Michiel Dekker opnieuw trefzeker voor 2DH Falend Tevoko boekt geflatteerde overwinning Verliezend De Koog biedt knap weerwerk Veel deelnemers ATB-kampioenschap Van der Vis laat winst lopen in thuiswedstrijd Sp°rt rEXELSE 5 COURANT j LUUKAN I 'C Oosterend boekt simpele zege Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Programma zaalvoetbal De Graaff wint maandwedstrijd Winterserie Gouden Boltje Tevoko houdt Nieuwjaarstoernooi Gezondheid samen delen DINSDAG 9 DECEMBER 2003 JOH is voor de zesde achtereen- olgende week ongeslagen geble- en. In alweer de vierde eiland- lerby van het seizoen moest De -|(oog op eigen terrein een forse ■derlaag slikken. De uitslag, 1-5, »as echter geflatteerd, want de onge ploeg van trainer Bep Vonk ,5| naakte het de tegenstander vooral nde eerste helft erg moeilijk. Het rschil werd gevormd door ZDH- [7( ipeler Michiel Dekker, die maar 3 3i iefst vier keer scoorde. Bi ■7 jichiel Dekker maakt een opvallend Ml eizoen door. Aanvankelijk wilde het i j elemaal met zo vlotten met de aan- ioerdervan de Hoornders, diedank- j|Zijn enorme snelheid doelrijpe kan- ■[\ijlen bij de vleet kreeg, maar ze net zo jemakkelijk miste. Een maand gele ien besloot trainer Henk de Ruyter em van het middenveld te halen en ide voorhoede te posteren, zodat hij ijn handen vrij kreeg om naar harte- jst aan te vallen Sindsdien heeft !DH met meer verloren en bewijst jekker wekelijks zijn waarde voor het earn. In de afgelopen drie wedstrij- den scoorde hij telkens tweemaal. Na lijn vier doelpunten tegen De Koog ilaat de teller inmiddels op twaalf en jkt alleen blessureleed hem van «euwe successen te kunnen weer ouden. Voorzitter Jaap Lap zag zon- lag nóg een dreiging: 'Als Kezman in Ie winterstop al bij PSV vertrekt, ben bang dat ze er in Eindhoven alles lan zullen doen om Michiel bij ons andaan te halen. En ik vrees dat we lem dan met kunnen houden. ZDH-splts Michiel Dekker tvas bij vlagen onnavolgbaar en hielp zijn ploeg mei vier treiters aan een ruime zege op De Koog. Zuur toor De Koog was de productiviteit ■an Dekker een beetje zuur. De jonge iloeg van trainer Vonk staat in de inderste regionen van de zevende lasse, maar bood knap weerwerk, ien opvallende rol was weggelegd oor Peter Koorn (16 jaar), Arjan van lenthum (17) en Jip Frank (18), die amen het middenveld vormden en tot spel lieten zien. Onbevangen en il en toe met aardige combinaties ochten ze de aanval. Ook verdedi- jer Maicel Blom deed van zich spre ien, door met verrassende acties iver de rechtervleugel onrust te sto- en bij ZDH. Een tegenvaller voor De toog was dat de snelle en technisch aardige goaltjesdief Dennis Rebron- zeer adequaat werd geschaduwd toor Jan-Willem Bakker en niet of iauweli|ks in het spel voorkwam. )e Hoornders speelden aanvankelijk aj onrustig, met weinig overleg en [/teel wilde trappen richting voor- jloedespelers Michiel Dekkeren Mike lie Bruijn. Maar zelden slaagden ze er F n een knappe aanval op te bouwen. )at veranderde ook met nadat de «zoekers na een kwartiertje tegen Ie verhoudingen in op voorsprong varen gekomen. Het was een beetje en toevalstreffer, nadat verdediger Dennis Vonk, verblind door de zon, een hoge voorzet van Erwin Kleinveld aan zich voorbij had laten gaan, al was het wel erg knap dat Dekker pre cies op de goede plek opdook om raak te koppen (0-1) Ook de tweede treffer, op slag van rust. kwam