karakteristieke bomen die e oprit flankeren zijn inmiddels ver benen. 'Och ja, dat is waar ook. De oom die aan de linkerkant stond, neuvelde al het eerste jaar dat we er loonden. In die zware november- :orm van 1972 Die andere boom mg later zo verschrikkelijk scheef angen, die hebben we maar ingezaagd en afgevoerd. Inge- racht bij een kerkveiling voor het oede doel. Ik was trouwens blij dat- weg was, want de oprit was wat mal. Daar hadden die Spaanse •achtwagenchauffeurs altijd zo'n ekel aan Die kunnen met goed ach- niit rijden en zijn verschrikkelijk jinig op hun auto! Als ze maar den- en dat er een tak tegenaan komt. den ze niet verderZo zijn er vele nakelijke herinneringen aan een ooral fijne tijd op de Wamberg. Hij ag er dan met meer wonen, hij is er jg dagelijks aan het werk. e in Wieringerwaard geboren Jaap oedjes (nu 66 jaar) bracht zijn jgdjaren door in Moerbeek, een ein dorpje onder de rook van chagen 'Vader pachtte daar een eikveebedrijf met wat bouwland er nheen. Zo'n bunder of zestien, voor e jaren een flink bedrijf. Eerst twee ar op proef, daarna voor een pe- )de van twaalf jaar.' Ze waren er aag gebleven, maar tot grote frus- itie van de ouders werd het pacht- )ntract niet verlengd. De eigenaar ilde de boerderij zelf gebruiken, dus ;t gezin moest maar verkassen. 'Te- ■nwoordig word je beschermd door pachtwet, indertijd wasje overge- erd aan de wil van de eigenaar.' ad en land reisde zijn vader af, op ek naar een andere boerderij, esland, Groningen, Noord-Hol- ra, het was zoeken naar een speld een hooiberg. Tot hij op de markt Schagen een oomzegger tegen- yam die hem wist te vertellen dat er sn bedrijf op Texel te koop stond. Pietershoeve, met zo'n veertig mder land. Nou ja, dat was ook at... most-ie naar Texel toe. Daar was hij nog nooit geweest. Wat vind jij daar vanvroeg hij zijn vrouw. Ze besloten naar het eiland te reizen om in ieder geval een kijkje te nemen. En wat ze zagen, viel beslist met tegen. Ze werden het snel eens. Het werd Pietershoeve aan de Postweg op Texel 'Op 30 april 1952, reden we vanuit Moerbeek met een grote oplegger naar Schagen. Daar werden de ma chines en de koeien overgeladen in de veeboot van de VTB, de Verenigde Texelse Beurtdienst. De koeien benedendeks en de machines bo venop. Mijn ouders, broer en zus gin gen met de verhuiswagen naar Den Helder en met de veerboot naar het eiland. Mijn tweelingbroer en ik voe- Ze zijn niet op het eiland geboren en getogen, maar wonen hier al zo lang dat ze nauwelijks meer van een echte Texelaar zijn te on derscheiden Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te ves tigen? In de rubriek Aangespoeld dit keer: Jaap Hoedjes. begin met mee. Met lede ogen zag hij toe hoe in dat jaar al het land geel werd, iets wat hij z'n hele leven nog niet had meegemaakt. 'Dat eerste jaar was een verrekt droog jaar. Al thans, voor mijn vaders begrippen Hij wist echt met wat er nog van het gewas terecht moest komen De slo ten stonden tot op de bodem droog, iets wat in Moerbeek nooit voor kwam. Daar konden ze, als het nodig was, water inlaten vanuit het IJsselmeer en zopen de koeien ge woon uit de sloot. Hier moest je ze alle dagen water geven. Ook als het met zo extreem droog was. Na vijftig jaar ben je daar nu wel aan gewend, ren met de veeboot mee Zo rond een uur of vier in de middag meerden we af in de haven van Oudeschild.' Het was voor de toen veertienjarige Jaap Hoedjes zijn eerste kennismaking met Texel. Buiten de gebruikelijke nieuwsgierigheid voor het onbekende niet iets waar hij verder van wakker lag. 