P Op zoek naar Nemo 9 Jti Eenakters in café De Kroonprins A Agenda [sum .TEXELSE COURANT' Wereld aan tafel bij wereldwinkel toerist Bijpraten op kerstmarkt Oosterend lur voor iedereen Vrouwen van Nu Rommelmarkt Kerstliederen en Georgische zang Tevoko Cursisten exposeren IBHSHR ..y - Kampioenschap voor ATB-rijders teso Hoogwater te Oudeschild Kerstdiner winter-cabaret KUF12 KART1NGTÏXEL 1000 m kampeer- en ruitersportartikelen 'Natuureiland' nieuw tijdschrift Opgeven voor kerstbokaal VRIJDAG 5 DECEMBER 2003 De wereld aan tafel' is de naam van de najaarstentoonstelling, die de Wereldwinkel dit jaar voor de - negentiende keer organiseert. De medewerkers hebben geprobeerd een link te leggen tussen het platte- and 'hier' en 'daar'. Vanaf zaterdag december zijn er naast gedekte tafels ook twee weken lang kerst stallen, kerstversiering en speelgoed te zien en te koop. Dat geldt even- tens voor bekende producten als loffie, thee, chocola en sinaasappel sap. foor het thema is gekozen vanwege Ie aandacht die de Wereldwinkel wil ,esteden aan eten en drinken. Dat eeft te maken met de tijd van het aar, waarin feestelijke maaltijden ,aak extra aandacht krijgen, maar ■ok met de Wereldhandelscon- erenties, die bedoeld zijn om de wereldhandel vrijer te maken, ievolg van liberalisering van de han- lel zal volgens de Wereldwinkel zijn lat voedsel wordt geproduceerd /aar het goedkoop is en wordt ver- ocht waar het duur is. Daarbij zul- m boeren en andere plattelandsbe- /oners wereldwijd tegen elkaar orden uitgespeeld, want wie het oedkoopst levert, mag verkopen, Idus de organisatie van de tentoon- telling. Daarmee verdwijnt ook de ennis van speciale producten, die ooral op het platteland aanwezig is, owel aan gewassen en plantenras- »n als productiewijze van voedsel, ireekproducten is volgens de Wereldwinkel 'het antwoord', Op die i ianier worden specifieke kennis en mstandigheden gebruikt om een oed product te maken en zo dicht iogelijk bij huis verkopen, om zo de ansportkosten te drukken en de andelsmarge (voor een deel) aan de f roducent ten goede te laten komen, e Wereldwinkel, die komend jaar 25 staat, heeft hier jarenlang aan eegewerkt en dat geldt ook voor producenten van 'Texelproducten' 'Waddenproducten' 'Als we het atteland leefbaar willen houden, illen we het een goede taak moe- n geven en moeten voorkomen dat bewoners ervan zich doodvechten concurrentie tegen elkaar', aldus Wereldwinkel. i die reden is de tentoonstelling ,J^ezet. 'En zullen wij alvast begin- ®n om iedereen aan tafel te roepen. ■Set om de handel gemakkelijker te aken, maar om het platteland de U ek te geven die het toekomt. Niet - productieplaats van bulkgoede- n, maar als geboortegrond van spe- aliteiten. Van voedsel tot recreatie, in cultuur tot natuur.' V -*v •V Leden van Toneelgroep Oosterend spelen zondag 7 december opnieuw de twee eenakters die ze onlangs opvoerden bij het Eenakterfestival in theater Klif 12. Dat gebeurt in café De Kroonprins (voorheen Het Cafeetje). De groep en uitbater Arjan Trap hadden al eerder afge sproken af en toe toneel te brengen in het cafe. Om uit te proberen hoe dit gaat én omdat Toneelgroep Oosterend beide eenakters ook voor het thuisfront wilde spelen, is voor dit evenement gekozen. Begonnen wordt met 'Per auto', geschreven door Freddy Besien. Het verhaal gaat over twee automobilis ten, die elkaar tegenkomen op een wegversmalling Eén van de twee zal achteruit moeten om de ander door te laten en ook zelf verder te kun nen, maar beiden hebben daar wei nig zin in. De man (gespeeld door Cees Timmer) probeert het met zake lijke argumenten, de vrouw (Mar- grethe Blom) gooit al haar verleide lijke charmes in de strijd om gelijk te krijgen De regie is in handen van Jeroen Nauta. Na een korte pauze volgt 'Aftellen' van Alan Ayckbourn Hierin komen een man (Jeroen Nauta) en een vrouw (Els White) ten tonele die al twintig jaar lang elke dag op dezelf de manier theedrinken met elkaar De lol is er na al die tijd wel een beet je af, maar dat laten ze elkaar niet of nauwelijks merken. Ze blijven glim lachen om de schijn op te houden. Het