uit de lucht vallen. De Bruijn kreeg de bal op links aan gespeeld, draaide naar het centrum toe en gaf toen een passje op col lega-spits Dekker, die keeper Steven van Beek met een mooi boogje klopte (0-2). Tussen de treffers door deze onverwachte mogelijkheid. Even later werd het toch 0-3. De bal ging in een vloeiende aanval over de rechterkant van voet naar voet bij ZDH, waarna De Bruijn leek te gaan scoren. Hij passte echter door op Dekker, die er nóg beter voor stond en bekwaam afrondde. Even later was de Hoornder aanvoer der minder koelbloedig. De Bruijn werd in het strafschopgebied ge haakt door Michel Mast, waarna de scheidsrechter zonder aarzelen voor een strafschop floot. Dekker schoot lag het initiatief bij de thuisploeg, die het door de machteloosheid van spits Rebronia echter te veel van de verre trappen van Denms Vonk en van cor ners moest hebben. Toch leken de gastheren succes te hebben, toen Peter Koorn de bal in een vol straf schopgebied in de doelmond plaatste. Bernard Ipenburg bracht echter redding op de doellijn. Minder krampachtig Pas na rust begon het wat beter te lopen bij de Zwaluwen, die minder krampachtig speelden. Dekker was na een passje van De Bruijn dichtbij zijn derde treffer, maar de snelle spits knalde de bal net over de lat. Ook De Koog kreeg een kans, maar vrij voor keeper Chris Stolk leek routinier Andreas Schraag te schrikken van vanaf elf meter hard in, maar keeper Van Beek koos de juiste hoek en pakte de bal zelfs klemvast. Minder dan een minuut later nam Dekker re vanche op zichzelf. Hij pikte de bal op het middenveld af van de aarzelende Dennis Vonk en rende in één rechte lijn op het Koger doel af, om keihard raak te schieten: 0-4. Ook daarna kreeg ZDH nog verschei dene kansen, maar redde De Koog de eer dankzij invaller Robin Rump, die even aan de aandacht van de verdedigers van de Zwaluwen ont snapte en de bal keurig langs Stolk schoot. Maar verder lieten de gasten het niet komen. Het werd zelfs 1-5 toen Bernard Ipenburg de bal uit een afgeslagen aanval van even buiten het strafschopgebied ineens hard op (Foto Jeroen van Hattum) doel schoot en keeper Van Beek kansloos was. Tevreden Ondanks het grote verlies toonde Bep Vonk zich tevreden over zijn spe lers. 'Ze hebben hard gewerkt en best aardig gespeeld We waren eigenlijk niet veel minder. Helaas hadden wij geen Michiel Dekker.' Voor de tweede helft van het seizoen zag hij nog wel mogelijkheden. 'Het zijn jonge jon gens. In het begin van het seizoen hadden ze het erg moeilijk, maar het begint nu aardig te draaien. Als team kunnen we nog wel groeien. Alleen moet iedereen er dan wel elke week zijn. Ik vind dat er wel erg gemakke lijk wordt afgezegd. Het is bij uit wedstrijden al gebeurd dat veteranen als Jan van Beek en ik onze schoe nen moesten aantrekken. Dat is na tuurlijk niet goed Collega Henk de Ruyter van ZDH had zijn team wel eens beter zien voetbal lon maar was 'oor fp spreken over de grote overwinning. 