'Je ouders gingen nu eenmaal hier naartoe, dus je ging vanzelf mee. Het enige verschil was dat je in Moer beek alle mensen kende en hier op Texel iedereen nog moest leren ken nen. Maar dat waren er meer, want in Eierland was veel import. Het was een nog jonge polder, waarin weinig groeide. Kortom, de omgeving was nieuw, maar je leventje bleef min of meer hetzelfde. Je ging naar school en je werkte thuis op de boerderij. Daar hadden we iedere dag twintig melkkoeien te melken, later zo'n kleine dertig. En je werkte op het land, bieten dunnen en hooien. Je had toen allemaal nog van die kleine hoekies. Een bundertje voerbieten, een bundertje erwten. Alles handwerk vanzelf.' Voor Hoedjes senior viel het in het maar indertijd was dat een groot ver schil. Nu liggen er overal waterleidin gen, maar in die jaren nog niet. Ik hoor mijn vader nog foeteren: wat een droge toestand hier, zelfs de kippen moet je hier nog water gevenl Het jaar daarop had je die watersnoodramp. Moest-ie naar de dijk toe omdat de Eendrachtpolder ondergelopen was. Nou, zei-ie, als het alle jaren zo moet op Texel, zal ik rap wegwezen.' Ge lukkig bleek dit het laatste rampjaar en het gezin stak de schouders er onder om er hier, op het eiland, iets van te maken. In 1957 werd Jaap Hoedjes opgeroe pen voor de militaire dienst. 'Kwam ik in het grote leven terecht. Het be viel me slecht, moet ik zeggen. De mooiste tijd was nog toen ik twee maanden in Utrecht zat. De majoor wist dat ik van de boerderij kwam en hij had er eentje nodig om de tuin te maaien, van die kleine perkjes. Werkte ik één uur in de week, waar voor ik beloond werd met prestatie verlof.' Met dit voordeel dat hij een dag eerder op de trein naar huis zat. Toen hij uit dienst kwam, stapte zijn tweelingbroer er in. 'We wisselden elkaar af, omdat mijn vader ons met tegelijkertijd kon missen. Omstreeks die tijd begonnen we met de aardap pelen. Eerst één bundertje fabrieks aardappelen, later een paar bunder Toen in 1962 ook zijn broer de dienst tijd er op had zitten, ontwikkelde het bedrijf zich in rap tempo Met de komst van de melkmachines breidde de veestapel zich gestaag uit. Ook richtten zij zich al meer op het ver bouwen van aardappels. 'Op een gegeven moment begonnen we met de poters en zo zijn we er eigenlijk ingerold. Vanaf 1965 boerden we met de drie broers samen. Met tweeling broer Kees en jongere broer Jan vormden we de Gebroeders Hoedjes Naast het melkvee hadden we zo'n zestien bunder pootgoed in beheer In 1966 trouwde Jaap Hoedjes met Ria Witte van boerderij De Nes en vertrok van Pietershoeve. Van de gebroeders Wolf, die op de Wamberg aan de Hoofdweg in Midden-Eierland boerden, konden ze een klein huisje huren. 'Op dezelfde plek waar nu ons huidige onderkomen staat. Vier muurtjes en een schuin dak, meer was het indertijd niet, maar we red den ons ermee. We woonden er aar zo'n zes jaar toen we vernamen dat de gebroeders Wolf er mee stopten. Omdat ze geen opvolgers hadden, hoopten wij in aanmerking te komen om de Wamberg te pachten.' Ze wa ren echter met de enigen die inte resse hadden. Bij de Wamberg zat zo'n negentig bunder land, wat het voor velen erg aantrekkelijk maakte. Ze schreven zich in en werden uitge nodigd om naar het rentmeesters kantoor in Heemstede te komen. Het gesprek met de rentmeester, in aan wezigheid van de eigenaar van de Wamberg, leverde met direct uitsluit sel op. Het duurde nog ruim veertien dagen voordat het verlossende be richt kwam. Hoedjes mocht zich de nieuwe pachter van de Wamberg noemen. Voor de Gebroeders Hoedjes bete kende dit een fikse uitbreiding van het bedrijf. 'Met de veertig bunder op Pietershoeve, boerden we nu geza menlijk op zo'n honderddertig bunder. Het eerste wat we deden was een ligboxstal zetten waar 122 koeien in konden en 32 stuks jongvee.' Ook de export van aardappelen nam een grote vlucht. 