aardige is dat de toeschouwers wél de ware gedachten van de twee te horen krijgen Het stuk wordt geregisseerd door Ina Schrama. De toneelmiddag in De Kroonprins begint om 16.00 uur. De entree is gratis Ter bestrijding van de kosten gaat na afloop de pet rond ot 6 tentoonstelling is van 6 tot en tg et 20 december te zien. De deur n de Wereldwinkel, gevestigd op adres Waalderstraat 15A in Den irg, is van dinsdag tot en met terdag open van 10.00 tot 12.30 jr en van 13.30 tot 17.00 uur. Op aandag is de winkel vanaf 9.30 uur s. en. Op vrijdag is het koopavond n 19.00 tot 21.00 uur. Vrijdag 20 delcember gaat de winkel één uur 'der - om 16 00 uur - dicht. ij ioe kijken wij?' is het thema van at 'Uur voor iedereen', dat zondag december wordt gehouden in de jjlj ireformeerde kerk van Den Burg. Drie kramen worden er speciaal voor ingericht. Texelaars die zaterdag 13 december de kerstmarkt in Ooster end bezoeken, krijgen een geheel eigen plekje waar ze kunnen bijpra ten met andere Texelaars. Het is een van de diverse activiteiten op de kerstmarkt die voor de derde keer wordt gehouden in de straten rond de kerk, de Peperstraat en de Oesterstraat. 'Bij de vorige kerstmarkt viel het op dat dat voor veel mensen de plek was waar ze elkaar weer eens zagen', vertelt organisator Alfons Hurkmans. 'Dorpsgenoot An Barnard bedacht het idee om dan drie kramen als kersttafel in te rich ten, zodat de mensen daar kunnen zitten en kletsen met elkaar Kunnen ze elkaar nog even zien vóór de win termaanden. Het thema is Texelaars ontmoeten Texelaars in Oosterend. De kerstmarkt wordt volgens Hurk mans dit jaar gekenmerkt door veel kerstspullen die mensen zelf hebben gemaaktr-€r komen ongeveer vijfen dertig kramen te staan. De organisa tie probeert vooral een knus en gezellig karakter aan de markt te geven. Een kerstman zal in tegenstel ling tot de voorgaande jaren niet De gospelgroep 'Joy1', sopraansaxo fonist Frans Zegel en organist Jan Kruithof verlenen muzikale mede werking aan de bijeenkomst, die om 19.00 uur begint. Jan Oosterhof is voorganger. meer aanwezig zijn 'Dat werd niet zo gewaardeerd Dat is toch te com mercieel.' De kerk verleent zijn medewerking door de Maartenskerk open te stel len Binnen zingt een koor en Excelsior treedt op. Ook de percus siegroep zorgt voor live muziek. De verkoop van eten en drinken heeft de organisatie uitbesteed aan ver enigingen en de scholen uit het dorp. 'Het is zo geregeld dat op bij voorbeeld één plaats warme choco lademelk wordt verkocht en op één plek glühwein. En het maakt toch verschil als je dat koopt bij iemand die je kentEen aantal Oosterenders is al bezig met het maken van enge len voor de engelenmaakwedstrijd. De kerstengelen zijn tijdens de markt te bewonderen bij de ijssalon Een jury haalt de mooiste eruit bij zowel de jeugd als de volwassen. Om 19.30 uur worden de prijzen uitge reikt. De kerstmarkt is niet alleen bedoeld voor mensen uit het dorp, maar voor het hele eiland 'Vorig jaar zag je mensen van heel Texel hier naar toe komen De markt begint om 15.00 en duurt tot 20.00 uur. De leden van de afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu komen dinsdag 16 december om 18 30 uur in de kantine van De Bolder aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg bij een voor een kerstviering. Er wordt een broodmaaltijd geserveerd en aansluitend volgt een kerstconcert. Voor de tweede achtereenvol gende week is herberg De Aanleg aan de Kikkerstraat in De Cocksdorp zaterdag 6 december het decor van een kleine rom melmarkt. Van 11.00 tot 14 00 uur bieden inwoners van het dorp kleding en uiteenlopende andere tweedehands artikelen filmnieuws Cinema Texel zijn alle films 5.1 geprolongeerd 'Op zoek naar Nemo' is de nieuwste - Nederlands gesproken - Disney-film van de makers van 'Toy Story' en 'Monsters Co' en gaat over de clownvis Marl in, die samen met zijn enige zoon Nemo een veilig leventje in Yü het Great Barrier Reef bij Australië en! 