'Het zijn toch weer drie punten. En dat alweer voor de derde keer op rij.' Met voorzichtig optimisme sprak hij over de nabije toekomst Het is jammer dat de ploe gen boven ons weinig punten laten liggen. Maar als we volgende week thuis van GSV winnen, dan komt het linker rijtje echt in zicht. En wie weet halen we in de laatste wedstrijd voor de winterstop nog een stuntje uit te gen Vesdo, dat zou helemaal mooi zijn.' Ondanks de afwezigheid van opscorer Ad Guldemond en basis- ipelers Rutger Zoetelief en Jan- laap Hin heeft Oosterend zondag n Grootschermer op eenvoudige irijze gewonnen van GSV. De gast- leren hadden vrijwel niets in te irengen en zagen de bezoekers vier keer scoren, waardoor de indstand 0-4 werd. )e wedstrijd begon met tien minuten lertraging, omdat de scheidsrechter ferstek liet gaan. GSV stelde voor de antinebeheerder de fluit ter hand te iten nemen, wat door de Josterenders werd geaccepteerd, iet besluit was niet al te gedurfd, rant zelfs een partijdige arbiter had ie thuisploeg met aan een goed re- ïultaat kunnen helpen. Het was ne- jentig minuten lang eennchtings- lerkeer, waarbij Oosterend torgvuldig de bal rondspelend de anval zocht en GSV niets anders :on doen dan de schade zo beperkt hogelijk te houden. Al na vijf minu ien werd het 0-1toen Ger Vlaming een voorzet op maat gaf op Rinze )ouma, die weinig moeite had in de tfronding. Tien minuten later verdub- )elde Oosterend de score. Alexander 'Vitte zette vanaf links voor op Sil van )i|k, die de bal simpel kon intikken, het vervolg kregen de bezoekers i ene na de andere kans. Volgens torrespondent en aanvoerder Jan Bloem had de bal er nog zeker vijf keer in gemoeten, maar was éen van de weinige goede spelers van GSV toevallig de keeper, die een paar keer knap redding bracht. De andere GSV'er die zich onderscheidde, was de spits, die in een spaarzame tegen aanval de paal trof. Direct na rust deed de spits nóg een maal van zich spreken. Hij sneed door de verdediging heen en pas seerde ook keeper Marco Drijver, maar zag toen verdediger Michel Heidbuurt op de doellijn redding brengen. Daarna was het weer alles Oosterend dat de klok sloeg, al duurde het tot een kwartier voor het einde voor de derde treffer viel. Schutter was Bob Witte, die een eén- tweetje met Sil van Dijk zelf met een doelpunt bekroonde. Tien minuten later werd het ook nog 0-4, toen Rinze Douma een schuiver door het midden losliet en de keeper zich ge slagen wist. Oosterend verstevigde met deze overwinning z'n positie in de kop van ranglijst De ploeg is achter het op permachtige Dirkshorn in een felle strijd gewikkeld om de tweede plaats. Deze positie wordt vooralsnog inge nomen door WSW (28 punten uit 12 wedstrijden). Oosterend staat derde (25 uit 12), Knollendam vierde (22 uit 11) en Vesdo vijfde (20 uit 11). Zon dag ontvangt SVO het laag geklas seerde Schellinkhout. Zaterdag 13 december Texel'94 A1 -HCSC A1 13.30 WGW B2-Texel'94 B1 14.30 Texel'94 B2-Oosterend B1 13.30 De Koog B1-Den Helder B2 13.45 Wiron C1-Texel'94 C1 14.00 Den Helder C2-Texel'94 C2 14.30 Texel'94 C3-Dirkshorn C1 11.45 Oosterend C1 -JVC C3 13.45 Den Helder C3-De Koog C1 12.00 JVC D2-Texel'94 D1 9.00 Texel'94 D2-JVC D3 13.30 Texel'94 D3-SVAP74 D1 11.45 W'meer D2-Texel'94 D4 9.00 Texel'94 D5-WGW D4 11.45 Oosterend D1 -Kreileroord D1 11.00 De Koog E1-BKC E5 11.30 Geel Zwart'30 E4-ZDH E1 11.15 Zaterdag 6 december ''urmerend A1-Texel'94 A1 7-1 l'94 B1-JVC B2 3-2 3en Helder B2-Texel'94 B2 3-0 IVC B3-De Koog B1 0-6 fexel'94 C1-JVC C2 7-0 fexel'94 C2-Callantsoog C1 2-3 «V C1-Texel'94 C3 2-2 üe Koog C1 -HCSC C4 0-3 fexel'94 D1 -Den Helder D1 9-2 Zallantsoog D1-Texel'94 D2 1-1 5en Helder D2-Texel'94 D3 3-1 "'waard D2-Texel'94 D5 6-0 freileroord D1 -Oosterend D1 2-6 "GW E4-ZDH E1 0-12 3e Koog E1-DWOW E4 