'Als ik terugkijk, kan ik met zeggen dat het slecht is gegaan. Je moest er alleen alle dagen hard voor werken. In 1982 kwam de eige naar van de Wamberg te overlijden. Kijk, en dan heb je weer die pachtwet. Omdat we huurder waren, kon de plaats met vrij verkocht worden. Vroe ger, in Moerbeek, werd mijn vader er gewoon afgeschopt, maar dat kan Jaap Hoedjes werkt nog alle dagen bij zijn zoon op hoeve de Wamberg. 'Ik mag dan wel gepensioneerd zijn, Ik ga zeker nog een bjdje door(foto Jeroen van Hattum) tegenwoordig niet meer. Als pachter heb je de eerste keuze om te kopen en dat deden we.' Een ding vonden ze beiden erg belangrijk. Hoe druk het ook was op het bedrijf, ze maak ten wel tijd om ieder jaar op vakantie te gaan. 'Zeker toen de kinderen klein waren. En dat kon ook, omdat we met zijn drieën werkten. Het moet niet zo wezen dat je alle dagen aan het werk bent en nooit een keertje weg kunt. Dan klopt er iets niet.' Toen de middelste zoon aangaf boer te willen worden, nam Hoedjes als nuchtere West-Fries een besluit. 'Je moet gewoon vooruit denken Onze zoon zat nog op de landbouwschool, maar had inmiddels wel verkering. Dus vroegen we een bouwvergun ning aan om op de plek van het oude huisje een nieuwe woning te mogen zetten. Tijdens de bouw waren er verscheidene mensen die me vroe gen: gaan jullie er in of je zoonDan zei ik altijd" je moet maar geen fou ten maken, we moesten er maar di rect ingaan, want mijn schoondoch ter is een beste meid, maarzij houdt van blauw en ik niet. Dus als ik erover een paar jaar in wil, kan ik alles weer opnieuw schilderen. Gekheid natuur lijk, maar als je een zoon hebt die boer wil worden, moet je ruimte ma ken. Ik had er geen moeite mee, mijn vrouw wel een beetje. Ze hing erg aan de Wamberg, 'omdat onze vier kinde ren daar zijn geboren. We hebben er een prachtige tijd gehad, maar dit is ook weer een mooi stekje. Groot ge noeg voor ons beiden.' Een paar jaar eerder geleden de Ge broeders Hoedjes na een jarenlange samenwerking uit elkaar 'Op een goede manier hoor, nu doe ik het bedrijf samen met mijn zoon. Zo doende zit ik nog alle dagen op de Wamberg. Ik mag dan wel gepensio neerd zijn, ik ga zeker nog een tijdje door.' Niet in laatste plaats om zijn beginnende zoon nog een handje te helpen. 'Weet je, om het allemaal al leen te moeten doen is het teveel. Kijk alleen maar als je een koppel koeien uit elkaar moet jagen, moet je eigen lijk toch wel met zijn tweeën zijn. Dan moet je ook nog een goeie hebben.' Hij kijkt de interviewster vorsend aan en zegt: 'Als ik het met jou zou moe ten doen, wordt het ook niets. Mijn zoon doet 's morgens de koeien en ik 's avonds. Zo kan ik het langzaam afbouwen.' En nu wonen ze alweer zes jaar op de plek waar ze vroeger met z'n twee tjes begonnen. De behuizing is aan zienlijk ruimer en van alle gemakken voorzien. 'Alleen de keuken begint wat aan de krappe kant te worden. De tafel wordt te klein, want we krij gen steeds meer kleinkinderen. Vijf hebben we er nu, allemaal jongens. De zesde is in aantocht, misschien wordt dat wel onze eerste kleindoch ter...' Dat blijft nog even een verassing voor opa Hoedjes. Onder tussen trekt hij er met Ria regelmatig op uit om een bezoekje aan de kin deren te brengen die naar de over kant zijn geraakt. Zeker nu hij sinds kort een routeplanner in de auto heeft, draait hij zijn hand er met voor om. 