'e|dt. Wanneer Nemo onverwachts td in het aquarium van een tandarts iai|oelandt, is het aan Marlin om hem redden. Hij krijgt hierbij hulp *9= *an Dory, 'de vis met het slechtste lfT" tortetermijngeheugen en het 10|9rootste hart van de hele oceaan'. Love actually' is niet zomaar een romantische komedie, eigenlijk zijn het er tien. In de film zijn verschil- iof ende hartverwarmende en hilari- the verhalen verweven, die zich illemaal afspelen in het heden daagse Londen in de weken voor kerstmis Het overkoepelende tama is dat liefde de drijfveer is in het leven, of dat nu van een minis ter-president, een grijze rockster, Jen keiharde schooldirectrice of een Portugese huishoudster is. En zoals een romantische komedie doorgaans eindigt met een roman tisch hoogtepunt, kent deze film er vele, allemaal op kerstavond. 'Love actually' is geschreven en geregis seerd door Richard Curtis en kent sterren als Hugh Grant, Emma Thompson, Liam Neeson en Rowan Atkinson. Met nostalgie omgeven is 'Pipo en de p-p-parelridder'. De film grijpt terug op de succesvolle serie die in de jaren zestig en zeventig rond de populaire clown op de televisie werd uitgezonden. In het verhaal maakt Pipo een wandeling door een ruïne en wekt daar een ridder die al vijfhonderd jaar slaapt. Pipo herenigt de ridder met diens grote liefde, die al die tijd op hem heeft gewacht, en weet daarna het lief despaar uit handen te houden van Dikke Deur en Snuf en Snuitje, die heel andere plannen hebben Pipo brengt de twee bij tovenaar Miriardo, die hen terug moet stu ren naar het verleden, omdat daar hun toekomst ligt. 'The Matrix Revolutions' is het derde en laatste deel van de Matrix-trilogie, waarin de machines Zion weten binnen te dringen. De oorlog tussen de mensheid en de machines wordt in de rokende res ten van de echte wereld uitgevoch ten. De film is geregisseerd door Andy en Larry Wachowski en kent sterren als Keanu Reeves, Laurence Fishburne en Carrie-Anne Moss. Wie zich wil laten verrassen, kan maandag terecht bij een 'sneak preview', van een film die officieel nog niet uit is. Dinsdag en woens dag is Lars von Triers 'Dogville' te zien, over Tom Edison, die tijdens een van zijn avondwandelingen de aantrekkelijke Grace ontmoet De jonge vrouw is volledig in de war en blijkt op de vlucht te zijn voor een groep mannen die op haar geschoten hebben. Tom neemt haar mee naar huis, maar de ande re inwoners van Dogville blijken niet bepaald happig om Grace in hun midden op te nemen, omdat ze vrezen dat ze een slechte invloed op hun saamhorigheidsgevoel zal hebben. Muziek- en Dansschool Texel ver zorgt in de kerstvakantie twee bij zondere zangevenementen aterdag 20 december worden in de hervormde kerk van Den Burg onder leiding van dirigente Éllen Verburgt Engelse Christmas carols ingestu deerd en uitgevoerd. Gekozen is voor één- tot vierstemmige carols, zodat zangers van alle niveaus kun nen meedoen. De repetitie begint om 10.00 uur, de openbare presenta tie om 16.00 uur. Daarbij is iedereen welkom. Maandag 29 december verzorgt het bekende Georgische ensemble Kereoni een workshop zang in de muziekschool. Kereoni komt jaarlijks naar Nederland en geeft dan op tal van plaatsen concerten en works hops De vijf zangers, die zichzelf begeleiden op uiteenlopende instru menten, willen met hun muziek de traditionele Georgische zang- en danscultuur uitdragen. Het repertoi re is zeer gevarieerd. Ze wisselen vrolijke volksmuziek, liefdesliedjes en religieuze zang af De deelne mers aan de workshop studeren onder leiding van Levan Goliadze enkele traditionele Georgische lie deren in De workshop wordt afge sloten met een swingend optreden van de groep De kosten van deelname bedragen €12,50 Inlichtingen en opgave bij de Muziek- en Dansschool, tel. 313493. Maar liefst zes teams van volleybal vereniging spelen zaterdag een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen Om 13.30 betreedt het tweede damesteam de zaal voor een wedstrijd tegen Polisport, treedt het eerste herenteam aan tegen VCJ'94 4 en het vierde damesteam tegen HCSC 3. Om 15.00 uur beginnen de wedstrijden tussen het eerste dames team en Whamwham, jeugd B tegen VCJ'94 en het derde damesteam tegen Polisport 2. Deelnemers die onlangs de cursus tekenen en schilderen van