6-0 G-voetbal fexel'94-Hellas Sport 3-3 Meisjesvoetbal Oosterend MB1 -G'hoppers MB1 0-5 Texelse pupillencompetitie De Koog F1-ZDH F1 3-0 Barcelona-SVO F1 4-6 Arsenal-SVO F2 7-1 Liverpool-SVC F1 12-0 SVO E1-Texel'94 E2 0-5 SVC E1-Texel E3 4-1 De Koog E1 -Texel E4 1 -5 Texel'94 MD2-Texel E5 0-8 Zondag 7 december SRC-Texel'94 2-2 De Koog-ZDH 1-5 GSV-Oosterend 0-4 Texel'94 2-Spartanen 2 3-1 Texel'94 3-VIOS W. 4 0-0 Texel'94 4-Watervogels 4 6-1 Meisjesvoetbal Texel'94 MA1-Victoria O. MA1 4-3 Recreatievoetbal De Waal-De Koog 3-0 Texelse Boys-Oosterend 2-4 Meisjesvoetbal Limmen MB2-Oosterend MB1 13.00 Texelse pupillencompetitie SVC F1 -Barcelona 9.30 SVO F2-De Koog F1 9.30 Real Madrid-Liverpool 9.30 Texel'94 E3-De Koog E1 10.30 Texel'94 E2-SVC E1 10.30 Texel'94 E4-Texel'94 MD2 10.30 Texel'94 E1-SVO E1 10 30 Zondag 14 december Texel'94-Duinrand S. 14.00 ZDH-GSV 14 00 DESS-De Koog 14.00 Oosterend-Schellmkhout 14.00 Grasshoppers 2-Texel'94 2 11 45 BKC 5-Oosterend 2 11.00 G-voetbal Argon-Texel'94 11.30 Woensdag 10 december 18.00 De Koog D1 -Texel D1 De Koog 18.45 De Krim C1 -Klif C1 v. Putten 19.30 Klif dames-7 Klif 20.20 De Koog 1 -Klif 3 Douma 21.10 De Krim 3-J'boog 4 Hoogendijk Zaaldienst: Mantje. Donderdag 11 december 18.15 J'boog E2-J'boog E1 J'boog 19.00 Klif 4-Texel 8 Sangers 19.50 NIOZ-Texel 4 v. Beek 20.40 Mantje 4-J'boog 3 Kuipers 21.30 Klif 2-SVO 2 Kuipers Zaaldienst: Oosterend. De maandwedstrijd van de Texelse golfclub werd zondag gewonnen door Reynier de Graaff, die slechts 39 slagen nodig had. Hij behaalde hier mee 20 stablefordpunten in de cate gorie golfers met een handicap van 0 tot 18. Tweede in deze categorie werd Jaap Hoogenraad met 17 pun ten. derde Piet Schuijl uit Den Burg (15). Bij de golfers met een handicap van 18,1 tot 26,4 legde Lia Kuip met 14 punten beslag op de eerste plaats Tweede werd hier Koos Jongebreur (14), derde Petra Keijser (13). Met 20 punten was Toos Boks winnaar in de categorie met een handicap van 26,5 tot 36. Tweede werd Kevin van Zuile- kom (19), derde Frits Bakker (18). Lisa van Zuilekom won met 15 punten in de categorie met een handicap bo ven de 36. Longest drives werden geslagen door Lia Kuip en Bart Medema, de neary was voor Jaap Hoogenraad. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt van december tot fe bruari vier wandeltochten door het bos en wel op 14 december, 11 ja nuari, 25 januari en 8 februari De start is telkens tussen 13.00 en 14.00 uur bij Het Turfveld aan de Nattevlakweg Er kan worden deelgenomen op de afstanden vi|f en tien kilometer, deel name kost €3,- per keer en €5,50 voor de hele serie. Leden van de ver eniging genieten korting, wie geen prijs stelt op een herinnering betaalt een lagere prijs. Voor volleybalvereniging Tevoko be gint het nieuwe jaar op 4 ianuari met het oliebollentoernooi, een indivi dueel toernooi waar met wisselende partners wordt gespeeld. Aansluitend wordt een nieuwjaarsborrel gehou den. Aanmelden voor dit toernooi kan vóór 19 december bij de'wedstrijd leiding op de competitie-avonden, of per e-mail: fridawitte@hotmail.com. Mensen die op tijd aanwezig zijn, kunnen zich nog voorafgaand aan het toernooi aanmelden. Het toernooi begint om 16.30 uur. Een bij vlagen falend eerste damesteam van Tevoko heeft za terdag in sporthal Ons Genoegen een geflatteerde overwinning (3-1) geboekt op WhamWham. De Texelse volleybalsters