'Die kreeg ik van de kinderen voor mijn verjaardag. We kunnen ze nu overal vinden, tot in de binnenstad van Amsterdam. Die dame in dat apparaat vertelt me precies waar en wanneer ik moet afslaan. En doe ik dat niet, wordt ze ook nooit kwaad. Dat is toch fantastisch! We hebben ook nog wel eens de omgeving op gezocht waar ik vandaan kwam. Maar weet je wat het is, als je ergens al heel lang vandaan bent, en je komt er weer terug, dan valt het altijd te gen. Want je vindt er niet meer wat je denkt te vinden De boerderij staat er niet meer en het weggetje door het land naar mijn school is nog wel te herkennen, maar volgebouwd met huizen. Alleen Moerbeek zelf is nog een beetje hetzelfde gebleven. Laatst was er een programma op de radio. Of er nog een plek in Nederland te vinden is waar het helemaal stil is. Waar je ook bent, overal hoor je wel een snelweg op de achtergrond. Hier in Midden-Eierland is het nog stil. Hier stap je buiten en je hoort niets. Ik vind het hier heerlijk en ben er ook nog lang met aan toe om in Den Burg te gaan wonen. Zoals nu, kom ik 's morgens uit bed en loop ik zo naar de stal toe. Even de pinken en de stier voeren en wat ander lopend werk om rond een uur of negen een broodje te eten. Dat zie je me toch niet even vanuit Den Burg doen... Ik hoop hier nog vele jaren te zitten.' Ingrid de Raad en mooie wintersfeer in de ruige xelse natuur.' Zo omschrijft een edewerkster van EO-vrouwen- agazine Eva, waarvan het decem- rnummer voor een groot deel is wijd aan Texel. Onder het kopje ?r bijzondere eilandbewoners staan portretten in van schapenhoudster ïnske van den Tempel, evangelis- npaar Jan en Paula Brouwer, jutter aarten Boon en kunstschilder >rrie Timmer. Verder een interview it Oosterendse Immy Vlaming, die ar eigen zeggen zo 'vol is van de uiige Geest, dat haar hele lijf er ms van tintelt'. Het strand en de nen waren het decor van een kleu- e reportage over wintermode, arme oufits, om binnen en buiten van te genieten', vermeldt het bij schrift. Het culinaire team van Eva doet verslag van een Bourgondische maaltijd, volgens de schrijver bereid in een Texelse boerderij. Op het menu staan een kruidige lamsstoofschotel met abrikozen en amandelen, gegratineerde aardappelpuree met typisch Texelse ingrediënten en een luchtig kwarkpuddinkje, bereid van ingrediënten van de Wadden. Een foto van het Texelse strand is de ach tergrond van een pagina waarop le zers aangeven met wie ze het liefst een strandwandeling willen maken. Zanger en EO-presentator Herman Boon, presentator Henk Binnendijk, een weggelopen zoon, Jezus en ook Jan en Paula worden genoemd. 6.© - VRÓUWf-NMAOAZiNC. v" j-; :5r l rr'-tf—- '~~A ÉÉÉMM .r 'Staat het bord er nog, dat je ziet als je de boot afkomt? Ons eiland voor de heiland.' Verderop in het blad een interview met schrijfster Imme Dros, die van Texelse komaf is en dit jaar de Theo Thijsseprijs won. Ook uitge breid aandacht voor het levensver haal van Nelie Pranger-Smit. die op groeide als weeskind. Toch aangekomen, is de titel van het kerst verhaal dat Corrie Timmer schreef. Het gaat over een sorteerder bij de post in Den Burg die een brief aan treft die is geadresseerd aan God. Na lang aarzelen besluit ze hem te ope nen, waarna het tot een onverwachte ontmoeting komt. Aan de teksten, de afwerking en de foto's is te zien dat aan het blad veel zorg is besteed. Om de lezers nog enthousiaster over het eiland te maken zijn drie pagina's gevuld met allerlei wetens waardigheden over het eiland, van een waddentocht met De Zeester, tot een bezoek aan schapenboerderij De Noordkroon. De VW heeft er een weekend- of midweekarrangement aan gekoppeld. Ondanks een overslaande ketting heeft mountainbiker Natascha van der Vis zondag in Petten de Beukers Bike Cup bij de vrouwen gewonnen. Zij bleef al haar concurrentes ruim voor. Deze ATB-wedstrijd was de vijfde in een serie voor het Rabo bank Top Noord-Holland-klasse- ment. Ook de jeugdige Ilse Pastoor deed mee bij de vrouwen. Zij had het moei lijk op het zware parcours, maar wist toch als vierde te eindigen. In de topklasse, voor heren, deed voor het eerst