Muziek- en Dansschool Texel hebben afge rond, exposeren er donderdag 11 Vrijdag 5 december Sinterklaasavond In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 18.45 en 21.45 uur), Op zoek naar Nemo (19.00 uur) en The matrix revolutions (21.30 uur). Zaterdag 6 december In de Wereldwinkel (Waalderstraat 15A, Den Burg) is vanaf vandaag twee weken lang de tentoonstelling 'De wereld aan tafel' ingericht In herberg De Aanleg in De Cocks dorp wordt van 11.00 tot 14.00 uur een kleine rommelmarkt gehouden. In dorpshuis t Skiltje in Oudeschild wordt een darttoernooi gehouden, waarmee punten zijn te verdienen voor de Texelse Masters. De jeugd speelt vanaf 13.00 uur, de senioren (vanaf 14 jaar) vanaf 20.00 uur. Om 20 00 uur begint in de Burge meester De Koninghal een competi tieavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13.30 en 16 00 uur). Op zóek naar Nemo (13.45, 16.15 en 19.00 uur), Love actually (18.45 en 21.45 uur) en The matrix revolutions (21.30 uur). Zondag 7 december In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10 00 tot 15.00 uur een kersthobby- markt gehouden. ATB-rijders strijden in de Dennen om het open Texels kampioenschap. De eerste start (aan de Biesbosweg) is om 10.00 uur, de laatste om 12.00 uur. Het Oudeschilder Visserskoor ver zorgt, vanaf 15.00 uur een gratis optreden in café De Compagnie op de jachthaven. Toneelgroep Oosterend voert twee eenakters op in café De Kroonprins (voorheen Het Cafeetje). Aanvang 16 00 uur. De toegang is gratis; na afloop gaat de pet rond. In de gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19 00 uur een 'Uur voor iedereen'. In tneater Klif "12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voorstelling Zonder titel van Bram Vermeulen. Toegang €15,50. Vr 05 5.25 en 18.07 u. Za 06 6.15 en 18.57 u. Zo. 07 7.10 en 19 40 u. Ma. 08 7.40 en 20.26 u. Di. 09 8.05 en 20 44 u Wo 10 8.50 en 21.36 u. Do. 11 9.15 en 21.54 u. Vr. 12 9.47 en 22.25 u. Aan het strancj is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 7 december op om "45.32 en gaat onder om 16.27 uur 8 december volle maan Op wat bekend staat als het mooiste wedstrijdparcours van Noord-Hol land strijden ATB-rijders in diverse categorieën zondag 7 december om het open Texels kampioenschap. Deze jaarlijkse wedstrijd telt mee voor het Rabobank Top Noord- Holland-klassement. De deelnemers wacht een fraai maar zwaar parcours, dat in samenspraak met Staatsbosbeheer wordt uitgezet in de omgeving van de Biesbosweg in de Dennen. Per ronde moeten er enkele heuvels worden beklommen, waardoor al bij voorbaat vast staat dat alleen de beste renners kans maken op de overwinning. De orga nisatie, leden van Wielervereniging Texel, rekent op een sterk deelne mersveld. Omdat de resultaten mee tellen voor het Rabobank Top Noord- Holland-klassement worden alle toppers uit de provincie aan de start verwacht. Ed Scholte, de winnaar van vorig jaar, is in de topklasse weder om huizenhoog favoriet Texelaar Jordy Vinke, die vorig jaar tweede werd, zal het hem echter zo moeilijk mogelijk proberen te maken. Ook Willem Mulder, die zondag de december hun werk Daarbij geeft docente Paulien Valk uitleg, is er een optreden van het Muziekschool Kamerkoor en hebben bezoekers uiteraard volop de gelegenheid de werkstukken te bekijken. De avond begint om 19.30 uur. Beuker Bike Cup in Petten won, kan misschien voor een verrassing zor gen. Bij de dames is de Texelse Natascha van der Vis bijna onklopbaar. De ver wachting is dat zij ook deze 'thuis wedstrijd' wint. Eilandgenote Ilse Pastoor mag ook bij de eersten ver wacht worden. Junior Ruben van Vliet heeft tijdens de eerste Texelse veldritten bewezen veel progressie gemaakt te hebben Mogelijk dat hij in staat is het topper Mark van der Kruk in de juniorencategorie lastig te maken. Voor het eerst is er dit jaar een scheiding gemaakt tussen de goed getrainde wedstrijdrijders en de recreatiefietsers, voor wie de 'funklasse' in het leven is geroepen. De organisatie hoopt op een grote deelname van de recreanten Door de laagdrempeligheid van deze cate gorie hebben zij uitgelezen