hadden alle moeite de uitstekende verdediging van de ploeg uit Zwaag te passe ren en moest de laaggeklasseerde opponent zelfs de eerste set af staan. Coach André van der Vliet had een moeili|ke middag. Het lukte hem maar met zijn speelsters geconcen treerd te laten spelen. Zo zag Tevoko na een overtuigend begin van de tweede set WhamWham nog angstig dichtbij komen en werd er nog maar ternauwernood gewonnen (25-19). Als excuus mocht de coach aanvoe ren dat twee basisspeelsters ontbra ken. De Westfriese ploeg trok goed door in de derde set, maar kwam toen aanvalskracht te kort en moest ondanks vele fouten aan Texelse zijde bij 28-26 het hoofd buigen Pas in de vierde set kwam Tevoko af en toe op haar gebruikelijk niveau (25-15), maar het puntverlies was een feit. Het tweede damesteam speelde wél een goede wedstrijd Dat het span nend zou worden in Ons Genoegen stond bij voorbaat vast. Tevoko stond op de derde plaats, tegenstander Polisport 1 uit Schagen was vierde. De Texelaars waren eigenlijk wel ver plicht te winnen, want bij verlies zou den Tevoko en Polisport stuivertje wisselen op de ranglijst. De gasten begonnen voortvarend, terwijl de dames van Tevoko nog niet warm leken en met de sterke en snelle aan vallen van de tegenstander slecht raad wisten. Na time-outs bij 10-16 en 11-23 werd de eindstand in de eerste set 14-25. Met Kitty Bakker en Joannie Schaap man samen op de hoofdaanvals- positie begon Tevoko daarna steeds beter te spelen. Dat was ook te dan ken aan Mary Koorn en Vivian Kareis, die in het midden de aanvallen van Polisport steeds goed blokten. Tevoko won met 25-19 en trok de stand in sets daarmee gelijk. In de derde set kwam Tevoko door goede services voor met 2-0, maar gaf die voorsprong binnen enkele minuten weer uit handen. Na een donderspeech van de coach pakten de dames de draad echter goed op. Spelverdeelsters Mieke van der Bent en Onnoline van Helden deden prima hun werk. De set-ups werden geva rieerd gegeven, zodat de midden- aanvalsters ook regelmatig bediend werden. Ook ging er af en toe een set-up achterover, wat verrassend werkte. Omdat ook de verdediging goed in elkaar zat, kwamen de Schagense dames steeds minder tot scoren. De derde set ging naar Tevoko (25-18). waarna de vierde met geconcentreerd spel vrij eenvoudig werd binnengehaald (25-16). Kitty Bakker werd uitgeroepen tot woman of the match Kansloos Het derde damesteam verloor vrij kansloos van het hoog geklasseerde Polisport 2. De eerste twee sets wer den in hoog tempo door Polisport gewonnen (13-25 en 18-25). Pas in de derde set wist Tevoko de tegen stander meer partij te geven, maar de Texelse vrouwen kwamen steeds net tekort om het ook werkelijk af te ma ken. Pas in de vierde set wist Tevoko een voorsprong op te bouwen. Maar Polisport hervond zich op tijd en wist ook deze set winnend af te sluiten, zodat de wedstrijd met 4-0 verloren ging. Bij het vierde damesteam, dat tegen HCSC speelde, waren drie jeugd spelers - onder wie ook twee jongens - nodig om aan de wedstrijd te kun nen beginnen. Het duurde even voor dat iedereen op elkaar was inge speeld. zodat de eerste set met 15-25 naar de tegenstander uit Den Helder ging. Maar in de tweede set ging het stukken beter. Mede dank zij de coaching van Leontien Verse- put werd er goed verdedigd en wer den mooie punten gemaakt. Marije de Leeuw, die na een zwangerschap