dit jaar een Texelse deelnemer mee. Jordy Vinke kon na een slechte start snel een plekje ver werven in een groep die vlak achter de koplopers reed. Op het moment dat de achtervolgers aansloten, slaagde Vinke er net met in aan te ha ken. Hij bleef zijn eigen tempo rijden en dat bleek verstandig, want naar mate de wedstrijd vorderde kon Vinke steeds verder naar voren op rukken. Uiteindelijk strandde hij ach- Sportvissers Nico Tessel en Rein Kuyper wisten zich goed te handha ven in de eerste helft van de na- selectiewedstrijden die bij Vlissingen werden gehouden. Bij deze wedstrij den wordt bepaald welke vissers Nederland zullen vertegenwoordigen bij internationale wedstrijden kust- vissen. Onder met al te beste weers omstandigheden wist Tessel in drie wedstrijden van elk twee uur met 33 centimeter vis 33 punten te vergaren en op een 20ste plaats te eindigen. Kuyper behaalde 38 punten (31 cm) en een 26ste plaats. De winnaar van de wedstrijd ving 68 cm vis en scoorde 11 punten, de nummer twee behaalde 15 punten met 115 cm. De volgende serie van drie wedstrij den wordt gehouden op 13 decem ber bij de Nieuwe Waterweg en het Callandkanaal. Op de dinsdag gehouden klaverjas- drive van klaverjasclub De Witte Burcht werd door de 44 deelnemers bijzonder regelmatig gespeeld. Geen enkel koppel eindigde boven de 7000 punten, de laagste uitslag was 4887. Vijf spelen eindigden boven de 2000 punten en geen enkel beneden de 1000. Het gemiddelde was met 6246 punten vrij hoog Na afloop werden veertig prijzen verloot, de inhoud van de pot is nu €427,84. De volgende open drive wordt gehouden op 6 ja nuari. Uitslagen 1 Marrie Smit en Sjaan Bakker, 6964, 2 Chris Schraag en Rosa Harbers. 6926; 3 Denny Derksen en John van Heerwaarden, 6892; 4. Bertus Witte en Wim Wiering, 6858; 5 Jan van Tunen en Thijs Smit. 6841 ter winnaar Willem Mulder op de tweede plaats. In de funklasse vochten Han Pastoor en Jesse Hoven een onderling duel uit in de middenmoot van het veld. De strijd werd uiteindelijk beslist in het voordeel van Pastoor. Hij eindigde als 42ste, Hoven passeerde de finish als 47ste Bij de jeugd deed slechts één Texelaar mee. Ferry van der Vis ein digde in de categorie 13 tot en met 14 jaar als zesde door JOS VAN NOORD In De Reiskrant van De Telegraaf af gelopen zaterdag prominente aan dacht voor Texel. Op de voorpagina een bijna paginagroot sfeerverslag over het winterse Texel. De beginzin 'In de winter geen wachttijden van vier uur' werd de redacteur met door iedereen in dank afgenomen. 'Nu staat het er net alsof dat in de zomer wél het geval is.' Het team van Tegelbedrijf Huijsman, dat dit jaar voor het eerst meespeelt in de bowlingcompetitie voor bedrijventeams, haalde de afgelopen weken veel punten binnen Gooide Candida Huijsman vorige week een game van 144 pins, deze week voegde zij daar een game van 141 pms aan toe. Samen met invalster Sandra Stiggelbout. die een game van 173 pins gooide, behaalde zij vier punten op het team van Skilled. Ook het team van Architectenbureau Honingh met Marcel en Libberdien Witte gooide deze week hoog. Marcel Witte zette een serie van 747 pinval, Libberdien Witte één van 722 pinval Dit leverde hen de volle overwinning op tegen het team van loonbedrijf Plaatsman Bij de jeugd (waar veel zieken waren) gooide Sam Kossen de hoogste game (140 pins) Uitslagen: Skilled-Tegelbedr Huijsman 1-4 Cinema Texel- Vliegveldrest. Texel 3-2; TCA Automatisermg- Op de Steenenplaats 4-1Arch Bur Honingh - Loonbedrijf Plaatsman 5-0; Kraanverhuur Kager-Primera Mets 3-2, Pannenkoekenhuus Binnenburgh-Hordifood 3-2 Jeugd Taxi Grootjen-De Oorzaak 1-3. Horeca Groothandel Kossen-Park So What 1-3; Team 6 -Bowling de Koogel 3-1 Bij een dressuurwedstrijd bij