kans op eigen bodem hun krachten te meten met collega-deelnemers uit andere delen van de provincie. Het eerste startschot klinkt om 10.00 uur, wanneer de jeugd tot en met 14 jaar, verdeeld over drie leeftijdscate gorieën, op weg gaat Om 11.00 uur vertrekken de junioren (15 tot en met 19 jaar) en de dames en de fun klasse. Om 12.00 uur, ten slotte, is de beurt aan de topklasse. Inschrijven is mogelijk in de tent bij de start en finish aan de Biesbosweg. Deelname kost €2,50 voor de jeugd en €5,- voor de andere categorieën. In Cinema Texel draaien Pipo (aan vang 13.30 en 16.00 uur), Op zoek naar Nemo (13.45, 16.15 en 19.00 uur), Love actually (18.45 en 21.45 uur) en The matrix revolutions (21.30 uur). Maandag 8 december In hotel De Pelikaan aan de Peli- kaanweg nabij De Koog spreekt vanaf 20.00 uur Walter Schouten voor de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting. Onderwerp is de gezondheidszorg van rundvee In Cinema Texel draaien Love actual ly (aanvang 20 00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Dinsdag 9 december Om 19.30 uur begint in het gemeen tehuis in Den Burg de maandelijkse raadsvergadering. In Tusse de Banke in Den Burg begint om 20.00 uur een bibliotheekavond van de Historische Vereniging. In Cinema Texel draaien Dogville (aanvang 19.30 uur) en. Love actually (20.00 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Met ingang van zondag 14 december ver trekt de boot vijf minuten eerder: vanaf Texel op het hele uur en vanuit Den Helder op het halve uur. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website- www.teso.nl. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD 2 uurtjes garnalenvissen en... naar de zeehonden Zaterdag, zondag en woensdag 12.00 uur Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 25 26 dec. €49.50 kindermenu €24,75 24 27 dec., y) I 3 jan. €45,50 kindermenu €22,75 Reserveer nu!!! tel. 319 633 www.klifl2.nl den burg &KENBUURT 14 - TEL- 313921 1 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Clrcuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Kampeercentri Spinbaan 14 Den Burg Tel. 0222-3131 Tweemaal - in mei en augustus - zal volgend jaar het nieuwe tijdschrift Natuureiland Texel verschijnen. Dit tijdschrift is ontstaan uit het samen gaan van de informatiekrant van het nationaal park Duinen van Texel en het Natuurmaand Magazine, dat de afgelopen vier jaar verscheen ter gelegenheid van de Natuurmaand. Aan het nieuwe blad wordt mede werking verleend door het natio naal park Duinen van Texel, de WV, Staatsbosbeheer, Natuurmonumen ten en EcoMare. Het blad zal het uiterlijk hebben van het Natuur maand Magazine, maar meer ach tergrondinformatie over de natuur en projecten in het nationaal park bevatten. Voor meer informatie: Enit Schol- tens, coördinator voorlichting en educatie van het nationaal park, tel. 317458 In manege Akenburg worden op 27 en 28 december wedstrijden dres suur, springen en spel gehouden voor de Kerstbokaal. Voor deelname is het met noodzakelijk lid van een vereniging te zijn, elke ruiter of ama zone kan zich inschrijven. Voor sprin gen en dressuur zijn aparte prijzen te winnen, maar de Kerstbokaal gaat naar de deelnemer die over de drie onderdelen het best presteert. Ook de presentatie van paard en ruiter speelt een rol in de beoordeling. De wedstrijden om de Kerstbokaal is een sponsorwedstrijd Het inschrijf geld bedraagt minimaal E12,-, maar deelnemers kunnen zich laten spon soren. Degene die het hoogste spon sorbedrag binnenbrengt, wint een hoofdstel De sponsorgelden komen ten goede aan de manege en zullen dit jaar gebruikt worden voor de aanschaf van veiligheidslepels voor het springen, die vanaf april ver plicht gesteld worden. Deelnemers kunnen in de week voor de wedstrijd vrij oefenen in de manege. Een ruiter of amazone mag zich maar één keer inschrijven, paarden en pony's mogen wel met meerdere ruiters deelnemen. Alle deelnemende paar den en pony's moeten zijn ingeënt. Opgeven voor deelname kan bij de manege. Hier zijn ook de sponsorlijs- ten af te halen

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 9