pas voor de tweede keer meedeed, liet zien dat ze het nog niet verleerd was en blokte de harde smashes van de andere kant. Inge van der Bent was vorige week geblesseerd ge raakt, maar ze liet zich niet kennen en demonstreerde fraaie smashes. Al met al werd de tweede set met 25- 20 gewonnen. Ook de derde set ver liep goed. Door uitstekend verdedigingswerk van Cynthia van de Reyken en Kees Olthof kon de bal geregeld goed opgezet worden, waarna Bart Loos moeiteloos kon afronden. De lange Loos was ook verdedigend goed op dreef, want hij blokte de ene bal na de andere. De setwinst ging uiteindelijk met 25-21 naar Tevoko. In de vierde set kwam de kentering en kwam HCSC on danks mooi geplaatste smashes van Cynthia van de Reyken sterk terug (18-25), waardoor een vijfde en be slissende set nodig werd. Daarin vier den de zenuwen hoogtij. Tevoko weerde zich kranig, maar moest ten slotte toch buigen (10-15). Jeugdteam Het jeugdteam speelde zaterdag te gen het eerste team van VCJ'94. In vorige wedstrijden was gebleken dat de tegenstanders aardig aan elkaar gewaagd waren, maar de gasten hadden ditmaal pech. Al in de eerste set viel een speler uit, waardoor VCJ met vijf spelers verder moest spelen. Bij Tevoko was opnieuw goed te zien dat de ploeg nog elke week beter wordt. Met Kees Olthof, Bart Loos. Ciske Veltkamp. Iris Baas, Ruben Maas, Rachelle Snijder en Inge van der Bent stond er een sterk collectief, dat direct al in de eerste set (25-13) uitstekend speelde. Ook in het ver volg had Tevoko een groot overwicht Met goede passes en set-ups werd menig punt gescoord. De thuisploeg won uiteindelijk met 4-0. De weersomstandigheden in de Dennen waren zondag goed, maar koud voorde deelnemers aan het open Texels ATB-kampioenschap. Een gat van ongeveer honderd me ter werd Natascha van der Vis zon dag bij het open Texels ATB-kam pioenschap in de Dennen fataal. De Texelse werd tweede achter Merel Koenen uit Den Helder, waardoor er een eind kwam aan haar in voorgaande wedstrijden opgebouwde zegereeks. Koenen, die vorig jaar bij het open Texels kampioenschap nog tweede werd achter Van der Vis, wist al in het begin haar voorsprong op Van der Vis te pakken. Zij wist het gat aanvanke lijk nog beperkt te houden, maar on geveer drie rondjes voor het einde was het gedaan. 'Dan laat je het toch lopen Ilse Pastoor pakte de vierde plaats bij de categorie dames die 9 deelnemers telde. Ingrid van Lubek moest de strijd staken, nadat ze te gen een boom was gefietst. Ze moest zich bij de EHBO aan haar arm laten behandelen. In de topklasse (29 deelnemers) ging de overwinning naar Ed Scholte uit Den Helder die vorig jaar ook al ze gevierde. Oud-Texelaar Erwin Goènga leverde een knappe presta tie door tweede te worden. Jordy Vinke, die kans maakte op de derde plaats, moest de strijd staken van wege een lekke band Ruben van Vliet pakte de tweede plaats bij de junioren die 5 deelnemers kende. Supporters die hadden gehoopt dat Van Vliet de strijd zou aangaan met Mark van der Kruk hadden pech. De wedstrijd werd met overmacht ge wonnen door de favoriet De tweede plaats van Van Vliet stemde echter ook tot tevredenheid. Thomas Boom werd vijfde- Het open Texels kampioenschap, dat meetelde voor het Rabobank top Noord-Holland klassement, trok veel deelnemers. Liefst 139 mensen schreven zich in voor de wedstrijden. De meesten kwamen van de over kant. De