vereni ging Equus in Heerhugowaard kwam Tessa van Daalen zondag met haar paard Socrates voor het eerst uit in de klasse L2. Paard en ruiter behaal den niet minder dan vier winstpunten en twee eerste prijzen. Frans Stark en Bas Tromp wisten de achtste speelronde van de klaverjascompetitie van klaverjas club Den Burg op hun naam te schrijven. Gerda en Freek Veeger heroverden de leiding in het alge meen klassement. Zij hebben een kleine duizend punten voorsprong op Fenny en Rob Caspers. Bart Weijdt en Willem Koomen bezetten de derde plaats. Stark en Tromp zijn al enige jaren een vaste waarde in de top van het klassement. Ook dit jaar lijken zij weer hoge ogen te gooien. Zij begon nen met een matig spelletje van ruim 1500 punten, maar daarna was de beer los. Met twee spellen van ruim 2000 punten en een van ruim 1900 werd een totaal van 7637 punten behaald. Deze score leverde twee plaatsen winst op in het algemeen klassement. Zij staan nu vierde. Het duo John Vlaming en Erik Jan Geus scoort nogal onregelmatig; de ene keer eindigen ze ruim boven de 7000, de andere keer weten zij de 6000 niet eens te halen. Deze ronde neigde de weegschaal naar de goede kant. Met vier regelmatige spelletjes bleven zij met 7614 punten maar net achter op de nummer één van deze week. Zij boekten drie plaatsen winst en ondanks alle wisselvalligheid be zetten zij nu een keurige zesde plaats. Ook Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma hebben dit jaar last van wisselvallig heid. Maar deze week ging het van een leien dakje, getuige de 7363 pun ten die zij bij elkaar wisten te spelen. Gerda en Freek Veeger, die deze week hun 25-jarig huwelijk vierden, pakten dankzij een score van 7247 punten de leiding terug in het alge meen klassement. Met nog twee spelletjes te spelen zijn zij de grote Volleybalprogramma 9 december Veld A, heren en gemengd 18.30 Tatenhove 1 CVI Super 19 15 Super-Balcken Tatenhove 1 20.00 Ecotiem-TESO Agrifirm 20.45 OSG-Agrifirm Ecotiem 21 30 Swier-Rab Bocksberg 22.15 Bocksberg-Lindeboom Rab Veld B, dames en gemengd 18.30 NBC-B&B Westerlaken 19.15 Westerlaken-Zeilmakerij NBC 20.00 Smash-Oostra Otto's 20.45 Otto's-Salon Marline Smash 2130 Rival-NBC 2 Salon Martine 22 15 Wessels-Zandbank NBC 2 Veld C, dames 18.30 Bruintje-Smash K. Haarstudio 19.15 Haarstudio-Durper D. Timmer 20.00 Klif 12-Timmer lepe de Boer 20.45 Sportshop 1-lepe Klif 12 2130 Jozefsch.-Beverd. 2 Natuurw. 22.15 Natuurw.-Krim Beverdam 2 Wedstrijdleiding NBC Eelman Part ners 1 en Gertha. Uitslagen 2 december Tatenhove 1 -Super de Boer 1 -2; In den Grooten Slock-Texelse Autocentrale 0-3 Maarco Bouw- NIOZ1 3-0; Twaalf Balcken-CVI 3-0. Sportshop Texel 2-Cocky's Kapsalon 2-1; Paal 28/De Krim-Kobeko 3-0; Remco Oostra de schilder- NBC Eelman Partners 22-1 Zandbank-Swier groente fruit 0-3; Wessels Ontwerpt'-Kever- museum De Bpcksberg 3-0. OSG-TESO 2-1; Agrifirm-Tevoko jeugd 3-0; Timmer's Bakkenj- Haarstudio 1-2. Slagerij lepe de Boer-Durper Drup 2-1Slageni Beverdam 2-Sportshop Texel 1 3-0; De Krim-Eierlandsche Huis 1-2; Natuur- winkel-Jozefschool 0-3. Bruintje Beer-NBC Eelman Partners 1-2. kanshebbers voor de eerste periode- titel. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp waren bij de start van de com petitie favoriet, maar de kaarten wil len dit seizoen maar niet lekker vallen. Deze week ging het wat beter en pakten zij met 6767 punten de vijfde plaats. Desondanks moest het duo niet minder dan twee plaatsen inle veren en staat nu tiende in het klasse ment. Hun achterstand is echter nog te overbruggen, de verschillen zijn nog steeds met erg groot. Het ronde gemiddelde was met 6364 punten (dankzij 38 marsen) vnj hoog.

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 7