weersomstandigheden wa ren koud, maar goed. De zon scheen, er stond nauwelijks wind en het was droog. De mountambikers reden een parcours van ongeveer 2,5 kilometer door de Dennen. Dat liep deels over een ruiterpad en deels over het mountainbikepad. Loek van Vliet was met een elfde plaats de beste Texelaar in de funklasse waarin 49 mountambikers meededen. Hij kende een slechte start, maar wist toch goed terug te komen. De overwinning ging naar Bob Klein uit Nieuwe Niedorp, die met grote voorsprong eindigde op de nummer twee, George Theodoro uit Den Oever. Theo Boom werd vijf tiende, Menno Goënga zestiende, Rien Brouwer negentiende, Joost Hoogenbosch drieëntwintigste, Arie de Ridder dertigste, Han Pastoor vierendertigste en Frans Hopman zesendertigste. De broers Guido en Marcel Banda moesten de race voortijdig staken. Ook Jesse Hoven haalde de eind streep met vanwege een gebroken ketting Hopman moest de wedstrijd even onderbreken om andere hand schoenen aan te trekken. Hij was vertrokken met halve handschoenen, maar kon daardoor na twee rondes zijn vingers bijna niet meer bewegen. 'En dus ook niet meer remmen. José Huisman heeft mijn tas opengemaakt en er nieuwe handschoenen uitge haald. zodat ik weer verder kon.' Bij de jeugd van 13 en 14 jaar (21 deelnemers) was Ferry van der Vis met een zevende plaats de beste Texelaar. Mike Honingh, die zijn de buut maakte, legde knap beslag op de dertiende plaats. Werner Kuip werd zeventiende, Jelle Schouwstra achttiende en Daan Grismgt eindigde als laatste Klaas Uitgeest was met een achtste plaats de beste Texelaar bij de categone jeugd van 11 en 12 jaar, die 15 deelnemers telde. Hij werd gevolgd door Erwin de Ridder, Mike Brouwer en Mick van der Steeg die respectievelijk twaalfde, der tiende en veertiende werden. De jeugd tot en met tien jaar kende geen Texelse deelnemers. Uitslagen Topklasse 1 Edwin Scholte - Den Helden 2 Erwin Goènga - Krommenie, 3 Maunjn de Wit - Alkmaar Dames 1 Merel Koenen - Den Hel der; 2 Natascha van der Vis - Oudeschild. 3; Jessica Glasbergen - Den Helder 4 Ilse Pas toor-De Waal Junioren 1 Mark van der Kruk - Den Helder; 2 Ruben van Vliet - Den Burg; 3 Aarco Blaauboer - Anna Paulowna; 5 Thomas Boom - Oudeschild. Funklasse 1 Bob Klem - Nieuwe Niedorp, 2 George Theodoro - Den Oever 3 Gerard Honing - Egmond-Binnen; 11 Loek van Vliet - Den Burg; 15 Theo Boom - Oudeschild, 16 Menno Goënga - Den Burg; 19 Rien Brouwer - Oosterend; 23 Joost Hoogenbosch - Den Burg; 30 Ane de Ridder - De Waal. 34 Han Pastoor - De Waal, 36 Frans Hopman - Den Burg. Jeugd 13 en 14 jaar 1 Tim Lemmers - Anna Pauwlona; 2 Thomas Regenmortel - Anna Pauwlona. 3 Alex Mulder - Anna Pauwlona; 7 Ferry van der Vis - Oude schild. 13 Mike Honing - De Koog; 17 Werner Kuip; 18 Jelle Schouwstra - Den Burg; 21 Daan Gnsmgt - Den Burg. Jeugd 11 en 12 jaar 1 Bart van Donk - Den Helder; 2 Leon Comman deur - St Pancras. 3 Ike Groen - Tuitjehorn, 8 Klaas Uitgeest - De Koog; 12 Erwin de Ridder - De Waal: 13 Mike Brouwer - Oosterend; 14 Mick van der Steeg - Oosterend Jeugd tot en met 10 jaar 1 Ivar Slik - Bergen, 2 Thijs Zuur bier - Julianadorp; 3 Bart de Kleine - Westerend. Memisa helpt mensen in ontwikkelingslanden om zelf een goede, blijvende gezondheidszorg op te bouwen Word donateur voor 5.- per maand Bel 070 - 313 65 00 of kijk op www.memisa.nl

Texelsche Courant | 2003 | | pagina 5